PSV REST SLECHTS DERDERANGSROL Problemen van schaatssters definitief de wereld Na nederlaag van 4-0 uitgeschakeld door Lierse SK „Psychologische zet geslaagd Dameskernploeg met kerst thuis DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA ,1 Jan van Beveren is hier machteloos op een inzet van Janssens. Vertwijfeld kijkt hij de bal na, het mocht niet baten, de treffer was een feit. (Van i sportredactie) LIER „De psychologische zet is voor de volle 100 pro cent raak geweest. Een be ter moment hadden we er niet voor kunnen uitkiezen", was de algemene mening in de kleedkamers van Lierse SK, waar de dolgelukkige trainer Baeten en assistent d'Hollander, de opvolgers van De Munck, hun vreugde over de grandioze overwin ning niet op konden. Baeten: „een dikverdiende overwinning. Het vertrek van De Munck kwam op het juis te moment. Hij was niet ca pabel voor zijn taak. Hij kraakte de jongens af. Hij had geen contact met zijn spelers, zocht het steeds in het negatieve. Altijd de schuld bij de jongens zoeken, maar nooit bij zijn foutieve taktiek. Hopelijk zal nu ook de ommekeer in de nationale competitie komen. Wij heb ben nu tegen PSV bewezen, dat we het kunnen". Een tegenvallend PSV, dat een gebrek aan vechtlust demon streerde. PSV-trainer Kurt Linder: „Natuurlijk ben ik te leurgesteld. Niet zozeer door de cijfers, maar meer door de manier waarop dit ge beurde. Die 4—0 zegt me nog niet zo veel. Kijk, als je met 2—0 achter komt te staan, moet je alles op de aanval zetten. Dan neem je risico's. Voor hetzelfde geld maakt Hoekema er 21 van. „Nee, bet was vooral de manier waarop. Ik miste bij mijn ploeg de bereidheid te knok ken. De inzet van mijn spe lers bleef beneden peil. Dat was bij Lierse SK heel wat beter". Invaller Oeki Hoekema daar- KURT LINDER geen inzet over: „Onbegrijpelijk, voor zo'n belangrijke wedstrijd als in de UEFA-cup duel verwacht je tooh het dubbele van de normale inzet. Ik kan je wel zeggen dat niet de helft van het PSV-team dat heeft kunnen of willen op- brengen".En een ontgoochel de PSV-doelman Jan van Be- veren: „Ik weet niet hoe het verder met ons moet. Het was verschrikkelijk. Zoals we nu speelden moet je zelfs voor een amateurclub als Waalwijk oppassen". Peter Ressel, was uiteraard dolblij met de zege op zijn oud-ploegmakkers. Ressel: „PSV is me zwaar tegenge vallen. Ik heb van de aanval van PSV geen enkele knap pe combinatie gezien. Wat heeft die ploeg gefaald". LIER PSV is uitgebekerd. Met vernederende cijfers geklopt door het Belgische Lierse SK, dat de dag voor het grote treffen zijn trai ner Frans de Munck de laan had uitgestuurd. Met dezelfde cijfers als waar mee Lierse SK Leeds Uni ted wipte, schakelde de Belgische formatie van trainer Baeten PSV uit. 40. Verpletterend. De eerste helft besloot Lierse met een voorsprong van 1-0 door een treffer van Jans sens, de uitblinker, die 16 minuten na de hervatting zijn ploeg een riantere voorsprong gaf. Tijdens het alles of niets offensief van PSV scoorden de Bel gen in de slotfase nog twee keer via Vermayeren (strafschop) en Denul. PSV (beslist niet in kansloze posi tie begonnen) kreeg al na drie minuten een enorme opdoffer te incasseren. Nauwelijks enkele minuten op het Lierse terrein, dat omzoomd werd door een kleine 20 duizend toeschouwers, normaal gaan er niet meer dan 18 duizend in dit ouderwet se stadion stonden de Eind- hovenaren al met 1-0 achter. Of het vertrek van trainer Frans de Munck de Lierse SK-forma- tie een mentale injectie had be zorgd was nog niet duidelijk, maar des te duidelijker was de achterstand van PSV. Ver mayeren lanceerde de rappe Jan- sens ook in 't