Rorussia geschonden uit Milaan Nora Broxterman (22): een orthodoxe revolutionaire VAN RAVENS MAAKTE EIGEN SPELREGELS Ree weigerde terecht remise Weer Post- Sercu SUPPORTERS HIELDEN ZICH ZEER RUSTIG LaMPE LaMPE LaMPE LaMPE LaMPE LEIDSE COURANT MILAAN Vijf spelers van Borussia Mönchengladbach zijn ernstig geblesseerd uit de Europa Cupwedstrijd tegen Inter Milan. Giste rochtend heeft professor Schneider, arts van de Westduitse kampioens- ploeg, een opsomming ge geven van de „schade", die de Borussen woensdag avond in het San Siro-sta- dion behalve de neder laag van 42) hebben op gelopen. Professor Schneider: „Berti Vogts vermoedelijk meniscusblessu re moet tenminste twee we ken een gipsverband dragen; Günther Netzer heeft een achil lespeesverwonding; Luggi MUl- ler („tegen zulk een vlegel als Boninsegna heb ik nog nooit ge speeld") heeft een open scheen been. gezwollen enkel en ver wondingen aan het gezicht als gevolg van een vuistslag; Wolf gang Kleff liep een voetblessure op en voor Bleidick is het scheen- kuitbeen kapot. Voorts is men bij Borussia nogal verbitterd over het feit dat de toeschouwers de spelersbus met stenen hebben bekogeld. Ten minste een dozijn stenen raakte de ruiten van de bus. Borussia vraagt zich nu af of de handels wijze van het Italiaanse publiek minder laakbaar is dan die van de blikjeswerper in Mönchen gladbach. Overigens hebben de „Borussen" nog wel hoop de kwartfinales te bereiken. Trainer Hennes Weis- weiler gelooft dat Inter op 1 de cember in Bern dertig procent minder goed zal spelen. „Inter heeft de steun nodig van het ei gen publiek". Weisweiler rekent er wel op dat de UEFA op de tweede wedstrijd van Bern als nog naar Duitsland zal verplaat sen. „Op grond van het DFB- protest hopen wij dat het Ham burg wordt". Voor het leven De strafcommissie van de West duitse voetbalbond blijft het druk houden. Han Arnold, vroe ger speler van VFB Stuttgart, werd voor het leven geschorst. Arnold had toegegeven steek penningen te hebben aangeno- Nu overgooiers Gavers Oaynootweg 132 Scheveningen Lqu van Ravens paste in Lissabon een „eigen" methode toe i de ontmoeting Sporting Lissabon—Glasgow Rangers. DEN HAAG Scheidsrechter Lau van Ravens heeft woensdagavond ten onrechte de ontmoeting Sporting Lis sabonGlasgow Rangers voor de achtste finales van het toernooi om de Europa Cup II door strafschoppen laten beslissen. Nadat de reglementen waren geraad pleegd bleek dat Glasgow Rangers na de verlenging van deze wedstrijd reeds winnaar was. Glasgow won twee weken gele den de eerste ontmoeting, op eigen terrein gespeeld, met 32. De wedstrijd in Lissa bon leverde eenzelfde over winning voor de Portugezen op, zodat de ontmoeting moest worden verlengd met tweemaal een kwartier. k,De bepaling, dat elk doelpunt in een uitwedstrijd gescoord dubbel telt", zo staat in het reglement van het toernooi om de Europa Cup II, „geldt ook in de verlenging". Beide clubs kwamen in dat extra half uur tot een treffer. Re glementair telt het doelpunt van Glasgow Rangers echter dubbel, waardoor de Schot ten winnaar waren. De strafschoppen hadden der halve in het geheel niet mo gen worden genomen omdat de beslissing al gevallen was. Na een Schots protest kwam na de wedstrijd het