Bouw voor 1 iclit ingscen t rum in Waddinxveen neemt alles in één hand DIT IS UW MAN Stad en omgeving Molen- qemaal (54) i M. L.I.A.M. vj [VAGINA 5 LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1971 Rut Oral 'Iv.-Ttr Bioscoop programma in Leiden KaKvt Beiden Het Leidse bios cooppubliek kan maar genoeg krijgen van de twee Nederlandse speelfilms. L1DO draait „Wat zien nu al voor de negende week. Ook „Blue Movie" de harde sexfilm in TRIANON mag nog een weekje blijven. De - Bijl"ieerfrus<rat'es schij kal15W t0Ch Wel de moeite van bekijken waard te zijn. Ook rex en STUDIO hebben deze week reprises. In REX wordt het Canadese meisje Victoria nog steeds inge wijd in de liefde en in STU DIO blijft mister Tibbs het erg druk hebben met zoeken naar de moordenaar van een luxueuze call-girl. Van beide films is het de tweede week. De nieuwste van Oswalt Kolle ,UXOR Deze week LUXOR de vijfde film Oswalt Kolle. De ex-journa list, die zich met al krachten inspant om sexualiteit los te maken de donkere bedstee en voort planting, heeft nu ook het laatste taboe, een naakte man voor de camera's opge ruimd. In zijn eerdere films verdiepte hij zich in de rela- wijdde hij vooral aandacht r een ding over bleef: de man. In „Dit is uw gaat hij exact, weten schappelijk en op zeer clea- wijze in op de sexualiteit van de man. Dit gebeurt niet altijd zonder humor. p (olie zegt zelf over zijn films, dat hij ze alleen maar maakt om informatie te geven. Wat in Dit is uw man ook ge beurt. The j-jArrangement AMERA Deze week in Ca mera „The Arrangement" van Elia Kazan. Elia Kazan is een altijd boeiende film maker. Hij is al over de zes een mensenleeftijd Amerikaan mensenleeftijd merikaan zijn Griekse afkomst nooit kunnen vergeten. De Angelsaksische mentaliteit ligt hem niet. De mensen zijn hem te druk en te zake lijk. Hij is van de weerom stuit melancholiek geworden. Zijn werk draagt dan ook een onmiskenbaar melo-dra- matisch karakter. 3 li zijn film „The Arrange ment" komt dit weer onver huld tot uiting. Juist omdat hij de belevenissen van een Griekse immigrant tot onder werp nam. „The Arrange ment" heeft een onmogelijk, tranenrijk script, maar Ka- Griekse ziel gaat er bij open en het levert hem stof om een indringende film te maken. Een film over de verscheurdheid van Griekse zielen in de Amerikaanse wel vaartsmaatschappij. Een ta-. melijk goede film, als hij minder chaotisch was opgezet. (Van een onzer redacteuren) Waddinxveen Wie in de gelukkige soms nood zakelijke omstandigheden is dat een eigen huis in het verschiet ligt (en dat wordt een steeds grotere groep mensen) wil dan ook met een een wereldje opbouwen dat helemaal van hemzelf is. Maanden vóór de oplevering wordt stad en land afgereisd op zoek naar een leuk te geltje voor de keuken, een praktische en econo mische c.v.-installatie, een droomkeuken of een nog dromerige badkamer, een behangetje, dat je bijna nergens bij een ander aantreft, en een leuk tuinhek. Er zijn architecten, die zich bijna geen raad weten, omdat meneer Snelhans een idèe fix heeft over glazen bouwstenen en een an dere cliënt houdt vast aan een vouwwand met prima isolatiekwaliteiten. Aannemers zitten vaak te tobben met opdrachten die veel speur- tijd in beslag nemen, omdat mevrouw van Snel- deren Verbruine per se een deur wil hebben die een kennis in Beek óók heeft. Expositie van produkten die van eigen home eigen castle kunnen maken Aarlanderveen In het begin van deze serie molengema len" hebben we eens de onderste molen van de viergang vier molens in rij te Aarlander veen "besproken. Vandaag de mo len no. 1, die staat aan de