„Laat me niet alleen" Fusie tussen fruit en bol Lisse beslist donderdag over plan Blokhuis „Crescendo" heeft te weinig stem om een hele opera op tevoeren Stad en omgeving PAROCHIERAAD H. LEONARDUS: Nieuwveen 20 jaar Informatieavond Kinderspeelzaal EHBO bestaat PAGINA 7 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT Kaartenactie in Alphen t.b.v. „De Bron" ALPHEN AAN DEN RIJN Ten behoeve van de bouw van het kerkelijk en gemeenschapscen trum ,,De Bron" in Alphen-Rid- derveld zal op maandag 8 en dinsdag 9 november 's avonds door geheel Alphen een grote kaartenverkoopactie worden gehouden. De actie wordt geza menlijk gevoerd door de drie kerken. Mevr. v. Aken a-politiek LEIDEN Mevrouw J. A. C. van Aken-Paanman, echtgenote van de PAK- fractieleider in de Leidse gemeenteraad, is niet po litiek geëngageerd. Naar aanleiding van een „leuke bijkomstigheid" bij de eensgezindheid van de he ren Van Aken en Port- heine (VVD), gisteren in dit blad gesignaleerd, liet mevrouw Van Aken we ten dat ze van geen enke le politieke partij lid is en nooit lid is geweest. De heer F. de Jong, secreta ris van de WD, bevestigt dat WARMOND/SASSENHEIM De postzegelvereniging van Sassen- heim en Warmond organiseert op zaterdag 13 november weder om een postzegelbeurs. Deze zal worden gehouden in het Tref punt in Warmond. De zaal is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Hillegom Het Hillegomse bloembollenbedrijf NV Stassen Junior gaat nauw samenwerken met het groenten- en fruitexport- bedrijf Waling van Geest en Zonen N.V. uit 's-Gravenzanede. De directie van Stassen heeft meegedeeld dat de activiteiten zullen worden uitgebreid zodat een en ander geen nadelige gevol gen voor 't personeel zal hebben. De N.V. Waling van Geest voor ziet in Engeland warenhuizen van groenten en fruit en heeft een eigen wagennet. Vanuit Maassluis vaart een eigen „Gestvloot" met agrarische producten naar Engeland. Haduard speelde gelijk tegen DVO HAZERSWOUDE Het eerste damesteam van de volleybalver eniging Haduard heeft de com petitiewedstrijd tegen het Lei- derdorpse DVO met 2—2 gelijk gespeeld. Setstanden: 15—3, 15—6, 11—15 en 13—15. DIO bezorgde de Hazerswoudse formatie een koude douche. Het werd een 3—0 nederlaag voor Haduard dat vooral slecht speelde aan het net. Haduards herenteam speelde tegen DAC met 2—2 gelijk. Het tweede da-, mesteam versloeg DVO 3 met 3—1 en het meisjesteam van de Hazerswoudse vereniging dwong Sportclub Lisse een 2—2 gelijk- SASSENHEIM Tot de hoogte punten van het culturele leven in Sassenheim behoren onge twijfeld de oratoria traditioneel gebracht door het Chr. Ge mengd Koor „Com nu met Sangh" in het Gereformeerd kerkgebouw aan de Julianalaan. Voor dit jaar wordt het oratorium „Paulus" van Felix Mendels sohn Bartholdy uitgevoerd en wel op dinsdag 9 november a.s. Aanvang 20.00 uur. hebben altijd een grote vaste kern waarmee wordt geoe fend. Daarom ben ik niet zo bang voor de uitvoering va morgenavond. Natuurlijk, er kan altijd wat gebeuren. Een van de zangers kan keelpijn krijgen of zoiets. Dat ge beurt bij beroeps ook wel. Voorzitter Kwartel: .Graag meer jeugd!" Wij zijn tenminste zo goed als klaar met de voorberei dingen. Nu is het maar af wachten". LEIDEN „Dit jaar willen we onze vereniging uitbrei den met meer zangers", zegt de voorzitter van het instru mentaal muziekgezelschap „Crescendo", de heer v. d. Kwartel. Deze vereniging is gestart als een specifiek mondaccordeonistengezel- schap. L Langzamerhand kwamen daar wat andere instrumenten bij. Enkele jaren geleden is men begonnen enkele zangers en zangeressen in de vereniging op te nemen. „Ter gelegen heid van het 20-jarig be staan van de vereniging „Crescendo", vertelt Van der Kwartel, „zullen wij mor gen een operette-opvoering geven in het St. Antonius- clubhuis". Helaas heeft de vereniging te weinig „stem" om de hele operette „Gravin Mariza" op te voeren. „Het zijn niet zozeer hoofdperso nen die we missen, maar fi guranten. Voor een hele ope rette heb je zo'n veertig man nodig. Wij hebben er maar zeventien". De voorzitter heeft er echter alle hoop op, dat het ledental de komende jaren weer gaat stijgen. „Want", zegt