Organisatie Kerst-Inn rekent op 7000 mensen SB „De Voorhof' ter discussie in Koudekerk Dierenstrijd in Jeroenhuis Oude Boommarkt-school beschikbaar 4 V R os f "lllf-fM, wm Stanley Rous wil dubbele leiding VRIJDAG 10 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT 2 2" >r- Wat u ook moet weten Leiden De eindstanden van de huishoudelijke paren- competitie van de bridgeclub „De Sleutels" zien er als volgt uit: groep A 1 Dek Goghart 1058, 2 Rip—Kuyt 1044, 3 SpoorZwetsloot 968, 4 V.d. Berg—Wolmer. Groep B: 1 Mevr. V.d. EndeHol landers 997, 2 Baker—Hoefer 978, 3 BlomSijp?steyn 966, 4 PootLansbergen 965. Groep C: 1 Van VlietVan der Geest, 1084, 2 Van Bey- numGroen 1060, SierVan Zijl 975, 4 Kimman—Kim man 966. Groep D: 1 dms van HussenBerg 761, 2 WesselsSchölvinck 760, 3 dms BrandtSiersema 700, 4 mevr. V. LoenenBartels man 681. t Zoeterwoude Voor de wedstrijd van a.s. zondag te gen Rijpwetering is de sa menstelling van de voorhoe de opnieuw gewijzigd met als doel meer stootkracht te brengen in deze linie. Het team ziet er nu als volgt uit: Fengler, V..d. Geest, Ols- thoorn, Duffels, v.d. Ham, Van Veen, Helder, Ammer- laan, Romijn, Van Klink en Van Slingerland. Wisselspe lers Bosman, v.d. Zwan en L. Ammerlaan. Alphen aan den Rijn Bij een nachtelijke inbraak in het kantoor van kwekerij Lemkes is uit een kassa, die men buiten forceerde, hon derd gulden ontvreemd. En kele malen meer is schade toegebracht aan een glas-in- lood deur, de toegang tot het kantoor. Alphen aan den Rijn Het Alphens kinderkoor „De len teklokjes" concerteert zater dagavond in de PIUS-X kerk. De leiding berust bij "He. Verkleij en Jos Pijpers tespeelt het orgel. f Alkemade Donderdag a.s. organiseert de Kon. Mij voor de tuinbouw en plantkunde in de kantine van de bloe menveiling een avond voor het maken van kerststukjes. Door de vereniging zal wor den gezorgd voor het nodige materiaal. Uiterlijk voor dinsdag 14 december opge ven bij het secretariaat Sota- weg 95, tel. 01713-3109. Voorts ligt het in de bedoe ling van de afdeling een in zending van bloemen planten te verzorgen op de Floriade te Amsterdam. Warmond In het kader van de papieractie unifor- mendienst St. Matthias zal morgen wederom oud papier, vodden en grammofoonplaten worden opgehaald. Verder doet St. Matthias een beroep op de jeugd om je op te ge ven voor de drumband of de harmonie. Aanmelden bij de heren J. de Vetten, Bern- hardstraat 12 of G.G. van Tongeren, Postdam 4. •Lisse Gemeente-secretaris M. Th. van Dijk gaat met in gang van 31 maart wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst verlaten. De heer Van Dijk is bijna 24 jaar in deze functie in Lisse werkzaam geweest. Boskoop Zaterdag a.s. worden in de Ballon de zwem- examens voor het diploma B, E en F afgenomen; aan vang resp. 8.30, 9.30 en 10.30 uur. Voor het diploma A B en C slaagden vorige week resp. 180, 95 en 52 kandida ten. Koudekerk De raad van Koudekerk behandelt aan staande dinsdag de begro ting. Volgende week vrijdag komt de begroting nogmaals in de raad aan de orde. Sassenheim De raad van Sassenheim vergadert dit jaar voor het laatst op 14 en 16 december. Aan de orde komt onder meer de gemeen tebegroting voor het dienst jaar 1972. Basketballers uitgeschakeld iRAAG Sparta Praag heeft gisteren ook de thuiswedstrijd legen het Amsterdamse Fiat Stars gewonnen, in de achtste finales voor de Europese bas ketbalbeker, en zich voor de volgende ronde geplaatst. De Tijechoslowaakse ploeg verplet terde Fiat Stars met 9149 (44- »)- tok het damesteam van Fiat Stars is in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup 1 Uitgeschakeld door Spartak Praag. De Tsechoslowaakse da mes. die ook in Amsterdam hadden gewonnen (7453). ze gevierden nu voor eigen publiek met 91—19 (rust 44-21). LEIDEN De Kerst-inn is op papier bijna helemaal rond. Het gebouw aan de Boommarkt, dat de organisatie gratis ter be schikking heeft gekregen, zal in de Kerstdagen 6 7000 mensen onder zijn dak hebben. Op