Droomhuis op hoge duintop Verhouding college-raad is voor veel raadsleden Voorschoten onbevredigend an val Kangeroes weer als vanouds Na eerste avond nog veel vragen )ij gemeenteraad 1971 PINSDAG 7 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 9 )RDWIJK Na een jaar werken begint er al duidelijk schot te in de restauratie van de Hervormde Kerk in Noordwijk-bin- m. Men is inmiddels klaargekomen met het leien van het dak aan zuidkant en de noordkant is voor de helft gereed. De verwachting s dat men de geplande 4 jaar voor de restauratie niet nodig zal lebben aangezien het herstel vlotter verloopt dan was verwacht. :kur yks IDEN Voor de hoofdklasse 00—est h eren speelde Kangeroes 3oL' yfcsteravond thuis tegen D.T.S. ui( Enkhuizen, één van de •kste ploegen uit deze klasse, zeer geconcentreerd spe- 12.30 [end Kangeroes gaf zijn tegen- ider echter geen kans en de uidelijke 30 overwinning voor ;e® era c.s. was dan ook zonder leer verdiend te noemen. Cij- i: 15—9, 15—15, 15—7. t na het beginsignaal bleek idegetje Kangeroes-aanval er weer 30 u'ens ouderwets zin in te hebben, oofdaanvallers Van Zwieten, udeman, Huusse en Bloot wer- •l5°ü In zelfs regelmatig overtroefd itiënioor de spelverdelers Pera en patflr acon's> die zodra de kans zich raipordeed ook ten aanval trok- En zeker niet onverdienste- Vooral Taconis deelde di- rake klappen uit. 0I: u*ar de ploeg uit Enkhuizen wil- zich toch niet zonder slag of |a oot overgeven. Gebuikmakend 15 an enkele misverstanden in de angeroes-defensie drukten de .T.S.'ers in de 2e set nae en elijke stand van 5—5 door naar en 6—13 voorsprong. Maar voe( h'i 1 is i "ks'«s Md tete tijd toen haalde Kangeroes ouder wets uit. In hoog tempo golfde aanval na aanval van de Leide- naars op de zich wanhopig ver dedigende D.T.S. defensie, de ploeg uit Enkhuizen was tegen deze furie van geweld niet be stand: 1513 voor Kangeroes. In de 3e set bood D.T.S. alleen in het begin nog even tegenstand. Overgangsklasse: De reserves van Argos werden gisteravond in nauwelijks 45 minuten door DIO van het veld gespeeld en dat nog wel in de Vijf Meihal. De setstanden 7—15, 6—15 en 11—15, spraken heel duidelijke taal voor wat betreft de kracht verhoudingen. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten is gister avond begonnen met de behan deling van de gemeentebegro ting voor het jaar 1972. De frac tie-voorzitters hielden de alge mene beschouwingen en het col lege van B. en W. kreeg zelfs deze avond al de gelegenheid om een gedeelte van de vragen te beantwoorden. Alle fracties bespraken de verhou ding gemeenteraad ten opzichte van het college van B. en W. en vooral de KVP en D '66 legden de nadruk op de relatie raad tot burgerij. Drs. Van der Laan (KVP) consta teerde dat de leden van het col lege van B. en W. te veel zijn gebonden aan de collegialiteit, men wil te veel als eenheid op treden naar buiten en de KVP- woordvoerdr wilde de individue le leden van het dagelijks be stuurscollege meer vrijheid ge ven, waardoor zij meer verant woordelijk wordenvoor hun ei gen beleid. De gemeenteraad moet zich duidelijk beperken tot de hoofdlijnen van het beleid, maar dat betekent dan wel vol ledige inlichtingen van de zijde van B. en W. De gemeenteraad heeft dringend een straffere lei ding tijdens de vergadering no dig. Omdat ieder raadslid en ie dere wethouder steeds tijdge brek heeft moet de raad beslui ten tot delegatie naar de bur ger. Ir. Franken (KVP) onderstreepte deze mening van zijn fractie voorzitter en zag een verdere inschakeling b.v. van de wijkco- mité's als een nuttige noodzaak. Mr. Goosens (D '66) vroeg zich af hoe B. en W. zichteleurgesteld kunnen voelen in het bezoek van de burger aan de openbare commissievergaderingen indien B. en W. de belangrijkste com- B. en W. de belangrijkste com missies zoals openbare