Jeugd Lucascollege legde de basis voor oos De Oude Baljuw Mors weet niet waar men aan toe is met bestemmingsplan Kees I opvolger Prins Knelis II ie moeten evoeliger orden Joor noden an kerk wereld SPORTONDERZOEK IN HAZERSWOUDE Voorlichting aan kappers over het modern etaleren IJDAG 12 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT Wat u ook moet weten RIJNSBURG - Het Chi nees-Indisch restaurant ,,Ko Sing" is gistermiddag door burgemeester Koomans offi cieel geopend. NOORDWIJKERHOUT Morgen arriveert Sinterklaas om twee uur in Noordwijker- hout. Een klein half uur na zijn aankomst bij het Witte Kerkje wordt hij door burge meester Bosma op het raad huis ontvangen. De muziek vereniging Harpe Davids be geleidt de Sint op zijn rond tocht. De winkels zijn vanaf 29 november tot 3 december geopend van 9.00 uur tot 21.00 uur. NOORDWIJKERHOUT Op donderdag 25 novem bei- wordt om 8 uur in het wijk- gebouw aan de Maandagse Wetering de ledenvergade ring van het Wit-Gele-kruis gehuden. Zoeterwoude Zondag a.s organiseert IJsclub voor de eerste keer in dit seizoen een trip naar de Jaap Eeden- baan. Kosten: 5 per per soon. Vertrek om 8.30 uur vanaf het sportpark. Opgave bij Olsthoorn, Zuidbuurtseweg la en Van der Geest, Jan van Banningstraat 31. Zoeterwoude Opstelling SJZ in de wedstrijd tegen UDO in Oegstgeest. Doel: Fengler; achter Van der Geest, Duffels, Bosman en Olsthoorn; midden: Van Klink en Van Veen; voor: Romijn, Helder, Van Slinger land en Van der Zwan. Re serves: Van der Ham en Van Teijlingen. Supporters bus vertrekt om twee uur. Bodegraven In de recrea tiezaal van het nieuwe Dien stencentrum verzorgde het echtpaar Ollf uit Rijswijk een dia-avond met declama ties over Joegoslavië. Bodegraven Aan de Wil- librordschool is mevrouw Morsink uit Alphen benoemd als onderwijzeres voor de eerste klas. Zij zal mej. J. Koop opvolgen. Bodegraven In Delft slaagde voor het inginieurs- sexamen de heer B. D. Boon. Zevenhoven De heer Pas- senier gaat de gemeentese cretarie verlaten. Hij gaat naar Harmeien. Zijn opvol ger, de heer Eijpen, komt uit Naarden. Hazerswoude Hazers- woudse Boys wil de contribu tie verhogen. Leden beneden de 18 jaar gaan zes gulden meer betalen per jaar, de ouderen 12 gulden per jaar Aarlanderveen Op veel vuldig verzoek herhaald: za terdagavond in het Dorsp- huis 7.30 uur: de film over Aarlanderveen in vroeger jaren. Leiden ,,The Lord's Folks" verlenen zaterdag avond hun medewerking aan een eucharistieviering in de Jozefkerk aan de Herensin gel. Thema: Dienstverlening of dienstplicht? Oude Wetering Zaterdag a.s. heeft men de gelegen heid om de weer opgeknapte ger. kerk te bezichtigeri. De kerk brande enkele jaren ge leden gedeeltelijk af. Warmond Ut Sloepie, be faamd in Warmond en daar buiten, is in het vervolg op vrijdagavond opengesteld voor ouders en ouderen. Om een aangenaam sfeertje te kweken mogen ze hun eigen grammofoonplaten meene men. Hillegom Het dagelijks bestuur van de KVP ziet er als volgt uit: Voorzitter Van Dam, eerste secretaris Van Leur, tweede secretaris Van Steenbeek, penningmeester Van Elburg. Voorhout De collecte voor de nierstichting heeft 1376,31 opgebracht. Lisse Voor het bedrijfsdi- ploma metselen-gezel van de vakopleiding Bouwbedrijf slaagde de heer C. de Vries jr. 9 Lisse Maandagavond houdt woningbouwvereniging Volksbelang Lisse een leden vergadering in Trefpunt. Er zal informatie worden gege ven over de huurharmonisa- tie. 9 TER AAR De bazar die door de hervormde vrouwen beweging is georganiseerd heeft ƒ8146,13 opgebracht. TER AAR Voor het ver jaringsfonds van de Ned. Hervormde Kerk is in okto ber ƒ107,52 bijeen gebracht. 