ONTREDDERD FC DEN HAAG MISTE FYSIEKE KRACHTEN l t EEN VAN DE 8 Internazionales wraak in 'n zinderende voetbalvendetta Spelers Sparta: Ortiz home-referee Eel Hertz B Erg goed suède jack. Waar heb je dat vandaan? Gercon! Alle mannenmode is daar erg goed, weet je. PONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 17 Van onze speciale verslag gever. WOLVERHAMPTON Acht scheidsrechters maakten zich gisteren ge reed om Wolverhampton —FC Den Haag te leiden. Het Spaanse trio onder leiding van Iglesias zou, verluiden de berichten uit Parijs, zijn gestrand door de mist. Daarom was de Poolse combinatie die Tottenham HotspurFC Nantes een dag eerder aanvoerde, aangewezen. Ook de Nederlander Leo van der Kroft, die maan dagavond door de UEFA in verband met de vlieg veldstaking in Londen voor alle zekerheid was opgeroepen, behoorde met Jack Taylor, de slager uit Wolverhampton, lange tijd tot de kandidaten. Maar de UEFA zag uit eindelijk in dat de arbi trage van de laatste een onmogelijk zaak was. Een uur voor de wedstrijd bleek bovendien dat alle troubles voorbarig waren geweest. De Spanjaard Iglesias meldde -zich toen bij het Molineux stadion aan waar de Polen niet de enige waren die zeer verbaasd opkeken. WOLVERHAMPTON De „dreun" van Wolverhamp ton kwam hard aan. In het j UEFA cup-toernooi met 4-0 verliezen is voor een club die op gezag van de ge meente Den Haag naar Europees niveau moet toe groeien, een onverteerbare ervaring. En dan is er bo vendien nog de wijze, waarop zich het drama van Molineux aftekende. Drie treffers in eigen doel (van Weimar, Mansveld en Van der Burch), gaven overduidelijk aan hoe groot de totale ontreddering in de Haagse verdediging uit eindelijk wel was. Trainer Jezek, een diep ontgoo cheld man, wees gisteravond na afloop onmiddellijk de oorzaak aan: „In deze wedstrijd was de fysieke kracht van de Wolves doorslaggevend. Door de meedo genloze tackles, die zij uitvoer den, ging onze verdediging ui terst nerveus spelen. Dat was een vervelende factor." Mana ger Hartmann: „Eer FC Den Haag nu op deze top is, moet er nog ontzettend veel gebeuren, dat is nu wel gebleken." De dramatiek in het stadion be gon zich al na zeven minuten af te tekenen. Toen scoorde Derek Dougan, de schrik van Den Haag, op een vrijwel identieke 1 1 D« Harald Berg tracht een doorbraak te forceren. Curran (links) en Taylor zijn de tegenstanders zen de doorslag gaf, was geen ongelukkige begin moet Kees Weimar, de centrale verdediger die de laatste tijd juist naar zijn oude vorm leek toe te groeien, waarschijnlijk nog nachten wakker liggen. Hij was in de lucht altijd de mindere van zijn levensgevaarlijke te genstander en wanneer de bal de grond werd gespeeld aanleiding '-oor trainer Jezek om later uit te varen tegen zijn spelers. „Ik ben van het tac tisch concept uitgegaan om van uit de defensie op te komen. Want ik wilde koste wat kost niet weer met een achterstand beginnen." Het opbrengen van de bal ging echter veel te langzaam en daardoor kwam steeds duidelij ker aan het licht dat de fysieke tekortkomingen van FC Den Haag groot waren. „Over dit in eigen doel te schieten, waar door het 2—0 werd. Een erva ring, die de ambitieuze Hage naar niet zal vergeten. Trainer Jezek: „Maar dat doelpunt en ook de latere treffers, tellen voor mij niet. De slag was toen al verloren. Het kwam er toen alleen nog maar op aan va ban- que