Statenlid twijfelt aan juistheid van tracé voor rijksweg REGEN VAN RECORDS VOOR DE COLUMBIANEN Vrees voor schade aan milieu KNMTP Noordwijk dook in de kerst Frank Zappa van toneel geslagen Leidse bioscopen LEIDSE COURANT den van de eventuele alternatie ve oplossingen die Rijkswater staat bestudeerd heeft. Een van die mogelijkheden zou een zover mogelijk aan Rijksweg 12 paral lel lopende weg zijn. De laatste vragen van het socia listische statenlid hebben be trekking op het milieu. Hij wil weten in hoeverre het milieu een rol gespeeld heeft bij de tracering, hij informeert ook naar de maatregelen die men denkt te gaan nemen om de lieuproblemen op te vangen. Als pr-blemen stipt hij onder r aan: de Boskoopse cultures, ge luidshinder. stank aantasting landschap en sterkere suburba- ni sering. ijnstreek De fractie-voorzitter van de Partij van de Arbeid in de Provinciale Staten, drs. Borgman, heeft GS vragen ge steld over het tracé van de nieuwe Rijksweg 3. lij vraagt het college of men op de hoogte is van de verschillen de protesten tegen het tracé en of men het eens is met de op vatting dat een dergelijke weg met vier rijstroken een geduch te invloed op het milieu zal uit oefenen, een versnelde urbani- sering, en een aantasting van het landschap ten gevolg zal hebben. >rs. Borgman vraagt zich ook af of suburbanisering van het Groene Hart wel in overeen stemming is met de nota Ruim telijke structuren. Hij wil even eens op de hoogte gebracht wor- Kleuterscholen NIEUWVEEN De raad van Nieuwveen zal morgenavond de volgende voorstellen van B en W behandelen: Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het verzoek van het chr. nat. schoolbestuur en tot het beschikbaarstellen van gelden voor de bouw van een tweede lokaal aan de te stichten chr. kleuterschool. Voorstel te besluiten tot stich ting v school Voorstel tot het opnieuw be schikbaarstellen van een krediet voor de bouw en de inrichting van een tweeklassige openbare basisschool aan het Conradpark. Voorstel tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare morgen in raad basisschool, Voorstel tot het verlenen va medewerking aan het verzoek van het chr. nat. schoolbestuur en tot het beschikbaarstellen van gelden voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor de chr. nat. school. Voorstel tot vaststellen van be drag per leerling voor basison derwijs en buitengewoon onder wijs. een openbare kleuter- Voorstel tot garantieverlening bouw eigen woning. - Voorstel tot beschikbaarstellen krediet vernieuwing duiker on der A.H.Kooistra-straat. Bespreking inzake in voorberei ding zijnde streekplan Piassen- gebied. - Begrotingswijzigingen. De woningen Dorpsstraat 47 en 51 te Hazerswoude werden enige tijd geleden onbewoonbaar verklaard. De eigenaren van de huizen waren het daar niet mee eens en gingen in beroep bij Gedeputeerd Sta ten. Dit college schaarde zich achter het gemeentebestuur van Hazerswoude. Daarop besloot de raad onlangs een onteigeningsprocedure te beginnen. VOORHOUT Na ongeveer drie Loon, tevens records 14 en 16 jaar te hebben getraind, brak Jongens 10 jaar 1 en clubrecord de Columbiaan dit week einde de tijd aan om in de ver schillende leeftijdsgroepen club records te gaan vaststellen. Chris Tetteroo was degeen die de gehele leiding op zich nam en Joop Siera, o.a. de trainer voor groep I, zorgde voor een perfecte start. André v. Linden 48.4, tegelijk ook 12 jaar, 2 Ronnie v. d. Berg 54,8 en 3 Kees Zwetssloot 55.5. 