VUILSTORTEN IN AARLANDERVEENG WEER BEGONNEN Zuivering van afvalwater kost Rijnland 18 miljoen De Zijl/LGB naar Ned. kampioenschap De gevangene ,Aarlanderveen krijgt kous op de kop: Damesteam van' RiinIand De Treffers kandidaat 1ste herfstkampioen Deze week in Leidse bioscopen Kritiek op overname van weg in Bodegraven JW/, k' koos nieuwe Django Sex and life B. B. King naar ons land Met een miljoen kun je meer doen bestuurders VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 IARLANDERVEEN Het vuil storten in Aarlanderveen is her vat. Sinds gistermorgen rijden de wagens van het containerbe- drijf Jannes Vos uit Alphen naar het Zuideinde om hun vracht te lossen. Volkomen le gaal ditmaal, want de gemeente Alphen heeft dezer dagen een hinderwetvergunning verleend. Een toch wel wat onverwachte ontwikkeling. Je zou het de te leurgang van een actiegroep kunnen noemen. Het comité „Aarlanderveen Leeft", ijve rend voor een leefbaar Aarlan derveen, heeft de kous op de kop gekregen. Men is er niet in geslaagd voldoende bezwaren aan te dragen om het hervatten van het nogal wat stank met zich mee brengende startproces definitief te staken. En dat terwijl het er toch zo hoopvol uitzag voor het comité. Ter herinnering: begin septem ber welden de eerste protesten uit het Alphense dorpsdeel op. Het comité voegde de afkeuren de kreten samen tot een goed hoorbaar, ordelijk geluid, dat resulteerde in een protestmars prozaïsche kreet „containerge- Dat Daar bleek men wel gevoelig te zijn voor de bezwaren: het stor ten werd voorlopig gestaakt. Het bedrijf van Vos ging toch nog even door, maar de ge meente hield voet bij stuk. De wagens werden tegengehouden en teruggestuurd. Men zou de zaak gaan bezien. nmiddels gebeurd. De be zwaren bleken niet voldoende steekhoudend te zijn. Toch heeft „Aarlanderveen Leeft" een suc cesje geboekt. Want er moet Anders gestort worden dan in het verleden. Er zijn aan de hinderwetvergunning een aantal voorwaarden verbonden om aan de bezwaren te gemoet te ko- De gemeente Alphen heeft onder meer gesteld dat wat er ook ge lost wordt absoluut geen stank mag verspreiden. Ook de vee- vuiling van het polderwater moet binnen de perken blijven. Tenminste, het moet fasegewijs gebeuren. Er moeten lichte dij ken aangebracht worden als er water gedempt wordt, zodat niet al het vunzige water in één keer de polder in spoelt. Een andere conditie is dat er alleen maar op christelijke tijdstippen vuil gestort mag worden, d.w.z. tus sen ongeveer zeven uur 's mor gens en zes uur 's avonds. In vroegere tijden liep dat nog wel eens uit. Vandaar indertijd de naar het Alphense raadhuis, donder" op het spandoek boven de Dorpsstraat. Het besluit van de gemeente heeft vrij weinig instemming ontmoet in Aarlanderveen. Mevrouw Van Wijk, secretaresse van het co mité toonde zich teleurgesteld. „Natuurlijk ben ik teleurge steld. Ik vind het zelfs erg ver velend. Ik had dit na onze po gingen om het storten te voor komen niet meer verwacht. Ik dacht dat dat toch wel begrijpe lijk was, want waarvoor leven wij anders in een democratisch land?" De voorzitter van „Aarlanderveen Leeft", notaris Bergsma was iets gematigder. „Ik vind het een bevreemdende zaak. Ik heb vanmorgen de stukken hierover ontvangen. De voorwaarden ko men ons tegemoet in onze be zwaren, dat is waar. Bovendien moeten we niet vergeten dat be halve ons belang ook het alge- AARLANDERVEEN Een klein stukje vervuiling dat wij in Aar landerveen vastlegden. Sinds gisteren wordt er weer een nieu we voorraad aangevoerd. meen belang een rol speelt". Dat algemeen belang wordt ge vormd door het feit dat Alphen nogal omhoog zit met vuilstort