De zwakte van de president Rem op plan Spoorlaan door hoge grondkosten IN DE GREEP VAN DE TUPAMAROS V Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. PAGINA 8 LEIDSE COURANT DINSDAG 30 NOVEMBER 1971 De president had een drukke dag. want vandaag werd het feest van de onafhanke lijkheid gevierd, 's Mor gens legde hij een krans bij het standbeeld van Arti- gas, luisterde naar het volkslied, dat hij veel te lang vond, en keek naar de menigte die de kransleg- ging bijwoonde. Vrolijk wapperden de vlag gen op het Onafhankelijk heidsplein, en talrijke toe risten maakten foto's van de vier roerloze soldaten in hun kleurige paradeuni form, die daar de gehele dag zouden staan met glim mend gepoetste laarzen en blinkende sporen. Omringd door zijn lijfwacht en vergezeld van de minis ter van binnenlandse za ken, wandelde hij op zijn gemak terug naar het witte paieis, terwijl zijn ogen tussen de mensen naar mooie vrouwen zochten. Voor die middag was de gro te zaal van het Victoria Plazahotel afgehuurd voor een lunch, 's Avonds ont ving hij in zijn huis het corps diplomatique. Hij had er extra werk van laten maken. In de tuin stonden lange rijen tafels en gaucho's in hun traditio nele dracht maakten de as- sado klaar. De president was voortdu rend vergezeld van zijn lijf wachten. Zij hadden na de ontvoering van Arce van Carson de uitdrukkelijke opdracht gekregen dicht bij de president te blijven wat er ook zou gebeuren. Toen eindelijk de Amerikaan se ambassadeur verscheen, glimlachte de president en gebaarde hij nors naar de mannen die hem op de voet volgden, dat zij op een af stand moesten blijven. De Amerikaan begroette hem vriendelijk. stelde zijn vrouw aan hem voor en nam hem daarna bij de arm, terwijl de Braziliaan se ambassadeur zich over zijn vrouw ontfermde. „Al iets van Arce gehoord, mijnheer de president?" De president schudde ontken nend het hoofd, terwijl hij naar de assadovuren keek, die een rode gloed wierpen op de gezichten. „Neen". „Bent u tevreden over Car son?" „Ik denk van wel. Ik ken hem nog te weinig". De Amerikaan kuchte. „Stel dat de Tupamaros vrij lating van alle gevangenen vragen in ruil voor Arce?" De ogen van de president bliksemden. „Dat is verstandig van u." Er klonk voldoening in de stem van de Amerikaanse ambassadeur. „Wij koersen op de hardere lijn aan, ziet u. Dat vrijlaten van gevan genen leidt alleen maar tot weer nieuwe ontvoeringen; dat hebt u zelf in Brazilië kunnen constateren." „Ik heb nog nooit met de Tu pamaros onderhandeld", zei de president kort. De Amerikaan legde hem ge ruststellend de hand op de schouder. „Kunnen wij in dat verband iets voor u doen? U weet dat we niet bepaald dol zijn op die Tu pamaros. Beschikken poli tie en leger over voldoende wapens?" „Momenteel wel. Maar dat doen de Tupamaros ook, excellentie". De Amerikaan nam een glas whisky van het blad dat hem werd voorgehouden. Hij hield het kristallen glas omhoog: „Op onze samen werking, mijnheer de presi dent". Hij dronk en zucht te. „Waarom hebben ze Arce ei genlijk ontvoerd?" vroeg hij voorzichtig. De ogen van de president bleven rusten op de laag uitgesneden jurk van een jonge vrouw die hen pas seerde. „Om hij te treffen natuur lijk. Om informaties in te winnen. Om hem zoge naamd te veroordelen door hun volksrechtbank." .Volksrechtbank?" De stem van de Amerikaanse am bassadeur klonk schamper. „Volksspeelbanken bedoe len ze zeker." „U vergist zich," zei hij. „Dit is geen spel, excellen tie, dit is een strijd tussen de democratie en het com munisme. Uw Engelse col lega (Jackson, red.) zit niet voor niets zo lang vast. Ze willen eenvoudig hun gelijk bewijzen." Hij verontschuldigde zich en, gevolgd door zijn lijfwach ten, liep hij de tuin in op zoek naar de jonge vrouw die hij zojuist gezien had. Ze leunde tegen een boom toen hij haar aansprak. „U bent het charmantste we- De zwaar bewaakte Punt Car- retagevangenis in Montevi deo, waar gevangen Tupa maros zitten. Onlangs bra ken daar 110 Tupamaros met hulp van buiten, uit. zen onder al mijn gasten", zei hij hoffelijk, terwijl hij haar een handkus gaf. Het besluit van de Tupamaroleiding staat vast: president Araco zal ontvoerd worden. Geen eenvoudige