Surinamers lichtten fotozaak op Experimentele buslijn naar B-faculteiten Grill-party in Kantongerecht Deze week in de Leidse bioscop en Du ?andango Barbarella MARKTEN Sergeants 3 Past. Binck overleden De laatste der MARKTEN Chey nnes Uitstekend strijktrio VRIJDAG 3 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT L1SSE In café „De Morgenzon" in Lisse was het gisteravond groot feest voor de dames van de LTV-afdeling Lisse. Ze hiel den er de jaarlijkse surprise avond en dat was natuurlijk een reden om de feestvreugde hoog op te voeren. Op de foto een ge deelte van de LTV-kring. ;n van k deze e tuin* eavond Ier dfc; td, diel Bona Stars aast op revanche Leiden Van de vijf nog te spe len competitiewedstrijden moet én kan Bona Stars er nog vier winnen wil het nog een kans maken op de zesde plaats en dus een plaats in de finalepoule. De eerste winstpartij zal zater dagavond in de 5-mei hal moe ten komen tegen Landlust, met wie Bona Stars nog een appeltje te schillen heeft. In Amsterdam (in die spiegelgladde zaal) ver loren de Stars met 59-39, iets wat zeker rechtgezet moet wor den. De Leidenaren zijn dit ze ker van plan en willen een klin kende revanche. Het dames team van Bona Stars speelt daarvoor tegen Red Stars, wat geen gemakkelijk karwei zal worden. De regionale jeugd ten slotte, fier aan kop mét Rotter dam Zuid, speelt om half 6 te gen Blitz en moet zijn kopposi tie zeker kunnen handhaven. ior ach- l.PouwJ redstrij- d geen iid. De LEIDEN De busverbinding tus sen Stationsplein en de Universi taire nieuwbouw aan de Wasse- naarseweg zal naar het zich laat aanzien waarschijnlijk opgeheven worden. Deze buslijn was met ingang van vier okto ber bij wijze van proef voor de duur van twee maanden in het leven geroepen, waarbij de uni versiteit zich garant stelde voor mogelijke exploitatieverliezen gedurende de proefperiode. Berekend was, dat per week van vijf werkdagen vierduizend pas sagiers van de bus gebruik zou den moeten maken, om van een sluitende exploitatie verzekerd te zijn. Nu zes weken van de proeftijd zijn verstreken, blijkt, dat de belangstelling voor bus lijn zeventien wel is toegenomen maar dat het totaal aantal pas sagiers zover beneden het streefgetal is gebleven, en dat daardoor een zodanig groot ex ploitatieverlies moet worden ge dekt, dat het niet verantwoord zou zijn de lijn in het vaste dienstrooster van NZH op te ne men. Het aantal passagiers nam slechts toe van 227 in de eerste week tot 549 over de laatste week. Op korte termijn zal overleg worden geopend met de gemeente Leiden ten einde de mogelijkheid te bezien, het tra ject Stationsplein Universitai re uitbreiding v.v. op te nemen in een van de bestaande en daartoe om te leggen buslijnen van de NZH. In afwachting van het resultaat van dit overleg is besloten, buslijn 17 tot uiterlijk vrijdag 10 december te handha ven. Mocht het gesprek niet tot positief resultaat leiden dan zal de experimentele buslijn al op 12 december opgeheven worden. Onenigheid over apparaat LEIDEN De pittige geur van geroosterd vlees vervulde on langs de zaal van het Leidse kantongerecht en rechter mr. W. de Koning, de conciërge-bode en de deurwaarder keken begerig toe hoe een vertegenwoordiger van een Apeldoomse firma in een grill-apparaat twee lappen rundvlees klaar maakte. De ongewone vertoning in het Kantongerecht was uitgelokt door een Leidenaar. Die was gaan „rechten", omdat hij zich beet genomen voelde door de Apeldoomse firma. De firma had hem een apparaat verkocht en verteld, dat rundvlees zonder gebruikmaking van vet, olie of kruiden met de grill eetbaar te maken was. De koper zei, dat het hem niet gelukt was. De verkopende instantie hield vol, Mr. De Koning, die uitspraak moest doen in deze zaak besloot de Apeldoomse firma een eerlij ke kans te geven. Beide partijen moesten een runderlap mee brengen. Na de grill-partij was het toetasten geblazen voor de magistraten. Terwijl de klagen de koper misprijzend zijn lapje kauwde en het tenslotte in de prullenbak mikte, zei de rechter dat het hem best smaakte. De afloop van de zaak kon iedereen voorspellen voordat de kanton rechter zijn mond afveegde: de bewaren van de Leidenaar wer den afgewezen