te spelen." kon hij evenmin weinig inbren- Maar de Britse „hel" voor FC gen tegen zijn flitsend wendbare Den Haag bestond niet alleen obsessie. En daarbij had Wei- uit Derek-Dougan, de onhoudba- mar nog de pech vlak na rust re Ier, manager Mcgarry hield I F VA-»»<<&y "'t In de enerverende slotfase van het duel Inter-Borussia Moenchen Gladbach vergrootte Boninsgna de score van 3—2 tot 4—2, daarmee opnieuw een hoofdrol vertolkend in de strijd tussen de Italianen en de Duit- MILAAN Guiseppe Prisco, de vice-president van In- temazionale Milan, zei het met een stentorstem zodat eenieder in de propvolle gang bij de kleedkamers het kon horen: „We hebben vanavond laten zien dat de uitslag van 7—1 volkomen onjuist was en een gevolg van de voor ons nare om standigheden. Die uitslag hoorde thuis in sprookjes land". Inter had niet alleen revanche ge nomen op Borussia Mönchen- gladbach maar veel meer wraak. De ongeldig verklaarde wed strijd die Borussia met zo grote cijfers won, werd gewroken met I een zege van 4—2 die Inter goe- de perspectieven biedt voor het tweede duel dat op 1 december in Bern zal worden gespeeld. |Een overdonderend begin smakte Borussia meteen in de realiteit, i Binnen een kwartier had Inter j tweemaal gescoord, door Bellu- gi en Boninsegna, de speler die I in Mönchengladbach door een 1. flesje werd getroffen waardoor alle narigheid is ontstaan. Inter speelde groots in deze keiharde wedstrijd, waarin de Zwitserse scheidsrechter Scheurer wel eens wat steekjes liet vallen, wat evenwel geen ruïneuze ge volgen had want het duel bleef binnen de perken. Toch vond de voorzitter van Bo russia, Bayer, het excuus in het harde spel. „Glinther Netzer had onze man moeten zijn om wie alles moest draaien. Hij werd echter al spoedig tegen zijn enkel geschopt en speelde daarna zo slecht als ik hem nog nooit heb zien doen. Dat is de oorzaak van onze nederlaag". Grandioos Maar Günther Netzer kon niet spelen. Hij werd aan banden ge- legegd. Sandro Mazzola, die een grandioze wedstrijd speelde, was bij Inter de grote architect, de man die de wedstrijd „droeg" en alomtegenwoordig was. Doordat hij vooral heerste op het middenveld verloren de Duitsers daar de slag. De gf" *- le aanval werd aan banden ge legd. Wimmer kreeg geen centi meter ruimte, Heynckes stond verloren in de spits, Le Fevre werd nauwelijks aangespeeld. Aan de andere kant zocht Bonin segna naar persoonlijke genoeg doening, die hij ook vond. Mid ler trachtte hem met alle moge lijke, ook minder fhire, middelen af te stoppen maar dat lukte nau welijks- En doordat doelman Kleff niet altijd even betrouwbaar was, kon de Duitse defensie geen enkel risico nemen en moest zij zich voortdurend rea liseren dat „uitstapjes" niet geoorloofd waren. Orkaan De negentigduizend uitzinnige toe schouwers op de uitpuilende tri bunes joegen van de eerste tot de laatste minuut „hun" Inter op naar grote daden. Knallende voetzoekers en schrille fluitto nen hadden Borussia „verwel komd", mra tijdens het duel wer den geen wanklanken vernomen en gedroeg het publiek tot grote geruststelling van het leger agenten, zich behoorlijk. Er brak in het van spanning emoties zinderende San Sirosta- dion een ongekende orkaan van toejuichingen los toen Inter de tiende en dertiende minuut scoorde, resp. Bellugi en Bonin segna. Met ontzagwekkende in zet kwamen de Duitsers terug en Le Fevre