plaatsen. Het heeft er een. Aan de Steekteweg. En die is bijna vol. Met huisvuil, vandaar dat het industriële vuil dat het con- tainerbedrijf Vos gretig aan voert er niet meer bij kan. En behalve het Zuideinde in Aar landerveen, is er elders in Al phen geen plaats waar dit kar wei opgeknapt kan worden. Met dat vaste gegeven kan men in Aarlanderveen gaan werken. In de hoop dat het allemaal best mee zal vallen. Maar dan moet het toch iets beter gaan dan gisterochtend. Getuige de opmerking van notaris Bergsma dat het toch al weer behoorlijk stonk sinds de wagens van Vos |EIDEN Het Hoogreemraad- schap van Rijnland vat de zorg de waterkwaliteit streng op. Op zijn begroting voor 1972 heeft het voor de bouw yan zui veringsinstallaties of van de voorbereiding daarvan een ge raamd bedrag van 18.000.000,- opgenomen. Daar tegenover staan subsidies van Rijk en Provincies tot een bedrag van 15.058.750. In dat bedrag van 18 min. zijn o.a. opgenomen de uitgaven voor de bouw of de voorberei ding van de bouw van zuive ringsinstallaties te Alphen a.d. Rijn, Bodegraven, Hillegom, Katwijk, Lisse, Nieuwveen, Rijnsaterwoude en Ter Aar en bovendien van gemalen en pers leidingen voor afvoer van vuil water van Leiderdorp naar Lei- den-noord, van Voorhout naar Noordwijk, van Warmond naai Leiden-noord en van Zoeterwou- de-dorp naar Leiden-zuidwest. De installaties te Alphen Rijn en Lisse zullen in de loop van 1972 gereed zijn. LEIDEN Het bioscoop- programma deze week in Leiden zit zonder verrassin gen. Voor de resp. 9de en 12de week draaien weer de Nederlandse sexfilms Blue Movie en Wat zien ik. Leukste film deze week draait in Camera. „Met een miljoen kun je meer doen" bezorgt iedereen een paar aangename uren. In Rex, Luxor en Studio draaien vrij middelmatige films. Met name De Gevangene, met als hoofdrolspeler Clint Eastwood, valt wat tegen. BODEGRAVEN De heer De Vos heeft gisteravond kritiek geuit op de voorwaarden waar onder de gemeente Bodegraven een groot deel van de Oud-Bo- degraafseweg overneemt van de Reeuwijkse polder. Hij vond de prijs van 25.000 veel j te hoog. Weth. Jongeneel vroeg i of anderen dan de Heidemij dit werk misschien goedkoper kun- j nen doen. Bij de aanvraag van het katholie- j ke schoolbestuur om uitbreiding i van de Harlekijnkleuterschool merkte mevrouw Bilderbeek op j dat het waarschijnlijk sneller en goedkoper zou werken als de j kinderen die op de wachtlijst staan in een lokaal van de openbare basisschool samen te brengen. Mevrouw Bilderbeek was het ook niet eens met het betonnen beeldje dat in de Dro nenvvijk geplaatst wordt ter ver faaiing. Zij had liever ietr waarop de kinderen konder klauteren. Wethouder Van de Heyden vond dat niet nodig, volgens hem zijn er klauter-nn gelijkheden genoeg in deze wijk. HILLEGOM In Treslong Hillegom zijn gisteravond de wagens gekozen voor 't vijfentwintigste bloemen corso. Het bestuur kon kiezen uit 60 ontwerpen van corsokoning K. v. Driel. Gekozen werden tenslotte vijf entwintig creaties waaronder Tuin per post, Kleurencharme, Lentejuwelen, Romantica en Vorm en Kleur Het motto waaronder het-corso op 22 april van start gaat is Bollen naar alle landen". Op de foto een ont werp van een corsowagen, die als titel meekrijgtMechanisatie is efficiency". Raadslid Katwijk Ongestoord telefoneren in agentschap 'rijnel oniiiogelij! KATWIJK De heer Buitendij! (Gem. bel.) heeft gisteravon tijdens de raadsvergadering op gewezen de praktische onmoge- lijkheid rustig te telefoneren in hel agentschap dat in Katwijk Rijn het postkantoor vervangt. Het agentschap is gevestigd in een supermarkt en daar is geen afgesloten ruimte voor de tele- i foon