l Pancratiuskerk te Sassenheim weer in gebruik gesteld Onvergetelijke dag jubilerend YVSB Record- jacht zwemmei Toenemende aanvoer tulpen en narcissen IJsclub huldigt trouwe leden LEIDSE COURANT MAANDAG 20 DECEMBER Rijpwetering De leden van de invalidenbond ..Alkemade en Omstrekenhebben gisteren een erg sfeer volle kerstviering bijgewoond in het dorpshuis in Rijpwetering. Na de eucharistieviering werd het wel komstwoord gesproken door de heer Feit-Zoet als voorzitter van de bond. Daarna oogstte het Voorhout- se combo „Sjar Hasj Sjalom" veel succes. Dit combo bestaat uit de zusjes Marian en Coby van Gerven, Leontine Borst en drummer Wim Borst. Veel applaus was er ook voor het kerstspel dat pastoor Van Diepen met een aantal kinderen uit de parochie had ingestudeerd. Noordwijkerhout De viering van het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging St. Bavo was niet in de eerste plaats een te rugblik op het verleden, maar veeleer een planning op de toe komst. Natuurlijk was er zater- dagmiddag, toen het WSB-be- stuur in zijn riant clubhuis op VVSB als vereniging en zijn i grond trad, maar steeds, veer tig jaar, als bestuurslid klaar stond voor zijn WSB. Zaterdag middag stond hij - met zijn club - in het zonnetje. De KNVB, WSB sterk. Namens hen bood Henk den Elzen de vereniging een complete nieuwe geluidsin stallatie aan, voor binnen en buiten. het sportpark „De Boekhorst" recipieerde, dankbaarheid voor de medewerking, die allerwegen van de Noordwijkerhoutse ge meenschap is ondervonden, van de plaatselijke overheid én van de burgerij. Erkentelijkheid voor de werkers van hét eerste uur. Voor Jac. Peelers, die neeèl dp <4e afd. Leiden maakte hem lid van De heer P. Biegstraten vertegen woordigde de KNVB en hij bood een bondsvlag aan. Mr. de Jong was er namens de afd. Leiden en hij wees het jubilerende be stuur op zijn verdere verant woordelijkheid speciaal ten op zichte van de beteugeling der spel ver ruwing en de heer A. A. C. Dusée van de Ned. Kath. Sportbond afd. Leiden bood een prachtig vaantje aan. de-bestuursleden als collegae, schonken onder couvert 'een be drag om hem in de gelegenheid te stellen nu wat meer van zijn vrije tijd te besteden aan zijn geliefde duivensport. Dit jubi leum wordt het uitgangspunt van een nieuwe toekomst voor VVSB o waarin vooral aan dt jaugd heel Wethouder Th. C.'dë'jong. die de bijlonder aandacht gaat worden vertiwl,rde bngemeester H. ASSENHEIM Feestelijk beier- den zaterdagavond de klokken van de St, Pancratlus-kerk, want na een periode van 11 we ken behelpen, was het, geheel volgens schema, zover dat het eigen kerkgebouw, vernieuwd en verwarmd, weer in gebruik kon worden genomen. Het kerk gebouw, dat practisch tot de laatste plaats was bezet, waar bij velen met een staanplaats genoegen moesten nemen, bood een extra feestelijke aanblik door de vele bloemstukken. Welkomstwoorden werden gespro ken door de heer Ruigrok van 't kerkbestuur, waarbij deze in het bijzonder noemde burge meester en mevrouw van Kno- belsdorf, de pastores van de plaatselijke broedergemeenten en van het dekenaat en de eme- ritus-vacaris Mgr. A. C. schaa- per. De laatste hield een toe spraak, waarhij o.a. wees op de vreugde van het samenzijn in de vernieuwde kerk. Met enkele symbolische handelingen, woor den. gebeden en toepasselijke zang van de beide koren „Pius X". werd