hij, „wij zijn de enige operette vereniging in Leiden. En daarbij geloof ik, dat er wel belangstelling voor zo'n ver eniging bestaat, maar dat de mensen de weg niet ken- Dat er behoefte is aan een in strumentale muziekvereni ging heeft de heer Van der Kwartel, in de tijd dat hij bestuurslid was van „Cresen do" wel gemerkt. „Wij heb ben bijvoorbeeld nooit iets gemerkt van de televisie, terwijl we toch op de vroege re Peyton-Place-avonden, dinsdag, oefenen. Maar de heer Van der Kwartel is toch nog niet helemaal tevreden. „In andere steden houden verenigingen als „Cresendo" veel meer contact met de scholen. Hier worden de kin deren op school niet gestimu leerd zich bij een vereniging aan te sluiten". En voorzitter Van der Kwartel I LEIDEN „Laat me niet al- I leen" was het motief, dat als een rode draad door de gehele vergadering van de parochie raad „H. Leonardus" liep. De verzuchting klonk door bij het probleem van de pastorale zorg in de komende jaren, waarover de dekenale raad een enquete instelt. Als eerste punt komt hierbij aan de orde de toerus ting van de leken om een ge deelte van de taken van de priester over te nemen. De drie door de dekenale raad voorge stelde instructie-bijeenkomsten vóór Pasen zouden volgens de parochieraad ook bezocht die nen te worden door degenen buiten de parochieraden, die zich hiervoor willen inspannen. Omtrent de vragen van interpa rochiële samenwerking, ge meenschappelijke activiteiten betreffende liturgie, katechese, missie, zieken enz. en de vraag, hoe de leken daarbij ingescha keld moeten en kunnen worden, zal de raad zich bezinnen zodat men op de volgende vergade ring met gefundeerde meningen en voorstellen kan komen. „Laat me niet alleen" was vervol gens de uitroep van de bijdrage- commissie, die de organisatie van de gezinsbijdrage op zich genomen heeft. De eerste fase van de actie heeft reeds een re delijk resultaat opgeleverd, al is het doel nog lang niet bereikt. Als tweede fase zal zeer binnen kort een schriftelijke oproep ge zonden worden aan alle paro chianen, die nog niet hebben ge reageerd op het in de kerk uit gereikte formulier. Hierbij zul- gelooft juist dat het erg vor mend is voor de jeugd wan neer ze leren samen te spe len. De meeste leden van Cresendo zijn geoefende muzikanten. Toch kan ook iemdnd die nog nooit een instrument in zijn handen geeft gehad, te recht bij „Cresendo". „Voor de repetities geeft onze diri gent, de heer Van Strien, les aan iedereeen die dat wil". Dat door het enthousiasme van de leden en de dirigent „Cre sendo" een bloeende vereni ging is, blijkt wel uit de prij zen, die in de loop der jaren in de wacht zijn gesleept. „Vorig jaar hebben wij bij het internationaal concours in Rotterdam de vijfde plaat sgehaald, uit een geselec teerde groep van 300 orkes ten. Ook hebben we vorig keer aan het muziekconcours in Kerkrade meegedaan". De heer Van der Kwartel acht dergelijke concoursen onont beerlijk voor een muziekver eniging. „Want je kunt je peil toetsen, je hoort wat deskundigen over je muziek te zeggen hebben en het is natuurlijk een stimulans voor de leden". Uit de verhalen over de repeti ties blijkt overigens, dat de leden van „Cresendo" mis schien niet eens zo'n sterke stimulans nodig hebben. „We len ook degenen, die niet regel matig de eigen kerk bezoeken, niet worden vergeten. De ge zinsbijdrage is, zoals nogmaals werd benadrukt, geen plicht maar een noodzaak, daar het voortbestaan van de kerk ervan afhangt. Men kan dit bestaan niet meer laten afhangen van liefdadigheid. Elke katholiek moet zijn eigen verantwoorde lijkheid hiervoor inzien. In een derde fase zullen allen, die zich nog aarzelend opstellen of die er nog problemen mee hebben, v/orden bezocht. Hiervoor zal de medewerking van vrij veel me dewerkers nodig zijn, die op zich nemen, een aantal paro chianen te bezoeken om daar eventuele problemen en misver standen te bespreken. Een op roep hiervoor zal a.s. zondag gedaan worden. Gezien het gro te aantal medewerkers dat zich in andere parochies heeft ge meld, heeft de bijdragecommis- sie goede hoop dat zich ook in de Leonardusparochie velen voor dit eenmalige karwei