Koudekerk gaat kalmpjes aan doen met investeringen Volleybalclub voor Abbenes Glijdende wagen richt ravage aan Brand in kapsalon bioscopen Leidse agenda PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 NOVEMBER 197]j prijzen uit in Lisse LISSE In de Openbare School in Lisse heeft St. Nicolaas met Zwart Piet de prijzen uitgereikt aan de winnaars (-16) van de kleurwedstrijd VVN-blad sept. 1971. De volgende winnaars kregen uit handen van de Goedheiligman de prijzen: Hoofdprijzen: Diana Heruer, René Camphorst, Ma rieke de Vries, Janet Lampe, Joke de Jong, Marjolein van Pijpen, John Mens. Peter van Turenhout. Jaap Stapel. Cor Slobbe. Mirjan van der Voorn, Paul Veltkamp, Tinie van Dijk, Marjolein van 't Oever, Piet van Dijk. Voorts kwamen voor een prijs in aanmerking: Carina Mol, Eddy Mol, Carolien Schenk, Connie Plagman, Linda den Butter, Erwin van Achtho- ven, Weny van Ruiten. Mariska Medenblik. Polette Chatelain, Marian van Eysden, Liesbeth Beelen, Jennie Reeuwijk, Hed- wig Willemse, Raymond Mai- gret, Irmgard Verburgt, Coert I de Vries, Michael Koomen, Hans Heemskerk, Marja van de j Wetering, Wim van Dijk, Ellen Wijtsma, Ineke Robertus, Jaap Jansze, Lisia Smakman, Elbert j Camphorst, Peter Koomen, Lin da Sleutter, Frans Homma, An- remieke Verburgt, Joke Kaak, j C. van de Wetering, Tineke Schipper. Wethouder Thorn voorzitter van Jeugdnatuur^ acht OEGSTGEEST De inwoners van Oegstgeest zullen binnen kort uitvoerig worden geïnfor meerd over de Jeugdnatuur- wacht tot de oprichting waar van gisteren werd besloten in een bijeenkomst van B. en W. hoofden van scholen, ambtena ren van gemeentewerken, de plantsoenendienst en politiemen- Door de heer C.H. Voorhoeve, di recteur van het uitvoerend co mité van de Stichting Natuur en Jeugd, werd een uiteenzetting gegeven over de verschillende activiteiten. De jeugd kan ex cursies maken, planten kweken, nestkastjes verzorgen, behulp zaam zijn bij het beplanten en onderhouden van plantsoenen, exposities houden enz. De hoof den van scholen kunnen via de Stichting Natuur- en dierenfilms ter beschikking krijgen. Tijdens de bijeenkomst verklaar de wethouder J.J. Thorn zich bereid het voorzitterschap van de plaatselijke afdeling op zich te nemen. Angstig avontuur voor Koudekerker Koudekerk aan den Rijn Met een magnifieke zweef- duik belandde gistermorgen om half acht de auto van de 54-jarige Koudekerker H.C. K. in de sloot op de hoek La- gewaard/Hoogewaard/Dorps- straat. Tengevolge van plaatselijke gladheid, de onoverzichtelij ke bocht en het slechte weg dek (in dit gedeelte liggen nog vooroorlogse klinkers) kon de heer K. zijn auto niet meer in de juiste koers hou den, ramde een lantaarnpaal en verdween met hek en al in de sloot. De bestuurder, zijn vrouw en twee kinderen konden wonder boven won der allen ongedeerd de auto verlaten. Ze hielden aan het zweefduikavontuur slechts natte voeten en schrik over. „Voor hetzelfde geld", aldus de politie, waren ze over de kop geslagen, en dan waren de gevolgen aanzienlijk ern stiger geweest". Ook de ma teriële schade viel mee. Een kraanwagen van het Alphen- se bedrijf Bervo zette de auto enkele uren later weer op z'n vier wielen. De plaats van het ongeval is bij vele automobilisten be rucht. Het hek voor de sloot op de hoek