M y Schoolstrijd nNieuwveen is opgelost M4 IJsclub huldigt L. A. Leliveld Gesprek met GS over woningnood OV Noordwijk vierde feest Rode Kruis huldigt Noordwijk voor inzet Reinigingsrechten worden verhoogd Inzameling leverde 21.000 op 19] OENSDAG 15 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT Alleen Speet Meijer tegen j gevoerde schoolstrijd is elijk opgeloss al zal de kruit- j nog wel enige tijd blijven Met 9—2 stemmen ver raad medewerking i het verzoek van het christ. schoolbestuur om gelden ikbaar te stellen voor de een tweede lokaal i de te stichten christelijke mterschool. Tegen stemden beide raadsleden van Ge- ïntebelang, de heer Meyer h mevrouw Speet. heer Meyer zette in een breed ing betoog uiteen aan de id van cijfermateriaal, dat in afgelopen 6 jaar per twee ar 104 kinderen werden gebo- euterklassen (2 r.k., 1 irot.chr. en 1 openb.) kan ruim- hoots in de behoefte van goed euteronderwijs worden voor- De christelijke kleuter- hooi start op 1 juni 1972 met I kinderen, doch deze blijven echts 4 weken op school. We uilen dus 59.000 uit de ge- eentleijke financiën moeten alen voor drie kinderen, zijnde et meerder boven 37, wat de et voorschrijft. meer het beschikbare geld zo idig moet worden gegeven, ik voor reeds thans een be te maken met het bouwrijp- laken van de toekomstige «nbare kleuterschool. Dit kan eeds voor 20.000 geschieden, it gesprekken met katholieke ners is mij gebleken dat een ander standpunt inne- als de KVP-fractie. iw Speet merkte op, dat de atholieken meer recht hebben grotere school, omdat de (gelopen jaren 21 christelijke, 63 katholieke kinderen gebo- 1 waren. Al in 1969 was er aast bij de bouw van een ka- t jolieke kleuterschool, aldus de n van de raad. Wij zullen doen waar recht gedaan worden, merkte de voor- fter destijds op. Voorts daagde i leden van de KVP-fractie g, t, hierover thans hun mening geven. De voorzitter verde- gde uitvoerig het standpunt an het college. Hij betoogde Bt hij niet hield van dreigen. deze zaak is al uit- aerig gezegd, we moeten nu Dordouwen, want voor 15 de- ember dient het akkoord bij .S. terug te zijn. Ook mag ver acht worden dat in de toe- >mst het klasse-gemiddelde zal xf°rden verlaagd. Wij hebben de wet in de hand bij de berekenin gen van het aantal opgegeven leerlingen. Ook de lokatie van deze nieuwe school is belang rijk. In het verleden is de bouw van een openbare kleuterschool nauwelijks aan de orde geweest. Het moet aan de toekomst wor den overgelaten of een openbare of een katholieke school urgent wordt. Alleen via een eigen fi nanciering is dit mogelijk ge worden. Ik eis hier niets, ik be veel slechts aan. Het gaat om het aantal kinderen in zijn tota liteit. Omdat geen der andere raadsleden nog het woord deze zaak wenste te vot volgde de stemming met het hierboven genoemde resultaat. Nu het zeker is dat het vereiste aantal leerlingen er is, ging de raad unaniem akkoord met het voorstel een openbare kleuter school te stichten. Voorts werd een krediet van 402.000 beschikbaar gesteld voor de bouw en de inrichting van een tweeklassige openbare basisschool aan het Conradpark. Tot onderwijzeres aan de open bare basisschool werd met alge mene stemmen benoemd me vrouw Filippa. Het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen werd vastge steld op 153. Ook ging de raad akkoord met wijziging in de garantie-verle ning van de bouw van een eigen woning tot 54.090. Tenslotte NOORDWIJK Deze groep Noordwijkse bejaarden beleefde gister middag een vroege kerst. In de kleine zaal van „de Rank" werd het een gezellige middag met sfeervolle kaarsverlichting en een smake lijke kerstmaaltijd. werd nog 6000 beschikbaar ge steld voor de vernieuwing van de duiker onder de A. H. Kooi- strastraat nabij het gemeente huis. De voorzitter wenste nog de aanvankelijke mening van de raad te vernemen over het in voorbereiding zijnde streekplan Plassengebied. Hij verschilde van mening met het daarin in genomen standpunt van de Pro vinciale Planologische Dienst, die