Crescendo naar zege 1 Snelgroeiend HVl boekte 200ste lid Foreholte moeite in dubbelprogram PROMOTIE AYANTI 2, TOY 2 EN DE TREFFERS 3? DRIE RECORDS THEO SANDERS Uitslagen MONSTERZEGE NORTHA DANAÏDEN TWEEDE MAANDAG 20 DECEMBER 1971 LEIDEN De Danaïden handhaafde de positie In de kopgroep ten koste van concurrent Het Zonden, dat imet de komst van enkele Haagse spelers een flinke gedaanteverwisseling had ondergaan. Voordat de Rotterdammers een beetje ingespeeld waren, was de ploeg al geslagen. Gerard Nap opende de score, waarna de van HKV afkomstige Ank van Krieken 1—1 aantekende. Een doorbraak van Casper van Ni erop bezorgde de Leidenaars opnieuw de leiding. Nadat Loes Hoevers voor 2—2 liet wisselen, zette De Danaïden een verschrikkelijk offensief in en na 15 minuten spelen leidde de Leid- se ploeg met de ongelooflijke score van 8—2! Nap (3 x), Fiiemon, en Wim Brugman via 2 strafworpen zorgden voor de prod uk tie. De speeltijd tot aan de rust stond in het teken van Theo Korperaal (ex- Die Haghe), die zes strafworpen nodig had om tot 81 te komen. Lucas van Krieken (ex-HKV) be paalde de ruststand op 85. Na de pauze wilde het vooral bij het duo Van Nierop-Brugman niet meer vlotten. De Danaïden ging wat slordiger spelen, waar van een veel schietend Het Zui den ten dele gebruik maakte. De Danaïden slaagde er in Het Zuiden echter op voldoende af stand te houden al ging dat een stuk moeilijker dan de eerste ac ties zouden doen vermoeden. Fi iemon via een doorbraak en Kor peraal met een zelfde actie brachten 96 op het bord, waarna een knappe actie van Brugman, die weer enkele fraaie staaltjes van techniek de monstreerde, en een treffer van Nap voor 11—6 zorgden. Een nog steeds terugvechtend Het Zui den naderde door treffers van Van Krieken en van Kerkum tot 119. Een gewaarschuwd Da naïden sloot de partij af met 129 via een treffer van Gerard Nap. Ons Eibernest—Vicus Orientls. Vicus Orientis slaagde ook tegen het almachtige Ons Eibernest. De Eibers kregen de Leidenaars er wel onder, maar de cijfers 16—10 maken wel duidelijk, dat Vicus beter bleek opgewassen tegen de Hagenaars, dan menig andere (geroutineerdere) hoofd klasser. Een door Eibernest on derschat Vicus nam door een afstandstreffer van Wim Meyer een verrassende voorsprong, maar het Haagse antwoord was duidelijk van een geschrokken ploeg. Emmerik, Regger (2x) en Pouw voerden hun club naar 4—1, waarna Lenie Niessing van een strafworp goed gebruik maakte. Een treffer van Tim kon Bram Westbroek nog wel beantwoorden, maar op een Haagse tussensprint, die 4 tref fers opleverde, moest Vicus ge deeltelijk het antwoord schuldig blijven. Wim Meyer en Ruud Niessing haalden op tot 9—5. Beide ploegen scoorden voor rust elk nog 2 maal. Treffers van Van Emmerik en Regeer aan Haagse zijde en Leidenaars Westbroek en Niessing bepaal den de ruststand op 11—7. Na het omkeren liep Ons Eibernest meteen weg naar 13—7 door toedoen van de weinig opvallen de Tims en Tanny Pouw waar- na Conne Carree wegens een enkelblessure het veld verliet. Om en om scorend bereikte Vi cus de eervolle 16—10 neder laag. Wim Meyer (2x) en Bram Westbroek schoten