„Opgelapt" Borussia wil ten koste van alles wraak nemen bij Mens-zijn' formule van Ben Peeters NAC successen POSITIE VAN FADRHONC IS WANKEL Matig duel van de voetbaldames Winst voor bridgedames DINSDAG 30 NOVEMBER 1971 GItf LEIDSE COURANT PAGINA 11 thfr (ito. Trainer Hennes Weisweiler heeft de spelers van Borussia Mönchen- gladbach optimaal voorbereid. Morgenavond moet „het grote on recht" ongedaan worden gemaakt. ZEIST Henk Zon, voorzitter van de begeleidingscommis- j sie van het Nederlandse elftal, noch Wim Meuleman, bondsvoorzitter van de KNVB, wilde gistermiddag in het sportcentrum in Zeist een antwoord geven op de vraag of het contract van bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc, dat per 1 juli 1972 afloopt, zal worden verlengd. Fadrhonc heeft geruime tijd geleden aan Henk Zon gevraagd over het al dan niet verlengen van het contract voor kerstmis uitsluitsel te krijgen. aan de Feijenoorder over worden beslist. Henk winst op de Schotten in Amster- Zon, lid van dat bestuur, vindt v el dat de uitlating van Fadr- honc dat hij de voorzitter is van een meerhoofdige leiding bij de voorbereiding van het Neder- Lnds elftal beter niet had kun nen worden gebezigd. In de wandelgangen kan men steeds duidelijker de mening van offi- Het Nederlands elftal I cials horen, dat de emotionele bondscoach te vaak tegen zich zelf in bescherming moet wor den genomen, hetgeen zijn posi tie wankel maakt. Hoogst waarschijnlijk zal Jan Jeuring tegen de Schotten in het elftal staan. Bondscoach dr. Fn-.ntisek Fadrhonc wil echter Midden: Neeskens (Ajax) en Van voor het nemen van een defini- Hanegem (Feijenoord). tieve beslissing afwachten of de -. speler van FC Twente geheel fit Voor: Wer, (Feijenoord), Jeuring is. Zeer onduidelijk was de emo- (FC Twente) of Hoekema tionele bondscoach in zijn uit- (PSV), Cruyff (Ajax) en Keizer leg, waarom hij Johan^ Cruyff (Ajax). dam verwacht wordt dat zo'n vijfendertigduizend toe schouwers naar het Olympisch stadion zullen komen levert de spelers van het Nederlands elftal een premie van ongeveer tweeduizend gulden op. i als volgt samengesteld. Doel: Schrijvers (FC Twente). Achter. Venneker (Sparta), Huls- hoff (Ajax), Israel (Feijenoord), Krol (Ajax). Van onze speciale verslaggever BERLIJN Medicijnen geen opwek kende, maar pijnstillende moeten de belangrijkste spelers van Borussia Mön- chengladbach morgenavond in het over te spelen Europa-Cupduel tegen Interna tionale Milan op de been houden. Dr. Al fred Gerhardts, de clubarts van Borus sia, zal enkele uren voor de door de Duitse sportpers tot „wedstrijd van het jaar" gepromoveerde ontmoeting driftig met de injectienaald moeten werken om Netzer, die zijn blessure opliep in het te Milaan gespeelde duel te gen Inter, is in de afgelopen twee weken iedere dag van Mönchengladbach naar Keulen gereisd om zich onder behande ling te stellen van de specialist voor sportblessures, dr. Schnei der. Dagelijks werd de grote man van Borussia gedurende vier uren gemasseerd en be straald. Het bleek geen vergeef se moeite, want in de een dag vervroegde competitiewedstrijd tegen Rotweiss Oberhausen (vrijdag jl.) speelde hij zo sterk, dat aan zijn optreden in Berlijn niet meer behoeft te wor den getwijfeld. Netzer: ..Tegen het einde voelde ik de pijn wel weer, maar het zal woensdag wel lukken". Jupp Heynckes, de stormram van Borussia, heeft niet- meer ge speeld sinds hij ruim twee we ken geleden tegen Eintracht Braunschweig het slachtoffer werd van een forse tackle. Af gelopen zaterdag werd het gips pas van zijn rechter onderbeen verwijderd. Heynckes is weliswaar nog niet de oude, maar dr. Gerhardts en trainer Weisweiler rekenen erop, dat de topscorer kan spe len. Weisweiler: „De instelling van Heynckes is formidabel. Aan de wijze, waarop hij zich heeft ingespannen om tijdig speelklaar te zijn, kan iedereen een voorbeeld nemen". blessures aan de achillespees (Netzer), rechterschouder (Sielaff) en kuitbeen (Heynckes) tijdelijk gevoelloos te ma ken. Bezwaren tegen deze medische bij stand heeft niemand, want iedereen wiï erbij zijn, als het „grote