Tuindersvakbond LTB unaniem tegen verhoging aardgasprijs Hoogste punt bejaardenhuis drie gemeenten an der Heide Zn overgenomen door Hakaf' in Katwijk Overladen schema voor raad Leiden Subsidie kinder dagverblijf Oude Juvenaat viel onder slopershamer 1. Juffrouw 2. Kok of kookster 3. Juffrouw UTERDAG 4 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 irlem De vakbond Tuinders de Kath. Land- en Tuin- auwbond LTB heeft zich giste- tijdens de jaarvergadering iem uitgesproken tegen 3^ Ike verhoging van de aardgas- rijs. gaf te kennen geheel achter ™;t standpunt te staan dat de Tadgevaardigden van de LTB bij Landbouwschap innemen. JSJe leden van de tuindersvak- varen in het geheel niet te >reken over het antwoord, dat inister van economische >ken heeft gegeven op vragen an de Eerste Kamerleden Ter- regjmdt (KVP) en Vermeer (P L31A). De minister had te ken- ^Jn gegeven, dat vergroting van vraag naar aardgas zou be kkenen, dat de energievoorzie ning als geheel te eenzijdig op een enkele energievoorziening zou komen te steunen, wat o.a. ook tot een te snelle uitputting van de aardgasreserve zou lei den. Tal van leden van de vakbond reageerden gisteren te Haarlem met verwondering op de ziens wijze van de minister. Het was steeds het beleid van de over heid geweest zo werd gesteld, het gebruik van aardgas te sti muleren. Vooral in het Westland waren de tuinders overgegaan van olie op aardgas. Er werd zelfs per bedrijf een premie van 3000 gulden gegeven. Nu velen zijn omgeschakeld zegt de over heid: het aardgas moet nu duurder worden, anders gaan ze te veel aardgas gebruiken. Ir. J. Gotschalkx van de KNBTB zei, dat afgelopen woensdag via het Landbouwschap reeds aan de minister ter kennis is ge bracht, dat men zich kant tegen de verhoging van de aardgas- prijs. Terwijl de olieprijs een grote daling te zien geeft ge beurt dit niet bij de daaraan ge koppelde aardgasprijs. Een andere klacht, geuit door de Kring Delftstreek, was dat bij de vaststelling van de aardgas tarieven door de Gas-unie een onderscheid is gemaakt tussen groot- en kleinverbruikers, waarbij t.a.v. de laatste catego rie de grens beneden 170.000 kub.m. ligt. Door de voorzitter, de heer Jac. de Groot, werd er echter op gewezen, dat door een contract tussen overheid en Gas-unie aan deze landelijke re- jSENHE/M De Sint heeft gisteren in zijn tocht door de bollen- jeek ook een bliksembezoek gebracht aan de kleuters van de „Kooy- Ikkertjes" in Sassenheim. Zoals u op de foto kunt zien hadden de Muters zich terdege op de komst voorbereid. Enkele komische to- jelstukjes voerden het bezoek van de Sint tot een hoogtepunt. ■iïy.#11 Tussen NV Handel- HAKAF" te Katwijk en ia H. E. van der Heide en Leiden, is overeenstem- ^1' ïg bereikt over een vergaan- d samenwerking, welke gereali- 1' rd zal worden o.a. via over doe door Hakaf van voorra- handelsactiviteiten van der Heide. lijk ontslag aangezegd worden. Over de afvloeiingsregeling is tevoren overleg gepleegd met de weriaiemersorganisaties. het overige deel zal successieve- Alphense koopman - weer gepakt - blijft doorrijden DEN HAAG/LEIDEN De pro cureur-generaal bij de Haagse rechtbank heeft tegen een Al phense koopman een maand ge vangenisstraf geëist en 2 jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De koopman is in het verleden zijn rijbewijs reeds enkele ma len afgenomen. Mede ook voor het doorrijden na het veroorza ken van een ongeluk. Voor de rechtbank was de man dan ook een recidivist. Als excuus voer de de koopman aan, dat hij een wagen nodig heeft voor zijn werk. De rechter doet op 15 de cember uitspraak. de kookapparaten, was- 5|/ chines, electr.- en andere *5 ihoudelijke artikelen; de sa- ïvoeging der assortimenten verbreding van het Nj'èufca f-leveringsprogram ma toren en magazijnen te Lei- zullen na een overgangspe- Nieule buiten gebruik gesteld den. Een gedeelte van het personen bestaande Leid- personeel wordt door Hakaf de gelegenheid gesteld het -Vast istverband bij haar op gelij- basis voort te zetten; aan „sfl ARKTEN modf -~CT IJK. 3 december Groente - oude *en P- klsl: A 1 7.70-9.80. A 13 "".60. E I 12.20-17.60. B n :>0. C I 3.00—4.20, C n 1.40- Bloemkolen 12 I 27: Breekpeen 5". 