Leidse Courant: nieuw pand, een nieuw begin i HENRY BRUSSEL (13) WON „GOUDEN SLEUTELRACE" in wijkcentrum Weinig interesse in Voorschoten «ft Ml Bezoek aan kraak- boerderij was geen adhesiebetuiging Beroep bij Kroon tegen vastgesteld tracé rii :sweg 11 LEIDSE COURANT PAGINA J Open speelplaats in seholeii in Wijk l)e Hoornes Pa" ^'nt en ^'et brachten gisteren een bliksembezoek aan Warmond. Tien jaar geleden begon J yrus met een speciale attractie voor de kinderen tot en met 10 jaar. Ieder jaar is dit weer een succes. t jaar werd kosten noch moeite gespaard om de kinderen te verrassen. De Sint stond dan ook op een Fgeven moment met de handen vol om ieder kind een cadeautje te kunnen geven. VOORSCHOTEN De wijkcon- tactraad Noord-Hofland te Voor schoten heeft een zeer uitvoeri ge discussienota samengesteld over een wijkcentrum in deze jonge Voorschotense wijk. Tij dens de openbare discussiea vond over dit wijkcentrum ble ven de wijkbewoners op een tiei niet-bestuursleden na weg en de aanwezige „andere Voor- schotenaren", bestuursleden van 't Nut en de Stichting Oud en Groen Voorschoten waren eigen lijk voor niets gekomen. Voorzitter drs J. Walter zag geen kans een 'discussie over het wijkcentrum opgang te brengen men ziet het uitsluitend als een soort utopie. Het alternatieve voorstel van de wijkraad: het scholencomplex te bestemmen voor wijkwerk ontlokte enige te rughoudende opmerkingen van het schoolhoofd van de openba re school, de heer Tjalkens. Hij meende na overleg met zih c lega-hoofden en d 01: té's dat het wijkwerk nic in eene school. De ewijkcomact- raad zal thans in overleg gaan met de gemeente en de scholen om te komen tot een praktische inschakeling van de 24-klassige school met aula voor het zgn. buurtwerk. KATWIJK De scholen die in de Hoornes gebouwd gaan worden tussen de Van Lierestraat en de Biltlaan zullen voorzien worden van „open" speelplaatsen. De raad stelde gistéravond een aanvullend krediet van 6 ton be schikbaar, waaronder 72.000 voor de speelplaats. Het is de bedoeling dat deze speelplaats ook na schooltijd toegankelijk is. Wethouder Haasnoot zei wel een aantal gebroken ruiten en vernielde beplanting te ver wachte;!. maar het is een proef, vervolgde hij. en mocht het ver keerd uitpakken dan is het met geringe kosten mogelijk alsnog een afscheiding te maken. LEIDEN Stralend, sprake loos en ondersteboven. Dat was Henry Brussel (De Ge- nestetstraat 63, Leiden), dertien jarige leerling van de St. Agnes-MAVO. Hij was plotseling winnaar van de „Gouden Sleutelrace", die gehouden werd om het publiek te betrekken bij de opening van het nieuwe pand van de Leidse Cou rant op het Kort Rapen burg. Henry had bij V D ideeën opge daan voor Sint Nicolaas. Hij kwam naar buiten en trof op de Breestraat een aardige juf frouw, die hem een sleuteltje gaf. Met een kaartje eraan. Henry wist, wat de bedoeling was: gelezen in de Leidse Cou rant. In ijltempo raasde hij op z'n fiets de Boommarkt af, steeds denkend: „Ze zijn me- vast vóór; ik ben nooit de eer ste". De moed zonk 'm in de schoenen toen hij veel mensen zag in het feestelijk met bloe men versierde pand. Voor niks. flitste het door hem heen. Maar binnen werd hij met span ning verwacht. Hij was de eer ste. En toen hij zijn sleutel pas te op de kast met verrassingen, bleek dat de grootste verras sing, de eerste prijs, op hem lag te wachten: Met z'n tweeën per Britsch Air Ferries naar Lon den vliegen om er drie dagen te winkelen. Nog nahijgend zei Henry: „Dat had ik niet verwacht". Maar meteen deden zich problemen aan hem voor. „Ik weet nog niet, wie ik mee zal nemen: m'n vriend waarschijnlijk" Pro- „Ik graag naar Londen maar of ik ga hangt er helemaal vanaf wat m'n moeder ervan zegt". Winnaar van de tweede prijs. Henk van der Berg uit de Her man Gorterstraat 