ALLEEN BERT V. D. HELM RECHT OP DE NTTB-CUP Schalke herfstkampioen Hockey krijgt hoofdklasse Flamingo Six winnaar met neuslengte Uitvallen Roda zeer gevaarlijk WEER ZEGE VOOR BARCELONA Unieraad wil geheim vergaderen Felle discussie rondom tafels tafeltennissers Vervangers in damtoornooi Recordiirestatij gewichtheffen Van Puf telen MAANDAG 13 DECEMBER 1971 bezig om het Tempo-teamsucces uit te bouwen. Hij veroverde de NTTB-beker Van onze sportredactie Den Haag De Unieraad van de KNAU, die vrijdag zijn bestuur wegstemde, gaat deze week in het geheim besprekingen houden om uit de impasse te geraken. Op initiatief van de heren Joop van Driel en Piet v.d. Heijden, respectievelijk voorzitter van de districten west en zuid, wordt de bijeenkomst belegd in en op een plaats die angstvallig ge heim wordt gehouden. Bij de vergadering zal niemand van het afgetreden bestuur aanwezig zijn. De heer Linssen, die vrij dag de belangrijkste opposant was van het Uniebestuur, zal waarschijnlijk de bijeenkomst leiden. TILBURG De tafeltennisachl- kampen 1971, die gisteren in de Tilburgse Studentensporthal werden georganiseerd, zullen ongetwijfeld voorzien van het predikaat „zeer middelmatig" de geschiedenis ingaan. Wat de beste Nederlandse speelsters en sjielers hier lieten zien bij hun poging de Limburg-coupe, resp. de NTTB-cup te veroveren, was nauwelijks in staat het objectie ve deel van het publiek dat met zo'n vijfhonderd man was opgekomen ook maar eniger mate te boeien. Alleen Bert van de "Helm, 23-jarige onderwijzer die tegenwoordig in Amsterdam woont, stak ver boven deze grauwe middelmaat uit en hij was dan ook de enige, die te recht recht kon doen gelden op de grote zilveren trofee. slechte materiaal, waardoor verschillende routiniers beneden hun normale vorm bleven. Nu is het altijd een dankbaar ex cuus om als het slecht gaat te zeggen „de tafels deugen niet". Maar gisteren was het ook voor het (deskundige) pu bliek waarneembaar dat er iets mis was met dit splinternieuwe materiaal. Een aantal spelers zou zelfs hebben gedreigd de Nederlandse kampioneschappen die op 4 en 5 tafels van het gewraakte merk worden ge bruikt te boycotten. Maar het is niet waarschijnlijk dat de NTTB overstag zal gaan, aangezien de leverancier naar verluidt een langjarig contract met de bond heeft. Bert v. d. Hel mhad wel iets mee op weg naar zijn derde verove ring van de NTTB-cup. Zoals hij zelf eerlijk toegaf, niet mee-spelen va: Bert Ard Schenk mocht het afgelopen weekeinde de schaatsoscar in vangst nemen, die elk jaar aan de meest verdienstelijke rijder van het vorige seizoen wordt uitgekeerd. Het was de tweede keer in carrière, dat Schenk deze eer te beurt viel. ilLVERSUM Tot een paar centimeters voor de eindstreep heeft het er gisteren dik op ge leken dat Flamingo Six versla gen zou worden. In Hilversums Winterkampienschap draafde For Ever voorop. Lang werd hij geflankeerd door Freize F maar in de laatste bocht zette For Ever goed door en Flamingo Six moest als vijfde nog veel terrein goed maken. Hij liep erg langzaam In, maar op de streep bleek hij net zijn neus voor For Ever te hebben gestoken. Voor de derde plaats kwamen vier paarden in aanmerking. Grena dier was hiervan de snelste. ffen merkwaardig voorval deed zich voor in de eerste draverij. Hier werd het juiste trio niet geraden en evenmin de drie eerste paarden in onjuiste volg orde ingevuld. Toen werd het een kwestie van het eerste en tweede paard in de juiste volg orde: 