en W. vragen raad acht ton voor bad- omplex Nieuweweg Leiden krijgt busdienst door buitenwijken met lus door de binnenstad ONTWERPPLAN BLIJKT GOED Militair fort voor ƒ300.000 te koop MARKTEN (14) Uw Mening Wat u ook moet weten R IJONDERDAG 25 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT ETERWOUDE Aan de agen- a welke de gemeenteraad van- vond gaat afhandelen is een lelangrijk punt toegevoegd, dat deugd zal doen. Gevraagd wordt een krediet van 800.000 voteren voor de aanleg van 1 zwembad-complex aan de lieuweweg. juni 1.1. trok de raad 8.000 uit ten behoeve van het maken van inzake een zwembadcompli een ontwerpplan en exploitatie- Zoeterwoude voldoet, opzet. De N.V. Projektontwik- Ten behoeve van de realisatie is keling S.R.A. te Zeist heeft dit per 1 november aan het college voorgelegd. Het ontwerppl; openluchtzwembad en overdekt instructiebad. B. en W. zijn van oordeel, dat het ont werpplan aan de te stellen eisen op de begroting van 1972 een bedrag van acht ton gebracht. Via de uit het „JFonds Dorpsuit-1 De kleuters van Zoeterwoude vonden het helemaal leg" ten behoeve van het onder- meedoen aan het feest. havige projekt vrij te maken gelden, kan een sluitende ex ploitatie worden verkregen. Nederlandse première van e Junge Lord HAAG De Nederlandse (erastichting geeft op vrijdag ta zondag 12 december in het bstheater te Scheveningen eerste voorstellingen van i er Junge Lord" van Hans 1 ferner Henze naar een libretto i Ingeborg Bachmann. is de Nederlandse première dit werk dat sedert zijn I opvoering in Berlijn TER AAR De Oost-Kanaalweg in Ter Aar wordt binnen niet al te I lange tijd van verlichting voorzien. Deze weg heeft door het ontbre- I ken van behoorlijke straatverlichting aanleiding gegeven tot vaak ge- j vaarlijke situaties. Daarom is de Oost-Kanaalweg opgenomen in het rijtje urgentiewerken in de begroting. De kosten van verlichting be dragen 75.000. I Blijde gezichten bij het jonge paar XI1 nd 1? Phi in, irt: Ohn 'K een aantal regelmatig langrijke operacentra is uh- voerd. De solistenbezetting staat grotendeels uit Neder- 'se zangers. Onder hen zijn: lia van Santé, Inge Fröh- Nelly Morpurgo, Maria ïnder, Tine de Groot, Mei- Kraak, Nico Boer, Pieter den Berg, Tom Haenen, Vierkens, Simon van der t, Jan Blinkhof, Hubert aber en Chris Reumer. Bui- ®landse solisten z'jn de Philip- 7n0 ijnse sopraan Evelyn Mandac de Amerikaanse alt-mezzo kbria Brown. De acteur Jo- nin Schmitz vervult de niet- irekende rol van Sir Edgar, et orkestrale aandeel wordt w-ra°rgd door het Radio Filhar- e: i onisch Orkest. Medewerking rlenen het Nederlands Opera- (dirigent Cor Olthuis) en - kinderkoor o.l.v. Paul Ha- eleers. Staab int 100t>, ir Reddingsbrigade lieuw kantoor Nederlandse öddenstandshank Wassenaar open fSENAAR Na enkele tiental- jaren gevestigd te zijn ge- eest op de Lange Kerkdam - voordien nog geruime tijd in 'Langstraat tegenover het Raadhuis - heeft de Ne- nandse Middenstandsbank ander, ruimer bedrijfspand, oe hoek van de Langstraat 1 oe Johan de Wittstraat in ge- genomen. r irmiddag verrichtte burge- /j fest8r Mr. K. Staab in tegen- «4 ordigheid van vele belang- i; randen, de officiële opening. deed dat aanvankelijk door e' van een toespraak, later volgde nog een ope- 8sbandeling: het innen van v n cheque van 1000 voor de «v tó®enaarse Reddingsbrigade, JJeni namens de directie van y bank was overhandigd. De «nctsdirecteur van de NMB l J. van der Drift hield een 'J Spraak' waarin hij de ge- "«denis van de Wassenaarse ''ging memoreerde. Er werd k nog gesproken door de pre- *nt-directeur van de NMB, J- F. H. Wijsen. Tenslotte wa de directeur van dit kan- lr. de heer R. H. van Dorsten 1 dankwoord en bood hij de |?