onrecht" onge daan moet worden gemaakt. Aanvoerder Günter Netzer: „Dit is niet zo maar een wedstrijd. De financiën zijn bij zaak, het gaat er voor ons nu alleen maar om sportieve revanche te nemen en daar wil ik koste wat het kost aan meewerken". BONINSEGNA te zetten en te proberen Inter in het eerste half uur een achter stand te bezorgen. „Vroeger", zo werd Schnellinger geciteerd, „was Inter praktisch niet te ver slaan, omdat het een onneemba re defensie had, maar tegen woordig is de aanval het sterk ste deel van de ploeg". Van dat laatste is trouwens ook Weiswei ler overtuigd. „Het zal", aldus de trainer „nodig zijn op het middenveld goed te storen. Als Boninsegna en Mazzaola maar kunnen worden uitgeschakeld, hebben we het al half gewon- Twijfelgeval Klaus Dieter Sielaff was gister avond, kort nadat Borussia in Berlijn was gearriveerd, eigen lijk nog het enige twijfelgeval. Weliswaar stond vast, dat de vrees voor een gebroken sleutel been ongegrond was, maar om dat de blessure van zeer recen te datum is van jl. vrijdag zal de beslissing over 't meespe len van de 29-jarige Libero pas in de loop van morgen kunnen worden genomen. Weisweiler: „Ik reken er toch wel op, dat Sielaff kan spelen". Dat zou dan betekenen, dat Bo russia in nagenoeg de sterkst mogelijke opstelling kan aantre den. Alleen linksback Hartwig Bleidick, die in Milaan gebles seerd raakte, kan niet meedoen. Borussia heeft zich optimaal voor bereid. Sinds zondagmorgen is de ploeg bijeen. Günter Netzer: „Normaal gaan we nooit vier dagen in een trainingskamp, maar deze wedstrijd is zo be langrijk, dat op verzoek van de spelers van deze regel is afge weken". Alles op aanval De Duitse ex-international Karl Heinz Schnellinger van AC Mi lan was gisteren zo vriendelijk Weisweiler via de telefoon zijn indrukken van het competitie duel AC Milan—Internazionale mee te delen. Schnellinger zou Borussia hebben geadviseerd onmiddellijk alles op de aanval Mocht de uitslag morgenavond dezelfde zijn in het voordeel van de „thuisclub" als in het eerste duel (42) zullen even- tuelé doelpunten van de Ita liaanse kampioen in de ver lenging dubbel tellen. De Euro pese Voetbalunie stelt zich namelijk op het standpunt dat deze wedstrijd een tweede duel is. De Westduitse voetbalbond (DFB) heeft hierte gen officieel geprotesteerd. Zij staat op het standpunt dat de regels betreffende tweede wed strijd niet mogen worden toege past, omdat het hier gaat om overspelen van een eerste wed strijd. TON VAN DALEN Volleyballers Rebels Lier protesteren LIER Het bestuur van „Rebels Volleybalclub Lier" uit België heeft een protest ingediend bij de Commission Sportive Euro- péenne tegen de toewijznig van het halve-finaletoerr.ool voor de Europa Cup volleybal begin januari aan Amsterdam (Delta- Lloyd/AMVJ). De Belgen zijn van mening, dat zij de organisatie behoorden te krijgen en zijn voorts verbolgen over het feit dat zij nadat zij zich kandidaat hadden gesteld geen enkel bericht van de CSE hebben ontvangen. Het be stuur van Rebels Lier denkt er zelfs aan eventueel de CSE voor de rechter te dagvaarden. Het reglement zegt, dat de theore tisch zwakste deelnemer voor de organisatie mag zorgen. Re bels neemt voor de eerste maal aan dit toernooi deel. ATHENE De Nederlandse he ren hebben zondagnacht in de twaalfde ronde van het toernooi om de Europese brldgekam- pioenschappen in Athene met 17—3 verloren van favoriet Ita lië. Na twaalf ronden is de stand: 1. Italië 224 punten, 2. Groot-Brit- tannië 204 punten, 3. Denemar ken 164 punten, 4. Portugal 145 punten, 5. Zwitserland 139 pun ten, 6. Nederland 133 punten, 7. Polen 128 punten, 8. België 125 punten. Stand na negen ronden: 1. Italië j 142 punten, 2. Frankrijk 124 punten, 3. Nederland 122 pun ten, 4. Zweden 113 punten, 5. Zwitserland 96 punten. ZEIST Het Nederlandse dameselftal, pas voortgekomen uit de algemene Nederlandse Dames Voetbal Bond (NDVB) heeft gistermiddag op de terreinen van het KNVB sportcentrum in Zeist afscheid genomen met een zege van 21 op de rest van Nederland. Nu de NDVB is opgenomen in de KNVB zullen voorlopig geen