Oude kalkoven blijft als monument bewaard doorschoten verzet sich tegen plannen van Zoeterwoude Augustinus'' wijdt simulatiespel aan de wereldpolitiek Stand 1 B "ledische keuring -bij t.v. Forescate Jk dacht: Dit is een grap" Weer verlies van Donner Toren Woubrugge wordt geschilderd Expositie LPKV werd een succes 1 MAANDAG 13 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT :HOTEN B. en W. van Dit Zoeterwouds ontwerp-bestem- orschoten geven de raad in mingsplan is reeds eerder in de erweging schriftelijke bezwa- Voorschotense raad geweest. Op bij de Kroon in te dienen te- 24 februari besloot de Voorscho- het ontwerpbestemmings- tense raad bij G.S. schriftelijk „Landelijk gebied Zuid bezwaren in te dienen, thans van de gemeente Zoeter- hebben G.S. het plan goedge- t. keurd en de bezwaren van Voorschoten ongegrond klaard. Aanleiding tot het indie nen van het bezwaarschrift de omstandigheid dat in dit Zoe terwouds ontwerp-bestemmings- plan het tracé van Rijksweg 11 op een zodanige wijze is vastge legd, dat voortzetting van deze rijksweg op het grondgebied van Voorschoten zal leiden tot een aantasting van de integriteit van de woongebieden Noord- Hofland en Adegeest, waarbij inbegrepen een mogelijke tasting van het landgoed „Ber ieden van de Voorschotense lisvereniging „Forescate" ben zaterdag tijdens de jaar- gadering, op voorstel van bestuur, besloten alle com- itiespelers te verplichten zich medische keuring te on- rschijnlijk „Forescate" ...j irmee de eerste tennisvereni- g in het land die tot deze latregel in het belang van spelers zelf besluit, daar overkoepelende Koninklijke Jerlandse Lawn Tennisbond .000 leden) zo'n keuring tot nu toe zelfs nimmer heeft over wogen. De ledenvergadering be sloot tot een noodzakelijke con tributieverhoging, deels als ge volg van de gestegen prijzen en materialen en baanhuur (10%), deels met het voornemen jaar lijks 6.000,- te reserveren voor een bouwfonds, waar in de toekomst uit geput kan worden zodra de gemeente nieuwe kleed- en doucheruimten op het tennispark gaat bouwen. De vereniging zal bij moeten dragen in de bouwkosten. De begroting voor 1972 sluit met een bedrag van 63.400,-. Wat u ook Hoogmade Uitslag kaart- loudt morgenavond om 8 een ledenvergadering in luize van der Ploeg. Op de genda staan de verkiezing drie bestuursleden en de pstelling van het winterpro- gramma. De avond wordt besloten met een kaartwed- itrijd. Boskoop De verkennerij ganiseert a.s. zaterdag een :tocht. Vertrek om negen van het buitencentrum Schouw aan het Rijne- Men kan zich aanmel- bij de adressen, Zijde Goudse Rijweg 127 en irskoop 39. De stichting R.- L Jeugdwerk gaat f 2500,— Ilvitnken aan het buitencen- IlWm De Schouw en aan de 'f jt. Jorisdrumband. ip In de parochiezaal 'Sjiaan de Van Neslaan en in ,on het ontmoetingscentrum Snij- i delwijk worden morgen en londerdag informatieavon den gehouden. .jou Boskoop Het bestuur van het Vrouwengilde heeft be- n sloten de contributie pas be- in januari te innen. Voor de [deling Boskoop is dit een schadepost van vier maan- 53, Ter Aar Jack Smits heeft de cross gewonnen in Gouda. Iartin Van der Hoorn, sinds K8"' Aarlanderveen De sport- 'ereniging Aarlanderveen or- h ganiseert vrijdag en zater dag a.s. in 't Startblok groet houtavonden. Aanvang 8 uur. Hoogmade De groep Ge meentebelangen houdt mor genavond om 8 uur open :n Huize Van der Ploeg. .Ter sprake komt de gemeen- JJJ tebegroting. Woubrugge Om het con- tact met de gemeente te ver in gemakkelijken heeft het ge- M meentebestuur een gemeen- tegids laten drukken, die huis-aan-huis zal worden ver spreid. Het 14 bladzijden tel lende boekje geeft niet alleen ■informatie over gemeentelij- te instanties doch ook over is alle verenigingen, kerkge- nootschappen etc. "c.r 1 Hazerswoude Morgen avond wordt de begroting 1972 behandeld. 