het schoolplein wordt een grote tent gezet, waarin gegeten kan wor den en waarin in de Kerstnacht om tien uur een oecumenische dienst wordt gehouden. Daarbij zullen enkele muziekgroe- per optreden. De organisatie is Grote kap en modeshow in De Burcht LEIDEN Maandagavond wordt in de grote zaal van „De Burcht" te Leiden een grote Kerstkap- en modeshow georga niseerd door de leden van de Nederlandse kappers patroons bond afd. Leiden en omstreken. Getoond worden Kerst-, dames- kapsels en moderne herenkap sels ontworpen door gerenom meerde heren- en dameskap sters uit den lande en door le den van het demonstratieteam van de afdeling Leiden afkom stig uit de technische klubs. Naast dit „spectacle de coiffure" worden de belangstellenden ver rast met een show „jjardin des modes". Deze creatie komt uit het hartje van de Amsterdamse Jordaan en is van een allure die men in Leiden zelden ziet. De kapshow wordt gepresen teerd door Henk Schel, de mode show door Guus Harms. Kaarten k f 3,50 zijn verkrijgbaar bij de firma Langezaal le Bin nenvestgracht 29 en voor nog voorradig aan de zaal, de aanvang (20.00 uur) vi erg blij, dat zoveel groepen ge heel gratis één, en sommige groepen zelfs meer dan een keer willen optreden. De activi teiten voor eerste kerstdag be ginnen om tien uur. Vanaf die tijd kan iedereen terecht in de „krea-corner", in de crèche of in de „rustige" zaal. De Leidse Sleuteltjes, het Jeugdkameror- kest, Twyn en Lotus zullen die dag optreden. Avonds van 6 tot 8 uur houden de activiteiten op om iedereen de gelegenheid te geven wat te eten. Tegen een geringe prijs zijn er op de Kerst-inn maaltij den te krijgen. Behalve Hol lands eten hebben verschillende Marokkanen toegezgd „Kous- Kous" te maken. De maaltijden zullen bereid worden in de keu ken van Sociëteit Minerva. De tweede kerstdag zullen er al lerlei dam- en bingowedstrijden worden georganiseerd. Voor het geval slecht ter been zijnde mensen naar de Kerst-inn wil len komen, kunnen zij „Augustinus" bellen om ver- Enkele maanden geleden heeft men van de Kerst-inn een stich ting gemaakt: Stichting Integra tie. Deze integratie wil men niet alleen bewerkstelligen in de Kerstdagen, maar ook na die tijd. Door voor zover de tijd het toelaat, hulp te bieden aan al lerlei instellingen. KOUDEKERK Timmerlieden in de grote zaal van het vereni gingsgebouw druk bezig aan het in elkaar timmeren van een houten stellage. Tanzania toch tegen China DAR ES SALAAM Ondanks het verbod van de Internationale Voetbalfederatie (Fifa) heeft Tanzania gisteren toch een (vriendschappelijke) wedstrijd gespeeld tegen de Volksrepu bliek China. Voor veertigdui zend toeschouwers in het sta dion van Dar Es Salaam kwa men beide partijen tot een ge lijkspel van 1-1. Het spel van de Chinezen maakte geen grootse indruk. Het feit dat Tanzania het verbod van de FIFA (omdat China niet aangesloten is bij deze organi satie) heeft genegeerd zal disci plinaire maatregelen ten gevol ge hebben, vermoedelijk een boete. SASSENHEIM Bij wijze van tijdelijke maatregel wil de gemeente Sassenheim de afdeling sociale zaken in het voormalig St. Annaklooster aan de Hoofdstraat huisves ten. Aangezien deze huisvesting wel enige voorzieningen vraagt zal binnenkort door b. en w. een gedetailleerd voor stel aan de raad worden voorgelegd. Een tweede uitbrei ding voor de secretarie staat in het voorjaar op het pro gramma. Dan zal intrek worden genomen in het huidige politiebureau. Wassenaar Vanavond 8 uur wordt in het Jeroenhuis de jaar lijkse tentoonstelling van konij nen. postduiven, cavia's en kleurkanaries geopend. De ten toonstelling zal vanavond tot 10 uur geopend zijn, zaterdag van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds en zondag van 12 tot 5 uur 's middags. Gisteren zijn de ingezonden die ren gekeurd. De resultaten wa ren als volgt: Mooiste der tentoonstelling: Alas ka van fam. Rozema te Kat wijk. Mooiste voedster jong: Klein zilver van A. J. Eykhout. Mooiste ram jong: