RANDSTAD NA ZEGE OP iERNARDUS KOUDEKERK LOOPT UIT; UYS VERRAST 800 KIJKERS ZAGEN STERK AZC LDWS wijst SVLV terug; DOSR verslikt zich in Alphense Boys; winst VNL TBS geen verweer SPORTBIJLAGE MAANDAG 13 DECEMBER 1971 L2 VOORSCHOTEN Randstad Sport heeft gisteren ook St. Ber- nardus aan de zegekar gebon den en lijkt, met 4 punten voor sprong en nog 5 wedstrijden, op het kampioenschap af te steve nen. Na een matige eerste helft, die eindigde met 00, werd na rust beter gespeeld. Na 10 mi- DOSR-spits Rob van Berkel een kopduel wint van Boys- nuten zag Ge Devilee zijn Ijver hierna nog even terug, toen Ted beloond met het eerste doelpunt. de Boer voor een tegendoelpunt Tien minuten later werd een zorgde, één-twee-combinatie tussen Je roen den Hollander en Bennie Tien ipinuten voor tijd maakte van den Enden door Iaatstge- Bennie van den Enden aan alle noemde doeltreffend afgerond: onzekerheid een einde door een 20. St. Bernardus dat overi- doorlooppass met een keihard gens goed partij gaf, kwam schot af te ronden: 3—1. Alphense BoysDOSR 2—1 In een zeer aantrekkelijke wed strijd is Alphense Boys het op de ranglijst klimmende DOSR duidelijk de baas gebleven al zou de uitslag anders doen ver moeden. De basis voor de over winning lag op het Alphense middenveld, waar Jan v. d. Sandt en Bart Ringers de aan val van het nodige werk voorza gen. Bovendien boden zij de no dige steun aan de verdediging. In de 20e minuut scoorde Scheerder het eerste doelpunt en Hans Toor maakte er vlak voor rust 2—0 van. Na rust de wedstrijd iets minder van kwaliteit. DOSR kon wel terug komen tot 2—1, toen Pim van der Meer na een fout van de verdediging kon scoren, maar kon Alphense Boys toch niet zo zeer haar wil opleggen, dat de Alphenaren in de verdediging moesten. In een zeer slechte wedstrijd, die wat kijkspel betreft weinig bood aan de toeschouwers, is de ge lukkigste, l.c. Oranje Groen, als overwinnaar te voorschijn geko men. Bovendien was het vele fluiten van de scheidsrechter, met name voor spelbederf, geen inspiratiegevend geluid. Twintig minuten na rust viel het beslis sende doelpunt. Na een afgesla gen vrije trap werd de bal weer voorgezet en kon Jaap Schild- huizen scoren: 01. Dit was het enige moment, waarop de ver dediging mistastte. De beide verdedigingen hadden n.l. de overhand. Bij Wet. Boys waren het Boers, Bouwmeester Leo de Jong en Schoo, die de zaken on der controle hielden, maar toch niet voldoende de aanvallers konden inspireren. LDWS—SVLV 4—2 LDWS heeft een regelmatige overwinning behaald op het nu toch wel sterk afzakkende SVLV. Tot drie minuten voor tijd was het 40, maar door nonchalance kon SVLV nog twee maal scoren. Na 20 minu ten strafte Wally Gallert een De verdediging van Meerburg in moeilijkheden bij een aanval van VNL foute terugspeelbal af: 10. Even later nam Eelke de Jong de bal ineens op de slof en zorg de zo voor 2—0. Na rust maakte Wally Gallert zijn hattrick vol door tweemaal door de Voorschotense defensie te slalommen: 40. Zoals gezegd liet LDWS de teugels te veel vieren en scoorde SVLV via J. v. d. Wolf uit een corner, en Van Bemmelen: 42. Stompwijkse Boys—VVOA 1—1 Stompwijkse Boys had het giste ren aan zichzelf te wijten, dat Randstad Sport nog verder uit liep. Tegen WOA kon het m.n. in de eerste helft niet in zijn spel komen. WOA, dat verdedi ger Kees Heemskerk met aan valler Bavo v. d. Poel gewisseld had en Koos v. d. Geest weer in de ploeg had opgenomen, speel de voor rust met een stevig middenveld en viel fel en geva- rieerd aan. Nico Groeneweg moest zijn talenten meermalen tonen. Aan de andere zijde had den Martien van Leeuwen en Kees Belt weinig geluk. In de 35e minuut scoorde VVOA via Bavo v. d. Poel, die via de on derkant van de lat raak schoot. 