Ans Steylen voelt zich niet eenzaam ZOON TEGEN FRAZIER EN PA BETAALT ALLES Zwitser Marty de laatste ontdekking Flyersop trampoline gestuit in hurt vlucht Sannes rainer ambuur UITSLAGEN KOERSEN HILVERSUM Feijenoord stroopt de transfermarkt af LEIDSE COURANT een zesdaagse kan. een riskante aangelegenheid worden als het niet perfect gebeurt. En dat was kennelijk niet het geval met het derlandse koppel Loevesijn-Stam. Eerst klapte in de pas begonnen zesdaagse van Gent Stam tegen het ovaal, pal daarop maakte Loeve- een duikeling. Ze konden de strijd voortzetten en gisteravond stonden zij met twee ronden achterstand op de zevende plaats. Aan de ding gingen Peter Post en zijn Belgische maat Ferdinand Bracke en het Belgische duo Sercu-De Vlaminck. UWARDEN Geert J. San- uit Haren (Gr) wordt de roe trainer van de eerste di e-club SC Cambuur uit Leeu- de «ntract, dat voorziet stelling per 30 november en loopt tot het einde van het ren, is gisteravond gete- 1. De heer Sannes is de op- er van Arie Otten, die door stichtingsbestuur werd ont- ieuwe trainer is oud-speler Velocitas en Be Quick, bij ke laatste club hij vijf jaar fnmeester is geweest. In 1970 talde hij het a-diploma. De B Sannes was de laatste tijd torn als trainer in het dpi an Noord-Nederland. luccessen van ridgeploegen ENE De Nederlandse brïd- èams hebben gisteren bi in de eerste ronde voor Europese bridge-kampioen- appen overwinningen be- ild. In het toernooi om het n kampioenschap won Ne land van Spanje. De dames sloegen Israël. tslagen van de eertse ronde zijn: kampioenschapNederland— 17—3 (85—50), Noorwegen— Brittannlë 13—3 (78—71). Ier- I—Finland 14—6 (65—49). België tenrijk 12—8 (73—63), Grieken- -West Duitsland 20 min 5 •22). Polen—Zwitserland 16—4 78). DenemarkenHongarije dn. 2 (11115—41). Portugal—Is- 20—min. 2 (MS—44), Zweden— -Slavië 11—9 (76—70), Frankrijk IJsland 11—9 (53—50), Italië—Tur- b 204 (124—24). P-74). NoorwegenGroot Brittan- S 1.82 (95—57), Zweden—Portugal -7 (73—61), IerlandDenemarken NEW ORLEANS Joe Fra- zier zal zijn wereldtitel ver dedigen. Deze week tekende hij een contract dat hem verplicht op 15 januari in de ring te verschijnen tegen Terry Daniels, een rijke stu dent die er zijn zinnen op heeft gezet carrière te ma ken in de bokssport. Het zal voor de eerste keer sinds 8 maart zijn, dat Joe Frazier weer uitkomt. Op die dag versloeg hij zijn uitda ger Cassius Clay en behield daardoor zijn wereldtitel in de zwaargewichtklasse. Het gevecht zal Joe Frazier geen windeieren leggen. Voor de strijd met Terry Da niels ontvangt hij het bedrag van 250.000 dollar, ongeveer 800.000 gulden. Terry Daniels moet het met heel wat min der doen. Hij krijgt „slechts" 30.000 dollar en nog eens 5Ö00 dollar voor on kosten. De prestatielijst van Joe Fra zier is, vergeleken met Ter ry Daniels, indrukwekkend. De laatste 27 gevechten was niemand in staat om hem te' overwinnen. Terry Daniels boekte tot nu toe 29 Optimistische glimlach van twee boksers die elkaar om de we reldtitel zwaargewicht zullen ontmoeten. Links student Terry Daniels, rechts kampioen Frazier. ningen, maar werd ook vier maal verslagen terwijl één partij onbeslist eindigde. De kosten van dit gevecht zullen geheel betaald worden door de vader van de 25-jarige student. Hij is eigenaar van een grote bouwmaatschappij in Cleveland. Terry Daniels studeert mo menteel aan dc zuidelijke methodistische universiteit van Dallas. Het is zijn be doeling om later rechten te gaan studeren. „Maar" zegt hij, „pas nadat ik wereld kampioen ben geworden". De televisie zal het gevecht, dat gehouden wordt in het Rivergate Auditorium in New Orleans, direct uitzen den. HILVERSUM De uitslagen van de gisteravond In Hilversum gereden Raadhuisprijs over 2440 m: 1. Jorno Beroona (J. Wagenaar jr) km. tijd 1.26.8, 2. Jheronimus, 3. Jacaran du Bois. Toto: wirui. 