fam. Roze ma. Mooiste der grote rassen: Lotharinger van A. J. v. d. Krommert (Voorschoten) Mooi ste der middenraddens: Alaska van fam. Rozema. Mooiste klei ne rassen: Klein zilver van A. J. Eykhout. Mooiste der dwerg rassen: Pool van C. J. Fennes. Voorschoten. Mooiste der teke ningrassen: Hollander van A. G. van Tol. Sierduiven Mooiste doffer: Vinkduif van P. v.d. Kwaak (Rijnsburg) Mooiste duivin Ringslager van idem. Mooiste doffer oud: Vinkduif van P. v.d. Kwaak. Mooiste dui ven oud: Ringslager van idem. Mooiste doffer jong: Ned. helm duif van C. A. Raaphorst. Mooi ste duivin jong: Ned. hoogvlie ger van C. A. Raaphorst. Cavia's Mooiste: A. M. van Buren, Zoe- termeer. Postduiven Mooiste doffer K. Schaap. Kat wijk. Mooiste duivin: idem. Kleurkanaries Beste stam: L. A. Houtman. A- klasse: 1. J. K. Creemers (Den Haag) 2. L. H. Zwetsloot 3. J. W. Lammers. B-klasse en C- klasse: 1. L. A. Houtman. Exo- ten: 1. P. van Gaaien 2. T. C. Roeleveld 3. J. Knijnenburg. Bastaarden: 1 en 2 J. W. Lam mers, 3. A. de Jong. Mooiste vlucht: J. Knijnenburg. Parijs Sir Stanley Rous, voor zitter van de Internationale Voetbalbond, heeft in een brief aan het Franse sportblad l'E- quipe geschreven dat hij zou willen zien dat er een paar voetbalwedstrijden werden ge speeld met, als experiment, twee scheidsrechters erbij. Verder uitte hij kritiek op de ma nier van scheidsrechteren in het algemeen en hij vond het nodig dat er, bij ruw en woest spel, meer spelers van het veld ver wijderd moesten worden. Het systeem met de twee scheids rechters werd toegepast in de begindagen van het voetbal, zei hij, en toen afgestraft. Hij was er voor het weer eens met twee scheidsrechters te gaan proberen, die elk, aan weerszijden van 't veld, een eigen helft voor hun rekening heb ben, waardoor hen veel minder kan ontgaan ten aanzien van tackles, buitenspel en wat zich voordoet in het strafschopge bied. Hij was er ook voor het straf schopgebied te vergroten en de grens ervan te verleggen van 11 naar 28 meter, om te beginnen bij wijze van proefneming. key-elftal, die zich zal voorbe reiden op wedstrijden in Kenia (eind januari-begin februari) is met een man uitgebreid. Oud international Kik Thole (Laren) is aan de zogenoemde Olympi sche selectiegroep toegevoegd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Nu sinds kort het Vereni gingsgebouw wordt geëxploi teerd door de stichting „De Rid derhof" is men druk doende om het gebouw in een betere onder- houdstoestand te brengen. Schilders brengen een nieuw verf- laagje aan, er wordt het één en ander vertimmerd, terwijl ook de inrichting verbeterd zal wor den. Dat was dan ook hoog no dig- het gebouw ging de laatste jaren zienderogen achteruit. Een stuk muur in de voorzaal is weggebroken; daar zal een „bar" worden aangebracht. De totale verbouwingskosten wor den geraamd op 20.000 een re latief gering bedrag, maar het Verenigingsgebouw zal naar men hoopt nog slechts korte tijd als zodanig fungeren. Zodra het Vrije Tijdscentrum „De Ridder hof" klaar is zal het Vereni gingsgebouw aan z'n oorspron kelijke bestemming worden ont- UNIVERSITAIR NIEUWS AMSTERDAM Aan de Univer siteit van Amsterdam is de heer M.F. Fresco gepromoveerd tot doctor in de letteren op het proefschrift „de dichter der mouw en de klassieke oudheid." Promotor was prof. dr. J.C.Ka merbeek. Dr. Fresco, geboren in 1925 te DUsseldorf, is weten schappelijk hoofdmedewerker bij de centrale interfaculteit van de Leidse Universiteit. LEIDEN Aan de Rijksuniversi teit te Leiden zijn geslaagd voor kand. ex geschiedenis: P.M. de Jonge (Den Haag). Artsexamen: J.Breugem (Leider dorp), J.H.B. de Bruijn (Lei den), J.Huls (Pijnacker) H. C. Smit (Almelo), J. W. v.d. Blink (Rotterdam), N.A. van Pommel (Rotterdam), N.H.C. van Boxel (Alphen a/d Rijn) H. J. Cats (Voorschoten) E.Scheijde (Aalsmeer) H.Ch. Steenks (Schipluiden) R.R.P. de Vries (Heerlen). trokken. Met het oog op het nog te bouwen centrum is de naam van het Verenigingsgebouw ver