Dorpsstraat/La- gewaard heeft het reeds vele malen moeten ontgelden. Ook houdt met zich lang niet altijd aan de voor geschreven snelheid. Het was gisteren echter de eerste keer dat een auto werkelijk „doorschoot" en met z'n neus in het water belandde. Bouw katholieke school in Aardam- West definitief TER AAR De begroting van Ter Aar is sluitend. Enkele ur- gentiewerken: De verlichting van de Oost-Kanaalweg, kosten 75.000 gulden. De reconstructie van de Kerkweg gaat 600.000 gulden kosten. De aanleg van een parallelweg langs de Schil- derweg, kosten 350.000 gulden. In de raadsvergadering kwam verder de bouw van een katho lieke school in Aardam-West ter sprake. Er werd een krediet van 935.000 gulden beschikbaar gesteld. In het uitbreidingsplan werd voor 330.000 gulden grond verkocht aan de NV Eurowonin gen. De maatschappij gaat aan de A.G. van der Hoevenstraat 16 verkoophuizen bouw. Tegenvaller voor aanhang Zeskamp Lisse LISSE Vele supporters van de Lissese Zeskampploeg hebben een fikse teleurstelling moeten slikken. Meer dat 1000 van hen hadden zich in laten schrijven voor bij woning van de Zeskamp in de Groenoordhal in Leiden. De NCRV heeft echter bericht dat er slechts 250 entreekaarten be schikbaar worden gesteld. Om de pijn wat te verzachten orga niseert het Zeskamp-comité di rect na de uitzending op 4 de cember een feestelijke ont vangst in „Warong Djawa". De 250 beschikbare kaarten worden zonder enige uitzondering uitge geven in volgorde van aanmel ding. In de organisatie van de I Zeskamp heeft zich inmiddels I een mutatie voorgedaan. De heer J. Snik heeft bedankt als j voorzitter. Zijn plaats wordt nu I ingenomen door de heer H.J.C. j v.d. Kroft, voorzitter van de VW in Lisse. SASSENHEIM Gisternacht om één uur raakte een personenwa gen op de Hoofdstraat bij War- monderdam met een vrij hoge snelheid, als gevolg van het gladde wegdek in een slip. Een ware ravage werd aangericht onder verkeersborden etc. Zo werden twee ANWB-richtings- borden, twee verkeersborden, een tuinmuur en een hek om vergereden. De personenwagen werd totaal vernield. De bestuurder afkom stig uit Rijnsburg liep wonder wel geen letsel op. Gistermorgen half 9 vond op de Hoofdstraat bij de Wasbeeklaan een autobotsing plaats als ge volg van het plotseling linksafs- laan van een Renault bestuurd door een inwoner uit Angerlo (G), terwijl een Opel, bestuurd door een inwoner uit Voorscho ten bezig was in te halen. De Renault werd zwaar beschadigd weggesleept, terwijl de Opel op j eigen kracht z'n weg kon ver- NIEUWKOOP De Dorpsstraat in Nieuwkoop wordt flink onder handen genomen. Bedoeling is dat het gehele wegdek een opknapbeurt kri volgen zij het met de nodige alsmede een verbetering van de trottoirs. Gevolg van deze reconstructie is dat het verkeer door Nieuwkoop moet worden omgeleid. Aartw averij. De bestuurders kwamen kelijk had het karwei er al op moeten zitten maar vertraging in de aanvoer van de benodigde materialen en verzakkingen in enkele wftor met de schrik vrij. gedeeltes gooiden roet in het eten. frc Avondvoorst. „De doodskreet van Satan" 18 jr. 19.00 u. 31.15 u. de overige middagen 14.30 u. LIDO: (Tel. 24130) „Wat zien lk" 18 LUXOR(Tel. 31239) „Nana.....nu" 18 REX: (Tel. 25414) „Buteh Cassidy and the Sundance Kid" 14 