LEIDEN LICHTTE ZIJN NODEN TOE v. d. Zwet en D. Bonnet lid van verdienste LYB Raad zegt "ja„ tegen Badcentrum Katwijk THEY CALL ME MISTER TIBBS Woubrugse raad akkoord met beroep tegen GS Bioscoopprogramma met prolongaties L Initiation Bouw chool katholieke Hoogmade weer uitgesteld Op bezoek bij Kamercommissie KWART EEUW LENIG EN SNEL Molen gemaal 52 PAGINA 5 LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 OKTOBER 1971 ^STUDIO „Tey call me mis ter Tibbs". Deze film kreeg als ondertitel mee „De laat ste dag dat mister Tibbs zo'n dag had was in „The Heat of the Night" (de hitte van de nacht). Die hitte stond in deze film dan waarschijnlijk wel op een heel laag pitje, want „They call me mister Tibbs" lain je bepaald geen boeiende film noemen. Het verhaal gaat over luite nant Virgil Tibbs (Sidney Poitier) die zich verveelt op 1 het politiebureau. Het is een j slome dag. Dan komt hét te lefoontje, anoniem, dat er moord is gepleegd. Als de mogelijke dader wordt dominee, Logan Sharpe I genoemd. Logan is een vriend van Virgil Tibbs, en de leider van een kleine, ar uiterst strijdbare ne gergemeente. De eerste on derzoekingen in de flat van het vermoorde meisje wijzen op verschillende verdachten. Toch blijkt uiteindelijk dat Sharpe, gespeeld door Mar tin Landau (Mission Impossi ble) de dader is. Tibbs pro beert zijn arrestatie echter uit te stellen omdat hij me delijden heeft met zijn vriend. Als hij eenmaal zijn besluit genomen heeft, heeft hij toch niets aan zijn ver dachte. Bij het oversteken van de kerk naar de wagen van Tibbs, werpt dominee Sharpe zich voor een auto. Een goed slot aan een niet zo'n fijne film. Een film die veel te lang duurt, vooral omdat er niet veel actie in zit. Leuke scènes zijn de stukjes die gaan over het ge zinsleven van Tibbs, waarin zijn kinderen ontwapenend LEIDEN Het bioscoopprogramma van deze week kent in Leiden weer enkele prolongaties. In Lido draait „Wat zien ik" nu al voor de achtste week en in Trianon doet de harde sexfilm „Blue Movie" het ook erg goed. Voor de vierde week. In Camera is voor de vierde week „Soufflé au coeur" aan de orde. De nachtvoorstelldng van Mick Jaggers „Per formance" wordt eveneenens geprolongeerd. In Luxor her haalt men „Er drupt bloed in het Huis". Het is de tweede week van deze film. RESC Canada is het land waar de film ,1'Initiation" (Ero tische inwijdingen) speelt. Het is nog onduidelijk of het een van oorsprong Franse film is met een Engels gesproken tekst of een slecht gesynchroniseerde film. Het verhaal gaat over Victoria (Danielle Quimet) dat aan sex de hoogste ro mantische idealen verbindt. Ze leest de bevestiging van haar ideeën in de boeken van Gervals Messiambre. Na het mislukken van haar eerste sex ervaring met Peter, een jongen van haar leeftijd, ontmoet ze de veel oudere Gervais Messiambre. Door hem wordt ze „ingewijd in de erotiek". Regisseur Denis Heroux heeft hiermee een pretentieloze film gemaakt heeft waar vele mensen met genoegen naar zullen kijken. «Ti 17. Iev IDEN Zowel de heer P. J. ,d. Zwet als de heer D. Bonnet ireeg gisteravond tijdens de ;e«4lgemene jaarvergadering 11 de KNVB afd. Leiden het insig- 'an verdienste. De onderschei- LHing werd opgespeld door vice- atlënl 'oorzitter C. Mulder, die zijn en ieke, inmiddels uit het zieken- atien litis onstlagen voorzitter Jongh verving, heer Van der Zwet, de laatste aren voorzitter