9 WOUBRUGGE Uitslag! kaurtwedstrijd voetbalvereni-: ging: Koetsier 5632 pnt/-" Brunt 5464 pnt. en Van Roon 5397 pnt. "ven RSCHOTEN Oud en jong ail in Voorschoten hand in CP -"tfcnd. Dat is gistermiddag dui- ~J"'lijk gebleken bij de officiële enlng van de dag-sociëteit a de Algemene Bond van Be- irden te Voorschoten, Enige rllngen en twee leraren van "fees' Lucas-collége te Voorscho len.' d legden voor de talrijke ge- tTriM digden in de bovenzaal van - Ambachtshuis geldbriefjes rige rijtjes neer op een tafeltje tot een totaalbedrag van 1.401,20. Dit geld is door het Lucas-college bijeengebracht door het houden van een fancy-fair en een lote rij. Mede door deze grote finan ciële steun kon de dag-soos sneller gerealiseerd worden. De soos-ruimte is te vinden in het - Baljuwhuis in de Voorstraat, ge- al»*D 25 Cn 8u'den in keu" legen naast het Ambachtshuis. De soos heeft de naam gekre gen „De Oucfe Baljuw" bedacht door de leerling Jolanda den Hollander. fj itiatiefnemer dwassenen jj3 itechese Hoogmade: elfeflOGMADE Het katholieke 'olk van Hoogmade komt in leweging. Zo heet dat als op kerkelijk gebied wat de gebruikelijke weg fdwaalt. Dat gebeurt op een ileboel plaatsen en in som- igen daarvan al vrij lang. In Hoogmade wilde men er ;bter nooit erg aan. Man- 24j neii en vrouwen zitten er bij- irbeeld nog keurig ge- iiden in de kerk. De ene rechts, de andere Dit is een nogal onbe- uiterlijk tintje. Er aan gewerkt om de in Hoogmade op een /anjrijker punt, innerlijk, meer inhoudt te geven, k gaat gebeuren via de ilwassenen Katechese. Een dat deken Ter- ez ooren van Noordwijkerhout isteren in deze krant de be rt-, angrijkste weg naar de lieuwe Kerk noemde. 2 tiatiefnemer is de parochie- m aad. Voornaamste woord- oerder daarvan drs. Theo e Nfiwarte, sinds zes jaar inge- ;eft#tene van Hoogmade. Vol- jr. I- ens hem is de katechese een iroodnodig. „We moeten 5.30 we« doelen nastreven. Op ra v le eerste plaats moet het ge- amenlijk praten over aller- ei godsdienstige en daarmee i: R lamenhartgende zaken leiden 10g|. ot een zekere bezinning, tel Daarnaast verwachten wij dat het project ook een alge- '31 meen vormend effect zal hebben. Dat de mensen zul- Jen leren hun gevoelens on- 21 er woorden te brengen en gevoeliger zullen worden oor de grote noden van de CEKlherk en wereld. Dat klinkt iyn beetje gewild maar het driH s *°ch de bedoeling dat nen: vooral dat laatste uit de verf 'P ®komt. Het zou mooi zijn als UStfWe de mensen na die vijf zes avonden voldoende voorbe- bii reid hadden om werkgroepen te vormen. Ik denk dan" op !IJ de eerste plaats aan een werkëroeP Kerk en Wereld, rijes zouden dan vertegen- hl. woordigers van de verschil- ende stromingen naar Hoog- made kunnen halen en daar- jloQE zaken als Angola en .00- Vietnam in het dorp zelf be- handelen. Dat heeft meer ef fect dan wanneer dat ge- nnfli beurt via de televisie". "If 8 belangstelling voor de Vol- •13,5 wassenen Katechese is groot in Hoogmade. Er meldden ls j zich 120 deelnemers; Zij krij- Bi gen de gelegenheid vijf maal wo I"et e,kaar te f?aan praten. zi fn december, januari, fe bruari en maart worden er L30 avoilden georganiseerd. De avonden zijn als volgt inge- richt. Pater Claassen, van _j M Diepgangscentrum Ha- ,ati Berswoude, opent met een 'aü Ü0rte inleid'ng- Ui® inleiding v hebben de deelnemers van «voren in grote lijnen ge stencild ontvangen. Na de toffie volgt de discussie die n groepen van 9 k 12 leden gehouden wordt en ongeveer een uur duurt. Daarna is er een zaaldiscussie onder lei- as«g 'n8.van de pater, en et feit dat er zoveel deelne- mers zijn heeft Swarte ver en w,bnderd. „Ik had iets van