de 10 vol. Dc Algemene—K.V.S. De Algemene herstelde zich een zwakke eerste helft uitste kend. Het toch altijd fel spelen de KVS was. nadat de blauw witten binnen 5 minuten na de hervatting van 2—3achter op 5—3 waren gekomen, dermate aangeslagen en uitgeblust, dat De Algemene verder een gewon nen wedstrijd speelde, al ging dat nog niet zo heel erg gemak kelijk. De Algemene finishte met 86. Scoreverloop: 01, 0—2, Sannie Kromhout 1—2, 1—3, Aad Rusman 2—3. Rust. Gus- ta Mulder 33. Wim van Vliet 4—3 Wim van Iterson 5—3, 54, Ruud van Vliet 64, Wim van Vliet 7—4. 7—5, Ruud van Vliet 8—5 (str.w.), 8—6. Zuiderkwartier—H.S.V. Zuiderkwartier had ondanks de 96 zege meer moeite met HSV dan verwacht mocht worden. Aanvallend kwamen de geel- blauwen wel aardig voor de dag, maar verdedigend gaven de Leidenaars nog teveel ruim te, waarvan HSV tot 7—6 goed profiteerde. Toen de gasten op dat moment bij een strafworp faalden kon ZKW met 96 win nend afsluiten. Treffers van Jim van Daim (3x), Nico van Leeu wen (3x), Carla de Kreek, Sary de Vink en Toos van Es. TerheydenCrescendo. Crescendo haalde de eerste zege en de eerste punten binnen. De groen witten liepen een 2—0 achterstand op, die nog voor rust door treffers van Plet l'A- mie en Lenie Kok was wegge- Die Haghe afkomstige Yvonne Abbenhuis (links) is 'Trudy Nap van De Danaiden te slim af. Ove rigens lijkt Trudy dat weinig verschil te maken, gezien het vrolijke gezicht. werkt. Toen de Leidenaars na de wisseling vlot wegliepen naar 52 via treffers van Louis Kok, Liesbeth Beugelsdijk en Piet L'Amie leek Crescendo op een grote zege af te stevenen. Het pakte anders uit, omdat de Leidse formatie vergat door te drukken. Bij 5—5 vatte Crescen do de draad weer op. Piet l'A- mie zorgde voor 65 en na de tegentreffer legde Aad Schouten met 2 gave treffers de basis voor de uiteindelijke, toch nog krappe eerste zege (7—8). DERDE KLASSE Fluks Noordwijk handhaafde zich door een benauwde 54 zege op kop van de derde Klasse. Maas sluis bood in deze matige verto ning goede tegenstand. Treffers van Dirk Meyer (2x), Siem v.d. Haak (2x) en Peter v.d. Berg. In diezelfde afdeling kon TOP haar streekgenoot geen handje helpen, want de concurrent van Fluks, Jodan Boys, hield de Sas- senheimers er met 86 onder. De krachtsinspanning, die TOP moest leveren om van 5—2 achter, op 5—5 te komen, bleek in het 2e half uur te veel van de krachten te hebben gevergd. Doelpunten van Rob Meyer (2x), Cees Zuurmond, Dik Imandse, Hildo Krop en Wilma Kuhn. STANDEN Hoofdklasse A: Ons Etibemest 4—8, Rohcla 4—6, Westierkwairtler 46, Paros 44, Die IjRagtve 42. Vtous Orients 4—2, Wordtt Kwtek 4—2, A.K.C. 4—2. Hoofdklasse B: Archipel 5-7. De Ada- natden 4—6. Blauw Wit 5—6, Het Zuiden 44, Luto 41. Oost Arnh-.iri 4-6, P.S.V. 4—2, Koog Zaandijk 4- De 1 Wost IB: Quick 3-5. K.N.S. 3— Oh-mpiaan 3—4, Excelsior Crescendo 3—2. Ter- VOORSCHOTEN Voor de wed strijd van H.V.V. was een groot feest in de sporthal. H.V.V., in 1970 opgericht, huldigde haar 200ste lid. De H.V.V pupillen hadden in de sporthal het getal 200 levend in beeld gebracht. En dit alles was bedoeld voor de 9-jarige Ingrid Uljee, die zelf stomverbaasd en bedeesd de huldiging over zich heen liet gaan. Alles was keurig geheim gehouden. De voorzitter van de afdeling Den Haag, de heer Maas, reikte namens de N.H.V. de N.H.V.