Er is echt nog r wel plaats voor een harmonie Ouders ongerust over ruimtenood basisonderwijs Stad en omgeving VOORZITTER VERHART BIJ 75-JARIG JUBILEUM: PROGRAMMA VOOR PHILATELISTEN VAN NOORDWIJK 1971 IS PAGINA 7 VRIJDAG 5 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT KATWIJK De Harmonie Kat wijk bestaat morgen 75 jaar. Dat betekent drie kwart eeuw - op gezette tijden de geur van koperpoets, zonnige gelui den en blijde gezichten in Kat wijk Binnen. Nou ja, dat valt ei genlijk wel mee. Vooral voor de laatste jaren is deze beschrij ving iets te verheven. Ook de harmonie heeft de dreun ge voeld die hèt medium aan het verenigingsleven in het alge meen heeft uitgedeeld. De mensen staan niet meer te dringen voor een toneeluitvoe ring van de plaatselijke club in het doprpshuis. Ze scharen zich ook niet meer massaal achter de harmonie als die door de straten trekt. Toch een Harmo nie Katwijk. Toch 75 jaar oud. Er blijkt plaats voor te zijn in Katwijk Binnen. De bevolking reageerde vrij spontaan op de actie voor nieuwe instrumenten. De gemeente stopte het gezel schap zonder morren ook nog eens 500 gulden toe. Het resul taat van deze vrijgevigheid zal morgenmiddag duidelijk worden op de receptie die de Harmonie van drie tot vijf uur houdt in het parochiehuis. Jan Verhart verknepkelt zich bij voorbaat. Iedere weldaad aan de Harmonie Katwijk voelt hij per soonlijk. En dat mag. Want hij is al 45 jaar lid van de harmo nie, waarvan 27 jaar voorzitter. Hij speelt klarinet en hij is er trots op dat de 75 jaar vol ge maakt zijn. Het heeft er name lijk slecht voorgestaan met de harmonie. „Een paar jaar gele den zag het er erg somber uit voor ons. Toen hadden we nog maar veertien leden. En dat is veel te weinig, je moet toch minstens zo'n kleine twintig man hebben. Maar dat kregen we gewoon niet voor elkaar. Van narigheid zijn we er toen maar een half jaar mee gestopt. Maar dan krijg je toch na een tijdje een vreemd gevoel over je. Je mist iets. Donderdagsa vonds (de repetitieavond red.) loop je een beetje naar je schoenen te zoeken. De echte liefhebber heeft dat. Met nog een paar ouwe getrouwen heb ben we toen de koppen bij elkaar gestoken en hebben we de zaak weer nieuw leven in geblazen. Dat is gelukt. We hebben nu weer 27 leden. Het draait weer". Daarom is Jan Verhart een tevre den man. Maar: „Het kost wat zo'n harmonie. Ga maar na, de huur voor een repetitielokaal is zo 25 gulden, voor een dirigent betaal je veertig gulden per week. Nou hebben wij het geluk dat we het parochiehuis vrij goedkoop kunnen huren. Maar anders moet het allemaal van die 27 leden komen. Die betalen dan ook veel zelf. Nieuwe mu ziekstukken bijvoorbeeld. Die kosten per stuk toch gauw een 35 gulden. En we hebben er 400. derfeest geworden. De mensen Je moet toch met je tijd mee gaan, nietwaar? Als je over tijd praat en tegelij kertijd over de harmonie dan kom je op vroeger. Dat bete kent een beetje weemoed. „Dat waren tijden. Toen leefden de mensen de hele week naar een concert der Harmonie toe. En met het oranjefeest stroomden ze de straat op als wij langs kwamen. Kom daar nu eens om. Het oranjefeest is geen volksfeest meer. het is een kin lopen er niet meer warm voor. Weet je wat het ook is? Je hebt in Katwijk geen geschikte ruim te om te spelen. Vroeger speel den we in de grote zaal van hel missiecollege. Daar konden 500 mensen in. Dat kan nu niet meer. Het is te hopen dat we terecht kunnen in het gebouw wat de Gereformeerde Kerk gaat bouwen in de Rijnstraat Dan zouden we in de toekoms' meer kunnen gaan doen. Maar, hij lacht optimistisch, die toe komst is er toch wel. De muziek die wij spelen gaat er altijd in. IS Albert Huisman leidt in titel strijd LDDB HAZERSWüUDE Na de 10-10 tegen HDC uit Alphen heeft het eerste tiental van de Hazers- woudse damclub Samen Sterk ADC, ook uit Alphen, een 11-9 nederlaag bezorgd. Uitslagen: Dorsman (Samen Sterk)-Brunt 0-2; Huisman- Koopman 2-0; Fase-Verkade 2- 0; Stolwijk-Belder 1-1; Fase- Robbe 0-2; Van Been-Brunt 1-1; De Frankrijker-Gelderblom 2-0; De Ruiter-Koelewijn 1-1; Van Wijk-Van