01. Na rust kwam Stompwijk se Boys terug: de ingevallen Kees Lelieveld bracht wat meer snelheid in de aanval. Na 25 mi nuten daalde een voorzet van Joost Disseldorp ineens onder de lat: 11. De laatste 5 minu ten waren sensationeel. WOA had weinig geluk met een schot van Leo v. d. Poel, een kopbal van Kees Heemskerk, en een schot van Roen v. d. Geest te gen de paal. Aan de andere zij- KOUDEKERK Koudekerk heeft door het rechtstreeks duel met zijn concurrent met 1-0 te winnen drie punten afstand genomen van TSB. Het enige doelpunt, dat de positie van de Koudekerkers zo flo rissant maakte werd in de 35ste minuut gescoord door Albert Zwee- rus. Uit een vrije trap van Krijn Boelee kopte Leo Brommers de bal voor de voeten van Albert Zweerus, die koel intikte. In het ze nuwachtig duel heeft Koudekerk-doelman Teun Vergunst daarna be slist geen opeenhoping van TSB-spelers voor zijn doel gezien. Niet alleen sloot de afweerlinie met Ton Borawitz, Albert Hakkenbrak, de voor Janus Zweerus ingevallen Jan Hogcnes en de zaterdag Kou- dekerker geworden Joop de Vrind zeer goed, er kwamen voor Kou dekerk ook nog meer kansen. tegen de paal en Hans Meyer Floreant-De Lier 0-2 (0-0) naast. Na een afgekeurde goal van Unicum 'zorgde Coppenha- Doelman Kees v. d. Werk, de 40- gen na een voorzet van Kooy jarige, die de plaats innam van zes minuten voor tijd voor de Hoogendoorn heeft tot zeven mi- gelijkmaker. nuten voor tijd kunen stand houden. Toen werd hij gepas seerd door Solleveld en In 't Veld. Tevoren hadden vooral Kees Hoogendoorn en Wim Groeneveld goede kansen laten liggen. Zo zag Krijn Boelee een schot juist tot corner verwerkt en kreeg Leo Brommers eenmaal de bal in goede scoringspositie voor het verkeerde been. Ver- gunst, de minst gepasseerde doelman van de zaterdagclubs, behoefde nauwelijks in te grij pen. De Zwervers-ARC 2-1 (0-1) ARC heeft in het laatste kwartier zijn illusie op de eerste overwin ning in rook zien opgaan. De Alphenaren, die toen nog eeq 1-0 voorsprong verdedigden, wer den door een razendsnel geno men vrije trap waarbij doelman Alex van Horzen kansloos was en een fraaie tweede goal door De Zwervers >n de slotfase als nog op verlies gezet. En dat ter wijl een weliswaar minder sterk ARC de kans op een grotere voorsprong tevoren had laten liggen. Terwijl de onzeker spe lende verdediging van ARC voor rust goed stand had weten te houden scoorde Cees Bouvee vijf minuten voor rust uit een pass van Jan de Jeu. Daar hij even tevoren in glas was geval len werd hij in de rust vervan gen door Dick Schuitemaker. In de openingsminuten van de tweede helft kregen Jan de Jeu en Jan Willem Bogers twee schitterende kansen. Beiden verschenen alleen voor de kee per. In beide gevallen dook de Zwerversdoelman de bal van de Alphense voeten. Eevenhoven-Scheveningen 0-4 (O-J) Voor Zevenhoven gaat het er heel somber uitzien. Weliswaar kwam Scheveningen aan twee dubieuze goals, het spel van Ze venhoven was niet al te hoopge vend. Van Zon, die twee buiten- speldoelpunten zou scoren werd met een hattrick de grote man voor Scheveningen. Tweemaal scoorde hij voor rust. Met een solo zorgde Pronk voor de res terende treffer. André Wahler schoot nog eepmaal juist over; Koos Verlaan trof de lat. Een sterker Zevenhoven stuitte na rust vooral op doelman Van Rhoon, die overigens het geluk had dat Verlaan nog eenmaal op de binnenkant van de paal schoot. Mari v.d. Meer, die er ook lustig op los schoot kreeg nog een officiële waarschuwing. Met een boogbal over doelman Hans de Froot zorgde Van Zon voor 0-4. iegstgeest-SVOW 0-2 (0-2) h de 10e en 15e minuut van de eerste helft heeft SVOW deze semi-derby beslist. In eerste in stantie