1. Imperatrice, 2. Hinde. Ook dit bracht nog meer dan vierduizend gulden op. Hilda O. nu in training bij Wagenaar. won haar koers met Gommans op de sulky. fe 2900-meter was een schitteren de koers, die tenslotte doo-- Giel van der Togt met Indra Shadow zeer overtuigend werd gewon nen. Import N pakte op de laat ste meters Impie Hanover, die overigens blijk gaf met deze derde plaats toch wel een af stand te kunnen uitlopen. Voor de laatste meeting, die de Nootdorpse Harddraverij- en Renvereniging geeft, zijn de velden goed gevuld. Hoofdnum mer is woensdagavond de Kruit- huisprijs over 2400 meter. Boy van Quick wordt niet door Wa genaar jr. gereden, maar een compensatie hiervoor wordt ge vonden in de twintig meter ont heffing van leerling Gommans. Toch zal die combinatie het moei lijk genoeg krijgen, tegen onder andere Don Faune, Fillette Six en als het een beetje lukken wil. Fils du Coq d'Or. de He luidt KajismaricInrUs flOOO m autostart, i-t-rsic -ltd. met trio) Jan Bom B Joris Si\ - Iwan Spencer. Outsider: Indiana Hanov.-r. Abkmtu-irprljs (2*00 m autostart): Jnnneke Prinoew - Jane Areta - Jimmy Scott. Wa.i-vr.js cMOO nt m.-t Mo): Judy - Joyce - Jewbe!. Outsider Isidore. Vict •".e-prtjs i2000 m aul.«tart eerste oM I Idool L - Inotge - Jerolimo. Kruithulsprljs iblOO m met trto): Boy van Q.tck - Dnn Faune - Flttette Sa Outsider: Ftls du Pocq d'Or. MiVenpr K (2000 m autostartt: Hlno - Gold Spoed B - Intereat ka P OutsiderFur\ - Furie O - Fnus- Schoofs „bepaald meegeno men". Maar dit kon wel zelfon- derschatting zijn, want hij stond gisteren zelfs geen enkele game af. Bert was al zijn opponenten technisch en tactisch verre de baas. Eerder won hij deze tro fee in 1967 en 1969. Overigens toonde ook hij zich niet onver deeld gelukkig met de gebruikte tafels, maar „je moet je aan passen" zo meende hij. Carel Deken werd tweede. Hij was al bijzonder ongelukkig gestart door van Bert Onnes te verlie zen, maar hij herstelde zich keurig en moest in de loop van de dog alleen nog de cupwin naar feliciteren. Frans Schoofs de jaren gaan tellen, hij traint bovendien niet meer spe ciaal voor tafeltennis eindig de ex aequo met Nico van Slob be op de vierde plaats. De getipte kanshebsters bij de da mes, .n.l. Veronique van der Laan, de voor De Treffers uit komende Haagse, die vorig jaar de coupe won en Sonja Heltzel (MES) faalden bieden. Aukje Coitoff-Wynia (Tempo-Team) die al ruim tier jaar tot de va derlandse tafeltennistop behoort was ditmaal de lachtnde derde. Weliswa'ar eindigde zij evenals Veronique met zes winstpartü- en. maar het feit dat de speel ster van de Treffers juist van haar had verloren gaf de door slag. Bij het ingaan van de laat ste ronde waren er drie speel sters met ieder vijf gewonnen partijen: Aukje Coltof-Wynia, die met 2—0 van Sonja Heltzel had verloren: Sonja Heltzel, die wel zeer verrassend tegen team genote Juul Nitisusanta tenon- der was gegaan en Veronique van der Laan, die Aukje had moeten feliciteren. In de laatste ronde speelde Aukje tegen An- nemiek van Moorst en Veroni que en Sonja tegen elkaar. Als Aukje verloor was de coupe voor de winnares op de andere tafel. Won Aukje dan hing het er vanaf wat er op die andere tafel ging gebeuren. Als Sonja zou winnen was de coupe voor de Amstelveense, maar won de Haagse, dan zou Aukje de ge lukkige zijn. En zo is het ge- LJmburg-Ooupe: 1. Aukje Colthof-Wy- snla 6 pui - punten. DEN HAAG Roda JC Is dit seizoen de kampioenend van de eerste divisie. Verpletterde Roda eerst enkelt ken geleden de toenmalige koploper Wageningen me 1, gisteren werd leider Heerenveen het slachtoffer Limburgse ambities: 12. Haarlem maakte van de genheid gebruik om zich, ondanks het gelijke spel Veendam (00), naast Heerenveen aan de kop te len. De GraafschapSW 20 Toesch. 