reglement op tafel, waaruit bleek dat Glasgow Rangers zich onder de laatste acht had geplaatst. Van Ravens heeft dan ook nog de pech, dat Sporting door die straf schoppen won, waardoor de wedstrijd aanvankelijk ook nog een verkeerde winnaar kreeg. Hans Bangerter, de Zwitserse secretaris-generaal van de UEFA verklaarde dat de Eu ropese Voetbalunie de zaak niet zonder meer zal laten passeren. „Een zo gerenom meerde scheidsrechter als Van Ravens mag zo iets een voudig niet overkomen. He laas krijgt deze zaak nog een vervolg". De UEFA heeft gisteren be slist dat Glasgow Rangers over gaat naar de derde ron de. Alsof Hans Ree (rechts) er bij het begin van de tweekamp al een voorgevoel van had dat hij snel een voorsprong zou nemen. In de eerste partij liet Donner de winst waarschijnlijk liggen, gisteren in de tweede stelde hij remise voor maar lachende Ree zag de winst en weigerde. Amsterdam Landskam pioen Hans Ree heeft giste ren in Amsterdam de twee de partij van de schaak tweekamp tegen Jan Hein Donner gewonnen. De stand is nu IV2—V2 in het voor deel van Ree. Donner speelt niet gelukkig. In het eerste duel liet hij een wellicht winnend voordeel glippen en moest hij met remise genoegen nemen. Gisteren was het (nog) erger. In een Siciliaans duel kreeg Donner overwicht, maar hij verspeelde dit grondig toen hij tot 29Le5 besloot in plaats van De5. Op de 30e zet bood Donner remise aan, maar Ree had reeds feilloos geregis treerd dat er voor hem winst kansen waren. Aanvallend maak te hij de partij inderdaad uit. Het verloop van de tweede partij Wit: Ree Zwart: Donner Siciliaans I. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, d7-d6; 3. Pbl-c3, a7-a6; 4. d2-d4, c5xd4; 5. Pf3xd4, Pg8-f6; 6. Lcl-g5, e7-e6; 7. f2-f4, Lf8-e7; 8. Ddl-f3, Dd8-c7; 9. 0-0-0, Pb8-d7; 10. g2-g4, b7-b5; II. Lg5xf6, Pd7xf6; 12. g4-g5, Pf6-d7; 13. f4-f5, Le7xg5t; 14. Kcl-bl, Pd7- e5; 15. Df3-h5, Dc7-e7; 16. Pd4x e6, Lc8xe6; 17. f5xe6, g7-g6; 18. e6xf7t, Pe5xf7; 19. Dh5-e2, 0-0; 20. Pc3-d5, De7-e5; 21. h2-h4, Lg5-h6; 22. Lfl- g2, Lh6-g7; 23. c2-c3, Ta8-b8; 24. h4-h5. a6-a5; 25. h5xg6. h7xg6; 26. Pd5-e3, b5-b4; 27. Pe3-g4, De5-e6; 28. c3-c4, Pf7-e5; 29. Pg4xe5; Lg7x e5; 30. Lg2-h3, De6-f6; 31. Tdl-fl. Df6-e7; 32. Tfl-gl. Tf8-f6; 33. Lh3- f5. De7-g7; 34. Thl-h4. Kg8-f8; 35. Th4-g4, b4-b3; 36. a2-a3, Le5-d4; 37. Tg4xg6, Tf6xg6; 38. Tglxg6, Dg7-h8; 39. De2-f3, Ld4-f6; 40. e4- e5, d6xc5; 41. Df3-c6, Lf6-e7; 42. Lf5-e6, Dh8-h7; 43. Dc6-e4, Tb8-d8; 44. De4-f5t, Kf8-e8; 45. Tg6-g8r, Dh7xg8; 46. Df5-h5t, Ke8-f8; 47. Dh5-f3t, Kf8-g7; 48. Df3-g4t, Kg7- h8; 49. Le6xg8, Td8xg8; 50. Dg4- h5t, Kh8-g7; 51. Dh5xe5t, Kg7-f7; 52. De5-d5t, Kf7-f8; 53. Dd5-f3t, Zwart geeft het op. men van Arminia Bielefeld om de ploeg uit Westfalen aan een overwinning te helpen. Bielefeld versloeg Stuttgart met 10. Alle ploegen Na twee (vrijwel voltooide) ron den van de Europese bekertoer nooien, waarin bijna driekwart van de oorspronkelijke 131 deelnemers is uitgeschakeld, heeft de Schotse voetbalbond nog al zijn ploegen in de strijd. St Johnstone, Dundee en Aber deen, dat voor de tweede keer in de tweede ronde nog Juventus moet ontmoeten, nemen nog deel aan het toernooi om de UEFA-Cup, dat is begonnen. Celtic strijdt nog bij de landskam