'Hazerswoude De afdeling idW "Hazerswoude van de Bond van Plattelandsvrouwen gaat woensdag naar Gouda om er de kerstverlichting, de St. iJanskerk en het Catharina- "gasthuis te bezichtigen. 9 0ud-Ade Op de jaarlijkse erti ledenvergadering van de ijs- dub „Oud-Ade" maakte het bestuur bekend, dat er plan nen zijn om een verlichte baan te maken op het Ven- nemeer. Uit het kasverslag van de penningmeester bleek, dat er 949.67 in kas is. Het aftredende bestuur, de heren J. P. Koek. C. v. d. Star. J. V. d. Geest Szn.. *erd bij acclamatie herko- nn. Hazerswoude Het eerste [tiental van Samen Sterk heeft met 12—8 van koploper WDG uit Wassenaar gewon nen. Als WDG en het ook bo venaan staande Lisse de laatste wedstrijd verliezen ban Samen Sterk, dat is uit gespeeld. de titel nog beha- moet weten Wassenaar De carnavals vereniging „De Deylknotsen" hield zaterdagavond een grandioos feest. Toen ieder een uitkeek naar de komst van de Raad van Elf kwam plotseling St. Nicolaas in vol ornaat binnen even later ge volgd door de Raad van Elf. De nieuwe prins kreeg de lus trummedaille van de Deyl knotsen aangeboden. Hazerswoude De 49-jari- ge C. J. uit Gouda is dit weekeinde ernstig gewond geraakt toen hij met zijn be stelbusje op de Hoogeveense- weg tegen een boom was ge botst. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Het slachtoffer werd onder meer met een verbrijzeld been naar het ziekenhuis vervoer. Hazerswoude Drie perso nenwagens zijn zaterdag avond ernstig beschadigd bij een ongeluk op het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg. Een van de wagens verleende geen voorrang. Hazerswoude In de gym nastiekzaal aan de Ten Kate- straat in Rhyneburch wordt vrijdag aanstaande een vol leybaltoernooi gehouden voor teams van MAVO's uit Ha zerswoude en Bodegraven. Het toernooi is een voorbe reiding voor de wedstrijden in de kerstvakantie. Hazerswoude St. Bernar- dus en Avanti houden aan staande vrijdag kaartavon den. De voetballers in de kantine en de tafeltennissers in het Michelshuis. Roelofarendsveen In de Alkeburcht wordt morgen avond om 8 uur een kaart- wedstrijd georganiseerd voor de jeugd. Roelofarendsveen Bij de trekking van de verloting voor „De Diamantvink" zijn de prijzen gevallen op de nummers. 534. 618. 130. 821. 282. 43. 489. 378, 301, 966, 830. 173, 99, 306. De prijzen kun nen worden afgehaald bij A. Hillebrand, Zuideinde 12,- Roelofarendsveen. Fleurige show in Gehoorzaal LEIDEN 't Was me een kwin keleren van jawelste, het afgelo pen weekend in de Stadsgehoor zaal. De Leidse Vogelshow Combinatie „Avibus", „De Leidse Vogelvrienden" en „De Zanger" had er zo'n negen honderd vogeltjes bijecnge- Voomamelijk kanaries maar toch ook heel wat bastaards, exoten en parkieten. En ze zongen alle maal zoals ze gebekt waren. De een wat meer ontspannen dan de ander. De expositie was voor de vogelkwekers wel een suc ces. Dat mocht blijken uit de geanimeerde