5000. 00 rust, v. d. Ley 10, Oosterveld 2—0. Eeen verdiende overwinning voor De Graafschap dat vooral in de tweede helft zeer sterk voetbal speelde. Typerend was dat doel- Veendam—Haarlem 0—0. man Oosterhout van De Graaf- Toesch. 45.00 schap slechts twee schoten Een zeer aantrekkelijke v waarin Veendam veelal hoorlijk veldoverwicht hi sterk zelfs, dat Haarlen laatste half uur Toesch. 1200. Coster 10. Fienen, 2—0, rust, Herelhekke 2—1, Fie nen 31. (strafschop). Een verdiende overwinning van de Volewijckers door een falen- EEC ZwolleHVC 20 de Wageningse defensie. De lei- Toesch. 4000. 00 rust, Kragl ding van scheidsrechter Wellin- (strafschop) Liotart 2—0. ga was in de eerste helft uitste- Een zeer goede wedstrijd kend, in de tweede helft erbar- PEC dat vooral melijk slecht. kreeg te verwerken. Oe Volewijckers—Wageningen 3— naar de stad, maar door zeer spel, zwak schieten en laag tempo een puntenver moest toestaan. strijd alle zeilen bij moei ten om een gelijk spel u vuuf te slepen. helft met grotere cijfen kunnen winnen. Het domio tegen HVC over alle linies. rust HeerenveenRoda JC 12 Toesch. 10.000. Th. Haan 1- Coolen 11, Zuidema 12. Een verdiende overwinning Roda JC dat tegen de ge aanvallen van Heerenveen steeds weer het juiste antwoord Een vrije matige vertoning vond en daardoor zelf gevaar- een verdiend gelijk spel lijk kon uitvallen. Helmond Sport behaalde zijn grote ijver en goede Heracles—FC VVV 3—0. Toesch. 3000. Roordink 1—0, 49: Fortuna VI.—Blauw Wit l-fl (34 20 strafschop) rust, Roor- Toesch. 2500 0—0 rust, Kwist dink 3—0. Een tegenvallend Blauw Wit Een dik verdiende overwinning a"e kans gehad om in Vlaa van Heracles dat in de eerste 8en de volle winst binnen helft een klasse sterker was. In de tweede helft liet Heracles de teugels wat vieren en kon VW proberen de nul weg te halen. Het bleef bij proberen. Helmond Sport—DFC 22. Vorstenbosch 01, v. d. Kei 11, rust, Van Oorschot Manders 22 (strafschop). len. Het lukte de Amsten mers niet omdat het te zei zekerd speelde en het tt steeds te laag hield. Frans Schoofs Slobbe 4 punten. 5. Bert Onnes punten. 6 e:i 7. Hans Ungen er. L, Lucas 2 punten. 8. Gerard Bakker Het skiseizoen komt in het buitenland op gang. In Val d'Isere werden gisteren wedstrijden voor dames gehouden, die in een overwinning voor de Frangaise Jacqueline Rouvier eindigde. De Oostenrijkse Anne-Marie Proell hield de arm van de winnares omhoog. Willem II—AZ'67 1—1. Toesch. 3500. Bouman 10. Van Rijssel 11, rust en eindstand. EindhovenSC Cambuur 3—1 Toesch. 5000. Bloemers 1— ber 20, Bloemers 30. Bosman 31. TILBURG De acht deelnemers aan de strijd om de NTTB Cup hebben en bloc hun misnoegen geuit over de tafels, waarop straks zal worden gespeeld bij de Europese tafeltenniskam pioenschappen half april in Rot terdam. De tafels, die gisteren voor de tweede maal werden beproefd, zouden zeer slecht van kwaliteit zijn. In een gezamenlijke ver klaring stellen de acht deelne mers: „onderstel, blad en top laag veroorzaken een dergelijk onregelmatig stuitende bal, dat spelers met onoverkomelijke aanpassingsmoeilijkheden krij gen te kampen'. Als gevolg daarvan hebben de acht beslo