Stompwijkse bibliotheek meest in trek bij jeugd Reconstructie beschoeiing Stompwijkse vaart vordert Pornografie zonder masker Borsalino :j Sex in hotel de Bock Bioscopen in Leiden Gringo tegen El Diablo Robin Hood MOEILIJKHEDEN MET VERKEER St.-Nicolaasactie van winkeliers in Stompwijk goed geslaagd Meeste tarieven omhoog in Boskoop Burgerlijke stand PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 DECEMBER 197 Oegstgeest Door het lid van de gemeenteraad te Oegstgeest, de heer J. W. de Graaf, is aan B W ver zocht of het college in over weging wil nemen, nu Kerst mis en Nieuwjaar dit jaar voor de werknemers zeer on gunstige vallen, op de aar- aanvoorafgaande vrijdagen de ambtenaren 's middags vrijaf te geven. Wij verna men dat men hier welwillend tegenover staat. STOMPWIJK In oktober van dit jaar werden in Stompwijk Het Dorpshuis en de bibliotheek feestelijk geopend. Het gebouw, dat 150.000 heeft gekost, is al sinds mei in gebruik. De Stomp wijkse bibliotheek is een filiaal van de Openbare Bibliotheek en de Algemene Bibliotheek in Leidschendam. Het gebouw heeft een oppervlakte van 180 vierkante meter en wordt cen traal verwarmd. Er is ook een klein keukentje en een lokaal, dat volgend jaar door de lagere school jeugd zal worden ge bruikt. De heer v. d. Put. hoofd Een blik op het leesboekje v van de lageree school Maert'^ van der Velden, werkt met abonnees ook beschikken over mevr. Jacobs (bibliothecaresse) (je boeken van de bibliotheken een plan uit, om dit gedeelte in Leidschendam. de bibliotheek te gaan ge-,MeVr. Jacobs weet zich omringd groep van mede- de kinderen, die hier graag en veel komen documentatiecen- van bruiken trum voor de scholieren i ligt in de bedoeling, dat de ou ders hierbij toezicht geen uitoe fenen. Naast de nieuwe boeken rekken staat er nog een grote leestafel, waaraan zowel leden als niet-leden, 35 verschillende kranten en tijdschriften kunnen lezen. Op het ogenblik bezit de bibliotheek 5000 boeken. Dit jaar zijn er ruim 1200 nieuwe boeken bijgekomen; vorig jaar waren dat er maar liefst 2000. Behalve deze boeken kunnen de i Lisse De postduivenver eniging „De Luchtklievers" houdt a.s. zaterdag en zon dag een grote tentoonstelling in het clubhuis aan de Gas- straat. Aanvang 20.00 uur. werkers, die de boeken plastifi ceren, helpen bij het uitlenen en de zaal schoon houden. Ze vindt het bijzonder jammer, dat er nog zo weinig volwassenen lezen in Stompwijk. „We hebben on geveer 480 abonnees, waarvan 350 jeugdige lezers." Er komen zelfs lezers uit Zoeterwoude. ,,We zullen er van alles aan doen, om ook de ouderen meer te laten profiteren van onze boeken." De jaarabonnementen variëren in prijs van 3,50 tot 10,50. De openingsuren zijn als volgt: maandag van 19.00 tot 21.00 uur, dinsdag van 13.30 tot 16.30 uur, donderdag van 10.30 tot 12.30 uur en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. LEIDEN Deze week weer de twee bekende prolongaties in Lei den. „Wat zien ik" het lachsucces dat al de 15e week draalt eerst in Lido daarna in Studio. „Blue Movie" de eerste sex-film van Nederlandse makelij, die al voor de 14e week met succes draait in Trianon. Bij Rex kan men zich weer op de sex storten met „Pornografie zonder masker." De nachtvoorstelling van Ca mera is de reprise van de film „Borsalino," die een goed beeld geeft van de dertiger jaren. „Gringo tegen El Diablo" de dage lijkse voorstelling van Camera geeft het harde schietwerk weer. In Luxor wordt er sex bedreven in een hotel. Voor de wat oude re kinderen is er in Lido „Robin Hood." Camera Het verschil tussen gringo's en diablo's zal ondanks de titel zelfs de opmerkzaamste kijker ontgaan in dit Spaans-Ita liaanse werkje van Julio Buchs. George Hilton speelt (misschien wel symbolisch) beide tegelijkertijd als hij op bloedige wraak- tocht gaat tegen zijn schoonvader die de oorzaak is van de dood van zijn geliefde en zijn kind. Een film vol dramatiek dus, waar bij je het idee krijgt dat de scenarioschrijver onderweg een paar maal op