pioenen (33 deelnemers) en Glasgow Rangers bij de beker winnaars, die met 34 ploegen is begonnen. Italië heeft nog vier van de oor spronkelijk zes ploegen over, maar behalve Juventus moet ook Internazionale nog een wed strijd spelen. Vitoria Setubal Spartak Moskou werd gister avond gespeeld en met 40 ge wonnen door Vitoria Portugal, dat na de eerste wedstrijd (00) Nog erin De ploegen, die nog deelnemen aan de drie Europese toer nooien, verdeeld per land (tus sen haakjes staat met hoeveel verenigingen ieder land deze strijd op drie fronten begon) zijn: Nederland (5): Ajax en Feijen- oord in Europa Cup 1, PSV in UEFA Cup; Schotland (5): Celtic in Europa Cup 1. Glasgow Rangers in Eu ropa Cup 2 en Aberdeen (X), Dundee, St. Johnstone in UEFA Cup. Hongarije (4): Ujpest Dosza in EC 1, Ferencvaros in UEFA Cup; Portugal (5): Benfica in EC 1, Vi toria Setubal in UEFA Cup; België (5): Standard Luik in EC 1, Lierse SK in UEFA C; Engeland (7): Arsenal in EC 1, Tottenham Hotspur en Wolver hampton Wanderers in UEFA C; West-Duitsland: Borussia M. (X) EC 1, Bayern München EC 2, Eintracht Braunschweig in UEFA C; Joego-Slavië: (4): Steaua in EC 2, Rapid Boekarest en UT Arad in UEFA C; Rusland (3): Dinamo Moskou EC 2; Oost-Duitsland (4): Dynamo Ber lin in EC 2, Carl Zeiss Jena in UEFA C; Zweden(4): Atvidaberg in EC2; Oostenrijk (4): Rapid Wien in UEFA Cup. (X is nog een wedstrijd te spe len). Nu overgooiers PETER POST blijft lachen Frankfort Het Neder lands-Belgische kop pel Peter Post/Patrick Sercu heeft de zes daagse van Frankfort gewonnen. De 7000 toeschouwers die de Frankfortse hal gister avond tot de laatste plaats vulden, zagen dat Altig Fritz en Bugdahl/Kemper hun ronde voorsprong kwijt raakten en zelfs nog een ronde verspeelden aan Post/Sercu. De eindstand is: 1. Post/Ser cu 376 pnt.; 2. Schulze/ Renz (W.-Dld.) 284 pnt-; 3. Duyndam/Pijnen (Ned.) 209 pnt.; op een ronde: 4. Altig/Friz (W.-Dld.) 449 pnt.; 5. Bugdahl/Kemper (W.-Dld.) 406 pnt.; op twee ronden: 6. Pfenninger (Zwit.)/Peffgen (W.-Dld.) 201 pnt.; op drie ronden: 7- Van Lancker (Fr.)/Tschan (W.-Dld.) 216 pnt.; op vier ronden: 8. Oldenburg/ Puschel (W.-Dld.) 159 pnt.; op acht ronden: 9. Ver- schueren (Belg.)/Spahn (Zwit) 130 pnt.; op tien ronden: 10. De Wit (Ned.)/ Junkermann (W.-Dld.) 98 pnt.; op 25 ronden: 11. Schneider/Schneider (Zwit) 52 pnt. NORA BROXTERMAN Johan Venhorst kanotrainer AMSTERDAM. Johan Venhorst is benoemd tot bondstrainer in vaste dienst van de Nederlandse Kano Bond. Hij volgt Wim van Zaane op, die echter slechts ten dele in dienst van de bond was. be 35-jarige in Blaricum woon achtige Venhorst werd opgeleid aan het CIOS in Overveen. Zijn specialisaties waren daar bok sen en zwemmen. Hij was onder meer sportinstructeur in het leger en zwemtrainer in het Gooi. WARMOND Op orthodoxe wijze is Warmondse Nora Broxterman bêzig als een revolutionaire gevestigde tafeltennismachten omver te werpen. Haar wapen: een houten batje, dat ze onbewust met een flinke portie blufpoker hanteert. „De tegenstandsters ver wachten veel effect, wat je met een sandwichbatje krijgt. In plaats daarvan blijven de ballen hangen, terwijl ze normaal op je afkomen. De tegenpartij slaat finaal mis". Nora (22 jaar) die op haar