Speelse Clay jutte Mathis volledig uit Ook officials zwem- bonden amateurstatus Fantastisch overhemd. Waar heb je dat vandaan? Gerzon! Alle mannenmode is daar fantastisch,weet je. „Ik waardeer dat mijn man zichzelf is" SP0RTT0T0 BankMees Hope nv Mevrouw Fadrhonc 971 JNDERDAG 18 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 13 hammed Ali, alias Cassius Clay (links) bokste superieur in het Astrodome in Houston. Omdat Buster lathi's zich steeds op het laatste moment kon herstellen werd het slechts een overwinning op punten r Clay. USTON Mohammad Ali heeft vannacht een uitgeputte luster Mathis in elk van de laatste twee ronden twee- laal neergeslagen. Hij won het zwaargewichtgevecht in Astrodome van Houston over 12 ronden met een grote mtenvoorsprong. Mathis, die voor het eerst in 2 jaar wedstrijd bokste, ging blijkbaar neer aan de gevol- en van uitputting en de grote aantallen stoten, die hij reeg te incasseren. lodell vecht >ch om titel IN Ondanks de zware t out nederlaag, die hij ag in Londen tegen de erikaan Jerry Quarry leed, de Engelsman Jack Bodell Europese titel in het zwaar - richt op 17 december toch •dedigen tegen de Spanjaard s Manuel Ibar, beter bekend Urtain. gevecht wordt in Madrid ge- Acht spelers van Benfica opgesteld ABON Acht spelers van nfica zullen deel uitmaken i het Portugese voetbalelftal, zondag in Lissabon aantreedt en België. Inzet van de wed- Ijd is een plaats in de kwart- ales van het toernooi om het ropese kampioenschap. Bel- dat vier van zijn vijf pou- Fedstrijden won, heeft voor ïlificatie genoeg aan een ge- spel of zelfs aan een kleine erlaag. •ortugese elftal: doel: Damas nting; verdediging: Malta da ra, Humberto, Rui Rodri- en Adolfo (allen -van Benfi- midden: Jaime Graca (Ben- en Pers (Sporting); voor: ie (Benfica), Torres (Vitoria ubal), Eusebio (Benfica) en loes (Benfica) (ADVERTENTIE) 6 Halve om liters IN DRAAGTAS Clay die bijzonder sterk bokste, teisterde zijn tegenstander in de elfde ronde met lange linksen, een incidentele korte rechtse en linkse hoeken zoals hij het gehe le gevecht reeds had gedaan. Mathis zat toen opeens na een korte rechtse op handen en voe- de tel was hij weer overeind, ten op het canvas. Bij deze zes- Hij ging meteen weer neer door een stoot die weinig meer dan een speels tikje was. Ditmaal werd hij bij de vierde tel door de bel gered. In het begin van de 12e ronde ging Mathis door een rechtse opnieuw neer. Hij stond bij de zevende tel weer op de benen. Ali schudde het hoofd en leek er weinig voor te voelen Mathis definitief neer te slaan. Na en kele schermutselingen ontketen de Ali een hagel van korte sto ten, waardoor zijn 116 kg zware tegenstander acht tellen neer ging. Mathis slaagde er echter opnieuw in weer op de been te komen. 103 kilo Mathis was voor Clay die 103 kg woog wat meer was dan op enig ander moment in zijn boks- carrière gewoon geen partij. Het was Clay's tweede overwin ning, sinds hij op 8 maart ver loor van zwaargewichtkampioen Joe Frazier. Clay heeft ver klaard te zullen blijven boksen totdat hij de titel terug heeft, die hem ontnomen werd toen hij moeilijkheden kreeg met de dienstplichtwet. Vijfti bij ïjltien renners ij Herman Krott (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De amateur wielerploeg van Amstel (onder leiding van Herman Krott) is voor 1972 amper gewijzigd. Er vielen slechts twee renners af: Bas Hordijk die prof wordt bij Flandria en Nanno Bakker die overgaat naar Frisol). Tegen over dat verlies staan drie aan winsten: Rinus Langkruis, Adri van