Lissese redden krachtpatsers Zeskampploeg Gunstig jaar oor Foreholte Burgemeester maakte film Mooi Boskoop ,De Grünerie" jubileert met ijzersterke klucht „Instuif Boskoop" vierde 4de lustrum kAGINAJ) ^p. M. van Wely verdronken pa auto-on geluk )RpEN De 58-jarige Leidse ,ticien H. M. van Wely Is afge- pen weekeinde in Nieuwveen iet zijn auto in een sloot ge- akt en verdronken, l de hem in de auto zat zijn assis- nte. Zij slaagde erin uit de lyaj, agen te komen. Naar de rijks- 'ulitie vermoedt, heeft de heer bi, Wely te laat een wegomleg- ng gezien. De heer Van Wely 3en noot in muziekkringen in Lei- in grote bekendheid. Hij is ja- nlang een van de steunpilaren g weest van de Leidse Harmo- Uf ekapel onder meer als voorzit- "mc r. De begrafenis zal morgen gats hebben. LEIDSE COURANT MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 GRONINGEN/LISSE Rlen Faas en Fred Prins waren za terdagavond in de tv-sportwed- strijd Zeskamp de helden van de Lissese ploeg. In de Marti- valreep nog zoveel punten bin nen dat de Lissese ploeg uit een schier hopeloze positie toch nog oprukte naar een zeer verdien stelijke vierde plaats. derdeel „Hoogspringslingerwed- strijd" waarbij zij een met zand verzwaarde rubber pop over een hoogspringlat moesten wer pen. Na een enerverende strijd tussen de negen ploegen bleven in de laatste ronde alleen nog ark e jj Iwijk Zaterdagnacht tus- n. en 1 uur hebben 50 leden het Noordwijkse politie- een grootscheepse contro- uitgevoerd op de auto's die die tijd via de Beeklaan irdwijk verlieten. Het betrof i rnamelijk mensen die in ordwijk een bar of dancing hadden bezocht. Van de circa 800 auto's die 's avonds via de Beeklaan Noordwijk uit rijden, zijn er ongeveer 200 naar het politiebureau aan de Oude Zee weg geleid, waar ze gecontro leerd werden op gladde banden e.d., terwijl de papieren nageke- Het was opvallend, dat het aantal ken werden en onderzocht werd bestuurders onder invloed zeer of de bestuurder onder invloed was. Bij het onderzoek waren aanwezig de officier van justi tie, mr. Wessel, en de burge meester van Noordwijk, mr. Bonnike. minimaal was. Het kwam wel herhaaldelijk voor, dat men geen rijbewijs of kentekenbe wijs bij zich had. De politie on dervond over het algemeen een zeer bijzondere medewerking van het publiek, dat grotendeels uit jongelui bestond, zodat het onderzoek vlot verliep. de ploegen van Ridderkerk en Lisse over waarbij de laatste ploeg tenslotte aan het langste eind trok. De start van de Lis sese Zeskampploeg was niet al te overtuigend. Bij de hangwed- strijd wist Piet Sprokkelenburg niet langer dan 59 sec. de ijze ren staaf boven het grote bad vast te houden wat betekende dat Lisse op dit onderdeel slechts twee punten pakte. Be ter ging het de Lissenaren af in het onderdeel ,,25 meter zeer vrije slag". Het op de rug lig gend verplaatsen van een grote houten zwemmer deed de Lisse se ploeg zo rap dat de stopwat- chen in de Martinihal voor de ploeg van coach Fred Timmer de snelste tijd afdrukten. Negen punten erbij dus. Een redelijk aantal punten vergaade de ploeg ook op het onderdeel ,basket-bal-steltwedstrijd"Vier atleten op met vangnetten ver zwaarde stelten moesten trach ten onder een regen van ballen zo snel mogelijk een steltpar- cours af te leggen. Gerrit Verhaar kwam helaas bij het eerste keerpunt te vallen wat de ploeg op heel wat secon den verliestijd kwam te staan. De tijd van 1.19.1 was toch nog voldoende voor vijf punten- De Grand-Prix ralleycross leverde helaas niet zoveel winstpunten op als tijdens de eerste Zes kampwedstrijd in Rotterdam. Het echtpaar Zuiderduin dat de vorige keer in een razend tempo de hindernissen nam had nu minder