waarbij de rech ter hem nog veroordeelde tot betaling van de hoofdsom, de rente en de proceskosten. LEIDEN Sint Nicolaas heeft woensdag- én gistermiddag een bezoek gebracht aan de kinderen uit hel Morskwartier: De wijkvereniging „De Juwelen" heeft in totaal zo'n 350 kinderen tussen vier en acht jaar bijeengebracht in de Beloftekerk. Daar hebben ze eerst wat gezongen, begeleid door twee accordeons en genoten van het optreden van een goochelaar. Tegen kwart over vijf betrad Sint Nicolaas de kerk. En al duurde zijn bezoek niet heel erg lang, het was voor de kinderen een adembenemend hoogtepunt van de middagen. De sinterklaasmiddag was een van de „kleine" attenties van „De Juwelen", die niet al leen op de bres staat voor de belangen van de buurtbewoners maar die ook zorgt voor vertier van ti/J tot tijd. Alphen Vergezeld van twee van zijn knechten heeft Sinterklaas gistermiddag een bezoek gebracht c het Alphense ziekenhuis „Rijnoord". Zowel de kinderen als de oudere patiënten werden bezocht en c vingen een cadeautje. (iaf de eeft de krantje, at alles voor de oet het prichten Opbouw de ko i signa bi jzijnde ven-apo* LEIDEN „Blue Movie" „Wat zien ik" blijven het goed doen in Leiden. De directies van Studio en Trianon prolon geerden deze kassuccessen op nieuw. De directie van het laatstgenoemde theater heeft echter wel aangekondigd dat de alles onthullende rolprent van Wim Verstappen en Pim de La Parra deze week voor het laatst in Trianon te zien is. De leukste film draait deze week zonder meer in Lido, waar men met Frank Sinatra, Dean Martin Peter Lawford onbedaarlijk kan lachen. 10 en 11 mstellini ït de in daar m. Don ele mei» op hel ;e CAMERA Deze week brengt Camera de voorlichtingsfilm Du". De film bespreekt een groot aantal sexuele problemen. Helaas zijn de medewerkende professoren daardoor niet in staat diep op behandelde proble men in te gaan. De onderwer pen zijn voyeurisme, kinder- sexualiteit, perversiteiten, pros titutie, travestie, homosexuali- teit. èt is de maker van „Du" niet gelukt een levendig tintje aan de film te geven. AI wat er te ien was, waren dialogen tussen .patiënt" en arts en uitgebeelde situaties met een monotone, verklarende stem op de achter grond. film als „Du" zou mensen over hun schroom heen kunnen helpen en dat is een heel be langrijk voordeel van een voor- lichtingsfilm en niet in de laat ste plaats van „Du". pX Een middagje of avondje Rex, betekent deze week zeer gevarieerd program ma. Dit misschien omdat het fegeven van de hoofdfilm „Fan- lago, de sex-ranch" zo onbete kenend is, dat men er een film ten hoogste één uur van maken. verhaal is gauw verteld. De der van een groep mijnwer- gaat uit een bordeel wat luwen halen om zijn mannen n het vechten te houden. De geeft nog enkele rumoerige en door het Wilde Westen zien. Ook is er nog een donker. 1 Plaatsje ingeruimd voor een üddensta i,Ware" romance. lichting i t experift i „Fandago, de sex-ranche" is evencine* te logica ver te zoeken, maar •ex en pistoolgeknal zijn bijna testbaar en hoorbaar aanwezig. John Phillip Law als de blinde engel Pygar en Jane Fonda in de titelrol „Barbarella". (Camera). CAMERA (NACHTVOORSTEL LING) Toen de Franse car toonist Jean Claude Forest zijn Barberella-strip tekende, had hij niet kunnen dromen dat zijn strip vol erotiek en sadisme door Roger Vadim op het witte doek zou worden gebracht. Zoals het alle vrouwen van Va- dim is vergaan, speelt Jane Fonda in deze film de hoofdrol. Terwijl de kampioen-astronaute Barberella in de ruimte een striptease uitvoert, krijgt ze van haar president opdracht Du- rant-Durant van de planeet Ly- theon te halen. Deze Durant-Du- rant heeft een allesvernietigend wapen uitgevonden en men ver wacht dat hij daar op Lytheon wordt vastgehouden. Geholpen door de blinde engel Pygar en professor Ping weet zij Durant- Durant te bevrijden. De logica in deze film is ver te zoeken, maar men zal zich geen ogenblik vervelen, wanneer men een geperfectioneerde kitsch geamuseerd over zich heen laat gaan. 9—21, Boerenkool 19—22. Andijvie 28. Selderie 17—23. Kroten 81. Aan voer Was peen 196.000 kg. Kunstzaal Edison, Javastraat 16, Den Haag, toont tot 18 decem ber in een