De Zijl/LGB Bona Starsdames uit bekerstrijd STREEKDERBY FLUKS-TOP 5-5 Okker groots tegen Riessen GOEDE KANSEN geen moeite met PSV: 8-3 Swift Judojeugd VERLIES KANGE- ROES Zwemme j MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 Ll KATWIJK Het is opvallend hoe groot het verschil is tus sen de ZIJL/LGB van nu en de toen nog geheten de ZIJL van het vorige seizoen. Verleden jaar werd er 2 maal op het nippertje gewonnen van PSV, terwijl de Eindhovena- ren zaterdagavond in de „Miereweide" te Katwijk met 8- 3 ruim werd verslagen. Heel duidelijk werd het overwicht van de Leidenaars gedemonstreerd in de laatste periode. De coach van de ZIJL/LGB, Hans van de Moolen, zette toen namelijk de jeugdploeg in, die in deze laatste ronde 3 doelpunten voor en 1 tegen kreeg. LEIDEN/FOORDWIJKER- HOUT Zoals elke week, re den nu ook weer enkele honder den leden man de Leidse Wieler sportvereniging Swift op het par cours in Noordwij kerhout hun onderlinge wedstrijden. Tijdens deze wedstrijden gaat het er vaak net zo serieus aan toe als bij de „echte grote rondes". Ook de allerkleinsten, jongetjes van drié turven hoog, die het fietsen nog maar net geleerd hebben, strijden verwoed om de eerste plaats in „hun" klasse ment. De uitslagen van al deze felle po gingen zijn als volgt. Amateurs en nieuwelingen: 1. Ton van der Valk, 2. Jan Jansen, 3. J. Rie- broek, B. van der Hulst, 5. J. de Koning, 6. N. Vetsluis, 7. A. van der Lelie, 8. C. Brusee. Aspiranten: 1. Peter Post. Jeugd A: 1. Leon van Velzen. 2. Rene Hoogkamer, 3. T. Goos- sen, 3. J. Ouwerkerk. Aspiranten B: 1. J. van Kruiven- hoven, 2. J. Gieseman, 3. A. Goossens, 4. N. Werkhoven, 5. A. Robijn. Jeugd C: 1. H. Bavelaar, 2. T. van Weeren, 3. E. van Kruiven- hoven, 4. S. Schreijer, 5. R. Kruivenhoven, 6. E. Robijn. 7-jarigen: 1. J. Eradus. Zondag rijden de mannen ,van Swift om de Kuiters-beker. Weer in Noordwijkerhout. Hans van de Moolen liet de jeugd ploeg oefenen, omdat zij volgen de week zaterdag in Rotterdam samen met de „Meeuwen" en HZC/Robben zal strijden om het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams. PSV had weinig in te brengen bij de roodwitten, al leen oud-jeugdinternational Ben van Esch was in staat om goed tegenspel te bieden. Albert Spij ker opende de score met een hard diagonaal schot. Jacob Spijker benutte hierna een strafschop, die werd gegeven omdat Rob Schouten binnen de 4 meter werd teruggetrokken. Ben van Esch bracht in het be gin van de tweede periode PSV terug tot 21 maar een schitte rend doelpunt van Kees Pont zorgde voor 3-1. In het derde speldeel werd een numerieke meerderheid van de ZIJL/LGB door Wim Bergman afgerond. Rob Schouten scoorde via een break-out 5-1. Toch kwam PSV nog terug door een fraaie omhaal van Ben van Esch. Jacob Spijker, Frits Wel ling en debutant Kees Bronsveld doelpuntten in het laatste partje voor de ZIJL/LGB, terwijl we derom Ben van Esch dit deed voor de Eindhovenaren. Door deze 6de achtereenvolgende overwinning heeft de ZIJL/LGB samen met VZC/Ritmeester de leiding in de eerste klasse be houden. Volgende week zullen er in ver band met de Nederlandse jeugd kampioenschappen en de beker finale in Rotterdam geen com petitie wedstrijden gehouden worden. Het succesvolle team van De Zijl, dat een goede kans maakt de hoofdklasse waterpolo binnen te stappen. Bovenste rij v.l.n.r. Leo Onderwater, Wim Bergman en Rob Schouten; middelste rij: Frits