de kerk opnieuw in gebruik genomen. Eerste aan wie het doopsel werd toegediend was Olaf Bierman, de 13.000ste inwoner van Sassenheim, waar na het eerste bruidspaar (Mar- tien Zoet en Wil ten Bos), die vandaag trouwen, op de kniel bank plaats namen. Na het ge bed en het huwelijkslied kreeg de bruid bloemen. Na het ont steken van de Paaskaars, sym bool van de verrijzenisbelofte, droegen Louis Ammerlaan en Mark Allaart de laatste steen aan, bestemd voor het nieuwe altaar. Namens de vele dames die het grote Smyrnatapijt knoopten, droegen Marijke Spruyt en Margaret v. d. Poel het laatste stuk over bestemd voor op het priesterkoor. Na deze symbolische handelingen vond de eucharistieviering plaats, voorgegaan door mgr. Schaper en de plaatselijke pas tores dr. van Bochxmeer en kapelaan Kuypers. Na de vie ring sprak pastoor van Bochx meer dankwoorden aan allen die op één of andere manier meewerkten aan de vernieuwing van de kerk, waarbij hij als eerste noemde zijn voorgan ger, pastoor Bakker, die de aan zet gaf. Vervolgens aan het adres van de parochieraad, de bouwcommissie, de architecten Kirch en Blansjaar en de bou wers Kiebert met de onderaan nemers. Een symbool van sa menwerking in de parochie, noemde hij het knopen van het enorme tapijt en het werk van de schoonmaakploegen. Het ge heel gaf hem groot vertrouwen in de toekomst. Als gemeen schap was men dichter door dit alles bij elkaar gekomen. Subsidie voor structuur onderzoek NOORDWIJK Onlangs besloot de Noordwijkse middenstand op een vergadering in Lido aan het Economisch Instituut voor het midden- en kleinbedrijf op dracht te geven tot het instellen van een structuuronderzoek naar de detailhandelsvoorzienin gen In de gemeente. Het vormt en belangrijk onderdeel van het structuurrapport voor de ge meente Noordwijk. Met het onderzoek van het E.I.M. is een bedrag gemoeid van 125.000,-. De Noordwijkse Mid denstandscentrale heeft daartoe - aan de Stichting Ontwikkeling en Sanering een subsidie van 100.000,. gevraagd. De midden standsvereniging en in Noord- wijk brengen zelf f 5.000.- bij een. B. en W. stellen thans de gemeenteraad voor aan het on derzoek een subsidie te vertrek ken van 20.000,-. Het E.I.M. be gint in mei 1972 met haar on derzoek en men verwacht dat de ressultaat aan het eind van dat jaar bekend zullen zijn. ALPHEN De zwemploeg i de ZIJL/LGB heeft weer succes deelgenomen aan zvya wedstrijden. Zaterdagai, werden er in de „Dillen" ttpEI phen tijdens kringwedstrijde V] records verbeterd en de vol 1c de dag in de Watering' Wormerveer werden er we „gepakt". Edward Maai toonde zijn uitstekende n h< door nationale toptijden ci zwemmen bij de jongens 10 j.: op de 50 m. '-T NKR. en op de 50 i n. rugslag 50 m. vrij, dt SMshackea. Es die Wat u ook moet weten Noordwijkerhout In zaal Voorhout Vanavond be sluit de raad of de gemeente lijke volkstuinen al of niet al worden overgedragen aan de volkstuinvereniging. Deze vereniging houdt daarom vanavond nok een vergade ring in de parochiehuis om de consequenties te bespre ken. Tevens zijn de leden in de gelegenheid om artikelen voor het komende seizoen te bestellen. Van der Geest aan de Zee straat wordt morgenmiddag een „open" kerstviering ge houden voor de bejaarden van Noordwijkerhout. Mede werking verleent Robert Long van Unit Gloria, het kinderkoor De Linke Binkies en het zangkoor