Nieuw Alphens postkantoor kwam ruim op tijd klaar Intelligent musiceren bij Sempre Crescendo Mooie middag voor zieken en bejaarden door Artiestenpalet Toch snuffelpaal in Hazerswoude Expositie van IPKV weer in Zoeterwoiide Leidse agenda 3 LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 DECEMBER 197; D, ALPHEN Het nieuwe Alphense postkantoor, dat enkele tiental len meters noordelijk van het oude, vrijdag a.s. door burge meester Gallas officieel zal wor den geopend is gerealiseerd an derhalve maand binnen de voor af bepaalde opleveringstijd. Alvorens burgemeester Gallas op symbolische wijze door het ver richten van een transactie aan een der loketten het gebouw opent, rijdt hij met enkele ande ren in een uit 1850 daterende postkoets door het centrum der gemeente naar Ridderveld, waar hij bij de postcaravan en kele postzakken zal opladen en die aan het nieuwe kantoor zal afleveren. Het nieuwe postkantoor heeft een totale inhoud van 10.000 m3. waarvan de bestellersruimte aan de achterzijde 3000 m3 of wel 30% uitmaakt. Naast de pu blieke ruimte, een royale hal met 7 loketten, is er een zelfbe dieningsruimte, waar men dag en nacht postzaken kan afdoen en waar ook de postboxen staan opgesteld. Op de le etage is er een ruime kantine en een leslo kaal, eventueel gescheiden te gebruiken. Naast het postkantoor bij de wal kant van het omleidingskanaal van de Oude Rijn heeft de kun stenaar Bert de Laaf het terrein zowel van het postkantoor als van de gemeente een zodanige vorm gegeven met toevoeging van plastische elementen, dat het gebied voor openbaar re creatief gebruik geschikt is ge worden. De vlakbij gelegen Postbrug heeft mede hierdoor een levendig karakter gekregen. Het over het gehele gebouw uit strekkende gedeelte onder gronds is bestemd voor de post- De bouwkosten inclusief installa ties bedragen ruim 2 miljoen, zonder inventaris. Het bouw werk heeft circa 400 tekeningen nodig gemaakt. LANGERAAR In Lan- geraar, tegenover de r.k. kerk ging gisteren een stukje historie tegen de vlakte. Kruidenier Akerboom maakte schoon schip met het verleden door zijn voor malige onderkomen met de vlakte gelijk te laten maken. Op een andere plaats in het dorp gaat hij zijn vleugels wijder uitslaan. PROBLEEM BEEBKRUG OPGELOST LISSE Men heeft een oplossing gevonden voor de verkeerspro blematiek bij de Beekbrug. Er is een verkeersgeleiding ontwor pen, waardoor de weg visueel wordt versmald. Aan weerszij den van de weg worden afwisse lend zwart-wit profielen aange- dracht. De kosten van deze geleiding zijn 11.500. Het knipperlicht aan de Zuidzijdezal worden verplaatst van het trottoir naar de berm tussen rijwielpad en rijbaan. Het aanbrengen van een midden berm bleek bezwaarlijk omdat deze te veel onderbroken zou moeten worden voor de vele in- en uitritten en bovendien ook gevaarlijk zou zijn omdat de in stallatie niet de gehele dag in gebruik is. LEIDEN Ganzen voor de zebra. Zo vlak voor kerstmis is hun po- en zilveren bestek dat zacht sitie niet helemaal vrij van sym- grote leegte aan de overzijde. flonkert in het licht van kerst- Wachtend op de grote oversteek? Daar tussenin denke men zich boom-kaarsjes. Smakelijk eten! boliek. De weg is vrij naar de een tafel, gedekt met wit batist I ZOETERWOUDE Het plaatse lijk Zonnebloemcomité en het bestuur van de Bejaardensocië teit organiseerden gistermiddag gezamenlijk een Sint Nicolaas- feest voor zieken