£cidAC<2oiFtant Economische vooruitzichten verontrustend NIEUW PLAN IN STUDIE Meerderheid in Kamer voor verdwijning piraten zenders MINISTER LANGMAN: roces om ang haar [abri krijgt evenslang FAMA Val van Dacca spoedig te verwachten Politie lost minder zaken op Overplaatsing rijksdiensten Collecte voor eigen zak Werken in plaats van cel Vuilniswagen zaait paniek in zuid-west Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. vertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.63, maand 6.95, kwartaal 20,65, Jaar 80,15. Per post: lewartaal 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.564 DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 T.V.-SELECTIE HEDENAVOND Ned. I: 20.21 uur De onverschrok- Ned. II: 20.35 Hardy; 21.35 Cavettshow. VEEL BEWOLKING Veel bewolking met plaatselijk regen of motregen. Matige tot krachtige, aan de kust mogelijk tot hard toenemende westelijke wind. Minimumtemperaturen on geveer zes, maxima morgen rond acht graden. I |n Amsterdam, gemaakt Nieuwe Leidsche ourant wordt ochtendblad DEN HAAG De ko mende maanden zal de ntegratie van het lande- ijk ochtendblad Trouw en de regionale avondbladen het Kwartet (de Rot terdammer, de Nieuwe Haagsche Courant, de Nieuwe Leldse Courant en iet Dordts Dagblad) wor- voltooid. Evenals Trouw zullen de Kwartet bladen ochtendbladen worden en technisch in Amsterdam worden ver vaardigd. is besloten door het al gemeen bestuur van de Stichting Christelijke Pers op voorstel van het dage lijks bestuur. Het staat niet vast dat de Kwartet- V bladen onder eigen naam l'zulhi blijven verschijnen, ondernemingsraad van 1/fet Kwartet is door het besluit diep teleurgesteld. „Hij protesteert tegen het feit, dat de abonnees van iet Kwartet in het voor aar van 1972 een och- endblad zullen ontvan- jen, dat zij door zijn sig- ïatuur zullen afwijzen". ien (DPA) De rechtbank r arbeidszaken in Bayreuth eren) heeft met verwijzing r de haardracht van de com- sten Franz Liszt en Richard per het onmiddellijke ontslag een leerling met lang haar edaan gemaakt. fr"' 0 (AFP-Reuter) Ali Sa- voormalige vice-president Egypte en lid van de hoge Derende raad van de Arabi- socialistische unie, is door Egyptische revolutionaire itbank tot levenslange dwan- beid veroordeeld. gezelligheid ire zondag 8 uur iwe Ant. Clubhuis llïoeh brand stichting ramphotel zer verslaggevers) HOVEN De Eindhovense houdt er ernstig rekening dat brandstichting toch de ®ak is geweest van de die het hotel ,,'t Silveren Paerd" aan het Stationsplein Eindhoven verwoestte. Bij de ■d waren elf doden te be ton. 11 kader van het onderzoek Dog steeds voortduurt wordt week nog een belangrijk *oor afgenomen. B december wordt het des- "bgenrapport over de oor- en de toedracht van de ®d verwacht. Van onze parlementaire redactie Den Haag Minister Langman (Economische Zaken) heeft gisteravond in de Tweede Kamer verklaard, dat de econo mische vooruitzichten verontrustend zijn. Heel opvallend was dat de minister in niet mis te verstane bewoordingen stelling nam tegen het standpunt over de bestrijding van de inflatie, dat de meerderheid van de Sociaal Economi sche Raad heeft ingenomen. „De weg, die de economische deskundigen in de SER voor de bestrijding van de inflatie uitstippelen, is wel een erg lange. Wij zullen sneller uit de gevarenzone moeten komen, wil onze economie niet te veel bloedverlies lijden", zei minister Langman. De meerderheid van de SER had zich voor de inflatiebestrijding gevonden op een rapport economische deskundigen, v Vrijwilliger in Ierland voor t.v. neergeschoten BELFAST (AP) Een lid van het