-speld uit. Ook waren vertegenwoordigers van de sportraad Voorschoten. Van het H.V.V. bestuur kreeg Ingrid een sporttas en van sporthuis Stolk een trainings pak. Het Voorschotense H.V.V heeft een prachtige prestatie ge leverd door in zeer korte tijd 200 leden te krijgen. De wedstrijd van de heren, werd de niet prettige voortzetting van de feestelijkheden zoals men ge hoopt had. De strijd was behal ve hard ook van een bijzonder laag gehalte. De scheidsrechter liet in het begin wat te veel toe. En toen de strijd zo hard werd, dat enkele uitsluitingen nodig Ingrid Uljee: 200ste l/ld van ffW waren, ging eau speler van S.O.S. zich zo te buiten, dat hij de arbiter knockrout sloeg. De wedstrijd werd gestaakt met een 87 voorsprong voor H.V.V. De dames van H.V.V speelden een bijzonder sportieve wed strijd tegen de S.O.S.-reserves. Zij bereikten voor rust een $aa voorsprong. S.O.S. gaf in tweede helft iets beter teg stand en wist twee doelpun i te maken, maar ook H.V :n deed dit, zodat de eindstand, \jdei diend 42, voor de Voorschotfine se dames was. L 11 LEIDEN Tijdens de zaterdag gehouden clubwedstrijden van de LKV „De Spartaan" vestigde Theo Sanders drie nieuwe Ne derlandse records. In het twee handig drukken, bracht hij in zijn tweede beurt 122 1/2 kg. omhoog, en in zijn derde beurt 127j kg. kon hij hef gewicht jammer genoeg niet onder con trole krijgen. Het nieuwe rekord voor het tweehandig stoten werd op 177 kg gpebrattht en de to taalscore voor de drie Olympi sche oefeningen opp 380. Sanders is geselecteerd Voor de Neder landse Olympische Ploeg. Bij de junioren wéren alle drie de deelnemers in 'bijzonder goede vorm. De grote -uitblinker bij de Senioren. Herman Fillipo 105 - penhoutbeker sjtreden was Her man FilKpo de grote uitblinker. Uitslagen: fe'' Jeugd tot vijftien jaar. 1. Bnjt van der Waals 25 - 27*4 - 37}jiza 90 kg. 2. Piet Sloos 35 - 37'/ -(iap - 117>/2 kg. 3. Rene Holswildtmii 25 - 27^ - 321/ï 85 kg. ktoi lijl Junioren tot 18 jaar. 1. Hem Sloos 60 - 60 - 80 - 200 kg. 2. L de Romijn. 45 - 45 -57>4-147 3. Wijnand van Tongeren. 67} 70 - 921/4 - 230. idi< Senioren. Herman Filippo 105 971/4 - 120 - 3221/4. Arie Swagi 95 - 821/4 - 1121/2 - 290. Mat Am ze 100 - 90 - 115 - 305. Willi Turenhout. 100 - 9214 - 125 Sam Holswider. 100 - 92>4 - II 100 - 260. Theo Sanders. 122j 307V4. Wim Raaphorst 80 110 - 1471/2 380 kg. Ultslngen zaterdag: I. VVSB 160, 2/3 Alphense Boys en MMO 157, 4. Stomp- wijkse Boys 151, 5. VVOA 117, 6. Randstad Sport, 7. Altoir, 8. DOCOS, 9. Warmunda 10/11 Teylingen en Weteringse Boys, 12. Sportclub Lisse, 13. Rijpweterlng, 14. SVLV, 15. Fo- reholte, 16. SJZ, 17. Oranje Groen, 18. DOSR 19, Alphia 20/21 St. Bernardus en KRV, 22. VNL, 23. UDO, 24. Meerburg Zondag 1. Sportclub Lisse, 167, 2. SVLV 160, 3. DOCOS 153, 4. DOSR 146, 5. KRV 141, 6/7 Oranje Groen. Alphense Boys en Stompwijkse Boys. 9. Foreholte, 10, Altior, II. UDO, 12. St. Bernardus, 