<!meester als aandenken 8 deze opening een ets aan. FOTO: Burgemeester mr. K. Staab, de directeur van Hui- ze Willibrord, de heer J. M. Hoogeveen (rechts) vrouw Staab (rechts op de achtergrond) proosten met de honderdjarige. et erg, dat hun juf trouwde. Ze mochten namelijk Leerlingen Sjalooinseliool bij huwelijk juf. v. d. Steen ZOETERWOUDE Gistermid dag trad mej. W. v.d. Steen, die vijf jaar werkzaam was op de Sjaloomschool, in het huwelijk met de heer Q. Doeswijk die eerder aan dezelfde school was verbonden. De Eucharistieviering in de Leid- se Antoniuskerk werd geleid door pater H. v. Eeuwijk o.f.m. Daarbij werd de zang verzorgd door het team en leerlingen van de Sjaloomschool, het orgel werd bespeeld door de modera tor, pater P. Peeters Weem o.s.c. De leerlingen waren door hulpvaardige ouders met auto's naar Leiden vervoerd. Na af loop boden allen in het Ontmoe tingscentrum gelukwensen aan, waarbij een cadeau werd over handigd. Het jonge paar gaat zich vestigen in Tilburg waar de heer Doeswijk - naast zijn studie - les geeft aan de Peda gogische akademie. Honderdjarige in Wassenaar Wassenaar had gisteren een honderdjarige onder zijn in woners: mejuffrouw Maria B. Nass, in 1871 geboren in Zutphen en sinds 1934 be woonster van het pension Huize Willibrord in de Rid derlaan. Er was met opzet tevoren geen ruchtbaarheid gegeven aan dit bijzondere feit om te voorkomen, dat het een al te uitbundig feest voor de hon derdjarige zou worden met al te grote emoties. Het zou 'n feest worden, alleen voor de bewoners van het huis, zo was afgesproken. Behalve de bewoners van het huis en en kele bestuursleden van de Stichting Huize Willibrordus waren ook burgemeester mr. K. Staab en zijn echtegenote naar de feestzaal gekomen, waar de huldiging zou plaats hebben. Mej. Nass, feestelijk gekleed en gekapt, werd in een rolstoel de zaal binnen gebracht onder een hartelijk „Lang zal zij leven". Zij werd toegesproken door burgemeester mr. K. Staab, die haar namens het ge meentebestuur een fraai bloemstuk overhandigde. Na mens het bestuur sprak de heer J. W. A. M. Eysenck een kort woord, namens de bewonerscommissie de heer Tap. Ook deze woorden van gelukwens gingen vergezeld van bloemen. Dat de jarige de haar toegesproken woor den zeer op prijs stelde, bleek wel uit enkele inter rupties die zij zeer ad-rem plaatste. Tenslotte pakte zij zelf de microfoon om alle be woners van het huis en alle gasten een lang en gelukkig leven toe te wensen. Hoofddorp (ANP) Als de ge meenteraad van Haarlemmer meer het volgende week goed keurt, zal de gemeente over eni ge tijd bezitter zijn van een fort. Domeinen te Haarlem heeft het Hoofddorpse fort (twee ver diepingen en 40 kamers, met be tonnen muren van een meter dik) te koop aangeboden voor ƒ300.000,— en B. en W. stellen voor tot de koop over te gaan. Een bestemming voor het fort is er nog niet. Prijzen in guldens: Melk- en kalf- koeien. per st. 1300—19C5. gulste koeien SóO—1400 graskalveren ">50 773. kalfvaareen rood lil50—2050. zwart 13751775, W&mvaarzen 1350—1550, gulste vaarzen 1150—1425. pinken 875—1105, nuchtere kalveren voor fok of mesterlj 215—435. weide- schapen 13175. weldelammeren, 105—135, slachtrunderen extra kw. per kg. gesl.gew. 5.60—0.05. Ie kw. 5.05—5.55. 2e kw. 4.50—5,00. 3e kw. 4.254,45. vette stieren per kg. ges-1. gew. 5.155.80. Worstknelen, per kg. gesl. gew. 3.95—4.35, Vette kalveren le kw. per kg. lev. gew. 4.90—5.20 2e kw. 4.654.S5. 