Welling, Lambert Leenheers, Jacob Spijker, Kees Bronsveld en Kees Pont; onderste rij: Hak Kruine, Theo Uittenhout, coach Hans v. d. Moolen en Albert Spijker. LEIDEN Vanwege de deelna me van het Nederlands studen tenteam, met o.a. de Bona Stars-spelers Har Stol en Jaap Maassen, aan een internationaal toernooi in Bratislava, was er dit weekeinde voor de eredivisie teams geen wedstrijd vastge steld. Het damesteam van Bona stars moest de eerste bekerwed strijd tegen B.V. Enschede af werken en heeft het er lelijk bij laten liggen. Of de onderschatting van de tegenstandster nu de oorzaak was of dat de Leidse dames een volkomen off-day hadden, ze brachten er niet veel van terecht. Dat bleek al snel, want in de eer ste tien minuten slaagde Bona Stars er slechts in om 2 punten, en die nog wel uit 4 vrije wor pen, te maken terwijl de En- schedese dames zich nergens iets van aantrokken, ook niet van de man to man verdediging van Bona Stars, en een riante 2-14 voorsprong opbouwden. Dit wel tot hun eigen verrassing, want de Leidse dames wisten niet hoe de zone-verdediging van Enschede te bestrijden. Een pressing over het gehele veld van Bona Stars had tot resultaat dat de strijd nu gelijk opging en Gertrud van der Zon zorgde voor de 15-29 ruststand. Na de hervatting bleef de ver wachte opleving, die ook de En- schedese coach tot de laatste minuut bleef vrezen, uit enaf standschoten van A. Wevers ontwrichtten nu de Leidse zone. Sporadisch toonde Bona Stars haar ware gezicht en dat was te weinig om de achterstand onge daan te maken. Alleen Jos Valk en Gertrud van der Zon scoor den en dat was te weinig. Er was dan ook niets af te dingen aan de 34-52 nederlaag. Scores: Jos Valk 15, Gertrud van der Zon 13, Regina Kleiss en Mieke Zandbergen en Ilonka van Ber ge Henegouwen. 2. Topscoorster bij Enschede A. Wevers met 22 punten. Om de competitieloze periode van 5 dec. tot 8 januari, dit in verband met het Nederlandse team en de Kerst- en Nieuw- jaarstoernooien van Fiat Stars en Levi's toch goed door te ko men en het wedstrijdritme niet te verliezen en bovendien alle spelers een kans te geven, wil Bona Stars dan enkele wedstrij den spelen. Op 11 dec. zal Bona Stars in de 5-meihal spelen te gen het Nederlandse jeugdteam dat, gecoacht dor Dolf Pouw, o.a. de Bona Stars jeugdspelers Aad van de Niewendijk en Pe ter Kop in de gelederen heeft. t Crescendo in duel met Wim van Vliet van Algemene NOORDWIJK Deze streekder- zby was de enige wedstrijd in di strict Zuid West, die doorgang vond. Op een uitstekend be speelbaar Fluks veld speelden de teams een redelijke wed strijd, die met 55 afgesloten werd. In de eerste drie kwartier toonden de Sassenheimers zich de betere hetgeen ook resulteer de in een Top voorsprong. Wil- ma Kuhn gaf haar ploeg een 01 voorsprong, welke door een benutte strafworp van Hans Passchier genivelleerd werd. Via Maddy Faber nam de thuis club voor de eerste en de laat ste maal een voorsprong. Daar na drukte TOP door. Dik Iman- se bracht de balans in even wicht waarna twee treffers van Rob Meyer de eerste helft afslo ten (24). Na de thee toonde Fluks meer inzet en dat leverde resultaat op. Hans Passchier schoot tweemaal raak en bracht zijn ploeg weer op gelijke hoog te. Kees de Wit gaf Top ander maal de leiding 10 minuten voor tijd bepaalde Jan van Dronge- len de eindscore (55) hetgeen de juiste uitslag was van deze spannende match. Microkorfbal