jr. STUDIO: (Tel. 33310) „Taking off" 18 tellingen zijn dagelijks 14.30, X» en 21.15 uur en zondag een ex- voorstelllng om 16.45 uur. TER AAR De heer H. Ver- bruggen uit Leimuiden is gis teravond gehuldigd omdat hij 25 jaar lid is van de konijnen- fokvereniging. De heer Ange- nent uit Woubrugge overhan digde hem een polshorloge. ALPHEN Door een tech nisch defect aan de Butagas- leiding is dinsdagmiddag om streeks 15.40 uur te Alphen aan den Rijn en dameskap salon van e heer Martman aan de Prins Hendrikstraat volledig uitgebrand. De brand onstond in een ach ter gelegen vertrek. Klanten en personeel konden de salon tijdig verlaten. De naastgele gen drukkerij van de heer Vis werd in allerhaast on truimd. Het vuur woedde hardnekkig voort en de vlammen kropen onder het schuine dak door naar de links belendende percelen, welke grote water- en gerin ger brandschade kregen. De brand, die voor minstens een ton schade heeft aangericht woedde het sterkst aan de achterzijde. Mede hierom werd de magiusladder bij de brandbestrijding ingezet. Het verkeer moest worden omge leid. Burgemeester mr. R. M. Gallas en de beide hoof dinspecteurs van politie be vonden zich op het terrein van de brand. Na een klein uurtje had de brandweer de brand onder de knie. In de haast bij het uitrukken kwamen brandweerauto en een politiewagen met elkaar in botsing. Gevolg: lichte schade. ABBENES Dinsdagavond heeft de Dorpsraad te Abbenes verga derd onder leiding van de heer B. van 't Riet. In deze vergade ring kon worden medegedeeld, dat de oprichting van een vol leybalclub nu geheel rond is en men tot de verkiezing van een bestuur is overgegaan. Voorts werd medegedeld, dat bespreking heeft plaats gehad met het gemeentebestuur van Haarlemmermeer over de be stemming van de inmiddels ge sloten oude lagere school. Mede gedeeld werd, dat het gemeente bestuur van Haarlemmermeer de school nu als onderwijsge bouw overgeschreven heeft naar de sector openbare gebouwen. In die verband wordt aan de Dorpsraad optie verleend om na te gaan, of de oude school op enigerlei wijze nog betrokken zou kunnen worden bij de ar- beid van het Dorpshuiswerk. Het oude in gebruik zijnde ge bouw is namelijk veel te klein geworden om alle activiteiten op behoorlijke wijze te doen plaats vinden. Een commissie uit de Dorpsraad zal deze zaak van alle kanten bezien en daar over rapporteren. Voorts heeft de Dorpsraad het tweede ge deelte van het winterprogram- ma besproken en vastgesteld. In dit tweede gedeelte neemt viering van Koningii (vanwege de zondag dit jaar 1 mei) en belangrijke plaats Men wil er een goed feest makenvoor de jeugd en vc ook andere activiteiten orgi KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De gemeente doet het volgend jaar kalmpjes aan met nieuwe investeringen. B en W consta- ren in hun beleidsnota dat er thans een zekere verzadiging is ontstaan in de kapitaalsinveste ringen met betrekking tot liet voorzieningenpeil. Met het hui dige voorzieningenpeil kan voor lopig de groei van de gemeente de komende jaren worden opge-- vangen, zodat er ten aanzien hiervan ook geen grote investe ringen meer te verwachten val len. Het investeringsplan voor het vol- NOORDWIJKERHOUT Het bestemmingsplan .Bollenge- bied Oosterduinen", omvat tende het