opgave, want de president wordt exhorbitant zwaar bewaakt. Maar de journalist Alonso die het plan ontwerpt kent de grote zwakheid van de president: vrouwen. Als de president zich met vrouwen bezig houdt, dan heeft hij geen pottekijkers in de vorm van lijfwachten van node.... Om de president in de val te lokken komt er maar één in aanmerking: de wapenexxperts van de Tupamaracomman- do's, het meisje Angela, dat ook betrokken was bij de ont voering van Arce. Haar vader is kolonel en beweegt zich in de kringen rond de president. Angela gruwt van de op dracht, maar stemt terwille van de zaak toe. De semiarts Ricardo, die verliefd is op Angela, gruwt nog meer. In dit fragment van Wim Hornmans boek „In de greep van de Tupamaros" heeft de eerste ontmoeting tussen president en Angela plaats. „Bent u hier alleen?" Angela schudde ontkennend het hoofd. „Neen, met mijn vader, kolo nel Tercera." Hij glimlachte. „Ik wist niet dat hij zo'n knappe dochter had. Mag ik u een glas wijn aanbie den?" Samen liepen ze naar de gro te openluchtbar en namen op twee krukken plaats. Ze is veel mooier dan ik dacht, vond hij. „Hoe vindt u het hier?" „Gezellig. Ik ga niet zoveel uit, maar moeder voelt zich niet lekker en is thuis gebleven. Hij rook haar parfum, zag het begin van haar borsten en voelde begeerte in zich opkomen. Met een ongedul dig gebaar wenkte hij zijn lijfwachten, dat ze konden vertrekken, maar ze trok ken Zich alleen maar vijf meter verder terug. „U moet wel verdriet hebben nu uw beste vriend ont voerd is, mijnheer de presi dent." „U maakt dat verdriet beetje goed," zei hij zacht jes, terwijl hij keek naar de ingang, waar juist de Russische ambassadeur ar riveerde. „Blijf hier. Ik ben over een paar minuten bij u terug. De man die daar juist aan komt, vertrouw ik het i ste, maar ik moet hem even netjes behandelen als de rest." Angela keek hem na. Ze was hier op uitdrukkelijk bevel van Juan Salvo. (De reportageroman „In de I greep van de Tupamaros" I van Wim Hornman is deze I maand uitgekomen bij uit-1 gever ij J. H. Gottmer, Haarlem.) RIOOLBELASTING MOET VOORHOUT HELPEN VOORHOUT Het gat in de Voorhoutse begroting van 15.000 zal worden gedicht door de rioolbelasting per aansluiting met 12,50 te verhogen. Volgens B. en W. liggen sommige belas tingen belangrijk onder de mini- Het bestemmingsplan Spoorlaan ontwikkelt zich zeer moeizaam. De gemeente is thans eigenares se van alle benodigde gronden, maar haar is evenwel gebleken dat een ongewijzigde uitvoering van het vastgestelde plan finan cieel gezien een onmogelijkheid zou zijn. Door de tamelijk roya le opzet van het plan zijn de in dividuele bouwkavels zó groot geworden, dat in verband met de kostprijs van de bouwrijpe grond, de grondkosten per wo ning uitgaan boven de toegesta ne normen voor de woningwet woningen en de aanvaardbare normen voor de premiewonin gen. Zij hebben de Stedebouw- kundige Dienst opdracht gege ven het plan zodanig om te wer ken, dat de grondkosten per ka vel belangrijk lager zullen zijn. In afwachting hiervan moeten verdere werkzaamheden zoals het bouwrijp maken worden op geschort. Zij hopen in het voor jaar 1972 met het bouwrijp ma ken te beginnen, waarna mis schien in het derde en vierde kwartaal van 1972 met de bouw van de woningen kan worden begonnen. Op een „hearing" die B. en W. in het eerste kwartaal van 1972 willen organiseren wil men dan ook o.a. aandacht schenken aan het gewijzigde bestemmingsplan „Spoorlaan". Op deze avond zou dan ook in enige mate de be hoefte kunnen worden gepeild naar eenvoudige premiewonin- Nieuwveense huisbaas veroordeeld DEN HAAG/NIEUWVEEN De rechter heeft een 26-jarige huis eigenaar uit Nieuwveen veroor deeld tot 150 gld. boete. De huiseigenaar stond terecht om dat hij eerst de zolder en de schuur en later een deel van het huis van zijn huurders opeiste. De verdachte was niet aanwezig maar in de getuigenverklarin gen van de gedupeerde huur ders zag de Officier voldoende bewijs. gen en bepaalde Wat het plan Oosthout betreft hebben b. en w. besloten de voorbereidingen voorshands aan te houden in afwachting van een bericht van G.S., betreffen de hun standpunt inzake het in 1968 vastgestelde