werken gesloten houden en de belang stellende burger geen stukken of gegevens krijgt waardoor meegedacht kan worden. Mr. Koetser (WD) weet de slech te relatie van de raad ten op zichte van de burgerij o.a. aan het slecht overkomen van ed goede bedoelingen van de raad. Mr. Koetser vond dat er een grens is aan het opnemingsver mogen van raadsleden, omdat het raadslidmaatschap een zin- evr. De Ruiter ieuw Statenlid Haag-Leiden Mëvrouw ir. C. de Ruiter komt in de va- ture die in de CH-fractie in "rovinciale staten ontstaat door oe a!t bedanken van de heer J. de °P zeus uit Noordwijk. De heer De ylmgjjus, die ook fractievoorzitter i de Staten bedankte we- drukke werkzaamheden, ieuwe statenlid mevrouw Ruiter is stedebouwkundige wetenschappelijk medewerk- r aan de technische hoge- hool in Delft. Behandeling begroting Oegstgeest nu vlotter OEGSTGEEST Dezer dagen hebben alle Oegstgeester ingeze tenen een begrotingsfólder ont vangen waarin de gemeentelijke begroting op beknopte wijze wordt uiteengezet. In januari a.s. zal de behandeling plaatsvinden en voor het eerst heeft men alle krachten gebundeld zodat het vooroverleg zal plaats vinden in aanwezigheid van de gehele raad, het college van B. en W. en de betrokken ambtenaren. Men hoopt daarmede een effi ciëntere werkwijze gecreëerd te hebben. De algemene beschou wingen, welke nog al aan de lij vige kant waren, zullen ook beknopter van vo volle vrijetijdsbesteding is, niet minder maar ook niet meer veel te verwerken stukken bete kent noodzakelijkerwijs ver dering van mogalijkheid hieraan de vereiste tijd te steden. Daarom graag voor de raadsleden alleen de hoofdlij nen. Mr. Italianer (P.v.d.A.) stelde dat wanneer de raadsleden zeggen schap willen hebben, zij al guaw beschuldigd worden door het college van B. en W. van bedilzucht en gebrek aan ver trouwen. Zo dikwijls is al ge hoord tijdens de raadsvergade ringen: Waarom zo kritisch tij dens de raadszittingen, ver trouw toch op de wethouders, heus zij weten wel wat zij doen, aldus mr. Italianer. Burgemeester Van der Haar gaf in zijn beantwoording over de verhoudingen tussen raad en college een resumé uit de staat- huishoudkundeboeken, maar daar zaten de raadsleden aller minst op te wachten. Ten aan zien van de enige maanden te rug gemaakte opmerkingen van wethouder De Vos van Steen- wijk (VVD) tijdens een politieke bijeenkomst over zijn visie op de gemeenteraad, wenste de burgemeester geen antwoord te geven, hoewel hij kon vermoe den, dat juist deze uitlatingen van de wethouder de tongen van de raadsleden in beweging hadden gebracht. Zeer veel werklozen Alphen m Alphen De ontspanning op de arbeidsmarkt in Alphen neemt nog steeds toe. De werkloosheid is in vergelij king met het eind van het vorig jaar en ook met vorige maand sterk gestegen, de vraag naar arbeidskrachten is sinds vorig jaar vrijwel gehalveerd. Enkele getallen: vorig jaar no vember waren er 105 werklo zen, in oktober van dit jaar 197 en nu 270. De vraag naar arbeidskrachten was vorig jaar 700, in oktober 409 en nu 355. De werklozen zijn hoofdzake lijk (37 procent) afkomstig uit de bouw. Niet uit de wo ning- maar uit de utiliteits bouw. Twintig procent van de arbeidsreserve wordt ge vormd door handels- en toorpersoneel. Ook de werkloosheid onde is toegenomen. e<* rschoten De behandeling ijdei in de begroting wordt vandaag a"1 Voorschoten voortgezet met 1' replieken. Op veel vragen 5 da trd gisteravond al antwoord ivc geven, maar er bleven ook «1 vragen „hangen". Zoals, «van mr. Italianer (P.v.d.A.), t vroeg naar de stand i rond het hoogspoorplan De w de Leidse Baan wordt wel kj' «proken, maar over de nood- «elijke uitloper van die baan, t plan Hoogspoor wordt niet Om rept, aldus mr. Italianer. -P* enkele vragen van mr. Goo- (D '66) bleven onbeant- rC *>rd. De heer Goosens, die er kele