aanwezig. Bovendien kan geen gebruik worden gemaakt van de telefoon na sluitingstijd van de winkel. De heer Buiten- dijk vroeg de zaak aanhangig te maken bij de PTT en te vorde ren dat er een openbare tele- j fooncel in de Rijnstraat ge- plaatst wordt. MMBMfc Uh KATWIJK Deze maquette geeft aan hoe het raadhuis van Katwijk er na de toekomstige uitbreiding ui zal gaan zien. De uitbreiding betreft speciaal de achterzijde zodat de fraaie voorzijde geheel ongewijzigt blijft. Er zal een netto oppervlakte beschikbaar komen van 462 m2, exclusief gangen, toiletten e.d. He geheel zal ruimte gaan bieden aan ca 90 ambtenaren, de planning voor 1985. Niet iedereen is in Katwijk bli met dit ontwerp. Verschillende raadsleden zien liever een nieuw gebouw westelijk van de Nieuwe Duin weg dat door middel van een ondergrondse tunnel met het bestaande raadhuis verbonden zal worden. Luxor Sergio Corbucci heeft met zijn creatie Django nog maar eens weten te bena drukken dat er twee soorten Westerns zijn. Enerzijds de oersterke cowboy, outcast of moordenaar die door talloze vuurgevechten en knokpartij en de sympathie van de film bezoeker weet te winnen en anderzijds de wat minder krachtige hoofdrolspeler maar een die door zijn per soonlijkheid borg staat voor volop spanning. Franco Nero, de gebaarde vechters baas zonder angst is zo ie mand. In Django wordt hij door het camerateam van Corbucci zo vakkundig voor de lenzen gehaald dat de vermeende bikkelharde wes tern soms meer de kant op draait van een country-roman Het wil overigens niet zeg gen dat Sergio het ruige werk achterwege heeft gela ten. Rokende vuurlopen. hij gende paarden en flitsende handknckkels geeft ook Djan go voldoende mannelijkheid om niet onder te gaan in het sentiment. Dustin Hoffman in zijn rol van een Amerikaans boekhoudertje op zoek naar een groot kapitaal "Studio Clint Eastwood heeft ken. De befaamde cowboy- De Gevangene van regisseur held uit onder meer de Donald Siegel niet kunnen ma- tv-serie Rawhide speelt in REX Een film met voornamelijk Japanse acteurs, die echter vloeiend Duits spreken is „Sex and life". Vader en zoon Mika- mim, allebei dokter, voeren samen een praktijk. Vader is de gemoedelijke „vriend van de patiënt, zoon zoekt het meer in de moderne geneesmethoden. Een soort dokter Finlay dus, maar dan in een heel ander vlak: het erotische. De beide dok toren hebben een zeer gezonde patiëntenkring; een griepje of een steenpuist is er niet bij. Wel seksuele remmingen, frigiditeit en impotentie. En van specialisten hebben de beide artsen ken nelijk nog nooit gehoord. Met hun eigen primitieve middelen lossen ze alles op, met naaktfoto's en Turkse baden. Op de meest onlogische momenten worden verknipte bedscènes in de film ingelast, hetgeen de film toch wel een enigszins wonderlijk voorkomen geeft. Het enige normale geval dat de beide artsen te behandelen krijgen is een bevalling, en daar komen ze alle bei nog te laat voor. deze wat drakerige film een korporaal die in de laatste dagen van dè Burgeroorlog tussen Noord en Zuid wordt opgenomen in eer kost school, waarin meisjes van goede huize worden opgeleid tot dame. In de school ver oorzaakt dat uiteraard heel wat opschudding en gewoel in bedden. Liefdes floreren. Maar al gauw is er onenig heid wanneer de jaloersheid de kop op steekt. Na allerlei nare verwikkelingen begint de wispelturige soldaat de school te terroriseren. Geza menlijk proberen schoollei ding en leerlingen zich van de lastpak te ontdoen. Hij wordt vergiftigd. Op het laat ste moment echter toont de soldaat berouw. Te laat ech ter. Het gif werkt al. Korte tijd later is hij dood. De doodsoorzaak wordt