Achter Middenweg. Deze grondzeiler is er in 1924 ge zet, nadat de vroegere molen was afgebrand. Hele maal nieuw was hij toen niet, want hij werd overge plaatst uit Bleiswijk. Het water wordt in de molen verwerkt met een ijzeren scheprad. Er is ook een wo ning in de molen, die in goede staat verkeert en be- drijfsvaardig is. De molenviergang bemaalt de zgn. „Drooggemaakte polder aan de Westzijde" te Aarlan derveen, die ongeveer 450 ha. beslaat. )ver een jaartje wordt dat alle maal een stuk eenvoudiger. In de zomer van '72 staat in Wad dinxveen, prettig bereikbaar ge legen binnen de driehoek Am sterdam—Den HaagRotterdam en vanuit de auto gezien onder de rook van Utrecht, Zoeter- meer, Alphen en Gouda, een Bouwvoorlichtingscentrum Mid den-Holland, dat voor een leger van bouwers van huizen, scho len en kantoren een uitkomst zal gaan betekenen. De keuze van de materialen komt dan na melijk direct voor de hand. te liggen. Je kunt niet zo gek den- i uitstekende begeleiding maar je ziet er door de bomen het bos niet meer. meer. Voor bepaalde mensen in het De ter zake kundige gastheer- Bouwcentrum door zijn enorme voorlichter op HTS-ni uitgebreidheid niet schikt". De broers vonden voor hun idee direct grote bijval. Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen dy namisch waar het maar kan zag veel heil in een geconcen treerde expositieruimte in zijn gemeente. Niet minder animo tonen de fabrikanten en hande laren die zich in het voorlich tingsgebouw willen presenten maar één aspect van het voor lichtingscentrum. De weetgieri- gen worden allereerst door een receptioniste opgevangen en daarna kan men alle kanten uit: natuurlijk naar het toilet, maar ook naar een bar-koffies- hop, de kinderen kunnen even tueel worden opgevangen in een u alles kunnen zi teerd (desgewenst) tie, verwerking e van materialen, en architecten bijvoorbeeld kunnen (betreffen de een groot project) samen spraak plegen in een van de twee vergaderzalen. Zoiets mist het stichtingsbestuur in het Bouwcentrum. Behalve het kan toor komt er een spreekkamer en in een monsterkamer komt b tingscentrum te Wassinveen een up to date aangelegd bouwdorp met „straatjes", vloerbedek kingsstraatjes, sanitairstraatjes, wandenstraatjes en zo maar door gaande tot één grotuindruk die van een eigen home een ei gen castle kan maken. En dat allemaal op een vloeropperblak- te van 1600 vierkante meter, waarvan 850 vierk. meter direct voor de exposanten is bestemd. Sted. Gymnasium bovenaan bij schoolschaken Leiden Nadat beiden hun eer ste wedstrijd met 6-0 hadden ge wonnen, deelden het Rijnlands Lyceum en het Visser 't Hooft Lyceum in een fel gevecht de punten (3-3). De Scholengem. Zuid-west drukte het Chr. Ly ceum Katwijk in de misère (4- 2). Het Sted. Gymn. dankt zijn toppositie aan het oprollen van de W.A. mavo (4%—iy2). In poule B overklaste het Fioretti College met 5-1 het Chr. Ly ceum te Alphen. Bonamentura verraste vriend en vijand door 't Rembrandt Lyceum aan de zegekar te binden met 3y2-2y2. De standen zijn als volgt: Poule A: Sted. Gymn. (2,4,8); 2. Rijnlands Lyceum (2, 3,9); 3. Visser 't Hooft Lyc. (2, 3,9); 4. Scholengem. Zuidwest (2,2,4); 5. Chr. Lyc. Katwijk (2,0,46. W. A. MAVO (2. 0. 