Inwoners Leidsendam doen beroep op raad fiiSt Boskoopse kwekers ongerust over oppervlaktewater IÜmi Haduard zit te springen om goede accommodatie ma «i puts „ONVERWIJLD EEN TUNNEL" Reiniging Oegstgeest duurder GS over tunnel Duizend huizen in Duivenvoorde Oppositie niet aan bod bij Hz. Boys Y G A-kandidaten niet in woon ruimtecommissie van Alkemade BURGERLIJKE STAND Alkemade ongelukkig met rapport over het Kaageiland Leidse agenda Leidse lass /SC ÜFisTHU reff< s leidse courant dinsdag 16 november beJ, OEGSTGEEST Voor wat be treft de gemeentelijke belastin gen dom zich In de begroting van Oegtgeest geen bijzonder grote wijzigingen voor. De door de gemeente gevolgde gedrags lijn, nl. de tarieven aan te pas sen aan de gestegen kosten, is allereerst van toepassing op de reinigingsrechten. Deze zullen met ingang van 1 ja nuari 1972 met tien gulden ver hoogd worden tot f 25,aa per jaar. De kosten van de vuilophaal dienst, inclusief de fosten voor j het ophalen van grof vuil, wor- den voor 1972 geraamd op f 296.52l,a. Voor de verhoging be draagt het dekkingspercentage van de kosten 21.4J4 Na de voorgestelde verhoging zal dit j percentage 35,5*4 bedragen. De geraamde opbrengst van de ge meentelijke belastingen, t.w. straatreinigingsa en opcenten personele belasting, bedraagt voor 1972 totaal f 668.750,a. Leiden Margriet Grijm, Manon Lith, Marinus Reime- rink en Hannie Terpstra ex poseren van 19 november tot 15 december grafiek, schilde rijen en tekeningen in het Akademiegebouw aan het Ra penburg. LEIDSCHENDAM Burge meester en wethouders van Leidschendam hebben bij de schriftelijke Algemene Be schouwingen afschriften van de brieven van Provinciale Staten gevoegd over de voet gangerstunnel waarin het be sluit tot onthouding van de goedkeuring is uiteengezet. De voornaamste reden is de li quiditeitspositie van de ge meente. GS merken echter tevens op dat zij uit ontvan gen ambtsberichten hebben gehoord dat ,.de verkeerssitu atie op de Heuvelweg bij de Gruttolaan niet zodanig moeilijk is en het aantal overstekende voetgangers en wielrijders niet zo groot dat de aanleg van een relatief dure voetgangersvoorziening als een tunnel gerechtvaar digd is". GS zeggen verder dat de twee andere met verkeerslichten beveiligde kruispunten goed voldoen. Bij het college is daarom de vraag gerezen of het geen aanbeveling ver dient de aanleg van de tun nel achterwege te laten dan wel een minder kostbare voorziening te maken. Het college wil hier nog gaarne de mening van het Leid- schendamse gemeentebe stuur weten. LEIDSCHENDAM Een groot aantal adressanten heeft een be roep gedaan op de gemeente raad „onverwijld" de voetgan gerstunnel op de kruising Heu- keiweg-Burg. Roeringlaan-Trut- tolaan aan te leggen. Het adres aan de gemeenteraad is ongetwijfeld ontstaan door een antwoord van B en W op een vraag bij de Algemene Beschou wingen waarin gezegd werd dat de huidige situatie met betrek king tot het verkeer op de Heu velweg B en W het gevoel heeft gegeven dat de aanleg van de tunnel geen hoge prioriteit be hoeft, indien de afsluiting van de oversteekmogelijkheid bij de Gruttolaan gehandhaafd kan worden". Adressanten stellen dat zij zich inderdaad niet tegen de afslui ting voor voetgangers hebben gekeerd, echter in het volste vertrouwen dat het project ten snelste gerealiseerd zou worden. „Redelijkheid, geduld én bur gerzin worden klaarblijkelijk ten onrechte uitgelegd als een zich neerleggen bij de bestaan de situatie". Hiertegen willen adressanten uitdrukkelijk stel ling nemen. Zij protesteren hef tig tegen de gesignaleerde sug gestieve en ongerechtvaardigde uitleg door B. en W. Tot de ondertekenaars behoren de oudercommissies van zes scho len, twee middenstanders, vier dominees en de pastoor van de St. Joseph Opifex-parochie. B. en W. hebben de raad voorge steld het adres te behandelen op de begrotingsvergadering van volgende week maandag. Een niet geringe bijkomende om standigheid