geluk. Alie Zuiderduin bleef na en een zwakke start steken boven het waterreservoir en ondanks het feit dat Herman Zuiderduin er nog van alles aan deed om de ontstane achter stand in te halen was de eind tijd niet om over naar huis te schrijven. De „rode draad" tenslotte waar bij drie honkbalspelers op een vlot in het water toegeworpen honkballen moesten trachten te raken werd ook al geen succes. Er werd veelvuldig misgeslagen of in het basin gedoken. Meer dan drie punten leverde dit niet op. i wisselprijs, de heer Van der Kooy. Beide heren zijn in het bezit van de mooiste tuinen van Boskoop. 55 BOSKOOP 1 „Mooi Boskoop" is er om de burgerij te stimuleren Boskoop werkelijk mooi en schoon te houden. Met deze woorden opende de voorzitter van het comité, de heer Boer, een avond waarop over het Boskoopse milieu ge praat werd. De heer Brinkman, tuinarchitect en adviseur van de gemeentelijke plantsoenen dienst, stelde dat men er in Boskoop in geslaagd is de aan vankelijk kale vlakten in en om de nieuwbouw door aanplant van veel snel groeiende bomen en struiken een aantrekkelijk aanzien te geven. In de voorma lige Pettepolder is een prachtig tuindorp in wording. commissie Inmiddels hout De voetbalvereni Foreholte heeft een gunstig ?chter de n'g- Dit deelde ■oep zitter Ickenroth mee tijdens druk bezochte jaarvergade- Vooral financieel gezien ait de club goed. ïld zal men overigens wel g hebben want binnenkort men te beginnen met de van een recreatiezaal w de jeugd. Naast deze uit- ding heeft Foreholte nog en- wensen op het programma rtce, s uitbreiding van de par- Si gelegenheid, opknappen van wandelpaden en meer ruimte wit ter de doelen van het hoofd- boscb. De elftalcommissie kon door aanstelling van de heer W. Langeveld weer op drie worden gebracht. Tijdens de rondvraag bleek dat moedwillig vernielin gen worden aangebracht. Vooral de kleedkamers moeten het ont gelden. Crescendo wint in „Speeldoos" Het bestuur werd aange- oKer»TucTM L met de heren P. Hulse- IS °P i"rJi!k5tl bondsconcours van de Bond van Chr. Muziekverenigingen, dit jaar op 30 oktober en 6 novem ber gehouden in de „Speeldoos" te Zaandam behaalde „Crescen do" onder leiding van de heer J. v. Ossenbruggen met 307i/2 punt, een eerste prijs in de af deling F. (Ere-afdeling). SS ane en Vriend- if! lap groiet hard 2 RSWOUDE De zangver- 3S; ing Zang en Vriendschap it hard. De vereniging telt het ogenblik 159 jeugd- en 85 orleden. i de jaarvergadering sprak titter Slootweg dan ook van gunstig 52ste jaar'*. En ondanks het feit dat dirigent tot' Scheepers naar Silvolde ias huisde en Peter Bontje voor technische leiding ging zor- Penningmeesteresse me- w Matse-Cok maakte een saldo bekend. De heren Gelder, Francken en Binnen- werden herkozen als be- "(frslid. 31 hl! Van de vier verenigingen welke in deze afdeling uitkwamen clas- seerde het korps uit Sassenheim zich als hoogste. Uitgevoerd werden: Als verplicht werk „Two Irish Tone Sketshes" van Walton O'Donnel, en als keuze- werk „Tablaux des Voges" van Meindert Boekei. De jury schreef in zijn rapport: „Een compliment aan dirigent en ver eniging voor deze uitvoering", waarbij wij ons gaarne aanslui ten. „Crescendo" doet zijn naam met succes alle eer aan. Knap spel Elckerlyck SASSENHEIM Voor de eer ste opvoering van de klucht „Die rare familie" van Ar nold en Bach, gisteravond in het KSA-gebouw, kreeg „Elc kerlyck" niet die belangstel ling die het zeker had ver diend. Het enthousiasme van de dames en heren die het stuk brachten, was er echter niet minder om. Prima rol- beheersing van alle mede werkenden en vlot spel maakten het kolderieke stuk tot een geheel dat er zijn mocht. De hoofdrollen waren in goede