BONA TE ANGSTIG HARDE TIK DOCOS mmsm zege f oreholte sensatie kangeroes NORTHA WINT STREEKDERBY VAN JONG ADE Roomburg Dambond was even zonder bestuur SPORTBIJLAGE MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 V Leiden De 5-<meihaI kan nog steeds op zijn kop staan en een orgie van lawaai produceren, wanneer Bona Stars maar zijn oude vecht jas-mentaliteit laat zien. Dat bleek bij de ontmoeting Bona Stars- Factotum-Punch, waarin de Leidse Stars twee totaal verschillende gezichten lieten zien. Eerst bang, initiatiefloos en zonder enige over tuiging opererend en later vechtend voor iedere bal en elke centi meter grond. Dat de Stars met een 6472 nederlaag genoegen heb ben moeten nemen, hebben zij dan ook aan de periodes van ge noemd zwak spel te wijten. Aanvankelijk zag het voor het basisvijf tal, zoals dit de laatste wedstrijden opereert, bijzonder slecht uit. Voorlopig bleef Bona Stars nog bij door de treffers van Peter de Jong, vanaf de vierde minuut trok Punch het initiatief volledig aan zich en stoomde van 8—8 naar 8—21 in de tiènde minuut, omdat tel kenmale Frans Dekker de gaten in de Leidse zone-verdediging goed uitbuitte, en Bona Stars niets uitrichtte tegen de niet verwachte zone van Punch. middels zijn 5-de fout opgelopen had en het afstandsschot nu ont- Coach Kallenberg had hiervoor een excuus, omdat in één week niet alles al doorgenomen kan worden. Een grove overtreding van Erik van Woerkom jegens Jaap Maassen had Peter de Jong en het daaropvol- off-day gende tumult schudden Bona Stars enigszins wakker en bo vendien ging het publiek zich nu roeren. Dit laatste, omdat arbi ter Day meende een one-show op te moeten voeren en met vele dubieuze beslissingen ten nadele van Bona Stars louter verwarring zaaide. Langzamer hand begon nu een andere men taliteit bij Bona Stars te groeien. Daardoor was bij rust (dank zij treffers van Wim Stol) de ach terstand verkleind tot 26—35. Enige harde woorden in de rust versnelde het groeiproces in de mentaliteitsverandering bij de Leidenaren, die daarin wel de onverzettelijke Ben van Cleef misten. Bij 3346 in de 7-de minuut sloeg de vlam in de pan. Het was er ineens, het publiek, zo'n 300 man, voelde het en zette de 5- en volledige teveel voor Bona Stars. Nu moest teveel van de overige spelers komen, van wie Frank van Mastrigt nog een sublieme drive-in pro duceerde. Maar 5667 met nog 2 minuten was teveel. Bona Stars kwam niet verder dan 6472. Het bij vlagen geleverde spel was wel een grote voldoening voor de vele supporters en geeft vertrouwen voor de toekomst. Scores: P. de Jong 147, H. Stol 3—13, J. Maassen 2—8, W. Stol 7—2, A. de Jomg, 04, E. Rosa- rio en F. van Mastrigt 2. Voor de aanvang deze wedstrijd kreeg de nieuwe trainer-coach van Bona Stars de heer Kallen berg van 2 trouwe supporters, verheugd met zijn terugkeer, een enorme fruitmand aangebo den. De uiterst dankbare heer Kallenberg, enigszins perplex van dit gebaar, kon alleen maar uitbrengen met daden dit ge schenk alsnog te verdienen. i DOCOS, gereed om de bal a Idunaspeler v. d. Ham meihal op zijn kop. Die spreek- Het damesteam heeft een verdien- koren zweepten de Stars op en in de zestiende minuut was het 5658. In plaats van door te gaan leidden 2 foute passes een inzinking in waar Punch dankbaar gebruik van maakte mede doordat Peter de Jong in de 6110 overwinning behaald op Hoogvliet. Na de 2820 rust stand wisten de Leidse dames pas met Jos Valk (20 pt.), Ger- trud v. d. Zon (14) en de sterke Lieve Mortelmans het krachts verschil in punten uit te drukken. LEIDEN strijd om de leiding in de hoofd klasse tusen