is dat Ged. Staten vorige maand hun goedkeuring aan het raadsbesluit hebben aangehouden. Alles blijft bij het oude HAZERSWOUDE Hoewel er gisteravond in de kantine een zeer heet hangijzer aan de orde was tijdens de ver gadering van de voetbalver eniging Hazerswoudse Boys, kwam voorzitter Jac. Vos met zijn medebestuursleden ongeschonden uit de strijd. Een strijd die handelde over een artikel in het huishoude lijke reglement, waarin de wijze van het verkiezen van bestuursleden ter sprake komt. Het kwartet B. Poot, C. Francken. C. Harkes en D. Batelaan droeg namelijk een voorstel aan, dat het principe van „vrije verkie zingen" huldigt. En daar- risch mogelijk is. Het ontwerpcontract inzake de huur van het gemeentelijk sportpark van de Sportstich ting Hazerswoude verkreeg de instemming. Het komt erop neer, dat Hazerswoudse Boys de velden gaat huren en zorg draagt voor het on derhoud. Wat dat laatste aangaat kan 40% vergoeding van de kant van de Sport stichting tegemoet worden gezien. Onderhoudskosten die boven de 10.000 vergen, kunnen worden gefinancierd door een aanvraag van een aanvullende subsidie bij het gemeentebestuur. Wanneer het derde terrein eenmaal in gebruik zal zijn genomen, wordt het contr:che 1 Volgens Hazerswoudse Boys' voorzitter Jac. Vos zou het dan niet uitgesloten zijn, dat de gemeente dan een man in dienst neemt voor het onder houd van de sportvelden. Leidschendam Gisteravond heeft architect Nefkens in het raadhuis aan de hand van teke ningen en maquettes een uit eenzetting gegeven over een plan dat hij, in opdracht van twee beleggingsmaatschappijen heeft ontworpen voor de laatste woonwijk in Leidschendam- noord: Duivenvoorde. Het nieuwe plan dat het derde ontwerp is sinds in 1959 met de voorbereiding voor een bestem mingsplan werd begonnen, wordt beheerst door drie pira midevormige blokken flatwonin gen, langs de spoorbaan Den Haag-Leiden, van ieder 234 wo ningen. De piramidevorm bete kent dat de wooniagen van 8 tot 17 verdiepingen zullen oplopen. Hierin zullen verschillende soor ten woningen voorkomen, van twee tot 5j4 kamerwoningen. Achter de drie blokken is tel kens plaats voor ruim driehon derd parkeerplaatsen. In het plan. dat in totaal 1080 wonin gen zal omvatten, komen verder nog ongeveer 325 eengezinshui zen in de huursector. Over de huurprijzen kon nog geen enkele mededeling worden gedaan, het plan zal trouwens eerst nog in Leidschendam Als de gemeenteraad van Leidschendam accoord gaat met een voorstel van b. en w. zal het buurtcentrum Freddy's Hoeve" zodanig worden opgeknapt dat het nog enkele jaren gebruikt kan worden. Het onderhoud van het wijkcentrum is de laatste jaren zoveel mogelijk beperkt omdat het ge bouw aan de Ruysdaellaan oorspronkelijk dit jaar zou verdwijnen in verband met de aanleg van het stuk Noordsingel tussen de Prins Hendriklaan en de grens met Voorburg. B. en w. delen echter mee dat de weg door de vertraagde totstandkoming van de Landscheidingsweg en uit financiële overwegingen voorlopig nog wel niet zal worden aangelegd. Het ligt in de bedoeling nu diverse achterstallige voorzieningen te treffen. Voor reparatie van goten, dak ramen en dakpannen, vervanging van draadglasruiten in het dak en voor schilder-, behang- en witwerk wordt de raad een krediet van 3.500 gulden gevraagd. ALKEMADE VGA-fractievoor- zitter Van Duykeren stelde gis teren voor in de woonruimte commissie in plaats van de heer Hoogenboom en Van der Meer. Meer te benoemen. De door B en W voorgestelde Hoogenboom haalde het echter toch. Ook de heer Verdel, eveneens gepous seerd door de VGA, haalde het niet. Gekozen werden de heren Van der Geest, Van der Willik, Hoogenboom ne Van der Meer. De heren Van Os, Van Schep- Boskoop Vele kwekers in Bos- len voor de boomkwekerijen, koop zijn ongerust over de fluo- Het polderwater is door de gro- ridering van het drinkwater in te droogte slechts, het zoutgehalte verband met de eventuele nade- is erg