een ander paard overstapt. Hij probeert steeds opnieuw het verhaald andere wendingen te geven zonder dat hij die maakt. Afgemaakt wordt er trouwens heel wat. Zelfs de vogel vrije helden moeten er aan geloven. Overigens niet voordat ze enkele Amerikaanse en Mexicaanse dorpen ontvolkt hebben. LIDO In Lido deze week de avonturen van Robin Hood of Sher wood. Ze lijken eigenlijk allemaal op elkaar, de films die spelen tijdens de regering van Jan zonder Land. Maar hoe kan het ook anders, want het streven van alle dappere ridders uit die verha len is, het terughalen van Richard Leeuwenhart naar Engeland. En dat probeert Henry of Notthingham, (de eigenlijke naam van Robin Hoood) ook. Hij levert samen met de discipeleden van broe der Tuck, een figuur die de Ivanhoelezers zeker niet onbekend zal zijn, een verbeten strijd tegen de Normandiërs. Deze strijd keert zich in het bijzonder tegen Sir Robert, die de bezittingen van Henry in beslag genomen heeft tijdens diens afwezigheid (kruistochten). Maar uiteindelijk gelukt het Henry en zijn volge lingen toch om Richard Leeuwenhart naar Engeland te krijgen. Ook de romantiek ontbreekt niet in deze film. Robin trouwt aan het einde van de film met zijn verloofde, die hij als 15-jarige op 9-jarige leeftijd verliet, de mooie Marian of Mansson. De film, een Amerikaans-Italiaanse produktie heeft alle aspecten voor een paar uur ongecompliceerd kijkgenoegen. Goede vechtscènes, mooie natuuropnamen en romantiek. Rex Een miserabel uit zijn ogen kijkende playboy probeert via het bed vat te krijgen op de welgestelde gescheiden vrouw Ja- mie. Jamie, zelf ook niet moeders mooiste zegt graag ja. maar dat komt haar duur te staan. De playboy maakt zich van haar en haar kapitaal meester, hij brengt bovendien dochter Kim, een meisje met lesbische interesses, terug op het hetero-sexuele pad. Zijn pad, zoals u zult begrijpen. Moeder Jamie vindt dat niet zo erg leuk, maar uitgaande van het principe voor wat hoort wat geeft ze Tony geld voor een uitzendbureau voor naaktmodellen. De dames komen niet veel verder dan Tony's armen, dus nie mand zal verwonderd zijn als Jamie ten einde raad haar gigolo bij dochter in bed neerschiet. Regisseur O'Neill moet bij het ma ken van dit Amerikaanse sex-filmpje even radeloos zijn geweest, want hij probeert wanhopig wat (schraal) bloot uit de meest vreemde situaties te slaan. Tijdens iets dat op een orgie moet lijken, lopen dan ook meer verknipte figuren rond dan normale mensen. De titel van dit Duits nagesynchroniseerd werkje slaat nergens op. Pornografie zonder masker? Geen gezicht. Camera (Nachtvoorstelling):De film „Borsalino" geeft een goed beid van de dertiger jaren, met de gangsteroorlogen, van harde gewiekste jongens, die alles met een verbetenheid en slimheid weten op té lossen. Twee van die jongens die zo sterk op elkaar zijn Ingespeeld vatten de moed op om de strijd aan te binden te gen twee gangsterkoningen van Marseille. Na de strijd nemen ze hun plaats in. De Bonnie en Clyde-sfeer overheerst in de film. Het is overigens meer dan een gewone gangsterfilm. Men wil aantonen wat er in die jaren dertig eigenlijk aan de hand was. Daarin is regisseur Jacques Reray wonderwel geslaagd. Sint-Bernardus krijgt 5000 gld. meer subsidie HAZERSWOUDE De voetbal vereniging St. Bernardus kreeg, ingevolge een raadsbesluit van 30 november 1967, elk jaar van de gemeente Hazerswoude een subsidie van 2500,Dit be drag kwam overeen met de huurprijs, die de vereniging aan de eigenaar van de terreinen verschuldigd was. Nu gemeente bestuur en eigenaar van deze gronden elkaar enkele maanden geleden hebben „gevonden" in zake de huur van de terreinen voor de eerstkomende zes jaar, heeft dat uiteraard ook conse quenties op het financiële vlak niet zich meegebracht. In de begroting voor 1972 van de Sportstichting Hazerswoude wordt de subsidie aan de SV St. Bernardus namelijk geraamd op 7500,—. Voor de voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys wordt een bedrag van 16.216,04 