Nieuwveen klein wenste te houden. Hij achtte dit in strijd met het eigen structuurplan en met de toekomstige leefbaarheid van de gemeente. Zowel de oude als de nieuwe bewoners moeten hier samen een plaats kunnen vinden. KATWIJK AAN DEN RIJN Mevrouw Van der Valk-Lange, voor een heleboel mensen in Katwijk gewoon Tante Marie, verkoopt dit jaar voor de twintigste achtereenvolgende maal kinderpostzegels en kerstkaarten. Daarvoor heeft ze tien dames gecharterd om haar te helpen. Met succes. Vorig jaar was de opbrengst van de actie in Katwijk aan den Rijn bijna f 4.000. Dit jaar zitten de dames voor het eerst in de Raiffeisenbank, vanwege het feit dat het postkantoor er niet meer is in Katwijk aan den Rijn. Harddraverij loopt achter l AAR Op de jaarvergade- i de Ter Aarse IJsclub i de heer L.A.Leliveld gehul- 1 omdat hij 25 jaar lid van 1 bestuur is geweest. Voorzit- i. A. Hijdra speldde de jubi- de zilveren speld op de de ijsclub een welkome bron van inkomsten. In het bestuur werden 'herkozen J.L. v.d.Pijl, L. W. van Tol, A. P. Touw, J. Koeleman, H. Koeleman en Jac. Visser. De standpunten betreffende de trainingsgelegenheid liepen ver uiteen, zodat men besloot hier 'n aparte vergadering aan te wij- den, samen met het bestuur van de trainingsgroep. De vergadering uitte kritiek de organisatie van lange afstandswedstrijden. De contri butie werd voor de dames ver hoogd van vier naar vijf gulden, heren en gezinnen bleef het vijf en zes gulden. In Trefpunt werd gisteravond de 73ste algemene vergadering van de Harddraverijvereniging „Lis- se en Omstreken" gehouden. Voorzitter dr. G. A. Schalij, leidde deze opgewekte vergade ring voortreffelijk. Het jaarverslag van de penning meester vermeldde, dat het af gelopen jaar een tekort had op geleverd van bijna 3700,-, waar bij aangetekend dient te wor den, dat de vereniging duizende guldens beschikbaar heeft ge steld voor de mede-financiëring van de najaarsfeesten. Als te genprestatie wilde de heer Tib- boel naar voren brengen, dat de leden nu moesten zorgen, dat het ledental snel opgevoerd if Zi,k De 02-jarige Zilkenaar B. liep gistermorgen bij een ongeval op de Hoge Duinweg een ro ll expliceerde beenbreuk en hoofdwonden op. De man reed op de fiets richting Hillegom toen hij plot ting werd geschept door een achteropkomende auto. Alvorens hij op het wegdek werd gesmeten **rd hij over een afstand van 20 meter op de kap van de auto m^ggesleurd. De juiste toedracht van het voorval is nog niet bekend. Wel constateerden politieagenten dat de wagen o.a.'op gladde banden wordt, wat men voor 5.- contri butie per jaar echt niet behoeft te laten! Volgend jaar zal een jubileumjaar zijn en wordt te vens de 100s te draverij gehou den, welke een bijzonder karak ter zal dragen, want het is nu al bekend, dat in 1972 het Ne derlands Kampioenschap op de Lisser baan verreden zal wor den! De heren H. A. Holl en H. W. Vreeburg hadden wegens hun leeftijd bedankt en werden hun verdienste tot ere-lid be noemd. Eveneens de heer Chr. Faas, uit Voorhout, die 91 jaar is! Als nieuwe bestuursleden kwamen achter de tafel de he ren L. Tibboel en L. Lefeber. Oversteek Beekbrug in nieuw jasje Llsse Van overheidswege wordt èlles gedaan om de verkeersvei ligheid bij de oversteekplaats- Beekbrug zo hoog mogelijk op te voeren. In samenwerking met Rijkswaterstaat is mei nog betere voorzieningen in de verkeersaanduidingen kunnen geraken. Aan weerszijden van de rijksweg wordt een verkeersgeleiding ontworpen welke bestat uit aan weerszijden van de weg aan te brengen afwisselend zwart-wit geschilderde profielen, waardoor de weg visueel wordt versmald, hetgeen de rijsnel heid ter plaatse zal beinvloeden. Het aanbrengen van een mid denberm is vanwege de vele ui tritten niet mogelijk te achten. Het knipperlicht aan de zuizijde zal worden verplaatst van het trottoir naar de berm tussen rij wielpad en rijbaan. Men ver trouwt er op. dat hiermede de hoogst mogelijk verkeersveilig heid op dit punt in acht geno men zal zijn. Kosten bedragen 11.500.