con- duitestaot tot dit jaar "n smash- ende uitschieter had staan van een derde plaats bij de nationa le kampioenschappen in 1968, is nu eindelijk het parool van haar vereniging, Steeds Vooruit, aan het waarmaken. Mary van Rui ten, steeds superieur aan Nora, degradeerde tot een dilettante. Zij verloor met tweemaal 21 11. Annemieke van Moorst, die in de eerste game van een walk over kon spreken (zij won met 'A—7) kwam er in de beslissen de games zelf niet meer aan te pas: 21—11 en 21—7. „Ik heb eerst teveel aangevallen. Daar na ben ik meer gaan verdedi gen. Omdat ik me toeleg op de (Van onze sportredactie) ROTTERDAM/AMSTERDAM/DEN BOSCH Er hebben zich woensdagavond geen ongeregeldheden voorgedaan bij de Europa Cup wedstrijden in Nederland. Ongetwijfeld onder de indruk van de harde consequenties die de UEFA de laatste tijd aan supportersgeweld verbindt, bleef het op de Nederlandse tribunes uitermate rustig. In de stadions werd bij PSV—Real (op „neutraal" terrein in Den Bosch) het strengst toegezien. Het bier vloeide er uit blik, maar ging meteen in een plastic beker. Suppoosten controleerden nauwlettend de bezoekers en haalden er degenen uit die drank in blik of fles van huis meenamen. Bij Ajax—Olympique sprak Jaap van Praag een voorwoord tot het publiek. „Gooi niet met blikjes en steek geen vuurwerk af", smeekte hij. Niet tevergeefs. Een dergelijke oproep aan het publiek was ook in Rotterdam bij Feije- noord—Dinamo gepland, maar stadion-directeur Frits de Kimpe zag er van af. „De publiciteitsmedia gaven er zoveel aandacht aan, dat wij het niet meer hoefden". verdediging wordt de tegen standster erg overmoedig, en wordt dan radeloos door de vele hoge ballen, die ik geef. Mary van Ruiten keek alsof ze het me kwalijk nam dat ik met een houten batje speelde. Tevoren had ik nooit van haar gewon- Inspirator was Feike Kraayenga, reservist van Tempo Team, met wie Nora in mei van dit jaar dubbelde in het Hoofdstadtoer- nooi. „Ik stond er van te kijken wat hij allemaal met een plank je presteerde. Toen ik dan ook een keer op de club kwam en ik ontdekte dat ik mijn batje was vergeten wilde ik het ook wel eens met hout proberen. Twee weken heb ik nodig gehad om over te schaken. Bert v. d. Helm stond er van te kijken dat ik me zo snel had aangepast". Met een percentage van 80 staat Nora Broxterman als derde ge noteerd op de seizoenlijst. Nog verder Het kwik van de prestatiethermo meter kan nog verder oplopen. Sonja Heltzel, Veronique v. d. Laan en Ellen Kort, die de bal len kansloos langs Nora loopten en haar wel degelijk overtroef den, troffen Nora aan in de ac- climatisatieperiode. „Bij Veroni que en Sonja kreeg ik geen kans om de bal te retourneren. Daardoor was er ook geen mo gelijkheid om gevaarlijk te wor den". Door een „vriendschappelijke dwangzet" van het bestuur van Steeds Vooruit, dat buiten me deweten van de speelsters om inschreef voor de damescompe titie bleef Nora Broxterman be houden voor het tafeltennis. Het bestuur „leende" Marian v. d. Helm, zus van Bert. van het Zoeterwoudse Pit'54 en voorzag daardoor ia de vacature van een derde speelster naast Nora en Nelly van Rijn. Het nieuwe tafeltennismenu stond Nora ech ter aanvankelijk tegen. „Ik zie het nut van een