Noordwijk start met derde grote bouwplan Klaaroverdienst voor de Hoornes Topoogsten in Voorhout Gebedsdiensten Raad v. Kerken Plan Duinpark met 374 woningen '„"Burgerlijke j stand MARKTEN MARKTEN 1971 DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 SEU3I Vergeeld »nin*tLeidsche Courant, December 1921 Strijkje van drie uur DjZooals wij eenigen tijd geleden lei."reeds mededeelden, zal het ?kcnir Leidsch Strijk-ensemble Sappho" een „radio-concert" geven in Den Haag. De wijze, waarop zulks geschiedt, hebben toen eveneens vermeld. Het loeide concert zal morgen middag gegeven worden "f drie tot half zes. Indien dus radiobezitters het Leidsche itrijkje morgen willen hooren, zij daartoe in de gelej aan hun toestel. Ivertentie R.-K. Pianist Violist zagen zich gaarne ge- latst, (goed gesorteerd nsmuziek). Aan het zelfde res een goede viool met stok kist te koop voor 50,- Brie- i onder nummer, elmachine Aan de Bree- traat 152, wordt een demon- - Aubtratie gegeven met een nieuw dap-model bank- en wisselmachine, jjjDeze machines, voor Holland «ieuw, zijn het in Amerika niet ,w"%neer. Reeds gedurende 25 jaar fcju^worden zij daar gebruikt. Dat ril tij hier niet eerder zijn inge voerd is te danken aan het feit, lat Holland onbekend was ,iakenland". Men dacht zich lireilAmerika de Hollanders steeds ils menschen op klompen, die het boerenbedrijf beoe nden. - ïs.^litie-Leiden Openbare aanbe- iteding voor de levering van: Kleeding en Petten voor de w igenten van Politie, gedurende Jaar 1922 De voorwaarden -ïTt liggen ter inzage op het Bureau van den Hoofd-Inspecteur van voo Mtle ia het Raadhuis. 13—3 5 uurlbinnenhof Jénti DEN Geboren: Jacobus Come- J. C. van Rood en on S .M. v P. L. T. Knljnenbut Pronk. Kuren Miardjc r. v. J. Salomons en A. Victor zn. v. I. C. S«> senen i A. J. de Pijper, Richard *161 Men: C. F. Staal 94. J. F i 78, L. van den Dool 69. L. io E. Petrusma 80. M. C. H. Gra- 57 .G. Buskop 76. M. W. E. im 79. T. W. Ladrak 57. C. van Immerseel 67. A. van Du Ij- voorde 57. J. C. Posthuma 54. J. «e l>9. L. A. Breebaart 83. J, der Zeeuw 60, B. van der Pioe« 13.30- M. Laman 61. D. van Vliet 72. vi iM-d: G. S. Nagtevaal - 9.0 Wit, W. P. Dooi e m fili M. d. v. J. H. Dtótmer en A. i Leerdam. Olnudla M. Ch. J. M. Ouwertcerk en Ch. «teel, Aran Pepijn, z. v. P J. C. N. Nlcolal. Th. Ch. G. Wand. 61 jr. M. van Stralen, onje- -nwd: C. Becher en M. W. van 1 Blupenburg, G. J. M. Peters. 22 en S. J. van WIJck 21 J.: Joh. A. Bouter. 31 Jr. en S. J. P. C. 2 uui *uw. nburg 34 Jr.. D. J. van Rijn •nhdjjr. ori l. van Achterberjrh 2S Jr. 'a-Gravenhagel. W. van 't Zand F. P. i der Velden, Jr. en G. N'euteb-xwn, 23 Jr. idem. A. W. Hartman, 34 Jr. en H. Faber 34 Jr. (te Leldeni (tel. 24919) ..Gringo and ^Wrid begraven". 18 Jr.. WON; (tel. 23878) ..Blue Monde" s* (tel. 21130) ..Robin Hood". 1- 10: (tel. 33010) ..Wat xlen Ik" aar. films zijn dagelijks om 14.30 UMUIDEN - De heer J. P. Mollerss, Nooordeinde 18, is €isteren tengevolge van een *rkeerson geval in de Haar- «nmermeer om het leven ge- omen. De heer Mollers was vijftig jaar oud. gekookt 60. B-e L? 100—710. tomaten C 390 Uien "Itlgriif 13—17. WlUof 111—151. >Werlj 17—25. Sla A 21—27. sla -47. Bleekselderij 18—31 Noordwijk Volgende week don- uitbreiding is van het woningbe- derdag, 16 december, begint of- stand van het zeedorp, ficieel de woningbouw in het Door de geaccidenteerde ligging, plan Duinpark te Noordwijk. krijgt het Duinpark een hoog en Om vier uur zal burgemeester laag gelegen gedeelte. Dit iaat- mr. J. M. Bonnike de eerste ste gebied komt het eerst voor paal slaan voor een complex bebouwing in aanmerking. 