vakantiedorp „So- lassi", het Oosterduinse meer, een kampeeraccomo- datie, agrarische bedrijven en een perceel grond in de zuid-oostelijke hoek, begint duidelijker vormen aan te nemen. Belanghebbenden on derzoeken momenteel de mo gelijkheden voor vergroting van het Oosterduinse meer in oostelijke richting en on dertussen is ook een aanvra ge ingediend voor de bouw van een motel in dit gebied. Voor wat betreft het vakan- tiesorp Solassi is de definitie ve vorm nog steeds niet vastgesteld omdat nog niet precies beken is welke objec ten rond het Oosterduinse meer zullen worden ge bouwd. Om te voorkomen dat rond het Oosterduinse meer bouwwerken worden opgericht die zich niet ver dragen met de reeds ge vormde plangedachten stel len B. en W. van Noordwij- kerhout voor het bestem mingsplan Oosterduinse meer opnieuw in voorberei ding te verklaren. Op de foto een zandzuiger die ondanks het gure weer in het Ooster duinse meer in aktie blijft. gende jaar vermeldt een aantal nieuwe objecten t.w. verkeers maatregelen, bouwterrein Dorp-Oost IV, 3e groenvenster, afbraak voorm. Herv. school en aanleg parkeerplaats, groen voorziening ten oosten van het zwembad, zoutopslagvoorzie- ning, beschoeiing Oude Rijn ter hoogte van de Hoogewaard bij woonschepen, maaibalken ach tertractor, verbouwing school- verwrking, verbouwing school gebouw Prinses Wilhelmina- straat 2 t.b.v. de openbare kleu terschool alsmede de gedeeltelij ke verbouwing van de zolder gemeentehuis. Verder zijn er enkele verschuivingen voor wat betreft de jaren van investerin gen t.b.v. de reconstructie van de Hondsdijk en Dorpsstraat, alsmede de uitbreiding van de tennisbanen. De totale kapi- taalslasten van deze investerin gen worden geraamd op 32.575,de kapitaalslasten van de reconstructie Hondsdijk en Dorpsstraat van 13.100, zullen echter pas in 1973 op het uitgavenbudget drukken, zodat de post „onvoorzien" van 30.000,— nog wel ruimte voor de overige verzwaringen biedt. Prioriteit verlenen B. en W. aan de woningbouw, waaronder be grepen zijn: a. afronding struk- tuurplan; b. afronding van en kele bestemmingsplannen, waarbij het plan Dorp-oost IV vorrang heeft i.v.m. continue ring woningbouw; c. aankoop grond voor Dorp-Oost IV en voorbereiding tot het bouwrijp- maken. In het kader van het vinden van de juiste antwoorden op de vra gen, op welke wijze Koudekerk zich in de toekomst zal ontwik kelen is het noodzakelijk dat de voorbereidende werkzaamheden en de afronding van het structuurplan met voortvarend heid worden afgewerkt. In de: raadsvergadering van december a.s. zal een verkeersnota aan de orde worden gesteld. Daarnaast zal in één van de eerste verga deringen van 1972 de toekomsti ge ontwikkeling van de gemeen te aan de raad worden voorge legd. In december a.s. zal aan de com missie van Openbare werken en Planologie 'n afgerond schetsont werp van Dorp-Oost IV worden aangeboden. Met de reconstructie van de Dorpsstraat en Hondsdijk zijn de plannen zodanig gewijzigd dat gezien de zeer slechte situa tie der 2 bruggen en het daar tussen liggend weggedeelte in de Hondsdijk, aan de recon structie van dit gedeelte voor rang verleend dient te worden boven gehele reconstructie, die uit een oogpunt van de financie ring en de dekkingsmogelijkkhe- den naar latere jaren