damescompeti tie niet zo. Van Helmond en Nora Broxterman heeft zich met haar houten plankje ontwikkeld tot voor elke tafeltennisster. Maasbree, dat in Lizette Vaes- sen maar een goede speelster heeft, ondervind je nauwelijks tegenstand. Ik zou liever bij de heren van Steeds Vooruit willen spelen, ook al spelen die niet hoger dan overgangsklasse. Het peil is echter gelijk aan de ere- klas bij de dames. Wel speel ik nu wat vrijer. Ondanks het feit dat ik „kopman" ben is de druk niet zo groot. Bij de heren waar ik 62% haalde, moest ik naast Nol Sikking twee partijen win nen om niet te verliezen. Nu kan ik gerust een training ovc-- slaan. Vooral ook dankzij het plankje". Amatrice Nora Broxterman, die anderhalf jaar werd gesponsord door een levensmiddelenbedrijf, sponsort nu als het ware door een flinke bezuiniging zichzelf. Immers, het sandwichbatje t f 32,— de naam van Bert v. d. Helm werd ver bonden ruilde zij in voor een houten batje van f 4,90. De trai ning levert wel problemen op. Marian v. d. Helm en Nelly van Rijn willen hun stijl niet veran deren door frequent tegen Nora te oefenen. Bang als ze zijn daar in de competitie nadeel van te ondervinden. „Ik krijg vaak ge noeg van ze te horen „sorry Nora, ik speel vanavond niet te gen je, want ik moet a.s. zater dag nog spelen". Ik train daarom voornamelijk met de heren, die wel meer tegenstanders met plankjes tegenover zich krijgen. Bij de heren is de stemming ook anders. Zij maken er meer een lolletje van. De dames vat ten het in het algemeen te se rieus op. Een grapje hoort er op zijn tijd bij, al kan ik ook niets bijzonder sterk tegenstandster hebben als ik voor eigen publiek speel. De toeschouwers „pik ken" dat niet 'en zelf ben ik te bang om dan te falen". JAN PREENEN Fedpr bleef eerste MEXICO CITY. Pé van Stralen heeft gisteren de ze vende etappe van de Ronde van Mexico gewonnen. Hij won de eindsprint van de eerste groep na de rit over 85 kilometer van Leon n -ar San Juan de Los Lagos vóór de Belgen Gust Hery- gers en Frans v. Looy. Het pele- ton, met Fedor den Hertog, die j eerste bleef in het algemeen i klassement, had een achter- stand van twee minuten en veertig seconden. Nu overgooiers Spuistraat 8 Den Haag Limieten NOC voor Miinchen DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité zal, na een voordracht door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie voor de uitzending van atleten naar München de volgende limieten hanteren: >0 m. 10.3(heren) 11.3(dames). 200 m. 20.6(h) 23.3(d), -100 m. 46.1(h) 03,2(d). SCO m. 1.46.5(h) 2.02.8(d), 60.-(h) 3.000 m. steeple 8.29.-1 4 x 400 m 39.6(h), 44.5(d), 4 1 m. 3.05.-(h), 3.35,-(d). Tienk;imp 78 pun ten (h) Vljfkamp 4400 ni speer 83.- rn.lh) 57- m.(d). kogels- sllngeren 70.— m.(h.). 20 km mi. I- wandolen 1 u. 33 min.(h). 50 km. snelwandelen 4 u. 18 mïn.(h), de bepaHng van deze limieten voldaan. I ->pt de i lcctronlsche meting de voorkeur De aller i atlete, rt-e tweemaal I.aie u-.aKtrl)d, heeft zich voor do Olympische Spelen gekwalllHcoerd. De voorwaarde is daarbi.l, ze,als dat '»rr olie lakken van sport geldt Nu overgooiers Gevers Deynootweg 132 Scheveningen Nu overgooiers Spuistraat 8 Den Haag

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15