- Het aanbrengen van een roodlicht-camera wordt on derzocht. Hazerswoude Tijdens de eerste begrotingsronde van de Hazers- woudse gemeenteraad (van avond volgen vanaf 20.00 uur de replieken) heeft wethouder Ver- weij een drastische verhoging van de reinigingsrechten in 1973 in het vooruitzicht gesteld. Deze maatregel is nodig, omdat de vuilvernietiging binnen af zienbare tijd anders dan thans zal moeten plaats vinden, ge zien de situatie van het grond water. Gezocht wordt in de rich ting van vuilverbranding, in re gionaal verband. De kosten van de vernietiging per ton huis- en industrievuil worden geraamd op zo'n 35,-, exclusief de transportkosten. Hazerswoude verwerkt per jaar een tonnage van zes tot achtduizend. Er komt schot wat betreft de bouw van een rioolzuiveringsin stallatie en de aanleg van de riolering te Hazerswoude-dorp. De zuiveringsinstallatie staat weliswaar niet op het prioritei tenschema van het hoogheem raadschap Rijnland, maar vol gens wethouder Verweij zou in 1972 de mogelijkheid voorhan den zijn, om een aantal onder delen te realiseren, Het bejaar dencentrum „De Hazelhof' aan de Dorpsstraat zal toch in mei kunnen worden geopend, door dat een voorlopige oplossing be treffende de riolering tot de mo gelijkheden behoort. Gesteund door een begripvol Rijnland moet het volgens wethouder Verweij mogelijk zijn. de finan ciering van een en ander met de nodige druk er bij de provin cie door te krijgen. Inzake de riolering van Groenestein wordt gedacht aan een aansluiting op het lozingsnet Leiderdorp-Zoe- terwoude. De Oranjevereniging Noordwijk aan Zee heeft gistermiddag haar zestigjarig bestaan gevierd met een receptie In hotel „Wai- klkl". Zeer velen kwamen daar het bestuur en ere-voorzitter J. (.'hou four met het diamanten leest gelukwensen. Onder de receptiegangers bevon den zich o.a. burgemeester en mevrouw Bonnike. en vele zeer vele vrienden van de O.V. Typerend op deze receptie was de gemoedelijke, gezellige sfeer. De heer G. Crama, hoofd van de openbare school, bood het bestuur van de juilerende ver eniging een champagne-ge- schenk aan voor een feestelijke dronk. De voorzitter van de OV, de heer C. van Rooijen appre cieerde dit bijzonder en maakte in zijn dankwoord gewag van het prettige contact met de scholen. Een vorstelijk gebaar maakte „Noordwijk Actief". Het be stuur van de middenstand was er achter gekomen, dat de pen ningmeester van de OV met een lege kas zat en zelfs in de rode cijfers was geraakt. Voorzitter J. van den Haak deelde mede, dat „Noordwijk Actief" het te kort van rond 500 voor haar rekening nam. zodat de Oranje vereniging in dit jubileumjaar met een schone lei kan begin- Actie van Hazerswoude en Koudekerk HAZERSWOUDE De colleges van burgemeester en wethou ders van Hazerswoude en Kou dekerk aan de Rijn hebben vrij dag aanstaande een gesprek met het college van Gedeputeer de Staten inzake het woning noodprobleem in beide gemeen ten. In de gisteravond gehouden (eer ste) begrotingszitting stond de woningnood in Hazerswoude ui teraard weer in het middelpunt van de belangstelling. Zo pleit ten de drie confessionele frac ties voor vooral bouw van wo ningen voor de minstdraag- krachtigen. De WD-fractie wil, aldus A.M. Berlemon, alleen ei gen inwoners huisvesten, die economisch aan de gemeente zijn gebonden. Trieste medede ling wat de opplossing van Ha- zerswoudes woningnood aan gaat: voor 1972 staat de bouw van dertien woningwetwoningen gepland... „Om de situatie hier concreet voor ogen te krijgen, moeten de ministers maar naar Hazerswoude komen", aldus P.v.d.A.