82 woningwetwoningen. Het Van de 374 woningen, die in het is het derde grote bouwplan, dat sedert de jaren zestig in Noord wijk wordt uitgevoerd. Eerst kwam het Beeklaankwartier tot staan met enkele honderden woningen, daarna begon men met de grote woonwijk Boeren- burg met circa elfhonderd hui zen en nu dit plan bijna voltooid begint men aan het Duin- Duinpark gebouwd zullen wor- dc rest den, vallen er 201 in de woning wetsector, terwijl van de reste rende huizen er een flink aantal in de premiesector zullen wor den gebouwd. Ten aanzien van 51 huizen staat dat al vast, voor 59 andere woningen is het mo gelijk dat zij in de ongesubsi dieerde sector zullen moeten worden gebouwd. bouw van 44 woningwetwonin gen voor bejaarden en alleen staanden en 71 koopwoningen, terwijl in de dede fase, die weer een jaar later zal aanvangen, nog eens 75 woningwethuizen en 51 koopwoningen zullen worden gebouwd. de bouw in het Duin park heeft plaats in de vrije sector, ter afronding van het i totaal 374 wonin- De eerste fase van het bouwplan, gen zullen worden gebouwd. Naar dit plan is al vele jaren uit gezien, vooral door de oorspron kelijke bevolking van Noordwijk aan Zee, omdat het na een lan ge reeks van jaren de eerste dat volgende week start, ziet, behalve in de bouw van de 82 woningwetwoningen, in de bouw van 51 koopwoningen. De tweede fase, welke een jaar la ter zal beginnen, omvat de Voorhout De Voorhoutse bloe- menkwekers hadden dit jaar een topoogst van de voornaam ste gewassen. Dit deelde gister avond de heer L. A. Zonneveld mee, voorzitter van de afdeling Voorhout van de Kon. Ver. Bloembollencultuur. Dit jaar ontwikkelde de export zich ook naar nog meer landen. Een tegenvaller was volgens de voorzitter de devaluatie wat een gedeelte van de exporteurs trof. Het voorstel van het hoofdbe stuur om de contributie te ver hogen werd verworpen met 27 tegen 14 stemmen. Met de ove rige voorstellen van het hoofd bestuur ging de vergadering ac- coord. O.a. werd het hoofdbe stuur gemachtigd gebruik te maken van de bij het Land bouwschap bekende typervlakte cijfers ter bepaling Yan de con tributie van de leden. In de va- HAZERSWOUDE Waarheen zal toch de houtzaagmolen „Dekker", op de gemeente- werf aan de Hazerswoudse Dorpsstraat, te zijner tijd verhuizen? De molen zdl moe ten verdwijnen van de huidige plaats, wanneer het bestem mingsplan zal worden gerea liseerd, dat op dit gedeelte van de dorpskern van toe passing zal zijn. In de ge meenteraad is over die ver huizing van de Dekker-molen al gediscussieerd. SGP-er L. 3. Matze bijvoorbeeld wil de molen in de dorpskern houden en zijn VVD-collega K. H. Dekker denkt daar ook zo over. De heer C. Kroon uit Leiden, Hazerswoudes ama teur-geschiedvorser bij uitne mendheid, heeft al een sug gestie betreffende de ver plaatsing aan de hand gedaan. Op het nog onbebouwde ter rein tussen de oude scheeps werf van C. Kerkvliet en de kature van het hoofdbestuurslid de heer Fit werd gekozen de