maakte Oegstgeest-doel- man Aalsburg hands. Uit de vrije trap schoot Ed Langereis de bal rechtstreeks in. Vijf mi nuten later werd de Oegstgeest- se verdediging verrast door de opkomende verdediger Jan Ka mer, die terwijl de Oegstgeeste- naren aan buitenspel dachten de uit een vrije trap van Langeris toegeschoven bal inschoot: 0-2. Oegstgeest heeft alle kans ge had iets terug te doen. Tony Werner miste echter alleen voor de keeper. Daartegenover staat dat ook Rini v.d. Wetering oog in oog kwam te staan met Aals burg evenals Jan van Heek. Oegstgeest moest zeven minuten voor tijd nog een gevoelige klap incasseren. Bij een botsing met Johan van Nes liep Peter Wie man een gebroken scheenbeen op. Daar Joop van Duyvenbode en Herman Aanes in de rust al als vervangers van Jan van Vuuren en Frans Valk waren verschenen, speelde Oegstgeest in de slotfaze met tien man. Duinoord-UVS 1-2 (1-2) UVS heeft aangenaam verrast door Duinoord te bedwingen. Overigens waren er ook nu heel wat kansen nodig om tweemaal te scoren. UVS stuitte vooral op zijn uitstekende ex-doelman Teeuwen, die al in de openings fase een schot van Bram Brandt knap verwerkte, maar na 15 minuten toch kansloos was toen uit een hoekschop van Cor Boekweit Cor Brandt de bal ineens op de schoen nam en via de binnenkant van de paal in schoot: 0-1. Nadat na 22 minu ten Caron eveneens uit een cor ner had tegengcscoord misten Koos Haneveld en Bram Brandt aanvankelijk nog in goede posi tie alvorens in de 35ste minuut Cor Boekweit twee verdedigers en doelman Teeuwen passeerde: 1-2. Duinoord, dat schier over klast werd dankte het aan de zelfde Teeuwen. die goed rea geerde op inzetten van Bram en Cor Brandt na rust, dat de schade niet groter werd. Bij UVS nam Wim Roman onder de lat de plaats in van Bram Lepe laar. Unicum-Randstad Sport 1-1 (1-0) Al na acht minuten kwam Rand stad op een achterstand toen Van Oostrom de bal achter Frans Vleeshouwer kopte. Dankzij een grotere inzet kwa men de Voorschotenaren sterk terug, al hadden zij vooral in de 12e minuut veel pech. Bij een scrimmage werd de bal tot vier maal ingeschoten. Daan Kooy en Lucas Coppenhagen knalden tegen de keeper op, Aad Keizer SVOW heeft Oegstgeest zaterdag een 2—0 verlies toegebracht. Hier een worsteling LEIDEN De oefenwedstrijd tussen het Ned. jeugdteam en Bona Stars is eigenlijk een beetje op een teleurstelling uitgelopen. Re den hiervoor was dat op het laatste moment bleek dat Dol; Pouw, trainer-coach van het Ned. jeugdteam, niet over al zijn spelers kon beschikken i.v.m. enige ingelaste competitiewedstrij den. Coach Kallenberg had wat nieuwe gezichten In zijn ploeg opgenomen om die uit te proberen. Zodoende bleef het een af en toe wel boeiende wedstrijd die met 9772 door de Leidenaars ge- De beginfase van de wedstrijd deed anders vermoeden, de onstui mig verdedigende en aanvallende jeugdploeg maakte het de Stars bijzonder moeilijk, pas na 5 min. kon het Leidse team eni ge afstand nemen. Jaap Maassen, Har Stol en Rob Wallaart ble ken ongrijpbaar, en lapten de man to man en later de pressing verdediging aan hun laars. De handige dribbelaar Theo Krop man en pivot Chris Braakman zorgden ervoor dat de marge niet te groot werd daarbij geholpen door nogal wat balverlies bij de Leidenaren. Ook Ane van Dijk kreeg zijn kans tegen de zone van het jeugdteam maar bleek nog te veel te moeten leren. Rust stand 47—29 in het voordeel van Bona Stars. Met deze voor sprong op zak ging coach Kallenberg na de hervatting verder met experimenteren. Naast Jaap Maassen 4 nieuwe gezichten in het veld. Dat bleek iets te veel van het goede want het jeugd team vocht terug naar 5142 na 5 min. Dus kwam er weer wat routine in de Leidse ploeg, André