y'jftig gedacht. Bij ons heb 3e nl. nog vrij sterk het mas- saeffect. De mensen doen Ki niet zo gauw mee aan iets nieuws. Dat het er nu toch toveel zijn zal wel weer iets te maken hebben met het massa-Idee." •h belangrijke rol bij de ka techese speelt de begelei dingscommissie, gevormd uit |de parochieraad. Zij zal o.a. voortdurend contact onder houden met pater Claassen en het begeleiden van de avonden zelf zonder aan de deel te nemen. Wethouder W. J. Iestra, die de of ficiële opening verrichtte, toon de zich verheugd met dit „open bejaardenwerk'. Hij merkte echter op, dat voor de bejaar den in Voorschoten niet voor het eerst de zon ging schijnen, want diverse verenigingen en instellingen houden zich regel matig bezig de bejaarden een genoeglijke dag of uitstapje te bezorgen. Het is echter van groot belang dat de bejaarde te midden van eigen kennissen en omgeving oud kan worden. Deze dagsoos past geheel in het raam van het hedendaagse bejaarden- Welfare huldigde werksters RIJNSBURG Burgemeester B. N. Kooman heeft gisteravond in het Rijnsburgse raadhuis een vijftal welfare-werksters oorkon des en medailles uitgereikt. De eer viel te beurt aan de da mes Oudshoorn, Van den Ho- nert, De Jong, Van Klaveren en Kralt. Allen zijn tien jaar bij het Welfarewerk in de afdeling Rijnland betrokken. LISSE De ponyclub Poele- ivay in Lisse maakt op het ogenblik een stormachtige ontwikkeling door. Om deze uitbreiding te kunnen opvan gen wordt nabij het Keuken- hofbos een nieuw onderko men gebouwd. Op de foto zijn werklieden bezig het sta- lett karkas in elkaar te pas- werk. Het doel van het open be jaardenwerk is de bejaarde zijn plaats te geven in de huidige samenleving. Ook de plannen voor een dienstverleningscen trum zijn reeds ver gevorderd Als „huisbaas" overhandigde d< wethouder namens de gemeente graag de sleutel van het Ba juwhuis aan de voorzitter va de Bejaarden Bond de heer C Mechelse. Het gehele gezelschap begaf ziel na de koffie naar het sooslokaai alwaar de wethouder de deur opende. In het midden van de ruimte staat een biljart, er rond omheen enige zitjes en een lees tafel met vele tijdschriften van de Openbare Leeszaal. Bezoekers van de dag-soos kun nen een biertje of kopje koffie bestellen. Men mag namelijk gebruik maken van het keuken tje van de jongeren-sociëteit die op de bovenverdieping van het Baljuwhuis gevestigd is. Op deze wijze gaan oud en jong ook samen. Onder de genodigden bevonden zich burgemeester en mevrouw Verhaar, oud-burge meester de Kool, ereburger de heer G. Schrama en diverse raadsleden. LE1MUIDEN Nu de houten draaibrug in Leimuiden vervangen gaat worden door een elektrisch bediende is het noodzakelijk dat enkele vertrouwde punten in het dorpsgezicht worden opgeruimd. Een dezer dagen is men op de Dorpsstraat gestart met de sloop van het bouwvallige pand naast de brug. Ook de grote boerderij er naast zal onder slopershamer gaan vallen. Het huisje van de brug wachter zal ook van plaats moeten veranderen. Zodra de noodbrug is aangelegd, verhuist de brugwachter naar de andere kant van de weg. NOORDWIJKERHOUT De kar- navalsvereniging „De Kanine- faaten" bracht op 11 novem ber om 11.11 uur hulde aan de bejaarde bollenrooier en het bloemenkoppende vrouwtje, die samen al ruim 40 jaren het bor des van het Noordwijkerhoutse raadhuis flankeren. Zij kregen kransen omgehangen met het opschrift „Wij zaaiden, maar wij oogstten niet". President William Poultry en Prins Knelus II gaven op deze wijze uitdrukking aan de zorg van De Kaninefaaten over het uitblijven van een bejaarden centrum in het dorp, waardoor zo meent de President zo vele oudere