St.-Nicolaas kwam alle afspraken op tijd na Oegstgeest maakt werk van milieu beheer Het werd een race tegen de klok, maar ta Geënsceneerd gebrul deed het goed bij ..Lil Ier is Sacrum5 MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT Bait) ;inderp zoeten leiden en omgeving st. Nicolaas is zaterdag in vele plaatsen rond Leiden door de bevolking binnengehaald. De hoogbejaarde kindervriend le verde in feite een enorme pres tatie. In minstens zes gemeen- werd hij namelijk zaterdag gesignaleerd; staande op een stoomboot, in een open rijtuig, in een buggy. Overal maakte ontspannen indruk hoe- n toch kan aannemen, dat hij de nodige zorgen heeft gehad om alle afspraken tijdig te kunnen nakomen. ji Sassenheim kwam St. Nicolaas Afojaars- nuziekfeest ging met grote boog om factor muzikaliteit heen Heiden Het grote najaarsmu ziekfeest van de Algemene Ne derlandse Unie van muziekge zelschappen is weer verleden tijd. De organisatoren kunnen verlicht ademhalen; de achten veertig deelnemende harmonie-, fanfaregezelschappen mogen thuis in minder grote spanning muziek maken en studeren en <fe jury kan zich een heel jaar lang prepareren op nieuwe (soms zeer aanvechtbare) beslissingen. achttien uur durende .strijd van dit weekend waren er namelijk totaal vier jurybeslis- ijfcsingen, die minstens merkwaar dig genoemd kunnen worden. Deze disharmonie in het -umiz mt ;Deze disharmonie in het muzi- "SS fa' Si 3° Ze 22.40 door a Mi air pi 1JO Lp. 21 pi 11 A' Dchlt' g( samenspel had tot gevolg, dsl niet alle prijzen op de juiste p/aats terecht kwamen of dat sommige gezelschappen minder Avo hoog werden gewaardeerd dan ihun kunde op ons overkwam. Muzikaliteit schijnt een factor te zijn waar het najaarsmuziek feest met een grote boog om- Öo Ni heen gaat. at wil natuurlijk niet zeggen, dat de winnaars allemaal ten 'onrechte hun lauweren oogstten. Zeker niet, maar mijn oordeel over het net niet promoverende f SVH uit Rotterdam of de har monie Concordia uit Treebeek, zeker ook Jong Excelsior uit Amsterdam niet te vergeten, aanmerkelijk hoger dan de puntentoekenning door de jury. kunt weten, dat ik met argwaan 8 altijd staande ovaties pleeg te rwerken, maar wanneer een hele volle Stadsgehoorzaal als Corcordia bejubelt na de onvoltooide symphonie van Schubert - en per slot van reke- hing waren de toehoorders prac- !isch allemaal ook muziekma- - dan zegt dat toch wel zoals het mij ook wel iets meer zegt wanneer een jeugd- n harmonie-orkest de eerste van twee Ierse toonschetsen van O'Donelli uiterst gaaf weet te spelen, om de Antilliaanse suite, gespeeld door SVH daarbij in 5n adem te noemen, resultaten, die men in het al gemeen behaalde, lagen dit jaar - - hoger dan verleden jaar. Er %x~H konden meer wisselprijzen wor- 22 (len uitgereikt. Daarbij wil ik igraag het Leidse K. en G.- noe men, dat in de onafhankelijke iroep hoge ogen gooide en de visselbeker in handen speelde Ovffthet 311 punten; daarmee ook jromoverend naar de vijfde af- "*ae,ing- i_seiwpli de punten aan de orde komen, kan het zinvol zijn om te ver melden, dat dit muziekfeest prijzen toekent, zoals op ^randere concoursen gebruikelijk küi i 'is' Omdat totaalpunten mis- 0 schien weinig voor u zeggen, 'm '#°lsta ik met hier te vermelden, tiat Benvenuto uit Voorschoten in de tweede afdeling tot de ^middenmoot gerekend kan wor- - zoals Kunst en Vriend- schap uit Zoetermeer met de over de sloot in de vier- afdeling bleef hangen. tok es hijeen genomen, werd er overgave gemusiceerd, maar als toehoorder ben je na ptwee dagen - eerlijk gezegd - ;^e' blij, dat je even niet hoeft an»»,e luisteren. Waar ik wél ooit MoM nog eens naar hoop te luisteren, is een concours, dat door de vier grote bonden gezamenlijk geor ganiseerd zal worden. Dón pas ag4 nebben we een algemeen beeld or "jan.