van de Alphen- Boys, is sinds 1952 bestuurs- geweest van de Alphense guuda|ereniging. Om gezondheidsre- •30-15 lenen heeft hij zijn taak moeten verdragen aan de heer Van er Geest. De heer Bonnet inds 1950 als bestuurslid onden geweest aan het Leidse loodenburg. De heer Th. J. heeft in verband met zijn 151 eeftijd, 80 jaar, zijn plaats commissie van beroep ter uuifsschikking gesteld. Na 60 jaar .30 fdelingsbestuurder te zijn i3," weest. Hij werd opgevolgd door de heer Jr C. van Steen van DOCOS, die niet alleen door zijn eigen vereniging, ook door ASC, LFC, Lugdunum, Roodenburg, UVS en VTL werd voorgedra gen. Ook tijdens deze vergade ring werd de onsportiviteit, die als een gezwel om zich heen grijpt, ter sprake gebracht. „Het aantal strafzaken is erg groot. Het is een aanfluiting voor het voetbal. Ik geef toe dat er minder goede scheidsrechters rondlopen, maar van bevoor rechting is beslist geen sprake", aldus de heer Mulder, die alle calamiteiten beslist niet in de (voetbal) schoenen van de arbi ters wil schuiven. Voor het lagere voetbal waar de wedstrijden worden gefloten door jeugdleiders pleitte de heer Kagenaar voor meer gediplo meerde jeugdleiders, een sugges tie, waar de voorzitter van het jeugdvoetbal, de heer A. Dusee, RAAD WEIGERT KREDIET zich graag achterstelde. Gewe zen werd op de richtlijn dat een gediplomeerd jeugdleider even tueel ook een uitwedstrijd van zijn elftal mag leiden. De junio ren moeten in de toekomst ove rigens ook een duit in het zakje doen. Voor de D-E- en F-junio- ren die voorheen pro deo aan de competitie konden deelnemen, moet in het vervolg vijf gulden per elftal worden betaald. Voor de a- b- en c-junioren, die tot nu toe vijf gulden betalen, gaat het inleggeld 2,50 omhoog en de senioren, die (uitgezonderd het eerste elftal) eveneens 5 per elftal betaalden, zagen de toe gangsprijzen verdubbeld: tien gulden. Vooral voor de jongste groep, die nauwelijks zakgeld toegestopt krijgt werden be denkingen aangevoerd, doch on der het motto „of het nu uit de lengte of uit de breedt komt" werd het voorstel met 8 tegen stemmers aangenomen. Over 'n voorstel van de Rijn- en Veen- streek om de competitie tijdens de weekends, waarin de Euro pese en wereldkampioenschap pen schaatsen vallen, stil te leggen, zal overleg wor den gpleegd met de K.N.V.B. SJZ slaagde er niet in de promotieregeling voor de re serve tweedeklassers gewijzigd te- krijgen.„Ons tweede elftal werd kampioen, maar moest toen nog een beslissingsduel spelen tegen UDO. SJZ verloor. Door één wedstrijd werd een succesvol seizoen toch nog triest afgesloten", aldus voorzitter v.d. Geest, die moest zwichten voor de technische bezwaren van administrateur v. Leeuwen, die weinig mogelijkheden zag in automatische promotie. De de gradatieregeling zou dan te scherp worden. In het LVB-bestuur werden herko zen voor drie jaar D. Goedhart, A.A.C. Dusee en H. Holswilder. Drs. A. Wempe en J. Bergman zagen hun verblijf in de com missie van beroep geprolon geerd met twee jaar. Bij de parade der kampioenen ontvingen Randstad Sport, UDO en Weteringse Boys bekers. Me dailles waren er voor Spel. Lis- se (AI en BI), Katwijk (BI en Cl), ASC (A3, A5, C3), St Ber- nardus (BI en B2), DOCOS (B3-C4). DOSR (BI, B2, B3), Foreholte (CI, C3 en C5), Haz. Boys (CI), UVS (A2, A3 en C3), Koudekerk (CI, C3), LFC (AI), Lisser Boys (B2C3), Lugdu num (C2) Meerburg (Cl, Noord- wijk (C2), Oranje Groen (Cl), Warmunda (A2), Wet. Boys (AI en A2), Woubrugge (Al), SVOW (C2), Randstand Sport (C3-C5), RCL (BI). Rijns. Boys (C3), SJC (AI), SJZ (A2) en topsco rer Quick Boys met vier kam pioenen: a3, a4, b3 en b7. Op voorstel van Rijnsburgse Boys j (Breedijk) zal de volgende ver-1 gadering n.a.w. in een der kan tines worden gehouden. I Komende week beslissing over „Schouw- burgpot LEIDEN De staatssecretaris van binnenlandse zaken zal naar het gemeentebestuur van Leiden verwacht in de ko mende week beslissen of Leiden zijn „schouwburgpot" moet ge bruiken voor dekking van tekor ten. In tegenstelling tot wat de vorige minister van binnenland se zaken, de heer Beernink nog het vorig jaar tijdens een ge sprek in het vooruitzicht stelde, wil „Binnenlandse Zaken" de stad nu van haar spaarpotje van ruim tien miljoen ontdoen. Op basis van de motie, onlangs ingediend door het raadslid Ham (KVP), waarin werd aan gedrongen op een spoedig ge sprek hierover, is burgemeester Vis woensdagmiddag met «Je wethouders Harmsen en De Haan, enkele top-ambtenaren en vertegenwoordigers van de frac ties, op bezoek geweest bij de vaste commissie voor Binnen landse Zaken van de Tweede Kamer. De burgemeester heeft daarbij de kans aangegrepen om het totaal van de uitzichtlo ze situatie waarin Leiden zich bevindt, „op te hangen" aan de restauratie van de Schouwburg. Als leider en woordvoerder van de delegatie heeft burgemeester Vis zich op het standpunt ge steld dat hij in genen dele druk mocht uitoefenen op de staats commissie, nu de staatssecreta ris op het punt staat, een uit spraak te doen. Het was uitslui tend de bedoeling, de commissie van informatie te dienen. De heer Vis heeft uit hun vra gen de indruk gekregen, dat de commissieleden getroffen waren doordat de heer Beernink zich destijds een zo ongebruike lijk standpunt had ingenomen. Ze achtten diens toezegging van groot belang. De heer Vis heeft daarop betoogd dat de gedwongen besteding van de „schouwburgpot" voor dek king van tekorten het vertrou wen in „Den Haag" ernstig zou schaden. Het gesprek met de commissie duurde een uur. In die tijd werd het schouwburgprobleem volle dig uitgepraat. De algemene Leidse problematiek kon uiter aard niet geheel doorgenomen worden maar de burgemeester kreeg de indruk, dat een aantal commissieleden bereid was, bij zondere aandacht aan Leiden te schenken. Daarom heeft hij met nadruk ge wezen op het recht, dat Leiden heeft op een „procedure-Hel mond" (voor de bestudering van welks problemen een spe ciale interdepartementale werk groep werd gevormd). De thans gebruikelijke procedures zijn voor de oplossing van de Leidse vraagstukken niet toereikend. LEIDEN Burgemeester Vis en zijn vrouw hebben gisteren het diamanten echtpaar W. F. Taverne- Arnoldus gefeliciteerd. De heer Taverne was voor de eerste wereldoorlog typograaf. Toen hij in het le ger moest heeft zijn vrouw in een levensmiddelenzaak gewerkt. Dat beviel zo goed dat zij na de mobi lisatie samen een eigen bedrijf hebben opgezet. Het winkelbedrijf was mevrouw Taverne overigens niet vreemd, want voor haar huwelijk had ze bij Gerzon gewerkt. De heer en mevrouw Taverne zijn 84 jaar geleden in Leiden geboren. Na hun huwelijk zijn ze naar Den Haag getrokken, waar zich het grootste deel van hun leven heeft afgespeeld. KATWIJK De raad heeft gis teravond een