12 jaar 1 Ton Suykerland 51.2, 2 .Ronnie Ammerlaan 52.- en 3 René Zwetsloot 52.1. 14 jaar 1 en clubrecord Paul Lijsen 46.4, 2 Peter Heemskerk 46.5 en 3 Pedro v. d. Werf 50.9. 16 jaar 1 en clubrecord Gerard van Loon 42.6. Uitslagen: meisjes 8 jaar 1 en clubrecord Anja v. d. Nieuwen- dijk 29.6; 2 Joyce Heemskerk rugcrawl 10 jaar 1 en club. 29.9: 3 Kitty van Noort 31.6. 10 - jaar 1 Erica Godijn 25.8, 2 Syl via van d. Berg 25.9 en 3 Jeani- ne de Visser 27.-. 12 jaar 1 Mar- greth Abbing 23.6, 2 Gaby de Weert 25.3 en 3 Annelies L. Ton- kens 27.-. Jongens 8 jaar 1 en clubrecord Ronnie v. d. Berg 22.9, 2 Peter Marijt 27.4 en 3 Rik v. d. Maat 28.7. 10 jaar 1. Hans Stigter 25.6, 2 Teddo Gos- linga 26.- en 3 John van Loon 27.-. Bij de rugcrawl bijna geen dis kwalificaties. maar ook nog ve len die de slag nog niet konden zwemmen. Opvallend goed werd gezwommen door Sylvia v. d. Berg, Marleen Schroder, Joyce Heemskerk, Anja van Loon, Anja Steevens en John van Loon. Uitslag meisjes 8 jaar 1 en club record Joyce Heemskerk 27.9, 2 Anja van Loon 30.4 en 3 Anja v. d. Nieuwendijk 32.3. 10 jaar 1 Sylvia v. d. Berg 24.2, 2 Mar leen Schrüder 26.- en 3 Irene Peeters 28.8. 12 jaar 1 Gaby de Weert 25.2, 2 Margreth Abbing 26,- en 3 Annelies L. Tonkens 27.8. Jongens 8 jaar uitslag vol gende week. 10 jaar 1 John van Loon, 2 Jan de Qraaf en 3 Ted do Goslinga. leeds na ruim een half uur kon worden gestart met 57 gevorder den. Uitslagen meisjes school slag 10 jaar 1 en clubrecord Jacqueline Aartman 51.5, 2 In- grid van Schie 58.1 en 3 An drea van Rijn 58.6. 12 jaar 1 en clubrecord Anja v. d. Lans 46.3. 2 Marja de Jong 46.5 en 3 Mar- ja v. Loon 48.-, 14 jaar en club record Helm a Confurius 44.2, tegelijk ook clubrecord 16 jaar, 2 Fransca v. d. Maat 45.4 en 3 Anneke v. d. Ploeg 54.1. 16 jaar 1 Karin v. d. Maat 45.3, 2 Cor- rie v. Velzen 48.- en 3 Renee v. Bent 46.9. record Jacqueline Aartman 53.9. 2 Hanneke Jansen 54.5 en 3 Maria Kraayenvanger 56.-. 12 jaar 1 en clubrecord Marja v. jaar, 2 Inge Jansen 42.1 en 3 Anja v. d. Lans 45.5. 14 jaar 1 Fransca v. d. Maat 44.8, 2 Hei- ma Confuriuss 44.9 en 3 Anneke v. d. Ploeg 51.4. 16 jaar 1 Karin v. d. Maat 42.-, 2 Annemieke Hoo- gervorst 46.9 en 3 Renée v. d. Bent 49.4. Jongens 10 jaar nog niet vastgesteld. 12 jaar 1 clubrecord Hans Kraayenvanger 44.1, 2 Ton Suykerland 44.2 René Zwetsloot 55.-. 14 jaar en clubrecord Peter Heemskerk 37.1, tevens record 16 jaar, 2 Paul lijsen 40.9 en 3 Leo v. Loon 41.6. 16 jaar 1 Gerard van Loon 46.4. Warmond Op dit braakliggend stuk land tussen de Van Endepoellaan en de Van de Wijkstraat moet het voor de kinderen van Endepoel in de toekomst gaan gebeuren. Als alles volgens de plannen gaat lopen zal volgend voorjaar niet meer op de straat hoeven te worden ge speeld. Een werkgroep heeft zich inmiddels over dit toekomstige stukje kindervertier gebukt om in samenwerking met de gemeente War mond Endepoel voor de jeugd beter leefbaar te maken. goed Nieuw-Leeuwenhorst. Tot besluit deed de heer Weidema een beroep op de aanwezigen begunstiger te worden van de stichting. Noordwijk Voor een flink aan tal dames en heren van de afde ling Noordwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, hield de heer W. J. Weidema, verbon- Verslag werd uitgebracht den aan de Stichting Het Zuid- rayonvergadering van T. en P.. Hollands Landschap, een cause- ter bespreking van de Floriade rie over „Stad en Landschap". 