dagen aan heeft besteed alle posten van de begroting «khoudkundig te verwerken, wees zonder van wethouder Iestra antwoord te krijgen, op enkele cijfers, die volgens hem niet kloppen en onduidelijkhe den. Hij kondigde o.a. tegen de verhoging van de hondenbelas ting te zullen stemmen, omdat hij een telfout had ontdekt in de begroting, die door de verho ging van de hondenbelasting sluitend was gemaakt. Volgens mr. Goosens hoefde de honden belasting niet verhoogd te wor den als er goed geteld was. >e eerste avond van de begro tingsbehandeling verliep niet ge heel naar de zin van enige raadsleden. Uit het feit, dat er op veel vragen geen antwoord was gegeven, concludeerden zij, dat B. en W. een verplicht num mer aan het afwerken zijn. NOORDWIJK In Noord- wijk-Binnen wordt hardt ge werkt om een stevige funde ring aan te brengen onder het nieuwe Huize St. Jeroen. Het centrum zal bestaan een bejaardentehuis en capaciteit va het tehuis zal capaciteit van het tehuis zal 168 bedden bedragen, of wel 149 kamers waarvan 117 één persoonsappartementen appartementen voor echtpa ren. Verder omvat het hoofd gebouw een kapel, eer creatiezaal, logeerkamers, ziekenkamers, kamers het personeel, en de nodige dienstruimten. Men hoopt het gehele project binnen twee jaar gereed te hebben. Op 20 oktober jl. sloeg burgemees ter mr. J. M. Bonnike de eerste paal. Het nieuwe be jaardencentrum St. Jeroen is een schepping van het Bu reau voor architectuur en stedebouw Van den Bosch, Hendriks en Kampman. In het tehuis zullen ook dertig bejaarde zusters worden on dergebracht van de Congre gatie van de Zusters Fran ciscanessen de H. Elisabeth te Brada. De zusters deze congregatie hebben zich al meer dan vijftig jaar in gezet voor de verzorging var de bejaarden in Huize St. Je roen. In het nieuwe centrum zullen zij dit werk voortzet- NOORDWIJK Automobilisten die vanuit Noordwijk richting Lange- velderslag rijden zullen zich ongetwijfeld afvragen waar deze houten palen wigwam tegen de duinen voor dient. Het is een gedeelte van de bouwmaterialen die benodigd zijn bij het op deze plaats te verwezen lijken plan Duinrand. Onze fotograaf zag er een wiskundig lijnenspel VOOR GOLFCLUB NOORDWUK NOORDWIJK De Noordwijkse Golfclub zal binnenkort beschik ken over een der fraaiste golf- complexen van Nederland. Zelfs wereldkampioenschappen zullen daar kunnen worden gespeeld. Voor de uitbreiding van Noord- wijk in noordelijke richting en de vestiging van het prot. chr. bejaardencentrum „Groot Hoog- waak" heeft de club ruim baan gemaakt. Het oude, vertrouwde terrein, waarop men reeds ver voor de oorlog speelde, werd ontruimd, doch daarvoor in de plaats kreeg de N.G.C. aan de Weide- weg, nabij het radiostation „Nora" een 68 hectare groot ge bied terug, ruim genoeg voor de achttien, aan alle eisen voldoen de holes. Als prei-groene matten sieren zij het geaccidenteerde duinterrein. Bij de aanleg kon een unieke bebossing behouden blijven, zodat een uitermate fraaie sportcomplex en natuur gebied als één geheel werd ont wikkeld. Toegangswegen en par- keergelegenheden zijn geasfal teerd, terwijl hekken en een so lide afrastering de privacy ver zekeren. Aan het eind van de toegangswe verrijst een schitterend gelegen clubhuis. Het uit drie etages be staande gebouw is geprojec teerd op een hoge duintop, waar men een prachtig uitzicht heeft over duingebied en banen, maar ook op de zee. Het is een sprookje in de randstad Hol land. De realisering heeft een voorbe reidingstijd gehad van ongeveer twaalf jaar. De kosten worden geraamd op twee miljoen gul den. Twee jaar geleden begon men met de aanleg. Om de reeds gereed zijnde holes te be sproeien was de aanleg nodig van ongeveer zeven kilometer waterleidingnet. Om alle acht tien holes uit te spelen zal men zo'n zes kilometer moeten afleg gen. Het