ten om indien de toestand niet verbetert te ontbreken bij de nationale kampioenschap pen. Achtkamp-winnaar Bert van der Helm tekent daarbij aan, dat hij het geheel eens is met de kritiek, maar dat hij contractueel verplicht is mee te doen aan de nationale kam pioenschappen. AMSTERDAM Internationaal meester Wim van der Sluis en Anton Schotanus, nationaal meester, zijn de plaatsvervan gers van de beide Nederlandse grootmeesters Wiersma en Sij- brands in het Internationaal Suikerdamtoernooi dat zaterdag 18 dec. in Amsterdam begint. Drs. Piet Rozenburg, die aanvan kelijk was uitgenodigd een van de opengevallen plaatsen te be zeilen. kon zich op zo korte ter mijn niet meer vrij maken. Eerste reserve is de Russische internationale meester Michael Korchov. AMSTERDAM Met in gang van 't seizoen 1973/ 1974 zal door het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse hockeybond voor de heren een hoofd klasse worden ingesteld met twaalf ploegen: vier uit het westen, vier uit het zuiden, twee uit het noorden en twee uit het oosten. Dit is mogelijk geworden door het in principe aanvaarden van het begrip hoofdklasse in de hockeywereld door een zaterdag in Amster dam gehouden buitenge wone algemene ledenver gadering. Er was overigens nog al wat tegenstand tegen de „Nota Hoofdklasse" vooral op het gebied van de financiële con sequenties en de mogelijk gevolgen voor het lagere Een wedstrijd waarin AZ de beide Een veel sterker Eindhoven j doelpunten makkelijk had kun- slechts één helft nodig om het met vijf invallerd lende Cambuur naat laag te spelen, In de helft geloofde de Eindhovel het wel een beetje. Toch d het tot negen minuten einde alvorens Cambuur dif redde. hockey. Een en ander was P. J. Idenburg om van het oorspronkelijke uitgewerkte voorstel alleen het principe van de hoofdklasse in stem ming tè brengen. Hij kreeg toen een meerderheid: 400 voor en 259 tegen. In het oorspronkelijke voorstel waren ook al de wijze van promotie en degradatie gere geld en werd het instellen van twee landelijke eerste- klassen met elk tien ploegen onder de hoofdklassen ge noemd. Deze zaken zullen nu echter opnieuw door het be stuur worden bekeken. Op de gewone ledenvergade ring in Groningen was drie maanden geleden een voor stel tot het instellen van een hoofdklasse verworpen en was het bestuur gevraagd te doen samenstellen. Zater- gaan. Ook zei mr. Idenburg mee, dat het bestuur niet voltallig met de portefeuilles zou gaan zwaaien voor het geval de nota zou worden verworpen. Hij kondigde ech ter wel aan dat enkele be stuursleden in dat geval zou den overwégen om heen te gaan. Ook zie mr. Idenburg dat het bestuur vast van plan is de amateurbepalin gen streng te handhaven. „Al was het alleen maar om onze spelers af te kunnen vaardigen naar de Olympi sche Spelen". Kritiek kwam er uit de verga dering onder meer van het district Noord-Holland, dat in een hoofdklasse een ontwik keling zag -,die ongetwijfeld tot professionalisme zal lei- De voorstanders schaarden zich voornamelijk achter het principe van de hoofdklasse en wilden ook hun vertrou wen uitspreken in het be leid van het bestuur. Duide lijk werd tenslotte dat men de tijd nog niet gekomen acht voor een hoofdklasse voor dames. Dat had ook het bestuur al i laten weten. Dordrecht Bij gewichthei strijden in Dordrecht zijn i dag twee nationale records beterd. In de lichtzwaargew klasse bracht Frans van P len (Delft) bij het drukken I kg. omhoog, dat is vier meer dan het