Ulster Defensie Regiment Sean Russel, is gisteravond in Belfast doodgeschoten in de huiskamer van zijn woning waar hij met zijn vijf kinderen naar de televisie zat te kijken. Plotseling werd er bij Russel op de deur geklopt. Een van de kinderen opende de deur en de guerrillero's kwamen binnne. De mannen, die tot het Ierse re publikeinse leger behoorden vroegen: ben jij Sean? Ja, ant woordde Russel. Daarop klonken twee schoten en viel Russel dood neer met een kogel door zijn hoofd. Zijn tien jarig dochtertje liep een been wond op. Het Ulster Defense Regiment is een burger militie van vrijwilli gers, die o.m. scholen, banken en openbare gebouwen bewa- bij de maximale stijging van de loonsom voor de komende jaren als volgt was aangegeven: 1972 12 pet., 1973 10 pet., 1974 8 pet. De prijsstijgingen zouden dan in ongeveer gelijke mate vermin deren. De minister zei dat bij voortdu rende inflatie de animo van het bedrijfsleven om te investeren vermindert. Dat kan uitmonden in een geringere economische groei, wat gevaren voor de werkgelegenheid oplevert. Minister Langman zei, dat de loonkosten dit jaar hoger drei gen uit te vallen dan was voor zien, wat voor de prijsstijgingen en de concurrentiepositie van het bedrijfsleven tegenover het buitenland een ernstige zaak is. De werkloosheid neemt ook sneller toe dan werd verwacht. Het economische beeld voor 1972 is nog uitermate onzeker. De ontwikkeling in een groot aantal landen vertoont een verdere in zinking of geen verbetering. Een voorlopige indruk is dat de bestedingen en de produktie vol gend Jaar nog meer in groei zullen afnemen, waarbij met een verdere verslechtering van de bedrijfsinvesteringen reke ning moet worden gehouden. Het aantal werklozen zal waar schijnlijk de raming van gemid deld 80.000 overschrijden. Audrey Hepburn, gezien tijdens het winkelen in de binnenstad van Rome. Audrey is na haar scheiding van Mel Ferrer ge huwd met de Italiaanse psychia ter Andrea Dotti. GOEDE ZANGKANARIES alles voor huisdieren BREESTRAAT 3 LEIDEN TEL. 3331! KARATSJI-NEW DELHI (Reu- ter-AP) De Pakistaanse troepen in Oost-Pakistan ra ken langzaamaan in een wurggreep. Van de grote ste den daar zijn alleen Dacca en Tsjittagong nog niet in In diase handen, maar de val van de hoofdstad Dacca Ujkt ophanden. Verwacht wordt dat de Indiërs in of bij Dacca luchtlandings troepen zullen gebruiken. Aan het westelijke front doorstond Karats ji vanmor gen een Indiase luchtaanval. In Kasjmir schijnen de Pa- kistaners nog steeds vorde ringen te maken. Pakistan zelf ziet de zaken in Oost-Pakistan iets rooskleuri ger. ,,De Indiase opmars is tot staan gebracht", zo meldt de legerleiding, „en er wordt verwoed gevochten". Deze Indtase i„fanKrM be- Bij de luchtaanval op Ka- ratsji, waarbij vooral de ha ven als doelwit diende, zou een buitenlands vrachtschip zijn gezonken en twee in brand staan. De aanval kost te volgens officiële opgaven negentig mensenlevens. Vijf tig huizen werden verwoest. De Indiase legerleiding in Oost-Pakistan heeft de Pa- stormt met bajonet op het geweer een Pakistaanse bun ker in de Rajastansector bij de grens van West-Pakistan en India. kistaanse troepen opgeroepen zich over te geven, teneinde een „zeker lot te ontgaan". AMSTERDAM (ANP) De poli tie maakt zich zorgen over het teruglopende aantal criminele zaken dat door haar kan wor den opgelost. Werd in 1960 ruim 52 percent van het aantal mis daden als opgehelderd be schouwd, In 1970 was dit ge daald tot ruim 40 percent 'Vermoeide' Starfighters naar fabriek Van een onzer verslagge- Den Haag De koninklijke Luchtmacht zal de bepla