gesprekken bij de kooitjes. De Leidse kampioenen die de jury aanwees waren: Ka naries. Harzers: C. v. d. Berg; Kleurkanaries-pigment J. G. C. Verhaar: Kleurkanaries-onge- pigmenteerd; J. Lalau; Kuif- en vormkanaries: A. de Wolf (Schoten, Big.); Bastaards en inl. vogels hybriden: W. Fla- man. Tropische vogels. Klasse A: J. Wijling, B. B. Schouten en C. J. IJzerman. Kruising tropi sche vogels: W. Weijdema en W. Wijling. Grasparkieten: H. de Groot. Agapornieden en Gro te Parkieten: F. Brandsen. KATWIJK „Tegen mijn colle ga's zeg ik al: Mijn naam Is van Kalkeren, ik woon huize pijpzicht." Aan het woord Ma vo-leraar T. van Oosten, aan cultuur willen gaan doen. Het is voor mij onbegrijpelijk, dat b. en w. hierin trappen. Het geeft blijk van gebrek aan elk gevoel die ene pijp, die men heeft la- Heeft een molen nog een land- bij de afbraak van schappelijke functie, deze pijp kalkfabriek Rijnland. .Toen ik maandag in de krant las dat er een pijp bleef staan, dacht ik nog dat het een grap was. Ik meende nog naar die dragline machinist te gaan om te zeggen: Man je hebt een vuiltje in je oogp er staat nog zo'n pijp. Het is een kreng van een ding, een smakeloze grap. Als dit in een dorp op de Velu- we zou gebeuren, zou je je verkneukelen om de kneuterige knufters die nu ook eens iets gaat de wansmaak van Kat- wijks bestuurders manifesteren. Zij staan voor paal. In de dub bele betekenis des woords wordt deze pijp een openbare water plaats. Hij is foeilelijk, en heeft, amper veertig jaar oud, geen enkele historische waarde. Ook de pedagogsiche waarde van dit geval kan ik niet inzien. Wij be waren toch ook geen bunkers! Het schijnt dat de initiatiefne mer tot het behoud van deze pijp hier vroeger in de straat gewoond heeft. Naar verteld wordt verzamelde hij toen hand tekeningen tegen de kalkfa briek, wegens de overlast die deze veroorzaakte. Nu wil hij. inmiddels verhuisd, de fabriek behouden. Van mij mag hij die pijp hebben, maar dan voor zijn deur, met een bunker erbij. Wel zal dit het eerst monument in Nederland worden met een ech te bliksemafleider." Het commentaar van postdirec teur D.A. van der Ven, de man die het initiatief tot het behoud van de kalkfabriek nam om het als monument te behouden: „Ik had van een man van zijn op voeding meer verwacht." Wethouder C. van der Plas, ge vraagd naar zijn reactie: ..Het college vindt het belangrijk deze pijp als monument te be waren. Het is echt wel verant woord dit ding te laten staan. Het is een nagedachtenis aan de oude kalkhoven." PALMA DE MALLORCA. De Nederlandse schaker Jan Hein Donner heeft zaterdag ln de tiende ronde van het schaak toernooi in Palma de Majorca een nieuwe nederlaag geleden. Hij verloor van de Hongaar Csom na 60 zet'.en. ie uitslagen waren: '•nkii (VS)— Garcia (Cuba) afgebr. u?vye k- »'S' - Larv n (Den 0 1. -»j_ P.>rtlsch (Hong.l—Ucl- X lyevlo 9 punten. I-ar- ao 7t4. 