Bejaarden klanken. Voorhout De Voorhoutse Raiffeisenbank heeft zes prij zen ter waarde van 50 gul den beschikbaar gesteld voor de aktie „Ons feest ook voor anderen" van de Antonius- school. De aktie begint overi gens al goed te lopen. Het schoolteam verdacht de grootste hausse na de kerst vakantie. De Unicef zal er goed mee zijn. Noordwijkerhout De in terkerkelijke kerstbijeen komst heeft vanavond plaats in de St. Jozefkerk; aanvang 20.00 uur. Medewerking ver lenen o.a. de zangverenigin gen Rokazano en Concordia, het jongerenkoor van de Jo- f Voorhout Tegen het einde •Langeraar De EHBO af deling Langeraar gaat een nieuwe cursus organiseren. Docent is dr. Sandkuyl. De cursus bestaat uit twaalf les- se die gehouden worden op donderdagmorgen, in de lo kalen van de huishoudschool. Men begint op 6 januari. Aanmelden voor 28 decem ber bij E. Vorst Van Brede- rodestraat 45, tel. 2787 en Pieter, Langeraarseweg 7, tel. 2972. zefparochie, pastoor Munck uit Voorschoten en ds. Streefland. NIEUWKOOP In het verenigingsgebouw „De Rank" wordt morgenmiddag om twee uur een kerstvie ring gehouden voor chro nisch zieken en slecht ter been zijnde bejaarden. Mede werking wordt verleend door Jules de Corte. Het vervoer wordt verzorgd door vrijwil- ligers-chauffeurs. het jaar gaat de Voor houtse muziekvereniging St.- Cecilia weer oliebollen bak ken ten bate van het instru mentenfonds. Vanwege het 15-jarig bestaan van deze ak tie zullen in enkele zakjes geluksbonnen worden ge daan. die recht geven op een prachtige stereo-I.p. van een der militaire kapellen. De aktie heeft als motto: U zes oliebollen, de muziekvereni ging een piek. M. Bwna representeerde, ge- van dit vertrouwen en schonk de vereniging een ver grote foto van het .Sparren bos". De plaats waar eertijds de binnenduinen tot aan het dorp doorliepen en waar nu VVSB voetbalt. Geschenken werden de jubilerende vereni ging in ruime mate aangebo den.Namens alles wat zich WSB noemt, werd het bestuur vlaggemasten. vlaggen en een grote buitenklok aangeboden. Voorzitter P. C. Heemskerk vatte in ziin slotwoord - na afscheid te hebben genomen van de heer Jac. Peeters - de dank van het bestuur, van geheel VVSB sa men, in de belofte, dat het be stuur van de vereniging zal ma ken, wat er van te maken is. „En dat is heel veel", aldus de heer Heemskerk. Bonifacius kwam naar Sassenheim Het grote schilderij van St. Bo nifacius, dat met dat van St Wllebrord in de kerk is op gehangen. heeft enkele we ken geleden nog een grote tocht gemaakt van Dokkum (Fr.) naar Sassenheim. Het schilderij hing te Dokkum in de Raadszaal nadat het in 1954 dienst had gedaan in het kader van de grote Boni- YadusherdenMiig wearwioi het geleend was van de St. Pancratiusparochie van Sas senheim. Men verkeerde in Dokum ten onrechte in de mening dat het schilden' niet naar Sassenheim terug hoefde. Daarom kreeg het een ereplaats in de raadszaal van de gemeente waar de „Apostel der Duitsers", werd vermoord in 754. Het schilde rij paste echter in het nieu we interieur, waarom beslo ten werd het mrue te halen. Pastoor van Bockxmeer en kapelaan Kuypers werden hiermee belast, die nof 'n dag werk voor expeditiebedrijf Tukker hadden te verrichten, in het kader van de kerkvei- ling. Dus sneed het mes van twee kanten. BOSKOOP De nationale Microvoetbal-wedstrijden in de hoofdklasse gehouden in het verenigingsge bouw aan de Rozcnlaan werden ondanks het slechte weer zondagmiddag toch redelijk bezocht. De heer T. Klein verloor van de heer C. Purmer uit Den Helder met 1-0. Hij speelde echter gelijk met de heer E. Mulder uit Den Haag 4-4. De heer A. Verhaal staat nog steeds ongeslagen bovenaan met één punt voor. Op de foto: Nederlands kampioen Verhaal met baard) in zijn wedstrijd tegen een van zijn rwoff-rfe egenstanders 33.8 Verdere uitslagen: Janette 1 meisjes 0/10 j. 50 42.3. 