ting aan de onderzijde van de vleugels van de 110 Starfighters en de be vestiging van die vleugels aan de romp laten ver nieuwen. De fabrikant, de Amerikaanse Lockheed- fabrieken, heeft namelijk alle afnemers laten we ten, dat op die plaatsen metaalmoeheid kan gaan optreden. Er is geen enkele panieksi tuatie bij de Nederlandse luchtmacht, omdat het el ders geconstateerde ver schijnsel zich hier (nog) niet voordoet. De lucht macht begint dan ook pas in het voorjaar met het nerstel, dat enkele miljoe nen guldens gaat kosten. De reparatie duurt tot in 'MM. m et aal m oeheid sver- schiinselen, die Lockheed heeft geconstateerd, tre den op na een groot aan tal vlieguren. Aan dat aantal zijn de Nederland se starfighters nog lang niet toe. Maar om elk ri sico te vermijden heeft de luchtmacht besloten nu reeds met de reparatie te beginnen. De luchtmacht ziet geen enkele reden, intussen de vliegtuigen aan de grond te houden. Den Haag Minister Langman heeft gisteravond in de Tweede Ka mer bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken gezegd dat het kabinet ernstig studeert op de verhuizing van rijks diensten vanuit Den Haag. Het Noorden en Liraburg krijgen voor keur als nieuwe vestigingsplaatsen. De minister zei dat bij de verplaatsing van de rijksdiensten „vele weerstanden zijn te overwinnen". Hij wees erop dat de minister van Binnenlandse Zaken zich allereerst met deze materie bezig houdt. Mr. Langman zei dit gisteravond in antwoord op een motie over deze kwestie van D.S.'70. Hij vond de overplaatsing in het kader van het regionaal beleid belangrijk, maar wilde in dit stadium van de stu die geen concrete diensten noemen, die voor overplaatsing in aan merking komen. „Als de kamer de motie aanneemt, zal dit niet door alle betrokkenen toegejuicht worden", aldus de minister. Over de selectieve investeringsheffing op investeringen in de Rand stad zei hij dat het hier om een bijzonder moeilijke zaak gaat. De vraag is o.m. hoe groot het percentage van de heffing moet worden en of het percentage al naar gelang de conjuncturele situatie moet worden gewijzigd. BARNEVELD (ANP) - De poli tie van Barneveld heeft een 5; jarige vrouw uit Ede aeng- - houden toen ze bezig was geld in te zamelen namens het 1 -r des Heils. Bij onderzoek hiervan niets te kloppen. Een attente echtgenote van een ge meenteambtenaar kreeg arg waan en waarschuwde de poli tie. Oost-Berlijn wil overeenkomst paraferen BERLIJN (DPA) Oost-Dultsland heeft verklaard bereid te zijn de overeenkomsten met Bonn en met West-Berlijn onverwijld te paraferen. Het gaat hierbij over het verkeer tussen West-Duits- lanc en West-Berlijn, alsmede over een regeling voor het be zoek van Westberlijnse burgers aan Oost-Berlijn en Oost-Duits- land. Arnhem (ANP) Ondanks tegenwerpingen van de Arnhemse officier van justitie, heeft de politie rechter, mr. O. C. Rom- merts te Arnhem gisteren na veel aarzelen besloten toe te geven aan het ver zoek van advocaten om drie Arnhemmers, ver dacht van openlijke ge weldpleging. morgen in vrijheid te stellen en hen In plaats van gevangenis straf werk op te leggen in een paar Arnhemse in stellingen gedurende de weekends. Zij kregen ie der wel een voorwaarde- li ike gevangenisstraf van 66 dagen. De drie mannen rullen wor den vrijgelaten na onge veer een maand detentie. De officier van justitie had veertien dagen ge leden vijf maanden gevan genisstraf tegen elk ge- eist, waarvan een maand voorwaardelijk en met onmiddellijke gevangen neming. DEN HAAG (ANP) Het minis terie van buitenlandse zaken heeft gisteravond meegedeeld dat is besloten een