4. PortUi h en 9. Donner en Plmar LEIDEN De sectie „Vormings werk" van de studentenvereni ging „Augustinus" speelt vrij dag en zaterdag a.s. een Simu latiespel met „iedereen, die in de maatschappij staat". Een si mulatiespel is een rollenspel, waarin elk van de medespelers na een gedegen instructie een rol speelt in een nagebootste si tuatie. Het onderwerp Vormingswerk en polemologie zijn, los van alle bijkomende factoren, die in werkelijkheid vaak de verhoudingen in de bui- tenlandse politiek vertroebelen. s: Het !ai ».o inleven in hun macht en de ver- tiek. Het is ontworpen door het Polemologisch Instituut te Gro ningen en wordt georganiseerd in samenwerking tussen Augus tinus en de stichting Polemolo- gische Bibliotheek te Leiden Het spel dat Augustinus speelt, past in het raam van het vor mingswerk dat tot doel heeft, de mensen bewust te maken wie ze zijn en wat ze doen om daar door begrip voor elkaar te kwe ken. In dit verband wordt nu een "laboratoriumtoestand" ge schapen; een conflictsituatie waarin vijf partijen zijn betrok ken en die elk van de betrokke nen dwingt, zich te bezinnen op de consequenties van zijn beslis singen. Het moet een model houding van de ander een idee geven, van wat de mens eigenlijk is en hun laten zien dat ondanks alle goede wil bepaalde verhoudin gen alleen maar door oorlog ge normaliseerd kunnen worden. Waarmee niet de staatslieden verontschuldigd zijn maar waardoor hun verantwoordelijk heid aan de spelers wordt voel baar gemaakt. Voor het spel dat het Polemolo gisch Instituut ontwierp, zijn minimaal 60 en maximaal 80 spelers nodig van zo verschil lend mogelijke achtergrond en geestelijke bagage. Een deel van hen zal ongetwijfeld uit stu dentenkringen gerecruteerd LEIDERDORP De Mauritssingel in Leiderdorp moet worden doorgetrokken naar de Achthovt weg. Alleen daardoor is het mogelijk, het verkeer uit de flessehals bij de Doesbrug te houden. De Mauritssingel althans het verlengde ervan zou dan op de Achthovenerweg uitkomen ter hoogte van de hierbij afgebeelde boerderij „Lindenhove"Het karwei is opgenomen in het investeringsplan van de gemeente Leiderdorp. worden maar ook niet-studenten die belangstelling hebben voor de buitenlandse politiek, zijn welkom. Donderdagavond, 16 december, is er een instructieavond voor de deelnemers in "Eigen Huis", Rapenburg 24 - waar zich vrij dag ochtend-, middag en avond en vervolgens zaterdagmorgen en -middag allerhande gesimu leerde politieke verwikkelingen zullen afspelen. Zaterdagavond - ligt in de bedoeling - is er een evaluatiebijeenkomst, waarin de spelers terugzien op de opzet en zich afvragen wat er van hun voornemens terecht is gekomen. Ze hoeven zich tevoren geen enke le illusie te maken want geble ken is. dat 90% van degenen die ooit hebben meegespeeld, pre cies zó handelt als men de in ternationaal bekende topfiguren vaak verwijt. De gesimuleerde landen zijn het machtige en rijke Sarpatië en zijn vroegere kolonie Oblivië, dat wel machtig is maar een ander economisch stelsel heeft dan Sarpatië en bovendien nog niet zover ontwikkeld is. De vierde mogendheid is 't grote, onafhankelijke Perdistan dat maar een klein leger heeft als kern van een volksmilitie. Het onderscheidt zich in het ontwik kelde Perdië en in Stanië, dat grotendeels platteland is. De vijfde partner is Indravië, dat afhankelijk is van de situatie van de rijke landen en dat be staat uit een rijk deel. waar ste den en indsutrie gevestigd zijn en een erg arm deel. Ik "land" wordt verdeeld in de sectoren Industrie en landbouw, militaire veiligheid en consu mentenbelang en een onderver deeld in de regio's en defensie- produktie, grondstoffen-produk- tie, consumplie-produktie en on derwijs plus technische re search. Wat zich aan machts strijd afspeelt in één jaar, wordt in een uur weergegeven. Alle verdragen die tot stand ko men worden