1972. Dat Tuinbouw en Plant in zijn onderhoudend betoog be- kunde daar acte de présence sprak de heer Weidema o.m. de gaat geven, is vanzelfsprekend, doelstellingen van het Zuid-Hol- In de volgende vergadering zal de lands Landschap en de financie- heer C. B. van Woerden ring 4 haar aktiviteiten. Grote Geassisteerd door de heer Smits, vertoonde de spreker voorts een aantal dia's o.m. van het land- Sinterklaas NV-vrouwen HOOGMADE De NKV-vrou- wenbeweging heeft in Huize Van der Ploeg een ietwat ver laat Sinterklaasfeest gevierd. Vanwege de jubilea in 1972 was de opzet van de avond zeer be scheiden. Het openingswoord werd door mevrouw Lieverse- Van der Ploeg geheel op rijm uitgesproken. De uitslagen van de gezelschapsspelen zijn als volgt: Sjoelen: 1. Mevr. Van der Berg. Klaverjassen: 1. Mevr. Kaptein. Kruisjassen: 1. Mevr. Bak. De volgende bijeen komst werd gesteld op 27 janua ri, onderwerp zal zijn „sociaal Studenten concerteren in Marekerk LEIDEN De drie Leidse stu dentenorkesten, Sempre Cres cendo, Collegium Musicum en het Leids Studenten Kameror kest. geven morgen een geza menlijk concert in de Marekerk. De orkesten worden gedirigeerd door André Presser, André Kaart en Ed Spanjaard. Solisti sche medewerking wordt ver leend door Wendela van Broms- geest, sopraan, Vera Verzijden, alt. Jan Hoogwegt .tenor, Fons Orie, bas, Marian Kweksilber, sopraan. Jos Vianen neemt de deklamatie voor zijn rekening. De aanvang van de avond is 20.00 uur. „Potplanten" spreken, waardering had men i gastvrijheid, waarmede Tuin bouw en Plantkunde steeds ir het „Hof van Holland" word ontvangen. De deelnemers-sters aan de wed strijd in het maken van kerst stukjes hadden veel werk hun arrangementen gemaakt. Charme en kunstzinnigheid vond men in deze stukjes terug. De jury kende de prijzen als volgt toe: 1. de heer Strengers 29 p.. 2. mevr. Van Diemen de Jel 24 p. 3. mevr. Van Rijn 23 p., 4. mej. Griffioen 22'/$ p.. 5. mevr. Leeflang 21^ p., 6. de heer Ver- wey 21 p. Voor het puntenstelsel zond de heer C. Spoon een orchidee in en daarmede behaalde hij 10 pun- LONDEN (AP) De Amerikaan se rockster Frank Zappa is tij dens een optreden in een Lon- dens theater zwaar gewond. Een man sprong op het toneel en greep de zanger vast, die al vechtend drie meter lager in de orkestbak terecht kwam. Zappa werd met een gebroken been en hersenletsel in een zie kenhuis opgenomen. De dader, de 24 jaar oude arbei der Trevor Charles Howell, zou vandaag voor de rechter moe ten verschijnen. Hij schijnt ge heel van zijn stuk geweest te zijn, doordat zijn meisje over niets anders meer sprak dan Zappa. De Britse tournee van Zappa is door dit incident volkomen in de war gelopen. Wat u ook moet weten I NOORDWIJK Beide afde lingen van de NCV Noord wijk houden op donderdag avond 16 december hun kerstwijding. De afdeling Noordwijk-binnen komt bij een in de zaal van de Ger.Kerk aan de Vinkenlaan en de afdeling Noordwijk aan Zee in het verenigings gebouw aan de Hoofdstraat. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. LEIDSCHENDAM - In sa menwerking met de raad van Kerken zullen in Leid- schendam twee kerstzang diensten worden gehouden. Donderdag 16 december is er in de St. Joseph Opifexkerk aan de Burg. Sweenslaan een Adventszangsdienst. Dinsdag 21 december wordt in de Petrus en Pauluskerk aan de Sluiskant een Volks- kerstzangdienst gehouden. VOORHOUT De bekende free-lance illustrator Norman Mac Donald exposeert van 20 december tot 15 januari in de hal van de Bondsspaar- VOORHOUT Evenals vo rige jaren organiseert de Zonnebloem afdeling Voor hout een kerstmiddag voor de bejaarden. Deze wordt gehouden op woensdag 22 de cember om 15.00 uur in de BNS. Degenen die slecht ter been zijn worden met de auto afgehaald. Voor het bij wonen van deze middag kan men zich opgeven bij: zr. Josephino, huize St.Agnes, mevr. Hartveld J.v.Beieren- weg 53a en mevr. Van Smoorenburg, Linnaeslaan 10. Hoogmade Uitslag kaar wedstrijd ten bate van de be- jaardenkas: 1. S. Borst 5614, 2. J. Borst 5574 en 3. B. VOORHOUT Het ouder comité van de St. Antonius- school in Voorhout doet een oproep aan alle oud-leerlin gen om mee te werken aan de uitvoering van de jubi leumplannen. VOORHOUT Tijdens de dit weekend gehouden wed strijdloop trimmen in Bloe- mendaal kwam de afvaardi ging van de Boerhaave-Bar- club sterk naar voren. Leo van Steyn werd eerste, Sjaak van Steyn tweede en Tinus Langelaan derde. Voorhout Donderdag 23 december organiseert Fore- holte de traditionele klaver- jasavond in de kantine. Aan vang 20.00 uur. LISSE Morgenavond komt de amateurfilmclub voor de bloembollenstreek „AMFI '66" bijeen in zaal Weltevreden. 9 HILLEGOM Onder regie van de heer H.A.Teurnhout werd afgelopen weekeinde in de Nutszaal in Hillegom door de Hillegomse toneelgroep een blijspel van Arnold Mels- by „De kruik te water" op de planken gebracht. Het werd een perfecte uitvoering waarin het aan spelkwalitei- ten niet ontbrak. t VOORHOUT De kerstver- zilvering van de vakantie bonnen voor de Landbouw is op zaterdag 18 december van 's-morgens 9 tot 11 uur in café Welgelegen aan de Ja- coba van Beierenweg. Kraan 5300 punten. Hazerswoude Ter gele genheid van het 25-jarig be staan gaat St. Bernardus verschillende acties houden. Een daarvan is de kwartjes actie. Het is de bedoeling dat iedereen die zich aanmeldt een kwartje gaat geven voor ieder doelpunt dat het eerste zondagelftal in de competitie Hazerswoude Het is nog niet bekend wie het onder houd van de voetbalvelden van St. Bernardus gaat ver zorgen. De besprekingen hierover tussen de voetbal vereniging en de gemeente beginnen op 21 december. VOORHOUT Hedenavond wordt er weer oud-papier (gebundelde kranten en tijd schriften) opgehaald in de wijk tussen Schoonoord en Spoorlaan). Men wordt ver zocht het mee te geven oud- papier vóór 19.00 uur buiten te zetten. LEIDEN De heer A.Kriest van het bureau voor bouwvoor- bereiding van het Bureau Uni versiteit bereikte begin decem ber de pensioengerechtigde leef tijd, maar hij blijft nog enige tijd onofficieel in functie. Hij zal zijn werkzaamheden eerst afronden. De officiële afsluiting van de loopbaan van de heer Kriest zal, echter niet onge merkt voorbijgaan. Woensdag 22 december, wordt ter gelegen heid van zijn afscheid, een re ceptie gegeven in het Academie gebouw, Rapenburg 73. De aan vang van de receptie is 16.00 stichting I HETlS/ERlN] KRUIS Ujddêkostenveizekenng TRIANON (teL 23875): „Blue Mo LIDO (tel. 21130): juist nu een goede keuze Lisse In het clubgebouw van de postduivenvereniging „de Luchtklievers" werd dit weekeinde een postduivententoonstelling gehouden. Niet minder dan 364 duiven werden ingezonden en volgens de keurmeesters gebr. Karsemeijer uit Amsterdam was de kwaliteit ervan superieur. De inzending van H. v. 