en bejaarden in Ons Huls. Zij hadden daarbij de bijzondere medewerking van het Arties tenpalet", dat onder leiding van Victor Conselman zoveel goed werk doet voor deze groeperin gen. De bijna honderd aanwezi gen werden namens de organi satoren welkom geheten door de heer L.v.d. Geest, voorzitter van de bejaardensociëteit. Het was een inleiding op een mid dag vol plezier en een heerlijke stemming. Ron Molemaker zong Nederlandse liedjes en begeleid de zichzelf met de gitaar en er waren voordrachten van Bert Kwakernaak. De zangeres Han- ny Meister bracht een aantal nummers w.o. haar grammo foonplaatsuccessen ,,M'n baret- je hou ik op" en „Kus me nog een keer". Zij werd daarbij be geleid door pianist Joop Gerrits die het geheel omlijstte. Cees Spaans was met zijn goocheltoe ren ook voor deze mensen een bijzondere attraktie. Er werd volop getracteerd en na afloop mocht iedereen nog een, aan het feest aangepast, cadeau mee naar huis nemen. Leiden Uit de kantine van de Voetbalvereniging Lugdunum is in het begin van deze week een televisie toestel gestolen. De krakers verschaften zich ingang tot de kantine door verbreking van een slot in de kantine en in de bestuurskamer. komt aanstaande dinsdag voor de laatste keer bijeen. Belangrijkste punt van be spreking: de stichting van een openbare kleuterschool en het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een tweede lokaal bij de chr. kleuterschool. Ook het streekplan Piassen- gebied komt aan de orde. De actiegroep Leidse Baan is begonnen met een nieuwjaarskaar tenactie. Op de kaarten staan: Gelukkig Nieuwjaar? Ja? Leidse Baan? Nee.' De kaarten zijn verkrijgbaar in de boek handels van Leiden en Den Haag. I HAZERSWOUDE Hazerswoude gaat wellicht tóch luchten pluk ken van een snuffelpaal. On danks het feit dat van provin ciezijde onlangs is bekend ge maakt, dat de gemeenten Bos koop en Hazerswoude samen hiervoor niet in aanmerking ko- De gemeenteraad van Boskoop heeft inmiddels 6000 beschik baar gesteld voor de aanschaf van een „snuffelpaal," die uit eigen (gemeente)kas zal worden gefinancieerd. De gemeente Ha- NOORDWIJKERHOUT De heer Th. A. v.d. Werf is benoemd tot directeur-ge neesheer van het Psychia trisch Centrum St.-Bavo. De heer v. d. Werf is zenuwarts. LEIDEN Het Leidsch studentenkorps en de vereni ging van vrouwelijke studen ten zullen definitief per 1 ja nuari samen gaan. De fusie zal voorlopig nog een onvol ledige zijn, daar het niet mo gelijk bleek voor 1 januari alles voor een volledige fusie in orde te hebben. DE KAAG De Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heer recipieert volgende week vrijdag in de Jeugd- herb. zaal aan de Julianalaan tgv. het 40-jarig bestaan; aanvang 15.00 uur. zerswoude, die samen met Bos koop in eerste instantie bij de provinciale overheid pleitte voor de plaatsing van zo'n meetappa raat in het in beide gemeenten gelegen sierteeltcentrum, is in tussen gevraagd door de Bosko pers aan het project deel te ne- ZOETERWOUDE Voor het der de achtereenvolgende jaar orga niseert de Leidse Pluimvee en Konijnen Sportvereniging zijn wintertentoonstelling in Zoeter- woude. De grote belangstelling die er steeds was is daar niet vreemd aan. Er zal weer een pracht kollektie te zien zijn van raskonijnen, cavia's en sierdui- Helaas moet de afdeling hoen ders, sier- en watervogels ver stek laten gaan wegens het ver bod van het mihisterie van landbouw en