A.s. zondag gaat de zaalkorfbal- competitie van start. Daar alle wedstrijden van de veldcompeti- ties geen doorgang vonden, ge bruikten enkele teams de ge dwongen vrije zondag voor een oefenpartij in de zaal. Ons HuisDe Danaïden Na de winst op de nieuwbakken hoofdklasser Pams (10—7) trok trok Danaïde ter voorbereiding op het zaalgebeuren naar Ons Huis, dat met duidelijke cijfers werd teruggewezen. Via een 7 2 ruststand finishte De Danaï den met 126. De openingstref fer van Brugman beantwoordde de thuisclub nog vlot via Leo Kievit, maar daarna domineer de de Leidse ploeg. Treffers van Nap (3x), Erik Filemon, Wim Brugman en Casper van Nierop zorden voor een 7—2 score halverwege. In de 2e periode blies De Danaïden enigszins stoom af. Erik Filemon (2x) Gerard Nap, Casper van Nierop en Hans v.d. Leek hielden Ons Huis toch nog op ruime afstand. Vicus OrientisHKV Nieuwbakken Hoofdklasser Vicus en Oud Hoofdklasser H.K.V. kwamen voor een vriendschap pelijke krachtmeting in de 5 Mei hal binnen de lijnen. Na een goed gespeelde le helft zakte het spelpeil in de 2e periode iets. HKV toonde zich in het eerste half uur de betere ploeg. Via Oele namen de Hagenaars een 0—2 voorsprong, maar Vi cus sloeg hard terug. Treffers van Lenie Niessing, Mary Brug man en Nandi van Helden keer den de rollen om. Via 3—3 schoot Wim Meyer Vicus naar 4—3, waarna HKV door drie treffers aan het totaal toe te voegen de rust inging met een voordelige 4—6 score. Na de korte pauze zakte HKV te rug, waarvan de Hensen ploeg goed profiteerde. De soms laco nieke speelwijze van de HKVers werd afdoende afgestraft door treffers -van Lenie Niessing, Flip v.d. Meygaarden en Bram Westbroek (7—6). Via 7—7 en een gemiste strafworp van Rus- selers werd een op dreef zijnde Lenie Niessing matchwinnares (8-7). De Algemene Crescendo Doordat hoofdklasser Pams liever een zondag rust nam, oefende De Algemene tegen stadgenote Crescendo. Crescendo gaf de blauwwitte Overgangsklassers uitstekend partij. Ook hier zakte het spelpeil na een goed ge speelde eerste helft, waarin De Algemene via Wim van Iterson en Ruud van Vliet een 20 voorsprong nam. Via een treffer van Aad Schouten kwam Crescendo iets nader, maar een fraaie actie van Wim van Vliet leverde de 3e Algeme ne treffer op. Om en om scorend werd een ruststand can 53 bereikt. Ineke Thijssen en Wim van Vliet namen de Algemene treffers voor hun rekening. Ter wijl Liesbeth Beugelsdijk en Aad Schouten dat voor hun ploeg deden. Un de 2e speelperiode waren de doelpunten schaarser. Liesbeth Beugelsdijk zorgde voor 54, waarna Ruud van Vliet 5 minu ten voor tijd 64 inschoot. Le nie Kok bepaalde de eindstand op 6—5. HOUSTON Tom Okker heeft zich geplaatst voor de halve fi nales van het wereldkampioen schap profs. In de kwartfinales van het honderdduizend dollar- toernooi in Houston versloeg hij de Amerikaan Marty Riessen met 6—3 6—3 6—0. Tom Okker kwalificeerde zich in grootse stijl. Geheel hersteld Door de BBN afd. Zuid-Holland waren er in de sporthal te Oude Tonge judowedstrijden voor de jeugd uitgeschreven, waarvoor ook de jeugd van Eendracht Leiden had ingeschreven. Bij de jongens t.m. 23 kg. was de fina le een Eendrachtaangelegen- heid: Peter Bink en Lex Wild schut, beiden van de afd. Zuid- West moesten uitmaken, wie de gouden en wie de zilveren me daille omgehangen zou krijgen. Na een spannende strijd was het Peter Bink, die eerste werd. Bij