11/2); Poule B: Fioretti Coll. (2,4,10); 2. Bo- naventura (2, 4, 7l/2)-, 3. Rem brandt Lyc. (2.2,7i/2); 4. Chr. Lyc. Alphen (2,0,3); 5. Louise de Col. (1,0,1); 6. Pedag. Aka- demie (1,0,1). Tussen haakjes, resp. de gespeel de wedstrijden, de matchpunten het aantal bordpunten. Negenduizend gulden fotospullen uit Sassen heinise zaak gestolen SASSENHEIM Uit de fotozaak in Sassenheim is gisternacht voor een bedrag van 9000 ge stolen. De dader(s) verschaften zich toegang via een wc-raam- pje. Opvallend is dat in Amster dam die nacht op identieke wij ze en eveneens in een fotozaak is ingebroken. De buit was daar 15.000. WARMOND De deelnemers aan het premie-systeem in War mond kunnen op de woensdagen 17 en 24 november en op 2 de cember tussen 7 en 8 uur v.m. hun boekjes inleveren bij de Raiffeisenbank in de Dorps straat. ken, of dit centrum waarvoor De doelstelling van de Stichting W. Aantjes, AR-fractievoor- Bouwvoorlichtingscentrum Mid- zitter in de Tweede Kamer vice-voorzitter van de begin van dit jaar opgerichte Stichting Bouwvoorlichting Midden-Hol land, maandag 8 november a.s. de eerste paal slaat laat alles zien wat men zich binnen opge trokken muren aan geriefelijks, fraais en aan de tijd aangepaste toestanden kan wensen. De gebroeders De Waardt, van de T. de Waardt Bouwmaterialen n.v. te Waddinxeen, zijn op de lumineuze gedachte gekomen. Ze liepen eerst rond met een plan voor een kantoor met een grote showruimte, maar allengs groeide bij hem het besef, dat meer materiaalbewust wordt ook een toenemende behoefte bestaat aan voorlichting op dit gebied. „Men moet alles in één De opzet ruimte bijeen kunnen vinden", mogelijke vonden zij; je kunt dan uitzoe ken en na een bezoek van een paar uur heeft men een goede indruk van wat op het stuk van bouwnijverheid en inrichting te koop is". De heren De Waardt zijn vol log over het Rotterdams Bouwcen trum, waar men grote projecten 'AMERA Yves Montand c als het echtpaar Lambr::kis eenkomst met levende person? 1 0. toevallig". Met deze zin be 1 n >,Z". In nuchtere bijna zak. ike s.ij, e.ia^Q beurtenissen voor en tijdens het onderzoek r Lambrakis, een vredelievend kamerlid dat betogingen in Saloniki werd gedood. Wat e dent lijkt te zijn is in werkelijkheid een zorgvuldig door de macht hebbers beraamde politieke moord. Vanavond en morgenavond ih Camera: aanvang 23.30 uur. Ire -? Papas vertolken de hoofdrol „Z". „Elke ovcr- urtenissen is niet 1 Gavras zijn film :rt Gavras de ge- r de dood van dr. mei 1963 tijdens onfortuinlijk den-Holland (die een paar klin kende namen in het bestuur heeft zitten, o.a. de secretaris van de Goudse Kamer Koophandel, drs. B. W. Buenk) is kortweg het geven van voor lichting en het houden van ex posities op het gebied van de bouwnijverheid. Men wil dit doel bereiken door aan fabri kanten, handelaren en andere ondernemers expositieruimten te verhuren en verder door het geven van voorlichting maken van propaganda vorm van permanente exposi ties of tentoonstellingen ter ge legenheid van bijzondere ge beurtenissen. Zo denkt men een een voorlichter op HTS-niveau, die de bezoekers begeleidt en hen zoveel mogelijk inlicht. zo geconcentreerd rlichting te geven door het brengen van timent artikelen, dat makkelijk kan overzien. Hier door wordt voorkomen, dat de bezoeker zich verloren gaat voe len tussen een te grote hoeveel heid artikelen, waarbij het voor de betrokkenen erg moeilijk zou worden ceen keuze te maken. Het artikelenpakket in het Bouwvoorlichtingscentrum zal van een zeer evenwichtige sa menstelling moeten zijn en op een hoog kwaliteitsniveau. Deze eisen heeft het stichtingsbestuur zichzelf gesteld. In principe zul len daarom slechts één of hoog ste ns twee artikelen van dezelf de soort kunpen worden ge toond. Op het moment waarop de bouw op het industrieterrein langs de Staringlaan zelf nog moet begin nen, zijn er van de 85 beschik bare eenheden al ruim 50 ver huurd. De broers De Waardt, die uiteraard wel commercieel hebben gedacht, want anders kan de zaak niet draaien, heb ben van hun concentratiepro ject, hun alternatief Bouwcen trum, uitstekende verwachtin gen. De exposaten komen uit alle richtingen; niet alleen uit de Randstad, maar uit het gehe le land en ook uit Italië. De pro dukten waarmee men straks in Waddinxbeen (elders in het land zijn deze centra op bescheide ner schaal aan te treffen) wordt geconfronteerd zijn eigenlijk te veel om op te noemen. Een klei ne greep slechts: c.v.