3, 14 jaar oud en leerling van de lts „Don Bos- co", werd ook in de Breestraat door de fortuin overvallen. Zijn verhaal was vrijwel gelijk aan dat van Henry met dat verschil, dat het zorgelozer eindigt: „Hij stapte op zijn vouwfiets en reed nog lang en gelukkig". De derde prijs, een draagbare ra dio, kwam terecht bij mevrouw C. Moeliker, Van der Waals straat 51 te Leiden. Ze kreeg haar sleutel in de Hoogstraat. De overige prijswinnaars ontvin gen boekenbonnen ter waarde van 20 resp. 10. Maar toen liep het zozeer storm op de bookshop dat hun namen niet precies meer bij te houden wa- ZOETERWOUDE Het gemeen tebestuur blijft vechten vour een tracé ten zuiden van de kath. kerk in de Zuidbuurt. Men vreest dat anders de woonkern rond de kerk te zeer geïsoleerd wordt van het dorp. Daarom nam de raad in het begin van het jaar het besluit bezwaren in te dienen tegen het ontwerp plan „landelijk Gebied Zuid", dat door G.S. - een uniek geval - LEIDEN Tweeënveertig van haar drieënzestigjarig bestaan was de Leidse Courant gevestigd aan de Papen gracht. Gisteren was dat voltooid verleden tijd. Toen werd het nieuwe pand aan het Kort Rapenburg officieel geopend. De ingrediënten van dat gebeuren: een speech door wethouder J. Lijten, een ontvangst aan boord van het mös. „Avifauna V" en niet te vergeten door een Gouden Sleutel-race aan het eind waarvan achttien hun geluk mochten beproeven in het nieuwe pand, dat toen of ficieel in gebruik gesteld was. )at was gebeurd met de wens van wethouder J. Lijten eco nomische zaken „dat de Leidse Courant zich in de stroomversnellingen nog heel lang staande zal weten te hou den en dat zij haar dienende taak voor de Leidse gemeen schap en de regio Leiden En over de signatuur van de Leidse Courant zei de heer Lij ten dat „de inhoud van dit blad er geregeld op wijst dat de ka tholieke achtergrond nog altijd bestaat en in ere gehouden wordt". Mede dat was aanlei ding voor hem, zijn beste wen- spreken. voortreffelijk blijft vervullen als Drs. J. H. M. Brader, directeur voorheen". van Westerpers n.v., dankte de De wethouder meende niet te kun- wethouder en overhandigde hem nen volstaan met het uitspreken wederkerig een attentie, van een gelukwens voor de ge- Om medewerkers en relaties van bruikers van het pand, gezien de Leidse Courant te kunnen het ambivalente karakter een krant enerzijds puur-com- mercieel, anderzijds onmisbaar nieuwsbrenger en opinievormer. Het eerste is oorzaak van de zorgen om het laatste", aldus de heer Lijten, die ook inging op die zorgen. Door fusies en hun gevolgen dienen gemeente besturen zich te beraden op het verdere verloop van de commu nicatie met de ingezetenen. ontvangen lag in het Galgewa ter het m.s. ..Avifauna V" ge meerd. Velen zijn er aan boord gegaan om het glas te heffen op het nieuwe begin na 63 jaar. Als gastheren traden op drs. Bra- Directeur Brader der, de heer F. Plug en de heer Courant uitgeeft, A. G. Sijthoff. president-com missaris van de Westerpers N.V. De Leidse Courant. Onder de be langstellenden waren burge raadsleden van ge- Westerpers, de NV die onder meer de Leidse ■erhandigt wethouder Lijten (links) een verzil verde mini-pagina van de eerste Leydse Courant" uit het begin de 18de eeuw. ïrschijningsge- Terwijl de receptie op haar hoog- meenten i bied van de Leidse Courant, tegenwoordigd van de gestelijk- heid in dat gebied, oud-hoofdre dacteur L. Roozen, zakenlieden en correspondenten en mede werkers van dit blad. tcpunt was, kwam buiten, drukste winkelcentra van Lei den, de Gouden Sleutelwedstriid op gang, door middel waaraan het publiek bij het openingsce- remonieel betrokken werd. Zoeterwoude vreest isolering van woonkern ter inzage was gelegd. Hierin werd namelijk gekozen voor een noordelijk tracé. In de vaststelling van het plan blij