schriftelijk vastge steld. Een internationaal pers bureau geeft elk jaar uur) een krant uit, waarin als verplichte artikel een commentaar is opge nomen op de politieke situatie in binnen- en buitenland. Wan neer het spel eenmaal op gang gekomen is, blijkt het zo te ob sederen. dat de deelnemers van zelf de eigen fouten die uit mis verstanden voortvloeien, gaan goedpraten. Een coördinatie commissie, bestaande uit twee polemologen, brengen daarom periodiek rapport uit over de consequenties die de onderlin- linge verdragen hebben. Als ge volg van een gebrek ruimte in "Eigen Huis" kunnen geen toe schouwers worden toegelaten. Gouda Roodenburg UVS Xerxes Papendrecht RVC Neptunus CVV De Musschen Lugdunum Fluks 12—18 12—17 12—16 12—16 12—13 12—12 12—11 12—11 12—10 12— 9 12- 12— 5 WOUBRUGGE Het ln 1957 uit gevoerde schilderwerk van de toren op de Hervormde Kerk verkeert in zodanige staat, dat voorzieningen moeten worden getroffen. Hiertoe dient een loopsteiger met leuning te worden aangebracht, die een uitgave vergt van 2850. Samen met het schilderwerk zul len de kosten oplopen tot een bedrag van 4000. De rand wordt gevraagd dit krediet te verlenen. Voorts wordt een krediet van 1453,50 gevraagd voor schil derwerk aan de Openbare kleu terschool. In 7 woningen aan de Van Wassenaarstrant. 7 in de Schellingerhoutstraat en 6 in hel Europaplantsoen dienen alsnog voorzieningen te worden getrof fen betreffende een pleisterlaag aan de binnenwanden. Dit houdt in een meerprijs van totaal 5154,40. Tenslotte werd voor de te late betaling van de ter mijnen voor deze bouw een ren tenota door de aannemer Inge diend van 2711,23. Thans wordt de raad gevraagd een aanvullend krediet van 14041.68 te verlenen, zijnde de hiervoor genoemde bedragen, verhoogd niet 8% rente vonuf 1 januari 1967. ZOETERWOUDE De jaarlijkse tentoonstelling van de Leidse Pluimvee en Konijnensporlvcr- eniging werd zaterdagmorgen in B. en W. achter schoolmelk HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazers woude achten het verstrekken van melk aan de schoolgaande jeugd alleszins nuttig. In Ha zerswoude wordt momenteel door 1000 kinderen „school melk" gebruikt zonder dat daarvoor enige verplichting be staat. Er bestaat dus, aldus het college, nog wel behoefte aan deze wijze van melkverstrekking. Twee nuttige effecten noemen B en W. in hun antwoord aan een raads- commissie, die de begroting voor 1972 heeft doorgenomen: bevor dering van een noodzakelijk melkgebruik In het belang van de algemene gezondheidstoe stand van de schooljeugd; het handhaven van het concentratie vermogen gedurende het tweede deel van de morgen-schooltijd. Dronken Tegen de twintigjari ge H. F. A. van der V. uit Den Hoorn zal door de Delftse poli tie proces-verba al op worden gemaakt inzake het onder in vloed besturen van een perso nenauto. De jongeman veroor zaakte zondagavond omstreeks half twaalf een aanrijding op de kruising Beestenmarkt-Burgwal. Er was alleen materiële schade. Het Centrum geopend door bur gemeester J.A.Detmers. Burge meester Delmers vertelde uit eigen ervaring hoe stimulerend de tentoonstelling werkt want zijn dierenkring is in de laatste jaren ilink uitgebreid. Het ontbreken van de pluimvee- soorten i.v.m. de pseudo-vogel- pest was er de oorzaak van dut de tentoonstelling wat kleiner van omvang was. Maar een show met 250 dieren is nog al tijd de moeite waard en hoewel het aantal bezoekers wul lager lag dan vorig jaar sprak het be stuur van een geslaagde ten toonstelling toen deze gister avond om zes uur geslten werd. 