3e kw. 4.40-4.60, Nuchtere kalveren per kg. levend gew. 1.40-4.80, slachtzeugen le kw. per kg. lev. gew. 2.052,10. 2/ kw. j i per 135— gunstlg-stablel. Jongvee groter—lui —minder vast. vette kalveren kort .ichtere slachtkal- »r—vlotgehandhaafd Veel gewonden bij rellen in Milaan MILAAN (Reuter/DPA) In Mi laan hebben zich gisteren hevi ge vechtpartijen voorgedaan tussen duizenden studenten van de universiteit en een enorme politiemacht. Toen laat op de avond de balans werd opge maakt bleken meer dan zeven tig politieagenten verwondingen opgelopen te hebben en waren 350 arrestaties verricht. Het aantal gewonden aan de zijde der studenten kon nog niet wor den vastgesteld. De ongeregeldheden begonnen toen de studenten op het piazza Cordusio een protestdemonstra tie wilden houden tegen het op treden van de politie bij een eerdere studentenmanifestatie, Zes jaar voor doodslag meisje Aanstaande zondag wordt de ring- lijn 13/14 van de NZH. die ver scheidene woonwijken met el kaar verbindt, uitgebreid met een lus tussen Stationsplein en Brcestraat. Hierdoor krijgen verschillende stadsdelen een aanzienlijk betere verbinding met het stadscentrum. Het betekent een rijtijdverlenging met tien minuten. Omdat de be hoefte aan een centrum verbin ding vrijwel uitsluitend overdag aanwezig is. zal de Breestraat- lus 's avonds om half acht wor den opgeheven en zal 13/14 de rest van de avond de normale route rijden. Tijdens koopavon den (elke donderdag en tijdens bijzondere koopavonden) zal de ringlijn tot half tien naar het stadscentrum rijden. De route van de binnenstadslus is als volgt. Vanaf het station lijn 14; Stationsweg, Steenstraat, Prin- cessekade, Kort Rapenburg en Breestraat. Als lijn 13: Bree- straat, Koornbrugsteeg, Visch- markt, Aalmarkt, Boommarkt, Kort Rapenburg, Princessekade, Turfmarkt, Nieuwe Beesten markt, Molenwerf, Schutters veldweg en Stationsplein, na normale route wordt hervat Beginpunt van lijn 13 en eind punt van lijn 14 komt aan de Breestraat ter hoogte van de Diefsteeg. Daar krijgen de bus sen een wachttijd van circa één minuut. De laatste bus vertrekt hier om 19.30 uur (half acht) of tijdens de koopavonden om 21.30 uur (half tien). Het betekent wel dat deze betere centrumver binding overdag neerkomt op een half uurverbinding in plaats van de gebruikelijke 20-minuten- verbinding overdag. Mogelijk nadeel hiervan wordt echter ge ring geacht. Leiden Noord en de Kooi hebben op 31 oktober j.l. met Merenwijk-lijn 60 al een halfuurverbinding met het Cen trum gekregen, zodat men van daar nu vier maal per uur met centrum en station verbinding heeft. Voor zover het Zuidwest betreft is daar al jarenlang een 15-minutenverbinding met het centrum met lijn 4,. NZH-direc- tie en gemeentebestuur menen dat met deze verandering het openbare stadsvervoer betere service kan verlenen, zonder dat daarvoor extra hoge uitga ven behoeven te worden ge- Watersport vereniging o in Alphen ALPHEN In Alphen is men gisteravond gekomen tot de de- j finitieve oprichting van een wa- tersportvereniging. Tijdens een vergadering in de kantine van Alphense Boys zijn in het bestuur gekozen de heren Vis, Faase, Voet, Van Zwieten, dr. v.d. Steen en Van Dongen, i Het secretariaat van de nieuwe vereniging, die reeds 88 leden telt, is gevestigd aan de Wil- helminalaan (66). Binnenkort j krijgt de vereniging een naam. Leden hebben als suggesties gedaan. Genoemd zijn namen j als Golfbrekers, Albiniana (vroegere nederzetting van de j Romeinen), de