eerste duel in Eindhoven al een gevaar voor PSV die de bal ineens op de Willy van der Kuilen is hier in een heftig duel gewikkeld met de aanvoerder van Lierse SK, Vermeyen. Ook hij kon niet verhinderen dat slof nam. Keihard schoot hij het pgy mej een nederlaag van 40 genoegen moest nemen. leer in de linker bovenhoek langs de verbouwereerde Van Beveren. PSV had de kans niet gehad even te acclimatiseren. Het pleit voor de equipe van Kurt Linder dat PSV zich niet aangeslagen voel de. Het verwerkte deze halve knock-out op voorbeeldige wijze. PSV bewees dat het ondanks de zwakke resultaten in de nationa le competitie een tegenslag kan incasseren. Het liet zich niet in verdrukking brengen. Via Van Stippent (sterk spelend), Van Tilburg en Strik werd de drie mansvoorhoede, bestaande uit Mulders, Van der Kuylen en Devrindt aan het werk gezet. Het evenwicht herstelde zich. PSV kreeg zelfs heel goede scorings kansen. De slotfase van de eerste helft was voor Lierse SK. Ressel kop te in de handen van Van Beve ren en Denul schoot, alleen voor de doelman van PSV, staande ne~st, daarmee een ideale kans op een grotere Belgische voor sprong verspelend. Bijna verliepen de eerste minuten van de tweede nelft even fataal voor PSV als de eerste periode voor rust. Bijna stond PSV met 2-0 achter. Nu niet via een flit sende Ljerse SK-combinatie, maar door een blunder van om de schade te herstellen. Een vrijwel onmogelijke taak. waar bij hij het op een alles of niets offensief zou moeten gooien. De aanval versterken was de enige oplossing. Linder deed wat men van hem verwachtte. De verde digende halfspeler Van Tilburg werd naar de kant gehaald. De blonde Schmidt-Hansen moest de vuurkracht vergroten. Door dat de verdediging van PSV verwaarloosd werd ontstonden er toch kansen voor Lierse SK. Denul scoorde in buitenspel-po sitie. Een goal, die werd afge keurd en Janssens knalde in het zijnet. Het offensief van PSV bleef echter niet zonder resul taat. Hoekema kreeg een kwar tier voor tijd een juweel van een kans. Hoekema knalde hoog over. Nog geen twee minuten later zag Smulders zijn keihar de inzet gestopt door Engelen. Wat PSV in de slotfase ooit pro beerde. Het lukte niet. Vertrouwen Naarmate de tijd verstreek ebde het vertrouwen in eigen kunnen weg. Dat was helemaal verdwenen toen Vermayeren enkele minuten voor tijd uit een penalty de der de Lierse-SK-treffer liet note ren. Tot overmaat van ramp voor PSV maakte Denul er in de laatste minuut nog 4-0 van. PSV was uitgebekerd. En ver diend. Lierse SK was gewoon beter In het benutten van kan sen. Voor PSV rest er dit sei zoen nog slechts een derde- rangsrol in de competitie. PSV-aanvoerder Pleun Strik, Strik speelde volkomen foutief terug op Van Beveren, die met de grootste moeite nog kon voorkomen dat de achterstand van de Linder-elf katastrofale afmetingen aannam. PSV kwam nog even terug via de aktieve Devrindt, die nog wel eens langs zijn bewakers Goden en Mechielsen kon glippen, maar hij kreeg toch te weinig steun van Mulders, en Van der Kuy len, die tegen Van Opstal en Krltivitc geen schijn van kans kregen. Net op het moment dat trainer Kurt Linder besloot meer offen sief geweld in de strijd te wer pen om de hatelijke „0" weg te werken, sloeg het noodlot voor de tweede keer toe. Oeki Hoeke ma maakte zich langs de zijlijn Kuylen te vervangen toen Lier se SK in de zestiende minuut voor de tweede keer scoorde. Een weergaloze combinatie tus sen uitblinkers Vermayeren en Janssens werd door schutter Janssens afgerond: 2-0. TON KOOMEN LAera SK: Engelen: Van OpalnJ, Kii- wltz. Mechielsen, Goden; V.rmiive ren. De Coulaer; Davldovlc, Jans