VALSE MUNTERS MET 1 MILJOEN IN DEHOEKGEGREPEN Ontvoerder agent bekende politie Trote steden irillen betere vergoeding raadsleden in Haagse koffiebar Vulkaan uitbarsting dreigt op St.-Vincent De enige echte Sint FAMA Amsterdamse politi Des Indes 1 dec. weer open 63e jaargang, no. 18.553 VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND lapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Lertenties (exci. B.i.w. r 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.63, maand 6.95, kwartaal 20,65, jaar 80,15. Per post: kwartaal 23,95, per jaar 94,55. SELECTIE TV-PROGRAMMA HEDENAVOND Ned. I: 19.30 uur Per ongeluk; 20.30 uur De kleine waarheid; 21.55 uur Een milde dood, doe. Ned. II: 20.21 uur Jason King; 22.45 uur Uit de kunst. Ned. I 20.21 uur in Hier en Nu een interview met Biesheuvel. Ned. II 21.55 Achter het nieuws over werkloze arbeiders in Londen. Verhuizing Leidse Courant fijn de af «oen kondlgini redactie ii tie verknop23246; nenten: 22247; ip: 22248; a bezorging: 22244. ircheurs aan het werk r rig wordt de plaats wao enden uitgemeten. HAAG (ANP) De vier grote steden willen binnenkort bij de ering aankloppen met de wens om de steeds zwaardere belaste 8n van de gemeenteraden een ruimere geldelijke tegemoetko- ig te kunnen geven. Thans ontvangen de raadsleden een presen- ;eld per vergadering. n de grote hoeveelheid tijd die het raadswerk is gaan vragen, den de colleges van B. en W. van Amsterdam, Rotterdam, Den ig en Utrecht dat niet meer voldoende. Zij zullen aandringen op regeling, zoals die voor de Eerste Kamer geldt: naast de pre- iegelden ook een kostenvergoeding. meester Marijnen, die dit de Haagse raad gisteravond meedeel- i ook schadeloosstelling voor werkgevers van raadsleden iet overleg aan de orde is. (ADVERTENTIE) »EN (AP) Edward Heath teller, organist en minister- sident heeft gisteravond succes zijn debuut gemaakt dirigent van het Londense iphonie Orkest. Een uitver- _hte zaal in de Royal Festival a" bracht hem een ovatie na il bij de Cockaigne ouverture i" Sir Edward Elger had gedi efd, waarbij hij met zijn kervoet de maat sloeg. concert was bedoeld om geld *n te brengen voor een ds ten behoeve van de or- tleden dat door Heath is ge- ht. van de violisten zei na afloop alle leden van het orkest dirigeren uitstekend hadden tonden. De rest van het con- 1 werd gedirigeerd door eer dirigent André Previn. PORT OF SPAIN (ANP) De vulkaan Soufriere op-het Britse Caribische eiland St. Vincent staat op punt van uitbarsten. Uit voorzorg heeft de Neder landse ambassadeur op Trini dad, Mr. S.D. Emanuels aan de koninklijke marine in Willem stad gevraagd assistentie te verlenen bij een eventuele nood zakelijke evacuatie van 185 Ne derlanders die op het eiland verblijven. In het kratermeer van de 1234 meter hoge vulkaan Soufriere verschijnen nu eilandjes, terwijl de temperatuur van het water in het meer in de afgelopen we ken is gestegen van 20 graden celsius tot 80 graden. Duitse metaal blijft staken Stuttgart (DPA/Rtr.) De situa tie in het loonconflict in de Westduitse metaalindustrie is verder verscherpt. Op de vierde stakingsdag toonden tienduizen den arbeiders in Baden-Wurt- temberg zich solidair met hun 120.000 stakende collega's. Ze legden zonder oproep van de vakbond het werk neer. In West-Berlijn, waar ook een werknemerseis van 11 pet loons- j verhoging staat tegenover een werkgeversaanbod van 4,5 pet, is een bemiddelingspoging voor de 167.000 metaalarbeiders mis lukt. Grote metaalbedrijven als Audi/NSU in Ingolstadt en BMW in München waar rond 39.000 mensen werken, hebben aangekondigd dat ze de produktie en de werktijden moe ten beperken. Van een onzer verslaggevers Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In een koffiebar aan de Boekhorststraat te Den Haag is rond middernacht de 24-jarige boekbinder Jimmy Erich Hothleuf uit de Ternootstraat doodgeschoten. De man werd getroffen door drie kogels uit een pistool dat werd afge vuurd door een tot nu toe onbekende man. De Haagse politie vermoedt echter wie de dader is. Over het motief van de schietpartij is niets bekend. Jimmy Hothleuf was gisteravond tegen twaalf uur samen zes kennissen in de koffiebar. Rond middernacht stapten mannen de bar binnen. Vol gens getuigen