Bijlen, Gnep- hoek. Watergeus, Vrouwgeest. Castellum en Eendracht. Het streven van- de nieuwe ver en-ging is het stichten van een jachthaven en zo mogelijk ook van een clubgebouw, die men liefst aan de Heimanswetering gesitueerd wil zien. De contribu- tie werd bepaald op 30 gulden, jeugdleden 15 gulden en dona- j teurs 10 gulden Nieuwsgierig Wethouder Bunnik zou volgens het raadsverslag (L.C. van 23 no vember) hebben gezegd, dat er door bemiddeling van de com missie ad hoe reeds veel in Stompwijk is verbeterd. Met mij zullen vele Stompwijkers zich afvragen wat die verbete ringen dan wel zijn. De Stompwijkseweg is nog steeds zo goed als onberijdbaar: de Dr. v. Noortstr. eveneens; de Knip- laan heeft decimeters diepe kuilen. Stompwijk heeft inder daad een mooi Dorpshuis, maar de commissie ad hoe heeft daaraan niets gedaan. Stompwijk krijgt er ook 30 huizen bij aan de Van Santhorststraat en de van Raephorststraat. Te veel huizen op een te kleine op pervlakte. Achter de Dr. Van Noortstraat ligt een sloot, die als open riool fungeert. Als de Stompwijkers willen zwem men, moeten zij dat doen in de Jan Koensevaart, die in verbin ding staat met de Stompwijkse Vaart, waarin Zoeterwoude het rioolwater loost, want het para depaardje van Leidschendam, Le fluit is zonder auto prak tisch onbereikbaar. Misschien kan wethouder Bunnik eens komen vertellen wat nu ei genlijk die verbeteringen zijn. We zijn brandend nieuwsgierig. J. v. Rijn, Meeslouwerweg 7. HAAG (ANP) Het Hoog Mili tair Gerechtshof heeft gisteren de 48-jarige wachtmeester eer ste klas C. B. uit Amersfoort wegens doodslag op de 14-jarige Gerrie van de Biezen veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van voorarrest en tot ontslag uit mi litaire dienst. De man heeft bekend zijn vrien dinnetje op 3 juni in de prins Bernhard Kazerne in Amers foort om het leven te hebben gebracht, door haar met een ha mer op het hoofd te slaan om haar daarna met een schoenve ter de keel dicht te snoeren. Demonstratie werkeloosheid in Londen LONDEN -r- Tienduizenden arbei ders hebben gisteren in ver scheidene Britse steden gepro testeerd tegen de steeds groter wordende werkeloosheid. Op het ogenblik zijn 970.000 Britten zon der werk. In Londen kwam het bij het par lementsgebouw tot hevige vecht partijen tussen demonstranten en politie toen een groep van ongeveer 2000 mensen zich of- scheiden van een grote protest mars langs de zuidelijke oever van de Theems. De politie onder wie 24 politieruiters trachtten te voorkomen dat de demonstranten het lagerhuisge bouw zouden binnendringen. De betogers overstroomden het par keerterrein bij het hogerhuis. Zij rukten autospiegels af, die zij als wapens tegen de politie gebruikten. Ook de handen en ruiten van de geparkeerde au- het ontgelden. LEIDEN (ANP) Aan de Leidse univ. is geprom. de heer A. J. M. Adam tot dr. in de "cneesk. op proefschr. „invloed van ver anderingen in de calciumcon- centratie van de cerebrale liquor op de co2 -gevoeligheid van het centrale ademhalingsreguleren- de mechanisme". Prom. prof. dr. J. Swierenga KATWIJK In het Musica- thester wordt maandagavond a.s. om 8 uur een ANWB film avond gehouden. Kleuren dia's brengen alles van het ANWB werk in beeld. LISSE Voor de bejaarden van huize Rustoord in Lisse was het gisteren grote ver koopdag. Op deze jaarlijks terugkerende gebeurtenis worden honderden snuiste rijen, flessen drank en dozen sigaretten aan de man ge bracht. Tevens worden enke le verlotingen gehouden. De opbrengst komt ten bate van het huis. Op de foto een groot aantal bejaarden