Docos en Iduna heèft zaterdag een volle zaal ge trokken. Naast de vaste suppor- tersschare van Docos was er een bus vol jonge Utrechtenaren, die hun favorieten kwamen aan moedigen. Het liep echter alle maal anders dan de Docosspe- lers zich hadden voorgesteld. elijko: E De beslissende wed- Gerard van der Klaauw verloor de openingspartij net aan van Bert van der Ham, Ed Fallaux scorde gelijk door van Blodijk te winnen, maar Jacques van Veen kreeg geen kans van de onverstoorbaar spelende René Hijne. Toen het goed lopend dubbel van de Iduna-spelers voor een 31 voorsprong zorg de. werd het voor de Leidenaars erg moeilijk. De grotere druk hinderde hen in de volgende partijen, terwijl de jonge Utrechtenaren juist veel vrijer en gemakkelijk gingen spelen. Toen René Hijne het huzaren stukje van de eerste wedstrijd, winnen van Ed Fallaux, weer uithaalde, was de zege voor Iduna veilig gesteld. Voor Docos AVANTI bleef niet meer over dan een overwinning van Ed Fallaux op Bert van der Ham, waardoor de nederlaag nog enigszins beperkt bleef. de punten met het Haagse HMSH. Het was een spannende wedstrijd met een juiste uitslag. De dames hadden weinig moeite met de reserves van Jong Ade en wonnen verdiend met 10—2. ..■"te» nerveus spelend Foreholte stond al na 1 minuut met 10 achter tegen de dames van Westlandia. Aanvoerster Han- nie Boskamp kreeg een persoon lijke bewaking en het duurde even voor de Voorhoutse dames hun speelwijze hieraan hadden WARMUNDA aangepast. Een enorme kanon- nade van vooral Nora van Nie- kerk bracht Westlandia even van haar stuk en Foreholte kon uitlopen tot 51. Hierna hadden de Westlandse dames veel suc ces met hun schoten vanaf de zijkant doordat de Foreholte- in hit verdediging op de buitenkanten tvr zwak opereerde. )e rust ging in met een 7—5 HVL zetfc voorsprong voor de Voorhout- Leidse heren speelden^ welis- sen. Na rust werd de strijd iets harder aan beide kanten en Westlandia kwam één keer naast Foreholte 7—7. Hierna hebben de Voorhoutse dames HeiB steeds met een of twee punten voorsprong de leiding gehad, orde doch het eindsignaal klonk als een verlossing voor deze zeer spannende wedstrijd. Eind- achtf stand: 11—10 voor Foreholte. de e loei punt en: Nora van Niekcrk (6x), Hanna Wang (2x), Hannie Boskamp, Annemieke de Bruin en Ans Bakker (allen lx). in trainingskamp gegaan. De overschakeling van 11 naar 7- handbal deed de HVL-aanvals- patronen nog niet erg lukken en bovendien bleven twee Leid se strafworpen onbenut. De Goudse 16—9 zege was dan ook verdiend. De dames, die op het veld ook 7-handbal spelen, had den het minder moeilijk en ver sloegen het Haagse CWP met 11—3. Lei lp ïMRTHA-JONG ADE inflortha en Jong Ade speelden Bof aantrekkelijke wedstrijd. Voor rust werd de basis gelegd een Noordwijkse overwinning met snelle break-outs. Ook rust was de Northa-ploeg snel ler en Jong Ade zocht het in lage afstandsschoten. Northa won verdiend met 95 door doelpunten van The a v. d. Berg (4x), Ineke Conijn (2x), Toos Dam, Thea Vrolijk en Mary 3p d- Berg (lx) n Btyoor Jong Ade scoorden Plonie Olijerhoek en Cobi v. d. Geest ieder 2x en Helma v. d. Geest Noordwijkerhoutse heren boek- een nuttige overwinning op reserves van Westlandia, doch het was een wedstrijd om gauw te vergeten. Er werd van Westlandse zijde veel te hard gespeeld en scheidsrechter 'an? Wieringen had na afloop veel n; schrijfwerk. Uitslag: 19—11 »oor Northa. KflO *e Ripse dames ondervonden wei nig tegenstand van de Hercu les-reserves en hadden bij de n>st dan ook al een 11—1 voor sprong. Na rust was het meer een onderlinge strii> wie de goaltjes zou