Beter combinerend LDWS verslaat solistisch ASC PvdA Hazerswoude heeft alternatief voor kruispunt V oorlichtingsman voor Voorschoten een te grote luxe W atervervuiling döor landbouw valt wel mee Kampioen alleen aan de leiding LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 VOORSCHOTEN De Voorscho- tense voorbehandeling ontwerp- gemeentebegroting 1972 heeft 172 vragen opgeleverd, waarvan K.V.P. en D'66 de meeste vra gen stelden, de V.V.D. heelt slechts één vraag gesteld en de len B. en W. mede de indruk te hebben, dat het stellen en beantwoorden van de schriftelij ke vragen als voorbehandeling op de ontwerpbegroting een wei nig zinvolle onderneming Is. W. antwoorden de V.V.D.- fractie, dat de schriftelijke vra- genstelling beoogt de openbare behandeling van de begroting te vrijwaren voor het afdalen in detailpunten. B. en W. hebben juist de indruk dat de schrifte lijke vragenstelling steeds meer aandacht krijgt en dat sommige vragenstellers het stellen van vragen als een aanloop zijn gaan bezien van een openbare behandeling. Van het College van B. en W. is in dit stadium geen initiatief te verwachten betreffende het ambtsgebied. Dit delen B. en W. D'66 mede op hun vraag of het raadzaam zou kunnen zijn een wijziging van het reglement van orde voor wat betreft het huidi ge ambtsgebied. B. en W. zullen ook geen gehoor geven aan het verzoek van de K.V.P. om van gemeentewege een periodieke „knipselkrant" voor raadsleden samen te stel len. B. en W. nemén aan dat ie der raadslid geabonneerd zal zij op regionale dagbladen, waarin het plaatselijk nieuws voldoende aandacht krijgt en te vens telt Voorschoten nog twee wekelijks verschijnende huis- aan-huisbladen. In antwoord op vragen van de KVP en D'66 delen B. en W. mee dat zij betwijfelen of een speciale voorlichtingsambtenaar heilzaam in Voorschoten zou werken. De veronderstelling, als zou een speciale voorlichtings ambtenaar het middel zijn te gen alle kwalen is een utopie, volgens B. en W. Voor een ge meente als Voorschoten achten B. en \V. een speciale man voor de voorlichting een financiële luxe van 25.000 tot 30.000 per VEEHOUDERS HAZERSWOUDE: jaar, welke Voorschoten zich niet kan permitteren. De P.v.d.A. vraagt of de frequen tie van „Raadhuisklanken" niet opgevoerd kan worden. B. en W. stellen, dat de verschijning van „Raadhuisklanken" afhan kelijk is van de beschikbare ko pij en mankracht. Nog voor de behandeling van de begroting zal een editie verschijnen, welk nummer bijna geheel aan de be groting 1972 zal zijn gewijd. Zowel P.v.d.A. als K.V.P. stellen vragen over,de reeds twee jaar geleden uitgebrachte discussie nota structuurplan. De P.v.d.A. vraagt zich af of het zin heeft deze nota in haar geheel aan de orde te stellen omdat inmiddels een deel van het cijfermateriaal is achterhaald en de K.V.P. vraagt of B. en W. zich stilzwij gend van de discussienota wil len distantiëren. B. en W. delen mee dat van een zich stilzwij gend distantiëren van de struc tuurnota „in genen dele" prake is en dat alleen tijdgebrek oor zaak is, dat deze zaak niet eer der is aangepakt. B.en W. over wegen nog in hoeverre het zin vol is nog een aantal hoorzittin gen te houden; waarna de „in spraakprocedure" beëindigd kan worden. De P.v.d.A. vraagt hoe B. en W. in hun aanbiedingsbrief kunnen schrijven dat er hard gewerkt wordt aan een definitie ve versie van het bestemmings plan Noord-Hofland terwijl het definitieve tracé van Rijksweg 11 nog steeds niet vast ligt. B. en W. delen mee dat onmogelijk gewacht kan worden op de defi nitieve beslissing over de Rijks weg 11. Er wordt voorlopig uit gegaan van officieuze gegevens waardoor, een strook grond vrij gehouden wordt voor deze rijks weg. B. en W. nemen aan dat het landgoed „Berbice" onge rept gehouden kan worden. HAZERSWOUDE