Maatschappij kritiek met Vlaamse slag St.-Jansfanfare gaf 'n prachtig concert en Grootse gym- jubileumfeest op turnshow Hercules Maskerade trok vol Dorpshuis Leeuwenhorst vierde feest Persoon huldig 20 jubilarissen: Veilingen MARKTEN LEIDSE COURANT LEIDEN Het Antwerpse Fak- In „Kom Vrede" viert de cyni- Een scène uit het toneelstuk Het begon in een gracht,d at zaterdag door Maskerade werd opgevoerd. Van links naar rechts: B. Bouwmeester als radioreporter, J. Wortman als Grederik Katoen en P. Boer als Willem Zorgvliet. Met ..Het begon in de gracht" Rijpwetering De toneelvereni ging „Baskerade" heeft zater dagavond in een goed bezet dorpshuis veel succes geoogst met spel „Het begon in een j gracht" van W. Dumond. Hoofdpersoon in het toneelstuk is de vrijgezelle boekhouder Fre derik Katoen (J. Wortman) die door een krantebericht plotse- Woerden en Alphen wonnen volleytoernooi van de K.P.J. ling to. held gebombardeerd ZOETERWOUDE - De K.P.J. organiseerde gisteren een vol- leybaltouraooi wordt, omdat hij Melita (Wilma Pouw) de dochter van zijn baas, Mr. De Bock van Waayenburg (J. van Berkel) uit een gracht zou hebben gered. Frederik ondergaat een serie 'huldigingen. De hospita van de „held", juffrouw Appelmans (Coby Hoogenboom-Verduin) raakt verliefd op hem, hetgeen niet verborgen blijft voor haar personeel het sprookjesduo Hans en Grietje (Albert Pouw en Ria Weenink). Er komt zelfs nog een radio-reporter met de grote Frederik praten. Tot ver maak van Melita en haar vrien din Hanni van Boekei (Anneke Borst), maar tot grote ergernis van de werkelijke redder Rob van Geel (J. uit den Boogaard), die ziijn romance verbroken ziet, mede door de bemoeienissen van zijn vriend, de vrouwenha ter Kees Miltenberg (W. van der Berg.) Tenslotte zijn er dan nog mevrouw Hogerwou (Corry Dekker-Legemate) en het meis- je van de kegelbaan (Piëta Min. LEIDEN - De Leidse Studenlen derhout (Alle Ui. den Boog- Federatie werkt aan de voorbe- aard-Wassenaar) die de rollen reidine van de „Nationale pro- completeren. Voor de geïnteres- j seerden: het loopt allemaal goed, wat je noemt een happy end. De regie het strijdperk kwa men. Daarvoor was in Zoeter- woude geen ruimte te vinden. Reden waarom uitgeweken werd naar de Leidse 5 Meihal. Mede door het uitvallen van de veldsporten was de belangstel ling daar groot. Tijdens een ge zellige slotbijeenkomst, 's avonds in het Don Boscohuis, waarbij D.J. „Rain and Tears" medewerking verleende, reikte voorzitter Sjef de Groot de prij zen uit. De uitslagen waren: DAMES 1. Woerden 2. Zoetenvoude 3. Valeas 4. Bodegraven 5. Alphen a.d. Rijn 6. Haastrecht 7. Hazerswoude Informatie over onderwijs protestdag testdag tegen het huidige onder wijsbeleid", die op maandag 29 november a.s. gehouden wordt. handen iIn overle8 met de federatie orga- Stem in de bouw voor vrouwen uit Voorhout VOORHOUT Nadat enige tijd geleden in de Voorhoutse gemeenteraad werd gespro ken over het in het leven roepen van een Vrouwenad viescommissie voor de wo ningbouw is door de burge meester een zodanige com missie benoemd. Het zijn de dames C. v. d. Berg, voorzitster ,S. Helant- Muller, secretaresse en M. A.v. Eijk, penningmeesteres. De doelstelling van de VAC is om tijdens de voorberei ding van de bouwprojecten namens de toekomstige be woners gesprekspartner te zijn tussen de opdrachtgever en de ontwerper. De advie zen en aanbevelingen beper ken zich uitsluitend tot de bewoonbaarheid van de wo ning en de woonomgeving. De VAC Voorhout stelt zich voor om bij de voorbereiding van het plan „Spoorlaan" door haar ontwerp de woon- technische kwaliteit en de sociale bewoonbaarheid van deze nieuwe wijk te bevorde ren. Het secretariaat is ge vestigd Willem Alexander- straat 30, telefoon 11782. keitheater bracht zaterdagavond In het Lak-schouwburgje de „wereldpremière" van een min of meer revue-achtige show on der de titel „Kom Vrede, Hopsa Vrede", geschreven door de Vlaamse journalist Bert Ver- hoye. De