7.10 pl. 3.50, 2.60, 3.20 kop 3.30 trio 333.90. Witte Hullprig's over 1540 m: 1 KLtty O (P. Segers) 1.39.8. 2. Kees, 3. KastaMdes. Toto: wlnn. 2.30 1.80 Toto winn. 2.00 pl. 1.30, 2.30. 2.70 kopp. 4.70. Burgemeesterprijs over 2000 m1 Iris van Buren (J. Verhoeve) 1.23.2. El Cid d'Aster, 3. Henny Dunst. Toto: wann. 20.30 pl. 6.40 3.10 3.60 kopp. 5.70, trio 3085.90. Wetlioudersprijs 2040 m 1. Hadewych (H. Schoonhoven) 1.25,8 Ivan Axkit, 3. Ina. Winn. 7,50 pl 7,90 2,40 1,80 koppel 5,20. Sportparkprljs over 2400 m: 1. Henri van Wendy (P. Heynen)) 1.24.9. 2. Idas. 3. Hilda Z. Toto: winn. 4.70 pl. 1.30, 1.30. 1.60 kopp. 4.80. Carillonprijs over 2000 m: 1. Ineke R. (M. Vergay) 1.25 2. Johny Walker, 3. Jako S. Toto: winn. 18.30 pl. 3.10, 1.80, 1.70 kopp. 9.50 trio 8S5.50. Sportraadprijs over 3000 m (le afde ling): 1. Ivoor S (J. Leeuwenkamp) 1.34.5, 2. Inyala. 3. Harrovo. Toto: winn. 20.40 pl. 4.90, 2,-10, 3,90 kopp 7.70 trio 1445.40. Grote prijs van Hilversum over 3440 m: 1. Flamingo Six (J. Wagenaar jr) 1.20.6, 2. Felix, 3. Beaehbomber. Sportraadprijs 2000 m tweede afdeling: 1. Hollo Z (K. Heida) 1.26.1 2 Izanto, 3. History Jewel. Winn 16.20 pl 4,10 - 3,30 4,50 koppel 9,40, trio 1311,70. Sportparkprljs 2400 m tweede atd. 1 Goldspeed B (H. Pools) 1.24.5, 2. Import N, 3. Isnathan. Winn 4,90 pi 1,30 1,50 1,60 koppel 7,90. Totale omzet 362.977. DEN HAAG Met de twee de transferperiode in het zeer nabije vooruitzicht blijkt „het belangstelling hebben voor" weer het geijkte zinnetje te zijn. Twee ploegen staan vooral in het licht van de schijn werper: Feijenoord en FC Den Haag. De eerste is reeds geruime tijd naar stig aan het speuren naar een „afmaker", FC Den Haag kan op dat punt ook versterking gebruiken. Het verschil is dat Feijenoord een fors bedrag ter beschikking kan stellen, FC Den Haag niet, in dien van gemeentewege en er is al een miljoenentekort de financiële steun uitblijft. Feijen oord heeft als laatste gegadigde de bij Young Boys spelende Zwitser Marty, die onlangs zijn interlanddebuut maakte tegen Turkije, onder de loep genomen. De eenentwintigjarige Zwitser wordt in zijn land vergeleken met Cruyff. Hij heeft echter wel meer sterallures, die hem dit seizoen al tweemaal in conflict brachten met zijn bestuur. De „playboy van Lugano" zoals zijn voor een voetballer minder vleiende bijnaam is die buiten zijn voetbaltijd als discjockey optreedt, werd afgelopen zondag bekeken door een scout van Feijenoord, dat binnenkort nog maals zijn capaciteiten zal beoordelen. Marty is een rech tervleugelspeler. Er zijn echter spelers bij Feijen- qord, die zich afvragen welke wegen leiding en trainer willen inslaan indien inderdaad een aanvaller wordt aangetrokken die niet van het grote formaat is als gewenst. Marty noch de al vefrscheidene malen genoemde Hongaar Ladinszky schijnen een onverbiddelijke topspeler te zijn. Moulijn, Wery, Schoenma ker, Maiwald, Posthumus, even tueel Boskamp met zijn bewe zen schutterscapaciteiten, de jeugdige eigen kweek Van Leeu wen, vormen