maken inplaats van met de tegenstander. bel rad 19—1 eindstand kwam jut stand door doelpunten van: Ria Weenink (6x). Sonja van Em merik (5x), Hendrien Ganzevles scb (5x), Annie Warmerdam, Greet er Luiten en Gerrie Baak, ISV •e Noordwijkse heren kwamen, "a een achterstand van 1—6 bij de rust, goed terug en deelden De Warmondse heren speelden een goede wedstrijd tegen de veteranen van* HVL. Bij de Warmonders was Henk Link zeer produktief met 13 doelpun ten. De geroutineerde Leide- MMO naars met uitblinkers als Wim De Hoogmadese dames hadden Wang en Ebe Duursma trokken het aanvankelijk niet gemakke lijk tegen de reserves van West landia. De Westlandise dames waren harder en technisch be ter, namen al spoedig een 2—0 voorsprong. MMO vocht ener giek terug en wist met harde schoten de rust in te gaan met een 3—2 voorsprong. Na rust bleven beide partijen goed tegen elkaar opgewassen tot tien minuten voor het einde. Een paar snelle break-outs van de Hoogmadese dames stelden de overwinning veilig. De doel punten voor MMO werden ge scoord door Cobia v. d. Geest (2x), Margré Elstgeest (3x) en Corrie Pennings (lx). De Hoogmadese heren konden voor rust goed partij geven aan de reserves van Apollo: 45. Na rust liep het echter allemaal even anders. De Oegstgeestena- ren waren veel sneller en met een aantal goed afgeronde break-outs werden de Hoogma- denaren weggespeeld: 8—16. goede wedstrijd, doch het veel beter ingespeelde Vires et Celeritas uit Gouda was duidelijk sterker. De Goudena ren hebben serieuze plannen deze competitie en waren zelfs Leiden Roomburg begon de wedstrijd met een serie aanval len, die de Dordrecht achterhoe de danig in het nauw brachten. Ondanks de gewijzigde opstel ling van Roomburg, bleek dat de voorhoede de nodige stoot kracht mist. Bij een van de wei nige aanvallen van Dordrecht, bracht de linksbinnen van Dor drecht de stand op 10 in het voordeel van Dordrecht. Geluk kig kon Els de Vrind snel de gelijkmaker scoren. Na een doorbraak door het midden. Na rust kwam Dordrecht snel te rug. Door gebruik te maken van de dekkingsfouten in de achter hoede kon Dordrecht via de stick van de middenvoor weder om een voorsprong nemen. 21. Roomburg herstelde zich op tijd. Bij een strafcorner l'.ep Els de Vrind goed in en scoorde de gelijkmaker. Vijf minuten voor het eindsignaal maakte Els de Vrind het winnende doelpunt door een mooie aanval feilloos af te ronden. Roomburg behoudt door de:e overwinning de kans op het kampioenschap. Concur rent Leiden won vandaag van Ring Pass, en staat daardoor op de eerste plaats, op een punt gevolgd door Roomburg. HVS In plaats van het zwakke tegen stand biedende Hygiëa volko men weg te spelen, sprong HVS slordig met de kansen om. De schoten van de Stompwijkse da mes waren zeer onzuiver maar niettemin kon met een voor sprong van 3—0 worden ge- sj draaid. Na rust eenzelfde spel- beeld en alleen Sjanie v. d. Bosch was trefzeker. De eind stand van 6—0 kwam dan ook tot stand door 4 doelpunten van deze aanvoerster en Lenie v. d. Salm en Ria v. d. Salm, die ie der 1 maal scoorden. De Stompwijkse heren verloren in een spannend duel van de nieu we Haagse vereniging Yellow Seven met 1011. dit duel van HVS tegen Hygiëa. Tweede i gen JEEP is voor TOV belaog- STEEDS VOORUIT De Warmonders kwamen nét niet tot een overwinning tegen koplo per Wibats 4. De drie overwin ningen van kopman Nol Sikking, die in deze kompetitie nog steeds ongeslagen is, waren de basis voor het succes van zijn team tegen de Hagenaars. - Peter van der Berg stond zijn mannetje eveneens door twee maal te winnen en daarmee was een