sens. Denul en Ressel. P.S.V.Van Beveren: Van Kraay. Van <l«i Dungcn. Redovlc en Kemper; Van der Kujiefi. Van Stippen* en StrikVan Tilburg, Devrliult en Muiden. gereed om de falende Van der Linder had nog ruim 25 minuten Blikjeswerper gaat vrijuit MONCHENGLADBACH De man of vrouw, die tijdens de eerste wedstrijd Borussia Mön- chen Gladbach—Inter Milan een blikje wierp zal niet worden gestraft. De officier van justitie in Gladbach staat op het stand punt dat het niet bekend is of er lichamelijk letsel is toegebracht. „Boninsegna, de getroffen spe ler, heeft geen aanklacht inge diend. De manier, waarop hij zich later gedroeg, was voor ons geen aanleiding om letsel te veronderstellen". (Van onze sportredactie) DEVENTER Het probleem rond de dameskernploeg is opgelost. De vier oostelijke dames Stien Baas-Kaiser, Sip- pie Tigchelaar, Rieneke Demming en WH Schenk-Burg- meijer, zijn op advies van het gewest Overijssel alsnog voegen. De gehele dameskernploeg is nu in trainings kamp onder leiding van de onlangs benoemde opvolger van Egbert van der Ploeg, Gerard Maarse. Eergisteren weigerde het bestuur Het dagelijks bestuur van het ge- het gewest Overijssel de west Overijssel gehoord hebben ontslagaanvraag van de Deven ter schaatscoach Henk Lam berts. Na een gisteren op de Deventer kunstijsbaan gehouden spoedvergadering gaf het be stuur van het rebellerende ge west Overijssel het volgende communiqué uit: Borussia MG te sterk voor FC Utrecht UTRECHT FC Utrecht heeft de vriendschappelij ke wedtrijd tegen Borussia Mönchengladbach, waar mee de nieuwe lichtinstalla tie van Galgenwaard werd ingewijd, verloren met 2 Bij rust stonden de Duit sers, die aantraden zon der Heynckes, Netzer en Miiller, voor met 31. De doelpunten werden ge scoord door Sieloff (straf schop) (20e min 0—1), Le- fevre (22, 0—2), Bomhot (W, 0S), Seemann (35 1-3) Van Veen (54, 2 —3) Wimmer (50, 2—4). Er **ren 22.000 toeschouwers. t FC Utrecht op het doel v an de verlichting a vieri i Borussia M.G. De wedstrijd, die gespeeld werd om de inge- eindigde in een overwinninfrvan 42 voor de Duitsers. de de vier dames Rieneke Dem ming, Stien Baas-Kaiser, Sippe Tigchelaar en Wil Schenk-Burg- meijer en de andere betrokke nen, vertclaart dat de dames met klem verzochten in Deven ter te blijven trainen. Ofschoon deze wens nadrukkelijk werd gerespecteerd meent het dage lijks bestuur van het gewest Overijssel dat door het wegval len van de daarvoor benodigde faciliteiten een continuering van een goede training niet langer kan worden gerealiseerd, het geen voor haar reden was de dames alsnog te adviseren ge hoor te geven aan de uitnodi ging van de KNSB om een trai ningskamp in Assea mee te ma ken". Gewestelijke secretaris Cor Wes tera zed gisteravond: „Nadat we de dames 's middags het advies hadden gegeven naar Assen te gaan waren er enkele kleine moeilijkheden. De heren Wijnia en Olsthoorn waren in Assen aanwesig om te kijken wie van de vier oostelijke dames zich bij Gerard Maarse zou melden. Wij waren echter vergeten dat de training om twee uur begon en daarom waren de meisjes pas om half vijf in Assen. Daar was al enige paniek en waren er al telegrammen verstuurd naar de dames. Het Week achteraf een storm in een glas water te zijn want de daan es waren toch ge komen". „Wat het ontslag van Henk Lam berts betreft kan ik erg kort zijn. Er waren aanvankelijk zoveel moeilijkheden dat we de ontslag aanvraag moesten aanhouden. Het gewestelijk bestuur beeft de ontslagaanvraag nu geaccep teerd zodat er geen moeilijkhe den rond de dames-kernploeg en de nieuwe schaatstrainer meer zijn", aldus gewestelijk