Voor half geld ip veluwtje van mollig mos Jt DIT SCHEELT HET U EXACT oeristische tussendoortjes Mia&r swinging Londen Zuid-Veluwe (jnofc BEVORDERT WINTERTOERISME MET FORSE PRIJSDUMPING Winkelen in Londen Stadswandelingen Steden verkennen met ANWB Nederlanders in het krijt DEENS JUTLAND weg wezen Even rondspoken in Lingfield COTSWOLDS IER ZATERDAG 13 NOVEMBER 1971 Arnhem: Hotel Haarhuis, Stationsplein 1, 085-427441 37,50 Rijnhotel, Onderlangs 10, 085-427141 35 Hotel Bosch, Apeldoornsestraat 4, 085-435150 25 Hotel Camegle, Stationsplein 39-40, 085-427855 20 Hotel Twente, Stationsplein 46, 085-435641 25 Hotel Bakker, Utrechtsestraat 69, 085-451172 20 Hotel West-End, Amsterdamseweg 505, normale prijs 50% prijs 18,75 17,50 12,50 gloednieuwe stichting VVV- Arnhem en de Zuid-Veluwe, die januari de drie bestaande toeristische organisaties op de j Zuid-Veluwe gaat vervangen, heeft vóór zijn officiële geboorte reeds een initiatief genomen, 1 dat er zijn mag. In samenwer- I king met het toeristisch be- Idrijfsleven biedt het vanaf nu tot 27 maart 1973 in dertien ge renommeerde hotels op de Zuid-Veluwe logiesarrangemen- ten aan voor de helft van de prijs. Men behoeft daarvoor al leen een „weekend-pas" voor tweegulden vijftig te kopen bij ANWB-kantoren of bij de WW's. asbezitters hebben recht op de 1 volgende faciliteiten: I vijftig procent reduktie op de j prijs van logies met ontbijt ge- durende vijf weekends of ge deelten daarvan in de dertien hotels, die in de pas vermeld zijn. Onder weekend wordt ver staan verblijf van vrijdag op zaterdag, zaterdag op zondag en zondag op maandag. De reduk tie wordt ook verstrekt bij één rernachting in een bepald ■eekend gedurende genoemd jdvak; Dierenpark te Rhenen en Bur gers Safaripark en Burgers Die renpark in Arnhem: reduktie op de toegangsprijs voor voorstellingen in de Stads schouwburg van Arnhem; vijftig procent reduktie bij deelname aan een agatenspeur- tocht in Rhenen of een excursie naar de voederplaatsen van de wilde zwijnen in De Steeg. Data van speurtocht en wandeling staan vermeld in de pas. Opmerkelijk in dit arrangement is, dat aan een verblijf in een der deelnemende hotels geen verdere voorwaarden verbonden zijn voor het verplicht gebruik van maaltijden. Men is hier vol komen vrij in. In het hotel eten: best. Maar het mag ook bij de Chinees om de hoek. De weekend-pas is strikt persoon lijk en dient bij aankomst in het hotel afgestempeld te worden. Alleen op vertoon van de afge stempelde pas wordt reduktie verleend op de toegangsprijs van dierenparken, schouwburg en excursies. Bij alle ANWB en VW-kantoren is gratis verkrijgbaar een infor matieve brochure met tips voor wandelingen, auto- en fietstoch ten, culturele evenementen etc. daarop aansluitend het Deelerwoud en De Hoge Veluwe en tensiotte de uitgestrekte natuurgebieden bij Ede. In totaal een ideaal gebied voor een nu extra goedkope herfst- of wintervakantie. Na al het sombere nieuws van het vader landse horeca-front, zorgt de Zuid-Veluwe voor een plezierige, kosten besparende pri meur. Deze wiinter kan men gedurende vijf weekends in 13 gerenommeerde hotels in Arnhem en omstreken voor half geld sla pen en ontbijten. „Op deze wijze", aldus promotor Jaap Vet, „proberen wij vele Ne derlanders in staat te stellen een welbe steed, ontspannen weekend buitenshuis door te brengen zonder dat het gelijk een desastreuze aanslag op zijn portemonnee is. Een paar dagen uit de sleur mag geen landlaan 5, 08373-3646 25 Rhenen Hotel De Koerheuvel, Koerheuvelweg 5, 08376-2435 29 Weekendpas Zuid-Veluwe b derbroken snoer van horeoa-bedrijven, van Velp Dieren tot en met Rhenen. In dat patroon Hotel Beekhuizen, Beekhuizenweg 770, zijn door recente sluitingen grote gaten ge- 08302-2818 vallen. In de stad Arnhem sloten zeven ho tels en twee restaurants voorgoed hun deu- Hotel De Roskam, Arnhemseweg 62, 08309-2517 ren, op de Oost-Veluwe konden vier hotels het niet langer bolwerken en op de Zuid- °^en^al Veluwe zijn drie hotels, waaronder de ge- Hotel «"endul. Beekhhuizenseweg 12,50 10,25 dure grap zijn. Het is immers een harde noodzaak voor de werkende mens, een noodzakelijke „vrijioop" voor een vaak op te hoge toeren draaiende motor". Jaap Vet is overigens de eerste, die toegeeft, dat de