Noordwijkerhout zwembad sprong waagt met in ruimte Nieuwkoop koos nieuwe wethouders: Burger en Van Vliet Kernplan moet kom in Nw'hout oppepper geven Dienstverlening Nw'hout is weer op volle toeren bioscopen Leidse agenda WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 NIEUWKOOP Drs. J. Burger (AR) en de heer C. van Vliet („Beter Nieuwkoop") zijn gis teravond gekozen tot wethouder. De heer Burger kreeg acht stemmen, de heer Van Vliet werd met algemene stemmen gekozen. Op mevr. Van Mierop- Kaayk werden vijf stemmen uit gebracht. Door deze wethoudersbenoeming heeft het college niet alleen een aanzienlijke verjonging onder gaan, het is ook kwalitatief zeer acceptabel geworden. Dat beide wethouders het vertrouwen heb ben van een royale meerderheid in de raad biedt een goede ga rantie dat onverkwikkelijke spanningen, zoals voorheen, tot het verleden zullen gaan beho ren. Intussen heeft Oud-Nieuwkoop Stoppelenburg |[63) zijn laatste invloed op het be stuur van de gemeente verlo ren. Dat is nu volledig in han den van degenen die in de laat ste jaren in Nieuwkoop zijn ko men wonen. De historische woorden: „er wordt nu beslist bij u, over u maar zonder u", zijn de consequenties voor de Nieuwkopers en Noordenaars Nachtv.: ..There was a crooked Bex: (teL 2Ó414) „Sex and Lite" 18 Verkoop van woningen riep vragen op NIEUWKOOP Het voorstel van B en W om voortaan geen wo ningwet woningen te verkopen was voor de heer Bommer aan leiding tot het stellen van de volgende vragen: "Waarom werden er voorheen wel derge lijke woningen verkocht?. Heeft de gemeente het morele recht zulke verzoeken af te wijzen? Waarom ook voor de toekomst een algemene afwijzing?". De burgemeester beklemtoonde het standpunt van de hele raad 'toen hij antwoordde dat de ningwetwoningen gereserveerd dienen te blijven voor de cate gorie financieel zwakkeren. Met het uitzicht op de huurliberalisa- 'tie neemt de interesse bij de fi- 'nancieel meer draagkrachtigen 'om hun woningwetwoning te ko pen toe. Doorstroming wordt 'daardoor uitgesloten. Op vragen van de heer Bommer 'over de gevaarlijke verkeerssi tuatie op het kruispunt Kenne- dylaan-Achterweg na het gereed komen van de nieuwe brug kwam geen direct antwoord alleen dat er op korte termijn beslist maatregelen genomen zullen moeten worden om de gevaren daar zoveel mogelijk te beperken. Veel lof en een boek voor ex-wethouder NIEUWKOOP Burgemeester Van Montfoort heeft gisteravond uitgebreid de scheidende wet houder E. van Dam op zeer waarderende wijze toegespro ken. Hij noemde het een voorrecht dat hij bijna zeven jaar met de heerV an Dam in het college had mogen samenwerken. Hij roemde hem als een hoogst ver dienstelijk volksvertegenwoordi ger met een respectabele staat van dienst, die wegging omdat het algemeen belang dit vroeg. Hij bood de heer Van Dam het boek „De geschiedenis van Nieuwkoop" aan met opdracht van de raadsleden. De heer Van Dam liet blijken dat de beslis sing om af te treden als wethou der hem zeer zwaar was geval len maar hoopte toch nog een paar jaar als lid van de raad aan het bestuur van de gemeen te mee te werken. Namens de KVP sprak de heer Tersteeg een dankwoord. De heer Van Vliet (34) is finan cieel deskundige bij de IBM. Zijn partij heeft in de raad zetels. Hij zei gisteravond vooral te zullen streven naar openbaar heid van de commissievergade ringen en bepleitte bovendien voor het nemen van belangrijke beslissingen in de raad het oor deel van de burgerij te vragen. De heer Burger (35) is lid van de AR en leraar Frans aan een middelbare school in Amster dam. De nieuwe wethouders wo nen in dezelfde straat, de Roe lofstraat. Over de verdeling van de portefeuilles zal later worden beslist. Raadslid Dirks verlaat Leiden LEIDEN Het raadslid voor de PvdA de heer Th. Dirks neemt deze maand afscheid van de Leldse politiek. Dit vanwege zijn benoeming tot hoofd van de rijksdienst voor de IJsseimeer- polders in Lelystad. Hij is daar benoemd per 1 februari. De heer Dirks, die enkele jaren voorzitter is geweest van de af deling Leiden van de PvdA en vorig jaar raadslid werd, zal vermoedelijk worden opgevolgd