Oeveren 0-2; Hooge- veen-Verkade 2-0. In het kader van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dam- bond heeft Samen Sterk eerste bordspeler Albert Huisman tot nu toe uit drie wedstrijden het maximale aantal punten ge baald. Jan Fase won een van lijn twee gespeelde wedstrijden, Leen Dorsman verloor drie Tweede helft tafeltennis- competitie start zonder ereklas- wedstrijden LEIDEN De tweede helft van de tafeltenniscompetitie start zonder ere-klaswedstrijden. Het overladen internationaal pro gramma maakt het compleet uitkomen van de topteams bijna onmogelijk. Bij de heren werd dit van te voren reeds onder vangen, de wedstrijden werden op zondag 24 oktober gespeeld. De dameswedstrijden moesten echter worden uitgesteld. De be langrijke wedstrijden De Tref fers—Tempo-team en REA— Steeds Vooruit worden nu op zondag 14 november gespeeld. De lezers van het cluborgaan „looping driver" van Docos zijn allemaal uitgenodigd zaterdag a.s. om 17.30 uur in de zaal aan de Potgieterlaan te zijn. Dat is dan ook wel nodig, want* de Leidse club speelt daar dan de beslissende wedstrijd tegen Idu- na. De winnaar ervan wordt bij na zeker kampioen en kan dan naar de promotie-ereklas. Het gelijkspel verbeteren uit de eerste ontmoeting gesleept moet voor Docos mogelijk zijn. Alle landelijk spelende teams van De Treffers azen nog op een kampioenschap. Zij hebben ech ter alle drie een kleine achter stand opgelopen. Het herenteam kijkt tegen de grootste 2 pnt. aan. Zij mogen geen fouten meer maken om de kansen te behouden. De thuiswedstrijd te gen JCV (18.00 uur) mag geen probleem zijn. De reserves, een punt achter op leider Delta- Lloyd, zullen het moeilijker heb ben tegen runner-up Vrienden schaar. Zij spelen eveneens in het tafeltenniscentrum. De gloriedagen van de Noordwijk- se club lijken voorbij. De TOV- spelers zullen veel beter voor de dag moeten komen om niet te degraderen. Tegen koploper U.S. zullen zij het zaterdag nog zonder punten moeten doen. be achterstand van Steeds Voor uit op Wibats is eigenlijk al te groot, maar kan gehalveerd worden als de Warmonders za terdag winnen, Steeds Vooruit staat weliswaar op de tweede plaats, maar achter hen is het nog dringen. Zij zullen nog en kele puntjes moeten halen, liet Hazerswoudse team moet een moeilijke reprise gaan geven van de spektakulaire zege op de I reserves van STH-TSB. Gunstig voor hen is dat zij thuis spelen, zij hebben alle kans in eigen hand. be rol van NSSS lijkt uitgespeeld nu de sterke man Bert van Pa ridon voorlopig geblesseerd uitgeschakeld is. Winst op Twenty One Up wordt dan ook niet meer verwacht. NIEUWVEEN Op deze parkeerplaats aan de Kerkstraat in Nieuwveen mogen voortaan alleen nog maar personenauto's worden geparkeerd, zo heeft de gemeenteraad van de week beslist. De raad kwam tot dit besluit omdat de parkeerplaats vrijwel doorlopend in beslag werd genomen door vrachtwagens en te koop staande wagens. Omwonenden en moeders die per auto met hun zuigeling of kleuter het tegenover gelegen kruisgebouw bezochten vonden nooit een plekje voor hun auto. Dat is voortaan voor goed voorbij. Inspraak bij supermarkt in Merenwijk LEIDEN De winkel, die in het onderhuis van de flat aan de Condorhorst wordt ingericht na dert zijn voltooiing. Vanaf don derdag, 11 november a.s., kun nen de „pioniers" van de Me renwijk er in Neuteboom's su permarkt alle „eerste levensbe hoeften'' kopen, waarvoor ze tot nu toe nog naar de bewoonde wereld moesten trekken. Ze weten sinds vorige week vrij dag precies, wat er in de super markt te koop zal zijn en ze hebben zelf de uren mede-be paald, waarop de winkel ge opend is. Daarvoor heeft het heer G.J.Neuteboom ze in de Elementumcantine bijeengeroe pen. De winkel is open op maandagen van 10 tot 13 en van 14 tot 19 uur; op dinsdagen van 13-19 uur, 's woensdag, donder dags en vrijdags als op maan dag en zaterdagen van half ne gen 's morgens tot vijf uur in de middag. Men kan er behalve kaas en vleeswaren - bediening van het stuk - ook voorverpakt vers vlees, verse groenten, ver pakte melk, cosmetica, sigaren en sigaretten