scoorde zeven nuten voor de rust (2—1). Tumultueus De beste man van het veld, Maz zola, vergrootte Inters 1 sprong twaalf minuten ns rust (31). En toen braken de tumultueuze laatste minuten aan, waarin Borussia een nuut voor tijd door Wittkamp op 32 kwam, een uitslag die trai ner Weisweiler, zoals hij later verklaarde, met gerustheid het tweede duel tegemoet had doen Vlak voor het einde, in de laatste seconden, verschafte Inter zich een gunstig uitgangspunt. Ghio. die was gewisseld voor Jair, joeg de bal langs Kleff. Aan de voetbal-vendetta was een voor de Duitsers dramatisch eind ge komen. nog een geheim wapen achter de hand. De voor het eerst mee spelende Curran, de supersnelle Mcgalliog en de sinds 1963 weer bij bondscoach Sir Alf Ramsey in de gunst gekomen middenvel der Bailey, doken naarmate de ongelijke krachtmeting („een bloody game", zeiden de Engel sen) vorderde, vanuit de tweede lijn op, waardoor de favoriete buitenspelval van FC Den Haag ontkracht werd. En dat mani festeerde zich vooral in de twee de helft. Toen FC Den Haag zelfs het laatse beetje moed verloor, raakte het volkomen de kluts kwijt. Ook aanvoerder en laatste man Aad Mansveld. Met doelman Thie, die voor de rust. twee „zekere" treffers voorkwam, had hij, ondanks een griepje van een dag eerder, aanvankelijk nog veel kunnen redden, maar daar was later ook geen sprake meer van. Troostend Die inzinking van Mansveld kon digde zich al aan na de rust. Toen Weimar uit een lage voor zet van Curran in eigen doel kopte en Dougan, de komediant, hem troostend over zijn haar streek, duwde Mansveld hem kwaad weg en dreigde de zaak zelfs uit de hand te lopen. Maar toen het incident gesust werd, dook een nieuw spookbeeld hem op. Goochelaar Wagstaffe benutte een afgeslagen Haagse aanval razendsnel en draaide De Zoete „dol". Een afgespeel de bal naar Dougan resulteerde in een schot vanaf de zijlijn. Door een ongecontroleerde ma noeuvre van Mansveld gleed de bal vlak langs de handen doelman Thie in het doel, 30. De ontreddering in de Haagse li nies werd daarna almaar gro ter. De geschrokken Weimar ging voor spelen, en kon in elk geval geen fouten meer maken en Kila werd na een ovationeel applaus van de kundige Britten overigens ingeruild voor Van Vliet, die ook niets meer kon uit richten. Allemaal wanhoopsda den dus, die het onheil in geen enkel opzicht meer konden af wentelen. Integendeel zelfs. Vijf minuten voor het einde zakte Theo van der Burch van ellende op zijn knieën. Mcgalliog schoot de bal laag voor het doel, waar hij met zijn knie de bal in de handen van Thie dacht te sturen. Maar mis, de handelingen liepen niet in el kaar over en de eindstand werd een feit. Een toch niet onverdienstelijk ge start FC Den Haag was genade loos in de „fuik" van de Wolves gelopen. Geen moedertjelief verhielp dat. Met typische Brit se humor constateerde een toe schouwer uiteindelijk: „Gefelici teerd FC Den Haag. De score is eigenlijk 44. Als je de wed strijd in Den Haag meetelt ten minste." HANS DE BRUYN (ADVERTENTIE) JöRGEN KRISTENSEN (Van onze speciale verslaggever) BELGRADO „De reglementen zijn hier met handen en voeten getreden Die scheidsrechter, wat moest die man hier doen? Hij had zeker nog wat goed te maken met Rode Ster, omdat hij die wedstrijd gefloten had tegen Panathinaikos, waarin Rode Ster uitgeschakeld werd. Het was toch verschrikkelijk, zoals