wedstrij den meer voor een nationaal vertegenwoordigend team worden vastgesteld. Het was - daarover waren de tal loze kenners bij uitstek van het damesvoetbal het unaniem eens - gistermiddag een matige ont moeting, waaraan het door de voortdurende regen zwaar ge worden veld zeker schuld had. De combinaties vlotten aller minst. Dina Vogelaar - met 46 treffers duidelijk topscorer van vrouwe lijk Oranje - miste een straf schop door recht op de doel- vrouwe van „de rest" te schie ten. Maar zij bracht voor rust de stand toch op 1-0. Tonny Hul ster maakte uit een geheel on nodig veroorzaakte penalty na de hervatting gelijk. Kort daar op bepaalde Jose van Hoof de eindstand op 2-1. aanvoerder had gemaakt. Hij vertelde, dat Piet Keizer na de terugkeer van Wim van Hane gem niet had verwacht als cap tain te züllen optreden en dat de Feijenoorder, nu deze in het club het aanvoerderschap niet vervult, ook niet al te geïnteres seerd was in het dragen van de band. „Daarom heb ik Johan Cruyff gekozen", aldus Fadr honc, „hij heeft overwicht op de spelers. Hij is een vertegen woordiger van de jongeren". Debuut K>at Piet Schrijvers morgen in de vriendschappelijke interland te gen de Schotten zijn debuut als doelman zal maken was aller minst een verrassing. Al voor de wedstrijd tegen Luxemburg had de bondscoach gezegd, dat Schrijvers op de eerste decem ber zijn kans zou krijgen. Hij acht het namelijk van groot be lang, dat hij een zo groot moge lijk arsenaal van spelers kan vormen waaruit hij bij de op stelling van het Nederlands elf tal kan putten. h verhouding met de ploeg, die in Eindhoven het Luxemburgse elftal met 8-0 versloeg zijn er verder nog een drietal wijzigin gen. Wim van Hanegem en Jo han Neeskens vervangen Gerrie mlddenv^d. Tn°d/aanval°raak- Pit Schrijvers Is aan de beurt. Jan van Beveren ki/ht loe. In de interland tegen Schotland zal Jan van «O»* te Theo Pahlplatz zijn plaats Beveren ook moeten toekijken, vanaf het reservebankje. N.V. Willem van RIJn.Postbus 8005, Amsterdam film beter met BAUER vraag 't gerust uwfoto-flim-vakman Toen Ben Peeters vlak voor het begin van de competitie bij NAC in dienst trad zei hij nog: Het kan vriezen of dooien". Na veertien wedstrijden is het kwakkelweervoorbij. De resultaten van NAC zijn nog nooit zo goed geweest. BREDA Er is, doorgaans althans, een verschil tus sen de zuiderling en de man uit de Randstad. Daar, waar de eerste meer als een gevoelsmens wordt be schouwd neigt de ander naar het nuchtere, zakelij ke. Voor een man als Ben Peeters geldt deze diffe rentiatie zeer zeker niet. Hij, een geboren en geto gen Hagenaar, die het grootste gedeelte van zijn trainersloopbaan bij Feyenoord doorbracht, blijkt uitstekend te passen in het zuidelijke element. En de resultaten, die hij als voetbaltrainer bij het Bre- Verder hebben we voor vol dat ook de reservespelers meedelen in de premies, zo dat ledereen zijn deel krijgt. Dit heeft de jongens het ge voel gegeven dat we voor hen zorgen. En dit wordt nog versterkt door een andere factor. Na afloop van de training bijvoorbeeld staat er wat te drinken klaar. dase NAC heeft gehaald, zijn daar een duidelijk be wijs van. Mocht hij bij zijn aankomst, vlak voor deze competi tie, nog zeggen: „Het kan vriezen; het kan dooien", nu na 14 wedstrijden mag dit kwakkelweer als voor bij worden beschouwd, want zelfs de meest pessi mistische voetbalsupporter staat verbaasd over de prestaties van de Bredase eredivisieformatie, die in het nabije verleden vrijwel constant in de onderste regionen tegen de degradatie moest vechten. Slechts drie wedstrijden den tot nu toe verloren, en dat waren dan uitgerekend drie topclubs, namelijk Ajax, Feijenoord en FC Den Haag. Dat betekent dat NAC in te genstelling tot voorgaande jaren een behoorlijk woordje meespreekt in de competitie. Ben Peeters noemt het „mens-zijn" de formule, waarmee hij dit bijzonder snelle succes heeft behaald. „Ik probeer mens te zijn voor mezelf en ook voor de spelers" is zijn stelling. „Dat wil", voegt hij eraan toe, „niet zeggen dat ze een loopje met mij moeten ne men. Dat niet. Alles