verzwe gen DEN HAAG (ANP) De blues gitarist en zanger B.B. King zal met zijn achtmans formatie twee concerten in ons land geven: Op 4 december 's avonds in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag, en de daarop aansluiten de nacht in het concertgebouw in Amsterdam. De 46-jarige B.B. King wordt wel een van de superstars van de blues-rock ge noemd, wiens ster juist de laat ste jaren nog hoger is gestegen. „J. C. van Schagen 80 jaar" In het Museum De Waag, Brink 57 te Deventer, zal van 4 decem ber t/m 16 januari een tentoon stelling worden gehouden van unicaprenten en enkele exem plaren uit de „Domburgse ca hiers" om ook die zijde van het werk van de jubilar dichter- schilder te laten zien. In het Van Abbenmuseum te Eindhoven wordt op 3 december een expositie van Jan Dibbets geopend. De collectie omvat vier projecten: Dutch moun tains-Horizons-Shortest day 1970 en Diagonals. CAMERA Ook Dustin Hoff man is klein begonnen. Voor zijn succes in o.a. „The Gra duate" en „Midnight Cow boy" startte hij zijn filmcar rière in een middelmatige misdaadkomedie „Met een miljoen kan je meer doen". We zien Romero dodelijk ge wond door de straten van Rome strompelen. Hij speelt Mike Madigan, een Italiaan se gangster, die tien jaar ge leden Amerika moest verla ten en toen meteen een mil joen dollar achterover druk te. De fiscale recherche zit dat niet zo lekker en als Ma digan wordt vermoord, stuurt men de onhandige, maar vasthoudende boekhou der Jason Fister naar Rome om het verdwenen miljoen op te sporen voordat Madi- gans gangster-vriendjes er beslag op kunnen leggen. Dustin Hofman maakt van deze Jason Fister een heel dwaas mannetje en met een creatie, die aan Harold Lloyd doet denken, stuntelt hij bekwaam van de ene zwak geschreven situatie in de andere, belaagd door poli tie en gangsters, maar toch stapje voor stapje Madigans miljoen naderend. LEIDEN/ROELOFARENDS- VEEN Voor het damesteam van De Treffers is zaterdag de dag der waarheid. De uitwed strijd tegen REA, nu Mars Energie Stars, moet de herfst kampioen van de eerste dames kompetitie gaan opleveren. De kansen staan vrijwel gelijk, alleen zal het team van De Treffers moeten winnen om een gelijk aantal punten te halen. De Amstelveense dames hebben daarna echter de wedstrijd te gen het nu sterke Tempo-team nog voor de boeg. Spannend wordt het in elk geval. Het he renteam van De Treffers moet aantreden tegen koploper Wi- bats. De veenders kunnen winst boeken, maar de vraag is of Wi- bats hierna nog punten afgeeft. Aan een gelijkspel hebben de Hagenaars voldoende om kam pioen te worden. De reserves van De Treffers gaan in Amers foort twee punten halen. SCYLLA heeft de thuiswedstrijd tegen Tempo-Team op het pro gramma. Veel kansen hebben zij niet, maar met een gelijk spel kunnen zij de Amsterdam mers van de titel afhouden en Delta-Lloyd herfstkampioen ma ken. Het tweede team is spar ring-partner voor Delta Lloyd. Elke partij die gewonnen wordt is voor de Leidse reserves mee genomen. Scylla 3 zal weer van TOV moeten winnen om niet in moeilijkheden te komen. Het slecht geklasseerde vierde is kansloos tegen AVIO en het vijfde team moet in de streek- derby met Steeds Vooruit goede resultaten boeken om degrada tiegevaren af te wenden. DOCOS speelt thuis tegen het las tige Never Despair. met Ed Fallaux in de gelederen gbed voor drie partijen mag de winst niet geëist worden. TOV kan in de laatste wedstrijden vrijuit spelen. Dat is gevaarlijk voor Scylla 3, want de Noord- wijkers künnen goed spelen en het Leidse team in de degrada tiezone trekken. STEEDS VOORUIT heeft een moeilijk programma. Het da mesteam gaat op bezoek bij Maasbree