groepstentoonstelling weric van J. Andrea, A. v. d. Berg, U. Brandes, L. Buurman, P. Groeneveldt, P. P. Koster, L. v. d. Kruk. C. Messemaker, S. Noppen, M. Onderwater, Th. Rouwendaal en E. Suripatty. In het Singermuseum te Laren wordt van 11 december tot 31 januari een tentoonstelling ge houden onder de titel „1.000 iaar Erfeooiers" Het Rijksmuseum te Amsterdam is in het bezit gekomen van een belangrijk schilderij van Corne lls Troost uit 1741: De spilpen ning. Het werd geschonken door het echtpaar Leopold Siemens- Ruyter, die het al in 1954 voor het museum bestemde. Thans is het na hun overlijden in de col lectie opgenomen. Het Koninklijk Conservatorium voor Muziek houdt op maandag 13 december zijn jaarlijkse eind uitvoering in de Kurzaal te Scheveningen. Orfeon Académlco de Colmbra, een 90 jaar oud studentenkoor uit Portugal, maakt een korte tournee door Nederland. Op za terdag 11 december treedt het op in de Kloosterkerk in Den Haag. Het programma omvat kerstliederen, negro' spirituals en middeleeuwse muziek. STUDIO Een vrolijke en tege lijk vaak ook spannende wes tern is Sergeants 3. Drie ser geants, gespeeld door Frank Si natra, Dean Martin, Peter Law ford. Bij deze sterke'bezetting in de hoofdrollen blijft het ech ter niet, want op de rol staan o.a. ook nog Sammy Davis Jr. en de drie zoons Crosby. De drie sergeants van de cavale rie beginnen al direct goed door vrolijk in een hinderlaag te stappen in een uitgestorven stadje. Zij zijn daar naar toe gestuurd om te onderzoeken wat wel de oorzaak kan zijn, dat er geen teken van leven meer ge hoord wordt in Washington. De hinderlaag is het begin van een reeks spannende avonturen met een geheimzinnige en uiterst moeilijk te benaderen sekte van geestdansers in het gebergte. Het drietal brengt het er niet al te best af, maar aan het man netje Jonah Williams (Sammy Davis Jr.), dat overal handig tussendoor scharrelt, is het te danken, dat het allemaal goed afloopt. BREDA (KNP) - In het St.-Lau- rens-zlekenhuis te Breda is eme ritus pastoor W. J. C. Binck op 89-jarige leeftijd overleden. Pas toor Binck genoot grote bekend heid in de sportwereld. Hij was onder meer de grondlegger van de r.k. Voetbalbond en de Ka tholieke Nederlandse Gymnas- tiekbond. De oud-pastoor van Alphen (N.B.) was ook een verdienstelijk ar cheoloog. Voor zijn werk in de oorlog is hij onderscheiden met Nederlandse, Franse en Poolse verzetsmedailles. Pastoor Binck was ridder in de orde van Oran je Nassau. Sassenheira Fotohandel Bonte aan de Teylingerlaan kreeg tweemaal in de afgelopen we ken ongewenst bezoek, enkele weken geleden 's nachts toen voor een kleine tienduizend gul den aan apparatuur werd meege nomen, en waarvan de dader na een week werd gearresteerd, en dinsdagmiddag j.I. toen circa 1. Cottp. Veluw- ivoer 1.356 stuks, stemming levendig. Prljze 15.16—15.60, 61/62 16.50'16.70, 66/67 16.65—16.86. EJervelllng Aanvoer 1.440 492 stuks, stemming le vendig. Prijzen (In guldens per 100 ■tuks). Eieren van 56/57 gram 16.89—<15.92. 61/83 16.53-46.75, 66/67 36.69-36.71. LUXOR Zevetig jaar was John Ford, toen hij „De laat- sten der Cheyennes" voltooide. Als men enkele uren naar dtlt in- dianenepos op cinerama tor- maat heeft gekeken krijgt men inderdaad het gevoel, dat Ford, de oude meester van de wes terns, met „De Iaatsten der Cheyennes" afscheid heeft willen nemen van het filmvak en het genre waar hij praktisch zijn Het trio Sinatra. Martin en Lawford in actie. Een van de vele momen ten. waarin het aan elkaar gewaagde drietal zijn kracht moet zoeken Het epos, dat Ford op celluloid heeft vastgelegd met een aantal sterke spelers, handelt over de barre tocht, die 286 Cheyenne - indianen maakten uit het reser vaat naar hun vroegere Jachtge bied van Yellowstone. Een tocht over 1500 mijlen, bijna over een heel continent, en dat onder de meest uiteenlopende en extreme temperaturen. Daardoor en door gevechten met achtervolgende troepen en door een onderlinge vete wordt het trotse Cheyennc- volk afschuwelijk gedecimeerd. Pas in de laatste fase als ieder aan het eind van zijn krachten is, wordt de vrede getekend met de autoriteiten van Washington door wier onbegrip de indianen tot hun