door de heer B. Haneveld, se cretaris van de woningbouwver eniging „Ons Doel". HAZERSWOUDE De bewoners van de Pieter de Hooghstraat in de Hazerswoudse wijk Zuid zien en ruiken nog de mestvaalt in hun om geving. Ook worden ze nog geconfronteerd met het geknor en de lucht van de varkens van de heer v. d. Werf. Maar ze kunnen gerust zijn: wanneer ze op 24 december 's avonds naar de kerstnacht gaan, zijn vaalt en varkens verdwenen! Want dat is de uiterste datum die varkens- en vaalteigenaar heeft gesteld omtrent het doen verdwijnen daarvan. Voor SGP-gemeenteraadslid L. J. Matze hadden ze overigens mogen blijven, die vaalt en die varkens, want dat herinnert er, volgens hem, aan dat je in een dorp woont. Verstedelijking van zijn Hazers- woude vindt hij uit den boze! NOORDWIJKERHOUT Gister- Vanaf de Langevelderweg, ter avond is aan de raad Noordwijkerhout een ontwerp- bestemmmingsplan „Kern- Noordwijkerhout" ter kennisne ming aangeboden. Het ontwerp heeft ten doel het centrum van het dorp Noordwijkerhout in zijn huidige vorm te behouden en de markante stedebouwkundige en hoogte van de Dr. Poelslaan een nieuwe weg geprojecteerd, die via het St Bavolaantje en de Jansensteeg op de Zeestraat uit komt en vandaar in zuidelijke richting wordt doorgetrokken tot de Dorpsstraat, ter hoogte van de Viaductweg. Aan het begin en het eindpunt van die weg, alsmede aan de oostzijde van de dorpskern wor den ruime parkeergelegenheden aangelegd teneinde de dorps kom zelf zoveel mogelijk auto vrij te houden. In het centrum van het dorp is een functie ge creëerd voor de thans niet meer productieve fabrieksterreinen van de Landbouw en tussen het VW-kantoor en het raadhuis worden de enkele woningen gea- moveerd. Dit is in grote lijnen en in ver verschiet de opzet van het kernplan. Het ligt in de bedoeling w. dit ontwerp-plan duchtig door te praten; allereerst i gemeentelijke commissie r telijke ordening en daarna de belanghebbende wie dit ook mogen zijn, alsmede openbare hearing. Het plan zal in de Openbare Bibliotheek ter inzage worden geschonken en voor geïnteresseerden »al er ge legenheid zijn het plan met de bijbehorende tekeningen aan te schaffen. Tegen kostprijs uiter aard. Een voorstel van de heer Mr. J. P. van den Bosch (D'66) om voor de voorbereiding van de hearing een speciale raadscom missie in te stellen achtte bur gemeester Bosma onnodig. Dat kunnen b. en w. heus zelf wel. s de plaats waar in Noordwijkerhout de bouw van het nieuwe zwembad is gepland NOORDWIJKERHOUT De ge- ten worden verhoogd, maar te- meenteraad van Noordwijker- vens zullen een aantal andere zeer wenselijke zaken niet ten hout besloot gisteravond, na een uitvoer kunnen komen j„warmlng-up" van de heer G. De KVP-fractie wilde graag J. Maarseveen, naast raadslid horen, welke zaken moeten worden afgelast maar ook voorzitter van het Comité voorzitter H. J. M. Bosma ket- Overdekt Instructiebad Noord- ste die vraag naar de raad te- wijkerhout, om tot de bouw van ru®' 'een zwembad over te gaan en de daaruit voortvloeiende finan- ciële consequenties te aanvaar- t zwembad, dat al of niet wordt rijkt met een heuse sauna, al worden gebouwd op een per- el grond langs de Van Iersel- gebruik als voetbal- Van doorslaggevende betekenis was het vaststaande feit, dat nu de enige én laatste kans aanwe zig is om tot de bouw van een overdekt zwembad te komen. Bij de verdere ontwikkeling van plan Victor III komen binnen niet te lange tijd financierings middelen vrij en die kunnen op nieuw voor de bouw van een overdekt bad worden gebruikt. feld. De bouwkosten worden Dat betekent tegelijkertijd, dat zij Dorzichtig geraamd op 1 mil- i gulden en het is een ont- p van het Adviesbureau mhem (vroeger de Kon. Ned. ïeide Mij.) met een beweegba- bodem van de Machinefa- riek Noordwijkerhout. I gehele gemeente was reeds overtuigd van de wenselijkheid om tot de bouw van een over dekt zwembad, zoals men dit in Groenlo heeft gezien, te komen. Maar de raad schrok in over- pji grote meerderheid in het begin s (j, wel even terug voor de financië le consequenties. Zo zullen niet alleen de plaatselijke belastin gen met zo