De waterver vuiling in de veehouderij was Jijdens de gisteravond in restau rant „Groenendijk" gehouden ■"bijeenkomst van leden van CBTB, HMVL en LTB een heet "hangijzer. Want de tendens van de discussie was: de vervuiling, die wij, land- en tuinbouwers te weegbrengen, valt wel mee, ter wijl er wel een belasting op sta pel staat. Binnenkort krijgen de Tand- en tuinbouwers een schrij ven bezorgd, waarin hen vragen worden gesteld, hoe het op de respectieve bedrijven is gesteld met de verwerking van mate riaal; dat vervuiling veroor zaakt. Hij die vervuilt, gaat im mers, volgens de in werking tredende wet, betalen. Er gin gen op deze vergadering overi gens stemmen op, dat het Hoog heemraadschap Rijnland, het waterschap waarin Hazerswoude en Koudekerk zijn gelegen, geld nodig heeft ter realisering van bepaalde objecten (zuiverings installaties bijvoorbeeld). Dan haalt ze het geld. waar het mis schien is", werd gesteld. Voor zitter J. de Wit stelde overigens na afloop, dat degenen die zich op de bijeenkomst het „dikst" maakten, wellicht de grootste vervuilers konden zijn. De se cretaris R. Dorrepaal zei na af loop: „Op hoger niveau wordt deze kwestie uiteraard doorge praat. Want wij zijn maar klei ne afdelingen van standsorgani- ..Kinderkorf"' geopend in Sassenheim SASSENHEIM De tweede kleu terschool, de Prot. Chr. „Kin derkorf" werd gisteren officieel geopend door mevrouw Baro nesse van Knobelsdorf. In de hal stond hiervoor een korf op gesteld, waarvan de deksel met linten was afgesloten. Een zes tal kleuters zongen een toepas selijk liedje, waarna één van hen, Marijke Henstra aan mevr. van Knobelsdorf vroeg het lint door te knippen, waarmee de opening een feit was. Van Püul le Mair kreeg ze hierna een bloemstukje in een mini- korf, terwijl Ronald Bouwmees ter de ceremonie afsloot met de burgemeester een album aan te bieden met kleurenfoto's van de nieuwe school. Vooraf sprak de heer C. Westerbeek, oud-voor zitter van de vereniging een welkomstwoord. Hierna werd de school bezichtigd door de geno digden w.o. ook waren wethou der Westerbeek. secretaris Berntzen, ds. te Winkel, de twee schoolhoofden van het chr. basis onderwijs. LEIDEN Door vrij gemakkelijk de topper tegen ASC te winnen heeft LDWS zich aan de top genesteld van de eersteklas zaalvoet bal. Ofschoon de bescheiden winstcijfers. 21, suggereren dat het een zeer lastig karwei is geweest, heeft LDWS alle kans gehad e veel hogere score bijeen te schieten. Tegenover het wat statische te egoïstische spel van de dit jaar in de zaal debuterende ASC'e stelde LDWS veel soepeler en gevaarlijker combinatiespel, dat met name in de slotfase uitgedrukt had moeten worden in doelpunten. Door eenter het systeem van zijn tegenstander over te nemen, het stillen van de persoonlijke ..doelpuntenhonger" bleef ASC een grote nederlaag bespaard. Theo Pet, Cees en Henk da Spies snelden toen over de rechter vleugel, maar negeerden onbe grijpelijk de in de spits geheel vrijstaande Wally Gallert en Cees de Roode. Wat te opportu nistisch aanvalsspel van LDWS leverde ASC in de slotseconden zelfs nog een tegengoal op. Te voren had ASC ongetwijfeld ook knap spel laten zien in een niet geheel bevredigende topper. Met name de gebroeders Leen en Huib de Goey jongleerden naar hartelust met de bal, maar vergaten daarbij hun medespe lers in het spel te betrekken. Prachtig gesteund door Ben Boers en Hans Dreef, die een opvallend verdedigende rol ver tolkte, hadden er, als de aanval wel degelijk was uitgewaaierd kansen gekomen. Die kwamen nu sporadisch tegen het wat fel ler op de bal zittende LDWS, dat ook wat frequenter de diep tepas toepaste. Coach Martien Kallenberg weet het manco, het te solistische spel, aan onerva renheid. „Taktisch was LDWS beter. Deze uitslag had ik in ge