dorpsgenoten hun heil moeten zoeken in de omlig gende plaatsen, 'n Groot span doek droeg als tekst het schone gedicht „In dit oord heb ik ge ploeterd; zwoegde jaar aan jaar. Nu ben ik oud geworden, maakt men het niet waar". De opening van het karnavalssei- zoen kreeg 's avonds in de ten- nishal een heel wat lichtere toets. In de vooravond traden voor een stampvolle zaal caba retartiesten als Joop Doderer, Rita Hoving en Ted ten Braak op en na de bekendmaking voorstelling van de niei Prins Karnaval 1972, Zijne Doorluchtigheid Prins Kees I (Kees Warmerdam), de prins in successie, was het dan sen en hossen geblazen onder de aanmoedigende klanken De Borani's en de eigen boeren- blaaskapel De Koetillers onder leiding van Boer Bert. De schmidter Karnavalverein „Die Grielaachter" waren die avond de speciale gasten van De Ka ninefaaten. LEIDEN Bewoners van het Morskwartier, met name het nieuwe gedeelte de Juwelen- buurt, wil op korte termijn een gemeentelijke voorlichtings avond. Men hoopt daarop te vernemen wat nu precies wel of niet kan in de wijk. Op de gis teravond gehouden PAK-hoorzit- ting bleek namelijk, dat de on duidelijkheid groot is, omdat het bestemmingsplan te vaak is ge wijzigd. Er kwamen nog andere klachten naar voren: De Damlaan is te genwoordig zo druk geworden, dat men het - met het oog op de 600 schoolkinderen die deze weg dagelijks oversteken - nodig oordeelt, dat er maatregelen worden genomen. Zoals het in stellen van eenrichtingverkeer of een parkeerverbod. Vertegenwoordigers van de buurt vereniging „De Juwelen" klaag den er voorts over, dat de ge meente alle initiatieven aan de bewoners zelf laat. De gemeen te zou nooit met initiatieven ko men op het gebied van sport- en speelvelden, clubgebouwtjes, de leefbaarheid enz. Op onderwijsgebied heerst een ac- cuut tekort van drie of vier lo kalen voor kleuters en leerlin gen van het basisonderwijs, maar regelmatige druk op de gemeente van de scholen heeft nog niet mogen baten, zo verze kerde men. Carnaval in Hazerswoude mislukking HAZERSWOUDE Het carnaval dat gisteravond had moeten in zetten in Hazerswoude is een mislukking geworden. Het hele feest is niet doorgegaan. Er waren in het Mlchelshuis in Ha zerswoude slechts twintig men- Het bestuur van de KPJ besloot toen maar de zotskappen weer af te zetten. Organisatrice Jose phine Baelde blijft echter opti mistisch: „Tegen carnavalstijd gaan we weer eens vergaderen. Dan kiezen we zelf wel een prins en zijn gevolg. Want car naval moet gevierd worden in Hazerswoude. AARLANDERVEEN Dit uit 1885 daterende gebouwtje naast de Gereformeerde Kerk in Aarlanderveen moet er aan geloven. De bouwval meet plaats gaan maken voor een bestemmingsplan dat als doel heeft het achter- gebied te ontsluiten. Als de onderhandelingen tussen de gemeente Alphen en de Ge reformeerde Kerk volgens plan verlopen, zal op de plaats van dit oude pand een weg komen te lopen. ALPHEN De heer Van Hanswijk heeft gisteren zijn 25-jarig ambts jubileum bij de PTT gevierd. Namens het hoofdbestuur bood de heer Wagemans een geschenk onder couvert aan. Van zijn directe chef, de heer Steffens, ontving hij een stereo-handtelefoon namens de collega's. HAZERSWOUDE In de periode tussen 15 en 29 november wordt onder de Hazerswoudse bevol king een grootscheeps sporton- derzoek gehouden. Uit deze enquête moet blijken welke sportaccommodaties in de gemeente het eerste moeten worden aangepakt. Voorts moet duidelijk worden welke sporten beoefend kunnen gaan worden naast de bestaanden. De orga nisatoren hopen tevens een ba lans op te maken van de toe komstmogelijkheden voor de sportverenigingen, het aantal mensen