anderd in „Het Voorhof," een naam die niet allerwegen ge slaagd wordt genoemd. Het Voorhof ligt namelijk pal naast het kerkhof (de alg. begraaf plaats), en dat wekt minder prettige associaties op... Ook is hier en daar kritiek te be luisteren op de drastisch ver hoogde huurprijzen. Betaalde men tot voor kort nog f 50 huur voor de twee grote zalen, dat bedrag is nu verhoogd tot 90. Men krijgt daarvoor op dit mo ment echter niets meer service dan voorheen: er is geen con ciërge (beheerder), zodat men voor consumpties tijdens verga deringen zelf zorg moet dragen, de zalen zijn door de verbou wingswerkzaamheden vaak erg vuil, en ook de verwarming was de afgelopen weken defect. Men had om psychologische redenen dan ook beter met huurverho gingen kunnen wachten tot de werkzaamheden achter de rug zijn. Over enige dagen wordt Het Voorhof buiten gebruik ge steld om de „verbouwers" ruim baan te geven. Wanneer deze werkzaamheden zijn afgerond zal het Verenigingsgebouw offi cieel als Het Voorhof worden heropend. Het ziet er overigens niet naar uit, dat reeds volgend jaar de eerste paal voor „De Ridderhof" geslagen zal kunnen worden. Nadat Ged. Staten vori ge maand het gemeentebestuur berichtten dat zij een beslissing inzake het garanderen door de gemeente van een op te nemen geldlening, hadden verdaagd, kwam onlangs het bericht bin nen dat men voorlopig ook geen goedkeuring hecht aan de ge meentelijke subsidie in de bouwkosten van „De Ridder hof." Men moet deze besluiten van GS zien in het licht van de algehele temporisering van de rijksuitgaven, in het bijzonder die van het ministerie van CRM. Al met al geeft „Het Voorhof" dus voorlopig nog geen uitzicht op „De Ridder hof" NOORDWIJK Een van de klas sen van de openbare lagere school in Noordwijk maakt mor genmiddag haar televisiedebuut. De klas is uitgenodigd om als publiek te fungeren bij het tv- jeugdprogramma Stuif-es-in. Reden voor de leerlingen om dit optreden voor de camera's goed voor te bereiden. Niet alleen werd al flink geoefend met pam fletten maar bovendien heeft de klas in de vrije uren thuis nog eens metersgrote spandoeken in elkaar gezet. Zaterdag zien we het resultaat. Jongeren praten over brief van bisschop Simonis ZOETERWOUDE Ruim tachtig jongeren hebben desgevraagd medegedeeld er behoefte aan te gevoelen met elkaar te discus siëren o:ver de brief van mgr. Simonis die zij allen persoonlijk hebben ontvangen. Daarom organiseert de parochie raad vanavond om 8 uur een bijeenkomst in het Don Bosco- huis. Hierop zijn zij, maur ook anderen die zich nog niet hebben aange meld, van harte welkom. Nu een korte inleiding volgen de groepsgesprekken welke gevolgd wordt door een rapportage. Het resultaat hiervan zal ter kennis worden gebracht van de bis schop. Er zal ook gepolst wor den in hoever het mogelijk en wenselijk is om uit de gegevens van de binnengekomen conclu sies plaatselijk tot een vervolg te komen. Bona Stars oefent tegen Ned. jeugdteam LEIDEN Omdat de basketball- competitie tot 6 januari stil staat, zal het Leidse Bona Stars om het wedstrijdritme niet te verliezen enkele oefenwedstrij den spelen. Morgen spelen de Leidse Stars tegen het Neder landse jeugdteam, dat onder lei ding staat van Dolf Pouw. Naast de vaste eerste teamspelers zullen ook Ane van Dijk, Peter Kop. Leen van Paridon. Frans Tuythof en Pieter van der Voort de oranje-zwarte kleuren verde digen. Het damesteam van Bona Stars moet in Utrecht kans kunnen zien om ten koste van Midland haar positie te ver beteren. F.ssor moet tot eenzelf de prestatie, maar dan thuis te gen Argus, in staat geacht wor- DE KWAKEL Vanmiddag is in de Kwakel Het Fort officieel geopend. Eigenaar W. Verlaan kocht het bolwerk uit de oorlog enige tijd geleden om de onderaardse gewel ven te veranderen in een gezellige bijeenkomstruimte voor zijn campingbezoekers. Gis teren legden enkele schilders de laatste hand aan de grote toegangsdeuren.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5