ge noemd en voor de verenigingen die zaalsport bedrijven 4500,-. Bij de geraamde subsidies voor de voetbalverenigingen is van het principe uitgegaan door het bestuur van genoemde stichting, dat elke vereniging in staat moet zijn een redelijk bedrag bij te dragen in de onderhouds kosten van de velden. AMSTERDAM De voetbalwed strijd DWS—Vitesse, in de eer ste ronde om de KNVB-beker, wordt op 7 januari in het Olym pisch Stadion gespeeld. De re den hiervan is het feit dat Blauw Wit (tegen Feijenoord) op 9 januari, de datum van de eerste ronde, van het stadion gebruik maakt. STOMPWIJK In Stompwijk is men al enkele maanden bezig met de reconstructie van de be schoeiing van de Stompwijkse vaart. Er wordt opnieuw ge heid. naast de oude beschoeiing komt de nieuwe. Later wordt de oude weggesloopt en de Dr. van Noortstraat bijgestraat; de vaart wordt dus een halve me ter smaller, de Dr. van Noort straat een halve meter breder. Het verkeer wordt geregeld d.m.v. stoplichten. Maar naar mate de afstand, waar de werk zaamheden plaats hebben, lan ger werd, functioneerden de stop lichten minder. De afstand tus sen de stoplichten bedroeg de laatste weken zelfs bijna 500 meter en aangezien van deze 500 meter ongeveer 350 meter nog voor twee rijbanen berijd baar was. reden velen door het rode stoplicht. Gisteren is deze situatie enigszins verbeterd, doordat de afstand tussen de stoplichten is beperkt tot nog geen 100 meter, zodoende is ook de wachttijd verkort. STOMPWIJK De Stompwijkse winkeliersvereniging „De Dorpsketting" hield dit jaar voor de derde achtereenvolgen de maal een Sinterklaasactie. Ditmaal ging dit ten bate van de jeugdafdelingen van de hand balvereniging HVS, het fanfare corps Juliana, v.v. Stompwijkse Boys, en de gymvereniging GY- VERSTO. De opbrengst bedroeg dit jaar 1.757,50 en dat kwam er op neer, dat elke vereniging bijna 440,— ontving. De heer A. J. Luiten was, met alle aangeslo ten winkeliers, zeer blij met het welslagen van deze actie en overhandigde de envelop me', inhoud aan de vertegenwoordi gers van voornoemde vereni gingen. De heer C. Boer toonde zich zeer ingenomen met deze gift. vooral omdat de fanfare bezig is met de vernieuwing van het instrumentarium. De een nieuwe instrumenten wordi maandagavond a. Mevr. Van Bemmelen dank alle Stompwijkers geld goed te kunnen gebruikt bij het jeugdwerk van haar eniging. P. \an Leeuwen e Jansen bedankten namens voetbal- en de gymverenigin Gisteravond werd onder gro belangstelling in het Bit Paard de trekking van de lot rij verricht door mevr. Theun die later van de organisatorc een fruitmand ontving. Er ren bijzonder mooie prijze; zoals een bromfiets (le prijs die viel op lotnummer 06279. tweede prijs (een pony) viel nummer 20260 en de derde pi op 20376 een vouwfiets. De de t/m de tiende prijs zijn vallen op de volgende n mers: 18151. 26143. 16026, 025 08330, 21516 en 03019. J* Weer ongeluk Kennedylaan in Nieuwkoop NIEUWKOOP Een 53-jarige man uit Bodegraven is gisteren gewond geraakt bij een ongeluk op het kruispunt Kennedylaan- Achterweg. Hij knalde met zijn Fiat op een uit de richting Aarlanderveen komende vrachtwagen. De man werd per ambulance naar huis gebracht. Zijn auto is total loss. Het kruispunt is na het gereed ko men van de Kennedybrug bij zonder gevaarlijk. De onover zichtelijkheid naar links is groot. Het raadslid Brommer stelde in de laatste raadsverga dering voor een knipperlicht te plaatsen. Een blik op de situatie bij de werkzaamheden bij de van Noortstraat DELFT Aan de Technische Ho geschool te Delft is de heer J.D.Remijnse gepromoveerd tot doctor in de technische weten schappen op het proefschrift „proton magnetic resonance studies of specifically deutera- ted cyclohexane compounds, Promotoren waren prof. dr. i B.M.Wepster en prof. dr. ir. I van Bekkum. Dr. Remijnse ge boren in 1942 te Amersfoort, we'enschappelijk medewerker bij de TH. BOSKOOP Het leven wordt duurder in Boskoop volgend jaar. De gastaricven gaan om hoog. Het vastrecht wordt