50 m vlinderslag 47.8 m wisselslagestafette joi 0/14 j. 2.23.0 NKR, idem r 2.26.7 KNR, idem meisjes 2.21.1 NKR, idem jongens (I 2.03.6 NKR en 4x100 slagestafette dames 5.21.6 f Ook in Wormerveer werdeJ goede resultaten geboekt, j dens deze nationale wedstri, waar alleen estafettes wei verzwommen eindigden de ren als 3de en de dames 7de. AZC eindigde resp. 8sn 10de. De Alphenaren zwomt— 1 kringrecord: op de 4x101 I vrije slag 4.05.5. De 5 krifl.1 cords van de ZIJL/LGB vcj hieronder: 5x50 m. vrije slai. ren 2.16.5, 4x100 m vrije sla#ai mes en meisjes 0/16 j. 4.50,0,pW m. wisselslag Heren 2.03.1 S 4x100 m. wisselslag meisjes i p j. 5.23.8. t, Kees Uittenhout van ZIJL/LGB vestigde tijdens de wedstrijden de aandacb zich door snelle tijden te r t' ren. Hij zwom op de 10< k schoolslag resp. zaterdag k zondag 1.09.1 en 1.09.7. Os deze tijden echter in de estj tes gemaakt zijn worden zei officieel erkend. E Roplofarendsveen Poinsettia's ofwel kerststerren, sparregroen. de Ilex Verticillata, kerststuk jes, sierpepers etc. zorgden op de veiling voor de gebruikelijke sfeer die aan het naderend kerstfeest voorafgaat. Niet dat deze artikelen in de totale om zet van doorslaggevend belang Uitnemend eoneert in Victorkerk Noordwijkerhout Onder auspiciën van de Ambassa de van België en de Cultu rele Stichting Bollenstreek bracht het bijna 100 man nen en vrouwen sterke ge mengde koor ..Cantabile" uit het Belgische Knokkc- Heist zondagmiddag in de Victorkerk in Noordwijker hout een concert. Het prachtige koor staaf zijn oprichting in 1957 onder lei ding van de dirigent Jac ques Maertens. Aanvanke lijk gaf het koor concerten met hoofdzakelijk a capel- la werken en het plaatste zich al spoedig m de ere-af- deling bij provinciale wed strijden. Daarna trad het koor veelal met orkest op en ondernam het verschil lende reizen onder meer naar Polen, Duitsland en Engeland. In België zelg geniet het bekendheid door optreden voor radio en te levisie. In Noordwijker hout werd het koor, dat werken zong van Scarlatti, Bruckner en Mendels- sohn-Bartholdy vóór de pauze en van moderne componisten daarna waar onder Buxtehude, op het orgel begeleid door Johan Huys. Vanuit het koor zelf waren de sopraan-soli ver tolkt door Irene de Vos. In het middenschip van de Victorkerk luisterden enke le honderden muzieklief hebbers in volle aandacht naar dit voor de Bollen streek zo uniek gebeuren. De intense muzikaliteit van koor, dirigent en organist kwam. mede door de goede akoestiek in de Victorkerk, uitnemend op de luiste raars over. zijn, integendeel, maar ze zijn nu eenmaal onmisbaar in deze specifieke periode. Van meer belang was de toe nemende aanvoer van tulpen en narcissen. Men behoeft zich niet meer te beperken tot een of twee kleuren want dagelijks breidt het assortiment zich weer uit. Gezien de zeer hoge prijzen van sommige bloemensoorten be tekent