de jongens t.e.m. 35 kg. was het Sjaak de Beer van afd. Zuid- West, die de derde prijs won. Meisjes t.e.m. 26 kg. Annelies Peet 2e prijs, meisjes t.e.m. 29 Peet 2e prijs, eisjes t.e.m. ba kg. Marjan, Molenaar 2e prijs, meisjes t.e.m. 32 kg. Marjolein Beij 2e prijs (allen afd. Mors- kwartier.). Op uitnodiging van de Mechelse Judoclub (België) reisden drie teams van Sportschool De Vries naar Mechelen. Ondanks het feit, dat het seniorenteam en in iets mindere mate het eerste Jeugdteam van de Leidenaars rogal fors uithaalden, waren de wedstrijden beslist het aanzien waard. De seniorenploeg van Sportschool De Vries, bestaande uit Wout Holverda, Jan Onvlee, Leo de Vries (ingevallen voor de zieke Dries Klein), Ruud Ou werkerk, Jan Barends en Piet de Jong, behaalden het maxi maal aantal punten (6 tegen 0). Jeugd 1 won met 3-1, Jeugd II verloor met 2-3. van de polsblessure, die hem bij het laatste toernooi in Bologna parten speelde, was hij ruim schoots superieur aan Marty Riessen. Na de tweemaal 6—3 van de eerste twee sets, werd de Amcrncaan in de derde vol komen overspeeld 60. Okker, die in de loop van het seizoen al meer dan honderdduizend dollar aan prijzengeld verzamelde, heeft zich door deze overwin ning in elk geval al verzekerd van de 21.400 gulden, die voor de vierde plaats is uitgeloofd. Minder in de lijn van de ver wachtingen liggend dan het re sultaat van OkkerRiessen (resp. tweede en zevende ge plaatst), was de overwinning van de 37-jarige Ken Rosewall op de tien jaar jongeren New- combe. De Deen Jan Leslchly heeft het internationale tennistoernooi van Johannesburg gewonnen door in de finale Manuel Santa- na in drie sets te verslaan: 6—7 6—3 6—2. Leschly kreeg als be loning een prijs van 34.000 gul den, de troostprijs voor Santana bedroeg 21.000 gulden: De Britse Virgina Wade heeft za terdag voor de tweede maal in vier jaar de toernooienreeks om de Dewarcup gewonnen. In de finale van het vijfde en laatste kaanse Julie Heldman die eer der Evonne Goolagong had ver der Yvonne Goolagong had ver slagen met 6—1 6—3. De eerste prijs in het heren enkelspel (6500 gulden) was voor Gerald Battrick, die Bob Hewitt (ZAF) verrassend versloeg 06 61 6—3. Hewitt nam revanche voor zijn nederlaag in het enkelspel in de opvallend rustige laatste partij van het dubbelspel. Met Seegers versloeg hij Bat- tric/Paish met 7—6 en 6—3. De eindstrijd van het dames dub- belspfel werd gewonnen door Evonne Goolagong/ Julie Held man, 7—5 64 tegen Frangoise Durr/Virginia Wade. Betty Stöve met Winnie Shaw als partner werd in de halve finale van het dubbelspel uitgescha keld door Wimbledonkampioene Evortnne Goolagong en Julie Heldman. ZWIJNDRECHT In de uitwed- strijd tegen Compri/Delta Zwijndrecht heeft Kangeroes za< terdag lange tijd de beste kan sen op de eindzege in handen ge- had. De zeker in 'n uitwedstrijd altijd moeilijke le set kwaraet de Kangeroesspelers glansrij' door. Vooral aanvallend gave de Leidenaren de toon aan. O 1015 setzege was dan ook dil verdiend. Compri/Delta kwan echter in de 2e set zeer ster] terug. Kangeroes verdedigd! zich met hand en tand, maai moest diverse malen het anl woord schuldig blijven op di uitstekende aanval van de ploe uit Zwijndrecht. Met 1510 tro Compri/Delta de score wee volledig in evenwicht. In de 3e set ontwikkelde zich ee fel gevecht om de leiding. Tc 7—7 hielden de beide teams kaar volledig in evenwich maar toen sloeg