2.605.CO. Uien p. kist 1.30- '•Cnolselderle 22—33; kg. geling niet valt te tornen. De Kring Westland drong met klem aan op betere faciliteiten voor de toekomstige onderne mers in land- en tuinbouw ten einde het mogelijk te maken op redelijke wijze met een finan cieel verantwoord bedrijf te starten. In een preadvies op dit voorstel herinnerde het bestuur eraan, dat enkele jaren terug een commissie financiering jon ge ondernemers door het LTB- hoofdbestuur in het leven is ge roepen. Tot zijn spijt moest worden medegedeeld, dat de studie van deze commissie tot heden nog niet tot enig positief resultaat heeft geleid. Het hoofdbestuur zal met aandrang worden verzocht, de commissie nieuw leven in te blazen door vooral ook de jongeren zelf bij deze studie te betrekken. In verband met de slechter wor dende kwaliteit van het gietwa- ter (de kringen Westland en Delftland toonden zich hierover bezorgd) heeft, aldus het be stuur in een preadvies, het Landbouwschap nog kort gele den gewezen op de harde nood zaak van het treffen van maat regelen, o.a. het uitvoeren van de plannen tot het graven van het zoetwaterkanaal Maarsen- Bodegraven en inlaat van zoet water vanuit de Gouwe via een kanaal langs de rijksweg in de richting van Voorburg. Het vak- bondsbestuur zal met kracht blijven aandringen op verwezen- 'fe. - lijking van deze gedachten. De herkiesbare voorzitter Jac. de Groot (Warmenhuizen) werd als zodanig herkozen. Eveneens her kozen werden de bestuursleden J. C. v. d. Salm en J. A. M. v. d. Helm (de laatste als plv. lid), beiden te Woubrugge, er de heer H. Korthouwer te Hei- loo. LEIDEN Een kinderdagverblijf met een capaciteit van circa 50 kinderen achten B. en W. voor Leiden wel wenselijk. Op advies van de commissie voor Sociale Zaken stellen ze de raad daarom voor in het kader van de behandeling van de begro- garantie en de stichting Kinder dagverblijven Leiden in de ge legenheid te stellen haar plannen nieuwbouw in overleg met i de directeur van gemeentewer-1 ken verder uit te werken door haar een rekening-courant kre diet te verlenen van maximaal 25.000,-, t.z.t. te verrekenen met de opbrengst var) de met garantie van de gemeente te sluiten geldlening(en). Aange zien B. en W. niet verwachten, dat in 1972 ten behoeve van het voorgestelde kinderdagverblijf nog uitgaven behoeven te wor den gedaan omdat met de bouw ervan nog begonnen moet wor den. stellen zij de raad voor. alsnog een PM-post „subsidie kinderdagverblijf" op te nemen. GS akkoord met stofvangers LEIDEN Hel besluit van de Gemeenschappelijke vuilverwer king in Leiden e.o. tot het aan brengen van electrostatische stofvangers bij de Leidse vuil verbrandingsinstallatie is dezer dagen door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Ook het besluit tot het aangaan van een geldlening van ruim 1,8 miljoen voor het aanbren gen van deze installatie is goed gekeurd. De Zwitserse firma Von Roll heeft inmiddels al opdracht gekregen de levering en plaatsing van de installatie. De verwach ting bestaat dat het werk eind 1972 voltooid zal zijn. LEIDEN De laatste weken van 1971 zal er in de Leidse raad zaal een staat van verhoogde activiteit heersen. Om te begin nen wordt a.s. maandagavond om half acht de behandeling voortgezet van de raadsagenda van 22 november jl. Op woensdag, 's avonds half acht begint de behandeling van de begroting-1972. Dat is twee da gen later dan aanvankelijk de bedoeling was. De begroting wordt verder behandeld op 9 en 10 december, 's middags vanaf twee uur en 's avonds vanaf half acht. De reeks wordt op maandagavond 13 december onderbroken door de gewone, periodieke raadsver gadering 's avonds om half acht. De draad van de begro tingsvergaderingen wordt weer opgenomen op 14 en 15 decem ber "5 middags om twee en 's avonds om half acht. Verwacht wordt dat de begroting wordt afgerond op 16 december, tij dens een middagvergadering, die weer om twee uur