Stódóe (&0WUM1& Sadat: moordenaars Teil worden gestraft Portugees bijna gelyncht door taxichauffeurs Vijf maanden stelend door Europa JORDAANSE PREMIER IN CAIRO VERMOORD Debuut van Schrijvers in Oranje? Voetballer op veld aangehouden midenier ii ƒ25.000 beroofd Wolven opereren in Moskou Speurtocht ontvoerder politieman Drie rrestaties hietpartij Sint onder invloed Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 2224-1* Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. ertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.63, maand 6.95, kwartaal 20,65, jaar 80,lf>. Per post: kwartaal 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.555 MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND SELECTIE TV-PROGRAMMA HEDENAVOND Ned. I: 19.05 uur Toppop; 20.21 uur Peyton Place. Ned. II: 19.10 uur Pebbles en Bamm-Bamm; 21.10 uur Herinne ringen aan Fernandel. Verhuizing Leidse Courant In verband me» de verhnUlnc van kantoren van de Leidse Courant v ■aar Kor» Rapenbnrj lillende afdelingen vi zijn de Icondlglnï lefonisc redactie: 22244 en 22245: advertentieverkoop: 22246; abonnementen: 22247; boekshop: 22248; klachten bezorging: 22244. laag Het Ne- andse elftal zal nsdag in de ndschappelij- interland tegen jtland waar- jnlijk een nieu- doelman, Piet ■ijvers, kunnen relkomen. dscoach Fah- heeft hem een plaats Oranje in het ■uitzicht gesteld hij zei gisteren verplicht te en deze belofte lossen. Zijn tegen Telstar bovendien vol- reden tot ver- 'en gegeven, van Beveren, u toe de onbe te keuze, voelde nelijk de adem zijn nek, want maakte tegen eveneens een de indruk. selectie, die dscoach Fah- gisteren op zitten verder geen verrassende as pecten. Uitgenodigd werden: Van Hane- gem, Israël, Wery en Jansen (van Feijenoord), Schrij vers, Pahlplatz, Jeu- ring en Drost (van Twente), Neeskens, Muhren, Krol, Kei zer, Hulshoff en Cruyff (van Ajax), Van Beveren, Hoe- kema (van PSV) en Venneker (van Sparta). De loting voor de eerste ronde van de KNVB-beker, op 1 december in de NOS-studie, zal in het vervolg anders verlopen. De be taalde clubs zijn ondergebracht in twee groepen van zestien. De loting geschiedt kruis lings, zodat dus steeds een club uit groep I komt te spelen tegen één uit groep II. In groep I zijn er eredivisie clubs geplaatst met uitzondering van FC Den Bosch en Vitesse. VALKENBURG Gewapende mariniers hebben zaterdagmid dag een speler van Valken '68 een kwartier voor het einde van de wedstrijd Valken '68 tegen MVKV-2 van het veld gehaald. De reden was dat de speler, Van Duivenvoorde, weigerde zijn auto anders te parkeren. Een kwartier na het begin was er al een marinier het veld opge komen, maar scheidsrechter Van der Willink zag toen nog kans deze weer te verwijderen. Toen er een kwartier voor het einde van de wedstrijd een mankracht van volgens de scheidsrechter 12 gewapende mannen het veld op kwam zetten, was Van der Wil link wel verplicht om de wed strijd af te fluiten. Volgens de marinevoorlichtings dienst bestond de mankracht slechts uit 3 leden van een pa trouille en een korporaal. Ze wa ren gewapend met een pistool en bajonet. ERDAM (ANP) Eind vo- week hebben twee jonge- len een kruidenier in Rot- im overvallen en hem .000 afhandig gemaakt. luitingstijd om 21.00 uur was koopavond wilde de alhouder met zijn twee be lden de winkel verlaten. Op moment stonden twee man voor hen, die hen onder be- iging met pistolen dwongen winkel weer binnen te gaan, irna het geld van eigenaar selde. evert castelëin Fairbanks zit zonder verwarming Fairbanks (AP) Door een brand in een elektri sche centrale is een groot gedeelte van Fairbanks (Alaska) sinds gistermor gen vroeg stroomloos. Het vriest in Fairbanks op het ogenblik 30 graden. De verwarming is uitgeval len; de telefoondienst en de radio werken niet. Amman-Cairo President Anwar Sadat van Egypte