zou er enige, i— tijd later luidruchtig met el kaar zijn gesproken. Kort daar op hoorden de barbezoekers vier schoten. Op het moment dat Hothleuf in eenzakte, namen de drie man- 1 de benen. Twee vrienden F 4 "'""htoffer brachten het slachtoffer brachten Jimmy naar het ziekenhuis Zuid wal, waar de dood werd geconstateerd. Hij zou op drie plaatsen zijn geraakt: in het bovenlichaam, in een dijbeen en in een hand. De politie heeft later in de bar twee kogelhulzen teruggevon den. De andere twee hulzen lagen in de Boekhorststraat. Vanmorgen is sectie ver richt. De koffiebar staat in de omge ving van de Boekhorststraat ongunstig bekend. Het zou een verzamelplaats zijn van zeer jeugdig publiek. In de afgelopen weken zijn er vol gens een aantal buurtbewo ners al een paar maal moei lijkheden geweest met enkele jongeren. Vorige weeknog zou een bezoeker met een mes zijn nagezeten. Enkele caféhouders uit de Boekhorststraat zijn bang dat de bar nu zal worden ge sloten en dat zij het publiek uit deze gelegenheid op be zoek zullen krijgen. Een van de drie gezochte man nen is bij de politie bekend. Hij is al meer met de politie in aanraking geweest. Vol gens getuigen zou dit de schut ter zijn. DEVENTER De orde- handhavende overheid gaat in zijn zorg soms heel ver. Bijvoorbeeld in Deventer, waar een stuk je kinderlijk geloof bij al gemene politieverordening in bescherming wordt ge nomen. Dank zij deze be paling heeft Deventer de enige, echte Sinterklaas. Dank zij deze verordening heeft de Sint in Deventer het op de dag van zijn in tocht ook razend druk. Alle mogelijke bezoeken en visites komen alleen voor zijn rekening. Aan anderen kan hij het niet overlaten. De politieveror dening staat niet toe dat een andere dan de echte Sinterklaas op straat komt. De Heilige Her mandad wenst geen brood roof voor de Heilige Klaas. „Sint brengt plezier met het geven van een dier HAMSTERS - MUIZEN - CAVIA'S - WOESTIJNRATJES - VOGELS en VISSEN. alles voor huisdieren BREESTRAAT 3 LEIDEN - TELEFOON 33311 twaalf uur samen met Vi iddernacht stapten drie MKHHbukr "tt* <it is de partij ruwe dia mant die door twee Por tugese handelaars met valse ponden werd ge kocht. DEN HAAG (ANP) Hotel „Des Indes" in Den Haag gaat woensdag 1 december weer open. Het zal geëxploiteerd wor den door de NV Horex, een zus teronderneming van de Haagse onroerend goed maatschappij NV Clingendael. De officiële heropening van het hotel zal op 1 februari geschie den. Het hotel zal met veertig personeelsleden van het eind ok tober gesloten „Des Indes" wor den voortgezet. De opzet van het hotel zal niet veranderen. Vorige week had de dienst der Domeinen al in beginsel met Horex overeenstemming bereikt over de verhuring van het pand als hotel. Met een handtekening van een der vroegere eigenaars van het hotelbedrijf, de familie Rey, is de overname deze week rondgekomen. Drs. v. d. Burg verlaat D '66 DEN HAAG (ANP) Drs. A. R. van der Burg uit Den Haag heeft zijn lid maatschap .van D'66 opge zegd en zal ook vertrekken als lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. In een brief aan de D'66 fractie in de staten zegt hij een gebrek aan poli tiek idealisme en een ge brek aan politiek realis me in D'66 te hebben ont dekt. Van een onzer verslaggevers Amsterdam Eerlijkheid en list hebben de Amsterdamse politie een internatio nale muntersbende in handen gespeeld die op het punt stond een slag van miljoenen te slaan. Voorlopig kreeg de recherche vijf arrestanten plus voor een miljoen gul den aan bijna volmaakt nagebootste En gelse bankbiljetten van vijf pond in han den. De eerlijkheid begon toen twee Angolezen op 19 november j.l. in het Amsterdamse Victoriahotel een pond ruwe diamant van in totaal 2200 karaat verkochten aan de zuid-Afriknen John Liebenberg en Audrey Nicholas. Hoofdinspecteur Tollenaar van de Amsterdamse poli tie toonde enkele pakjes valse bankbiljetten. De verkopers kregen als betaling een koffer met 65.000 Engelse ponden mee. Dat dachten ze tenminste maar toen ze in hun hotel het geld natelden, bleken er 3.000 pond teveel te zijn. Vol komen ter goede trouw gingen ze met de overtollige bankbiljet ten terug naar het Victoriahotel waar de Zuidafrikanen hadden verteld nog geruime tijd te zul len