Houwelingen en Ad Dek kers. De Amstelploeg bestaat volgend seizoen uit de volgende cou reurs: Jan Bakker (Eenrum), Ad Dekkers (Udenhout), Arie Hassink (Neede), Fedor den Hertog (Ermelo), Adri van Hou welingen (Heesselt), Gerard Kamper (St. Pancras), Piet Kleine (Hollandscheveld), Ger- rie Knetemann en Freedy van Lachterop (beiden Amsterdam), Rinus Langkruis, Jan Zuyd en Bas Hordijk (allen Rotterdam), Gerard Möhlman (Apeldoorn), Jos Schipper (Baarn) en Arnold Voogt (Scherpenzeel). DEN HAAG De tussenstand van sporttoto 17 van 13 en 14 november luidt: 1 ste prijs: 3 meldingen, 2 e prijs: 95 meldingen, 3 e prijs: 1754 meldingen, beschikbaar voor de eerste, twee de, derde prijs en premie elk 176.907,—. UTRECHT Voor de hoofdklas van de zaalhandbalco petitie gisteravond in Utrecht de wed strijd AttillaSittardia gespeeld, speeld. Sittardia won met 13 11. Indeling voor NTTB-cup AMSTERDAM Voor de kwalifi catiewedstrijden van de acht- kampen om de NTTB-Cup en de Limburg-coupe zijn 32 tafelten nissers en 24 speelsters uitgeno digd. De groepsindeling voor de voorkampen, die zondag in Hil- legom worden gehouden is: Heren: Groep 1: Llngen (TSF), Overbosch (Phoenix), Prorok (V-AMVJ) Sier (Victory), en Dumez (St. Al-.ysaus). Groep 2: Van Slobbe (T-Team), De ken (Delta). Van Schie (Scylla). Coltot (V-AMVJ). Van Zoelen (Scyl la). van Koetsveld (TSF). Reindere (Dehta) en Van Bemmelen (Phoe nix). Groep 3: Frans Schools (Delta). Bak ker (Scylla). Joels (St Hoger-TSB). Van der Broek (TSF). Van der Borg (Phoenix), Knikkenberg (Noad). Hopman (VDO) en van der Ham (Iduna). Groep 4: Van der Helm (T-Team), Stencel (Scylla), Sulskens (Maas- bree). Van der Zee (JCV), Van de Berg (V-AMVJ). Lucas (Delta), Zandvliet (Irene), en Hedjnen (Idu- DAMES Groep 1: Son ja Hetózel (Mes). Connie van Moors* (T- Team), Groep 2: Veronique van der Laan (Treffers), Ldsetrte Vaessen (Maas- bree). Juul NiWsusanta (MES), Mo nique Vogels (VDO). Els Vreeburg (AvartU) en Elise Compeer (VW). Groep 3: Aukje Coltof (T-Team). v. - m (St Vooruit), i (Treffers), Martie E - y kers (Vice Versa). Groep 4: Annemleke van Moorst (MES), Ellen Kort (T-Team). Rene Fierlier (Maasbree), Angellne Ver- Êlakt (Maasbree). Marian van der elm (St Vooruit) en Marianne Helm (St. Vooruit) en Marianne van der Vliet (Wibats). Zowel bij de dames als de heren gaan Kent u de voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over oktober '71 bedroeg dit percentage 4 Bovendien f 2.000, per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen: Spaardeposito: 4V2% bij een opzegtermijn van 1 maand. Termljnspaardeporitot 5Vi% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeporito: 6% bij een opzegtermijn van 12 maanden. Termijnspaardeporito: 7% 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213; Rotterdam, Blaak 10, teL 010-11104a Bijbank: 's-Gravenhage, Kneuterdijk 13, tel. 070-924031. Kantoor 's-Gravenhage: Carel van Bylandtlaan 8, tel. 070-924031. Kantoor Delft: Oude Delft 165, tel. 01730-40981. SINGAPORE Het bestuur van de internationale zwemfederatie (FINA), In vergadering bijeen te Sin gapore, heeft een voorstel ingediend dat niet alleen de zwemmers maar ook de zwemofficials amateur moeten zijn. Het voorstel zal in stemming worden gebracht tijdens het con gres van de FINA volgend jaar in München. De heer Javiers Ostos (Mexico), voorzitter van het bestuur, ver telde op een persconferentie dat de nieuwe regels, indiend aan genomen, zullen gelden voor alle bestuursleden, directeuren, juryleden van bij de FINA aan gesloten