een aantal dat sterk gereduceerd zal moeten worden bij een aankoop. De re servebank zal stevig bezet wor den. In dit verband is het niet eens zo vreemd dat uit Parijs het be richt is gekomen dat Olympique Marseille interesse heeft voor Wim van Hanegem. Feijenoord zou Schoenmaker, Boskamp en de eventueel te contracteren Harrie Vos immers achter de hand hebben. Van Hanegem heeft voor dit seizoen evenwel een driejarig contract getekend, waarvan Feijenoord hem zeker niet zonder meer zal ontslaan. staan waarbij Van Hanegem als speler betrokken was, wel als (tijdelijk) aanvoerder. Hij ste een stem te hebben in de opstelling en verzette zich tegen het eventueel tegen FC Den Haag opnemen in de ploeg van Matthias Maiwald. Happel wenste geen enkele in menging in zijjn beleid. Dat heeft Van Hanegem ingezien de kwestie is volledig opgelost. Overigens staat het te bezien of zowel Van Hanegem als Jansen vanavond zullen spelen in de wedstrijd van Feijenoord ir Marseille tegen een selectie- ploeg van Zuidfranse verenigin gen. Happel wil in dit duel wat experimenteren (Schoenmaker en Boskamp op het midden veld?) en moet tevens denken aan de Maasstedelijke derby te- WIM VAN HANEGEM: driejarig contract gen Sparta die zondag op het programma staat. In de Franse selectie zullen wor den opgenomen Antal Nagy, die het bij FC Twente voor gezien heeft gehouden, en Lambert Verdonk van Go Ahead Eagles van wie Olympique Marseille een „testwedstrijd" wenst. Ver donk is met Feijenoord meege reisd en heeft belangstelling voor een contract in Frankrijk, dat na België eensklaps Nederland weer heeft ontdekt als leverancier van voetballers. Opgelost De ook in het buitenland doorge sijpelde controverse tussen Hap pel en Van Hanegem kan voor dit bericht, dat meer als ge rucht moet worden beschouwd, ook voer hebben geleverd. Er is echter geen conflictsituatie ont- Minder Omtrent de transferplannen van FC Den Haag heerst minder op winding. Er zou belangstelling bestaan voor de bij Ajax naai de reservebank verwezen Dick van Dijk en De Jong van NEC, die beide het verlangan van trai ner Jezek naar „meer kracht in de aanval" zouden kunnen ver wezenlijken. De mogelijkheid is voorts niet uitgesloten dat Cees Weimar aan het eind van dit seizoen in verband met het risi co dat hij nog steeds loopt door zijn (weliswaar genezen) blessu re zijn carrière wil beëindigen. Over de defensie behoeft FC Den Haag zich echter geen acute zorgen te maken. De leemte zou uit eigen rangen opgevuld kun nen worden. melo Dichtbij de wo- tting van bondscoach Hil an Diermen in Ermelo is letje geplaatst. Als r middel van een lier- istructie het dak wordt •pend dagen meestal Tkrachtige trampoline- ringers op, die in de fris buitenlucht hun uiterste ist doen het prestatieni- 'eau van Nederland om- te brengen. Maar de ioniers van deze sport '°en dat allemaal met een tegenzin... is er aan de hand? Toen het ■aoipolinespringen enige jaren sleden in Nederland zijn op- achting maakte, dacht de Eerderheid van het publiek een sport voor de toekomst, leze slapstickachtige bezigheid aangevuld met de noodzake- jta ernst moest een attrac- e worden. Op het strand en de 'ei. eigenlijk overal waar de re- reatiesport opdook, werden dan k ..springbakken" geplaatst, verbazing met uitbundigheid ibineerden. Maar de opwin- Eg bleef tenslotte een domine- 'd stempel op de ernst van je sport drukken. Daarom ïden zij, die het capitulatie- [fl