13. Alphia, 14. Weteringse Boys, 15. Meert>urg en WSB, 17. War munda, 18. Randstad Sport, 19. Teyhngen, 20. MMO. 21/22 VNL en Kickers '69, 23. Rijpwetering, 24. SJZ. Terwijl het Nederlandse damesteam dit weekeinde met een figurantenrol genoegen moest nemen bij de wereldkampioenschappen handbal, werd in de Regionale tweede klasse een dubbel programma afgewerkt. Het werd een zeer zware krachtproef voor Foreholte, die twee concurrenten tegenover zich kreeg. Ondanks de enorme spanning, waarin de Voorhoutse dames verkeerden, wisten zij toch ongeslagen te blijven. Zaterdag in de belangrijke sleutelwedstrijd tegen Snelwiek in Rotterdam, ging het allemaal niet zo goed als anders bij de Voorhoutse dames. Voor rust werd van beide zijden zeer goed verdedigd en vooral de beide doelvrouwen hadden een groot aandeel in de lage 2—2-ruststand. Er werd echter ook nerveus gespeeld en vooral het houtwerk moest het nogal eens ontgelden. Na rust leek het er aanvankelijk op, dat het geroutineerde Foreholte zou doordrukken, doch de jonge Rotterdamse ploeg wist tweemaal goed terug te komen door snelle break-outs. Bij een 2—4-stand voor Foreholte haalde Snelwiek hiermee op naar een 54-voorsprong. Toen de Voorhoutse dames op nieuw uitliepen en een 57 ach terstand hadden bereikt, kwa men de Snelwiek-girls voor de tweede maal terug en najpen één minuut voor het eindsignaal de leiding met 8-7. De Foreholte-dames moesten tot op hun tandvlees gaan doch slaagden er in nog voor het eindsignaal van het zeer slecht leidende dameskoppel de punten binnen te halen: 8—9. Zondag in Noordwijk ging het al veel be ter. Hercules nam met 0—2 de leiding en wist de marge tot aan de rust te bewaren: 46. Na rust speelden de Voorhoutse dames beter en kwamen vier minuten voor tijd voor het eerst aan de leiding met 8-7. Toen wilden zij echter doordrukken in plaats van consolideren en dat bezorgde hen bijna een neder laag. Eén minuut voor het eind signaal kwam Hercules opnieuw aan de leiding, doch met een magnifiek doelpunt vanaf de achterlijn scoorde Gerda Turn hout de gelijkmaker 9—9. Be halve Gerda Turnhout scoorde in dit dubbelprogramma voor Foreholte: Hannie Boskamp en Nora van Nïekerk ieder 5x, El- lie Hoek 3x, Hanna Wang 2x Martina Hoogland en Annemie- ke de Bruin lx. Doordat de con currentie ook nog tegen elkaar in het strijdperk trad is het weekend voor Foreholte toch gunstig verlopen. Precies op de helft van de compe titie is de stand: Foreholte 8— 15. Actief 8—10, Snelwiek 8—9. Hercules 8—9, A.H.C. 8—8, Vies et Celeritas 8—6, D.W.S. 8—6, Westlandia 8—5, Hygiëa 8—4. JONG ADE In Delft speelden de Oud-Adese dames tegen het derde team van E.D.H. De Delftsen pro beerden aanvankelijk de score zo laag mogelijk te houden en speelden erg veel op balbezit. De schietgrage Jong Ade ploeg moest daarom tot in de tweede helft wachten eer zij hun doel- puntenregen op het Delftse doel konden laten neerkomen. De 5 0 ruststand werd toen met de regelmaat van de klok opge voerd tot de 18—0 overwinning. Doelpunten: Helma v.d. Geest 7x, Cobi v. d. Geest, Plonie Olijerhoek en Corrie Uljee allen 3x, Ida v.d. Geest en Anneke Olijerhoek