oude record op naam stond van de in land wonende Nederla Bloemendaal (172,5 kg). Ad den Otter (Zwijndre bracht bij het trekken in midden-zwaargewicht 121,5 omhoog, anderhalve kilo t dan het oude Nederlandse cord van Jan Smeekens. DEN HAAG Het ziet er naar uit dat Rinus Michels zijn verblijf in Spanje nog een tijdje mag voortzet ten. Gisteren won FC Bar celona voor de tweede maal in successie, nu met 2-0 van en bij Coruna. Real Madrid bleef leider na de zege van 4-2 op Granada. Valencia verloor met 2-0 van Sevilla, dat op de der de plaats bleef staan ach ter Valencia. BONN Het is Bayern MUnchen niet gelukt nog voor het winter- reces de leiding in de Bundesii- ga van Schalke'04 over te ne men. In Gelsenkirchen gingen de Beiers tegen Schalke met 1-0 onder door een treffer van de Duitse Nederlander Heinz van Haaren. Schalke werd duardoor de zg. „herfstkampioen". Het is al jaren een traditie, dat de herfstkampioen ook later landskampioen wordt. Borussia Mönchengladbach kon in Bre men tegen Werder niet verder dai. 2-2 komen en werd derde op vijf punten. Een kleine titel- kans heeft ook nog FC Köln, dat met 3—0 van HSV Hamburg won en op zes punten van Schalke staat. Onderaan de ranglijst staat Hannover '96 met acht punten. LONDEN Manchester is weer Engelunds voetbalstad nummer één. Manchester United, dat overigens zaterdag een punt verloor aan Stoke City, 1-1, leidt Na; Terry Cooper van Leeds United greep Chelsea's spite Peter Housemann bij zijn nek, toen hij dreigde door te breken. Op de achtergrond stormen Leeds-verdedigers Jacky Charlton en Billy Bremner, als mede Chelsea-aanvaller Alan Hudson toe. voor Manchester City, dat met 40 van Ipswich won en vier punten achterstand heeft. Leeds United staat na het doelpuntloze gelijkspel tegen Chelsea met vijf punten achter de United op de derde plaats. Manchester United's Denis Law scoorde voor de zesde maal in men met Derby die vierde vier wedstrijden, nadat Stoke plaats deelt, twee minuten eerder de leiding Juventus is in Italië nog steeds had genomen, door een treffer leider met twee punten voor van Mahoney. Derby County be- sprong op AC Milan. Juventus zet de vierde plaats op zes pun- won moeizaam van Varese, ter ten van de leider. Derby verloor wijl Milan met 2-0 van Bologna zaterdag van Liverpool, dat sa- wist te winnen. Opvallend was het gelijke van 0-0 van Inter tegen Caf ri. Het was een teleurstelle wedstrijd. Roma leed de ergste nederlaag van seizoen: 44 tegen Napoli. BRUSSEL FC Brugge, ploeg van Leo Canjels heefl leiding in de Belgische conip tie behouden door ei dreigde overwinning U op Beveren Waas: 6-1. UitU ker in deze wedstrijd i se Veens tra, die zelf t scoorde en in enkele andere 4 punten de hand had. Stand) haakte niet af. De landsk) pioenen versloegen Diest 1 31 en staan nog steeds 1 P op Brugge achter. Lierse SK, dat woensdag PSVl schakelde voor de kwartfin» van het toernooi om de UEf cup (4-0) werd nu met de zei' cijfers verslagen door And lecht. De doelpunten van Brusselaars kwamen op van Eijerstedt (2), Rensenbn en Van Himst. Lierse was handicapt door 't ontbreken Krivitz en Davidovic, ter* Dreessen en De Nul geblessM raakten. Anderlecht bleef den De mannen van Kessler heb) 17 punten en staan 4 putf achter op Standard. Brazilië en Columbia hebben zaterdag geplaatst voor ronden van het Olvmpi» voetbaltoernooi. Brazilië sloeg Peru met 1-0. Columbi»1 Argentinië speelden me lijk.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 16