Nieuwveense raad beslist nog niet over kleuterlokaal Volksliedavond in museum Lakenhal Zeskampsport Roodenburg Kosten reconstructie Noordwijkerhoutbrug: 1,5 miljoen gulden Verkeer en onderwijs besproken op burger avond aan Rijndijk School wordt weer gered Zingen voor het arehief •AGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 NOVEMBER 19? VOLGENDE WEEK OPNIEUW STEMMEN Jieuwveen Na een paar uur verlengde schoolstrijd heeft de gemeenteraad van Nleuwveen gisteravond niet kunnen beslui ten tot het verlenen van 59 mil le uit eigen middelen om een tweede lokaal te bouwen aan de te stichten eenklassige semi-per- manente Chr. Nat. Kleuter school aan het Conradpark. t$r\ de zijde van Gemeentebelan gen en de KVP-fractie stuitten alle pogingen om „ook aan de andersdenkende kindertjes" en aan een alternatief kleuterlo kaal „voor alle Nieuwveense kleuters" een kans te geven op de standvastige mening van ■burgemeester H. L. Breen, die met de wet op het kleuteronder wijs in de hand en alleen de in gediende lijst met handtekenin- Sassenheims paar 50 jaar getrouwd 5ASSENHEIM Het echtpaar Scheffer uit de Westerstraat >n Sassenheim is op 24 november 50 jaar getrouwd. De bruidegom komt oorspronke lijk uit Zwolle en was van 1920 tot 1960 werkzaam bij Albert Heijn. Vanaf 1933 was hij chef van het filiaal in Sassenheim. Bij zijn afscheid kreeg hij de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld door burgemeester Sandberg van Boelens. De bruid is afkom stig uit Amsterdam en was tot haar huwelijk op een atelier voor damesconfectie werkzaam. Het echtpaar heeft een zoon en vijf kleinkinderen. Het feest wordt gevierd in de „Oude Post" op woensdag 24 november a.s. van 4 tot half zes is het daar ook re ceptie. gen, verzameld door het Chr. schoolbestuur, voor ogen het voorstel van B. en W. bleef ver dedigen. Een poging van wet houder J. van Dijk (Gem. Bel.), de beslissing een paar dagen op te schuiven om alsnog de moge lijkheden voor een neutrale school te peilen werd met 6 te gen 4 stemmen afgewezen. Het kredietvoorstel haalde het ten slotte ook niet, want de stem men staakten: 5 tegen 5. Wet houder J. Fransen (KVP) was niet aanwezig, maar secretaris W. J. Eijs deelde mede, dat de wethouder telefonisch gezegd had, achter het voorstel van het college te staan. De heer C. B. Meijer (Gem. Bel.) vond het onjuist, dat de chr. kleuterschool zich als taak stelt, alle kinderen op te vangen. „Dit schoolbestuur hanteert normen, die zeer vernederend zijn voor de andersdenkenden". Fractie genote mevrouw Th. Speet-Sik- kens zei, dat door dit voorstel goed te keuren, de Nieuwveense kinderen gedwongen worden een bepaalde richting te aanvaar den. De heer Spekman (KVP) vond het allemaal te snel ge gaan. De heer Reijneveld (Prot.): „Wij trekken geen andere kinderen aan. De aandrang van buiten, ook van r.-kath. zijde, is altijd sterk geweest. We hebben de zaak niet overdonderd, al een paar jaar zijn we hier mee be zig geweest. Nu aan de wet kan worden voldaan probeert men een spaak in het wiel te ste ken". Zuster Gerarda Braken- hoff (KVP) bepleitte een „com- promisschool", om ook anderen anders te kunnen laten kiezen dan r.-k. of prot. Burgemeester Breen meende: „U hebt geen recht, hier afwijzend op te beschikken. Voor een openbare kleuterschool is geen kans, er is geen basis voor. U moet nu snel reageren, anders komt de goedkeuring in de knel". Na schorsing, die de ge moederen niet had verzacht, stemden de raadsleden Spek man, zr. Brakenhoff, Meijer, mevr. Speet en Van Dijk tegen, de prot. raadsleden en de KVP- ers v.d. Hoorn en De Groot stemden voor. Woensdagavond 24 nov. om 7 uur mag de raad het overdoen. LEIDEN Roodenburg is van plan in de maand december een Zeskamp-Sport te organiseren, waaraan zullen deelnemen Lug- dunum, LFC, UVS, DOCOS, Lei den en