secreta- ris Cor Westera. Stien Baas-Kaiser, een van de leden van de kernploeg die trainen onder leiding van Gerard Maarse. ASSEN De leden van de da- meskernploeg zullen de kerst dagen in huiselijke kring door brengen. Het geplande trai ningskamp In Innsbruck gaat niet door. De acht schaatsenrijdsters, die gis teren met enige vertraging in Assen arriveerden, kweekten bij de eerste confrontatie met de nieuwe trainer Gerard Maar se zoveel begrip voor hun stand punt dat deze besloot de reis naar Innsbruck te laten verval len en reet de dames tot Kerst mis in Assen te blijven. „De ^landelijke technische commissie moet er nog mee akkoord gaan. Maar ik geloof, dat ik voldoen de vrijheid van handelen heb om dit alvast te kunnen belo ven. Want door in Assen te ven, verspelen we in het geheel geen trainingstijd. Integendeel, we winnen twee reisdagen, ter wijl we in Innsbruck maar moe ten afwachten of de baan daar tijdens de Kerstdagen geopend zou zijn. In persoonlijke ge sprekjes met rijdsters heb ik. er op gewezen dat ze op tweede kerstdag wel in hun eigen om geving nog even het ijs moeten opgaan. De dag daarop ver wacht ik ze dan in Eindhoven". Koersen op Nootdorp NOOTDORP De voorlaatste koersavond van het seizoen op Nootdorp heeft goede draverijen gebracht. In de Hlldebrand- Prijs zorgde Gids voor een uit betaling van 27,50 winnend. Fa voriet Jody Con Dlos moest ge noegen nemen met een tweede plaats voor Igmar Buitenzorg. In het laatste rechte stuk sprong Iwnn Mnc H weg en werd uitgeschakeld. Hoge verwachtingen had men in de Hals-Prijs van de vierjarige Irma Espior P. Enkele weken geleden had de merrie gewon nen. Toen echter in slechte draf. Irma sprong nu snel na de start weg, kwam met slecht draven even terug en kreeg weer aansluiting, maar sprong toen weer in de fout en moest met een lekke band van de sulky de strijd stoppen. De overwin ning was nu voor Ideal Prise met B-pikeur Cees Hettellng. De tweede prijs was voor Happy Chestnut voor Holland. Het internationale hoofdnummer om de Coster-Prijs bracht een prachtige overwinning voor de volle broer van Anton de zeven jarige ruin For Ever met Har ry Pools. Goudvos met Siem Hartman was steeds aan de lei ding geweest, maar moest de tweede plaats nog afstaan aan Martin Vergny met de merrie Evelyn Hollandia. De uitslagen: Schalkwijk-prija 2000 m: 1. Idool L (T Kooyman) 2.58.3 1.29.2 2. Ivnn Braun 3. Imke Way w. 7,20, pl. 2.30 2,50 2.40, kopp. 11,30, trio 289.40. Haarlemprijs (le afd) 2000 m L Joke Marian (K Heldo) 3.07.5 1.33.8 2. Jacob 2 3. Jouri Buiten zorg. w. 20.30, pl. 9.70 4,10 2,10, kopp. 52.00. Hildebrandprijs 2000 m: 1. Gids (R. Dijkzeul) 2.54.0 1.27.0 2. Jody Con Dios 3. Igmar Buiten zorg 2.27.50, pl. 5,30 1,90 7,50, kopp. 7,90. Cameraprijs 2400 m.: 1. Helde- park (H. Dassen) 3.30.2 1.28.3 2. Intrest Scott p 3. Guit w, 7,20, pl 2,40 1,80 2.00. kopp. 13,00. Hals-prijs 2000 m: 1. Ideal Prise (C Hetteling) 2.54.0 1.27.3 2. Happy Chestnut 3. Holland w, 1,70, pl. 1,20 1,70 2,10, kopp. 5,00. Ooster-prijs 2000 m: 1. For Ever (H Pools) 2.49 8 1.24.9 2. Evelyn Hollandin 3. Goudvos w, 2,10, pl. 1.50 1.50 1,00. kopp. 4,00 Den Hout-priis 2400 m: 1. Isidore (J. Hocienbos 3.37.0 1.29.7 2. Jan POm B. 3. Harrovo. winn. 1120. pl. 2.60 1.70 1.90. kopp. 6.70. Ohsrurn-pri|s 2000 m: 1. Hansl Buitenzorg (S. van Doovaweerd) 2 48,4 1.24.2. 2. Grncia "firickson. 3. Hippo, winn. 8,60, pl. K30 2,30 1.00. kopp. 1,10. Haarlem-prijs 2000 mf 1. Janneke Prinses (T. Kooyman) 3 03.7 1.31.9, 2. Jo Roodnat, 3. Judea L. Winn. 2, pl. 1,70 2,10 kopp. 6.90. TMallsatoromzet: 161.952.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13