dit een welkome aanvul ling. Al is een prijs van 2.70 tot 3.60 per bos Apeldoorn, Rudi Reb, Golden Apeldoorn. Christmas Marvel, Paul Rich ter, Preludium, om er een paar te noemen, beslist nog geen weggevertje. Overigens is het een prijs die de kweker echt wel toekomt, want de risico's aan de produktie van deze vroe ge tulpen verbonden blijven al tijd groot. Bij de narcissen wordt de Early Glorie in be langrijkheid verdrongen door de Carlton en Fortuna. Op zater dag 18 dec. betaalde men op de klok voor deze narcissen van 1.40 tot 1.80 per bos. Opval lend is het verhoudingsgewijs nog steeds ruime aanbod van fresia's als Mozart, Golden Yellow. Aurorora, White Swan etc. Van 1.65 tot ƒ3.15 per bos mag zeer zeker een goede waar dering genoemd worden. Be paald duur waren de anjers en rozen. Voor roze anjers werd tot 63 ct. per stuk genoteerd. Het aanbod is in deze tijd van het jaar niet zo groot, zodat ver wacht mag worden dat deze ze ker niet goedkoper zullen wor den. Dit is eveneens het geval bij de rozen. Er is echter maar weinig aanbod van werkelijk goede kwaliteit, maar indien dit wel het geval is dan kan men op een stevige prijs rekenen. Het aanbod van chrysanten is nog wel van betekenis, maar het zal niet zo lang meer duren of men is hiervoor uitsluitend op de jaarrondcultuur aangewe zen. Overigens bleef de chry sant het enige artikel waarvoor geen buitensporig hoge prijzen werden betaald. Voorhout stak tl de kaarsen aaij Voorhout, Door de Vrouwenbtp) ging afd. Voorhout werd I /i kerstviering georganiseerd. I 19.00 uur werd een H. Mis a dragen, gecelebreerd door toor Buys. Door enige leden de Vrouwenbeweging, teven van het parochieel zang werden tijdens de dienst liederen gezongen. Om ca. uur werd de viering voort in het parochiehuis, die sm mig versierd was met kaip en groen. !(p Nadat een kopje koffie met k:^ tenbrood was geserveerd, tfj, door de vooraitster. mevr. rijt het Kerstevangelie Luka/ 1-2,20 voorgelezen. Temf van een geheel andere ent^t ge dan gebruikelijk m^( deze overbekende tekst diepyc druk. Nadat door allen g gen was „Wij komen te zan— werd het verdere gedeelte zorgd door de heer Stoutenbl Na de pauze, waarin wedt koffie, doch nu met cake i geserveerd, schakelde de Sroutenburg over naar wat li" tiger voordrachten en gedia die hij vol humor aan eH reeg. Dm ca. 22.00 uur werd samenzijn vortgezet met1 borreltje en toepasselijke i ziek. Jm WARMOND De ..Ping In" in sportzaal Klim Op is een groot succes geworden. Na een zes en een half uur durende strijd slaagde Ed van Loo van DOCOS erin de eerste prijs te behalen. Tweede werd Ted van der Ploeg en derde Nora Broxterman. Er waren 57 deelnemers. Tot Ieders deed het niet hest Genoegen LEIDEN Het gaat niet zo best met het Leidse ama teurtoneel, met uizondering dan van het aloude „Litte- rls" Konden we vorige week al niet zo enthousiast zijn over de uitvoering door de Timdelerclub, ook de presen tatie van „Een meisje als jij...", zaterdag in het Antho- niusclubhuis gebracht door de toneelvereniging „T.I.G.", is ook al niet, „om over naar huis te schrijven". Er werd veel te luid gesproken om niet te zeggen ge schreeuwd dat een groot deel van de teksten zelfs voor de toehoorders op de eerste rijen verloren ging. Er waren bovendien grote haperingen, aan de uitsprrak bleek veel te weinig zorg be steed. Ook een goede intona tie