Roodenburg. Om goed aan de start te verschijnen heeft Roodenburg de medewer king verzocht en gekregen van de befaamde Zeskampploeg van Alphen, die met raad, daad en materiaal de Leidse vereniging ter zijde zal staan. Een enquête, gehouden onder de jeugd van Roodenburg, heeft aangetoond dat de C- en D-ju- nioren de meeste belangstelling hebben. Iedere deelnemende vereniging zal van deze beide categorieën acht spelertjes kun nen inzetten. Organisator - initiatiefnemer H. Bekkering: „Wij willen deze Zes kamp waarover wij iedere week vergaderen, eerst in het klein opzetten in de Vijfmeihal. Mocht het een groot succes wor den dan willen wij in navolging van de grote Zeskamp volgend jaar de Groenoordhal huren". De Noordwijkerhoutbrug, die over enige tijd een reconstructie ondergaat waarmee vele tonnen zijn gemoeid voor een overeenkomst met het rechtspersoon bezittende li chaam aan te gaan tot het af voeren naar en verwerken van het huisvuil. In 1973 zal naar verwachting met een aantal om liggende gemeenten een over eenkomst worden gesloten met de VAM. Het huisvuil wordt dan afgevoerd per trein vanaf het station Noordwijkerhout. VOORHOUT De raad van Voorhout zal in de vergadering van vanavond onder meer de volgende voorstellen voorge schoteld krijgen: -Geen verkeersverbod in te stellen voor de Teylingerlaan omdat uit een enquête en uit gegevens van de politie is gebleken dat zo'n verbod niet in het belang is van de verkeerssituatie. -Voor de reconstructie van de Noordwijkerhoutbrug een aan vullend krediet van 640.000 be schikbaar te stellen. De raad heeft al een krediet van 500.000 verleend en verder nog 250.000 gevoteerd voor aan koop van gronden. De ver ving van grond is inmiddels vol tooid. Naar verwachting zullen de kosten van de verbetering van de Leidse Vaart te Voorhout en de Lageweg te Noordwijk rond 900.000,- bedragen. Voor de reconstructie van de brug zelf is een bedrag van 240.000 geraamd. In totaal zal met- het gehele werk, de grondkosten niet inbegrepen een bedrag 1.140.000 gemoeid zijn. -Het recht van opstal voor sportvereniging Foreholte met tien jaar te verlengen. -B en W stellen voor het jaar 1972 Ernstig ongeval in De Zilk DE ZILK De 21-jarige mej. J.B.M.H. uit De Zilk raakte gis termorgen tussen de Cornelia- brug en de Ruigenhoek door een rukwind van haar brommer. Zij kwam zo ernstig te vallen dat zij met een schedelbasisfractuur en snijwonden aan het hoofd naar de Mariastichting te Haar lem moest worden gebracht. Het slachtoffer, dat geen val helm droeg, verkeert in levens gevaar. Vuilverbranding leent 1.8 miljoen Leiden-Oegstgeest Het bestuur van de gemeenschappelijke re geling vuilverbranding Leiden komt morgenmiddag in het ge meentehuis van Oegstgeest voor een spoedeisende vergadering bijeen. Onderwerp van gesprek is het aangaan van een lening, groot 1.880.000,- bij het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. 1 Deze lening is nodig voor. het aanschaffen en monteren van twee ttc-fvsngers op de schoor stenen van de verirrtndingsin- stsllstie te Leidsr- RIJNSBURG De Openbare School in Rijnsburg (zie foto) gaat in de raadsvergadering van aanstaande maandag weer gered worden. Om de drie jaar dienen B. en W. een voorstel in tot instandhouding van de school omdat telkens blijkt dat de school steeds onder het ver eiste aantal van vijftig leerlingen zit. Ditmaal kon men ophouden met tellen bij het 35ste scho liertje. Misschien dat in de ko mende jaren een wat gunstiger situatie zal ontstaan als er nog meer mensen van buiten Rijns burg in het dorp komen wonen. Zoeterwoude Een grotere groensrook tussen het indus triegebied en de woonwijk, me dewerking bij de scholenbouw en grote zorg voor de verkeers veiligheid waren de belangrijk ste wensen die naar voren kwa men op de burgeravond in de „Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk. De breedte van de groenstrook varieert van 12 tot 80 meter. Wethouder Van Hofwegen ont kende met klem dat er aan de groenstrook ter hoogte van de Nassaustraat in de loop van de tijd „geknabbeld" zou zijn. Deze komt nog steeds overeen met het oorspronkelijke plan. Bij de toenemende industrieves tiging zal de capaciteit van de rioolwaterzuiveringsinstallatie - onvoldoende blijken. Deze zou i dan moeten verdwijnen, wat nieuwe mogelijkheden ter plaat se zal bieden. Overigens is dit een zaak van Rijnland. Er wordt naar gestreefd, rond het gehele industrieterrein een wan delgebied aan te leggen. Binnen enkele weken zal worden begon nen met de aanleg van het speelterrein aan de Oranjelaan. De plaatsing van de verkeers lichten op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Oranjelaan is af hankelijk van de voorzieningen bij de afritten van de rijksweg. Deze moeten op elkaar worden afgesteld maar het gebied van de afritten behoort aan Leiden, dat financieel over de brug moet komen. Handhaving van de lichten ter hoogte van de kerk zal nooit genade vin den bij Rijkswaterstaat. De ge meente heeft de voorbereiding van de tunnelaanieg nabij de Rijnegommersloot afgerond. Het wachten is op de goedkeuring van G.S. De duur van het totale werk wordt geraamd op 5 6 maanden. De scholennood is het meest acuut voor het kleuteron derwijs. Er wordt gedacht aan een radicale oplossing door de bouw van een totaal scholen complex. Dit vraagt echter veel studie en voorbereiding. Burge meester Detmers had bij zijn inleiding een schets gegeven van de gemeente en daarbij o.m. gewezen op het wegnet met een totale lengte van 40 km. wat een kostbare zaak voor 't onderhoud is. De burgemees ter wees erop, dat de nieuwe ont wikkelingen in Zoeterwoude het noodzakelijk maken, het voorzie ningspatroon uit te breiden. Mevr. A. Kortman-Keulen be lichtte het werk van de Stich ting „Oud Zoeterwoude" en wees op de tentoonstelling die in het a.s. weekeinde aan de H.R. zal worden gehouden. Pastoor A. Kragtwijk ging nader in op een aantal aspecten van het kerkelijk leven „aan de Meer burg". De matig bezochte bij eenkomst werd opgeluisterd met een optreden van het gemengd zangkoor o.l.v. de heer P. God- dijn. Men bracht een viertal werken ten gehoor w.o. het „Gloria" uit de Missa Pontifica- lis van Persrosi. Organist Rie- beek begeleidde het koor aan de piano. Het slotwoord was van wethouder A. Duinden die het belang van goede communicatie onderstreepte. Nieuw tarief OP ZOEK NAAR T OUDE LIED gas en licht VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten komt vol gende week vrijdagavond om 8 uur bijeen ter behandeling van voorstellen van B. en W. tot het aanvaarden van een schenking; het deelnemen aan een gemeen schappelijke regeling voor een „Regionale brandweer Rijn land"; het aankopen van grond nabij het Korte Vlietkanaal van de provincie Zuid-Holland en de gemeente Leiden; het vaststel len van het bestemmingsplan „Dobbewatering"; de aankoop van de woning Jacob van Heemskercklaan 87 ten behoeve van de huisvesting van de bur gemeester; wijziging van de verordening op de reinigings rechten; wijziging van de gasta- lieven en de elektriciteitstarie ven; het beschikbaar stellen van een krediet voor het aan brengen van een centrale ver warmingsinstallatie in de dienstwoning van het Cultureel Centrum; het beschikbaar stel len van een .krediet voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van het Cultureel Cen trum; het beschikbaar stellen van een krediet voor een cen trale verwarmingsinstallatie in het jeugdgebouw Impeesa aan de Mozartlaan 18; het onttrek ken van de Kenninckdreef aan het openbaar verkeer; enige on derwijsvoorzieningen en de be handeling Deelnota II, samenge steld door de Ver. van Neder landse gemeenten in opdracht