handen bij A. Schol ten als professor Weber, bij Leny v. d. Geest als diens echtgenote, die mevrouw Ho- man-Immerzeel plotseling uitnemend verving, terwijl verdere hoofdrollen eveneens prima vertolkt werden door Hans Heuer als advocaat Welling en door C. in der Rieden als Frits Pappenhei mer, stiefzoon van de prof., mej. A. v. d. Maat mocht als vriendin van de prof zijn vrouw ook gezien worden. P. v. d. Kraan en mevrouw I. Schoone-BIoem hadden als schoonouders van de prof bijrollen die ook prima wer den gebracht. Extra vermel denswaard is het goede spel van mevrouw Scholte (echt genote van één der hoofdrol vertolkers), die als dienst meisje, na slechts één repeti tie, moest invallen en dit zo goed deed, dat aan het ge heel geen afbreuk werd ge daan. Voor haar en Leny v. d. Geest was er dan ook ex tra applaus en welverdiende bloemen plus een kusje van voorzitter Heuer. Het stuk komt morgen weer in repri- Kerkorgels verstomden in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Katwijk aan den Rijn heeft giste renmorgen enige tijd zonder stroom gezeten. In de diverse kerken vielen tij dens de dienst de orgels en de verlichting uit. Binnen drie kwartier had de storingsdienst van het Gemeentelijk Elektrici teitsbedrijf de storing opgehe ven. De meeste kerkdiensten waren toen inmiddels beëindigd. Drukte in Geerpolder „D'r op of d'ronder" aan Noord-Aa ZOETERWOUDE Het voorma lige Tweede Kamerlid voor de PSP, Bram van der Lek heeft vrijdagavond de eerste expositie geopend in de onlangs door werkgemeenschap Noord Aa „gekraakte" boerderij in de Geerpolder. Zaterdagmiddag kwam de belangstelling goed op gang en ook zondag kwamen velen een kijkje nemen. Het bleef daarbij niet bij het be zichtigen van de werken van Pim van Moorsel en Jan Hooi- meijer maar er werd ook op ruime schaal van gedachten ge wisseld met de leden van de werkgemeenschap. Veelal stond men sypathiek tegenover het streven om op deze plaats te komen tot een maatschappelijk- cultureel centrum. De publiciteit rond deze zaak had kennnelijk tot gevolg dat vele zondagmiddag de route van gebruikelijke autoritje door de Geerpolder lieten lopen, het er opvallend druk. Van de 130 bezoekers aan de expositie kwam een kwart uit Zoeterwou- de en de rest uit de wijde geving. Prettige, maar ook be langrijke bijkomstigheid; de pot voor de vrijwillige bijdragen werd goed bedacht.. Èn nu maar de verdere ontwikkelingen afwachten zoals ook de titel van de tentoonstelling al aangaf. „D'r op of d'ronder". HOOGMADE Mr. F. Schokking, dijkgraaf van het Hoogheemraad schap Rijnland, heeft zaterdagmiddag de Blauwe Molen in Hoog- made weer in gebruik gesteld. De molen, staande in de Blauwe- polder, is weer geheel maalvaardig. De molen is te bereiken via het dorp Hoogmade. Bij het hervormde kerkje moet men, als men uit de richting Leiden komt, links af slaan richting Rijpwetering. Komt men uit Woubrugge dan kan men rechtdoor rijden tot 850 meter voorbij het kerkje, een smalle weg schuin links in slaan, onder de Rijksweg door rijden en aan het einde van de weg parkeren. Ten slotte moet men nog acht minuten lopen over de kade van de Hoog- madese polder. er in geslaagd het begin van de avond defecte filmapparatuur te her stellen zodat deavond defecte filmapparatuur te herstellen zo dat de door baron Van Dedem vervaardigde film; „Hoe de burgemeester zijn dorp ziet" kon worden vertoond. De burge meester lichtte zijn product zelf toe. Men zag behalve veel mooie plekjes ook de vervuiling van de sloten en uit het rond- waaiende papier was goed op te maken wat de Boskopers eten, lezen en roken. De heer Boer reikte tenslotte de prijzen uit voor de best onderhouden tui nen. In groep