^e muziekprestaties op lan- eu« oelijk niveau. Tegen die tijd oJji JJ^bben we mogelijk ook vol doende zitvlees gekregen om die ^happening uit te zitten. v..r üjn waarschijnlijk twee concoursweken r.oo.v "ik. Er wordt namelijk erg veel fóblazen en getrommeld, ook door veel jeugdigen en dat geeft burger veel moed; juryleden .misschien ook. Jan Doove met een gevolg van vijf Pieten, waar hij namens het hele onge duldig wachtende kindervolkje welkom werd geheten door de 3-jarige Minique Zoet. Veel aan dacht had de goedheiligman in Sassenheim ook voor de bejaar den. Hij zocht hen op in de Ber- nardus, Vredesteyn en de Schut- se. Bejaarden, die wegens ziek te hun kamer niet konden verla ten kregen persoonlijk bezoek. De SAMA had er bovendien voor gezorgd, dat de Sint in de drie tehuizen de nodige tracta- ties kon laten uitdelen. De Sas- senheimse jeugd kwam volop ,aan zijn trekken in ,,Het Bruine Paard" waar langdurig audiën tie werd gehouden. Daar wer den tegens de hoofdprijzen uit gereikt van de etalagewestrijd (1600 inzendingen) aan Pieter Kühn, Anette Stigter, Marck Broeken en Helen Rutten. Ver der was er een groot aantal troostprijzen. BOSKOOP zag St.-Nicolaas binnen komen in een open rijtuig, dat door twee paarden werd getrok ken. Bij het Raadhuis werd hij officieel ontvangen door wethou der mr. J.J.M. Tromm. In zijn toespraak tot St. Nicolaas wees Katwijk De tijd dat bisschoppen en zo zich met politiek bemoei den ligt al weer vrij lang achter ons. Toch komt het een heel enkele keer nog wel eens voor. In Katwijk bijvoorbeeld ieder jaar een maal. Zo omstreeks deze tijd. Sinterklaas blijkt name lijk nogal interesse te hebben voor de plaatselijke politiek. Ieder jaar weer haakt hij in op de situatie alsof hij niet is weg ge weest. Zaterdagmiddag behandelde hij de niet zo erg prettige verhouding tussen Katwijk en Noordwijk. In de Noordwijkse raad deed men vorige week nogal paniekerig over nieuwe ge ruchten dat Katwijk weer een stukje Noordwijk wilde annexeren. De Sint stopte burgemeester Vermeulen daarom een kanonnetje in de handen om zo nodig wat schoten voor de Noordwijkse boeg te kunnen lossen. Als pleister op de wonde liet hij burgemeester Bonnike van Noordwijk echter een vaatje haring bezorgen. laten gaan van veel wensen in het afgelopen jaar. Hij hoopte, dat St. Nicolaas in het komende jaar een handje zal helpen bij het tot standkomen van meer woningen. Na de toespraken maakte de Sint met zijn gevolg nog een rondgang door het dorp met de muziekvereniging St. Caecilia. Op de speelplaats van de Antoniusschool werden trak taties uitgereikt. KOUDEKERK EN ALPHEN deed St. Nicolaas aan met zijn ver trouwde stoomboot. In Koude kerk viel de intocht helaas wat in hetwater. Wegens de zware de wethouder op het nut het snoepen van zoetigheden te ver vangen door het eten van fruit, vooral appels. De bejaarde hei lige zei van harte te kunnen in stemmen met deze gedachte. In Flora