heer Visser uit Hoogkarspel. De heer P. A. C. Vester werd als bestuurslid herkozen. HAZERSWOUDE De afdelingen van het Groene en Wit/Gele Kruis te Hazerswoude-Rijndijk/Koudekerk aan den Rifn verlenen het pu bliek dienstverlenende taken in het semipermanente gebouw Het Anker" aan de Rhynenburcherlaan. Deze concentratie van werk zaamheden kan men zien als een stap in de richting van een alge hele fusie van beide kruisverenigingen ter plaatse een zaak die op provinciaal niveau zoals bekend al in een vergevorderd stadium verkeert. Overigens zal het multifunctionele centrum, dat te zijner tijd in het noordwesten van het bestemmingsplan Rhynenburch-oost zal verrijzen, aan de Rijnbewoners meer voordelen gaan bieden. Van hieruit immers zullen alle soorten van maatschappelijke dienstver lening in de meest ruime zin plaats moeten gaan vinden. HAZERSWOUDE KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Raad van Kerken te Hazerswoude- Rijndijk/Koudekerk aan de Rijn organiseert op zondag 19 de cember, om 19.00 uur, een ad- ventsgebedsdienst in de Neder lands Hervormde Kerk te Kou dekerk aan de Rijn. De deelnemende (Nederlands Her vormde. Gereformeerde en RK) Kerken zullen de liederen en ge beden samenstellen. Op 16, 17 en 18 december wordt in beide Rijndorpen de „Open Deur" huis aan huis verspreid. Een programma, waarop de diensten tijdens de Kerstdagen in de ker ken staan vermeld, zal hieraan worden toegevoegd. De Plaatse lijke Raad van Kerken heeft in een eerder gehouden constitue rende vergadering haar statuut goedgekeurd en is daarmee dus officieel in Hazerswoude en Koudekerk vertegenwoordigd. Het statuut is voor belangstel lenden verkrijgbaar aan het se cretariaat. Tollensplantsoen 10, Hazerswoude-Rijndijk (Rhynen- burch). De gezamenlijk Kerken (Nederlands Hervormd, Gere formeerd en RK) te Hazerswou- de-dorp organiseren op vrijdag 17 december, om 20.00 uur. een adventsdienst in de gerefor meerde kerk aan de Dorps straat. Ds. D. A. v. d. Bosschstraat zou het molentje het zijns in ziens prima „doen". Overi gens: in de begroting over 1972 is nog geen bedrag voor de verhuizing van de hout zaagmolen uitgetrokken „Sater" wordt fijn ontmoetings centrum LEIDSCHENDAM Aan het oude en vervallen schoolge bouw op de hoek Koningin Julianaweg/St.-Jozefstraat wordt hard gewerkt om er een ideaal ontmoetingspunt voor de Leldschendamse jeugd van te maken. De tus senmuur van de twee school lokalen is weggehaald, waar door een grote sociëteits ruimte Is ontstaan. Er is een podium en een verlaagd pla fond aangebracht en binnen kort zal met de afwerking schilderingen worden begon nen en worden de keuken en de bar Ingericht. In de grote zaal zal ieder weekend soosavond zijn en het ligt in de bedoeling er bovendien cabaret, film, to neel en natuurlijk discussiea vonden te organiseren. Op de bovenverdieping komt een „doka" voor de fotografen onder de jongeren en een werklokaal waar alle soorten creativiteit, pottenbakken, emailleren, schilderen, teke nen en bijvoorbeeld sieraden maken kunnen worden beoe fend. Een andere ruimte zal praktisch de hele week open zijn, daar kan gediscussieerd worden of huiswerk worden gemaakt en tijdschriften ge lezen. Het ligt in de bedoe ling in januari met een aan tal activiteiten te starten, maar jongeren die tegen die tijd