schrijver werd voor dit spektakel geïnspireerd, al thans wat thema en opbouw be treft, op „De vrede" van de an tieke Griekse toneeldichter Aris tophanes, geschreven in 421 voor Chr. ter gelegenheid van de Dioysosfeesten. Het stuk van Verhoye is echter in zoverre een bewerking van het antieke, dat het kritiek inhoudt op de samenleving. Hij heeft daartoe gebruik gemaakt van in het oorspronkelijke spel reeds aanwezige revue-aspect, terwijl echter het basisgegeven aanlei ding werd voor het spuien van een stevige dosis maatschappij kritiek. De hoofdpersonages ble ven daarbij dezelfde, alleen een paar nevenfiguren werden ver vangen of weggelaten. Waarom deze (wereld) première niet in Antwerpen? Bert Verhoye: „Wat maatschappijkritiek be treft lopen Vlaanderen) zeker minstens vijf jaar achter bij Nederland". Het is echter wel de bedoeling 't spel ook in Vlaanderen te brengen, en dan maar afwachten hoe het daar overkomt en al of niet door het publiek wordt geaccep teerd. sohe maatschappijkritiek hoogtij, Ook de kerkelijke overheden ontkomen niet aan zijn cynisme, evenmin als de machtsgroepen zoals het leger. Hij weet dat cy nisme soms aardig te bemante len door een hier en daar wat kolderieke humor, die echter het doel van zijn streven dik wijls te scherper doet uitkomen. Om nu te zeggen dat deze uit voering in het Lak-theater ge heel feilloos verliep, is echter nog wat teveel gevraagd. Het vertoonde nogal wat manco's maar dat zal hopen en ver trouwen we wel worden bij geslepen. Er zitten in het stuk sterke maar ook minder sterke, soms zwakke episoden, maar we wijzen graag op de eerste categorie. Naar onze smaak was het hoogtepunt van het ge heel een zeer sterk chanson over de soldatenhoer, voortref felijk gezongen door Viviane Redant als de slavin. Goed spel gaf ook Jan Jaap Jansc.. in ver schillende rollen- onder meer als wapenhandelaar en samen met Max Schuur (het kerkelijke establishment) in soms gevoeli ge schenenschopperijen. België (zeg Voortreffelijk was ook de muzikale begeleiding en origineel de aan kondigingen van wat genoemd werd de verschillende „schuif jes" van het spel. Bij het helaas niet in al te groten getale opge komen publiek kwam een en an der uitstekend over. WILLEM PRINS ZOETERWOUDE De Sint publiek riep dirigent Jan Mey Jansfanfare heeft de kracht- met een ovationeel applaus en- proef met Mies Bouwman's TV- kele malen terug. Hij ontkwam programma „Een van de acht" niet aan een toegift, met glans doorstaan! Het Cen- voorzitter J. Straathof kondigde was zaterdagavond tot de laatste stoel bezet bij het eerste concert in dit seizoen. Een te recht! Er werd kostelijke muziek ge speeld in een afwisselend pro gramma, dat een extra accent kreeg door de medewerking van het Leidse accordeonorkest „VI- VACEC''. An het eerste optreden voerde de fanfare een viertal klassieke werken uit w.o. de suite A Rus tic Holiday van Rimmer en de moeilijke ouverture Patience van Sull'ivan. In het tweede deel ging men meer op de lichte toer moet o.m. Spanish Eyes, Amour, Hava Nagila en een se lectie uit Hair. Het enthousiaste van B. Berk. het decor van Ton t Oomen. Soufleurs waren Gré I Luiten en W. Wolvers. Zaterdag avond a.s. wordt dit stuk weer opgevoerd in het dorpshuis, dan ten bate van de bejaardenkas. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het bejaardencomité. 02 I 46. Andijvie -15—69. Boerenkool 'Rood 39—51. Sim Wit 35—40, Si... Keefer 37—15. G. J. Sim 43. Char meur 55. Lena 4546. Esperenee Nordia 28—31, Sonora 21—2S. Belin da 36—59. Spanish Sun 25—33, Coral Carin Esther Ofarim 60. Son!a 64, Nerlne 37—95. Chrysanten 22—30 p. St. Tro- s chrysanten 65'135, Idem jaar rond ISO—230. Troaanjers 255—270. Free- sia's 100--240. Alstromerla ISO—220. Irissen 170435 per bos. niseert de L.V.V.S. Augustinus morgenavond een informatiea vond over de onderwijsproble matiek. Deskundigen uit basis-, middelbaar- en universitair on derwijs zullen daar de achter grond van het beleid en