zul len opgeven. „Laat hen niet alleen" was ten I slotte de opmerking van een van de leden van de parochie raad, in verband met het ko mende Kerstfeest. Hij doelde I hierbij op de langdurig zieken en bejaarden. De raad was het I volledig eens met deze harte- kreet. Er werd besloten, dat aan de daarvoor in aanmerking komende personen een passende LEIDERDORP De hoogbouwstroom langs de Engelendaal in Leiderdorp is thans nagenoeg geheel voltooid. Sinds eind 1967 zijn daar bijna 1000 woningen uit de grond gestampt. Met de huizenbouw hield de realisering van noodzakelijke voorzieningen ook vrij goed gelijke tred. Zo liep de bouw van scholen ongeveer parallel met de groei van het aantal inwoners en leerplichtige kinderen. Van noodsituaties is ten minste tot nu toe geen sprake geweest. Tussen de kinderrijke flatblckken. waarin ook al een druk i Akte peuterspeelzaal is ondergebracht, verrezen al snel de nodige accommodaties waarin en waarop de jeugd zijn overtollige energie zonder schade kwijt kan. kerstattentie wordt gezonden. Voor de bejaarden wordt dit via een kerstviering in de bejaar-1 Vast lesprogramma in Kreatief Sentrum LEIDEN Voof de komende maanden heeft het Kreatief Sen trum aan de Breestraat voor woensdag en donderdag vaste punten op haar agenda. Met ingang van 10 november gaat de Leidse sportleraar Aad van der Luit judo, jiu-jitsu en tea- kwoadolessen geven. De lessen worden elke woensdag en don derdag gegeven. De kosten zijn 5 gulden per persoon per maand. De lessen duren een uur en beginnen om '100 uur. Met ingang van donderdag 4 no vember geeft de Utrechtse com ponist-tekstschrijver-gitarist Frank Verhoef gitaarlessen. De lessen be pinnen elke do.iderr' o. avond 20.00 uur. De l.i tp en du ren ongeveer anderhalf uur en de kosten zijn 2 guide t per les. LISSE De kerkvoogdij van de Herv. Gemeente in Lisse heeft de bouw voor een orgel in de nieuwe kerk in de Poelpolder opgedragen aan de fa. Gebr. Van Vulpen te Utrecht. Voor de pauze speelt het orkest 1 een programma o.l.v. dirigent G. Steil aard en is er een optre- den van de leerlingen op blaas- instrumenten geleid door de heer Van Lammeren. Na de pauze komen de leerlingen slag- werk voor het voetlicht onder leiding van C. van der Vlugt. De avond wordt verder gevuld door orkest, drumband en majo rettes met een luchtig program ma. Bijna alle arrangementen zijn na de pauze van de heer gel. De plannen voor het midden standswarenhuis en de losstaan de winkels zijn zo goed als ge reed. Van de zijde van Alben Heijn werd meegedeeld dat mer begin 1972 met de bouw zou wil len beginnen. KUNST EN KUNSTENAARS In De Lakenhal te Leiden is tot 1( januari een tentoonstelling var werken van Jan Toorop (1858 1928), zijn dochter Charlej Toorop (1891-1956) en zijn klein zoon Edgar Fernhout (geb. 1912). Bij de Nieuwe Komedie zijn de repetities begonnen van eer nieuw Nederlands toneelstuk van Hella Haasse, Geen Bac chanalen, dat op 10 december in het HOT in première zal gaan. Het is geschreven in opdracht van de Nieuwe Komedie er wordt geregisseerd door Erik Plooyer. Medespelenden zijn: Dore Smit, Ineke Roosen, Niels Pancras, Robert Prager, Johar Sirag, Ad Fernhout en als gasl Wim de Haas. Theun de Vries is op de najaars vergadering van het Nederland se PEN-centrum benoemd tot voorzitter als opvolgster van de heer C. Dinaux. De Wassenaarse Openbare Lees zaal organiseert op vrijdag avond 5 november een concert ten bate van de discotheek die op zaterdagmiddag 6 november zal worden geopend door mr. K. Staab, burgemeester van Was senaar. Het concert wordt gege ven in de Messiaskerk aan de Zijllaan door Judith Dresden fluit, Toos Onderdenwijngaard piano, Paul Niessing piano en Everhard Spelberg hobo. Galerie Van Hulsen, Keizers gracht 495 Amsterdam, expo seert van 6 november tot 6 de cember serieel werk van Aart J. Leemhuis. BOLLENSTREEK Zondag aan staande wordt in Huize Ter Lee- de aan de Ter Leedelaan in Sas senheim een mis gehouden voor jonggehuwde en aanstaande echtparen. Pater Van Langen,; de jongerenpastor voor de Bol lenstreek, spreekt over het on derwerp „Trouwen in deze tijd"; aanvang 10.30 uur. Na af loop