dachten. LDWS speelt al drie jaar en heeft veel opgestoken tijdens het Nederlands kam pioenschap". LISSE De openbare lagere school en de kleuterschool aan de Ruysdaellaan in Lisse hebben er een winst bij. Op de sokkel voor het gebouwencomplex plaatste de gemeente deze week een kunstwerk de Lissese kunstenaar Frans v. d. Veld, voorstellende een groeiplasticOp de foto: kleuters van de school I Broer Aad, coach I veryvelkomen hun aanwinst. Stars, dié HAZERSWOUDE Je zou toch maar in een van de bejaarden- woningen te Hazerswoude-dorp wonen. En je zou, toen je er in trok, gedacht hebben: nou ga ik het hier eens lekker rustig aan -doen, op mijn ouwe dag. Is dat effe tegengevallenDe bak ker, de kruidenier, enfin de ,.thuis"-bezorgende middenstand van Hazerswoude-dorp gooit roet in het eten en weigert tot nu toe ■■-bij elke woning aan te bellen Ook de vuilnisophaaldienst liet het tot voor hort wat dat betreft afweten: huisvuil moest aan het eind van het straatje worden neergezet. De gemeente gaat nu een voorbeeld geven aan de mid- 'denstand, door het huisvuil bij iedere bejaardenwoning op te ha len. En op aandringen van de gemeenteraadsleden J. Wesse- Tingh en P. Oosterhoff gaat er in ."Jjazerswoude-dorp ook gepraat worden, tussen middenstanders en bestuur van de woningbouw- vereniging Volksbelang, die ei genaar van de bejaardenwonin gen is. Misschien verandert de hele situatie wel: dat iedere be- jaardenwoning met de auto(am bulance. in minder prettige ge vallen) bereikbaar wordt en dat de middenstand meer service gaat verlenen. HAZERSWOUDE De Hazers- woudse afdeling van de Partij van de Arbeid heeft een alter natief plan gemaakt voor de re constructie van het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg. Giste ren heeft in het gemeentehuis een bespreking plaats gehad over een afdoende beveiliging van dit kruispunt waarbij onder meer B. en W. de commissie planologie, vertegenwoordigers van Provinciale Waterstaat en het Instituut Stad en Land schap waren vertegenwoordigd. P.v.d.A.-gemeenteraadslid P. Oosterhoff wilde gisteravond, tijdens de vergadering van de Hazerswoudse afdeling van de socialisten niets zeggen over de in het gemeentehuis gehouden besloten bijeenkomst. Wel stelde hij zijn medeleden in het voor uitzicht, te protesteren, wanneer de reconstructie van het kruis punt veel groen, bijvoorbeeld dat van de strook nabij de Het alternatieve plan van de P.v.d.A. betreffende de recon structie van het kruispunt be slaat het gebied tussen Vincent van Goghstraat en Torenstraat. Omdat er. evenals in het geval van het plan van andere instan ties (dat zou lopen tussen Rem- brandtlaan en Oude Gemene- weg), sprake is van zakelijke belangen, wilde de heer Ooster hoff niet nader op de zaak in gaan. De P.v.d.A.-afdeling Ha zerswoude vindt het over het al gemeen een onverteerbare zaak, dat de vergaderingen van de commissies van advies aan bur gemeester en wethouders nog geheim zijn. Secretaresse me vrouw M. Landstra-Hornix noemde de werkwijze van de adviescommissies „inteeltpoli- tiek". Waarna het socialistische raadslid Oosterhoff het rende- door burgemeester J. ten Heu velhof worden voorgezeten, laag noemde en dat van de functio nele commissie milieugygiëne (waarin ook niet-raadsleden) hoog. )e financiële moeilijkheden. J waarin Hazerswoude zich be vindt door de affaire van de aanleg van de Burgemeester Smitweg (de provincie trok de financieringsplank op), kunnen volgens het socialistische raads lid wellicht worden opgelost. Hij heeft een voorstel ingediend be treffende de instelling van een gemeenschappelijke regeling voor de gemeenten Hazerswou de. Boskoop en Alphen aan den Rijn. De instelling van een rechtschap ten behoeve van de financiering van de ontsluiting van het Rietveld zou Hazers woude uit de