is na tuurlijk gebonden aan de normen van omgang en fat soen, die in deze maatschap pij bestaan en die ook ge lukkig niet zullen verande ren. Maar ik kan rustig zeg gen dat er bij de spelers en het bestuur een sfeer heerst, die bijzonder prettig is en die zuiver voortvloeit uit hot feit dat wij elkaar als mens behandelen". Muur Vanuit dit standpunt bekeken is Ben Peeters meteen bij zijn komst met het bestuur van NAC gaan praten en hij gezien de veranderin- Hefbeatuur van NAC had hier- NORBERT POGRZEBA geblesseerd Peeters. „Ik ben meteen met het bestuur aan tafel gaan zitten en heb gezegd: „Kijk eens, die jongens spelen ere divisie. Nu moeten ze over dag gaan werken en dan 's uvonds nog eens trainen. U kunt niet verwachten dat dit een volledig rendement opbrengt". gen, die volgden gen een muur gebotst. „Ze hebben een volledig begrip getoond", geeft hij toe. „Ik heb zowel bewondering voor de spelers, die per slot van rekening de prestatie op de grasmat moeten leggen, als voor het betuur van NAC en de anderen, die hier nauw bij betrokken zijn. zoals masseur Van de Wiel en dokter Van Opstal. Die mensen allemaal bij el kaar zorgen er voor dat een team draait. Want niet al leen die spelers, maar alles moet een team vormen". De mentaliteit bij de spelers PfSmieS is, in vergelijking met voor gaande jaren, wel een stuk verbeterd. „Ik ben meteen achter de jon gens gaan staan", stelt Ben voor een volledig begrip en derhalve zijn er in de bege leiding van de spelers een aantal veranderingen opge treden, die volgens Ben Pee ters een directe positieve In vloed hebben gehad op de in zet van de spelers. „In de eerste plaats", noemt Ben Peeters, „trainen de spelers .nu vier middagen in plaats van twee avonden. Dat scheelt nogal wat. Nu kun nen de spelers 's avonds re laxen. T.v. kijken, kaartje leggen of weet ik veel. Ze hebben de avonden vrij. Ir de tweede plaats hebben we alle contracten herzien en aangepast aan de mogelijk heden. die NAC heeft. We hebben bovendien bepaald doende kleding gezorgd, zo dat ze te allen tijde in een schoon pak kunnen kruipen. Ze hoeven daardoor die vuile kleren zelf niet meer te was sen. Dat is prettig voor de jongens. Er wordt voor hen gezorgd en het is derhalve logisch dat zij daar iets te genover gaan stellen. En dat vond je terug in de bijzonder goeie, want dat mag ik wel zeggen, de bijzonder goeie prestaties die zij leveren. Ik heb nu 16 spelers en ik heb ze allemaal gebruikt en ze hebben er allemaal aan mee gewerkt dat wij nu zo hoog op de ranglijst staan. Ik kan natuurlijk niet zeggen hoe hoog we op de ranglijst ein digen. Ik blijf met beide voe ten op de grond en we kun nen net zo goed iets zakken als iets klimmen. Maar het zit er zeker in dat we nog omhoog gaan. Dot is afhan kelijk van een heleboel facto ren, zeer zeker ook van wat geluk. We streven er in elk geval naar om het niveau van een ploeg als FC Twente of Sparta te halen, al hoeft dat nog niet meteen dit jaar. Dat moet, zoals de voorzitter het zo treffend uitdrukte „step-by-step" gaan". Vechtlust Peeters heeft, als hij over dc spelers individucel praat, geen kritiek. „Ze passen alle maal in het tactische concept en ze hebben 'n enorme vecht lust. Ik kan, met deze zes tien spelers, elke opengeval len plaats aanvullen. Wij zul len dan ook In deze tweede transferperiode niks bijko pen. Met dit team gaat het goed en we zullen op de lan ge duur enkel stccvcn naar het vergroten van de moge lijkheden". NAC heeft weinig of geen sterren. Om hoog op de ranglijst te eindigen Is dit, volgens Ben Peeters, ech ter niet nodig. „Ik kan ze alle zestien inpas sen in een tactisch concept en ik kan lekker switchen. Alleen blessures kunnen roet in het eten gooien. Ad Brou wers en Ad Bakker waren afgelopen zondag tegen DWS helemaal hersteld en Pogrze- ba kan mogelijk over een week of drie weer meespe len. Dan hoop ik dat het zo blijft. En voor de rest...". Hij lacht en het Haagse ac cent vloeit over in zacht BrabantsVoor de rest zuilen we elke weck een keersken aanstrijken....". JO SIMONS

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11