wanhoopstocht gedreven LISSE De dames van de L.T.V. hebben gisteravond een surprise-avond gehouden. Het werd een avond vol ver rassingen waarin de dames zich niet alleen sterren toon den in het surprises maken maar ook in het dichten. De eerste prijs werd gewonnen door mevrouw Droog met een witte gevulde kip, de tweede prijs door mejuf frouw Rotteveel met haar gedicht „Artis moet blijven." Boeken bij koffie van Walenkamp LEIDEN In een poging om „de literatuur te democrati seren door vereenvoudiging en goedkoper uitgeven" en in de hoop dat hij een tegen wicht vormt tegen de ver schraling van de informatie bronnen, heeft Ben Walen kamp tegenover zijn „coffee shop" in de Nieuwsteeg een boekhandel geopend. Met het aandragen van infor matie in zijn winkel en het gelegenheid geven erover te discussiëren in zijn coffee shop, beoogt Walenkamp „het continueren van oude en het ontstaan van nieuwe sociale en politieke acties". De winst, die hem door zijn In spanningen toevloeit wil de heer Walenkamp bestemmen voor steun aan sociale acties en bewegingen. De boekhandel genaamd „oktober" is geopend van tien tot acht uur. TELETYPE 84 Van een Italiaans ensemble ver wacht men eigenlijk niet dat het een sterk contact zal hebben met de muziek van de oerduit- ser Paul Hindemith, die altijd wat strengs en stugs houdt, zelfs als hij muzikantesk is. Het Trio Itallono d'Archi, dat gister avond voor de Vereniging voor Kamermuziek In een als ge woonlijk tot op het podium be zet Diligentia concerteerde, had dit contact In hoge mate. In Hindemiths strijktrio uit 1924 werden de stuwende toccata, het innige con-sordino-adagio, het bizarre pizzicato-scherzo en de grote fuga-finale helder, ge concentreerd en zeer geproti- leerd weergegeven. De muziek, die Hindemith encadreerde, sprak gemakkelijker aan. niet alleen het nogal oppervlakkige maar toch wel beminnelijke nie- mandalletje van Boccherini maar ook Mozarts late, geniale divertimento K. 563. Afgezien van een heel lichte scherpte btj violist Gulli (een ongewild akoestisch effect?) werd er technisch voortreffelijk en muzi kaal indringend gemusiceerd. Met altviolist Giuranna en cel list Caramia vormde hij een voorbeeldige eenheid. lanvoer ca. 2.000.000 Hukt. handel ■lot. Elenm van 50/56 xram ƒ14.0035 per 100 stukv kg -pnj,. ƒ2.»—2.82. Kleren van 59*4 eram ƒ56 a&17 36 per 100 «tuJo, k*. prijs ƒ2.83—«.70. Sieren van 66/69 grom ƒ17.35—17.75 per 100 stuka, kK. prijs ƒ2.67 -.14. cent tol ft,— per 100 Wttte e Kaasmarkt Gouda Aanvoer 22 partijen. Prltaen In guldena per kg.: la en ex- kwa! 4 60-4.9» en zware kwal. half vier een viertal Surinamers een bezoek kwam brengen en toen enkele apparaten mee- Eén van hen vroeg het winkel meisje naar een bepaalde came ra, waarvoor ze haar baas die in de donkere kamer werkzaam was, moest gaan roepen. Tij dens haar afwezigheid van en kele minuten werd een pola roidcamera 150,-) buitge maakt. Bij haar terugkomst zag het meisje twee van dc bezoe kers verdwijnen. De derde ver dween ook al spoedig terwijl da vierde, de jongste van het gezel schap. zich nog uitvoerig door de fotograaf liet voorlichten. Toen ook deze was verdwessn zag de heer Bonte direct dat de polaroid was verdwenen en la ter ook nog een Zetss-Ikon (waarde 500,-) De politie die direct werd gealarmeerd kon één van de bezoekers op straat arresteren, terwijl de drie ande ren in samenwerking met de Haagse politie konden worden aangehouden. Het Zeiss-Ikon ap paraat kon in Den Haag nog worden achterhaald, het andere echter niet meer. De drie Suri namers die hebben bekend wor den vandaag voor de officier van justitie voorgeleid. Taken van wethouders Nieuwkoop NIEUWKOOP De funkties In het college van B en W zijn ver deeld. Burgemeester Van Mont- foort gaat algemene zaken, ruimtelijke ordening, openbare werken, volkshuisvesting, volks gezondheid en milieuhygiëne be handelen. Wethouder drs. Burger krijgt de portefeuilles van onderwijs, sport en welzijnzorg. Wethouder Van Vliet gaat finan ciën, economische belangen, wo ningverdeling, sociale zuken en personeelszaken verzorgen. Bur ger wordt eerste en Van Vliet tweede loco-burgemeester.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5