die man in ons nadeel floot. Hij had er zeker twee man uit moeten sturen bij Rode Ster. Er werd geslagen en geschopt, maar die Span jaard bleef er ijskoud onder. Of er niets aan de hand was". Elek Schwartz had evenals alle Spartaspelers en bestuurders geen goed woord over voor Or tiz de Mendibil, de arbiter die voor wat de Rotterdammers be treft zijn verdere leven op een onbewoond eiland mag blijven. Een homereferee van de ergste soort", was de algemene me ning. Maar toch wilde men wel toegeven dat het niet alleen aan de scheidsrechter had gelegen dat de Europa-Cupdroom voor Sparta afgelopen was. Schwartz: „Natuurlijk, we heb ben het hier laten liggen. We hebben genoeg kansen gehad, die moet je benutten. Daar is het cupvoetbal voor. Als je in elke Europa Cupwedstrijd zoveel kansen krijgt als wij hier heb ben gehad dan mag je nooit verliezen". Dat was iedereen met Schwartz eens in de Sparta-kleedkamer, waar de mineurstemming de bo ventoon voerde. Aanvoerder Hans Eijkenbroek: „Het is een tekortkoming van Sparta dat het niet doordrukte na die ge lijkmaker. Zo'n wedstrijd moet je toch minstens met 31 win nen. Alleen onbegrijpelijk dat Ortiz de Mendibil die Karasi er niet uit stuurde. Ik werd tegen de grond getrapt en daarna gaf hij Van der Veen een opdoffer. Te gek om los te lopen. Maar ik vind wel dat Sparta sterk heeft gespeeld. We hebben Rode Ster veel minder kans gegeven om aan te vallen. Een teken dat we wel degelijk topvoetbal kunnen spelen. Rode Ster staat tenslotte hoog aangeschreven". Koudijzer, die een voortreffelijke wedstrijd speelde maar enkele fraaie kansen liet liggen, voelde zich niet erg gelukkig. Koudij zer: „Ik speel liever slecht, als we maar winnen. Wat heb ik aan een goede wedstrijd met In het kamp van Rode Ster Bel grado heerste uiteraard grote vreugde. Trainer Miljanic was een en al lof over zijn tegen stander. Mijlanic „het is de beste Europese topploeg die we ooit ontmoet hebben hier in Belgra do. Sparta heeft grote klasse. Dat ik Djajic miste mag geen excuus zijn voor het feit dat Rode Ster soms werd over speeld. Een ploeg met een pro fessionele aanpak mag daar geen hinder van ondervinden. En tenslotte miste Sparta Ko- walik, zodat de zaken voor wat dat betreft gelijk lagen. Ik had vooral de eerste 20 minuten na rust enorm in angst gezeten. Toen heeft Sparta alle kans ge had om ons te kloppen. Ik ben blij dat we daar heelhuids van af gekomen zijn. Deze wedstrijd vond ik wel van beter niveau dan de eerste wedstrijd tegen Rotterdam. Van beide kanten. De gelukkigste en niet de sterk ste heeft hier gewonnen". Ontslag voor omgekochte voetballer WEST-BERLIJN Een uur voor de aanvang van de UEFA-Cup- wedstrijd tegen AC Milaan heeft de Berlijnse voetbalclub Hertha BSC zijn speler Jürgen Rumor (26) op staande voet ontslagen. Dinsdag had Rumor tegenover zijn voorzitter toegegeven dat hij vorig seizoen door Arminia Bielefeld was omgekocht. Armi nia won de desbetreffende wed strijd in Berlijn met 1—0. Een vracht-, bestel- of personenwagen huren? voor een Ford of andere nieuwe wagen. 070- 65 99 36/6344 70 mm Herti staat altijd voor u klaar Gerzon is nogal sterk in suède. Korte jasjes, jacks, vesten met gebreide mouwen, lange jassen met bont aan de binnenkant; u kunt ongeremd kiezen. En heel weinig (98,-) of heel veel (940,-) betalen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 17