ongeveer 40% moet- ten te dekken. andere doeleinden als scholenbouw of andere investe ringen kunnen worden gebruikt, terwijl een jaarlijks exploitatie tekort van naar schatting een 100.000 door belastingverho ging zal moeten worden gedekt. Algemeen was men van oordeel, dat de kansen om een rijkssub sidie voor de bouw te verkrij gen, gering is. in een schorsingsperiode werden de sceptici onder de raadsleden er van overtuigd, dat het moge lijk is om de uitvoering van het zwembadplan naar 1974/75 terug te halen. En dan kunnen er vol doende dekkingsmiddelen voor handen zijn om exploitatietekor- VOORHOUT Ondanks de borden „Spelende kinderen" en een waar schuwing dat er een gevaarlijke bocht in aantocht is blijft de Engelse laan in Voorhout een levensgevaarlijk punt voor kinderen. Veel be woners van deze laan maken zich dan ook ernstig zorgen over de huidige verkeerssituatie aldaar. Zij vinden dat er een tijdelijke op lossing moet komen binnenkort. Als alternatief wordt door hen voor gesteld de verbodsborden die nu op de Prinsenweg staan een periode op de Engelselaan te plaatsen. Men wil daarmee bereiken dat er op de Engelselaan niet meer geparkeerd zal worden. NOORDWIJKERHOUT Kort voor de vergadering hebben de raadsleden gisteravond k unnen kennisnemen van een aantal be sluiten, waarbij voor de onder scheidene werksoorten van de sociale dienstverlening een min of meer zelfstandig structuur tot stand is gekomen. Zo zijn er een Stichting Dienstencentrum voor Bejaarden Noordwijker hout en een Stichting Bejaar denhuisvesting Noordwijkerhout gecreëerd, waarvan de statuten, tot ergernis van mevr. Van der Geest-Lucassen (KVP) reeds notarieel waren verleden, alvo rens overeenkomstig de af spraak- de raad de ontwerpen had mogen inzien. Voorts lag er ter tafel een ont werp van een Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, waarin zich hadden gevonden het Alg. Instituut voor Maat schappelijke Dienstverlening, de Diakonieën van Noordwijkerhout en Voorhout en de Katholieke Charitasinstellingen van de pa- toonde zich verheugd over de thans bereikte resultaten. Welis waar kleven er aan de beginsel verklaringen nog enkele schoon heidsfoutjes, maar belangrijk is, dat nu het werk verdere voort gang kan vinden. Een en ander resulteerde in een raadsbesluit, waarbij op het punt van subsi diëring de nieuwe Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning in de plaats treedt Alg. Inst. Maatschappelijke Dienstverlening voor zover het alg. maatschappelijk werk gezinszorg betreft en voor het open bejaardenwerk subsidie, volgens de geldende regelingen, wordt toegekend aan de Stich ting Dienstencentrum voor Be jaarden Noordwijkerhout. In het bestuur van die stichting den vanuit de raad toegevoegd de heren A. de Jong (VVD) en G. van der Steen (KVP). In de Stichting Bejaardenhuisvesting Noordwijkerhout nemen zitting mevr. Van der Geest-Lucassen en de heer J. W. van Leeuwen. rochies in Noordwijkerhout, De Met de gemeenteraad van Voor- Wat u ook moet weten gen Utile Dulci: Nieuwint- Oomen 0—1 Olijerhoek- Schrama 'ABroekhui- zen-Schrame 10; Koppe- laar-Olijerhoek 01; Olijer- hoek-Olijerhoek 0—1; Ganze- vles-Van Klink 1—0; Olijer- hoek-Van Bostelen 0—1; Olie rook-Van der Aart 1—0; Van der Meer-Minke 1—0; Van Klink-Olijerhoek 0—1; Van Rijn-Ganzevles 10; Oom- en-Van Klink 10; Koppe laar-O! ijerhoek 1—0; Olijer- hoek-Van der Aart 1—0; Van Bostelen-Bouwmeester 0—1; Olijerhoek-Ganzevlees *A 'A; Van der Mcer-Olierook 01; Meijer-Broekhuizen %-*$• Hazerswoude In het ko mend voorjaar zal op de openbare basisschool „Stea- jaert" in Rhynenburch lente-tentoonstelling worden gehouden. Deze maand krij gen alle leerlingen een plant je mee naar huis om tot de expositie te verzorgen. Daar na gaan de plantjes naar de bejaarden. Lisse Uitslag van de Sint* Nicolaas-viswedstrijd Advendo: 1. Jac. van Diest, 2. G. 