puntenverdeling de uit komst van het spannende duel. Derde man Louis Ritzen kwam namelijk niet tot winst. De kaarten zijn nu duidelijk ge schud in deze groep. De twee punten voorsprong, die Iduna op Docos heeft, zullen zij waar schijnlijk niet meer prijsgeven. In het tafeltenniscentrum van De Treffers speelden de beide he renteams van de Roelofarends- veense club. Het eerste heren team consolideerde de tweede plaats door een 8—2-overwin- ning op JCV. Kees Vesseur bleef deze wedstrijd ongeslagen, blessure van Bert van Paridon Voor de tweede maal heeft het overgangsklasseteam van Avan- ti van het Haagse STH.TSB 4 gewonnen. De overwinning was nu wat krapper, doordat Leo Straathof slechts een keer won, omdat hij een nieuw batje in speelde. Gertjan de Ruiter en Jan van Wetten wonnen ieder tweemaal en samen het dubbel spel, waardoor een 64 over winning gevierd kon worden. Het meisjesteam speelde gelijk tegen 21-UP. Tilly Pannebakker en Ineke de Ruiterw onneh Ie der twee partijen. NSSS teamgenoten Hans van der Zwet en Jacques van Ruiten wonnen ieder twee keer. Allebei verlo ren zij van de goed spelende Gerry Klaassen. De beslissing lijkt te gaan vallen in de ont moeting met Wibats. De Veen- ders zullen dan moeten winnen om nog kampioen te kunnen worden. De reserves konden geen afstand nemen van hun achtervolger in de promotie- hoofdklas, het Goudse Vrienden schaar. Het werd een gelijkspel, door twee overwinningen van Herman van Ruiten en Jos van der Veer en winst in het dubbel spel. Leo de Jong kwam er dit keer net niet aan te pas. De achterstand van De Treffers 2 is nu ook twee punten gewor den. Ook hier wordt de wed strijd tegen koploper Delta-lloyd van groot belang. TOV. Heel goed spel van de Noordwij- kers heeft niet in een overwin ning geresulteerd. Dit kon ook moeilijk anders, want koploper US was nog ongeslagen, terwijl TOV nog steeds op de laatste plaats staat. Rudy van Alkema de en Ted van der Ploeg won- PLAY FAIR nen beiden twee partijen. De Het Leimeuidense team heeft de heeft een diepe wond geslagen in NSSS. TEgen 21-UP kwam alleen Piet Warmerdam - tot goed spel. Hij won van Crte- laard en verloor met 2422 in de derde gambun Beun. Kees Berg e n invaller Theo KCfet kwamen niet verder dan game- winst. Zo werd het een 9—1 'ne derlaag voor de Noordwijker- houters, die nu zoed als gede gradeerd zijn. SCYLLA-RESERVES Het derde team van Scylla speel de in Deventer gelijk tegèn Swift, door twee overwinningen van Wibo van Gennip en Fred van Oostenrijk. Invaller Sijunu scoorde niet, maar het dubbel leverde het vijfde punt op. Scylla 4 haalde een gelijkspel te gen REA. Blansjaar was topsco rer met twee winstpartijen, Hans de Roode en Sijunu won nen ieder een keer en ook hier was het dubbelspel beslissend. Scylla 5 veroverde met twee in vallers twee punten op Ilac 3. Het werd 73 door drie over winningen van Kallenberg en van Rossenberg. jonge Goof van der Hoorn kon het net weer niet redden, waar door de twee winstpunten voor de Amsterdammers waren. Voor hen scoorde Eric Goud smit driemaal. Voral de zater dag a.s. te spelen wedstrijd te- Nic. Boys laat punt aan RVC RIJSWIJK/NIEUWVEEN Nic.