visserij, in ver band met de vogelpest. De LPKV heeft er toch voor ge zorgd, dat de tentoonstelling een bezoek alleszins waard is o.m. door de toevoeging van een prachtige kollektie parkieten in vele bijzondere soorten. Zaterdagmorgen om tien uur opent burgemeester J. A. Det- mers officieel de tentoonstelling welke daarna is geopend tot 21 uur. Zondag kan men van 10 tot 18 uur terecht in Het Centrum aan de Schenkelweg. Elke jeug dige bezoeker van de show ont vangt een gratis lot waarop o.m. verloot zullen worden; een trio krielkippen, een dwergko nijn, een koppel sierduiven, een cavia en vele andere prijzen. Bovendien ontvangt elke 25e be zoeker een verrassing. Op de tentoonstelling kan men alle in lichtingen verkrijgen over het houden van dieren. Fiks wint streekderby van T.O.P. LEIDEN Het streekduel in de derde klasse tussen Fiks en TOP is door laatstgenoemde via 'n veel sterkere tweede helft met 6—4 in haar voor deel beslist. Daardoor bleef Fiks, zo sterk gestart dit sei zoen maar nu steeds verder terugzakkend, zonder punten- De Oegstgeestenaren begonnen erg sterk, al werden zij bij het veroveren van de 4—0-voor- sprong een flinke hand ge holpen door de Sassenhei- mers, die niet minder dan 6 strafworpen lieten liggen. Herma Tobé en Fred de Gruijl schoten tussen de mis sers van TOP door hun ploeg naar 40 alvorens de gasten wat nauwkeuriger te werk gingen bij de afwerking. Wil v. d. Bent haalde nog voor de pauze op tot 41, waarna de aftakeling van Fiks be gon. Een veel sterker TOP had niet de minste moeite om binnen enkele minuten langszij te komen. Selma Baak, Annemiek Keunig en Cees Zuurmond brachten de Lambooy-pupillen op het goede spoor. .Door treffers van Hildo Krop en Rob Meyer (doorbraak)' werd Fiks uitgerangeerd (46). Top heeft nu 3 punten uit 2 partijen, terwijl Fiks rode lantaarndrager blijft. Programma 6-Melhal 'zaterdag) 16.00 uur Perrilx—VES (Over gangsklasse B). 17.03 uur KNS Excelsior (Zuid West IB). Programma 5-MeihaI (zondag) 17.30 uur Fluks—Sperwers West IA). 18.40 uur Vieus lisRhoda (Hoofdklasse A). 19.50 uur CrescendoPhoenix Zuid West 1B). (Zuid LEIDEN Het studentenmu ziekgezelschap „Sempre Crescendo" heeft woensdag avond ter gelegenheid van zijn 140ste dies de „burgerij" een concert aangeboden in de Stadsgehoorzaal. Onze on verdeelde bewondering gaat altijd weer opnieuw uit naar een dirigent, die een ensem ble van niet-beroepsmusici weet te brengen tot een ver antwoord en enthousiast mu siceren. Een uitermate moei lijke taak omdat hij te ma ken heeft met jonge mensen, wier technische vaardigheid niet gelijkwaardig is. André Presser heefi meer ge daan dan zijn orkest ,,in de hand houden," want in een beslist niet eenvoudig pro gramma heeft „Sempre Crescendo" blijk gegeven van muzikaal besef en stijl begrip. Dit houdt een groet compliment in. Daarbij het niet van belang dat er hier en daar wat steekjes Er waren twee uitschieters: de „Variations Symphoniques" van César Franck met Mat thias Cohen als solist, en de „Due Madrigali" voor koor en strijkorkest van Hendrik Andriessen. Matthias Cohen heeft in zijn vertolking een zeer persoonlijke visie ge legd. Ofschoon hij ook aan de lyriek het volle pond gaf. heeft hij afgezien van de ro mantische overwaardering, die dit werk nogal eens krijgt toebedeeld. Zijn tempi heeft hij niet te langzaam genomen, zij het dan ook dat wij wel wat bezwaren had den tegen enige te grote