ledental van de Noordwijkse Golfclub toont aan dat het golf- spel steeds meer populair wordt. De club telt circa 600 le den, terwijl nog verscheidene honderden liefhebbers op de wachtlijst staan. Meer geld voor Creatief Centrum van Boskoop BOSKOOP Het Creatief Cen trum kan zich verheugen op een zekere financiële basis in de vorm van een subsidie van 8.543,78 toegezegd door de ge meenteraad waarbij dan nog een rijkssubsidie komt. De ge meentelijke subsidie is ook be schikbaar gesteld voor 1972. Zeer veel mensen volgen de cur sussen die door academisch ge vormde docenten worden gege ven. Dit is nu voor iedereen be taalbaar. Vooral ook de jeugd kan in de vrije tijd volop crea tief bezig zijn. Mogelijk kan er een uitwisseling plaats vinden, in het kader van de verbroede ring tussen het Belgische dorp Wetteren en Boskoop. Tegen het einde van het winterseizoen is er al bijna traditie getrouw een expositie van leerlingen. LEIDEN In het lopende academiejaar zal aan de Leidse Universiteit de zoge naamde Lorentz-leerstoel worden bezet door prof. F. Bloch. Nadat hij in 1930 as sistent van prof. Heisenberg was geweest, was prof. Bloch tot 1933 privaatdocent natuurkunde. Sinds 1936 is prof. Bloch aan de Universi teit van Stanford verbonden als hoogleraar in de natuur- kcinde, Hij was van 1954 tot 1955 director general van CERN te Genève. Jarenlang is prof. Bloch buitenlands lid van de Koninklijke Neder landse Academie voor We tenschappen. Niet opletten achter 't stuur blijft gevaarlijk LEIDEN Een 25-jarige heren kapper uit Noordwijkerhout stond voor de Leidse kanton rechter terecht, omdat hij met zijn auto op de Jacoba van Beierenweg te Voorhout pardoes tegen een rechts van de weg ge parkeerde vrachtauto was opge reden. „Doordat ik even niet oplette zag ik die vrachtauto te laat en kon toen een botsing niet meer voor komen", zo verklaarde de kap per de reden van zijn stunt. „Een uitermate gevaarlijke on oplettendheid", vond de officier en eiste derhalve een geldboete van 100 subs. 10 dagen. „Dat is nogal wat", reageerde verdachte sip. De kantonrechter vond, dat verdachte gezien het gevaar dat hij had veroorzaakt die boete volkomen verdien de. Hij vonniste conform. „M'n aandacht was even ver slapt", aldus excuseerde een 19-jarige student uit Leiden zich voor het feit, dat hij destijds met zijn auto op de Beethoven- laan te Voorschoten zonder eni ge „verkeersnoodzaak" naar rechts een grasveld was opge- zwenkt en aldaar een voetgan ger had aangereden. Deze liep daarbi jenkele botbreuken op en moest naar een ziekenhuis wor den vervoerd. De officier wees verdachte erop, dat de aandacht van een auto mobilist in het huidige intensie ve verkeer geen moment mag verslappen. „Omdat U nog een blanco strafregister heeft zal Ik Uw rijbewijs ditmaal nog buiten het geding houden", zei hij voorts nog tot verdachte en liet het bij een eis van 100 subs 10 dagen. De kantonrechter sloot zich ge heel bij het requisitoir aan en vonniste conform. Waterschade bij Witteveen Leiden Laatwinkelende mensen bij Witteveen kregen gistermid dag omstreeks kwart voor zes de schrik van hun leven toen zij door de brandweer de zaak uit gestuurd werden. Brand was er niet, maar het ongelukje dat de zaak nu trof een losgeschoten waterslang van de verwarming- richtte 'n minstens zo grote ravage aan. De luifel en de eta lages liepen onder, het „basketballconflict" werd Bona Stars dat vooralsnog Wat u ook moet weten HAZERSWOUDE Op ini tiatief van de parochieraad van Hazerswoude Dorp wordt a.s. vrijdag om 8 uur 's avonds een gespreksavond gehouden in het Michelshuis. Zaterdagavond half acht is er een instuif in het Hcr- ROELOFARENDSVEEN - Uitslagen Utile Dulci: Van der Meer—Ganzefles 1—0; Ganzevles—Van der Aart 1 0; Van Bos tel enVan dei- Aart 1—0; MeijerBroekhui zen >/2; Meijer—Oomen 