- Boys heeft een punt aan RVC moeten laten, hoewel het vaak een overwicht had. Na 15 minuten wist Leo Bos Nic. Boys de leiding te geven. Na rust was het al snel gelijk. Nic. Boys protesteerde heftig omdat doelman Kees v. Lith zou zijn vas'gehouden. Ondanks de veie panieksituaties, die in de rest van de tijd voor het RVC-doel voorkwamen, werd er niet meer gescoord: 1—1. Beverwijk Het talrijke publiek in de gemeentelijke sporthal te Beverwijk kon zaterdagmiddag zijn geluk niet op: het thuisspe- lende The Smash kwam tegen een volkomen falend Kangeroes op een 2-0 voorsprong. In een alles of niets slotoffensief kwa men de Leidenaars echter prachtig terug en door drie set zeges achter elkaar boekten Wybe Pera c.s. toch nog de niet meer verwachte 2-3 overwin ning. Fen zwakke start van De Leidse ploeg gaf de Smash de gelegen heid in de le set direct een voorsprong te nemen. Aanval lend bleven d' Kangeroess e- lers ver onder de maat, terwijl ook verdedigend fout op fout werd gemaakt. Via 13-7 won The Smath. Gesteund door dit roes alle schroom varen en via nauwelijks tot enige tegenstand van betekenis: 15-0 setzege voor The Mash. Gesteund door dit onverwachte succes ging de ploeg uit Castricum in de 3e set door. Weer werd Kangeroes met de rug tegen de muur gedrukt Argos-Amsterdam/Boemerang 4 en via 3-0 en 4-2 nam The (Dames) Smash een 6-5 voorsprong. Bij I" de belangrijke wedstrijd tegen deze stand echter liet Kange- Amsterdam/Boemerang 4 heeft weer voor onoplosbare proble men en door een ook nu weer 7-15 setzege sleepten de Leide naars tenslotte toch nog een 2-3 overwinning uit het vuur. roes alle chroom de ineens soepel lopende aanval drukten de Leidenaars door naar een 7-15 setzege. Vooral Oudeman en Huusse kwamen aan het net tot bijzonder goed snel en dnor een d rom 7—15 set-rege bracht Kangeroes de score in evenwicht. In le beslis sende 5e set kwam The Smash nauwelijks nog tot en g tegen spel van betekenis. Met geva rieerd aanvalsspei stelde Kange roes zijn tegenstander steeds Argos 1 het niet kunnen redden. De Amsterdamse formatie, voornamelijk bestaande uit speelsters, die vorig seizoen in de eredivisie uitkwamen, gaf .n Viif Me hal de ploeg van Argos geen enkele kans en won zeer gemakkelijk met 0-3. Argos wist r/elis r n de ie set een klei ne voorsprong te nemen, 3-1, maar toen de Amsterdamse da mes waren ingespeeld, bleek dat zij meer in hun mars had den dan Ali Oudshoorn c.s. Door een 915 setzege nam Am sterdam/Boemerang 4 een 0-1 voorsprong en door setzeges van resp. 7-15 en 6-15 drukten voorsprong en door setzeges van resp. 7-15 en 6-15 drukten de A'damse dames door naar een duidelijke 0-3 overwinning, waardoor zij nu alleen aan de leiding zijn gekomen in de over gangsklasse XL. n de overgangsklasse 9 boekte Argos 2 een niet alleen xerdien- de, maar ook hoopgevende zege de Valbovol 2. Met 3-0 hl f Annnct de Wit c.s. baas in eigen (heren) hadden in Amsterdam I weinig moeite met Amster dam/Boemerang: 10-15 7-15, 15- l 17. slag om de leidersplaats met De Treffers 3 nét niet met ccnover- winning kunnen afsluiten. Het wel behaalde gelijksl biedt ech ter goede perspektieven voor de thuiswedstrijd. Arnold Heuzen en Ruud Mollers wonnen van Ton Hoogenboom en Jos van der Meer, Wim vart Egmond won eenmaal namelijk van Ton Hoogenboom, die dus driemaal verloor. Redder voor de Veenders was Wout Heehis- kerk, die zij het met veel moei te ongeslagen bleef. De retüm zal de kampioen moeeten aan- RTC Ook RTC speelt dit jaar een góe de kompetitie. Nu werd weer met 61 gewonnen van DDC 1. Joop de Wgenaar was in een on genaakbare vorm en bleef zon der verliespartijen. Cor Bouw meester en Piet van Es wonnen ieder een keer en droegen, sa men bij in de winstdoor het dubbel te winnen. PIT'54 'eren koploper Salamanders 3 was voor het Zoeterwoüclse teavi weinig te winnen. HeftTy van Teylingen maakte een gun stige uitzondering door twee maal te winnen, alleen tegen de nog ongeslagen Leen Versluis dolf hij het onderspit. Uitslag 2-8.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11