bracht hij vervolgens en kele uren door met de jeugd, die zich uitstekend vermaakte. VOORHOUT verwelkomde St. Ni colaas in het Kievitspark waar hij gezeten in een buggy arri veerde met tal van Pieten. In het park was een heel podium gebouwd waar de heer Hekker namens de middenstandsvereni ging werd welkom geheten. Bur gemeester Stolwijk dankte St. Nicolaas voqj- het in vervulling regenval moesten de toespraken bij het gemeentehuis half bin nenshuis worden gehouden. Tij dens de rijtoer door het dorp moest de muziekvereniging Kunst na Arbeid afhaken, maar het gezelschap kon wel tussen de buien door even in actie ko men bij de toer door Hazers- woude-Rijndijk. In Hazerswoude werd burgemeester Ten Heuvel hof, die zaterdag jarig was, uit gebreid gelukgewenst door de Sint. Na de zaken in Koudekerk - Hazerswoude geregeld te heb ben spoedde de bejaarde kinder vriend zich met de boot naar Alphen. De debarkatie langs de Hooftstraat werd door een grote menigte bijgewoond. Ook de rij toer met een open calèche trok grote belangstelling. Bij de ver welkoming voor het gemeente huis maakte burgemeester Gal las St. Nicolaas deelgenoot van zijn grote zorgen over de balda digheid van de jeugd. Voor vele duizenden wordt in Alphen ver nield in parken en plantsoenen. Na een bezoek aan de twee kin dertehuizen van Zwammerdam ging St. Nicolaas naar de Rijn streekhal waar hij ongeveer 5000 kinderen ontving „Pufff", zei de Sint na afloop, ,,zo druk heb ik het hier nog nooit ge had". IN OEGSTGEEST bleek het met de jeugd wel mee te vallen. „Allemaal lieve kinderen" zo merkte hij tenminste op bij het Raadhuis in het Wilhelminapark waar hij ontvangen werd na mens het gemeentebestuur door de heer J. Thorn, wethouder van CRM („Heerlijk avondje") Mphen kwam de Si„, én middenstandszaken (suiker- goed en marsepein enz.). De heer Thorn, die men een klein - beetje als de ambassadeur 1 St. Nicolaas kan beschouwen, liet de kinderen een driewerf hoera uitbrengen wat de Sint prompt beloonde met een klein geschenkje. Bijzonder onder de indruk toonde de heiligman zich van het optreden van het Leidse jeugdorkest „De Burcht", dat een potpourri liedjes ten gehore bracht. De regen was zaterdag middag in Oegstgeest wel enke le malen spelbreker tijdens de rijtoer, maar het enthousiasme van de jeugd leed er nauwelijks onder: er werd met gulle hand gestrooid. i bij de Kon. Julianabrug een boerenblaaskapel voor vrolijke noten zorg- het St.-Ellzabetta ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdas en op zondagen door het Aca' misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 i voormiddag OEGSTGEEST Gedurende het voorjaar van '71 besloot de Oegstgeester raad zo spoedig mogelijk te stoppen met chemi sche bestrijdingsmiddelen en een natuurtechnisch beleid te voeren volgens de methode, zoals bijvoorbeeld Le Roy in de gemeente Heerenveen (ten dele) toegepast. Ook werd er een punt gezet achter het gebruik van herbiceden voor straten en speelweiden. Alleen bij hoge uit zonderingen wordt er nog gespo ten. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest hebben intussen een bezoek gebracht aan Heeren veen. Ze zijn tot de conclusie gekomen dat proefnemingen met gewijzigd plantsoenbeheer kunnen worden genomen. Zij hebben de directeur van ge meentewerken verzocht, met voorstellen te komen. In het kader van de maatregelen tegen de verontreiniging van het oppervlaktewater maakt mo menteel het Hoogheemraad schap plannen voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsin stallatie te Katwijk. De sane ring van de riolering in de dorpskern van Oegstgeest is mede een voorwaarde om op deze installatie de zgn. kleine Leidse agglomeratie te kunnen aansluiten, omvattende de ge meenten Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Oegstgeest en de nieuwbouw van de Universiteit „Leeuwenhoek", te Leiden. Het college van B. en W. heeft, vooruitlopend op het door de raad te voteren krediet, aan de minister van Binnenlandse Za ken verzocht vaste financie ringsmiddelen tot een bedrag van 100.000 beschikbaar te wil len stellen voor het uitwerken van de plannen. Het verzoek wordt bij de minister onder steund door het dagelijks be stuur van het Hoogheemraad schap. B. en W. vestigen verder in het begrotingsvoorwoord op de ves- j tiging van een viertal meetpun- j ten te Leiden, Voorschoten en Wassenaar ter meting van de J luchtverontreiniging. Zij wijzen j voorts op het voornemen elee- trostatische filters aan te bren gen in de schoorsteen van de I vuilverbrandingsinstallatie te j Leiden omdat de huidige stof- vangers niet meer voldoen. De j voorzieningen zullen wel konse- J kwenties hebben met betrekking tot het door de gemeente Oegst geest te betalen bedrag per ton verwerkt huisvuil. De Gouwe bij Boskoop wordt verbreed Boskoop Op de vergadering van de Provinciale Verkeers- commissie onder voorzitter schap van dr. R. eijsing is be sloten de Gouwe in Boskoop aan de oostzijde te verbreden. Wanneer dit echter zal gebeuren hangt af van de besprekingen tussen het provinciaal bestuur en de gemeente Boskoop. Het is wel duidelijk dat deze verbre ding consequenties heeft voor Boskoop. Men kan nu een be stemmingsplan maken voor het Nieuwe straat-blok. Het ligt niet in het voornemen van 't provin ciaal bestuur een nieuwe brug te leggen. De bestaande brug is berekend op 75 jaar gebruik en is nog maar 35 jaar oud zodati de Boskopers zeker nog wel veertig jaar over de hefbrug mogen gaan. De verbreding van de Gouwe zal aanzienlijk zijn. Op sommige punten zelfs 35 me ter. Tennisclub in Ter Aar opgericht TER AAR In het dorpshuis is zaterdagavond een tennisvereni ging opgericht. Het bestuur van de vereniging wordt gevormd door W. Keule- mans, voorzitter, A. Muschter. •ecr-itars, mevouw Gioene- veld-Van Gils penningmeesteres- se en de heren Van der Ham en Sietsma. De gemeente heeft la ten weten dat de financiering van twee tennisbanen rond is zodat men in 1972 zal kunnen beginnen. De sportraad heeft een lichtinstallatie aangeboden. Men wil tot de bouw van een clubhuis komen (kosten 35.000) via acties. Op de volgende ver gadering zal dit nader bespro ken worden. De tennisbanen blijven eigendom van de ge meente, het clubgebouw komt voor rekening van de gemeente. DEGSTGEEST/LEIDEN De Kon. Vereni ging „Litteris Sacrum" heeft voor haar le den en donateurs (een aantal dat uitbrei ding behoeft, maar altijd nog verheugend groot genoemd mag worden) een oude duif van het nest gehaald. „Brullen als een duif" van Leslie Storm, in de vertaling van wijlen Cees Laseur, werd een jaar of acht geleden door de Haagse Comedie op de planken gezet. Wat de duif toen nog aan geluidsvolume kon inbrengen is inmiddels geslonken tot een koeren met weinig zeg