benevens alle denkbare verpakte levensmidde len krijgen. Wanneer de ruimte dat in de toekomst toestaat, wordt het assortiment met deli catessen uitgebreid. Waarschijn lijk zijn er binnenkort ook post zegels verkrijgbaar. De heer Neuteboom - 25 jaar ervaring in de Haarlemmerstraat en vier jaar in de Langevoort, Oegst- geest - legt de leiding over het bedrijf in handen van zijn zoon. De officiële opening is donder dag a.s. om negen uur. Hoewel er nu in de 2 flats nog maar 126 woningen in gebruik zijn, zal het aantal gezinnen begin 1972 al 256 bedragen. HAZERSWOUDE De leden de oudercommissie van openbare basisschool J. P. Steijaert in de Hazerswoudse Het gemeentebestuur van Hazers- wijk Rhynenburch maken ernstig ongerust over de steeds nauwer wordende behuizing van de leerlingen. „Regelmatig in formeren ouders van toekomsti ge leerlingen waar de nieuwe eerste klas in het komende cur susjaar wordt ondergebracht", woude en de wethouder derwijs P. A. Th. v.d. Werf in het bijzonder, ziet de onderwijs problemen met stromen op zich afkomen, maar kan wegens de financiële tekorten niet zo veel uitrichten als hem voor ogen staat. aldus de secretaresse van de Niettemin stelt secretaresse me vrouw J. Martinot: „De ge meente neemt ten opzichte van onze problematiek al meer dan een jaar een afwachtende hou ding aan. Dat de gemeente met oudercommissie, Martinot. „De nu zo goed moge lijk aangepaste lokalen, die als tijdelijke oplossing ter beschik king zijn gesteld (op de begane grond van het flatgebouw aan de Potgieterlaan), zijn niet ge pen niet, dat andere gemeenten in eenzelfde positie wel tot een oplossing kunnen komen en zoals het er nu naar uitziet, de gemeente Hazerswoude niet". In de J. P. F. Steijaertschool werkt men nu met vijf klassen in drie lokalen. „Met de nieuwe eerste klas in het komende schooljaar in 't vooruitzicht en wanneer dezelfde ruimte beschikbaar blijft, gaat de situa tie nog verslechteren. De ont wikkeling van de school werd in 1970 al gesignaleerd, zodat men zich nimmer kan beroepen op „tijdnood", aldus mevrouw Martinot. grote financiële tekorten kampt, Mevrouw Martinot, die zegt te Voorlichtingsavond van studieclub EMM ROELOFARENDSVEEN De studieclub EMM organiseert op dinsdag 9 november a.s. om 8 uur in de kantine van de bloe menveiling een voorlichtings avond. De heer Van der Hoeven van het Consulentschap Amsterdam zal op deze avond spreken over de teelt van jaarrondchrysanten en de nieuwe ontwikkelingen van de laatste jaren in deze zich nog steeds uitbreidende teelt. Daarnaast zal er ook gesproken worden over de normale chry santencultures. begrijpen wij. Maar wij begrij- Alphenaar veroordeeld wegens dood door schuld DEN HAAG-ALPHEN AAN DEN RIJN Een 26-jarige automon teur uit Alphen aan den Rijn, hoorde voorde Haagse rechtbank vier weken gevangenisstraf met een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar te gen zich eisen. Een zware straf, maar het onge luk dat de monteur veroorzaakt had, was niet minder zwaar. Op de Boskoopseweg te Reeuwijk, had hij met een shelheid van 80 km de bocht genomen. De man raakte in een slip en reed het fietspad op. Daar schepte hij de 72-jarige heer Van Gaaien. Deze werd zo ernstig gewond, dat hij overleed. De monteur bekende zijn schuld vlot, bij de politie en voor de rechtbank. „Ik heb te hard gereden". Over het vonnis zei de verdachte dat het hem wel ernstig zou hinderen in de uitoe fening van zijn beroep. „Maar dat is mijn schuld", gaf hij toe. spreken namens ouders die ver ontrust zijn, omdat nog niet be kend is, waarin het nieuwe cur susjaar hun spruiten een onder komen zullen vinden: „Er een tussentijdse noodoplossing komen voor deze vorm van on derwijs, die aan de Rijndijk een kleine tachtig leerlingen telt. De ouders wensen niet alleen de door hen gekozen leermethode, maar ook een redelijke ruimte, waarin hun kinderen de lessen kunnen volgen. Er moet op kor te termijn een oplossing worden gevonden, om ernstige moeilijk heden in de meest nabije toe komst te voorkomen". Jeugclcircus mag in kleuterschool HAZERSWOUDE Het jeugdcir- cus Capriole heeft van het ge meentebestuur toestemming ge kregen om haar activiteiten te ontplooien in de hal van de openbare kleuterschool ,,'t Kwetternest" aan het Tollens plantsoen in de wijk Rhynen- De laatste weken vond Capriole alleen onderdak in een garage van de heer Scholtes aan de Guido Gezellestraat. Om de fi nanciële positie van het jeugd- circus te verbeteren wordt in de week van 22-27 november een huis-aan-huis-collecte gehouden. 