heeft koning Hoessein beloofd, dat de schuldigen van de moord op de Jor daanse premier Tasfi Teil in Cairo, ge straft zullen worden. Drie van de gearres teerde mannen hebben Syrische paspoor ten; de vierde is een Palestijn. Alle vier hebben ze bekend op Teil geschoten te hebben en lid te zijn van de Palestijnse organisatie „Zwarte September". Tasfi Tell was een fel tegenstander van de Pa lestijnse guerrillastrijders. Tasfi Teil werd gisteren met kogels door zeefd bij de ingang van het Sheratonhotel in Cairo. Hij was in Cairo voor een bij eenkomst van de defensieraad van de Arabische Liga. Teil was uit zijn auto ge stapt en liep naar de ingang van het ho tel. Plotseling klonk er een schot en een kogel trof zijn arm. MOSKOU (AFP) In Moskou zijn twee grote wolven neerge schoten, na een jacht van een week in een dichtbevolkte wijk, zo meldt de Russische pers. Het was al opgevallen dat er hon den en katten verdwenen, maar iedereen hield de wolven, die ook overdag op straat versche nen, voor grote honden. Totdat een vrouw, die kennelijk een wolf van een hond kon onder scheiden, een van de roofdieren zag en alarm sloeg. -.Voor hij zelf zijn wapen tevoor schijn kon halen kwam een re gen van kogels uit de hal van het hotel op hem af en maaide hem neer. De Jordaanse minis ter van buitenlandse zaken Sa- lach werd licht in het been ge wond. Een Jordaanse majoor kon een van de aanvallers in het been schieten. Verder wer den een portier en een man van de Egyptische veiligheidsdienst gewond. Toen Teil stervend neerlag, mompelde hij nog: „ze Rotterdam (ANP) De Neder landse politie zoekt op het ogen blik de 23-jarige Ernst Kristiaan van Oossanen in verband met de ontvoering van de Rotter- Het stoffelijk overschot van de ver- moorde Teil wordt hier op het vliegveld van Kairo aan boord van het speciale Jordaanse toe stel gebracht voor de laatste reis naar zijn vaderland. damse hoofdagent van politie Jan van Hattem op woensdag 24 november. Volgens een woordvoerder van de Rotterdamse politie is deze man hij zou een psychopaat zijn met een zwervend bestaan de vermoedelijke dader van de ont voering, die een grote politie macht urenlang tot grote activi teiten poopte. erkwaardige dier, gevonden op een boerderij in Noord-Dakota (VS), stelt de biologen voor een vol- en raadsel. Een speling van de natuur? Of het resultaat van een kruising tussen allerlei viervoe- Rotterdam (ANP) Een Portu gese zeeman heeft zaterdag avond Iaat in Rotterdam een complete rel ontketend, waarbij meer dan 100 taxichauffeurs ge poogd hebben de man te lyn chen. Op de 's-Gravendijkwal kwam de Portugees, die de straat wilde oversteken, lichtelijk in aanra king met een passerende taxi. Hij werd daarbij niet gewond. Niettemin wond hij zich over dit voorval zo op dat hij een klap op de auto gaf. De taxichauffeur nam dit niet, stapte uit zijn auto en pakte de Portugees bij de hals. Zijn te genstander duwde hem met ge weld tegen de wagen aan. Via de* mobilofoon waarschuwde de taxichauffeur daarop zijn colle- een café binnen. Met stokken rosten de taxichauffeurs de zee man af. De gealarmeerde poli tie trachtte de man te ontzetten en de taxichauffeurs ertoe te bewegen te verdwijnen. De woe dende chauffeurs poogden de zeeman echter te lynchen. Er ontstond een chaotische vecht partij. De politie had moeite de explosieve toestand in de hand te houden. Onder groot protest van de chauffeurs slaagden de manschappen er echter in de Portugees in een politieauto te krijgen en af te voeren. Leerpil voor dieren MEMPHIS (AP) De me dische faculteit aan de universiteit van Tennes see onderzoekt een pil, die volgens geleerden de leersnelheid bij dieren verhoogt. Bij de eerste proeven is volgens de Nederlandse bioloog dr. Wolthuis die in Memphis werkt, geble ken dat dieren die met het middel zijn behan deld, tweemaal zo snel le ren