uit Rustoord achter een van de verkooptafels. ZOETERWOUDE In Ons Huis wordt morgen en ba zaar terecht. Bij de beoorde- is voor de schulddelging van de restauratie van de N.H. Kerk en voor de jeugdraad; aanvang 14.30 uur. Daaraan vooraf gaat een tentoonstel ling van huisvlijt; aanvang 8.30 uur. Ingezonden werk stukken komen ook op de ba zar terecht. Bij de beoorde ling wordt een indeling in 5 groepen gemaakt. LISSE De buurtvereniging „Wilhelmina" houdt vrijdag avond aanstaande in Reho- both om 8 uur de najaars feestavond. WOUBRUGGE Uitslag kla- verjaswedstrijd voetbalver eniging: 1. C. Boer 5156 pnt., 2. H. Koetsier 5105 pnt., F. den Dolder 5025 pn<. OUDE ADE Het bejaarden comité organiseert op dins dag 7 december in het Lage Land. Voor vervoer kan ge zorgd worden. KOUDEKERK De Bond var Plattelandsvrouwen organi seert op vrijdag aanstaande om 8 uur in de Verenigings gebouw een feestelijke bij eenkomst. KOUDEKERK Burgemees ter Van der Linden opent om 8 uur vanavond in de boven zaal van hotel „Van Eg- mond" 'n tentoonstelilng van de vereniging „Vogel- vreugd". LISSE De IJsclub Lisse heeft enkele noodoplossingen gezocht om haar leden van de winter te kunnen laten schaatsen ondanks het feit dat de eigen ijsbaan door de bouw van het nieuwe Fioret- ti-college is verdwenen. Jeugdleden kunnen gaan schaatsen op de ijsbaan in Lisserbroek, met een bestuur van de Sassenheimse IJsclub tracht men een regeling te treffen om daar oudere leden te kunnen laten schaatsen en het gemeentebestuur zal worden verzocht medewer king te verlenen bij het uit zetten van een baan op het buitenwater van de Greve- ling. LISSE Aan de kop van de Kanaalstraat bij de Heeré- weg heeft gistermiddag een belangrijke zakelijke uitbrei ding plaatsgehad. De opper vlakte van de bestaande groente- en fruithandel Van Pijpen is met 100 procent vergoot. Het assortiment is ook belangrijk uitgebreid. De officiële heropening werd verricht door Antonie en Marjolein van Pijpen. NOORDWIJKERHOUT-Op uit nodiging van de Culturele Stichting Bollenstreek treedt op 30 november in hotel van der Geest het Amsterdamse Barokensemble Musica Da Camara op. Aanvang 8 uur. HAZERSWOUDE - Het eerste herenteam van Haduard heeft met 3-0 verloren van Salvo en speelde 2-2 gelijk tegen DVO 2.Het damesteam verloor met 3-0 van zowel Gemini als Leython. Het tweede da mesteam won met 3-0 van Argos 5 en 3-1 van Sivois 2. Hel tweede herenteam ver loor met 0-3 van KVC 5. HAZERSWOUDE-De collecte die onder de leden van de LTB tijdens de Oogstdank- dag gehouden is voor de met vakantie zijnde missionaris sen heeft 221,52 opgebracht. LTB'ers vierden de eucharis tie in de Engelbewaarders- kerk en woonden later het toneelstuk ,,Het vrolijke tankstation". HAZERSWOUDE-Waterver- vuiling in de veehouderij is het onderwerp van 'n bijeen komst die op 30 november om 8 uur in restaurant Groe nendijk gehouden wordt. De avond wordt georganiseerd door CBTB, HMVL en LTB. HAZERSWOUDE - Op de jaar vergadering van de woning bouwvereniging „Volksbe lang" bleek onder meer dat het bezit van deze vereniging is toegenomen met 50 wonin gen en veertig bejaardenwo ningen. VOORHOUT-De bouwvakzegels voor het NKV moeten vrij dag a.s. van 19.00 uur tot 20.00 uur op de Julianalaan 1 ingeleverd worden. LISSE-Hans Wiegel, politicus, zal zaterdagmiddag in de so ciëteit Artemis de expositie van Maartje Bouma openen. Vrijdagavond wordt in 't dorps- jhuis „Meerkoet" de jaarver gadering gehouden van de ijs- club Lisserbroek. Aanvang 8

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3