ieder 1. M.M.O. De dames van M.M.O. blijven de race met H.V.L. goed volhouden en maakten korte metten met de reserves van Wings. Hoewel in de eerste fase van de strijd de score nog gelijk opging, was toch wel van het begin afaan duidelijk dat M.M.O. het niet moeilijk zou krijgen. Bij de rust leidden de Hoogmadesen met 48. Na rust was het Haagse Wings uitgeblust en het conditio neel veel stericere M.M.O. kon met snelle break-outs een grote Annemieke de Bruin van Foreholte 519 overwinning binnenhalen. Cobia Elstgeest was weer de onbetwiste topschutster met 12 doelpunten, haar zus Margré lag met 6 treffers ook flink wat gewicht in de schaal en Ria Wolvers zorgde voor de laatste goal. Tegen het geroutineerde Hellas 6 waren de Hoogmadenaren niet opgewassen. Hoewel ze niet di- rekt werden weggespeeld, heeft Hellas toch gedurende de gehele wedstrijd gedomineerd. Bij de rust was de stand 107 er na rust voerden de Hagenaars de score rustig op naar 1810. In deze sportieve wedstrijd scoor den voor M.M.O.: Hans Eist- geest 4x, Doris Borst 3x, Ge rard Elstgeest 2x en Piet Braak NORTHA De Noordwijkethoutse dames heb ben vooral voor rust hun slag geslaagen in Den Haag tegen de reserves van Union Sport. Er werd snel gespeeld en goed ge schoten hetgeen resulteerde in een ruime en beslissende 112 voorsprong bij rust. Na rust droeg de strijd een rommelig karakter. Slecht plaatsen en non chalant schieten waren de oor zaak van veel balverhes en het was aan het zwakke spel van Union Sport te danken dat Nor- tha haar voorsprong zelfs nog iets kon uitbreiden: 15-3. De heren bleven in Den Haag de meerdere over de Wings-reser- ves. Goed verdedigen van de Noordwij kerhou te rs gaf Wings aan de cirkel weinig kans. De Hagenaars zochten hun heil in afstandsschoten, doch keeper Piet van Dam stak in zeer goe de vorm. Northa leidde bij de rust met 6—11. In de tweede helft wisten de Noordwijkerhou- tèrs de wedstrijd goed te con troleren en de overwinning van 19—9 kwam dan ook geen mo- ment in gevaar. APOLLO De Oegstgeestenaren hadden aanvankelijk veel moei te met de H.V.P. reserves. Al na 10 minuten moest de Oegst- geestse keeper met zijn vinger uit de kom het veld verlaten 1 de harde Haagse schoten wan door de invaller in het bej wel een probleem. Toch wist Thijs de Haan en zijn makkt de rust met een 11—10 sprong af te sluiten. Na tl was Apollo de betere ploeg 1 vooral de kleine Benno N« wenhuizen trok er vaak a tussenuit. De Haagse deft had veel overtredingen r om het Apollo-geweld te sti en dat kwam hen 6x op strafworp te staan. Hoe scf# vaardig de OegstgeestenaJ ook waren, van strafworpen men hadden zij weinig kaas geten. Er werden er 4 gemt Toch won Apollo uiteinde# zeer verdiend met 3018. LEIDEN Ook ln de afdeUngs- competitie Is de strijd nu gestre den. TOV 2 werd zonder punten verlies kampioen. De Treffers 3 speelde tweemaal gelijk en Avantl 2 werd na een nek aan nek race met o.a. De Treffers 5 kampioen. BIJ de dames was Play Fair duidelijk de sterkste in groep B. Verliezers waren de teams van Docos en Play Fair, die nog een half jaartje moeten wachten om naar de over gangsklasse te promoveren. De eerder genoemde kampioenen kunnen dit wel. Zij rullen echter nog een beslissingswedstrijd te gen de overige kampioenen moeten spelen. Deze wedstrij den worden dinsdag a.s. in de onlangs geopende zaal van Wi- bats gespeeld. Toevallig ont moeten de Leidse teams alle maal een Haagse tegenstander: zij behoeven elkaar dus niet uit te schakelen. Gespeeld worden de wedstrijden tussen De Tref fers 3 en DDC, Avanti 2 en Sala manders 3, TOV 2 en St.H.