ontbrak bijna geheel, het bleef i allemaal veel te schools. Veel spelers wisten op sommige momenten met hun houding geen raad. Al met al heeft het geen zin, namen te noemen. Laten we hopen dat het een eenmalige misvatting zal zijn en dat het spel, langzamerhand weer op peil komt, zoals we vroeger bij T.I.G. toch wel eens mochten zien. Jammer was dat alles, ook voor de schrijver van het stuk (waarvan er overigens der tien in een dozijn gaan), Bram van der Lyke, die met z'n echtgenote aemcig was. Het zal wel een grote desillussie voor hem zijn ge weest. WILLEM PRINS. Voorhout In café-restaurant „Boerhaave" werd zaterdag avond de jaarvergadering van Voorhouts ijsclub gehouden. De heer J. A. Verdegaal werd door de voorzitter, J. Lakeman, de ere-medaille van de KNSB op de borst gespeld. De heer Ver degaal is 50 jaar lang lid van de ijsclub, waarvan vele jaren bestuurslid. Hij stelde zich niet meer herkiesbaar omdat hij het beter vond dat een jongere zijn taak overnam. Met applaus van de aanwezigen werd de scheidende jubilaris tot ere-bestuurslid benoemd. De penningmeester. A. C. Pen- nings, is 2b jaar bestuurslid, waarvan de laatste jaren als be heerder der financiën. Hij werd gedecoreerd met een zilveren speld. Het nieuwe clubhuis kon het afgelopen jaar niet verwe zenlijkt worden, al was dit in de vorige vergadering besloten. Hiervoor was 14.000 uitgetrok ken. De bouw zal nu het dubbe le gaan kosten. De plannen blij ven echter. Men wil nu eerst een ruimte creëren (muren en een dak) om later het interieur zo mogelijk in eigen beheer te verwezenlijken. De heer J. Warmerdam, secreta ris, en P. van Schie, werden als bestuurslid herkozen. Het Be stuurslid L. v.d. Lans Hzn. van de sport afdeling beklaagde zich erover noch van het district of gewest iets vernomen te hebben omtrent het trainen. Hazerswoude Op woens dag 22 en donderdag 23 de cember zullen de winkels te Hazerswoude-Dorp en Rijn dijk tot negen uur 's avonds zijn geopend. De koopavond op vrijdag 24 december (ker stavond) komt uiteraard te vervallen; die dag worden de winkels om vijf uur gesio- Hazerswoude Dinsdag avond 21 december, vanaf 20.00 uur, kan men klaver jassen in hei Neder Inn Hervormd Verenigingsgc bouw om kerstbouten. Oegstgeest In het bejaar dencentrum wordt op maan dag 20 december een kerst concert gegeven. Aanvang 19.30 uur Voorbereidings-" besluit 4, ka De Burgemeester van Leidèli maakt bekend, dat ter gemeeto teeecretarie (Breestraat 9Jrj voor een leder ter inzage l<ge het besluit van de Gemeenti raad van 6 december 1 gif- houdende de verklaring, dat vaststelling van een bested ming8plan. cq de herzien^ van geldende bestemmln plannen, wordt voorberg voor het op de bij dat besli behorende tekening GR.Sl 4408 met een stippellijn a gegeven gebied tussen Herengracht, de Haven, Zijlsingel en de Nie Markten Burgemeester en Wethoudi van Lelden brengen ti bare kennis, dat de algeme dagmarkten. welke zout worden gehouden op zaten 25 december 1971 en zater 1 januari 1972 worden plaatst naar resp. vojdag december en vrijdag 31 i cember 1971. Sluiting gemeentelijke bureaus Burgemeester en WethouJ van Leiden brengen ter o| bare kennis, dat de geme« secretarie en de bureaus Gemeentelijke bedrijven op vri d-qen 24 en 31 dect e e des middags voor ht b':ek gesloten zullen zijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4