dat buiten de eigen ge meente een sport beoefend. Leen Dorsman, de voorzitter van de sportraad is van mening dat er te weinig sporten kunnen worden beoefend in Hazerswou de. Op het enquêteformulier kunnen de inwoners van Hazers woude invullen welke niet ter plaatse beoefende sport zij graag zouden zien ingevoerd. Wanneer er voldoende belang stelling is en de mogelijkheid voorhanden zal de sportraad contact opnemen met de betref fende personen. Er staat een voorlichtingscommissie gereed om desgewenst bezoeken af te leggen bij hen die wat willen weten over sportbeoefening in Hazerswoude. Maandag, 15 no vember, is er in het gemeente huis aan de Rijndijk een voor lichtingsavond voor de enquê teurs. Woensdagavond heeft een dergelijke avond plaats in het oude raadhuis in Hazerswoude dorp. Aanvang beide avonden 19.30 uur. Waar wil het Residentie-Orkest met program mering naartoe? LEIDEN Welke gedachtengan- gen zou je moeten kunnen ma ken om directielid van het Resi dentieorkest te kunnen worden' In geen geval hoef j.e verstand te hebben van meerjarenplan nen; ook hoef je kennelijk geen grote moeite te doen om onalle daagse werken op een program ma te plaatsen, want die verko pen zichzelf niet. Dat .een pu bliek op die manier weinig novi teiten te aanhoren krijgt, schijnt minder belangrijk. Vorig seizoen heb ik al eens ge schreven, dat ik dirigent Iwaki wel eens zou willen horen met een programma van niet alleen romantici. In zoverre werd aan die wens wel gehoor gegeven, want ook Milhaud, Frangaix en Honegger waren vertegenwoor digd, maar het programma voor de pauze bood weinig verras sends. Het Scherzo Capricioso van Dvorêk klonk hard en werd daarom dus door het publiek onevenredig goed gewaardeerd. De Ceylonese cellist Rohan de Sa- ram was solist in het concert voor cello en orkest van Saint- Saëns, waarin hij in het begin meer overtuigde dan in het der de deel. Hij werd dan ook, gaande het concert, minder po sitief begeleid door het orkest. Dit viel des te méér tegen, om dat hetzelfde orkest vorig jaar ditzelfde werk in Leiden ook speelde! Over meerjarenplan nen gesproken. Na de pauze drie eigen-eeuwse werken, waarbij Frank Minde- raa solieerde in „L'horloge de Flore" van Frangaix, op de hem eigen trefzekere manier. „Horace victorieux" van Honeg ger besloot het concert, maar de afrondende „moord op Ca- mille" hadden we voor de pauze al voelen- dreigen. Zou iemand me ooit willen uitleggen waar men met de programmering heen wil? Toch niet naar lege zalen? jan doove OEGSTGEEST In de grote zaal van Verenigingsgebouw te Oegstgeest bestond gisteravond voor een grote groep kappers en kapsters volop gelegenheid om in discussie te treden met de heer B. W. Hoogelander (grafisch vormgever en standbouwer) uit Den Haag. Op uitnodiging van de kapperspa troonsbond, afd. Leiden en om streken, was hij naar Oegst geest gekomen om te spreken over het onderwerp „Modern etaleren." De heer Hoogelander wist met eenvoudige middelen verbluffen de resultaten te bereiken zowel ijecoratief als op het gebied van stimulering van dé verkoop. De aanwezigen werd de gelegen heid geboden zelf creatief bezig te zijn met het vullen van een „vitrine." Later op de avond ontspon zich een uitgebreide discussie. De voorzitter,de heer E.Langezaa' vulde het een en ander aan met nuttige wenken. Conclusie: niet de hoeveelheid materiaal, maai de sfeer is bepalend voor eei: etalage. 22 november a.s. wordt een lezing gehouden over verkooptechnie ken. De Kerstkapshow welke in de Burcht te Leiden wordt gege ven zal evenals de Modeshow v{in grootse allure zijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5