Ballengooi feest werd gistende happening Ravagetocht Katwijks trio Instructiebad later dan de sporthal door financiëringsprobleem LEIDSE COURANT )e bekende Noordwijkse kunstenaar Krijn Giezen heeft een wandkleed gemaakt bantse provinciehuis te s-Hertogenbosch. Het kunstwerk is twaalf meter lang de opening, van het gebouw werd Giezen voorgesteld aan koningin Juliana. Zij vond het werk „markant, groot en bijzonder". Omdat Krijn in Noordwijk geen atelierruimte kon vinden, groot genoeg om deze opdracht te realiseren, is hij met zijn vrouw Martina een half jaar in Zeeland gaan wonen. Daar heeft boerderij aan het kleed kunnen werken. Sinds september j.l. werkt Krijn Gie- **i Katwijk aan twee nieuwe, monumentale opdrachten. i een schuur i SASSENHEIM Hoewel er In alle sectoren meer geld uitgege ven moet worden dan dit jaar zal de gemeente Sassenheim ook volgend jaar kunnen wer ken met een sluitende begro ting. Aan uitgaven wordt in de ontwerp-begroting 7350.239,52 geraamd, een bedrag, dat ge dekt wordt door inkomsten, die op de gebruikelijke wijze wor- Lasser maakte misbruik van gastvrijheid IOORDWIJK De Noordwijkse recherche arresteerde een 26-ja- lasser, afkomstig uit Curasao, doch thans zonder vas te woon- of verblijfplaats, die enige tijd. bij een te Noordwijk woonachtige vriend had inge woond. Van diens gastvrijheid had hij op zeer kwalijke wijze misbruik gemaakt. )e lasser stal een bardrecorder uit de woning en bovendien nog suède jas, waarin zich de betaalpas en betaalcheques van de vriend bevonden. Hij ging deze bescheiden naar een bank en nam 350 op van de rekening van zijn hospes. De diie ook nog voor enkele honderden guldens aan geldboe ten stond geregistreerd, iss over gebracht naar het parket van de Officier van Justitie. den verkregen: uitkeringen van het Rijk en eigen gemeentelijke inkomsten. Wat de laatste inkomstenbron be treft: de plaatselijke belastin gen behoeven niet te worden verhoogd om de uitgavenstijgin gen op alle fronten te kunnen opvangen. Evenmin zal de raad een beroep moeten doen op de reserves als men de ontwerp-be groting van het college accep- Op één punt stelt het college wel een verhoging in uitzicht. Dat is bij de huren van sportterreinen. De uitgaven voor sport, recrea tie en cultuur vertonen een zeer forse stijging. In bescheiden mate zal de verhoging mede ge dragen moeten worden door de plaatselijke sportverenigingen. Uitgaande van een totaal van 13.000 inwoners wordt het totale budget van bijna 7,5 miljoen per inwoner als volgt besteed. Het algemeen beheer (het amb telijk apparaat van de secreta rie enz.) kost per inwoner in 1972 71,40. Aan openbare vei ligheid wordt 17,64 per inwo ner besteed; op het gebied van de volksgezondheid 31,24; voor volkshuisvesting 61,82 aan openbare werken 160,77; aan eigendommen niet voor de open bare dienst bestemd 2,99; aan t Welgemoed startte deze maand mevrouw Anna Johanna Christina Verhoef i v van haar leven. De eerste honderd jaar sloot ze in haar huisje aan de Hofbrouckerlaan i t af met een prima gezondheid. «i y*k0CDEKERK AAN DEN RIJN - Koudekerk zal de 6e decem ber 1971 niet licht vergeten: k; duizenden Koudekerkers, Rijn dijkers en inwoners van Hazers- woude-Dorp hebben gisteravond gezorgd voor een triomfale af sluiting van het ballengooifeest van de Winkeliersvereniging "Rijnpost". leeds om zeven uur stonden tien tallen mensen voor het Koude- kerkse Verenigingsgebouw te popelen van ongeduld om een graantje mee te kunnen pikken van een spektakel, dat als Sin- terklaasaktie op touw was ge zet, maar uitliep op een dorps feest van ongekende omvang. De toeloop was bij tijd en wijle zo groot dat de deuren van het gebouw gesloten moesten wor den, om te voorkomen dat met name kinderen onder de voet gelopen zouden worden De inzet van een maximaal aantal be schikbare spelborden kon niet verhinderen dat vele gegadig den genoegen moesten nemen met soms lange wachttijden voor men z'n geluk kon beproe ven. Dorpsstraat en Hooge- waard waren inmiddels her- aïïL schapen in een groot parkeer terrein. Hoewel het Rijnpost-be- stuur rekening had gehouuen met