-installa- ties, verlichting, open haarden, dakbedekking, telecommunica tie, behang, verf, vloerbedekkin gen, muurbehandelingsmateria- len, glas, gordijnen, isolatiema terialen, sanitair, zonwering, houtwaren, meubilair, tuinhek ken en tuinaanleg) De buitenex positie biedt daar; e een prach tige gelegenheii! n :e!, cc. kens, boilers en v.a rontharders, s 'v c. sloten en kluizen, dakiamen e.i goten, naamplaten en brieven bussen, wanddecoraties, sierbe ton en als het moet sauna's en zwitsers doek. Maar ook wat be- _,treft lijm, vochtwering en dicht- middelen zal men op het Bouw- Z wemclubs organiseren strandloop NOORDWIJK Zondag wordt op het strand te Noordwijk een grote strandloop gehouden over 4 en 8 kilometer. De start van deze loop die wordt georgani seerd door „De Zijl" en de Leidse Golfbrekers heeft plaats om 1.3.00 uur bij de vuurtoren. Inschrijving vanaf 12.00 uur bij de startplaats. Mevr. Hendriksen nieuwe voorzitter van de Expogé LEIDEN De Nederlandse ver eniging van Ex Politieke Gevan genen heeft een nieuwe voorzit ter: mevrouw C. H. Hendriksen Snel. Mevr. Hendriksen sinds 1948 lid van het Leidse bestuur. Verder zijn benoemd: de her H. Bol 2e voor zitter; de heer W. M. van der Burg, secretaris; de heer J. F. Beekman, 2e secretaris; de heer A. Plekkringa, penningmeester; de heer Sj. Mazurel, 2e penning meester. LISSE Het omstreden plan-Blokhuis in Lisse is zo opgezet dat het niet op de eerste plaats een koopcentrum is, maar een winkelcentrum, waar de mogelijkheid geschapen is zo maar wat rond te wandelen. Het winkelcentrum begint dan ook al op het Vierkant en mondt via de Kanaalstraat en de Kapelstraat uit in Blokhui9. De .voordeur" van Blokhuis ligt daarom in de Kanaalstraat, in de passage door een nieuw te stichten pand van de fa. Tissing. Het terrein is ook voor de auto ontsloten. Aansluitend op de Molenstraat en de Nassaustraat loopt over het terrein een verkeersweg. Er is vrij veel parkeerruimte. De verhouding tussen winkeloppervlak en parkeeroppervlak is 1 op 2. De bus- de Nassaustraat vlak bij de bibliotheek. Het plan is zo ontworpen dat de bomen voor een groot deel kunnen blijven Nagekomen familiebericht Na een kortstondige ziekte ging geheel onverwacht in de Vrede van Christus van ons heen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, onze beste zoon, broer, zwa ger SEBASTIANUS WILHELMUS BERK Willemijn en verdere familie De overledene ls opgebaard in het rouwcentrum „Van der Luit", Haagweg 31 te Leiden, bezoek zaterdag van 11 tot 11.30 uur v.m. en zon dag van 5.30 tot 6.30 Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust maandag 8 november a.s. om 9.45 uur in de parochiekerk van de H. Petrus, Lammenschans- weg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om circa 10.45 uur op de begraaf plaats „Rhijnhof" (r.-k. ge deelte) te Leiden. Drie dagern een fleurige show van Mercedes-Benz personenwagens en bestelwagens in ons bedrijf te Leiden. De Mercedesshow Is geopend: vrijdag 5 november 14.00 - 22.00 uur zaterdag 6 november 10.00 - 22.00 uur zondag 7 november 12.00-22.00 uur Tel.: 01710-"4 45 45 Vondellaan45, Leiden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5