van het Gewest Leiden. Theo Deddens maakt rentree in Warmond WARMOND In het expositie centrum galerie „De Pomp" te Warmond worden van 20 no vember tot en met 10 december collages en pentekeningen van Theo Deddens geëxposeerd. De jonge Groningse kunstschilder maakt met deze expositie op nieuw een rentrée in de Neder landse kunstwereld. De thans geëxposeerde collages verschillen met die van vroeger werk, niet alleen door sterkere kleurvlakverdeling maar ook door grotere vereenvoudiging en feller en dieper kleurengamma. Met de door hem gebruikte techniek van pointing and lining wordt zodanig met licht en schaduw gespeeld dat bij de toeschouwer een grote geboeid heid ontstaat. Leiden Ate Doornbosch, ver bonden aan het Nederlands Volkslied-archief te Amsterdam en o.a. bekend door zijn radio- rubriek „Onder de groene Lin de", komt vrijdagavond a.s. in het Stedelijk Museum „De La kenhal" te Leiden vertellen over zijn vele speurtochten naar het Nederlandse volkslied. Vooral door zijn radio-rubriek, waarin de liedjeszangers zelf hun liedjes ten beste geven, heeft de heer Doornbosch een verbazingwekkende en sterk ge varieerde liederenoogst bijeen gebracht, afkomstig uit alle ge westen. Tijdens zijn lezing in de Lakenhal zal de heer Doornbosch oor spronkelijke veldopnamen doen horen; hij zal ook situaties etc. door middel van dia's verduide lijken. Na de pauze kan het publiek zelf actief worden. Het mag vragen stellen en daarbij zijn eigen liedjes voorzingen. Ook kinder- folklore is zeer welkom. Voor Marktberichten ROELOFAREND6VEEN 17 nov. Bloemen: Am. Anjera Sim Rose 2637, Sim Rood 32IC, Sim Wit 32—38, Sim Keefer 30—39. Sim Ar thur 34. Sim Allee 36. G. J .Sim 36. Lena 2838. Charmeur 35—55, Ro zen Garnette. Carol .Sonora, Faber- ge 17—23. Zorlna. Nordia 21—28, Carla 33—13, Sonia 56 -66. Belinda 35—59. Proi - - - - - 27—15, -30. Super 2637. Peer Gynt 2513. carina 27—33. Baccara 45 Evergold 33—34. Jr Miss 26—31. spar.;sh Sun 32—35. Esther Ofarim bi. Gerbera s 4445. Lelies 4865. Xerine 37—85. Chrysanten 20—43 j p.st. Trosehry»a:iien 75155. idem jaamond 140200, Tros anjers 210— I 295. Aistroemeria 200—260, Irissen l 255—400. Frees ia's 130—225 per bos. Pont vervangt Koudekerkse brug KOUDEKERK AAN DE RIJN Er vaart weer een pontje over de Rijn bij Koudekerk. Alleen 's nachts wel te verstaan. Dan kunnen voetgangers van dit overzetmiddel gebruik maken omdat de Koudekerkse brug in de kleine uurtjes opgeknapt wordt. Overdag is het wel mo gelijk via de brug de Rijn over te steken. De auto's kunnen niet van het veer gebruik maken, zij worden omgeleid. De herstel werkzaamheden. die 20.000. gaan kosten, zullen zaterdag voltooid zijn. de beantwoording wordt de heer Doornbosch bijgestaan door een forum, bestaande uit: 1) Mevrouw Marie-Cécile Moer dijk uit Zeist, directeur van de Nederlandse Vereniging voor de Volkszang, en alom bekend door haar geregeld optreden voor ra dio en televisie en allerlei volks lied-festivals in binnen- en bui tenland. 2) Dr. Tj. W. R. de Haan, Wasse naar, hoofdredacteur van „Ne derlands Volksleven", in welk blad hij binnenkort een uitge breid opstel zal publiceren over een hele reeks volksliedjes, die omstreeks 1950 werden opgeno men in Katwijk aan Zee. 3) Dr. J. van Biezen, Wassenaar, musicoloog en docent aan de rijksuniversiteit te Leiden en 4) De heer B. W. E. Veurman, Wassenaar, publicist over volks lied en kinderspel (Westfriese liederen en dansen; Adellijn, bruin maagdelijn; Volendam, leven en lied; Volendammer Schilderboek. In Leiden is vanouds veel gezon gen. Daar kan men het recente jaarboekje van de vereniging „Oud-Leiden" op naslaan: het volksleven heeft er de eeuwen door een eigen kleur door ge had. De volkskunde-commissie van de vereniging Oud Leiden, die de zangavond organiséert secretaresse drs. I. Moerman, Oude