van de problemen uiteenzetten. Daar door zal de samenhang van de problemen op verschillende on derwijsniveaus duidelijk ge maakt worden. Ook wordt infor matie over het „waarom" van de demonstratie gegeven. Ieder een, die gemotiveerd aan het protest wil deelnemen is welkom om 8 uur 's avonds in „Eigen Huis", Rapenburg 24. LEIDSCHENDAM De 7-jarige Eric B. van het Isabellaland in Den Haag is zaterdagmiddag in het winkelcentrum Leidschenha- ge ten val gekomen toen de jon gen aan het spelen was op het dak van het stiltecentrum in het winkelcentrum. Met een hoofd wond en vermoedelijk een her senschudding werd de jongen opgenomen in het ziekenhuis Antoniushove te Voorburg. Veemarkt Amsterdam AMSTERDAM Aanvoer: 218 rune ren. 51 varkens. Prijzen runderei 4.25 tot 6.-. Prijzen varken 3.05 tot ƒ3.10. Handel runderei stug en duur; handel varkens: duu pelen 10. Andijvie 56—83. Kroten ge kookt 60. Boerenkool 32—45. Rode kool 17. Spinazie 1S3. Spruiten A 65—74, spruiten B 86—69. Prei 39— Sla A 13—27. PeterseUie 21—32. Sel derij 11—17. Veemarkt Rotterdam Aanvoer totaal 1530.. Slacbtrunderen kwal. 430155. 3e kwal. Varkens (lev.gew. ct. per kg 1 kwal. 245—247, 2e kwal. 243—245. 1 kwal. 240—243. Stieren.' februari een concert waarop uitsluitend deze muziek zal worden gebracht. Hoewel de beperkte omvang van het korsps een niet te geringen handicap was, heeft dirigent Jan Mey toch kans gezien het peil sterk op te voeren. Dit vroeg veel inspanning van de leden ook financiële. Om een goede uitvoering te kunnen ge ven, was het de laatste jaren zelfs noodzakelijk enkele krach ten in te schakelen van een zus tervereniging uit Nieuw Vennep waar de heer de Mey eveneens dirigent was. Het is daarom bij zonder verheugend dat het con cert van zaterdagavond geheel door eigen leden kon worden ge geven. Drie jeugdige muzikan ten maakten hun debuut op het podium. Er zijn nog enkele leer lingen in opleiding, onder wie een jonge huisvrouw, die snelle vorderingen maakt.. Bovendien meldden zich zaterdagavond weer nieuwe gegadigden. De op leiding duurt anderhalf jaa een niet geringe belasting. I Sint Jansfanfare verdient echt deze belangstelling want het een kostbaar stuk cultuur in dorpsgemeenschap waarop m zuinig kan zijn en dat dienovi eenkomstig behandeld dient worden. Het optreden van het Leidse cordeonorkest, dat buiten de i gen donateursuitvoeringen maar weinig naar buiten is treden, \\*erd een openbarin Dirigent Peter Slingerland hei de formatie van 15 5man tot e hechte eenheid gesmeed, welkn optreden getuigde van veel sti die. Behalve drie marsen w er volop ritme in de Zuid-Ara >E rikaanse potpourri, „Brasili i maar ook gedegen klassi i werk in „Ein Morgen, ein tag, ein Abend in Wien" Franz von Suppé. Bij de groteverl oting won r Paardekooper-Olsthoorn vouwfiets. Damesvoetbal ook in L.Y.B. WOUBRUGGE/ALPHEN AAN DEN RIJN Twaalf verenigin gen met een dameselftal hebben een oriënterend gesprek ge had over de eventuele aanslui ting bij de competitie van de Leidse Voetbalbond. De bijeenkomst werd gehouden in de kantine van de voetbalver eniging Alphia. Verder waren aanwezig WSB, KRV, UDO, Quick Boys, RCL, Weteringse Girls, Kickers, Oegstgeest, TAVV, Randstad Sport en Wou- brugge. Op 15 december zal een nadere bespreking over deze zaak worden gehouden in de kantine van Weteringse Girls. aanvoer kleiner, han- Prijzen prijsh. Var- Prijzen In per 100 stuks) fp-am 11.50—Hl.S0, i een geheel uitverkochte sport hal Cleyn Duin vond zaterdag een turnkringuitvoering van de kring Leiden e.o. plaats. Orga nisator was de Katwijkse Gym nastiekvereniging Hercules, die deze maand haar vijftigjarig bestaan viert. Na een welkomst woord van Hercules' voorzitter G. Stubbe gaven een aantal le den van de diverse deelnemen de verenigingen een leuke de monstratie „Swinging Gymnas tics" en een demonstratie kast- springen. Meisjes van 11 tot 15 jaar van de Oegstgeester vereniging O.G.A.V. deden een aantal goe de vrije oefeningen op