begint. Toch komt men 's avonds om half acht waarschijnlijk weer bijeen: is het niet voor de laat ste begrotingsloodjes dan is het wel voor de mogelijke uitloop van de gewone vergadering van de dertiende. En hoewel de stemmingen, die betrekking hebben op voorstellen tot wijzi ging van concrete begrotings posten gehouden worden tot slot van de betreffende hoofdstuk ken, komen alle andere voor stellen, de begroting betreffende pas in stemming in een speciaal daarvoor belegde avondvergade ring op 20 december. De laatste, voorbereidende com missievergadering over algeme ne, bestuurlijke aangelegenhe den, die gepland was op woens dag jl., wordt nu gehouden a.s. maandagmiddag om half drie. HAZERSWOUDE/BENTHUIZEN De vrag Is gisteren offi cieel in top gegaan boven het grote bejaardentehuis, dat in Hazerswoude gebouwd wordt door de Stichting Bejaardenzorg Hazerswoude-Benthuizen- Moerkapelle. Dat gebeurde op uitnodiging van burgemeester I. Keizer van Benthuizen door het bestuurslid van de stichting, de heer L. Noordam. Wethouder Van der Werf van Ha zerswoude zei, dat de gemeente niets zal nalaten om door juiste aankopen de omgeving van dit centrum zoveel mogelijk te kun nen aanpassen aan het fraaie nieuwe gebouw. Het tehuis, dat onder leiding zal Leidschendam, zal van volgend jaar worden genomen. zaterdagavond19 00 llntdaur- en vrijdagavond 19.00 zondac 8.30, 1100 (ned.i en In de week 8.30 en 19.30 Benalve maandagavond). BIJ- hoogmla: 10.45 uur (ml» met Nèd. gezangen), 12.00 en 19.00 uur. Lodewtjk: Zaterdagavond: 19.00 i de zomer in gebruik Mej. J. Bos. de directrice bejaardencentrum. nudScAeri?;^zon de Hooglandse OEGSTGEEST: Sint Kapel Roomburg: 10.00 i MenswordingZaterdagavond 1! uur; zondag 9.00 10.30 en 12.00 i In de week: dlnidngmorgen uur. donderdagavond 19.30 uur. RJ.TNSBURG Tuinbon war hooi: 7.alerdagav>nd II VOORSCHOTEN II. I.aurrntlui: uur: zondag 8.30. hofland 11.r 30 uui Mor dl uur: zondag 8.1 18.00 uur In d avond 19 30 uur ZOETERWOUDE Zaterdagavond 19.0( - 10.30, !?.ro Noord. In de weck: 9 0 erdagavond 19.01 •nd 19.30 uui rnaarZaterdagavond 7.00 ivondmla. Zondag H.H Misten Wat ii ook nog moet weten LEIDERDORP De filate listenver. Rijnstreek houdt maandag weer een ruilcon- tactavond in het Dorpshuis aan de Kerkstraat; aanvang 19.30 uur voor de junioren e 20.00 voor de senioren. LEIDEN Alle moeders die 's morgens hun kinderen onderbrengen in de crèche van het Leger des Hells t de Uiterste Gracht, wa gisteren dol enthousiast toen zij tijdens een Sint Nicolaas- feest een grote foto kregen van hun eigen kind. Mevr. Vervoorn, een van de moe ders: „Het is geweldig wat zuster Van Tongeren (voor de kinderen Tante Annie) al lemaal doet". BODEGRAVEN De scha kers van Bodegraven krijgen het moeilijk na de recente nederlagen tegen Voorscho ten en Leiderdorp. Alleen te gen Katwijk kwam Bodegra ven tot een redelijk resultaat (5—5), zodat de resterende wedstrijden een flink aantal winstpunten moeten opleve ren om weg te blijven van de onderste twee plaatsen. ALPHEN AAN DEN RIJN Het hervormd koor Jubi late Deo is dinsdag 7 decem ber tussen 19.05 en 19.30 uur op de tv te zien en te beluis teren in het program n „Een lied voor alle tijden", dat op Hilversum II wordt uitgezonden. De opnamen werden onlangs in Boskoop gemaakt. TER AAR De vereni gingsraad van het Dorpshuis heeft twee nieuwe bestuursle den gekozen. Mevrouw Blok- Adams en de heer G. Harten komen in de plaats van Jac. van Harten en M. Heijns. BODEGRAVEN Drie sportvelden en een oefenter rein komen er in Broekvel- den. Dat besloot de gemeen teraad in spoedeisenvergade- ring. Met dit besluit is voor al Esto bijzonder ingenomen. In dezelfde vergadering kreeg ook de reconstructie van de Overtocht zijn beslag, terwijl verder besloten werd een chr. school in Broekvel- den te stichten, waarvan me degebruik zal worden ge baar onderwijs. Dit alles als maakt door het r.k. en open gevolg van het feit. dat het gemeentebestuur ongeveer anderhalf miljoen had kun nen vrij maken. KATWUK - In Katwijk gaat men niet over tot heffen van