weigerden te onderteke- a. het afgelopen weekeinde in imegen in alle rust om de jdstitels. Wat als recreatie-be reid een grote populariteit at. dreigt als topsport verge- 1 te worden. ouvast Paar duizend enthousiastelin- i Nederland, die een hou vast hebben aan de sensationele doorbraak van het trampoline springen in West-Duitsland, zit ten inmiddels niet bij de pakken neer. Onder het motto „wat daar lukt moet in ons land toch ook mogelijk zijn" tracht deze sectie van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond de image van trampolinespringen te verbete ren. Maar de verbondenheid met de gymnastiekverenigingen, waarbij de „flyers" zijn aange- nen. sloten doet daar geen goed aan. Daar komt nog bij dat trampoli- De klacht, dat te veel „onbekwa- nespringen vrij oneconomisch men" les geven, verdwijnt wel is. Voor de sport bedreven kan langzamerhand en in de toe- worden moet men eerst in het bezit zijn van een duur toestel zaal met een hoogte koms,t waarschijnlijk geheel om dat het KNGV is begonnen met een leiderscursus. Voor het eer- ,Het lijkt zo gemakkelijk", zegt trampolinekampioen Henry Zoet- brood. ste examen slaagde een twintig tal. „We zijn dus wel degelijk op de goede weg" bevestigen de Nederlandse kampioenen Nancy Spaargaren en Henry Zoet- brood. „Maar het is nog een druppel op een gloeiende plaat". Risico's Die opleiding moet een nieuwe impuls aan de trampolinesport geven. Door een betere begelei ding hoort men de drempel angst voor deze sport te doen overwinnen. „Omdat het zo ge makkelijk lijkt als men ernaar kijkt, staat men er aanvankelijk onbevangen tegenover", zegt Henry Zoetbrood, de 21-jarige Almeloër die na een onderbre king van drie jaar terugkeerde aan de top. „Wie serieus gaat oefenen, moet al snel met een angstcomplex afrekenen. Er zijn tenslotte meer risico's dan bij andere sporten. Van de twin tig die eraan beginnen zetten er maar een paar door". Nancy Spaargaren en Henry Zoet brood laten zich door de moei lijkheden niet ontmoedigen. Am bitieus als ze zijn tracht het voortvarende tweetal een brug met de Europese top te slaan. Gedurende hun streven laten ze kritiek los die er niet om liegt. Twee jaar geleden zei Henry Zoetbrood bijvoorbeeld: „Het KNGV maakt te weinig reclame voor onze sport en het subsi dieert de top onvoldoende. „In dat laatste is verbetering geko men" verklaart hij nu. „Maar in dat eerste niet". Ook Nancy Spaargaren sluit zich daarbij aan. „We zijn helaas een beetje een vergeten sport aan het wor den. Als de voornaamste oor zaak daarvan zie ik de te smal- HANS DE BRUYN Ans Steylen-Romer heeft evenals haar man Aad alles over voor de atletiek. Elke zondag legt zij zelf een afstand van negentien kilometer af. ZUTPHEN Ans Steylen-Ro mer leefde altijd in de scha duw van haar man, de oer sterke atleet, die ons land ja renlang in alle delen van de wereld op de zwaarste klus van de atletiek, de mara thon, vertegenwoordigde. Ans Steylen vond het best zo. Ze wilde niet anders. „Ik kan me heel goed voorstellen hoe een topsporter zich voor een belangrijke wedstrijd of tijdens de vele, vele belang rijke trainingsuren voelt. Daar moet je je bij aanpas sen. Heel gewoon." Geen bluf. Ans Steylen heeft haar hart verpand aan de at letiek. Ze trainde er in haar Rotterdamse tijd en nu nog in Zutphen lustig op los. „At letiek was en is ook vandaag nog alles voor me. Ik was vroeger driemaal per week te vinden op de sintelbaan. Dat