hoog. Men hoopt binnen- Maria Heleni A. C. J. Slin- Ondertroi kort een waterzuiveringsinstal latie te kunnen gaan bouwen voor de oostzijde van Boskoop. De installatie aan de Lineusweg voldoet goed en kan eventueel nog uitgebreid worden. Deze in stallatie staat voor de westzijde van Boskoop. Men beraadt zich ook over het verwerken van be drijfsafval. Het gaat vooral om de verpakking van giftige be strijdingsmiddelen die vaak in de sloten gedeponeerd worden. Men denkt aan het plaatsen van containers die doorlopend gecon troleerd moeten worden. Het plan voor een vernieuwd riole- is door het Hoog- aadschap bestudeerd. feiten kwamen aan de op een vergadering van ;rlingen van de Rijks Ibare Tuinbouwschool. Op •ergadering sprak wethou- >en Dool over milieube- ng. De talrijke vragen uit ergadering werden ook voord door de it Gouwepolderbesti ALKEMADE De heer Patist van de VGA heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering geageerd tegen het rapport van Stad en Land over de ontwikke ling van het Kaageiland. De raad heeft voor het opstellen van dit rapport vorig jaar een bedrag van 7.500 beschikbaar gesteld. De heer Patist noemde het rapport, dat bij de ingeko men stukken zat, nu een onbe nullig stuk van generlei waarde. Hij vond dat men beter een an der bureau kon inschakelen, ook al omdat de zoveel moeilijkhe den gevende bestemmingsplan nen ook door Stad en Land zijn gemaakt. Uit het antwoord van B en W bleek dat men het op vele punten ook niet eens was met dit plan en dat men het daarom nog niet aan de raad had voorgelegd. Het Kaagei land, aldus burgemeester Smol ders moet in grote lijnen blijven zoals het nu is, met de traditio nele pont en de smalle Dorps straat zonder autoverkeer. pingen en Akerboom werden in het college voor verlening van bijstand gekozen. De heer Van Weenen werd tot waarnemend secretaris benoemd. Burgemeester Smolders deelde mee dat GS de aanleg van een ontsluitingsweg naar het indus trieterrein langs de Alkemade- laan had goedgekeurd. Nog geen beslissing hadden Gedepu teerde Staten genomen over de raadsbesluiten over de uitbrei ding van de werkplaats gemeen tewerken, aanleg parkeerhavens Veenderdijk de heer Uit den Boogaard noemde dit teleurstel lend de bouw van een kleu terschool te Roelofarendsveen, uitbreiding kleuterschool Oude Wetering en de aankoop van een brandweerauto. Tijdens de rondvraag vertelde de burge meester dat het lijvige pak aan stukken dat de raadsleden ont vangen hadden betrekking had op het streekplan piassen- gebied Zuid-Holland en vroeg t van de rioolzuivi nabij de bejai schuim gaf en s bezorgde. lichting waaruit 1 tuatie reeds bel terd en dit vol! opgelost. Raed soepel bij verlenen bouwvergunning ALKEMADE H< het toeging in de ring van Alkemac lijk bij de beha» voorstel van B en gegrondverklaren de heer Heemskei ingesteld beroep t ring van een bou' Uit de discussie ble reeds bestaand 1 dat volgens de p werd ten behoev creatie. De heer had een voorstel alsnog de vereist ning te verli voorzitter van Verhaar, zei di len steunen als Hulst kon vei bouwsel al worden als agrarisch bedrijf. De der Hulst liet dit ec aan de op de Heemskerk. C werd geschorst vertelde de raai sel alleen zou schuilhut annex Hierna werd hf der Hulst zonder genomen. lazerswoude Als er in Hazers woude één sportvereniging ^is, jaar tijd de kinderschoenen te zijn ontgroeid, is dat Haduard. Voor hetzelfde geld kan men óók stellen: als er in het Ha zerswoudse één club is, die da gelijks wordt geconfronteerd -•iet gebrek aan accommodatie, Haduard. („Bob") de Jong, voor.;.wam een half jaar geleden op de idee, een wer vingscampagne in zijn woon plaats te houden. Resultaat: Ha duard groeide van 25 naar 60 le den. „Er zaten een paar be hoorlijke volleyballers tussen, de anderen, hoofdzakelijk da mes. zochten het in het recrea tieve". Die groei bewerkstellig de. dat Had., d nu een leden stop heeft moet invoeren. „Maar als zich au een goede