't Hort en 3. G. Spaar garen. Noordwijk De operette vereniging „Mozaik" geeft op 10 en 17 december om 8 uur in hotel Royal uitvoerin gen van de operette „Dich ter und Bauer" van Franz von Suppé. Gastrolspelers zijn Kees Borger. Ans Poppe en Ineke Palmkoek. Lisse Sint en Piet hebben hun eigen garderobe in Poelpolder. Een tiental da mes van de oudervereniging van katholieke scholen heb ben in de afgelopen weken nijver aan het gewaad ei costuums gewerkt. Woens dagmorgen a s. zal de Sint zijn intocht in de Poelpolder houden. Lisse Loes Verschuren en Mariëlle van Dop „runnen" sinds enige tijd een soort crèche voor de jeugd van 3 tot 10 jaar. Dat doen ze in de garage van Kievitstraat 44 op woensdagmiddag rai- son van een dubbeltje. Een dergelijk opvangcentrum was in dit gedeelte van do Poelpolder een bittere nood zaak vanwege het verkeer. Leiden Het Leidse vor mingscentrum Troef gaat op zoek naar nieuwe organisa tievormen. Dat besluit is gevallen tijdens het jaarlijk se weekend. De deelnemers aan het weekend hebben t commissie gekozen, die i kele alternatieve modellen moet uitwerken, hearings moet organiseren en haar plannen publiceren in de In formatiekrant van Troef en Kreatief Sentrum. Ter Aar Jack Smits heeft de wedstrijd over 5500 meter van Parthenon in Dordrecht gewonnen. .Dwars door Dordt" holde hij een minuut sneller dan zijn concurren- Voorhout Het spreekuur van de woonruimteadvies commissie is verschoven woensdag 1 naar maandag 6 december. 20.00 uur in parochiehuis. Lisse De heer Grimme, voorzitter van de afd. Lisse van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond een cï rie gehouden over het onder werp „Tuinen in de Winter". Oegstgeest De finale het districtskampioenschap 3e klasse libre zal van 6 tot en met 11 december gehou den worden in hotel Centraal te Oegstgeest. Ijsbaan voor Rijnsburg RIJNSBURG Hoewei alles nog niet in kannen en kruiken is, is de kuns groot dat in Rijnsburg vlak bij het zwembad een Ijs baan zal worden aangelegd. Dit deelde gisteravond voorzitter D. van Egmond mee tijdens do jaarvergadering van IJsclub Rijnsburg. Secretaris P. van Iterson rele veerde het afgelopen seizoen waarin weliswaar geen wedstrij den waren gereden maar deson danks toch kon worden bestem peld als een gunstig vereni gingsjaar. Binnenkort is de op gave te verwachten van het 2500ste lid. Het boekjaar werd afgesloten met een batig saldo van 260 gulden. Nieuw Kascom- missielid werd Cees Star. Mee gedeeld werd dat jeugdleden van 8 t/m 12 jaar in Utrecht kunnen deelnemen aan een trai ningscursus. Dc heren Cas de Koning, André Hakker, Bert da Mooy, Jan Heemskerk en Leo de Heer ontvingen een kleine attentie omdat zij geheel belan geloos de baan hadden schoon gemaakt. WASSENAAR Voor Willem Vergeer was het gisteren groot feest. Gevierd werd namelijk het feit dat de 56-jarige medewerker bij Menken Melk in Wassenaar 40 jaar geleden in dienst trad. Temidden van zijn superieuren en collega's onderging Willem Vergeer een grootse hulde en werden hem diverse ca deaus overhandigd. Vergeer die 40 jaar geleden als loopjongen bij Menken in de Assendelftstraat in Oegstgeest zijn loopbaan startte heeft zich in de loop van de jaren door zijn grote inzet weten op te werken tot regulator. Op de foto Willem Vergeer voor wie de vele knoppen op de melkmachines geen geheim meer zijn. Zilk en Voorhout. Deze laatste Stichting verzorgt in eerste op zet de werksoorten gezinszorg en algemeen maatschappeli ik werk in Noordwijkerhout en Voorhout met de mogelijkheid om ook verdere werksoorten waar en zo nodig ter hand te nemen. Zoals gezegd, de ter mijn van studie was kort, maar de heer C. P. J. Timmer (KVP) hout zal in contact worden ga treden voor de benoeming van een lid van het bestuur van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening, tenzij het te vormen bestuur van die Stich ting mocht besluiten om overeenkomstig de wens van de KVP-fractie uit elke gemeen teraad één lid in het bestuur op te nemen. VANDAAG RIJNLANDS LYCEUM - .MaJuber# kermis", unvue JO.lfi uur. STADHUIS - Beu roUnfsonnuntaél# AU b<.-*nrurll)k«- aangelegenheden, aanvang 30 00 u (li'.hap. Rijn* LAK-TH KATER ..Gelukkige dagen" van Boeket, aanvang 30.00 uur. DONDERDAG 2 DECEMBER .DE VREEBURGH" Brldc-drtv4 Ned. Ver. voor Huisvrouwen, aan- vang 14.00 uur. STADSGEHOORZAAL - Jazz-wond

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5