gedachtenwisseling. steld: voorzitter B. Vink, secre taresse Th. Speet-Sikkens, 2e secr. M. Lek-Van Rijn, penning meester C. van der Jagt, 2e penn. M Menken-Zuydwijk en J. Homan. De scheidende be stuursleden werden gehuldigd. Dr. Van Dongen en de heer Van Muylwijk hebben zich dit sei zoen weer als docent en instruc teur beschikbaar gesteld. Lisse De raad van Lisse zal donderdagavond een besluit moeten nemen over de stichting van een groot winkelcentrum op de terreinen van het plan-Blok huis. B. en W. delen mee dat de volgende uitgangspunten bij de ontwikkeling van het plan cen traal hebben gestaan. Op de eerste plaats een goede aanslui ting op en integratie in de be staande winkelkern. Ten tweede een adequate bereikbaarheid voor auto's zowel als fietsers en voetgangers. Voor autobezoekers is het winkel centrum direct bereikbaar van af de Nassaustraat en de ver lengde Molenstraat. Op het noordelijk deel van het terrein- Blokhuis is een parkeerterrein geprojecteerd ten behoeve van de daar te bouwen supermarkt en een openbaar parkeerterrein voor het gehele centrum. Voor -de centrumbebouwing en de daaraan grenzende nieuwbouw heeft men parkeergelegenheid gevonden in het zuidelijk deel van het terrein-Blokhuis. De voetganger wordt in het win kelcentrum een geheel verkeers vrij winkelareaal geboden. Tus sen de Kanaalstraat en het nieuwe winkelcentrum is in de bestaande bebouwing een voet gangerspassage geprojecteerd op een gedeelte van het door de raad aan de NV Tissing ver kochte perceel bouwterrein naast het winkelpand Van Breu- LEIDERDORP De Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp or ganiseert morgenavond (20.15 uur) in lie Scheppingskerk een bijeenkomst voor belangstellen den. Het is de bedoeling, dat er van de zijde van de stichting de nodige informatie verschaft wordt van huishoudelijke en or ganisatorische aard, terwijl ook de aanwezigen van hun kant het Plein'68 ook open voor jongste jeugd HAZERSWOUDE Plêyn 68 in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk opent op zaterdag 6 november om 19.30 uur, haar poorten voor de jongste jeugd tussen 12 en 16 uur. Het Pleyn-team verzorgt dan een discotheekavond tot half elf. Zondag, tussen twee uur en tussen 12 en 16. twaalf uur, fungeert Pleyn 68 weer als „praathuis". Zaterdag avond, vanaf acht uur, bestaat ook gelegenheid om te dansen in het Michelshuis. Zondag tus sen 11.00 en 14.00 uur, is er weer „praathuis". VOORHOUT De collecte ten behoeve van de NOVIB heeft in Voorhout 455 gulden opgebracht. nodige kunnen aandragen in de vorm van suggesties en opmer kingen aan het adres van het bestuur. Op Be avond zullen tevens korte inleidingen worden gehouden door mej. A. Kloeke, bibliothe caresse en mevr. M. Anker- Rensink, die resp. zullen spre ken over de betekenis van het boek voor het kind en het sj goed. Zaterdag 6 en zondag 7 november wordt van 11.0018.00 uur in de kinderspeelzaal aan de Dennenschans een tentoon stelling gehouden van kinder speelgoed ,Hat van het bestuur het predicaat „verantwoord" meekreeg. NIEUWfEEN De Rk. EHBO afdeling Nieuwveen hield haar ledenvergadering gisteren op ietwat feestelijke wijzd. Deze afdeling bestaat dit jaar name lijk twintig jaar. Voorzitter De Groot en penning meester Schrama waren niet meer herkiesbaar. Het bestuur werd daarop als volgt samenge- NOORDWIJK Dit schilderij, voorstellende een Noordwijkse viswa- gen, is een van de vele kunstwerken die op het ogenblik is te zien in „De Rank" in Noordwijk waas gisteravond een schilderijenexpo sitie is geopend. De fa. Hooymans die deze tentoonstelling organi seert exposeert o.m. nog zee- en dorpsgezichten van enkele bekende schilders waaronder ook de Noordwijker D. Schaap. De expositie is vanavond geopend van 20.00 tot 22.00 uur en morgen van 14.00 tot 17.30 uur en 20.00 tot 22.00 uur. Galaeoncert van Arti et Religioni TER AAR De muziekvereni ging Arti et Religioni geeft op zaterdagavond a.s. om 8 uur in het dorpshuis een gala-concert. HAZERSWOUDE Vrijdagavond 5 november om acht uur start het kaartseizoen bij St. Bernar- dus. De opbrengst komt ten goede aan het bouwfonds.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7