1 De Leidrche Courant, Novembe 1921 Gouverneur Brantjes Onder het bulderen der kanor nen, het salueeren der eere wacht, bij het lieflijk weerklin ken van het Volkslied en h? groeten der menigte, is de nieu we Gouverneur van Curagac mr. N.J.Z. Bantjes de Curagoas^ haven binnen gestoomd Mr.Brantjes dankte later voo de hartelijke woorden tot he. gericht. Hij maakte zich geen ii lusies, maar steeds zou hij c naar streven te handelen al een braaf en eerlijk Gouvemeu om naar zijn vermogen althan trachten iets bij te brengen on bloei en welvaart in de Kolonii te bevorderen. Plakweigeraar - Op de eigendom men van een landbouwer in d' gemeente Dantumadeel, di> steeds weigerde zegeltjes t< plakken, in beslag gelegd. Kantongerecht - De Kantonrechte te Leiden heeft veroordeeld Wegens straatschenderij C.A. e:i B. van T. te Leiderdorp tot f of 3 dagen hechtenis; wegen burengerucht H.J.V. tot 2 of 2 dagen hechtenis; wegens loopei op verboden grond C.N.B. en G van D. te Noordwijk Binnen ei F.M. te Hillegom tot 3 of 3 da gen hechtenis, en C. d.v.B. t' Den Haag tot 1 of 1 maant' tuchtschool; wegens overtredinj der trekhondenwet C.A.S. tot of 2 dagen hechtenis; wegem rijden met een rijwiel zonde: bel J.J. van V. te Warmond ƒ2 of 2 dagen hechtenis. Bestrating Het ligt in de bedoe ling van B en W van Katwijl binnen betrekkelijk korten tijc met de bestrating van den weg in het Overrijn een aanvang ti maken. Gelukkig, want de toe stand daar is, vooral bij regen achtig weer, treurig. En 't is een van de drukste wegen der gemeente. LEIDEN De koopavond in Leiden werd gisteren van half acht tot - tegen negen uur verlucht met carillonspel. De beiaard van het stad huis werd bespeeld door Dirk S. Donker uit Sneek en door Bernard Winsemius ait Amsterdam. Hun spel was de eerste openbare presen tatie voor de „Prijs voor Uitnemendheid" voor beiaard, die was ge organiseerd door de Nederlandse Beiaardschool. De beide beiaardiers speelden voor heel het winkelend publiek en in het bijzonder voor een klein gezelschap van fijnproevers, die sommigen voorzien van bandopname-apparatuur een stil plaatsje zochten in de gangen of op de binnenplaats van het stadhuis. Na afloop van het concert reikte Leen 't Hart, beiaardier van de torens te Delft, Leiden en Amersfoort waar de beiaardschool is gevestigd in de burger zaal de oorkonden uit aan de onderscheiden musici. LISSE Het bejaardencen trum ..Berkhout" in Lis se be gint al duidelijk gestalte te krijgen. De funderingen zijn inmiddels gereed en op het ogenblik is men druk doende met het stellen van de ramen en kozijnen van de eerste bouwlaag. Volgend jaar na jaar hoopt men het gebouw aan de Stationsweg te kunnen opleveren. NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Int. Ver. Philitelica heeft een drukke maand vor de boeg. Op 8 nov. houdt de vereniging haar maandelijkse werkvergadering in de Rank. Diezelfde avond komt om 8.45 de jeugdclub bijeen. Dinsdag 16 november organiseert men in -„Die Ossewa" aan de Duinweg een extra ruilavond voor postzegel en muntenver- zamelaars. Aanvang 19.00 uur. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan vindt op vrijdagavond 19 november in het verenigings gebouw aan de Hoofdstraat een jubileumviering plaats. Donder dag 25 november is er voor de leden van de jeugdclub een feestavond in Lido. Aanvang 19900 uur. Er worden eerst enke le filatelistische films gedraaid en daarna een komische film. De jubileumviering wordt op dinsdag 30 november besloten met een feestavond voor de se nioren en hun dames in de Bier kelder van Lido. Aanvang 20.00

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7