de Jong zorgde er met sublie me passes voor dat afmakers Jaap Maassen en Har Stol gelan ceerd werden. Na 10 min. waren de punten dan ook weer terug gepakt, 6214. De eindfase van de wedstrijd bleef aantrekkelijk omdat de Stars wat show-werk in hun spel deden. Bovendien bleek Frank van Mastrigt ineens de juiste richting gevonden te hebben én de honderd punten leken in het verschiet. Dat werd niet gehaald. Jiet einde kwam bij 97—72. Scores: Jaap Maassen 40 (15-25), Har Stol 24 (15-9) Rob Wallaart 14 (10-4) Frank van Mastrigt 8 (08), Leen van Paridon 4, Ane van Dijk 3, André de Jong en Pieter van der Voort. 2. Ned. jeugdteam: Aad van de Nieuwendijk 19, Chris Braakman en Theo Kropman 16. Peter Notten 15, B. Mol 6. Het damesteam van Bona Stars blijft onder leiding van Frans Kins in de lift zitten. Nu moest in Utrecht Midland eraan gelo ven 3549 al lieten de Leidse dames zich haast verrassen Scores: Mieke Zandbergen, 14, Jos Valk 13, Gertrud van der Zon en Ilonka van Berge Henegouwen 8, Regien Kleiss 6. ALPHEN Wederom Is gebleken dat AZC voor de topploegen van de hoofdklasse een geduchte te genstander Is. Was het eerst Neptunus Arnhem, dat slechts tot een S—3 gelijkspel was geko men, nu waren het de Meeuwen die in het druk bezette „de Dil len" (plm. 8 00 toeschouwers! van een „Narrow escape" kon den spreken. In het eerste speldeel was het Kees van de Broek, die tot gro te vreugde der AZC-aanhang de stand op 1—0 bracht, maar niet lang daarna was het Ron Koster die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht: 11. Het tweede paartje bracht veel goede kansen maar geen doel punten. terwijl internationaal Tom Buunk in het derde partje de stand op 2—1 in het nadeel van AZC bepaalde. In de vierde periode bleken de Meeuwen iets te sterk voor AZC. Met doelpunten van Schmidt en Biesbroek en de aantekening dat bij het laatste doelpunt de bal de doellijn be slist niet was gepasseerd, werd het uiteindelijk 14. Zaterdagavond bleef In het „Vallelbad" te Veenendaal de verwachte grote overwinning uit. De ZIJL/LGB sloot de wed strijd tegen degradatiekandidaat Polar Bears af met „Slechts" een 4—2 zege. Deze lage uitslag had verschillende oorzaken. De Edenaren trokken zich alle maal, uitgezonderd midvoor Kok, terug op hun eigen helft. Hierbij kwam nog dat keeper Kreek van Polar Bears uitste kend op dreef was. Bovendien werden door noncha lant spel van de Leidenaars nog vele kansen verspeeld. De eer ste periode eindigde dan ook in een brilstand. Leo Onderwater opende de score met een snel schot, maar een strafworp bracht de Edenaren weer op ge lijke hoogte. Toen Polar Bears in het derde speldeel zelfs een voorsprong nam werd het de roodwitten te erg. Eerst was het Albert Spijker die keeper Kreek kansloos passeerde en in het laatste partje bepaalden Rob Schouten en Leo Onderwater (numerieke meerderheid) de eindstand op 42. In het mooie zwembad „De Vlie germolen" te Voorburg vond zondag een zeskamp plaats tus sen De Devel, K.Z.C., V.Z.C. Ritmeester, A.V.Z.V. (Voor burg) DES en De Zljl/L.G.B. Wederom sneuvelden er een groot aantal kringrecords Gou we/Rijnstreek, in het totaal 11. De belangrijkste verbeteringen kwamen op naam van Renee Platje en Peter Wolters. Renee Platje zwom de 200 meter rug slag in 2.41.3 wat een verbete ring betekende var. 1.4 seconden van het oude rekord van 0/14 en 0/16 en dames. Met deze tijd bevestigde zij haar derde plaats op de nat. ranglijst 0/14 jaar. Peter Wolters zwom de 200 m. wisselslag pers. in 2.36.4, waar mee hij noar de 7e plaats op de Nat. ranglijst 0/14 jaar opklom. Andere kringrecords kwamen op naam van Walter Hollmann 200 ra. rugslag 0/12 jaar 2.55,7, Dick Werter 100 m. vrijeslag 1.01.5, wederom Peter