verblijven. De mannen bleken daar echter overhaast te zijn verdwenen. Dit maakte de Angolezen achterdochtig. Zij on derwierpen de bankbiljetten aan een nader onderzoek, ontdekten dat het papier geen watermerk had en gingen toen naar de poli tie. Onmiddellijk werden de gebruike lijke grensovergangen afgezet met het gevolg dat de twee Zuidafrikanen nog juist bijtijds in Hoek van Holland konden worden gesnapt. In hun notitie boekje vond de Amsterdamse recherche vervolgens de tele foonnummers en adressen van de Britten Peter Jackson, Leslie Pitts en James Brownhill. Scotland Yard werd ingeschakeld en wist de drie mannen met een list naar Nederland te lokken om contact op te nemen met de inmiddels reeds lang in de cel vertoevende Zuidafrikaanse handlangers. Op dit duo had de recherche on dertussen sleutels gevonden die bleken te passen op 'n 800 gulden per maand dure flat in Buiten- veldert. Daar werd nog eens voor 32500 Engelse ponden ge vonden. De politie gaat ervan uit dat de valse munters verdere plannen moeten hebben gehad. Daarom is Interpol bij het onderzoek inge schakeld. Het pond ruwe dia mant is terecht. De Zuidafrika nen bleken het bij een Amster damse diamantairsfirma ter slijping te hebben aangeboden. Ratna Sari Deur verloofd GENEVE (DPA) Ratna Sari Dewi, de Japanse vroegere echtgenote van Soekarno, heeft gisteren in Genève een groot feest gegeven ter gelegenheid van haar verloving met de Spaanse bankier Fran cisco Paesa. ROTTERDAM (ANP) Ik dacht aanvankelijk met een bange jongen te doen te hebben", ver telde de Rotterdamse hoofd agent J. J. K. van Hattem gis termiddag in een verslag over zijn ontvoering door de voort vluchtige inbreker. Daarom had hij zijn pistool in zijn holster te ruggedaan op het moment dat hij de inbreker weggedoken Wilson pleit voor verenigd Ierland Londen (AFP) Labour-leider Harold Wilson heeft het Britse Lagerhuis een plan op lange termijn voorgesteld dat voorziet in een verenigd Ierland binnen het gemenebest. In het debat over de toestand in Noord-Ierland zei de oppositie leider dat de toestand zich dus danig heeft ontwikkeld dat slechts één oplossing mogelijk is welke vooruitgang beoogt naar een verenigd Ierland. Het zou echter een aanzienlijk aan tal jaren vergen voor het zover kan zijn. Het pakte echter anders uit. Er kwam een potige kerel te voor schijn, die ongeveer 190 m lang was. Hij haalde een pistool te voorschijn en dwong de hoofdagent het zijne af te ge ven. Deze stak hij in zijn zak en gebruikte verder alleen zijn eigen vuurwapen dat veel op het dienstpistool leek. De man die geen onbekende van de politie is was tijdens de rit niet bijzonder spraakzaam. De hoofdagent werd wel duidelijk te verstaan gegeveo dat de in breker zich onder geen voor waarde zou overgaven of laten arresteren. „Ik heb al genoeg in de gevangenis gezeten", zou hij gezegd hebben. De gehele weg van Rotterdam naar Gouda en van Rotterdam naar Brabant heeft de hoofd agent zich bezonnen op de wijze waarop hij zijn ontvoerder het beste onschadelijk kon maken of van hem af kon komen. Hij zag hiertoe niet eerder kans dan ter hoogte van het plaatsje Dorst waar hij in een file terecht kwam. De aandacht van de in breker was verslapt. Hij hield het pistool, waarover hij een doek had gelegd, niet meer op hem gericht maar in de lengte richting van de auto. De agent greep naar de loop, de man hield hem echter stevig vast: „een klik, ik dacht dat het een schot was. Dit bleek later niel zo te zijn. Ik deed in ieder ge val of ik in mijn buik getroffen was en zei tot mijn ontvoerdei dat ik niet meer kon rijden. De man trapte erin en stapte uit de auto, waarna hij de Duitse Mer cedes aanhield". Ruim 150 meesterwerken zoek in Italië ROME (ANP) Het aantd meesterwerken, dat in Italië tij dens en na de tweede wereld oorlog werd gestolen en dat noj niet is teruggevonden, wordt gq raamd op 150 tot 200. Dit is verklaard door het hoofi van de staatsdienst voor de op sporing van kunstwerken. Ro dolfo Siviero, die de bijnaan „De Maigret van de kunst' draagt. Het officiële cijfer van de kunst werken die in Italië worden ge stolen bedraagt 2000 per jaar Dat betreft echter voornamelijl tweede keus werken zei hij.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1