gingskracht. Niettemin is er zaterdagavond (komende donderdag- en vrijdagavond zijn er reprises) in het Rijnlands Lyceum door honderden trouwe Litteris-klanten danig gelachen om de blijspel-verwikkelingen rond Lord (hereboer) Dungavel, zijn vrouw Emma en zijn Amerikaanse schoonouders Tom en Muriel Chadwick. Er zijn een paar huwelijksprobleempjes, voornamelijk rond de bedrijfsintensieve Schotse farm van Dungavel en diens uitge breide menagerie (middelpunt: merry Ruby). De crises ontstaan met een glim lach en worden ook glimlachend tot een oplossing gebracht. In dit praatstuk, dat het bij het publiek blijkbaar nog best doet, hebben acht Litteris-actrices en -acteurs hun talenten breeduit. Deze bezetting is handig omgesprongen met de omstandig heid. dat een brullende duif geen serieuze zaak is. Iedereen kwam boven de middel maat uit. Bijzonder soepel en ontspannen speelde Bob Hageman die met Hans van den Wijngaard weer voor opmerkelijke decors had gezorgd Tom Chadwick. De huiselijke ups and downs werden door Joop Segaar (Dungavel) en Selma Hageman als Emma zeer bekwaam en luchtig behan deld. Erg plezierig ook was het societyas- pect, dat Anny Beerbaum aan Muriel gaf. Kees Schutte maakte een rustige, zich op zijn gemak voelende Schotse oom Edward: een goed tegenwicht voor Bob Hageman. Watse Tiesema was slechts kort neef Ber nard (die de farm zou erven als er geen zoon Dungavel zou komen); voldoende tijd echter voor ons om een contourenrijk spel te kunnen constateren. Een woord van lof voor de 13-jarige Mavo leerlinge Annelies Teeuwen, die erg fris en ontwapenend dochtertje Jane door df drijven liet hup pelen. Joop Beerbaum s een waardige, gelukkig niet al te s butler Mackin tosh. Spelers en regiss' .1 Bram Harteveld (die bij de aanvang de overleden oud-voor zitter Bas Hageman herdacht) kunnen te rugzien op een prettig geënsceneerd ge brul. De bloemen en het gulle applaus wa ren welverdiend. Het enige dat niet moeite loos over het voetlicht kwam was het ge manoeuvreer met het gordijn. Maar in een komedie mag er altijd wel iets uit de hand TON PIETERS. ALPHEN AAN DEN RIJN Dokter J. Veenendaal heeft zaterdagmid dag in de grote zaal van Nabij afscheid genoemen van zijn zeer tal rijke patiënten, vrienden en kennissen. Namens het ..Comité dokter Veenendaal" sprak de heer Verruijt die een kleurentelevisie en een stereofonische platenspeler aanbood. Namens de collega's bood dok ter Van der Steen een schemerlamp aan. Dokter Gill overhandigde namens het ziekenfonds een autoradio. Aan het slot van de receptie wipte ook Sinterklaas nog even aan. Op de foto dr. Erades, de op volger van de scheidende arts, dr. J. Veenendaal, die afscheid neemt van een van zijn patiënten. Wat u ook moet weten HILLEGOM In Treslong wordt donderdag de zg. keu zeavond gehouden. Aspirant deelnemers aan het cors kunnen dan een keuze doen uit de tientallen ontwerpen. KATWIJK In de W. van Veenschool wordt op 26 november een bazaar en rommelmarkt gehouden ten bate van het te bouwen ge meenschapshuis achter de Ger. Kerk in de Rijnstraat. ZOETERWOUDE Uitsla gen kaartwedstrijden LTB c KPJ. Kruisjassen: I. Mevr. Straathof-Berg, 2. N. Berg. 3. Mevr. W. Berg-v. d. Steen. Klaverjassen: I. Thijs der Salm, 2. Gerard Olst- hoorn, 3. Herman van Rijt. ZOETERWOUDE De wo ningbouwvereniging „Sint Willibrord" houdt morgen haar jaarvergadering in het Don