muziek van Puppet on a String. Onder leiding van mevrouw J. Souve- rein waren er vrije oefeningen door huisvrouwen van de gym nastiekvereniging Hercules. Concordia uit Leiden gaf een balktraining. Zeer korte ritmi sche oefeningen liet Avanti uit Voorschoten zien. Onder leiding van mej. G. Kok deed SKR uit Katwijk aan den Rijn een aan- VIOORDWIJKERHOUT Docen ten en leerlingen van het Colle ge Leeuwenhorst hielden een groots feest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. -leel de school is omgebouwd tot één groot speelterrein. Overal vonden aktiviteiten plaats. Film- en diavoorstellingen in het natuurkundelokaal, een dis co-bar in de kantine, artistieke ac tiviteiten in het tekenlokaal en een overzicht van 10 jaar Leeu- Avondvoorst. ,.De doodskreet van Satan" IS jr. 19.00 u. 21.15 u. de overige middagen 14.30 u. JtDO: (Tel. 24130) ..Wat zien lk" 18 Jr. ÜXOR: (Tel. 31239) „Nananu" 18 Jr. EX: (Tel. 25414) ..Butch Cassldy ,&nd the Sundance Kid" 14 Jr. tUDIO: (Tel. 33210) ..Taking off 18 lUANON: (Tel. 23875) „Blue Movie" 18 Jr. e voorstellingen zijn dagelijks 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zondag een e..- tra voorstelling om 16.45 uur. wenhorst in het scheikundelo- kaal. Lokaal 10 was omgezet in een ware goktent. Het feest is 1 ingeluid met een cabaret-uitvoe ring door een daarvoor speciaal gevormde toneelgroep van do- centen en leerlingen onder lei- ding van de heren H. Hansier en A. van Waarden. Er moet i door iedereen in de zes weken tijd, die hen restte vóór zondag- avond, hard gezwoegd zijn. Het programma telde niet minder dan 26 sketches en liedjes, allen origineel en geestig, gebracht in een vlot tempo en met een en thousiasme, die al spoedig op de volle zaal oversloeg. Aan een ontbinding van deze groep, zo snel na oprichting en na zo n succesvolle samenwerking van docenten en leerlingen, gelooft niemand meer. Tenminste niet de ouders en de leerlingen, die voor het gebodene veel bewon- LISSE Het „Geestgrond Theater dering hebben en dit telkens tal stokoefeningen. Leden van de damesverenigingen Brunhilde en Nieuw Brunhilde, beide uit Leiden, gaven een goede de monstratie kastspringen ten bes te. Gymnastiekvereniging As- pasia uit Hazerswoude deed voor het eerst mee aan een kringturndemonstratie. Zij maakte een goed debuut voor de turnkring met een aantal lint oefeningen onder leiding van de heer K. Bontje. SKR was niet overtuigend in een aantal jazz- oefeningen op muziek van Ek- seption. De fantasieoefeningen van de vereniging DOS uit Lei den onder leiding van de dames Platteel en Moeliker hadden groot succes. Gekostumeerd beeldden zij een fakir uit. Een aantrekkelijk en technisch knap onderdeel vormden de tableaus van de vereniging Excelsior uit Leiden. Bijzonder geslaagd was de lichtgevende kleding in dit enige geheel door heren ver zorgde onderdeel. Een werve lende aanblik bood het lange- matspingen door leden van de diverse kringverenigingen. Een knappe prestatie als men be denkt hoe weinig tijd men heeft gehad dit met elkaar te oefe nen. Een ingelast onderdeel vormden de oefeningen van de vereniging Sparta uit Leider dorp. Hierna volgde een oefe ning aan de brug met ongelijke leggers door leden van de diver se kringverenigingen waarin Karin Bergman, kampioene kring Leiden, en voor Ank Plat teel opvielen. Onder leiding van mevr. E. Metz deed Brunhilde, aangevuld met mensen uit de kringverenigingen, een aantal goed uitgevoerde jazzoefenin- gen. In een zeer snel tempo sprongen 31 meisjes uit de kringverenigingen tramponette. zien op een aantal thema's uit de musical Hair. DOS demon streerde een aantal zeer goed uitgevoerde, zware trainingsoe feningen. Vreugde geven is vreugde beleven heette een erg goed uitgevoerd onderdeel van de vereniging Nieuw Brunhilde. Een grappig slot vormde de show van Concordia en Excel sior. Dank zij een zeer goede or ganisatie had de avond een bij zonder vlot verloop. Leimuiden verkoopt toch woning wetwoningen