Kangeroes zij slag. Enkele misverstanden de Zwijndrechtse defensie den door de Leidenaars vakku dig uitgebuit en via 7—10 8—13 drukten Taconis c.s. doi naar een duidelijke 9—15 setz ge. En met deze 1—2 voorsprong ha Kangeroes de eindzege binne bereik. Maar ook Compri/Deli was zich terdege bewust a gevaarlijke situatie en zette de 4e set alles op de aanvj Kangeroes nam helaas afwachtende houding aar kwam de Leidenaars duur staan: 15—13 voor Compri/Deli en dus 2—2. Weer moest Kangeroes in set, de beslissing trachten forceren en evenals in voorgaande wedstrijden lukl dit niet. Krachtig gesteund door het talri ke publiek bleef de ploeg Zwijndrecht in de aanvi Kangeroes zag helaas kans meer zich aan de voortd rende druk te onttrekken. W konden de Leidenaars hun genstanders goed blijven 1 gen, maar de in het begin de set opgelopen achtersta konden zij niet meer goed ra ken. Met het kleinst rrvogelij verschil, 15—13, ging de set slotte naar Compri/Delta daardoor tevens de eindzege i reikte. Het reserveteam van ARGOS bepaald niet van plan zich een mak schaap ter slachtba (degradatie) te laten leid! Weliswaar ging de uitwedstrj tegen Panters met 31 ren, maar dit was helem; geen schande. De ploeg uit V nendaal voert de ranglijst overgangsklasse 9 aan. Cijfe 154, 15—5, 8—15, en 15—12. In de thuiswedstrijd tegen D behaalden Annet de Wit echter de volle winst. Weliswi duurde de strijd de volle sets en moesten de Leidse mes na een aanvankelijke 1 voorsprong daarna een achterstand wegwerken, i dit alles gebeurde met z speels gemak dat de eindze 32 in het voordeel van ARG 2, zeker niet onverdiend worden genoemd. Cijfers: 15- 12—15, 8—15, 15—6 en 15—7. ARGOS 1 had in de uitwedstic tegen het zwakke De Ken mers in het geheel geen moi om een 0—3 zege te bereik! De cijfers 1115, 315 en 1 15, geven wellicht aanleiding de indruk dat het allemaal i zo gemakkelijk ging, maar is slechts de schijn die bedrif Thuisspelend tegen het op geli hoogte staande K. en V. Zaandam hebben de pupil van coach Kleingeld duide teleurgesteld. Vooral aanvall moesten Alie Oudshoorn c.s. gelmatig het initiatief overla aan hun tegenstandsters en i de alleszeggende cijfers 11- 13—15 en 7—15 de 0—3 oven ning aan K. en V. laten. WORMERVEER In Worn|c veer heeft de zwemploeg vai|( ZIJL/LGB deelgenomen aan tweede gedeelte van de B-c T petitie. Tijdens deze wedstrij werden er twee kringree verbeterd. Marian Beste zwom de 100 m vrijeslag meisjes onder 12 j. in de ui kende tijd van 1.11.7. Het t g de record kwam op naam de estafetteploeg van de 5x5 vrije slag voor jongens onde'_ j. in de tijd van 2.23.0. Het oude record werd maar 1 met 19 sec. verbeterd. In merveer werd tegen de zv1 verenigingen KZC, DWR, macht en de Ham, die evf de Leidenaars hoog genol staan in de nationale B-coffi tie gezwommen. Totaal we er 4 eerste en 4 derde plaf|a bereikt. Rene Platje kwam u beste voor de dag met g overwinningen. Eerst won J jp 100 m rugslag voor meisje; v der 14 j. in 1.15.0 en even [g deed ze er op hetzelfde nufl maar dan bij de dames noj schepje bovenop en ntf 1.14.4. Opvallend ook ware tijden van Janet Vonk en q ward Maasdijk. Janet m n op de 50 m vlinderslag js' meisjes onder 10 j. 48.6 de 50 m vrije slag 40.0, t< Edward op deze nummers de uitstekende tijden mi van 44.4 en 36.6. Peter Wl |e zwom de 100 m schos 1.15.7. Hij werd derde. L

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14