1—0; Olierook—Olijerhoek 1—0; Van der Meer—Bouw meester 10; Van Rijn— Olijerhoek afgebr. RIJPWETERING In het dorpshuis organiseert de gymvereniging „Harambee" een klaverjaswedstrijd. Aan vang 8 uur. HAZERSWOUDE De- frontale botsing die gister middag omstreeks kwart over vier plaats had op het kruispunt Rijndijk-Gemene- weg had tot gevolg dat de 71-jarige heer J. de B. uit Voorschoten met snijwonden aan het hoofd naar het zie kenhuis werd vervoerd. De materiële schade was vrij groot. LEIMUIDEN De afd. Leimuiden/Rijnsaterwoude van het Groene Kruis heeft van het Nederlandse Comité Kinderpostzegels in Den Haag een bedrag van f 10.000 ontvangen voor dc installatie van het nieuwe gebouw aan de Acacialaan. LEIDSCHENDAM De da mes van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers gaan weer kinderpostzegels en kerst- en nieuwjaarskaarten verkopen. Vanaf vandaag in het postkantoor aan dc Dam- laan en vanaf maandag a.s. in het bijkantoor aan de Burg. Keyzerlaan. LISSE Woensdag 8 de cember morgen, wordt grof huisvuil opgehaald. LISSE Woensdagmiddag om twee uur wordt de begro tingsvergadering voortgezet. ZOETERWOUDE Tol woensdagmiddag 1 uur be staat er gelegenheid om bij de deelnemende winkeliers de rebuskaarten in te leve ren van de Sint Nicolaas-ver- koopaktie. Woensdagavond zal burgemeester Detmers uit de juist ingevulde kaar ten de prijswinnaars trek ken. De eerste prijs is een elektrische naaimachine. Op deze dag is er ook de laatste gelegenheid voor hel inzen den van de naamkaartjes van de jeugd-ruilwedstrijd. ZOETERWOUDE. De aan melding voor de gevraagde éénmalige medewerking aan de invoering van de Algeme ne Kerkbijdrage in de paro chie van St. Jans Onthoof ding is beneden peil geble ven. De leden van het kerk bestuur zullen nu een aantal mensen persoonlijk benade ren. Donderdag 16 decembor is er in het Don Boscohuis een instructiebijeenkomst voor de medewerkers/sters. LISSE - De ren- en tour vereniging „Bollenstreek" organiseert op zondag 19 de cember a.s. een Bos en Duinloop in Noordwijkerhout. De start is om half een bij „De Duinpoort". Het in schrijfgeld is 2,50. LISSE De afd. Lisse van de Alg. Bejaardenbond heef' in Welkom een Sinterklaas middag gehouden. Er werd een verloting gehouden en in de namiddag stond een Men wedstrijd op het programma. OEGSTGEEST - Er zijn bomen die door het dichte- wegdek een kwijnend be staan lijden. De dienst ge meentewerken is gisteren be gonnen met de „beluchting" van het geboomte aan dc Terweeweg. Voorhout De Katholieke Technische School in Voor hout houdt op 14 december een open dag. De school zal dan met halve klassen ge heel in gebruik zijn zodat de Ieraren ook nog gelegenheid hebben om aan de bezoekers de nodige voorlichting te ge ven. Openingsuren: van twee tot vijf en van zeven tot tien uur 's avonds. Aarlanderveen Door no taris J. G, Bcrgsma werd in 't Startblok de trekking ver richt van de grote lustrumlo terij van de sportvereniging Aarlanderveen. Do prijzen vielen op de nummers 356, 923 en 628. Aarlanderveen St.-Nico- laas, ter zijde gestaan door drie Pieten, bracht dit week einde op uitnodiging van dc speeltuinvereniging ook een bliksembezoek aan Aarlan derveen. Het werd een glo rieuze intocht waarbij DSS en het majorcttcnpeloton voor een voortreffelijk muzi kaal tintje zorgden. In hot dorpshuis werd de jeugd in het kader van dit hoge be zoek een aantal filmpje:: Warmond Op woensdag middag 22 december om half vier wordt in het Trefpunt de kerstviering voor bejaarden gehouden. Voorhout Een staaltje van pure dierenmishandeling overkwam vorige week een Voorhoutse poes. Hot dier werd door een onbekende ge voerd met gebakken spons waardoor het, alvorens door een dierenarts uit haar lijden te worden verlost, helse pij- nen moet hebben geleden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5