als normaal. Men hoopt dat het middel UCB-6215 eens geestelijk minder valide kinderen zal helpen sneller te leren medeplichtigen aan de dode- s schietpartij, vorige week derdagnacht in de Oslbisa- aan de Boekhorststraat te Haag, waarbij de 24-jarige inanier Jimmy Hotleuf het n liet, zijn het afgelopen kend aangehouden. •olitie heeft zaterdagavond 20-jarige Haagse monteur in woning gearresteerd. Zon- middag hield de politie een arige Hagenaar aan. De i heeft geen beroep. De der- verdachte, een 22-jarige ty- aaf uit Den Haag, heeft telf gisteravond bij het dbureau aangegeven. De de man van het groepje «zoekers, een 23-jarige ma- tbankwerker, zou de schut- hjn. Hij is nog niet aange- Sassenheims gezin SASSENHEIM (ANP) Vijf maanden lang heeft een Sassen heims paar op kosten van ande ren met vier kleine kinderen coor Europa rondgezworven, waarbij zelfs een uitstapje naar Perzië werd gemaakt. Die fi nanciering door anderen ge schiedde niet vrijwillig: Hote liers, garagehouders en andere lieden werden door het paar, een 27-jarige vrouw en een 24- jarige bloembollenarbeider opge licht. ie vier kinderen van de vrouw, die het paar op hun tocht naar het Midden-Oosten en door Zwe den, Duitsland, Frankrijk, Ita lië, Spanje, Portugal, Engeland, België, Zwitserland en Oosten rijk vergezelden waren zeven, zes, vijf en ruim een jaar oud. In Oostenrijk vond de tocht, die in juli was begonnen een einde. Bij een verkeerscontrole in Lan- deck (Vorarlsberg) viel de bloembollenarbeider in de han den van de politie, doordat hij vervalste autopapieren bleek te bezitten. Zijn gezellin ging toen maar met de kinderen naar het vaderland terug. Deels liftend, deels per trein legden zij de terugreis af. Bij het overschrijden van de Nederlandse grens vrijdagavond werd de vrouw gearresteerd. De kinderen zijn voorlopig bij fa milie ondergebracht. De man is nog in Oostenrijk in hechtenis in afwachting van zijn berech ting. De politie van Sassenheim zegt nog volop werk te hebben aan het onderzoek van de vele giften uit binnen- en buitenland Eén van de bronnen van inkom sten van het paar blijkt het vra gen van geld te zijn geweest bij diverse Nederlandse ambassa des en consulaten om „de terug reis' 'n^ar Nederland te kun nen betalen. hebben mij vermoord., ze willen alleen maar dood en verderf...". Drie van de vier aanvallers wa ren spoedig gegrepen. Een in een woning vlak bij het hotel en twee toen zij uit het hotel wil den vluchten. De vierde werd later gearresteerd. Het stoffelijk overschot van Tasfi Teil is vanmorgen met een spe ciaal vliegtuig in Amman aan gekomen. Koning Hoessein, die met Teil zeer bevriend was, was op het vliegveld aanwezig, zijn ogen rood van het huilen. In Palestijnse kringen is Tolls dood met vreugde ontvangen als „het beste nieuws van het jaar". In Israël is geen officiële reactie op Tells dood gegeven, maar de meeste Israëliërs heb ben zijn dood toch wel met eni ge spijt vernomen. „Hij doodde meer terroristen in één jaar dan wij in tien jaar", aldus een Israëliër. Vlnkeveen (ANP) Een totaal bedwelmde Sint Ni- kolaas moest zaterdag tij dens zijn intocht in Vinke- veen een woning worden binnengedragen. De Sint had namelijk een snor en baard opgeplakt gekre gen, die de vorige dag in ether waren gereinigd. Reeds kort na het begin van zijn intocht te paard door het dorp raakte hij bedwelmd hij werd door enkele zwarte pieten op gevangen,en weggedra gen. Met een andere Sint werd het feest voortgezet. Een 22-jarige Haagse bouw vakker is vannacht om streeks half twee op he terdaad betrapt bij een inbraak in een confectie fabriek aan de Waldorp straat. De man was net vla een ingeslagen ruit naar binnen geklommen toen hij door politieagen ten in de kraag werd ge grepen. Hij heeft niet de tijd gehad iets mee te ne men.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1