Vëst 187a te Leiden verwacht dat de volksliedavond goed zal aanslaan. Ze hoopt daarom op een flinke opkomst:,, leden maar ook niet-leden zijn van harte welkom mèt de lied jes (uit liedjesboeken en -schrif ten, om van de steeds zeldza mer wordende liederenblaadjes maar niet te spreken) die ze on der aandacht willen brengen. Hun bijdragen zullen op de band worden opgenomen om even tueel gebruikt te worden in een radio-uitzending. In ieder geval zal het Nederlands Volkslied-ar chief er profijt van trekken. De volksliedavond begint precies om acht uur. Wat u ook moet weten ZOETERWOUDE Vrij- dagavond begint de kaart- competitie van de LTB en di KPJ. Aanvang om 8 uur ii het Don Boscohuis. HILLEGOM Donderdai 25 november vindt een het- j ring plaats voor de bewonen i« van de nieuwe woonwijk Eli h broek. Het gesprek heef: a plaats in de aula van de r.k el technische school „St.-Pau !i lus" aan de Garbialaan. HILEGOM Toneelver eniging „Kunst Na Arbeid speelt zaterdagavond i Flora het blijspel „Bloeme voor Barbara". Aanvang uur. HILLEGOM - Toneelvc november bestaat er geli genheid grof huisvuil i geven met de ophaaldienst. HILLEGOM Maandag november heeft in het g- bouw van de Bedrijven va de Bollenstreek een openbar vergadering plaats ondi voorzitterschap van burg meester Van Niekerk. Aa vang 4 uur. HILLEGOM De verkoo middagen ten bate Welfarewerk der afdelin »i Hillegom van het Rode Krui e hebben ruim 2.150 bracht. ALPHEN De twintigjarig ge mevrouw V. d. V. uit Ri<e: derveld is gisteren met ee>] zware hersenschudding naa het Rijnoordziekenhuis ge n bracht, nadat zij op de OraiLj je Nassausingel was aange* reden door een auto, komen: uit de richting van Leimur den. Haar tweejarig dochter' tje bleef ongedeerd. HILLEGOM Gistere heeft dr. Van Andel i zing gehouden voor de anu teur-fotoclub voor de Bloeit bollenstreek. HAZERSWOUDE GS zijl boos op het gemeentebestuc van Hazerswoude omdat h geld had uitgegeven 1 bouw van een openbr school. Men verwacht Hazerswoudse zijde een klaring en een toezeggii dat een dergelijke gang i zaken in de toekomst rii meer zal voorkomen.Dat inmiddels gebeurd. WOUBRUGGE - De Pli telandsvrouwen hebben gi teravond een filmavond geoj ganiseerd ten bate van hl kerstfeest van de bejaardo- HAZERSWOUDE Willi Kooter, Marie José Looma^, en Karin van Meygaarde Mariete Pannebakker, Lie beth Smits, Elly Pannebal ker, Els Vreeburg, Th< Louwers n Peter Korver ve tegenwoordigden Avant op d Halex-achtkampen in Culen borg. LANGERAAR De Altior organiseert op 20 i 21 november weer versch lende festiviteiten ten ba van de jeugdkas. RIJPWETERING - De neelvereniging „Maskerade geeft zaterdagavond uitvoering van het vrolijk spel in drie bedrijven „I" begon in een gracht". Aai vang 8 uur in het Dorpshui Kaarten verkrijgbaar zaal op het adres Binnenwe 41. Prijs 2,50. OEGSTGEEST De afd ling Oegstgeest-Leiden de Vereniging Vrienden het Lied organiseert op 21 vember, 28 januari bruari' concerten op de L« ge Voort 44. OUDE WETERING jeugdverenigingen hebbf bazaar georganiseerd steentje bij te dragi het betalen pastorie. De baza wordt gehouden in het gei forrpeerd jeugdgebouw zaterdag 20 november a.s, RIJPWETERING T Lords Folks, onderhand goede bekende uit deze i briek, verleent zaterds avond medewerking i jongerenmis in Rijpweteriif Thema van de viering Toekomstverwachtingen. Aij vang 19.00 uur. HILLEGOM Uitslag de wedstrijd, georganiset door de Amateur-Filmc! voor de Bloembollenstree L. W. Chouffour Sassenhe met „Kittekat". 2. J. Otte Hillegom met „Keurslage 1. T. de Lange uit Lis met „Heineken Bier". AARLANDERVEEN sint komt zaterdag 4 novei ber naar Aarlanderveen. twee uur wordt hij ontve gen bij garage Van Egmoi en daarna wordt hij ronds leid met muziek Om half drie is ei de kinderen. j

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6