tempoverschillen. Hiermee dreigde hij het orkest in moeilijkheden te brengen. Maar André Presser wist ook deze klippen te omzeilei Een voortreffelijke indruk hebben koor en orkest nage laten in Andriessens „Due Madrigali". Vooral de be weeglijke ritmiek van het tweede madrigaal kwam uit stekend tot zijn recst. Rest ons nog te vermelden Beethovens Ouverture „Eg- mont" - de inzet var het pro gramma, waarbij Sempre Cescendo zich van een aan vankelijke nervositeit goed wist te herstellen - en de Symphonie in c kl.t. nr. 95 van Haydn, die met stijlbe grip werd uitgevoerd. Dit concert zal vrijdagavond worden herhaald in het Con certgebouw te Amsterdam; wij weten niet of het de eer ste keer in zijn geschiedenis is, dat Sempre Crescendo het Concertgebouw heeft „ge haald." Wat Leiden betreft: het heeft aan bijval en bloemen niet ontbroken. B. RIJNDERS Kerstbroei- tentoonstelling in Beurscomplex te Hillegom HILLEGOM De jaarlijk se Kerstbroeitentoonstelling, georganiseerd door de Ko ninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencul tuur, zal dit jaar te bezichti gen zijn op woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 december a.s., van 's mor gens 9 uur tot 's middags 17.00 uur in het nieuwe Beurscomplex, Sporthal „Treslong", Parklaan 5 te Hillegom. Eerste Kerstdag en zondag is de tentoonstel ling gesloten. Men zal op deze show kun nen kennisnemen van de prestaties waartoe de kwe kers tegenwoordig reeds in het begin van de winter in staat zijn. Er zulten in deze vroege periode reeds veel bolbloemen te zien rijn: Hyacinten, Tulpen en Narcis sen op pannen, potten en kis ten. Dekoratïef opgestelde Freesia's, Amaryllis Hippea- strum. Irissen en Cyclamen. Verder bestaat de mogelijk heid. dat er interessante proeven komen van het Rijks- tuinbouwconsulentschap te Lisse, het Rijkstuinbouwcon- sulentschap te Hoorn en het Proefstation voor de Bloe misterij te Aalsmeer. Het is in de eerste plaats een vak tentoonstelling, hetgeen men uit de wijze van opstellen van de bloemen zal kunnen konstateren. Ook voor niet- vakmensen zal dit juist wel eens interessant zijn. In ie der geval heeft iedereen toe gang tegen betaling van 2,per persoon, vakgenoot of niet. lid van de vereniging of niet. Aan groepen, be staande uit minstens 20 per sonen, zal een reduktie van 20% op de toegangsprijs wor den toegekend. Voor kinde- Commune Miss speelt liever „Perceval" LEIDEN De Commune Kiss speelt aanstaande vrijdag in het LAK-theater aan het Le vendaal „Perceval" van Russel Blalack. Oorspronke lijk zou gespeeld worden „Balls of Venus", maar om artistieke reden heeft men dit volgens schouwburg-di recteur Van Dam laten ver vallen. De Commune Kiss is een internationaal gezelschap (er zijn twaalf spelers van zes verschillende nationalitei ten) dat pretendeert op zoek te zijn naar „het essentiële theater". „Perceval", gescherven door een jonge Amerikaan, Rus sell Blalack, is het resultaat van negen maanden werk met Kiss. Het is gebaseerd op het gelijknamige episch gedicht van Wolfram von Eschenbach (1198). Het is een tijdloos stuk en heeft daarom nog steeds beteke nis, ook voor de wereld van vandaag. Met behulp van de wonderlijke avonturen van ridder Perceval wordt de egocentriciteit van de mens heid geschilderd. Perceval, aanvankelijk een heel gewo ne onopvallende jongeman, stijgt geleidelijk aan steeds hoger op de ladder van het succes, weliswaar via