of later van dit centraal pletter- —fineert" spunt ge bruik willen maken zullen dan nog wel de handen uit de mouwen moeten steken. Het voordeel voor hen Is daarbij dat hun eigen ideeën over het centrum grote kans maken verwezenlijkt te wor- Inlichtingen ever ..Sater", waarbij iedere Leidschen- damse jongere zich kan aan sluiten, verstrekken Wouter Oudega, Joh. van Polanen- Innn 58. tel. 4988- Peter Tim- mers. Willem Piiperlaan 55, tel. 2688: Annette Kruithof. Koningin Julianaweg 152. tel. 4113 en Peter Hes. Plaspoel- kade 54. - 40. E«iwrenc* 33 - Broekpeen p.tdrt Katwijk Wijkvereniging Hoor nes zal medio januari beginnen met een klaaroverdienst op de meest gevaarlijke punten in de wijk. Aanvankelijk bleek bijna niemand bereid daadwerkelijk te willen helpen. Via de scholen heeft de wijkver eniging toen 1500 stencils voor zien van een antwoordstrook aan de ouders uitgereikt. Slechts 400 mensen hebben het strookje ingevuld teruggestuurd. Daarvan bleken dertig huismoe ders bereid mee te werken. Voorlopig zullen de punten Hoorneslaan-Suurmondstraat, Biltlaan en de Schaepmanstraat bij de Marnixschool beveiligd kunnen worden. Men hoopt ech ter dat zich meer ouders zullen melden, zodat ook andere ur gente punten in de wijk van klaarovers kunnen worden voor- Ook zal de wijkvereniging binnen kort met een toneelvereniging beginnen. Er zijn voldoende da mes en heren liefhebbers om tot een oprichting te komen. WARMOND Dit portret van Coen Moulijn is op het ogenblik te zien A galerie Pomp 't Hoekje in Warmond. Het is een onderdeel van de expositie van werken van de Groninger A. 3. Deddens. De. expositie is geopend tot 11 december. i Rijnsburg Tot „mooiste van 't geheel" van vogels van de P.V. „De Snelvlie- ger" te Rijnsburg werd za terdag j.l. uitgeroepen een duif van J. van Alphen jr. In de rubrieken Oude Doffers, Oude D ui vinnen en Jonge Duivinnen stond een vogel van J. van Alphen jr. num mer één. HAZERSWOUDE De omgeving van het K.I.-station in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk zal. ondanks het feit dat het is gelegen in het bestemmingsplan Hoge Rijndijk" agrarische bestemming), een wijziging ondergaan. Ten einde de veehouders (of beter: hun vee) meer service te kunnen ver!enen, willen de medewerkers van het K.l.-station zo dicht mogelijk bij hun werk wonen. Voorlopig zullen er dan ook twee woningen verrijzen, waarvan er een binnen afzienbare tijd wordt gebouwd. Er Is een ten dens dat het niet onmogelijk wordt geacht het K.I.-station stierenstationzegt men in de Groenendijk) uit te breiden. Hazerswoudes gemeenteraad heeft de partiële wijziging van het bestemmingsplan „Hoge Rijndijk" intussen al goedgekeurd. Wat u ook moet weten o Nieuwveen De vogelver eniging 't Sijsje" houdt in de komende weekeinde haar tweede tentoonstelling in achterzaal van café Lelie veld. Er zijn 43 Inzenders, die zorgen voor een totaal van 325 vogels. Vrijdagavond is de show van 8 tot 10 t open, zaterdag van 10 uur morgens tot 10 uur 's avonds en zondag van twaalf tot zes. Zondag om vijf uur heeft de trekking van de loterij plaats. o Katwijk Ruim 120 kinde ren uit de Hoornes hebben gisteren bomen geplant in hun wijk. Ieder van de zestig bomen werd voorzien van de namen van de twee planters. De Schouthof, Boekhorst- straat. Parsstraat en