Boscohuis, aanvang 8 uur. Op de agenda staat der meer een voorstel om grond te kopen voor evei tueel te bouwen woningen i 1972. Verder tot het aangaan van een lening van 125.000 bij de Raiffeisenbank. De vier aftredende bestuursle den zijn herkiesbaar. OEGSTGEEST schrijfster Sherezade houdt vanavond in het gemeente centrum een spraakwaterval op uitnodiging van de diver se vrouwenbewegingen. Aan vang 8 uur. LEIDSCHENDAM De be heerscommissie van het sportcomplex „De Fluit" komt morgenavond bijeen om de verhoging van zwemtarieven te bespreken. In deze vergadering wordt mevrouw Snijders-Bi voorgesteld als nieuwe pach ter van de restauratie De Fluit. De tarieven worden met tien procent verhoogd. De Sport- gemeenschap heeft de verho ging ontraden omdat de zwemsport altijd achter staat bij andere sporten ten zien van de indirecte subsi die. Wethouder Bunnik ont kent dit. Hij stelt de c< missie afwijzing van het t Voorhout Met ingang t 1 februari 1972 is de heer J. Barnhoorn, technisch, ambte naar in Voorhout, benoemd tot plaatsvervangend direc teur van gemeentewerken i Vinkeveen. Warmond De werkgroep Elim houdt op 27 november en 11 december om half acht liturgische vieringen in de BNS te Voorhout. De et staat in het teken van „Bre ken tot we heel zijn", de tweede „Uitzien naar Ge rechtigheid". Roelofarendsveen De vo gelvereniging „De Diamant- vink" zal zaterdag en zondag a.s. in café „De Vier Heems kinderen" haar 15e clubten toonstelling houden. Er zullen niet minder dan 396 vogels ge- exposeerd worden. De voorzit ter van het district Zuid-Hol land, de heer Godschalk, opent de tentoonstelling. Tot zaterdagavond tien uur zondag van tien tot zes kan men terecht. Rijpwetering Oud-Ade In het dorpshuis van Rijpwe tering kunnen vanavond v half acht tot half tien de kantiebonnen verzilverd wor den. Woubrugge Het fanfare corps Harmonie behaalde i terdag in Rotterdam twee eerste prijzen op het muziek- en zangconcours Ro-Zan-Co. Warmond Sinterklaas zal zaterdag a.s. zijn opwachting maken in Warmond. Hij komt om kwart over een bij de Gemeentehaven. Hij wordt ontvangen door de burgemeester. Voor de kleu terscholen begint het feest i Trefpunt om half twee, voo de lagere scholen om vier Lisse De damclub Lisse heeft de belangrijke wed strijd tegen WDG uit Wasse naar verloren en staat daar om gelijk met dit team bovenaan. i Ter Aar De hengelsport vereniging „De Brasem" heeft zaterdagavond de ba lans van het seizoen opge maakt. Eerste werd F. Wort- man met 565 punten, tweede Jac. Rietveld met 506 punten en derde W. Pijper 446 pun ten. Alphen De drumband a de muziekvereniging „Cres cendo" heeft zaterdag tij dens het grote muziek- en' drumbandcocours in Rotter dam de eerste prijs behaald met 348 punten. Leidschendam Uit het jaarverslag van het Wit Gele Kruis blijkt een flinke toena me van het aantal leden, het steeg tot 3.243. De exploita tierekening sloot over 1970 met een batig saldo. Voor '72 wordt een verlies geraamd van 14.000. Men overweegt daarom een contributieverho ging. Alphen Wethouder Goed hart stelt woensdagavond 1 december de lichtinstal latie in gebruik van ARC. Daarna wordt gespeeld de wedstrijd ARCUVS. Roelofarendsveen De kaartavond, die morgen avond voor de jeugd in De Alkeburcht gehouden zou worden, gaat wegens ziekte van een van de medewerkers

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3