horeoa-ondernemingen een zorgelij ke tijd doormaken: de rentabiliteit van alle Nederlandse horeca-ondernemingen ligt lager dan 1 procent. Meer dan 50 pro cent van alle bedrijven zijn in feite onren dabel. Voor de Zuid-Veluwe heeft dit in middels ook gevolgen gehad: Tot voor kort werd dit gebied gekenmerkt door een onon- renommeerde Wageningse Berg verdwe nen. In totaal ging het hier om 333 bedden. Dit verlies, dat grote aandacht trok in de pers, werd grotendeels weer goed gemaakt door nieuwe vestigingen en uitbreidingen. Grootste aanwinst was het Esso Motor Hotel met 150 bedden. Daar naast kreeg Gelderland het sportcentrum Papendal met hotelaccommodatie voor 120 personen. Nochtans verwacht Jaap Vet; dat in de nabije toekomst nog meer hore ca-ondernemingen zullen verdwijnen. Za ken, wier beddencapaciteit te klein is om ook bij goede bezetting rendabel te wer ken, raken steeds verder achterop en zul len de moordende afvalrace niet lang meer kunnen volhouden. De Zuid-Veluwe heeft daarom dringend behoefte aan nieuwe im pulsen in de vorm van moderne vestigin gen zoals het Esso Motor Hotel. In dat verband is aan het Nederlands Research Instituut voor Toerisme in Breda de op dracht gegeven een studie te maken van de toeristische struotuur van de Zuid-Velu we. Deze studie zal de basis vormen voor onder meer een actief toeristisch vesti gingsbeleid in de toekomst. 08302-2890 40 Eén fascinerend gebied van ononderbroken natuurschoon. Meer dan 300 vierkante kilometer groot, waarin geen dorp, geen stad ligt. Dat is het Zuidveluwse natuurreservaat, het grootste van Noord-Wesi' Europa. Vanaf 1 november kan men vanaf de luchthaven Rotterdam dage lijks met British Air Ferries naar Londen voor een driedaag se winkeltour. Men overnacht op basis logies/ontbijt in de be tere middenklasse-hotels zoals Victoria Garden Hotel en het nieuwe Sheridan-hotels, beide in het centrum van Londen. Prijs 182. Een dag extra shop pen kost 22. Inlichtingen bij Air Agencies Holland in Rotter dam en bij de erkende reisbu reaus. Alle Nederlandse steden, die nog iets gered hebben van hun his torische rijkdom, zijn door de ANWB verzameld in de gids voor stadswandelingen. De uit gestippelde wandelingen voeren langs de belangrijkste beziens waardigheden en fraaie stadsge zichten, waarbij door de samen stellers geprobeerd is om de wandelaar niet alleen te laten „kijken", maar ook te leren „zien". Om dat te bereiken zijn in het boekje vele detailfoto's opgenomen. In het algemeen be gin elke wandeling bij het sta tion, dat immers voor mensen van buiten de eerste herkenbare plaats is. Voor automobilisten zijn parkeerplaatsen zonder me ters opgegeven. Een plattegrond completeert elke stadswande ling. Den Haag figureert in de gids met twee wandelingen, Delft met één en Leiden even eens met één. heeft dit gebied gode zij dank tot nu toe gespaard. Een streek derhalve, die geknipt is voor een relax-reisje tussendoor. Dat wordt u dit jaar extra makke lijk gemaakt door BTA, die ge heel verzorgde reizen organi seert van 6, 8, 13 en 14 dagen. De reizen beginnen in Harwich of Immingham-Hull. Alle inlich tingen kan men krijgen bij BTA, Leidseplein 5 in Amster dam, telefoon 020-234104. Toeristen uit Nederland spanden dit jaar de kroon in de bezoe kersstatistiek van het Deense krijteiland Mon. Dit eiland met zijn meer dan 100 meter hoge krijtrotsen blijkt sinds enkele jaren een bijzondere trekpleis ter te zijn voor de nazaten van Willem van Oranje. Gedurende de zomerweken waren de Ne derlanders zelfs verre in de meerderheid. Ze konden dit jaar ook genieten van een nieuwe at tractie, rondvluchten van vijf tien minuten boven de krijtrot sen en dat voor de civiele prijs van 12,50. Nu ook op een koopje naar e toeristische tussendoortjes staan dit jaar in het middelpunt ,*an de belangstelling. Reisbu- t^Ü|6 strijden opeens op leven en dood om hun lege vliegtuig- stoelen te verkopen aan Neder landers, die het grijze nie mandsland tussen twee zomer vakanties te groot vinden. ^e2e zonnevluchten, snippertrip- Pen en trippertjes lijken stuk v'oor stuk brandnieuwe initiatie ven, maar in feite zijn het afge leide constructies van de korte reizen, die de Stoomvaart Maat schappij Nederland al jaren or ganiseert en propageert. Zes eneenhalf uur varen op