organisatie. „Wij gaan er vanuit dat de amateurregels moeten gelden voor iedereen, die iets met zwemmen te ma ken heeft", aldus de heer Ostos. De heer W. de Boer, gesalarieerde directeur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, rea geerde als volgt op het voorstel van het FINA-bestuur: „Voorlo pig schrik ik er nog niet zo van. Gerzon begroet de cadeau-zoekers met een fijn assortiment overhemden. Daar zijn o.a. Fablo, Kenmore en King. Daar zijn de getailleerden en de klassiekers. Daar zijn rustige pasteltinten en extravagante dessins. En daar zijn ook alle bijpassende dassen en manchetknopen. Geven is makkelijk. Tenslotte moet het congres in München het voorstel nog be krachtigen. Dat zie ik nog niet zo'n vaart lopen. Het gebeurt wel meer dat het congres voor stellen van het bestuur ver werpt. Mocht het echter aange nomen worden, dan zal ik naar een andere baas moeten omkij ken". Het veertien man tellende bestuur van de FINA zal zich ook bezig houden met de plaatsbepaling van het toernooi om de wereld kampioenschappen 1973. Twee steden. Belgrado en Vancouver, hebben zich kandidaat gesteld. Vancouver heeft als afgevaar digde de heer Carl Maddin, voorzitter van de Canadese zwembond, naar Singapore ge stuurd. Belgrado's zaak wordt bepleit door de heer A. Lambas- ha, honorair secretaris van het FINA-bestuur. Vancouver wordt beschouwd als favoriet voor uit verkiezingen. Voorstellen van Japan en Canada om de volksrepubliek China weer toe te laten als lid van de FINA zullen waarschijnlijk mor gen aan de orde komen. Het ziet er naar uit dat het bestuur niet onwelwillend zal staan te genover een dergelijk voorstel. Het is echter aan China om een aanvraag om lidmaatschap in te dienen. China bedankte in 1952 toen Taiwan als lid werd aangenomen. Schaaksters goed gestart EMMEN Het vijftiende Danlon damesschaaktoernooi in Emmen is gisteravond van start gegaan met enkele verrassingen. Zo verloor de Hongaarse winnares van vorig jaar, Eva Karakas, van de Joegoslavische Vlasta Kalchbrenner, De beide Neder landse vertegenwoordigsters, kampioene Rie Timmer (tegen de Russische Rubtsova nog wel) en Ingrid Jansen (die wordt bijgestaan door de Joegoslavi sche schaker Kurajica) voerden hun partijen met zwart tot winst. De resultaten van de eerste ronde zijn: Kreta Eretova (Tsj) - Jana Hartson (Eng) remise; Vlasta Kalchbrenner (Jsl) - Eva Kara kas (Hong) 1-0; Maria Litmano- vicz (Polen) - Ingrid Jansen (Ned.) 0-1; Olga Rubtsova (Rus) - Rie Timmer (Ned) 0-1. Handbalteam samengesteld DEN HAAG Het Nederlands herenzaalhandbalteam, dat 23 november in Brunssum speelt tegen de Verenigde Staten, is als volgt samengesteld: Doel: Ger Norbart (Sittardia), Rob Luyendijk (Hermes). Veld- spelers: Guus Cantelberg, Piet Kivit, Peter Muynes, Wim Hof man (allen Sittardia), Peter Cras, Herman Loeffen, Paul Schuurkens (allen Swift Arn hem), Nico Suurenbroek (Atti- la), Kees Keijzer (Attila). ZEIST „Wat ik het meest in mijn man waardeer is de karaktereigenschap dat hij altijd zich zelf blijft. Bij kampioenschappen bleef hij altijd erg nuchter terwijl iedereen zich netjes kleedde durfde hij met een nat shirt naast de burgemeester of voorzitter te staan. Hij vindt de uiterlijke dingen van 't leven onbe- mensen waarderen en zou alles voor deze jongens mensen waarderen en zou alleen voor deze jongens doen". Met deze waarderende woor den probeerde mevrouw Fadrhonc, de vrouw van de KNVB-bondscoach, haar man te karakteriseren. „Om uiterlijke dingen geeft hij niet. Onlangs vierden o s 25-j.u-ig huwelijks feest