-'er Oosterhoff. Hij doel de in dit verband ook op de lo- kalennood voor het basisonder wijs. Naar zijn informaties zou G.S. in 1972 bereid zijn tot fi nanciering van de openbare school te Hazerswoude-dorp. Burgemeester Ten Heuvelhof beklemtoonde dat het treffen van noodvoorzieningen de ur gentie van de bouw van nieuwe lokalen geen kracht bij zet. NOORDWIJK Tijdens een gis termiddag in de raadzaal gehou den vergadering van het Ned. Rode Kruis, afdeling Noord- wijk-Noordwijkerhout, werd in woord en daad blijk gegeven zitter, de heer H. van Beclen. penningmccsteresse. stelde we- overhandigde aan burgemeester Ren» vertrek naar Wassenaar mr. J. M. Bonnike de oorkonde, haar functie beschikbaar, welke aan het erevoorzitter- Qe heer P. Verhoef legde om ge- schap van de afdeling is ver- zondheidsredenen het secretaris- bonden. i lof i waardering. De voor- Mevr. J. H. Hogewoning-Hoos, VOORHOUT Had de KTS vorig jaar de "Open dag" beperkt tot de consumptieve sector, thans waren alle afdelingen in be drijf: metaal bewerken, elec- tro-technick, timmeren, expres sieve vakken, siervakken enz. Men liet zien hoe alles gemaakt werd en de leraren waren aan wezig om vragen te beantwoor den. De belangstelling van de Bollen- en de Duinstreek voor het technisch onderwijs was zeer groot. Vele ouders, broers en zusters, kwamen naar de presentatie van hun kind of broer kijken. Vooral de banketbakkerij en de siervakken hadden veel bekijks. Vele schotels waren mooi opge maakt, om van te watertanden. Bij de siervakken had men een Open dag KTS Watertanden in Voorhout wedstrijd georganiseerd In kerstfiguren. De eerste prijs kreeg, Ray Kluivers; tweede werd Adrie Bogaard en Kees van de Niet, derde Hans Hoge- boom en Marco van Veelen. Van de emancipatie in de K.T.S waarmede zij dit jaar startten, is nog niet veel te merken Het expirlment om technische oplei ding aan meisjes te geven, heeft tot nu toe slechts één meisje op geleverd. Dit is de 12- jarige .«umnc van Steijn. dochter van een leraar van de school. Zij volgt de brugklasse. Zij voelt zich best tussen de ongeveer 500 jongens. Toch hoopt en verwacht de K.T.S. dut er meerdere meisjes uit de Bollenstreek komen om een op leiding tot een beroep, b.v. in de consumptieve sector, banket bakkerij, broodbakkerij, keuken en het serveren. In de Technische beroepen ziet de K.T.S. mogelijkheden in de elec- trot-echniek. radio- en Iclnvlsk apparatuur, computer deskundi ge en in de electronic*. De technische handarbeid gaat sa men met naaiwerk, koken en creatieve ontwikke'ing. Aange past aan de individuele aanleg van het meisje kan de beroeps- gerichte opleiding verder wor den uitgebreid. schap neer. Ruim 21 juur had hij voor het Ned. Rode Kruis op de bres gestaan. Ook de heer Verhoef kreeg een gedenkboek. „U waart de steun en toeverlaat van het hele bestuur". Dit zei voorzitter Van Beelcn tot de heer J. M. Huijbers, de admini strateur van de afdeling en ani mator van talrijke oktivitelten. De heer Huibers kreeg een waardevolle geschenkbon. Vervolgens vond de installatie plaats van de nieuwe secreta resse. mevr. P. E. Roskam- Boogcrt. Tot penningmeester werd be noemd de heer R. J. W. Frant- zen, ambtenaar burgerlijke stand op de gemeentesecretarie. De heer Van Beelen blijft voor lopig voorzitter. In het tweede gedeelte van deze vergadering vond een huldiging plaats van een aantal personen en sport verenigingen. die destijds een belangrijke bijdrage hadden ge leverd aan de geldinzameling voor de nieuwe Henry Dunant. Als herinnering reikte de ere voorzitter met een toepasselijk woord de Rode Kruis-diploma's uit. Onderscheiden werden de heer J. M. Huybers, die de actie in Noordwijk had geleid, de directeur en liet per soneel van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken, de volleybalclub DIO, de sportver eniging MSV, afd handbal, MSV afd. Volleybal, de korfbal vereniging „Fluks", de Noord- wljk.se IJsclub en met name de heer Van Rossum, de sportver eniging DOS, de Zeilvereniging Noordwijk, de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. de plaatselijke muziekkorpsen .Crescendo", „De Echo der Duinen" en ..Excelsior", de Noordwijkse Hockey Club. als mede de heer C. Baljeu, die de heer Huijbers bij de organisatie van de aktic had geassisteerd. Fpto; Dc vertegenwoordigers yan de Noordwijkse vcrcnigr„gen poseren met hun oorkonden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5