opgescho ven dient te worden. B. en W. achten het verder nood zakelijk dat in 1972 een einde wordt gemaakt aan de tijdelijke oplosingen van de laatste jaren inzake de afvoer f verwerking van het huisvuil door het vinden van een definitieve vorm hier voor. Hierbij dient wel aangete kend worden, dat door een dergelijke voorziening de kosten van de reinigingsdienst aanzien lijk zullen stijgen. Gezien de groeiende behoefte aan meer werkruimte is de beoogde uitbreiding door verbouwing der zolder boven het gemeente huis zeer dringend geworden. ïn het kader van de bezuinigingen willen B en W in 1972 voors hands die werkzaamheden laten uitvoeren, die nodig zij om en kele werkkamertjes te verkrij gen. Winkels in binnenstad volgende week 's avonds geopend LEIDEN Het Leids City Centrum, waarin verenigd middenstands en grootwin kelbedrijven, heeft aan zijn leden de volgende Sinterklaas openstelling geadviseerd: Van maandag 29 november yoy en met vrijdag 3 decem ber tot 21.00 uur geopend. Maandagochtend gesloten. Zaterdag 4 december om 17.00 uur gesloten met uit zondering van een aantal sluiterijen en bakkers. St. Nicolaaspaleis, vang 14.00 uur. StadsgehoorzaalPauze-orgel cor Aanvang 12.45 uur. StadhuisBegrotingscommissie S ontwikkeling en verlr vang 14.00 en 20.00 t Groenoordhal: 20.00 uur. Stadsgehoorzaal ang 20.15 VRIJDAG 26 NOVEMBER Haagse Schouwburg t bij", aanvang 20.15 uur. De Boemerang Cabaret den beginne, aanvang 20.00 BoshuisRuilbeurs. Aanvar Micro-theater: Vestestraat. Imperii* Grimm-igheden. Aanvang 20.30 Groenoordhal: IJsrevue. Aa 20.00 uur. StadhuisBegrotingscommissie Vto» huisvesting en Openbare Wed ivang 20.00 t 14.00 uur. ■emeentehui gadering. Raadsi Ktvii ZATERDAG 27 NOVEMBER Vormingscentrum Oud Poelgeest 'r- Begln weekend „de wereld bef: vandaag", aanvang 14.30 uur. T ïoordhalIJsrevue. 10 en 20.00 uur. iw: Ezeltje Bik. Aanté 16.00 en 20.00 v been", aanvang 20.'15 uur. Clubhuis „Oosterkwartier stelling van Duiven, aanvang i EXPOSITIES Galerie Van der Vlist: „Kunst als geschenk lot 1 jan. derijen van Karei Wsggers en de Jong. Keramiek van Anke B kevoort en Babs Elsdlngen, Wand! den van Ans Lempens. Plaslief van Hans Goddefruv, Galerie Heuff: del. 017191-2186) t> dec. exposeert Dick van Voorst I monotypes en Flory Itallaner t tieken. STED. MUSEUM DE LAI Oude Singel 28. tel. 44044 t „Tabakorama". in hel kader I het 150-jarig bestaan van The Fernihout. Galerie lleuff: (tel. 01751-2185) I 01711-3501) 1 dec. tot 11 dec. B deus exposeert pentekeningen. NEDERLANDS LEGERMUSI Pesthuislaan 7. tel. 34241 zes pen (Javaanse) behorende bij f kampong. Leenmateriaal van Koningin Wilhelmlna. RIJKSMUSEUM VAN VOLKEI _DE: Steenstraat 1. tel. 33541 t „Tlderlda", dlo jar ling o\ bedrijf! Inlichtingen GAB part-time werk Man Vrouv schappij dl. 9.30—10.31" 19.30—20.30 uur. Morssingel Oude Rijn 190 vragen voor gezinsverzorging d; Hjks spreekuur van 9.0O—10.00 voor bejaarden hulp: Oude P.iJn Kroten, gekookt f 37. Rode kool 1-. 20—34. Spinazie 145—147. SpruW 61—72. Spruiten B 55—62. Prei' 53. T maten A 710—830. B fl 520. Uien middelgrof 7—22. «J peen 17. Witlof 132—189 per lW Knolselderij 14—33. Komkomnx* 51—82. Sla A 11—22 per 100 Peterselie 34. Selderij 11—26 pef

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4