principe-beslissing over de bebouwing van het cen trum van Katwijk Zee aangeno- het badcentrum op Woubrugge De raad is gister- scherpere bewoordingen in het avond akkoord gegaan met het beroepschrift, mevrouw Sijses voorstel beroep aan te tekenen zal alsnog een alternatief be tegen een besluit van GS. Het roepschrift opstellen besluit betrof het verbod om in Met zeven tegen drie stemmen het bestemmingsplan Buitenge- onthield de raad het college het recht zelf de benoeming van een kleuterleidster aan de open bare kleuterschool ter hand te nemen. Naar aanleiding van een beroep- bied varkensmesterijen e.d. te vestigen. De heer Verhuizen pleitte voor werden de activiteiten verder uitgebreid. Er kwamen afdelin gen voor ritmische gymnastiek, judo en tafeltennis. Het aantal leden groeide tot boven de 500. Insluipingen in Sassenheim JIUBRUGGE De raad van "'"brugge heeft het voorstel jan B. en W. een extra-krediet an f 330.000 beschikbaar te jcqi kllen voor de bouw van een ilpve atholieke lagere school in 1 oogmade met zeven tegen vier emmen verworpen. Tegen temden Van der Wereld, oheelbeek, Gouthier, Verhui- en, Van der Eijk, Van Luiing !n mevrouw Sijses. De financie ring en dë bouw van de school ijn hierdoor voorlopig uitge leid. 5eeD« r§emeester Van Wageningen af toe dat niet alleen B. en W., Jiaar ook alle andere instanties, i\x£ 'dusief GS, niet hebben opge kort lerkt dat de architect de BTW Ireiï Ver ^et hoofd gezien had. De eit) 0uwprijs kwam onder aivV led ierdoor op 1.562.000. H< aadslid Van der Wereld, vreesde "'de prijs door de nog koi prijsstijgingen wel op zou 'liotf Unr'en lopen tot 2 miljoen. Het keil edrag per leerling wordt dan Vee' te hoog- De heer Gouthier jtelde voor een prijs van 1.232.000 aan te houden en dit met maximaal 10% te vei'hogen. Het bedrag van 10% zou niet boven de 250.000 mogen uitko men. De raad verwierp dit voorstel met acht tegen drie stemmen. De burgemeester pleitte nogmaals voor het voor stel van het college. Het zou de enige mogelijkheid geweest zijn om de school nog voor septem ber '72 gereed te doen zijn. De raad begon er niet aan. LEIDERDORP Hoewel het PTT-gebouw aan de Lijnbaan in Leiderdorp bouwkundig ge reed is gekomen, zal 't waar schijnlijk nog wel enige tijd gaan duren dat de verbindin gen in dit gebouw tot stand hl hunnen worden. De l\ bov \"ste verdiepingen nif namelijk nog gevuld vo cm met. de telefoonappa- ratuur. Zodra dit voor elkaar is zal het telefoonverkeer in Leiderdorp en enke omliggen de gemeenten een stuk effi ciënter kunnen worden gere- Wassenaar De R.-K. Sportver eniging Lenig en Snel gaat het 25-jarig bestaan vieren. Zater dag 30 oktober is er in het Je- roenhuis een receptie van het bestuur van half 12 tot 1 uur. De vereniging kwam 25 jaar gele den tot stand toen de dames Penders en Staats een meisjes gymnastiekclub oprichtten, die al gauw werd uitgebreid met een jongens- en een herenafde- Sassenheim Woensdag ln de ling. De heren Knjjnenburg, On- ]00p van de „„middag hebben denvater en Morssink vormden rich in Sassenheim enkele bru- van de mannelijke afdeling het taje insluipingen voorgedaan op bestuur. Een jaar na ide oprich- verschillende plaatsen t.w. op ting werd er ook een afdeling de Postwijkkade, Marijkestraat atletiek aan de vereniging ver- en de Ter Leedelaan. bonden. In de loop der jaren jn a]|e drje de gevallen bleken de achterdeuren niet te zijn afge- j sloten terwijl de bewoners even k, I weg waren, zodat het voor de ongewenste bezoeker(s) gemak kelijk weHd gemaakt binnen te komen. Bij het doorzoeken van de woningen was het vooral om het aanwezige geld te doen. Zo werden bedragen variërend van 80.