'n Enorm aandeel in de organi satie had de heer P.Zwunen- burg. De voornaumste prijswinnaars Konijnen: mooiste koppel mevr. Dallingu, Leiden, mooiste konijn L.v.Kuiten (Rus) 2e J.Spnng in 't Veld. Rijpweteiing (Bl.lanj mooiste van de grote i assen J.SIingerlund, Leiden (VI.Keus) midden rassen Mevr. Zwunen- burg Leiden (Wener,blauw) kleine rassen L.v.Ruiten (Kus) dwergrassen Mevr. Dallinga (Klcurdwerg) tekening russen L.v.Rui ten. Sierduiven: 1. P.Angevare Voor hout (BrUner krop per) 2. G.Springer Leiden (Vulcnciana Blauwband). Cavia's: 1. P.Marijt Leiden (Ca via Buff) 2. P.Marijt (Cavia zil ver Agouti). Mooiste C-klassc M.A Hoogeveen Hoogmade (Vlaamse reus). EHBO oefende in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De plaats» ll|- ke EHBO-vcrenlging St.l.idulni hield onderlinge wedstrijden in het W.G.Kruisgcbouw. Zeven wcdstrijdgrocpen van elk drie personen kwumen in het strijdperk. Drie groepen kregen twee patiën ten te behandelen; een shockpa tiënt met snijwond aan het hoofd en een slachtoffer met knieschijfbreuk en glaswond aan de hand. De winnende groep bestond uit zuster Moni ca, mej. R.v.d.llam en mevr. J.v.d.Ham-v.d.Salm die tevens de commandantsprijs verover de. De andere groepen werden geconfronteerd met een schedel- basisfractuurpatlënt en een slachtoffer met een open been breuk. De enscenering was op bijzonder realistische wijze ver zorgd door de heer R.v.Dam. Uit de tweede groep kwam het team mevr. Koemans-Van Ger- ven, mej. B. van Leeuwen en mej. A.Kortmunn als winnuar naur voren. De laatste won hier de commandantsprijs. De jury bestond uit dokter W.Kortnuinn, ni'-vi V L>;11»i Duist rn de lieer ('.Janmaat. Op 5 januari a.s. gaut weer een nieuwe cursus van start. Men kan zich aan melden bij mevr. J.Overdevest- Welp Eloutstraat tel. 1816 en de lieer J.v.Diemen, Weipoortse- weg 93a tel. 1382. krr.l 32—XI. Sprul ten B T' «malen A 770. Tomaten C 570 Uien mKHeifr 'f 7—17 Wlü f *»- Gymwedstrijd Boskoop trok 370 kinderen BOSKOOP Tijdens de onderlin ge wedstrijden voor de jeugdle den van de gymnastiekvereni ging Boskoop passeerden onge veer 370 kinderen de kritische blikken van de jury, zaterdag in de beurshal van Florida. De Boskoopse drieling Joke, Mar- go en Ria dc Jong was present In rode gympakjes tussen het uniforme blauw, dc kleur van de gymnastiekvereniging Bos koop. F.én van de dametjes had namelijk haar blauwe gympakje verloren en dus wilden ze alle drie in het rood. Als jc ook een drieling bent. Van de groep kinderen van zes jaar was nummer één Yvonne Nederhoff, twee Astrid Vcrkleij, drie Alice den Hamer. Bij dc jongens één Hoger Siegert, twee Peter Loef, drie Lucil Grtlne- wald. Voor de oude kinderen werden de verrichtingen wat kritsicher be keken hoewel er veel diploma's werden uitgereikt In de groef jongens was de eerste prijs vooi André Blom: bij de meisjes Mar greet Lumoree In de groep val 10 tot 11 jaar ging Edwin Snibt met dc eerste prijs naar huis el bij de meisjes was het Knnf Houdijk die met de eer ginf strijken. De heer N. M van dej Louw rekten de prijzen uit ei deelde daarna met kwistig* hand bloemen uit aan alle da mes leidsters en medewerksters

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3