Leiderdorp liet groei als een probleem zien Raad tekende met tegenzin doodvonnis over Van Leeuwenpark Nieuw plan voor kleedkamers MMO SLECHTE STAAT EN ONGEZOND Raadslid bezorgd over heengaan VT TIJDENS WERKBEZOEK MR. KLAASESZ Zes hangpartijen bij P hilidor Y -Noord wijk DINSDAG 26 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGIN/ J*-i* LEIDERDORP Het laatste werkbezoek dat mr. J. Klaasesz als commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland afleg de, gold Leiderdorp. En, alsof alleen probleemgebieden voor zo'n bezoek in aanmerking ko- i, heeft het gemeentebestuur daarbij gisteren de nadruk ge legd op de problemen, die voort vloeien uit Leiderdorps bruisen de dynamiek. Tijdens 'n buitengewone raadsver gadering gaven B. en W. een exposé van die problemen. Als aanvulling daarop gaven ook de fractievoorzitters hun zienswij ze. De ochtend van het bezoek werd besloten met een bezoek aan het bureau gemeentewer ken, waar een tentoonstelling het besprokene illustreerde. In de middag maakte mr. Klaasesz een rondgang door de gemeen te, waarbij hij op „De Bloe- merd" de RCL-velden in ge bruik stelde. Op zijn terugweg naar Den Haag werd de com missaris overigens niet onver wacht, nog op ludieke wijze geattendeerd op de onmogelijke verkeerssituatie bij de Leider- dorpse brug. Om negen uur al arriveerde mr Klaasesz aan het gemeentehuis,- waar hij verwelkomd werd door burgemeester M. A. van der Have. Tijdens de buitengewone raadsvergadering releveerde deze dat Leiderdorp gedurende de ambtsperiode van de heer Klaasesz naar inwonertal groei de van 5.500 tot 16.500 „zielen". Velen van hen zijn forensen, hoewel de gemeente ook werk gelegenheid heeft aangetrokken o.a. in de vorm van twee zie kenhuizen. De voorzieningen ten behoeve van onderhoud, ontwik keling en ontspanning zijn nave nant toegenomen. Wethouder Meerburg vertelde dat volgende maand met de uitrei king van de duizendste en laat ste woning een bouwstroom wordt voltooid, die drie jaar ge leden begon en waarin gemid deld elke dag een woning gereed kwam. Maar na voltooiing van de plannen „Engelendaal" en „De Hoven", in 1980, heeft Lei derdorp geen bouwgrond meer. De recreatie voor nu en de toe komst werd belicht door wet houder Drenth. Daarbij pleitte hij voor de aanleg van een wa terplas ten oosten van „De Does" in het groene hart naast Leiderdorp. Hij brak voorts een lans voor „De Houtkamp", waarin een kinderboerderij is geprojecteerd en voor de bouw van aangepaste woningen voor gehandicapten. De snelle groei van Leiderdorp heeft tot gevolg dat in bepaalde wijken het aantal kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar ver boven het landelijk ge middelde ligt. In dat verband zei de wethouder van Onderwijs Cultuur en Sport, mevrouw Tichler-Moerman, het te betreu ren dat het rijkssubsidie vöor de muziekschool zo drastisch is ingekrompen. Nadat de fractievoorzitters nog enkele aanvullende beschouwin gen hadden gegeven, verzekerde de heer Klaasesz dat Leiderdorps problemen de volle aandacht van het provinciaal bestuur zullen krijgen. Na het bezoek aan de tentoonstel ling bij Gemeentewerken en de lunch, maakte de commissaris een rondgang door de gemeen te, die hem leidde langs het overdekte zwembad-in-aanbouw „De Does", waar juist de vlag in top was, wegens het be reiken van het hoogste punt. Maar ook ging het naar het sportveldencomplex van RCL, dat door de bouw van dat bad verkassen moest naar „De Bloemerd". Daar verrichtte de heer Klassesz de officiële ope ning. Ook bracht hij nog een bezoek aan her re-activeringscentrum „Leijthenrode". Klaasesz de sleutel van de kantine op leiden In de hoofdklasse van de K.N.S.B. heeft Utrecht 'I de af gebroken partij tegen Philidor I opgegeven; eindstand 5J4il/2. Hierdoor staan Moerwijk I, Eindhoven I en Philidor I met 4 matchpunten uit twee wedstrij den op kop. L.S.G. III heeft de strijd tegen Philidor IV na uitspelen en ar bitrage in de eerste klasse LSB gewonnen met 6y2—3%. Klasse 2A: In tweede zitting zijn de volgende gevechten be slist: L.S.G. VBoskoop I 55, Leithen III—V.T.L. I 5—5, Kat wijk I overklaste Alphen II met 7142/2. Klasse 2B: In deze klasse eveneens een Katwijkse zege: Koudekerk-Katwijk II 2V27^4. Leithen II drukte zijn positioneel overwicht uit door Rijnsburg te verslaan: 64. De kampioensklanten Philidor V en Noordwijk I maakten elkaar het leven zuur hetgeen resulteerde in een stand van 22; de hang partijen staan bijna alle beter voor Philidor V. De andere ti telkandidaat LSG IV klopte Voorhout I met sy21 y2. In klas se 3A nam Sassenheim II een voorlopige 4y22y2 voorsprong op Revanche. Leiderdorp II maakte korte metten met Bos koop II: 2—8. Verder is er wei nig krachtsverschil: Noordwijk IIISassenheim III 4y25 