ontel bare misdaden, lafheden en fouten. Hij wordt zich steeds meer bewust van de corrup tie van de heersende mach ten maar vecht er nauwe lijks tegen. Hij is echter wel voorbestemd om het myste rie van de Graal op te los sen. Zijn apotheose verhaalt van sinistere, verrassende tijden die gemakkelijk de onze zouden kunnen zijn. LAK-Theatcr DONDERDAG 9 DECEMBER leentenuis Begratingscor >.e, aanvang 14.00 u. en 19.30 i Stadsgehoorzaal - Uitvoering dentie-orkest. aanvang 30.00 u. HOT-theater Den Haag - Nieuwe EXPOSITIES GALERIE HEUFF: (tel. 01751-2 t/m 5 Jan. exposeert Helène Ki met wandkleden en pastels. (plastieken. STED. MUSEUM (tel 440441 tot 16 Jan. Jan en Charley Toorop en 1 leven en bedrijl van een c Groenlandse^samenleving gedun daag NEDERLANDS (Tel 34341) Zes poppen (Java Wllhelmina. GALERIE PERMANENTE AGENDA 19.30-20.30 uur. Ilnnenstad Koopavond Lelds Veemarkt vrij du alleenstaanden Geversstraat l 31794. Vrijdag zaterdag g van 30.00—1.00 uur. bejaarden hulp: Oude Rijn IK Morssingel vragen v lijks spreekui en Zuid-West, secretariaat Jacquef Jrlusplantsoen 83: voor hulpver" nlng tel. 20460: voor Informatie t bal Ziekenhuizen Bezoekure'An halve op dinsdag mdag leeoektljden Kliniek Verloskundi de afdeling gynaecologie en zwange ren van 10.00—12.30 15.00—20 00 uur. Voor kraam' wen: van 10.00-11.30. 16.00- IS 30—20.00 uur. Op dinsdag gehele dag geen bezoek. I Praema*urenafdellng (r" oude-s)dinsdag niet. h vrij. dinsdag niet. van 18.30-18.46 t 15.00—15. ir Psychiatrisch ziekenhui» En dinsaag en vrijdag 13 tot 14 zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. «oordwljk. Sole Mto: klassep dagelijks van 3 tot halt 5 avonds van 7 tot 8: zaalpatiéntc zondag van 1 tot 3. dinsdag tot half 3. donderdag van ha 18.45-19.30 uur: Kinderafdeling dag lijks: 14.15-15.00 uur en 18.30-19. 18 45-19 30 uur: 1ste klas: Alle gen vanaf half twaalf. Kraamafde rie ling: 3de klas: van 16—16 i 18 4t19.30: 2de klas: van 1: (alleen vaders) van 15—16 18.45-19.30. Baby's en kleuters: ma. wo.. vrij. en zat. van 15-15.30 ffll dl. en do. van 18—18.30 uur. Kindt I«fa ren vanaf 4 Jaar alle dagen v« 15—16 dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllnlek: 3de klas 13.30-14.30 Alphen Ziekenhuii ■is „Rijnoord": dagt 1 iet weekend) le en J 1 —11.00 uur: va iw van 18.00—19.0 TO t 14.00—14.45 uur Dl jr. Kraamafdellnf srr DIENSTVERLENING LEIDEN De poliklinische behandeling na vallen wordt van dinsdag 12 u middags) tot woensdag 12 uur door het DiaconessenhuliL Vrijdag 12 i erdag 12 'ckent srkda ihu: mlsch Ziekenhuis. •oktcrsdicntl: 5 maal 2 (zat. 10 uts voormiddag tot zondag 34 uu - Brandweer: 5 niaal 3. Politie: maal 4. EHBO: 20645. Verlies van Bona Stars tegen Fiat Stars Leiden In een leeg Frans Otten stadion hebben de Leidse Bona Stars een ver wachte 112-78 nederlaag gele den tegen Fiat Stars. Vooral in de eerste helft lieten de Leidenaren zich zeker niet van hun beste zijde zien. Met de Amerikanen Rowland en Chestnut in de hoofdrol was Fiat niet te stuiten en bouwde een regelmatige 64 38 voorsprong bij rust op. Na de hervatting ging de strijd zo goed als gelijk op en ondanks een kleine inzin king, van 75—53 naar 88—53. kon Bona Stars voor een zeer redelijk eindresultaat zorgen, 112—78. Topscorers bij de Leidenaren: Jaapj Maassen 23 en Har Stol 22, bij Fiat Stars: Chestnut 37, Rowland 19 en Smit 18.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4