't Hort stak met kop en schouders boven de rest uit. Hij werd kampioen-generaal met 41 punten. Tweede werd de heer J. v. d. Hulst, derde H. v. Kesteren, vierde Jac. v. Diest en vijfde Jan Krünze. Vraag Inlichtingen: Centrale afdeling Leiden Hoorneinde 17, tel. (01710) 40441- ol bij: afdeling Alphen a/d Rijn Raadhuisstraat 102, tel. (01720) 75541 Vestigingen te: Alphen a/d Rijn. Delft, Dordrecht. Gorinchem. Gouda. Haarlem. Maassluis, Middelburg. Mijdrecht, ochie- dam, Terneuzen, Woerden. Zaandam, Zeist, Zierikzee en ZwijndrechL GALERIE VAN DER VLISTt 23806) tot 31 dec. .Kunst aii deau". schilderijen van Karei Kers en Carla de Jong. Kert_ van Anke Blankevoort en Babi dingen. Wanckleden van An» Lempens. Plastieke van Hans GALERIE HEUFF: (tel. 01701-, 'Ti 5 jan. exposeert Helène Ke STED. MUSEUM DE (tel 44044) tot 16 Jan. van Jan en Charley Toorop gar Fernhout. tot 16 Jan. bee' werken van Renze Hettema RIJKSMUSEUM NEDERLANDS (Tel 34241) Ze behorende bij materiaal gewees PERMANENTE AGENDA CHR. KLEUTERSCHOOL: zati LJJS voor Jongeren boven 11 van twee tot halt zes aan de weg 114. GAB Gebouw Inlichtingen purt-time werk Man Vrouw schappij dl. 9.30—10.30 19.30—20.30 uur. Binnenstad Koopavond Leids Centrum donderdag tot 2L00 Sieenschuur 5 Spreekuur CS -sting werkende Jongeren Groen oordbal Veemarkt alleenstaanden GeversstraiiT tel. 51794. Vrijdag zaterdag dag van 20.00—1.00 uur. Morssingel h Oude Rijn 190 vragen voor gezinsverzorging lljks spreekuur van 9.00—10.( nings- en informal' a.' tel. DIENSTVERLENING LEIDEN De poliklinische behandeling na cc valltn wordt van dLnsdag 12 du* middags) tot woensdag 12 ut* genomen door het Diacones» Vrijdag 12 uur tot zaterdag zondag Brandweer: 5 maal 3. J maal 4, EHBO: 20645. W.G.K. en G.KT administratie een geheel LEIDERDORP ZOETERW DE H.R. In de nauwere menwerking tussen Groene arb' Wlt-Gele Kruis te Leiderdol ajt2 Hoge Rijndijk wordt per 1 nuari a.s. opnieuw een stap zet. De wijkverpleegsters beide verenigingen zullen de dienst treden van de „Sticb voor gezondheidszorg," dit 28 juni j.I. werd opgericht. Ook de honoraria van de cons tiebureau-artsen, de kosten de wijkgebouwen enz. ka dan voor rekening van de st ting. Tevens zullen de van de kruisverenigingen, onder subsidie van rijk, pre cie en gemeenten en de o butes aan de stichting vloeien. Voor de leden van Wit-Gele Kruis betekent dat, ook zij medio-december acö girokaarten zullen ontvf voor het betalen van de c butie over 1972. Voor de van het Groene Kruis was d enkele jaren gebruikelijk, contributie wordt rechtstn aan de stichting betaald, contributie voor alle leden draagt 18 per jaar. Het stuur rekent er - na de hea: van maart, dit jaar - op dat leden hun contributie zullen doen en dat ze daarvoor de cept-girokaart zullen gebrui Het vereenvoudigt de adt Hele HVV De Voorschotense heren kregw g tegenstand van de rff Union Sport dat lij zelf een matte partij hal makten. Voor rust ging strijd nog redelijk gelijk op werd de stand van 82 Na de wisseling van speett werden de toeschouwers ed rjy geconfronteerd met een "JnTc blust Union Sport en een sk* de kansen omsprinj HW dat desondanks nog j totaal van 21-J komen. De dames verloren kansloos tt op alle fronten sterker B tot 55 wisten zij ed stand te houden. Toen HVP^ ter op een hogere overging kon HVV alleen toezien hoe de superieure F se dames met 18—8 de pu .nee naar huis namen. Schrever was de Voorscho*^ p* uitblinkster, zij scoorde 6x. .1 C 5 -

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4