-TSB 6. AVANTI Het eerste herenteam heeft zater dag de wedstrijd tegen 21-UP 3 ingehaald. De Hozerswoudena- ren speelden in hun nieuwe op stelling en wonnen met niet minder dan 9—1. Jan van Wetten en Leo Straathof wonnen drie maal. Wim Smits, die de tweede competitie voor Gertjan de Rui ter in het eerste komt. won tweemaal. Hij verloor alleen zijn eerste partij, merkwaardig genoeg tegen de zwakste tegen stander. AVANTI 2 werd kam pioen door een 8—2-overwinning op Detas. Aartjan Pannebakker won driemaal, Ron Fase en Wim Steenbergen allebei twee maal. DEN BURCHT Ook Den Burcht speelde in een nieuwe opstelling. Otto Ver kerk werd ditmaal gesteund door Hoogendam en Ketelaar. Hoogeodam bleef evenals Ver kerk ongeslagen en Ketelaar won tweemaal tegen Unitas. Het werd 8—2 voor de Leidenaren, die ook het dubbel verloren. Het biedt echter goede perspektie- ven voor een behoud in de twee de - degradatie - competitie. Pir54 De Zoeterwoudenaars hebben te gen de kampioenen van hun groep, het Haagse Salamanders 3 niet veel in de melk te brok kelen gehad. Alleen Henry van Teylingen kwam eenmaal tot winst. Triest voor PIT54 zijn de manipulaties van Docos en De Vaiken. Het Leidse team toog met twee invallers naar De Val ken en verloor met 64. De Valkenburgers komen daardoor in de promotiegroep en dit ten koste van de Zoeterwoudse ta feltennissers. Teen PIT'54 hen vorige week ver sloeg wisten de Valkenburgers hen al mee te delen dat he* niets uithaalde. Zij zouden he* punt achterstand wel goed ma ken tegen Docos. Dit zou al ge regeld zijn! En dat bleek dan ook. Ton l'Ami, goed voor drie winstpartijen kwam niet mee en invaller Karei van der Poel raakte na één partij „gebles seerd", De Valken die vorige keer met 91 verloren won- heeft de promotiegroep niet kunnen halen. Zij verloren met 64 van DDC, dat hierdoor kampioen werd. Joop de Wage naar en Cor Bouwmeester won nen tweemaal, maar verder kwamen zij niet. Piet vnn Es bleef zonder winst en ook het dubbel ging verloren. >rs i 8— 7. Sportlef 8—3. Beren IA: DDC 10—18, De Lier 10- 12. Cw4ma 3 10-13. W'.buts 5 10- 12. BTC 10—9. Heren 111 Dc Trolfcr. 3 10-18. W» loir 10—14, STH TSB 7 lH Gosslma 4 11—10. Den Bnrchi l»4 Unites 10—1. Beren IC: Avantl I 10—lï, De Tr* Iers 10-11. DSB 10-11. DDC l<»8. Phoenix 7 10-6. Dotes 10-4 Ber-n 1D: Salamanders 3 10-18. 2 s 2 10—15, De Volken 10-10. Ml 10—:i. Phoenix 6 10—4. De 6, G ma 2 10—5. Steeds Yoors* Heren'l F: Sl.H./TSB 6 8-13. n**.' 810. NNl'V 80. De Treffers —7, Phnctdx 4 8—1. De nrs. 1-2-3 gaan naar de competitie, dc overige teams de degradeliecompetliie. Deze s1* txm ulttmo januari.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 10