Dorpshuis Stomp wijk gaat zonnige toekomst tegemoet Marjolein Briers balletgroep boeide publiek in Ter Aar Raadslid vraagt rechtvaar digei regelingtrans formatorenzaak' Katwijk-Binnen III L»/l I "RIJDAG 29 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT STOMPWIJK Het riante Dorps huis aan de Dr. van Noortstraat wordt morgenmiddag geopend. Een complex waar veel plaat sen het Lcidschendamse buurt schap om zullen benijden is er tot stand gekomen sinds de fa. Overdevest vorig jaar begon met de inwendige herschepping van het voormalige zusterkloos ter, dat „om niet" door het bis dom Rotterdam aan de Stich ting Dorpshuis werd overgedra gen. De Stompwijkse gemeen schap, die in het afgelopen jaar met de 4 maal 10 actie onge veer 14.000 op tafel bracht, kan zondagmiddag zelf gaan zien hoe het binnen allemaal ge worden is. Dan wordt er „open huis" gehouden, evenals maan dagavond. De feestelijkheden rond de ope ning van het Dorpshuis, die een week gaan duren, beginnen fei telijk al zaterdagmiddag als CRM-wethouder van Leidschen- dam H. J. Bunnik de opening verricht en er aansluitend een receptie voor genodigden wordt gehouden. Behalve het Dorps huis waarin tot de laatste uren voor de opening waarschijnlijk nog gewerkt zal worden, wordt ook de openbare bibliotheek, die officieus reeds in gebruik geno men is, officieel geopend door de wethouder. De verbouwing en inrichting van het voormalige zusterkloos ter heeft een bedrag gevergd van ongeveer twee ton, maar doordat rijk, gemeente en pro vincie flink subsidieerden (naast T. het bedrag, dat bijeengebracht Half achter de bomen de openbare leeszaal en bibliotheek, die morgen eveneens officieel wordt ge- werd door de bevolking) ver wacht stichtingsvoorzitter B. ',t Dorpshuis gezien uit de kerktoren, ip end. De grote zaal (in de laatste fase van de inrichting) op de eerste verdieping. Links achter in de zaal kan het toneel „opgestapeld" worden. van der Velden in de toekomst geen moeilijkheden bij de ex ploitatie. „De lasten moeten met z'n allen best op te bren gen zijn", zo verzekerde hij ons. De zonnige toekomst voor het Dorpshuis betekent ook geen verduisterde toekomst voor het plaatselijk horecaf-wezen, want er zijn al de nodige afspraken gemaakt, dat de een niet voor de ander zal behoeven te lijden. De gedachte daaraan is niet zo vreemd, want in het overwe gend hip gekleurde (paars, oranje en groen) Dorpshuis is er geen verdieping zonder bar. De begane grond is zelfs ook een vrij omvangrijke keuken rijk. De begane grond heeft verder twee vergaderzalen, een grote en een kleine; de laatste kan gebruikt worden als rouwka- De eerste verdieping is beschik baar voor culturele manifesta ties, zoals toneel, cabaret. Een podium is op te bouwen met grote, makkelijk verplaatsbare en stapelbare houten blokken. Tot het „meubilair" behoort o.a. een electrisch orgel. De zol derverdieping is helemaal voor de jeugd, met name de jeugd soos Asafoetia, die er op veel manieren uit de voeten zal kun- De hele interne opzet is van de „eiggn" architecten Jan van den Brink en Jan Elderhorst. Een vraag is het nog of de speel-, zit- en looptuin zaterdag afgeleverd kan worden door de leerlingen van de lagere tuin bouwschool van Leidschendam. Onder leiding van de heer Zil verschoon leggen de jonge hove niers met gebruikmaking van spoorbielzen, siertegels een tuin aan, waarvan woensdag, op het moment, dat wij een kijkje in Stompwijk namen, nog niet veel meer te zeggen was dan dat het „een bijzonder en inte ressant staaltje van practisch onderwijs" is. Het feestprogram ma vermeldt voor dinsdagavond (20.00 uur) een optreden van een Stompwijkse Cabaretgroep, woensdagavond komt mej. J. Kaart spreken over het kinder boek, de leerlingen van de 6e klas van de Maerten van der Velde-school voeren donderdag avond de musical „Adieu Pa ris" op en vrijdagavond gaat de Stompwijkse toneelveereniging