twee waren de heren 't Hart en Klooster eerste. In groep drie was de gedeelde eerste plaats voor de heren Van der Kooij en Verklaveren, die de driearmige kandelaar nu de finitief veroveren. Geslaagde operette Cleyn Duin De operetteavond, die wijkvercni- ging Cleyn Duin zaterdagavond had georganiseerd, is geslaagd te noemen. In een gezellig aan geklede zaal van sporthal Cleyn Duin is door het koor Nuova Voce en de solisten enthousiast gezongen. Dirigent Joh. Vingerhoed hield een geestige „Promtoespraak". Jammer was de geringe op- ken st die e;n 'inarrieel nadeel opleverde. Ondanks de grote re clamevoering van de wijkver- eniging waren er slechts onge veer 140 bezoekers. Het pro gramma was een succes, maar het is sterk de vraag of de wijk- vereniging weer een operettea vond zal organiseren. Door de interessante, maar lange dia vertoning in de pauze is de avond tot twaalf uur uitgelopen. Am-tel Toneel'- in Alkeburcht ALKEMADE Het gezelschap „Amstel Toneel" treedt morgen avond om 8 uur op in het dorps huis „De Alkeburcht" met het toneelstuk „Dubbelspel", een ko medie-thriller van Rob. Thomas. Aanvankelijk zou woensdagmid dag een jeugdvoorstelling wor den gegeven. De belangstelling hiervoor was echter zo groot dat besloten is twee voorstellin gen te geven, om half vier en half vijf. Voorverkoop: maan dag en dinsdag van twee tot vier. OF.GSTGEEST Bij „de Grüne rie" viert het amateurtoneel al vijftien jaar hoogtij. Voor wat betreft de keuze van het reper toire, is er ook wel eens sprake 'Made Een beetje raadselachtig geval, deze auto in een sloot vlakbij het voetbalveld van MM is het enige gegeven wat men heeft, de auto ligt erin. Men weet niet van wie de wagen is, wc j 2 r hij in de sloot terecht gekomen is en hoe dat precies gebeurd is. Gewonden schijnen er in ieder vüi "iet te zijn geweest. BOSKOOP Twintig jaar „nl- stuif": reden tot grote vreugde in het r.k. Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan. De oudste danssociëteit in Bos koop jubileerde zaterdag voor een uitverkocht huis trad het cabaret Ivo Wijs op en oogstte veel succes. Het Cocktail Trio bracht tal van meezingUedjes t- gehore en liet al spelend de piano sneuvelen. Het „bal verzorgd door het ..Domino Kwartet", werd door de uitgela ten menigte voortgezet tot in de kleine uurtjes.. De „Instuivers" zijn kennelijk liefhebbers van tartaar en sla'tjes ze hadden namelijk de zaal versierd met het verpakkingsmateriaal waar in deze lekkernijen gewoonlijk geserveerd worden. geweest van laagtij maar de viering van het derde lustrum, zaterdagavond jl. in de grote zaal van het verenigingsgebouw te Oegstgeest is een hoogtepunt geworden. Bij eerdere uitvoerin gen bemerkten wij al een verbe tering van het spelpeil. Bij de uitvoering, dit weekeinde, heeft zich die duidelijkheid doorgezet. De keuze van de klucht ,,'n Wes pennest", droeg tot het succes bij. Drie bedrijven ijzersterk lach- werk met een doldwaas gegeven speelster, mevr. J. Jans-v. d. Meer deed daar nog een forse schep bovenop. Mevrouw A. Post-Brussee was een lispelende stiefdochter en mevr. B. Mooi- Werkhoven die als pensionhoud ster haar man, een rol van P. v. d. Maat, op het verkeerde pad v/aande speelde eveneens met veel plezier. Apdere deelne mers waren G. Witteman, H. v. d. Meer, J. Wassenaar, H. v. Leyden en de dames M. v. Ley- den, r. Appelo-de Haas en M. Wassenaar-v. d. Wal. dat helemaal binnen het vermo- Na afloop bedankte de heer J. c. gen van de acteurs lag. De rol- Jans, regisseur van het stuk de verdeling was dusdanig dat men spelers en Overhandigde de da- in staat was zichzelf te spelen mes een fraaie boeket bloemen, een punt waarin in niet geringe Zij zijn beiden vanaf de oprich- hei. succes van de avond ting bij „de Grünerie". Klankjuweel in Leiderdorp voor K. en 0. LEIDERDORP Het Amati- strijkkwartet of het Ardito- blaaskwintet zou in ieder zichzelf respecterend muziek centrum volle zalen trekken. Een combinatie van beide excellerende gezelschappen, vooral wanneer zij nog zou den worden „ondersteund" door een harpiste als Vera Badings, zou dus een uitpui lende zaal of kerkruimte ver onderstellen. Overal elders zou dat mogelijk zijn, maar in de Leidse agglomeratie mag je dat niet verwachten. 