Leimuiden De raad muiden heeft op voorstel v j burgemeester en wethouders sloten tot de verkoop van rol ft tachtig eengezinswoningen, momenteel nog in onderhoud ij eigendom zijn van de gemeenji] Er is over dLt voorstel en langdurig gesproken hot ook reeds in twee voorgaat! raadsvergaderingen dit voorsh van het college is gediscussier Uit het voorstel van het colleji blij'kt voorts, dat m opnieuw een aantal woningi woningen in verkoop wil brïdc gen. Het betreft dit keer aantal woningen die allen 1961 zijn gebouwd, middeld een bedrag 30.000,- per woning zullen brengen. Bij deze prijsvasts ling is men er van uit gega^ dat de koopsom tien keer i jaarhuur zal moeten bedra< Voorts wordt bepaald, dat I dien de koper - die bewoner het pand moet zijn - de wonij binnen tien jaar wil verkop! deze eerst te koop moet aangeboden aan de gemeenl op straffe van een boete 10.000,-. „De woningen zuil in geen geval 'n handelsobjlf mogen worden", aldus de i zitter. t De raad besloot voorts akkoord gaan met het voorstel een drag van 660.000,- te acci ren der gemeente Rijnsi woude die deze gelden niet reet nodig heeft voor de vei' ding en reconstructie van Herenweg. Het college wil gedeelte van deze gelden bruiken voor de reconstruc van de Willem van der Veli weg. Zodra met de reconstruc van de Herenweg in Rijnsati woude begonnen kan worden genoemd bedrag weer moei worden terugbetaald. weer in een dankbaar applaus tot uitdrukking brachten. „Het zal je school maar mogen zijn", ook de volgende decennia. de dit jaar opgerichte toneelgroep uit Lisse, hield dit weekeinde haar eerste uitvoering in het gemeenschapscentrum van de Poelpolder. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven „En ik dan?" van Annie M. G. Schmidt. Het werd ondanks het feit dat het gure weer nog al wat toneelliefhebbers thuis hield, een bijzonder geslaagde première. Vooral de licht tc verteren humor Een zeer goed staaltje van mo rn dit. stuk zorgde ervoor dat df toeschouwers volop aan hun trekken kwamen. Op de foto van links naar J derne ritmische gymnastiek liet rechts Ria Hulsman, Ricky Wilson en Cock Schenk. rentelevisie aangeboden kregf01 terwijl er een gouden horloge was voor de 17 kope ju jubilarissen, te weten de he LISSE-HILLEGOM Zaterdag werd in de Treslongzaal het grote feest gevierd van de inge bruikneming van de kantoren met kantine en fabrieksruimte aan de Grachtweg te Lisse. Het feest werd muzikaal ingeluid om half 6 met een taptoe van het muziekcorps Canite Tuba te Lisse in de Sportzaal van Tres long, waarna de directeur van het bedrijf, de heer L. J. A. W. Persoon een welkomstwoord sprak tot al zijn directe mede werkers in het bedrijf en een groot aantal genodigden. Door de heer Persoon werd ver volgens een historisch overzicht gegeven van de ontwikkeling van het bedrijf. Nadat ook de heer Van der Touw een woordje had gesproken over de snel groeiende modernisatie bij Per- Na eerst de heer Persoon de der Mey, J. Bijster M. Kortekaas. P. Hoppenbrr0 wer, C. Paardekooper, A. To H. Mulder, J. de Zwart, J. Hei venvoorden, P. de Boer, C. Maris, H. Jansen, A. de Jo P. Sprokkelenburg, J. Star H. van Duyvenbode en J. der Voort. De huldiging van recteur Persoon, die 25 jaar het bedrijf werkzaam is, taak van de heer W. Th. Broekhof. Hij schetste de fc fc Persoon in zijn goede kwal ja ten als humaan mens i medewerkers, die zich verbondenheid aan het verbonden weten! de vereniging Nieuw Brunhilde I soon was het wederom de beurt aan de directeur maar nu om de 19 jubilarissen te huldigen (2 zilveren en 17 koperen). De zil veren jubilarissen waren de he ren W. van Stein en P. Philippo, die onder woorden van grote dank en waardering een kleu- den speld te hebben uitgej js welke ook de andere jubilaris ontvingen, werd de directie rast met een nieuw ontwin fabrieksvlag, de Engelse ei Nederlandse vlag, welke t gen in de rotstuin in schijn perlicht gehesen werden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4