Suur- mondstraat zien er weer wat beter uit. Warmond Kerstvakantie bonnen kunnen tot een be drag van 250 verzilverd worden op donderdag 16 de cember bij J. Sikking, Dorpsstraat 46. Openingstijd: van acht tot tien uur 's avonds. o Woubruggc Uitslag kaart- wedstrijd voetbalclub: I. L. van Roon. 2. H. Koetsier en 3. H. Haak. o Woubrugge In de bene denzaal van de Ger. Kerk heeft mevrouw L. Boers ma de Plattelandsvrouwen alles verteld over het eten met de feestdagen. Talloze recepten werden verstrekt. o Alphen Het aannemings bedrijf Joh. Westmaas jr. be gint over enkele weken met de bouw van een kantoorfint van zes lagen met parkeer ruimte voor fietsers en brommers onder de begane grond. Het gebouw zal i rijzen in het verlengde de Alphense Bank en ruim vier miljoen gulden kosten. De gemeente gaat een gedeelte van het gebouw huren. o Roelofarendsveen Dosr biedt morgenavond weer de gelegenheid om te klaverjas sen en te kienen. Om 8 uur in de kantine. o Roclofarensveen De bad mintonvereniging 'Apollo' traint op maandagavond vrijdagavond van 8 tot 11 uur in de veiling. Het gant goed met 'Apollo'. Nieuwe 'en kunnen zich op de trai- ningsavonden melden. o Roelofarendsveen LTB-kring 'De Meerlanden' organiseert op 15 december om 8 uur in De Oude Velling in Aalsmeer een forum avond. Voor en tijdens de vergadering kunnen schrifte lijke vragen worden inge diend bij de heer Zwetsloot, de secretaris. o Zoeterwoude In het kader van een jeugddienst wordt zondagavond in 'Uns Huis' de film 'Grazige weiden' ver toond. Aanvang 19 uur. o Zoeterwoude Mevrouw C. ueeieoooni-de Jong Uie Wel- lurewerkster is van het Rode Kruis van de aideiing Leid- schendam, welke haar werK- geoied ook tot Zoeterwoude uitstrekt, heeft de Rode Kruis- speld ontvangen voor 10-Jari- ge verdienste. o Zoeterwoude Gisteravond heeft burgemeester Detmers de prijzen getrokken van de Sint-Nicolaas-rebuswedstrijd welke door de plaatselijke zaken was georganiseerd. De uitslag wordt nog geheim ge houden en is vanaf morgen te zien bij alle deelnemers. o Zoeterwoude De jeugd drumbandleden (tamboers; van VIOS hebben morgen vrijdagavond om 7 uur repe titie in het Don Boscohuis. De leerling-hoornblazers ko men gewoon naar het Cen trum om 19 uur. De senior- hoornblazers worden hier c kwart voor acht verwacht. De seniorètamboers hebben vrij-af. o Koudekerk aan den Rijn Volgende week dinsdag- vrijdagavond zal de gemeen- terauü de begroting 1972 bc- hundelen. Zoals bekend wi den deze vergaderingen vo ge week uitgesteld omdat c kele raadsleden vonden dat ze te weinig tijd hadden ge had om de stukken te bestu deren. o Zoeterwoude In de Chris tus Dienaarkerk wordt van avond de derde bijeenkomst gehouden in het kader van het pastoraal plan 'Toerus ting'. Het thema van deze avond is 'Bidden schept ruimte' staat onder leiding van dom. A. Vooges, Benedictijn de abdij van Egmond. Ook zij die zich niet hebben opge geven zijn welkom om men te spreken over bidden dat wel eens genoemd is 'de ademhaling van ons christe lijk leven'. Leiden Aanstaande vrij dag zal er gelegenheid zijn om het jcugdteam van Zijl-LGB te feliciteren hei behaalde landskampioen schap. De receptie zal ge- houuen worden van 19.00- 20.00 uur in de kantine op het hockeycomplex „Room burg".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5