ken G.S. dit te handhaven. De gemeenteraad besloot gister avond nu bij de Kroon in be roep te gaan. Alleen de heer C. Straver op nieuw beëdigd als lid van de raad voor de Vrije Lijst bad daarover andere gedachten. Hij meende, dat het aantrekkelijker wordt voor Zoetermeer om aan spraak te maken op het gebied van de gemeente ten zuiden van rijksweg 11 als men star blijf( vasthouden aan het zuidelijk tracé. Temeer daar hier belangrijke re> creatieve voorzieningen wach ten. De voorzitter deelde deze vrees niet, er is geen enkele aanleiding voor. Het voorstel om 8 ton te voteren voor de aanleg van een open bad en overdekt instructiebad aan de Nieuweweg werd met vreugde goedgekeurd. Op aan drang van de heer H. Sics (Vr. Lijst) vond wel een technische omzetting van het voorstel plaats. De raad kreeg de begro ting aangeboden voor 1972. Een beleidsnota en het urgentiesche ma zullen binnenkort uitkomen. De openbare behandeling van de begroting zal plaats vinden op 6 januari a.s. Afwezig waren de heren De Jong, Hulsbos en Bosman. De laatste moet op doktersadvies zijn aktiviteiten drie maanden sterk beperken. Valkenburger mag schilders bedrijf toch doorzetten DEM HAAG/VALKENBURG Een 39-jarige schilder uit Val kenburg is gisteren door de Haagse Rechtbank veroordeeld tot een boete van 200,omdat hij niet in het bezit is van de papieren die nodig zijn om zelf standig een bedrijf uit te oefe- Er is in de loop der jaren al zeer veel druk op de Valkenburger uitgeoefend om hem de vereiste examens te doen afleggen, maar steeds liep de studie vast. De schilder gaf voor de recht bank een uiteenzetting van de huiselijke problemen die hem het volgen van een cursus zeer moeilijk maken, De Officier wil de hier echter niet aan. Hij raadde de schilder aan in loon dienst te gaan. Zijn eis was 40,boete en stopzetting van het bedrijf. De rechter besloot echter de Valkenburger nog een kans te geven. gistermiddag mmante medewerkers van onze krant deelden honderden sleutels uit in de Leidse binnen- ZOETERWOUDE De heren A. Engelkes (PCC) en L.v.d. Post (KVP) hadden gisteravond nog al kritiek op burgemeester Det- mers, die vorige maand een ex positie had bezocht in de ge kraakte Geerpolder-boerderij. „Mijn standpunt", aldus de bur gemeester, „is, dat een pand niet gekraakt behoort te wor den". Uit zijn aanwezigheid bij de opening van de expositie mocht men dus bepaald niet af leiden, dat hij in enige vorm ad hesie had willen betuigen. De heer Detmers zei naar de ope ning te zijn gegaan in de ge kraakte boerderij om te zien of eventueel politieoptreden nood zakelijk was. Bovendien was de burgemeester geïnteresseerd in de culturele manifestatie. De or ganisator daarvan, een inwoner van Zoeterwoude, heeft zich na melijk gemeld als kandidaat huurder. Van de boerderij zou hij een theater, zoiets als Loe. nersloot, willen maken. De heel Engelkes bleef ook na de Ver klaring van de burgemeestei van mening, dat een meer voor zichtige houding op zijn plaats geweest zou zijn. De Zoeterwoudse gemeenteraad leverde verder nog het volgende nieuws op: de nieuwbouw ach ter het Watertje krijgt de naam Loethe; het derde veld van Meerburg staat op de begroting van 1972. Het plan voor dit veld zal waarschijnlijk in mei vol gend jaar gereed zijn. Niet uitgesloten is. dat de nieuwe brug over de Noordbuurtsevaart alleen gebruikt zal kunnen wor den door langzaam verkeer en personenauto's. De heer W.v.d. Ploeg kreeg dat als antwoord. Met de politie wordt naar een goede oplossing gezocht voor de moeilijke situatie ter plaatse. Ij bereikten tijdens de Gouden Sleutelwedstrijd het nieuwe pand van de Leidse Courant aan het Kort penburg het eerst. De eerste drie van de twaalf te winnen hoofdprijzen waren dan ook voor hen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5