wedstrijdspeler :eldt. willen we nog wel eens de ogen dicht knij pen", voegt Bob de Jong er on middellijk aan toe. /oor de training kan Haduard vijf uur in de week terecht in de gymnastiekzaal aan de Ten Ka- testraat in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch. „Die trai ning? Hartstikke vol! Vergeet niet. dat de competitiespelers van twee heren, twee dames- en een meisjesteam voor het over grote deel van de partij zijn én dan de niet-spelende, maar wel recreërende leden". Kans, om de gymzaal meer uren te ge bruiken, heeft Haduard niet, want ook andere plaatselijke (sport)verenigingen moeten hierop terugvallen. „Ons enige houvast is Rhynenburch-oost. In dit bestemmingsplan bij de scholen een groot gymlo kaal gepland", meent Bob de Jong, niet alleen voorzitter van Haduard, maar ook trainer van de dames en tijdens de competi tie coach van het dames- en meisjesteam. Piet Passchier, destijds spelend bij de Alphense volleybalclub DAC, neemt de heren voor zijn rekening. Iet standaardteam bij de dames is in feite het visitekaartje van Haduard. Het zestal komt uit in de eerste klas van de Leidse af deling van de Nevobo, maar. zegt Bob de Jong: „De presta ties zijn minder goed. Doordat er sinds vorig seizoen vier wijzi gingen optraden, is het team weer in opbouw. De heren, die uitkomen in de tweede klas, doen het leuk". Omdat de gymzaal aan de Ha zerswoudse Ten Katestraat voor competitievolleybal werd afge keurd, is Haduard wat dat be treft aangewezen op de Rijn streekhal in Alphen aan den Rijn voor haar „thuis"-wedstrij- den. „De kosten zijn enorm hoog. Per team betaal je al zo'n 120,- om er de competitie te spelen. Dus zeshonderd gulden zijn we al kwijt. Voeg je daar bij de afdrachten aan district. „Leiden" en competitieinschrijf kosten, dan zijn we per jaar al duizend gulden kwijt". Bob de Jong wil nu al kwijt, dat vol gend jaar de contributie voor de leden, die nu zes gulden per maand betalen, drastisch om hoog zal gaan, wil Haduard de eindjes nog aan elkaar knopen. Haduards voorzitter heeft het allang uitgerekend: een gym zaal in Hazerswoude, die de toets der kritiek van de I kan doorstaan, wordt w gebruik door zijn verenig: treft in elk geval goec „En buiten dat: je wilt tc vereniging een „thuis" b Dat missen wij nu, die 1 mei de leden. Het is toch woonste zaak wanneer nog een poosji Welnu, na de ti zaal kun je Horecabedrijfje in de Na de „thuis"-) phen kun je me samen zijn, ma; altijd in een ving". Bob de Jong, vro Haagse voetbalc een poosje van omdat hij ging ter speler én we van het roemm ziele zijnde Ope residentie, staat redelijke organi vereniging. ,,On contact mogelijk is, je eenmaal geen thui: weieens moeilijk". GROENOORDHAL. Sportdag vj Christelijke LTS. D.00—1Ü.00 ut RIJNLANDSLYCEUMOptreden Ramses P ET R U SZ AALT J Bi Jeen komst VESTESTRAAT 44: avond van Vereniging tapten. Tevens lezing. oo :ngU4t Stadhuis: Openbare fra< PAK. Aanvang 20.00 uur. HUIZE VREEBURGH van VW. Aanvang 17.30 Donderdag 18 november STADSGEHOORZAAL: Fllmlezlml K en O. STADHUIS: Begrotingscomn CRM. Aanvang 14.00—20.00 Vrijdag 19 november SINT ANTONIUSCLUBHUIS: neelsvereniglng Sijthoff. Avantl". Aanvang 20.00 uur. MICRO-THEATER VESTESTRj IMPERIUM: Grimm-igheden, vang 20.30 uur. RIJNLANDSLYCEUM: Los Colet Aanvang 20.15 uur. ZAAL MEKEL. HOGEWOERD: vergadering van de Partij vi Arbeid. Aanvang 20.00 uur. STADHUIS: Begrotlngsvergai commissies stadontwlkkellng e keer zaken. Aanvang 14.00 er HOT HOUSE RAPENBURG 24: shop Oude Stijl. Aanvang 22.00 Zaterdag 20 november LAK THEATER: Kom Vrede. Aanvang 20.15 ui MICRO-THEATER VESTESTR IMPERIUM: Grimm-igheden. vang 20.30 STADSGEHOORZAAL: Muz Algemene Nederlam i Muziek verenigingen a Inlichtingen werk Man Vrouw schappij di. 9.30-10.30 bejaarden hulp: Oude RIJ: leenschnur 5 Spreekuur o\ vesting werkende Jongeren misch Ziekenhuis. indagen door het Aq, maal 3. Politie s.w. .1

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4