was voor pakweg vijf tien jaar terug heel wat. Mijn top was een derde plaats op de 800 meter tij dens de nationale B-kam pioenschappen. Ik deed er twee minuten en 28 seconden over. Ach, belangrijk is het allemaal niet." Ans leerde, zoals dat in sporthuwelijken zo vaak gaat, Aad kennen op een feestje van een van de Rotterdamse atletiekvereni gingen. Ruim twaalf jaar ge leden gaven ze elkaar het ja-woord. Ans en Aad, je zag ze in het begin van hun hu welijk bij elke belangrijke wedstrijd bij elkaar. „Ge woon, omdat ik het allemaal verschrikkelijk mooi vond", bekent ze in de rustkamer van hun sauna aan de De- venterweg in Zutphen. Ze stopte overigens niet met at letiek. In 1964 haalde ze en passant het atletiekdiploma.. Tot genoegen van haar huidige vereniging, het Zutphense Hanzesport. Op maandag- en donderdagavonden („Kan ik even weg, omdat de sauna voor de heren is geopend") maakt ze de nodige Hanze- sporters wegwijs in haar fa voriete sport, trekt ze opnieuw spikes Voor een tippeltje van zo ge middeld negentien kilometer. Zo maar. „Oh, niets bijzon ders hoor. Dat is geen pres tatie, maar een kwestie van levensgewoonte." Ans en Aad Steylen kwamen kort na hun huwelijk onder de indruk van een lezing van de sportarts Rolink de „medicijnman" van Ajax die vele geïnteresseerde le den van enkele Rotterdamse atletiekverenigingen op de voordelen van het vegeta risme wees. Sindsdien zwe ren ze bij een naturalistische en vegetarische voeding. „We leven niet op een dieet", voegt Ans er rap aan toe, „maar we staan achter een levensgewoonte, omdat we beiden ervan overtuigd zijn. dat je enkel en alleen op deze wijze fit zult blijven en ook op latere leeftijd nog ac tief sport kunt beoefenen." Geen opmerking van een leek. Ans reisde de afgelopen twee jaar elke veertien da gen naar Utrecht, waar ze De vrouw de sportman getrouw AAD STEYLEN kilometervreter zich aan het Nederlands col lege van naturopathic op de eerste beginselen van de na tuurgeneeswijze wierp. Vier jaar geleden lieten ze Rotterdam voor wat het was en namen de benen naar Zutphen. „We hielden en houden nog van het avon tuur", luidt de simpele ver klaring. Aan de Deventerweg begonnen we met een sauna. Ans had enige ervaring in Rotterdam, waar ze als gedi plomeerd masseuse in een sauna werkte. Aad had bo vendien het ClOS-diploma op zak. Prettig Ans Steylen voelt zich nooit eenzaam. „Ik begrijp de vrouwen niet, die zeggen dat ze zich zo vaak eenzaam voelen. Dan moeten ze maar een hobby of zoiets kiezen." Toch voelde Ans Steylen-Ro- mer zich een keer niet al te prettig. Dat was tijdens de Olympische Spelen in Mexi co. Op het bij traditie laatste nummer, de marathon, deed Aad het lang niet slecht. Na gelbijtend volgde Ans diep in de nacht op de televisie de verrichtingen van de kilome tervreters. In een bijna on draaglijke hitte snelden de jongens van het „zwaardere werk" over het loodzware parcours. Aad hield zich uit stekend. Maar de finish heeft ze Aad nooit zien passeren. Ans: „Na een uur vond de NOS het welletjes. De win naar was tenslotte binnen en de rest telde blijkbaar niet mee. Ook Aad niet. Hij ein digde in een veld' van 72 deel nemers op de 27e plaats. Ik vond het een grandioze pres tatie. Het loon van zes we ken hard werken op die af grijselijke hoogte in Mexico. Aad verloor tijdens de mara thon maar eventjes zeven kilo aan gewicht."

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11