structuurplan. De verdeling van de woningbouw- contingenten zullen worden toe gewezen indien in enige andere zogenaamde „groeigemeenten" op dat moment onvoldoende bouwgelegenheid aanwezig is. Voor het plan „Spoorlaan" ver wachten b. en w. t.z.t. wèl de toewijzing van een voldoend aantal bouwcontingenten om het plan binnen enige jaren te reali seren. Aan het gebied Elstgeest is nog steeds geen nauwkeurig om schreven bestemming gegeven. Niettemin heeft b. en w. toch opdracht gegeven om voor dit gebied een beplantingsplan te ontwerpen om hiermee een be paalde aanzet te geven om dit gebied in de toekomst gereed te maken voor actieve recreatie- beoefening van de eigen bevol king. Eveneens overwegen zij voor het volkstuinencomplex een ander perceel grond be schikbaar te stellen en tegelij kertijd de accommodatie hier van te verbeteren. Kok stal uit magazijn in Alphen ALPHEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 28- jarige kok veroordeeld tot 200 gld. boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De kok had zich schuldig ge maakt aan het stelen van voe- dings- en genotmiddelen uit het magazijn van het bedrijf waar hij werkzaam was in Alphen. De kok werd op staande voet ontslagen met een inhouding van 600 gld. vakantiegeld. Het feit dat er totaal geen boekhou ding in het bedrijf bestond, wil de de Officier wel als verzach tende omstandigheid zien. Wat u ook moet weten BOSKOOP Aan de Utrecht se Universiteit promoveerde vanmiddag de heer B. Boom uit Boskoop tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift: Elasticity of the Heart. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer De Wilde uit Woubrugge gepro moveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift ,,A monograph of the genieus Adenea Forsk". Ter overname gevraagd. Judo pak plm. 9 Jaar, Judopak plm. 6 jaar. 3 kleine rugzak ken. Ter overname aang 1 iUNDERWAGEN met to i, Hofbrouckerlaan 38 Oegst- I geest Tel. 01710-54990, 5-6783 gevoerde zwarte glacé har schoenen. Tegen bel. ter t gorging bij adres. Meer Geervveg 1 Stompwljk. 5-6782 Persoonlijke LENINGEN. Fi- aanc. aflossing 1-4 Jaar. Ver zekeringsadviseur F. A 3ouwland, Salland 1 Zoete 7.00 uur. bij ons warm Dagschotel 3.10. broodjes 1.00. Uitsmijter 2.70. Sala de m. brood 1.55. Koffie 60 cent. Zondags gesloten. Sams Petit Restaurant. Vrouwen- kerkkoorsleeg 7. Lelden. Tel Goed idee... voor Uw bont leder geval kijken bij grootste en goedkoopste bont zaak van Nederland. Duizen den korte en lange BONT MANTELS. BONTHOEDEN. en COLLIERS tegen aantrek kelijke lage DIVERSEN Bezoek WASAUTOMATIEK „De Eendracht". Zoete rwoud- sesingel, 14 B. Ingang door de poort. Uw was (6 kg.i schoen en droog binnen één uur. Er Is een stoommang.-l aanwezig om uw was kastklaar te ma ken. Chemisch reinigen 4 kg. 7. 5-425-: prijzen!!! Bont kopen Is een zaak van vertrouw en. Een 3- jarige garantie-certificaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desge wenst zeer soepele kredletser- vlce. DE BONTKONING Hoogstr. 97. Rotterdam-Cen trum. Tel. 010-117117. BIJ aan koop krijgt u algehele reiskos ten voor 2 personen terugbe taald. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. 5-546' Voor artistieke verzorging van Uw BRUIDSBOUQUET bent U bij ons gewaarborgd. Gaarne t> nen wij U de diverse uitvoe ringen en geven hierbij des kundig advies. Bioemenmag. C. L. Mulder. Haarlemmer weg 21 te Lelden Tel. 20559. 5-5198 ..PLANTENCENTRUM" Leld- schendam. Vcursestraatweg 292B. tel. 01761-4698. Het adres voor kamerplanten, bo men. heesters en tuinaanleg. Dit alle* tegen zeer redelijk. prijzen. 6-4692 PAPAPLU-REP. (ook voor opvouwb. o.a. Knlrpsi InvaH- denstokken. wandelstokken. Van Oerte. Haarlemmerstr. 95 bij de Vrou wenste eg. Rep worden alleen aan de zaak aangenomen. Tel. 23458. 5-4228 RIOLERING ONTSTOPPEN en reini gen ook vernieuwen met ons waterinstellatie nieuw voor Lelden en Omstreken. Irma Th. Barthen Leliestraat 53, Leiden. Tel. 21249. 5-4696 Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die i kunt u niet missen, geen dag. I yr/ce 69-6 Suske en Wiske 20ste Cavalerie Tom en Marie Ann De Opium- Chinees UiïSTXtlD! UITSTA-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8