met zes gulden verhoogd. Men ver wacht een meeropbrengst van 80.000. De electriclteitstarieven worden met een halve cent per KwH verhoogd voor de kleinver bruikers. De reinigingsrechten worden van 3 op 4 gulden per maand ge bracht. De straatbelasting gaat van 24 naar 30 procent omhoog, meeropbrengst 46.000. De rioolbelasting komt van dertien op achttien procent van de be lastbare opbrengst van de ge bouwde eigendommen. Hierdoor vloeit 34.500 meer in de ge meentekas. De opcenten van de personele belasting worden 350, het waren er 250. Meerop brengst 52.000. De hondenbe lasting springt van 15 per hond tot 30. 99 Luxor Uit de weinig verhullende advertenties, waarin via ui terst smakelijke foto' reclame gemaakt wordt voor bikini's blijkt overduidelijk dat verkoopargumenten als „lekker stofje" en „voelt u eens hoe stevig" voor deze categorie artikelen niet of nauwelijks opgaan. Bij het zien van dergelijke foto's let het zwakke geslacht immers alleen maar op de weergave van het model, dat geprojecteerd wordt op de eigen vormen en geledin gen. Met deze wetenschap trekken in de film „Sex in Hotel de Bock" twee reclamechefs de wereld in, om hun bikini's aan de vrouw te brengen. Om de verkoop kracht bij te zetten, bedienen de heren zich van vijf bijzonder welgeschapen dames, die een doorlopende expositie geven van nog net niet bloot. De reclame jongens verkopen behoorlijk, maar door allerlei wilde avonturen raken zij hun geld kwijt. Enfin, de bikinijuffen zijn ook de be- roerdsten niet en tonen zich bereid tijdens de nacht hun minus cule lapjes uit te doen ten overstaan van best betalende lieden. Tussen al dit nachtelijke verkeer door ontwikkelt zich ook nog een romance tussen de weggelopen dochter van de bikinifabri kant en een jonge componist. Een nogal rommelig en onbenullig verhaaltje, dat enkel dient om het blootvertoon enige continuïteit te bezorgen. F.n daar gaat het in deze Duitse „Reine Körper"-film toch om. „Luchtig vermaak voor de geregelde blootbeschouwers. PROEFNEMING KOOPAVOND Burgemeester en Wethouders vi Leiden brengen ter openbare ke S nis, dat voor de duur van di inL maanden op de Secretarie, kami n 125, ter lezing voor een ieder neergelegd het door de Raad d( gemeente in zijn vergadering \i 6 6 december 1971 vastgestelde b op sluit inzake de uitbreiding van proefneming met een wekelijk koopavond op de Oude Here gracht. Dit besluit houdt in. d BUV van 9 december 1971 tot en ra 31 augustus 1972, voor de winkt 1! gevestigd aan de Oude Here jde: •gracht het in artikel 2, onder gt: der Winkelsluitingswet 1951 ve vatte verbod om op werkdagen i 18.00 uur een winkel voor het p bliek geopend te hebben niet gel op donderdag tot 21.00 uur, tenz deze dag samenvalt met eer tionale feestdag. LEIDEN, 10 december 1971. WASSENAAR - Geboren: Erik M.. v. A. C. M. Nolten en L. T. Kok, Astrld E. W. A. d. v. H van Veer en M. G. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. M. van Beve. i Benthuizen) en P. J. L. C. Leeuw. J T A. Kroon en A. M. f hon iDen Haag). P. J. P. van 4 Roljnst en E. P. M. Wubben. A. van Spronsen (Den Haag> en Puissant r-: m Brama (Voort** a* al C. Simonie en M J. van den Ir J; Weekhout en J. Bxiijestijn. Noord, o r Plas. W. M. M. E. i \VJ Werntt 76 Jr.. A. A. Op de Beek. 51 JU (Den Haag). M. K. van Bochove-A |rt gusr.nus. 50 Jr (Den Haag), S. I Llpma. *3 Jr i Den Haag). KOUDEKERK AAN DEN RIJN Ondertrouwd: Martin Rudolf Retail Korswawen (36) en Hetty Aafke hnnna Gnslinga (33). Pieter Sche» grhout _iiG) en Johanna Gehuwd: ("ieirlt de Vogel (2 da Maria Vreugden)) (24). ALPHEN Anneke van der Kwaak, deel uitma- btb; kend van het dames voetbalelftal van Alphia is gisteren getrouwd met Jan van der Panne. Bij het gemeentehuis vorm de de rest van het elftal een erehaag. De bruid zette haar huwelijk op gepaste wijze in: zij nam na de huwelijksvoltrek- j^r" king een forse „vrije schop". Het jonge paar gaat wonen in Alphens ten Ridderveld. tta ti d«

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6