- tot 100.- meegenomen. Waardevolle goederen werden onaangeroerd gelaten. De groepscommandant van de Rijkspolitie ter plaatse waar schuwt het publiek bij het verla ten der woningen, deze af te sluiten, ook al duurt de afwezig heid maar even. Men heeft opdracht gege- De houding van de raad was ove- concept-bestemmings- rigens nogal kritisch. Men vond de opzet veel te royaal en dat er te veel bebouwing zou komen. De 37 winkels geprojecteerd in het plan, zouden veel te duur zijn voor de middenstand. Ook de woningen, flats, zouden met een prijs van 80 100.000 gul den aan de te hoge kant zijn. Men was ook bang dat de be bouwing te hoog zou zijn voor de omgeving. Burgemeester Vermeulen antwoordde dat de winkelruimte evenredig is met de grootte van Katwijk, de bad gasten niet meegerekend. De raad kreeg op verzoek tien mi nuten om per fractie overleg te plegen. Met zestien stemmen voor en negen tegen besloot men tenslotte de hoofdlijnen van het badcentrum vast te leg gen. Geen subsidie voor crèche in Katwijk KATWIJK De stichting „Peu terspeelzalen Katwijk", ont staan uit een werkgroep in Cieyn Duin heeft geen subsidie gekregen van de gemeenteraad. De '•aad schaarde zich groten deels achter het standpunt van B. en W. dat er eerst voldoende gegevens moesten zijn voor men, op medische indicatie, tot subsidie overgaat. De Vrije Lijst en Gemeentebelangen ver zetten zich tegen dit voorstel, omdat de crèche een duidelijke functie heeft in Cleyn Duin. Mr. Van der Plas stelde dat men de gemeenschap te kort deed als er geen subsidie verstrekt zou wor den. Wethouder Bergman zegde toe dat de stichting toch nog voor subsidie in aanmerking zou kunnen komen als men direct een exploitatie-overzicht kan overleggen. schrift tegen het verbieden het verkopen van gemeentewo ningen hield de heer Van der Wereld een pleidooi voor intrek king van dit verbod. Hij kreeg geen steun. Mr. Feenstra gem.-secretaris van Katwijk KATWIJK De raad heeft gis- teavond mr. G. Feenstra be noemd tot gemeentesecretaris. De heer Feenstra is 45 jaar oud en afkomstig uit Groningen. Sinds 1958 werkt hij in Katwijk. Hij volgt de heer Tieleman op die per 1 januari met pensioen gaat. SASSENHEIM De autobus van Teylingen voor de wedstrijd te gen „Quick Steps" vertrekt a.s. zondag om één uur vanaf het sportpark aan de Menneweg. JE f jl i Het nadelig saldo v; iiet Cultureel Centrum ««.•■.It in 1972 geraamd op 33.922,45, in 1971 was dit nog 36.936,42. Deze daling wordt veroorzaakt door een hogere ra ming voor inkomsten wegens verhuur. komsten wegens verhuur. Koudekerk aan den Rijn Uit de eerste helft van de 18e eeuw, ver moedelijk uit 1739 stamt de Hondsdijkse molen. Het bouwjaar is niet precies bekend, maar men neemt 1 wel aan, dat f de polder niet gewacht heeft met de bouw van een nieuwe mr lm n men daarvoor in 1739 toestem ming Lr nger van deze achtkantige forse grom!: Al .r werd door brand vernield. Het water wordt binnen in de molen, waar ook een wo ning is ingericht, verwerkt met een ijzeren schep rad. De Hondsdijksepolder in Koudekerk is 425 ha groot.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5