en terwijl de gasten ons kwamen feliciteren stond hij in zijn blauwe trainingspak omdat hij het onbelangrijk vond zich om te kleden. De mensen moe- me accepteren zoals ik ben had hij tegen mij gezegd. Kijk, wat doe je dan? Je laat hem zijn gang gaan, want dan is hij gelukkig", aldus mevrouw Fadhronc, die niet alleen lovend over haar man kan praten. Ze heeft ook iets in haar mem gevonden dat ze verfoeit „Een van zijn minder goe de eigenschappen is dat hij gek is op autorijden en daarom veel te hard njdr. Het aantal bekeuringen voor te hard rijden kan ik niet tellen. Ik wou dat nij op dat gebied zijn leven een beetje beterde, hij heeft altijd haast en hij heeft nooit tijd, ook voor ons niet". Duizenden Nederlandse voet balliefhebber hebben waar dering en bewondering voor het werk van de KNVB-coach dr. Franz Fadrhonc. Een van hen is mevrouw Fadhronc. Niet alleen daarom, er zijn veel meer redenen op te noemen, mag ze „een vrouw uit dui zenden" worden genoemd. In de jaren die achter het „vluchtelingenechtpaar" liggen heeft mevrouw Fadhronc haar man altijd gesteund in moeilijke en spannende momenten. Haar charme en vriendelijkheid zorgden in deze moeilijke tijden voor het zonnetje in huize Fadhronc. Het levenspad van de familie Fadhronc was niet gepla veid. In 1949 zag het jonge Tsjechische echtpaar de po litieke dreiging bovcu Tsje- choslowakije hangen. Samen zochten ze naar een nieuwe toekomst en kwa men in Oostenrijk terecht waar het echtpaar Fadh ronc ruim elf maanden in een vluchtelingenkamp werd ondergebracht. De le gendarische KNVB-official Karei Lotsy zorgde ervoor dat dr. Fadhronc en zijn vrouw zich in Nederland konden vestigen. Met een vrijwel lege koffer kwam het jonge Tsjechische paar in Nederland aan. In de af- De vrouw de sportman getrouw gelopen 25 jaar bouwde haar man een succesvolle carrière op. Met de veel ge roemde vechtersmentaliteit Na het trainerschap bij vocht hij voor zijn bestaan. Na het trainigskamp bij Willem II (Tilburg), En- schedese Boys (Enschede) en Go Ahead (Deventer) was het eindstation: KNVB- sportcentrum in Zeist. Het hoogste, maar ook het ge vaarlijkste, was bereikt. Typerend voor de man die Fadhronc heet. Geen enkel topfiguur kan de top halen zonder de steun van zijn echtgenote. Zij moeten zich volledig weg cijferen en zich verzoenen met de eenzaamheid voor dat ze mogen delen in de roem van hun echtgenoot. Mevrouw Fadhronc: „Het ge zinsleven van een voetbal trainer wordt vaak beïn vloed door spanningen van buitenaf. Ik heb me vanaf het begin weggecijferd en mijn man volledig gesteund in zijn werk. Ik heb me vaak eenzaam ge voeld, maar gelukkig altijd begrip op kunnen brengen voor het werk van mijn man. Een man is tweemaal getrouwd: met zijn werk en met zijn vrouw. Ik zeg het uitdrukkelijk in deze volgorde omdat het werk voor een man altijd voorop staat. Wanneer een vrouw daar begrip voor heeft dan is dat een garantie voor een gelukkig leven". „Toen ik in 1946 mijn man ontmoette wist ik niet dat ik met een voetbaltrainer zou trouwen. Hij was ge promoveerd en docent li chamelijke opvoeding aan de universiteit van Praag. Ik was lid van Slavia Praag en hij van Spartak. Na onze vlucht naar het westen koos hij, ook door omstandigheden gedreven, voor het trainerschap. Ik heb daar nooit spijt van ge had want hij kon zich daai- in uitleven en voelde zich gelukkig". WIL VAN DER PLAS Mevrouw Fadrhonc die het meest in haar veel geplaagde man waardeert dat hij altijd zichzelf blijft.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13