onder de spotlights staan met „Een mandje eieren". Alle avonden beginnen om 8 uur. De Kabouters en de De Kwispels besluiten zaterdagmiddag het openingsfestival met een bijzon dere middag. iiden Het antwoord op zijn agen over het terugnemen van transformatoren bij ombou wen door de N.V. Electrobouw heeft het raadslid W. Kuyper (D'66) niet bevredigd. name de rechtsgrond van de sgeling dat de gemeente aan- Condoom- j automaten in Hazerswoude ongewenst kzERSWOUDE in In Hazers woude zal het verboden zijn, om buiten besloten ruimten automa ten voor de verkoop van voorbe hoedmiddelen aanwezig te heb- WD-ers K. H. Dekker ei ierlemon en de socialist P. Dosterhoff toonden zich tijdens le gisteravond gehouden raads vergadering tegen het voorstel het college. Dekker meen- le, dat dat indruist tegen de al- ;emene opvatting van de Twee ie Kamer. Oosterhoff vond het zaak, die tegen het gemeen- ingaat. Hij verwees naar het destijds versche- Milieurnanifest, waarin o.m. vordt gesproken over de stabili sering van het bevolkinsniveau. Surge mees ter Ten Heuvelhof leelde mee, dat het voorstel gegrond op de gevoelens van het overgrote deel van de levolking in de gemeente. zerswoude Het bestem- ningsplan Rhynenburch-oost is ijdens de vergadering van gis- eravond niet vastgesteld. De VVD'er Dekker merkte op dat de ixploitatie-opzet van 't plan niet sie heeft gelegen, noch in mmissie planologie of tij- flens informeel overleg aan de is geweest. Burgemeester Ten Heuvelhof nam hierop het voorstel terug. JDERDORP —De Philatelisten- 'ereniging „De Rijnstreek" te .eiderdorp houdt op maandag- ivond a.s., haar maandelijkse uil-contactavond. Van zeven tot uur zijn de junioren wel- in het Dorpshuis aan de lerklaan; om acht uur komen le senioren aan bod. LLEGOM De toneelgroep lillegom voert morgenavond gelegenheid van het 3e lus trum op het stuk „Rooie Arie" Van Anton Beuving. De voorstel- heeft plaats in zaal Flora; aanvang 20.00 uur. ARMOND De Leidse kunste naar Bas van Mastrigt expo seert vanaf morgen tot en met november tekeningen en schilderijen in galerie de Pomp, die dagelijks elke avond van 7 tot 10.00 uur en zond'ag van 12.00 tot 22.00 uur geopend is. ARMOND St.-Matthias houdt dagavond in de grote bo venzaal van de Burcht haar al gemene ledenvergadering; aan biedt de huishoudelijke appara ten kosteloos om te bouwen voor een spanning van 220 volt, „mits de aanwezige transforma toren van_127 op 220 volt aan de Lichtfabrieken worden afge staan" acht hij niet steekhou dend. „Met een dergelijke rechtsgrond zo oppert de heer Kuyper zou men wel de gouden horloges, de fornuizen of het lijfgoed van de bevolking in beslag kunnen nemen". Daarom wil hij weten of B. en W. bereid zijn, alle ingeleverde transformatoren terug te doen geven. Hij informeert of B. en W. ervan op de hoogte zijn, dat de dwin gende bepaling t.a.v. het inne men van ombouwtoestellen èn De heer Kuyper vraagt of het col- transformatoren nog steeds in lege ervan op de hoogte is, dat betreffende gemeentelijke de N.V. Electrobouw eigen- circulaire voorkomt. machtig sancties op het niet r komen van de gewraakte rege ling of althans dat ze haar „klanten" intimideert. Tot slot vraagt de heer Kuyper of B. en W. bereid zijn, op korte termijn een fatsoenlijke en rechtvaardi ge regeling te treffen voor de „transformatorenzaak". Ter Aar Ballet is nog steeds niet geïntegreer din ons dage lijks geestelijk voedsel. Muziek- makers en luisteraars verstaan elkaar doorgaans uitstekend, maar wie het eigen lichaam ge kozen heeft als instrument voor een opperste expressie van ge voelens mag een drempel tus sen zichzelf en het publiek ver wachten die nog niet massaal overschreden is. De leden van de dansgroep van Marjolein Briër vonden het gisteravond reusachtig, dat ze In het gym nastieklokaalachtige Dorpshuis zo'n direct contact met hun be zoekers hadden. „Zo'n eenheid vind ik