Wolters en Renée Platje, eerst genoem de zwom de 200 m rugslag in 2.40,5 verbetering voor 0/14 en 0/16 en laatst genoemde zwom 200 wisselslag pers. in 253.3 wat eveneens een verbetering bete kende voor 0/14 en 0/16 jaar. De laatste kringrecordverbete- ring kwam op naam van de 4 x 100 m vrijeslag heren estafette met een tijd van 4.09,6. Andere goede tijden kwamen op naam van E. Maasdijk 50 m. vrijeslag j. 0/10 jaar 35,1, Harriët Platje 100 m schoolslag m. 0/12 in 1.30,2. M. Bestelink 100 m. vlin- dersl. m. 0/12 jaar in 1.24.4. In het totaal behaalde De Zijl/L.G.B. 2 eerste, 3 tweede en 7 derde plaatsen. De Eind stand was: 1) De Devel, 29 K.Z.C. 3) De Zijl/L.G.D. 4) VZC Ritmeester 5) AVZV 6) DES. Meerburg—VNL 0—5 In een bijzonder matige wedstrij was het voor VNL niet moeilijl om een 50 winst te boekeq Het eerste doelpunt wedstrijd kwam van Lucas der Weijden. Even later s Theo van der Maat u: prachtige solo 20. Het derJ doelpunt werd door Adje Lelfc veld uit een pass gescoord. Meerburgers hadden geen t antwoord op het geweld VNL over hun hoofden deed 1 barsten. Na rust was 1 Lucas van der Weijden die i een corner scoorde: 40. V¥[] bleef aanvallen. Een radelol Meerburgspeler maakte handl binnen het strafschopgebied Een penalty besliste scheidl rechter A. Keyzer, die deze bi SJ zonder moeilijke wedstrijd goeln leidde. Koos Wesselman plaat? te zich achter de bal en schod raak: 5—0. Een eindstand dü meer deed verwachten dan a te zien was in deze strij, die bs vendien ontsiert werd door h^ feit dat van beide ploegen eej speler het veld uitgestuurj werd. Unitas—KRV 1—2 Unitas speelde vooral in de eerst twintig minuten sterk aanva lend, maar de KRV verdedigin stond haar mannetje. Voora keeper Van der Meij liet bijzon der goed werk zien. KRV ,da toch ook wel aanviel liep kee op keer in de listig opgezett buitehspelval van Unitas. N een half uur kon KRV het veil overwicht omzetten doelpunt. Het kwam vc ning van Ad Verkleij. Vijftie minuten na het begin tweede helft, scoorde Jan Haa« noot, nadat Roy Wilmot de ba mooi voorgetrokken had. Steed Sterker bleef KRV aanvallen maar het leverde geen resultaa op. Wel werd de Unitas-verdedi ging zo bang dat zij het nodij vond, om Wilmot binnen he strafschopgebied onderuit te ha len. Een penalty die door Niej Oudshoorn gemist werd. Vij minuten voor tijd wist Unita dan toch nog een doelpunt t maken. Gijs van der Blon bracht de stand op 1—2 doof hard in te koppen. Kickers'69VNA 2—1 (1-0) Deze voor rust bijzonder aantrek kelijke wedstrijd eindigde verdiende winst voor de Lei mul dense ploeg. Na twintig mini» ten, was het Steef de Graaf, dii uit een corner van Willen Heinz een doelpunt scoorde. Vij minuten later was het bijna 2-^ toen Jan van der Voort keihan inschoot. OngelukkigerwiJ; kwam de bal op de knie vi een tegenstander terecht. VNA was na de rust massaal in d« aanval. Maar Willem Heinz val Kickers brak door en scoordd 2—0. Dat was in de twaalfdl minuut van de tweede helft Drie minuten later whs het voot het Kickersdoel een bijzondd onoverzichtelijke situatie. Dl bal werd door verschillende sp* Iers zes, zeven maal ingcsch» ten. Maar zonder resultaa» Maar de achtste keer na bijm anderhalve minuut lukte hd wel. En dat bracht de stan<4 van deze wisselende wedstrij' op 2—1. Z.L.C.—Leidse Boys 2—1 (0—1) Leidse Boys heeft in de wedstrij! tegen ZLC genoeg kansen g« had. De Boys openden de scort en wel door Frans Vermeul, I —0. Een vrije trap. die de Bo>4 kregen belandde op de paal. NI rust, werden de Z.L.C.'ers ster ker. En na dertig minuten, wer den er door de Z.L.C.'ers twri doelpunten gemaakt. Het eerst* door Crama, en het tweede u» een wat onoverzichtelijke situ*

Leidse Courant | 1971 | | pagina 18