een luxueuze veerboot scheiden de I Nederlander van Engeland, dat voor de meeste mini-trippers zal neerkomen op een oriëntatiebe- zoek in Londen. Hier ligt de rij ke traditie van het trotse Albion voor het grijpen: de kroonjuwe len in de Tower, de Dig Ben, the Houses of Parliament, Sint Pauls Cathedral en Piccadilly Circus zijn zaken, die men met e-,"ei verbaasde ogen gerien moet hebben. Niet lang uiter aard, want er wacht meer in de swinging city: de stokoude vis markt bijvoorbeeld en de Theems, Scotland Yard, Mada me Tussaud, Wembley en de City, dat merkwaardig zaken centrum, waar de tijd sinds Dickens lijkt te hebben stilge staan. Londen is een geweldige stad, di£ iedereen aan zijn trekken laat komen. Voor cultuurliefhebbers zijn er de tientallen theaters, waar avond aan avond de to neelvoorstellingen van beroem de stukken, de musicals en de shows worden opgevoerd. Men kan er ook klassieke concerten bijwonen, in kelders naar beu kende beat luisteren, in Regent Street en Oxford Street winke len in de grootste warenhuizen van de wereld. Maatschappij Zeeland brengt dit jaar Londen voor spotprijzen onder handbereik. Zowel voor automobilisten als voor trein/busreizigers zijn er vele arrangementen. Behalve het Londen-tripje (twee, drie, vier, vijf of acht dagen) zijn er week^ door leo thuring Een rondgang door een met kaarsen verlicht kastaalgevolgd door erd-bus-reizen naar Wales, de voo g lug: bcre spookverhalen bij de open haard, dat riles West Country, de Zuidkust of kan men beleven in het 15e-eeuwse landhuis Puitenden Manor Bournemouth. Een andere mo- vlakbij L- g." I n he: ng e iey De rigenaar van de Manor, gelijkheid is het maken van een de heer Br an T'ioir.? a r ':e:it .:or dit exclusieve gr ezelavondje East Anglia Tour. die drie da- slechts 1 g' alucc.. g p d. erbij is het door hem royaal gen duurt. Kerstreizen zijn er geser\ eerde „geef'rijk vocechter niet inbegrepen. De gasten naar Londen en Cambridge. Het worden verzocht teg„-n zonsondergang te arriveren. Elke rondgang goedkoopste arrangement is een eindigt in een vertrek, dat slechts verlicht wordt door de open weekendreis met 'logies en ont- haard en de kaars, die de gastheer blijmoedig uitblaast met de bijt in Londen voor 135 gulden woorden „nu is het tijd om u enkele ware verhalen te vertellen", heen en terug met drie nachten Als u er voor voelt: Puttenden Manor ligt ongeveer 45 klbmeter ten slapen in een goed hotel. M zuiden van Londen. Neem de en passant mee Een bezoek aan de Cotswolds, de streek tussen Shakespeare Country de Wye en Valley en de Thames Valley zo'n 150 kilo meter ten westen van Londen, is makkelijk te combineren met een bezoek aan de Britse hoofd stad. In de Cotswold vindt men beschutte valleien tussen gol vende heuvels, die door speciale kalksteenformaties een gouden kleur hebben. Deze steen werd en wordt in de Cotswold ook ge bruikt voor de bouw van muren, huizen en straten en het gevolg daarvan is, dat de dorpjes in dit deel van Engeland behoren tot de meest pittoreske ter wereld. De Cotswold is daarbij ook nog rustig en vredig. De welvaart De weekend-vakantie-rage („Man ik heb vijf dagen gewerkt, ik ben bek en bek-af") heeft nu ook het Deense Jutland in zijn greep gekregen. Zes tophotels in dit deel van Denemarken bieden toeristen in de komende maan den de volgende arrangemen ten: A) kort weekend van zater dagmiddag tot zondag na de lunch voor vijftig gulden, B) lang weekend van vrijdagmid dag tot zondag na de lunch voor 100 gulden en king-size-weekend van vrijdagmiddag tot maandag na het ontbijt voor ongeveer 140 gulden. De hotels zijn naar keu* ze het Nunkebjerghotel in Vejle< Hotel Jutlandia in Frederiks* havn, hotel Britannia in Esb* jerg, Hotel Randersin Randers, jerg, Hotel Randers In Randers, hotel du Nord in Grenaa én ho* tel Stavrby Skov in Middeldart Men kan het weekend geheel in één hotel doorbrengen, maat ook gebruik maken van diensten van meerdere deelnemende ho* tels. Voorlopig houden we het ej dan ook maar op, dat dit arran gement geknipt is voor Neder landers, die toevallig toch dezf winter in Jutland moeten zijn. Nadere inlichtingen bij hel Deens Verkeersbureau, Keizers- gracht 518 in Amsterdam, tele foon 020—226717.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13