toeristenbelasting. Het gemeentebestuur heeft aan de raad laten weten vooralsnog een afwachtende houding aan te nemen deze kwestie. KATWIJK - In Katwijk ganiseerde sociëteit De Schuit gisteren twee Sint Ni- colaasavonden. Een in de So ciale Werkplaats waar dank zij de Juliana Mavo cadeau tjes konden worden uitge deeld. De ander in de kanti ne van firma Ouwehand de daar werkende Joegosla vische gastarbeiders. De Sint is een totaal onbekend ver schijnsel in Joego-Slavië. LEIDEN Gisteravond opende Crescendo haar twee de microcompetitie in de 1ste klasse met een in de Buitenhof te Delft gespeelde wedstrijd tegen Excelsior. Na een enorme spannende strijd verloren de Leidenaren met 97. Het vertoonde spel biedt in ieder geval perspec tieven voor de toekomst. Programma morgen in de Vijfmeihal: 13.00 uur De Al- gemene/Ready. 14.15 Vicus Orientis—Westerkwartier, 15.30 uur Zuiderkwartier Fluks. KATWIJK - Het ziet naar uit dat de aanvang v de bouw van het complex Schutterswei aanzienlijk ver traagd zal worden doordnt de gemeente een deel van benodigde gronden niet via minnelijke aankoop kan ver krijgen. Het bouwrijpmaken zal pas in 1972 kunnen plaats hebben gezien de veel tijd vergende onteigeningsprocedu re. De gemeente gaat zich nu concentreren op een snellere aanpak van de uitvoering v de plannen in het gebied Rijnsoever. Noordwijk Het oude juvenaat in Noordwijk is gisteren onder de slopei shamer gevallen. De grommende bulldozer had slechts een deel var. zijn krachten nodig om het oude gebouw naast de kerk de fatale klap te bezorgen. Het verdwijnen van het juvenaat wil niet zeggen, dat Noordwijk nu zonder gemeenschapscentrum zit want enkele maanden geleden werd cp enkele honderden meters van dit oude gebouwtje een spin- ternieuw centrum gebouwd. De nu vrijkomende ruimte wordt waar schijnlijk gebruikt als parkeerplaats. Alphen krijgt geld voor een politiebureau latste dagen £j lembrandt" NOORDWIJK Het Rembrandt hotel in Noordwijk heeft zijn langs tijd gehad. Binnen de statige muren is het bijna stil geworden van wege de verkoop van het gebouw. Alleen deze vier dames bleven na. Zij zorgen nog enige tijd voor wat kleine herstelwerkzaamheden aan de inboedel tot ook zij de deur van het hotel achter zich dicht trek- ALPHEN aan den Rijn Vol- Het nieuwe onderk' gend jaar zal begonnen worden politie zal word met de bouw van een nieuw po litiebureau. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft de ge meente laten weten, dat voor het bureau een buitengewone bijdrage zal worden verleend. de ger aan de Oudshe> het ziekenhuis „R jnoord". Voor dit doel kocht de gemeente al eerder de gebouwen op van het voormalig aannemingbedrijf Ge- Controle bij inlevering om profiteurs te kunnen veren LISSE De afdeling „Centrum Bloembollenstreek" van de Kath. Ver. Ondernemers Bloem bollenvak heeft gisteren under leiding van de heer Harrv Vree burg besloten op de algemene jaarvergaderig voor handhaving te stemmen van de inleverings maatregelen. Ten aanzien van de inleverings maatregelen voor overname van surplus en de inlevering van plantgoed werd ook een voorstel door Noordwijkerhout ingediend en aangenomen. Dit voorstel houdt in, dat bij de inlevering wordt nagegaan of de ingelever de hoeveelheid overeenstemt met de beteelde oppervlakte. Een voorstel, dat beoogt om profiteurs te weren. De besluiten j van Centrum Bollenstreek zul- i len ter sprake worden gebracht op de algemene KVOB-vergade- ring. (Rectificatie) zoekt per 1 januari as.: van de huishouding haar funktie zal o.a bestaan uit leiding geven aan huishoudelijk personeel; regelen van bestellingen en kontrole op beheer over het provisiemagazijn; zorg voor onderhoud en vervanging van huishoudelijke benodigdheden; vaststellen van menu'» In overleg met de voor de naai- en linnenkamer Salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens de richtijnen Van de Nationale Federatie voor Kinderbescherming. Sollicitaties te richten aan de direktrlce Zoeterwoudaealngel 34, Lelden, Tel. 01710-46141.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3