KLM-vlieg- tuig naar Karatsji te zenden het ophalen van Neder- mogelijk willen evacueren. Dezebeslissing aanleiding dat toch genomen naar •r Nederlanders het land willen verlaten. Hoewel het exacte aantal overigens nog niet bekend is, ziet het er naar uit dat het hier ongeveer 70 landgenoten betreft. KLM-toestel voor evacuatie Nederlanders uit Pakistan Hangende de gebruikelijke forma liteiten (landings- en overvlieg- afspraken) wordt er naar ge streefd het toestel morgen te la ten vertrekken. Den Haag Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt de wets voorstellen van de regering om een einde te maken aan de piraten zenders voor de kust. Maar wanneer over ongeveer een jaar de anti-piratenwetjes In werking treden, zal, volgens de VVD-frae- tie, wel Radio Veronica het leven moeten laten, maar niet Radio Nordsee. Gisteren dienden de Kamerfracties hun schriftelijke reacties in op de wetsontwerpen. In de VVD-bijdrage wijst dr. Van Dijk er op dot de regering ook na de ondertekening van 't verdrag van Straatsburg niet rechtstreeks kan optreden tegen de zendschepen. Die liggen Immers buiten de territoriale wateren. De regering zal alleen kunnen optre den tegen personen die de zendschepen bevoorraden of aan pro gramma's meewerken. Veronica beschikt over een klein, niet manoeuvreerbaar scheepje en zal dus snel uitgehongerd kunnen worden. Maar Nordsee heeft, al dus de heer Van Dijk, een wel manoeuvreerbaar schip Mebo II dat bovendien groot is en op lungdurige isolatie is ingericht. Het kan af en toe wegvaren om programma's en voorraden in te slaan in landen die het verdrag van Straatsburg niet uitvoeren, om ver volgens weer voor de Nederlandse kust terug te keren, aldus de redenering van de heer Van Dijk. Daar komt nog bij, dat Veronica sinds haar begin in 1960 door haar zwakke zender vriwel geen etherhinder heeft veroorzaakt. Nord see echter heeft een sterke zender en stoort tot zelfs buiten Europa. De Kamermeerderheid wenst te zijner tijd wel uitbreiding van de zendtijd van Hilversum 3. wellicht de gehele nacht door. LEIDEN Een op hol geslagen vuilnisauto van de gemeente Ijl den heeft vanmorgen paniek ge zaaid In de Obrechtstraat in Zuidwest. De wagen, die rechts van de weg op de hoek van de Cornells SchuytJaan geparkeerd stond, ging plotseling aan de haal. Op de llnkerweghelft ram de h(j een auto in de flank, schampte twee andere en koers- te vervolgens naar de rechter straathelft, waar h(J opnieuw 'n auto in de flank beukte, de vijfde tegen een lantaarnpaal drukte en er de zesde mee raakte. De logge huisvuilauto bleef zelf ogenschijnlijk ongedeerd. Het ongeluk gebeurde even over half tien toen er gelukkig geen ver keer in de straat was en de kleuters veilig in het schooltje „De Blijde Wereld" zaten. Teun van As '33), die sinds zijn aan- stelllr» bij de gemeentelijke rei nigingsdienst als chauffeur met de huisvuilauto"s vertrouwd ls, was verslagen. Hij had als in valler 's morgens bij het begin van de dienst de wagen mee genomen. Eenmaal ln da Obrechtstraat, besloot hij zijn bU stil t de Schuytlaan van het tollet ge bruik te maken. Hij liet de huls- v uil wagen op de straathoek ach ter weliswaar op do handrem, maar ln de versnelling. Door onbekende oorzaak is er sluiting in het elektrisch systeem van 'te (niet zo nieuwe) wagen ontst of waardoor hij kontakt maakte ,i de motor startte. Tenminste één auto was total-loss. De andere liepen lichte tot zware plaat- schade op. Over de omvang van de schade noch over de verze kering kon niets met zekerheid gez» -d worden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1