en kan door winst nog op de derde plaats in de da- mesereklas eindigen. Het heren team is nog niet helemaal vei lig. Dit kan verbeterd worden door een overwinning op Scylla 5. Wanneer de Leidenaars in de sterkste opstelling komen wordt dit echter moeilijk. AVANTI bindt op twee fronten de strijd aan met de koploper. De heren gaan op bezoek bij Wi- bats en wanneer zij evengoed pelen als vorig week, zit er minstens een puntje in. Het da mesteam speelt thuis tegen VVV, Zij zijn sterk genoeg om te win nen, maar promoveren zit er niet meer in. Daarvoor hebben zij al teveel punten verloren. NSSS mag tegen STH /TSB bewij zen sterk genoeg te zijn voor de landelijke kompetitie. De achterstand is echter al te groet om er enig voordeel van te kunnen hebben. LEIDEN Bij periodieke verkie zingen in het zevende distric van het Hoogheemraadschap van Rijnland (hoofdplaats Haar lemmermeer/Nieuw Vennep) er in het tiende district (hoofd plaats Alphen aan den Rijn) zijn tot hoofdingeland herbe noemd resp. de heren N. var Rceuwijk Jzn. te Abbenes en J. A. Straathof te Alphen a.d. Rijn. Tot hun plaatsvervangers werder gekozen resp. de heren A. P. W. Stokman te Abbenes en C. J. Kempenaar te Aarlanderveen. Bij de tussentijdse verkiezinger in het achtste district (Wou brugge) is tot hoofdingeland plaatsvervanger gekozen d< heer J. P. van der Poel te Out Ade als opvolger van de heer G J. van der Poel te Rijpwetering. In het 15e district (Wassenaar is tot hoofdingeland gekozen dt heer H. R. J. Graaf van Zuyler van Nijevelt als opvolger var mr. A. J. O. baron van Wasse naar van Catwijck die in 1971 tot hoogheemraad werd be noemd. Twee ton voor dieper lioezem LEIDEN/KATWIJK Voor he vernieuwen van zijn buitensluif te Katwijk heeft het Hoogheem raadschap van Rijnland middelt een begrotingswijziging vooi 1972 een bedrag van 800.000,- opgenomen. Voor het verdiepen van boezem wateren en het verbeteren var kaden heeft het Hoogheemraad schap van rijk en provincie bij dragen onvangen ter grootte van twee ton. Katwijk 25 r omber Groent SO-—Sü. II 11—72. breekpeen p. kis 1403.40, uien p. kist 3,10-4.50 krulpetersolle 26—27, groene koo. 31-26. «ele kool D-12. LEIDEN/ROTTERDAM Aan staande zaterdag zal de jeugd- waterpoloploeg van de ZIJL/LGB samen met de Meeu wen en HZC/de Robben strijden om het kampioenschap van Ne derland. De 3 bovengenoemde ploegen hebben zich gekwalifi ceerd voor deze eindronde door in de 3 afdelingen van de A-. klasse ais eerste te eindigen. Verleden jaar werden de Leide naars in de eindstrijd om het landskampioenschap tweede achter ZIAN. Sindsdien is het team slechts op één plaats ge wijzigd. Tekenend voor de kracht van de jeugdploeg is het feit'dat de meeste spelers ook uitkomen in het eerste team: Theo Uittenhout, Frits Welling, Leo Onderwater en Albert en Jacob Spijker zijn basisspelers en Kees Bronsveld en Lambert Leenheers zijn wisselspelers in de hoofdmacht van de ZIJL/LGB. De wedstrijden wor den gespeeld in het gemeente lijk zwembad „West" te Rotter dam. Om 18.00 uur begint de ZIJL/LGB tegen HZC/de Rob ben. De verliezer hiervan speelt om 19.50 uur tegen de Meeuwen. en de winnaar van de eersti wedstrijd komt om 21.40 uur ui. tegen de Meeuwen. Zaterdag 27 november zullen dt Leidse zwemverenigingen in di „Miereweide" te Katwijk deel nemen aan kringwedstrijden Deze door de kring Gouwe Rijn streek georganiseerde wedstri den beginnen om 18.00 uur. Di volgende dag gaan de zwem rners van de B- en C-ploeg va: de ZIJL/LGB in.de „Watering te Wormerveer van start. Dez wedstrijden beginnen om 13.3 uur en worden georganiseer door de „Ham".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7