heerlijk", zei Marjolein zelf van haar optreden temid den van een talrijke geselec- KATWIJK Een van de ge bieden die aardig geconser veerd blijft is de O verrijn. Een straat die voor een groot gedeelte in beslag wordt genomen door de Wil- jert. Voor de rest staan er wat oude en minder oude huisjes bevallig te staren naar de Rijn. Een is er ge sneuveld. Het huis van de voormalige kolenhandel Van der Jagt. Het stond op de hoek van de uitrit van het be aardentehuis en de Cver- rijn. Het huis stond op de een of andere manier in de weg. Het was een aardig huis. De huidige toestand er van is zorgelijk. teerde schare leden van de Cul turele Vereniging Ter Aar. Zelf had ik wat moeite met dit „dansen op je lip". Deze bijna onmiddellijke aanraking met ballet kon lichtelijk leiden tot enige irritatie, omdat je niet tot een „overzicht" kon komen. Ik miste het diffuse waas van span ning, die bijvoorbeeld thuis bij de groep de thans gesloten Leidse schouwburg veel beter tot haar recht komt. Voor de toeschouwer komt ballet in zijn eigen sfeer op afstand tot een grotere zeggingskracht en is er minder kans op afleiding van de indrukken. Er was dus even kortsluiting tussen een deel het publiek en de groep; voor de één een „breaking the spell", een verbreken van de betovering, voor de ander iets inspirerend „grijpbaars". Niettemin is er volop genoten van deze voortreffelijke balletgroep, die opnieuw (er is in deze ko lommen al meer over geschre ven) door bekwaamheid en en thousiasme veel bewondering afdwong. Zowel in de Mauthau sen Cyclus als in de westers ge tinte interpretaties van bijvoor beeld Murderers' home, een sterk gedanst Silent Silence en het openbrekende O Happy Day manifesteerde zich een bezielde vormgeving in een vaak meesle pende choreografie van Marjo lein Briër, die elke vezel van het lichaam in haar dansuit- drukkingswijze betrekt: hoop, twijfel, droefheid en blijdschap in lijnen, muziek en ruimtelijk bewegen. Het was balletkunst, even enerverend als de muziek Oecumenische jongerendienst LEIDEN Allerheiligen en Her vormingsdag hebben de organi satoren van de oecumenische jongerendiensten in Leiden bij het voorbereiden van de dienst van zondag a.s. geïnspireerd tot het thema „Konstante Vernieu wing". In de dienst, die wee- gehouden wordt om kwart voor twaalf in de Lutherse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht 24, gaat ds. D. Kron$rneijer voor. De oecumenische jongerendien sten worden elke laatste zondag van de maand georganiseerd door hervormde, gereformeerde, lutherse en rooms-katholieke jongeren. van Theodorakis en Edwin Hawkins, welke laatste zoveel los slaat in een ontvankelijk ge moed. Het werd tenslotte een hartveroverend Happy Day met veel gescandeerd applaus en herfstbloemen voor danseressen en danser. Marjolein betrok ie dereen bij het afscheid: K.V-ers en balletgroep mengden zich dansend dooreen. Velen bleven na afloop nog voor een napraat je bij een drankje, wat muziek en een hartig hapje. Bij de K.V. kent gezelligheid geen tijd; een prima manier van ledenwerving overigens. Ton Pieters Wassenaarse raad bijeen in „De Pauw'' Wassenaar Maandagavond zal (om 17.00 uur) in het raadhuis „De Pauw" een openbare ver gadering worden gehouden van de commissie Openbare Wer ken. Aan de orde komt een ontwerp- raadsvoorstel over de verkoop van bouwgrond aan de Hille- naarlaan aan een 12-tal gega digden die een eigen huis willen laten bouwen. Op donderdag 4 november om 16.30 uur is er eveneens in het raadhuis een openbare vergadering rechtskundige Intochtcommissie heft zichzelf op LEIDEN i De St. Nico'aas In tocht Commissie heeft bcs'otor om de organist-tic vun de tocht van St. Nicolces over te laten aan het Leids City Cen trum. Ook het feest in de Stads gehoorzaal komt nu te vervallen Het saldo ad. 340.-- is overge dragen aan het VKF.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7