een grote toeloop, de be langstelling van gisteravond overtrof de stoutste verwachtin gen. "Van mijn prognoses is geen spaander overeind geble ven", aldus een totaal verraste winkeliersvoorzitter A. Hogenes. Het kostte de tientallen Rijn- v- post-medewerkers menig zweet- een van dienst was geweest. Ook de aanwezige soepfabrikant kon de vraag naar bekers soep druppeltje voordat men ieder- nauwelijks bijbenen, terwijl Pot tenbakker Delfos uit Zoeterwou- de bepaald niet over belangstel ling had te klagen....Herhaalde lijk moest men de menigte tot kalmte manen, omdat de schuifdeuren tussen voor- en achterzaal dreigden te bezwij ken. Tegen half elf was de drukte zover geluwd dat burge meester C.M. van Koudekerk onder luide toe juichingen van de aanwezigen zijn entree kon maken, en als sluitstuk van het ballengooifes- tijn ook een kansje waagde; met weinig succes overigens. Nadat hij een glunderend Rijn- post-bestuur uitgebreid had ge complimenteerd met de rigou reuze wijze waarop zij erin was geslaagd een hechte binding tot stand te brengen tussen midden stand en consument, ging de heer Van der Lindén over tot het bekendmaken van de tien tallen dag- en attractieprijzen. Hoogtepunt van de avond vorm de ongetwijfeld de bekendma king van de winnaars en uitrei king van de drie hoofdprijzen, waarvoor die personen in aan merking kwamen die gedurende de hele aktieperiode tot de lioogste scores waren gekomen. De heer A.B. van Leeuwen, ze ven dagen lang "topscorer", zag de eerste hoofdprijs aan z'n neus voorbijgaan. Met een score H. Hoogstraten, Ridderhoflaan 69. Koudekerk, die vierhonderd gulden rijker huiswaarts keerde. De heer Van Leeuwen werd daardoor met 9987 punten win naar van de tweede hoofdprijs, terwijl zijn echtgenote door het Rijnpostbestuur in de bloeme tjes werd gezet. Ook de derde hoofdprijs bleef ternauwernood in Koudekerkse handen: een score van 9981 was voldoende voor mej. Heemskerk (Honds- dijk 14) om f 100,- te incasse- Linden ^en interessante bijkomstigheid Was nog dat de opening zowel als de sluiting van het ballen- gooicircus werden verricht door jarige burgemeesters. Op 20 no vember was het de jarige bur gemeester Ten Heuvelhof die de opening verrichtte, terwijl een Van der Linden gisteravond de eveneens jarige burgemeester Van der Linden gisteravond de sluiting en prijsuitreiking ver zorgde. Uiteraard ging de bur gervader op de schouders van 9993 punten werd hij gister avond overtroefd door de heer onderwijs, kunsten en weten schappen 104,65; aan sociale zorg en maatschappelijk werk 97,57; voor economische aan gelegenheden 0,95; voor overi ge uitgaven 16,37; voor kapi- taalslasten 119,79 en voor per soneelskosten 188,21. In de aanbiedingsbrief bij de be groting staan echter ook minder positieve zaken. Sassenheim kampt zoals vele andere ge meenten met financieringsmoei lijkheden bij kapitaalswerken en een van de gevolgen daarvan is, dat B. en W. voorzien, dat ge lijktijdige realisering van de zwembad-sporthal-combinatie niet mogelijk zal zijn. Aan de bouw van een sporthal zal nu waarschijnlijk voorrang gege ven moeten worden Een sport hal is ook sneller te verwezenlij ken in verband met de vestiging van de scholengemeenschap Ha vo-atheneum, die van de hal medegebruik kan maken. Aangekondigd wordt verder, dat de raad volgend jaar voorstel len kan verwachten over het on derbrengen van de afdeling so ciale zaken in het voormalig St. Annaklooster, over uitbreiding van de r.k. school aan het Ka- gerplein en over de stichting van een tweede openbare basis school in het plan ,,De Kooi". ALPHEN De heer C. A. B. uit Ter Aar is gisteren met ernstig hoofd letsel in het Rijnoordziekenhuis opgenomen tengevolge van een auto ongeluk op de Oostkanaalweg. De Ter Aarder was met zijn zo goed als nieuwe auto op weg naar zijn woonplaats toen hij een tegemoet komende verfstreepmachine te laat opmerkte, de macht over zijn stuur verloor, tegen een boom botste, vervolgens tegen een ander* auto en tenslotte tot stilstand kwam tegen de verfstreepmachine. Hazerswoude Het stan daardteam van de Hazers- woudse damvereniging Sa