3, maar als we het geheel nu eens sfeerrijk omlijsten met de Leiderdorpse Hervormde Kerk in kaarsverlichting en we laten deze gezelschappen optreden voor K. en O., dan moet het toch zeker lukken? Een grote optimist zou er misschien nog brood in zien, maar K. en O-ers niet. Van daar dat voor een uiterst klein - relatief erg jeugdig - gezelschap muzikale paarlen werden tentoongesteld om je vingers bij af te likken, als het ware. Met een opmerke lijke beheersing speelden deze musici vier zeer uiteen lopende werken met een zó beladen souplesse, dat je de tijd vergat en het alleen maar kon betreuren, dat die zelfde tijd zo snel vergleed. Onbetwist hoogtepunt was de vertolking van „introduction et Allegro" van Maurice Ra- vel, maar ook „If" van Will Eisma mag niet onvermeld blijven. Alleen maar om aan te geven hoe verschillend goed men speelde. Hopelijk wil men - ondanks de gerin ge belangstelling - zo'n con cert spoedig nog eens organi seren. JAN DOOVE DIOK loopt over Etten- Leur heen LEIDEN Slechts één minuut hebben de rugbyers van Etten Leur het idee gehad van DIOK te kunnen winnen. In deze le minuut al sneed DIOK door de zwakke verdediging van de Brabanders en Bob Delprado drukte zijn eerste try, 0—4. Hierna walsten de Leidenaars over hun tegenstanders. Dit re sulteerde in tries van Wim Fal- laux (lx), Bob Delprado (2x). Hans Warmerdam (lx) en de fanatieke Evert van Seggelen (lx). Daar Hans Warmerdam slechts eenmaal fout converteer de was de ruststand 34—0. Na de wisseling blies DIOK duide lijk stoom af en liep verder uit naar 50—0. Tries van wéér Bob Delprado, Wil Rijsdam en Hans Warmerdam, laatstgenoemde nam bovendien 2 goede conver sies voor zijn rekening. Hierbij bleef het, want DIOK was reeds met zijn gedachten bij de strijd van volgende week tegen mede koploper Oereomoenoeut Mid. delburg. Goudse voetbalbond Uitslagen: FloreantNieuwkoop 2—0, RVC—Nic. Boys 1—1, Soc cer Boys—Gouderak 0—2, WSE Oudewater 30. Stand GVB: Floreant 914, Nic. Boys 9—12, Schoonhoven 8—11, Haastrecht 8—10, Nieuwkoop 9 9, WSE 98, Gouderak 9—7, RVC 8—6, Oudewater 8—5, Soc cer Boys 94. te danken was. De aanwezigen toonden zich De heer J. de Mooy speelde de een spontaan applaus zeer rol van grossier gewoonweg dankbaar voor het gebodene. daarlijke lachsalvo's. Z'n tegen- Een gezellig samenzijn besloot daarlijke lachsalvo's Zijn tegen- het geslaagde lustrumfeest. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 6 nov. Bloemen: Am. Anjers Sim Rose 31— 40. Sim Rood 40-50, Sim Wit 39—42, Sim KeeTer 31—40, Sim Allee 41. G. J. Sim 37, Lena '1640, Espcrence 3341. Charmeur 56. Carnaval 37. Le Réve 44. Rozen Garnettc, Carol. Fa- berge 15-19, Zorlna, Sonora 19—26, Baccara 44—56. Super Star 35—37, Nordia 22—33. Belinda 45-04. Sonia 57—59. Peer Gynt 11—61, Evergold. Motrea. Carla 28—33. Spanish Sun. Prominent. Jr. Miss. Coral Princess 2530. Nerlnc 37—65, Chrysanten 29 —53 p. st. Ttroschrysanten 85—1.65, Trosanjers 2,05-2.65. Freesla's 1.16 —2.40. Irissen 1.95—3.50 p. bos. -5.70; A II 2,60—5,70; B extra 8,60; I I 5,30—8,10; C I 2,10-3,50; C II I 22—78,

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3