moeilijkheden kun- het eerst kennis maakte met het zaalvoetbal: „Een fast break met drie tegen twee spelers werd ook hier toe gepast, net zoals bij het basket ball. Het verschil was alleen dat de basketballers de bal eerst naar het middeti spelen en dan naar de vleugelspelers, die in middels zijn doorgelopen. Van avond hield de middelste man de bal te lang bij zich, werd af gestopt, zodat de tegenpartij de gelegenheid kreeg het numerie ke verschil te herstellen". Uitblinker bij ASC was ongetwij feld doelman Herman Roedoe. Mocht hij het geluk hebben dat Wally Gallert eenmaal noncha lant genomen inworp van Theo Pet via de kruising overkopte. voor het overige verrichtte hij schitterende 'reddingen op scho ten van Gallert, de gebroeders De Roode (van wie enkele we ken geleden weggestuurde Cees nog altijd op zijn „vonnis" wacht) en Pet. Kansloos was hij in dc 25e minuut toen Huib de Goey bij het uitverdedigen de bal geblokkeerd zag en Gallert de voor zijn voeten springende bal inschoot: 10. Na in de tweede helft op de paal te heb ben geknald pikte Theo Pet een dieptepass van Cees de Roode op, wat 2—0 betekende, waarna in de slotseconden Frans Mas tenbroek, kort nadat Bram Zwa nenburg nog keurig was afge remd, voor 21 zorgde. Batteljee en Terpstra moest LDWS helemaal laten gaan door een onverwacht grote nederlaag tegen UVS. Weliswaar zorgde Nico van Es voor een 1—0 voor sprong bij de rust. doch Her man Smit. driemaal, en Koos Veefkind verhingen in de t\ de helft de bordjes wel heel dui- Verrukkelijk om te zien was nu weer het spel van het tech nisch zo knappe Koejaké. VNA wist lange tijd de stand nog lijk te houden, 22, maar to trokken de studenten alle regis ters open, wat impliceerde i scala van trucs, overstapjes, „hakjes" en effectballen waar van er nog vijf doel troffen: 7 2. Doelpunten van John de Meza, tweemaal, Danny Leis- ner, viermaal, en Peter Honing eenmaal. Een moeiteloze avond had De Munnik, getuige de 8—0 zege over Rijnsburgse Boys. Goals van Adri van Leeuwen, driemaal,. Paul Theunissen, Jan Theunissen, driemaal, en Barry Hilgeman. LFC tenslotte won met 53 Lugdunum, waardoor het op ge lijke hoogte als Batteljee kwam. Gillis v.d. Broek, twee maal, Gillis v.d. Heijden, Isaac Paauw en Wim Azier scoorden voor LFC, dat vooral voor veel moeite had met de verdedi gende werkwijze van Lugdu num. Voor de laatste doelpunten Wim Hannoo, tweemaal en Stand: LDWS 7—12; ASC 7—10; Koejaké 68; Batteljee Terpstra 7—8; UVS 7—8; Rijns burgse Boys 76; De Munnik' 7—6; Lugdunum 6—3; VNA 7— 0. Stormvogels beëindigde het schut tersfeest tegen SVOW met 16— 1, na een 7—0 ruststand. De to taalscore is daardoor tot doelpunten opgelopen. Sjaak" Matters was de topscorer met zeven treffers. Peter Kluivers en Willem Ouwehand (beiden 3x), Bram de Roode, tweemaal, en Paul v.d. Reyden assisteer den hem. Medegegadigde voor de titel, Regenboog, dat gister avond voor het eerst reserve doelman van Lugdunum Nico Waasdorp onder de lat had, die twee strafschoppen keerde, haalde ook al flink uit: 90 te gen SLF. Doélpunten van Frans Favier, viermaal, Sjaak Ham tweemaal, Hennie Zirkzee, en Ton Werner eenmaal. Stand: Stormvogels 712; Regen; boog 712; Wernink 712; Du- risol 7—10; SVOW 7—7: SLF 7 —6; Gazelle 7—6; Tegelhandel 75; Oranje Groen 72; Hanab 7—0. VWS handhaafde zich duidelijk aan de leiding in de derde klas. Het won met 6—2 van Swift, dat o.m. speelde met de bij ZLC voor vijf jaar geschorste Henk de Koning. VWS-doelpunten van Hans Henzing, tweemaal, naam genoot Ko, Jerry Wallaard, Bert Montagne en Koos Selier. Kees ten Hooven en Ben Niersman scoorden tegen. Stand: VWS 5—1; SDO'67 5-7; Katwijk 5—6; Fortuna'71 5—5: Unitas 1—3; Swift 5—2; Oegstgeesl 5—1. VRAAG EN ANTWOORD OP BEGROTING

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6