men Sterk is definitief uitge schakeld voor de titel in de hoofdklasse van de LDDB. Met 15—5 werd de ploeg ver pletterd door Lisse. Samen Sterk 2 verloor met 155 van Kijk Uit uit Zegveld. Oegstgeest Deze week is een aanvang gemaakt met de reconstruc tie van de Abtspoelweg en Laon van Oud Poelgeest. Het verkeer wordt op diverse plaatsen omgtleid wat voor de weggebruiker nog wel aanpassing vergde. Soms ontstonden nog al wat flinke opstop pingen. Komende van Warmond kan n.en de Warmonderweg bereiken via Kennedylaan-Hofbrouckerlaan en Hofdijk. WARMOND De Dorpsstraat in Warmond zal de komende maanden flink onder handen worden genomen. Het betreft hier o.m. een ver betering van het wegdek en het aanbrengen van een nieuwe riolering. Op de foto enkele werklieden die de spits van het grote karwei af breken door het leggen van kabels. NOORDWIJK Een drietal Kat- wijkse knapen in de leeftijd van 16 en 17 jaar, blijken enkele we ken geleden te Noordwijk danig te hebben huisgehouden. Toen zij dezer dagen werden aange houden kwam een en ander aan het licht. Op de bewuste avond waren zij kennelijk op de baldadige toer. Eerst gooiden zij. op huh brom mers over de Zeestraat rijdend, uit puur vandalisme de ruit van een melkzaak in. Vervolgens trachtten zij in te breken in een benzinestation aan de Zwarte- weg, tegenover de Dr. Mr. Wil lem van deo Berghstichting. De jongelui vernielden een ruit aan de achterzijde en toen zij langs die weg niet binnen konden ko men, ging de ruit van een ma gazijn eraan. Dit was blijkbaar nog niet voldoende om in het kantoortje te kunnen komen en daarom werd ook aan de voor zijde een grote ruit inge gooid. Het was de jongelui om geld te doen. Uiteraard waren geen contanten aanwezig, want in gesloten tijd wordt in de Noordwijkse benzinestations geen geld achtergelaten. De knapen verdwenen met mede neming van een paar flessen autoshampoo en dergelijke, al les bijeen voor nog geen tientje waarde. De door hen aangerich te schade beloopt het honderd voudige. Ook elders waren de jongelui op het dievenpad ge- Nieuwe tijd voor kruidenier in Lange raar TER AAR/LANGERAAR Met het tegen de grond gaan van de oude winkel tegen over de r.k. kerk in Lange- raar is een stukje kruide niershistorie van dit pitores- ke plaatsje afgesloten. Gedaan is het nu definitief met de tijd dat kruidenier Aker boom met krachtige slag zijn bootje langs zijn klunten peddelde en gedaan is het ook met de intimiteit van het kleine doch gezellige winkel tje. Een nieuwe tijd is aange broken. De gebroeders Aker boom zijn druk doende het verleden in te ruilen voor een moderne toekomst. Ge bouwd wordt er op het ogen- onder ko- i dat i 600 vierkante meter zal gaan be slaan en ruim drie ton zal gaan kosten. De huidige on dernemer Akerboom kreeg zijn opleiding in het kruide niersvak als knecht bij de gelijknamige gezusters. Het ondernemersvak kreeg hij pas goed onder de knie in de periode dat hij in Indonesië verbleef. Daar had hij de lei ding over 700 Indonesiërs. Met een pakket aan kennis keerde hij terug om hier de rijpe vruchten van zijn bui tenlandse ervaringen te gaan plukken. Kruidenier Aker boom werkt nu samen met zijn broer onder de naam Unico. Hij is voorzitter van de winkeliersvereniging DES en lid van het bestuur van de Europese Unico-organisa- tie. De reactie van de heer Akerboom op de onstuimige groei in de kruideniersfami- lie: "lk bon een tevreden 9 Voorhout Maandag 13 de- cembcr worden in Voorhout weer huis-na-huis oude kran ten en tijdschriften opge- hauld in de wijk tussen Spoorlaan en Schoonoord. Het is maar dat U het alvast Burg. Gallas opent vrijdag nieuw post kantoor van Alphen a.d. Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Het nieuwe postkantoor aan de Julianastraat te Al phen aan den Rijn wordt vrijdagmiddag om drie uur door burgemeester R. Gallas geopend. Het nieu we postkantoor, vlak bij het oude gelegen, staat tus sen de AMRO-bank en de gebouwen van Samson. Fo to's: links ee ninterieurop- name van het nieuwe kan toor en rechts de hal van het kantoor.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3