y2, Leimuiden IL.S.G. VI 55 en Roelofa'veen—Philidor VII 4/2 ■—514. Koren uit Bollenstreek zongen samen WARMOND" De dekenale dienst voor Liturgie en Kerkmuziek kan terugzien op een zeer ge slaagde avond namelijk de bij eenkomst van dames- en heren koren van de Bollenstreek. Na zijn welkomstwoord gaf voor zitter C. Huiskamp de leiding over aan kapelaan R. Kuypers uit Sassenheim. Op zeer prettige en vlotte wijze werd het in te studeren programma bestaande uit diverse meerstemmige Kerstliederen en twee tafelgebe den afgewerkt. Misschien zwembad voor Woubragge in plan-Buitengebied Woubrugge De meerderheid van de zwembadcommissie in de Woubrugse raad ziet mo gelijkheid om een zwembad on der te brengen in een recreatie gebied. Voor een dergelijk gebied is ruim te over gelaten in het bestem mingsplan Buitengebied. Met de Heidemij en de Dienst Aanvul lende Cultuurtechnische Werken werden reeds besprekingen ge- HOOGMADE/WOUBRUGGE De kans dat MMO toch een een andere kleedgelegenheid krijgt is gestegen. Er is een plan ingediend voor de I worpen werd. Tijdens de begro- bouw van een kleedgelegenheid. tingsvergadering zullen nadere Dit plan is minder duur dan dat mededelingen worden gedaan, in juli 1970 door de raad ver- Adegeest en Noord-Hofland Voorschoten Het fietspad van Noord-Hofland naar Adegeest daarmee naar de kom van Voorschoten is gereed en in ge bruik genomen. Zoals bekend is dit fietspad aan gelegd omdat er nog geen geld beschikbaar is voor de gepro-, jecteerde verbindingsweg tussen beide wijken. Voor scholieren en huisvrouwen betekent het nieuwe -fietspad een grote voor uitgang. Zaterdagmiddag werd het nieuwe fietspad belaagd door enige auto's met „crossen de" jongelui. De politie maakte snel een eind aan hun activitei ten. TER AAR Bij de klaverjaswed- strijd van de nieuwbouwcom- missie van TAVV werden de punten behaald door B. de Bruyn 5482, mevr. Van der Ha ven 5232 en mevr. Van Gils LEIDERDORP De door velen in Leiderdorp pittoresk genoem de woninkjes aan het Van Leeu wenpark zullen niet ten eeuwi gen dage blijven bestaan. De raad van Leiderdorp besloot gisteravond deze oude en in slechte staat verkerende burger manswoningen op te nemen in een saneringsplan. Dit betekent, dat de huisjes te zijner tijd met de grond gelijk gemaakt zullen worden. Hiertegen rees van ver schillende zijden verzet, maar de meerderheid van de raad be sloot mee te gaan met wethou der C. Meerburg (Prot. Chr.), die een uitgebreide opsomming Aarlanderveen Gisteravond heeft de schaakclub „Het Sprin gende Paard" het feit herdacht dat 25 jaar geleden de club is opgericht. Aan het begin van de simultaanseance werd Th. Le lieveld gehuldigd als wedstrijd secretaris voor 25 jaar trouwe dienst. P. de Jong won vervol gens 13 van de 20 partijen, speel de er drie remise en verloor er drie. gaf van de mankementen van de huizen. In het saneringsplan is ook opge nomen de toekomstige afbraak van de danig in verval geraakte huizen aan de Dr. van Rhijn- straat en de Kerklaan, het com plex oude woningen aan de hoofdstraat en het Jaagpad te genover het gebouw van de Mu ziekschool en de bebouwing in de Doeslaan. Mr. J. C. van Roijen van de VVD verklaarde wel akkoord te kunnen gaan met de sanering, maar met uit zondering van het Van Leeu wenpark. Hij achtte de architec tuur bijzonder en zei het te zul len betreuren, dat dit soort typi sche woningen zou verdwijnen. Hij deed de suggestie de huizen geschikt te laten maken voor bewoning bijvoorbeeld door stu dentenechtparen. alleenstaan den, verpleegsters e.d. Mevrouw M. van der Molen (PAK) vond het voorstel ge brekkig opgesteld en zei daar om moeite te hebben met het vormen van een oordeel. Zij stelde voor de zaak voor wat betreft het Van Leeuwenpark terug te nemen en mogelijkhe den te onderzoeken de huizen te doen behouden door bijvoor beeld grondige opknapbeurten. Dit was aanleiding voor de heer Meerburg, wethouder van open bare werken, te wijzen op de zeer slechte toestand van de hui zen. Door „verzanding van de voegen" hebben de muren zeer te lijden van optrekkend vocht en bovendien is de indeling zeer slecht. Ook voor studentenecht paren zijn de huisjes volledig ongeschikt, zo verklaarde hij. „Een opknapbeurt kost veel geld en heeft bovendien geen enkele zin". Collega-wethouder Engbert Drenth van het PAK verkondigde hier op een wat afwijkende mening van dat van het college door te verklaren, dat hij het zou be treuren, wanneer het Van Leeu wenpark tegen de vlakte zou moeten. Nadat wethouder mevrouw D. W. Tichler-Moerman (VVD), arts, nog had verklaard dat het zeer ongezond wonen is in de huis jes, werd een voorstel van de heer Van Roijen om het Van Leeuwenpark uit het voorstel te lichten, in stemming gebracht. Vóór dit voorstel van de VVD-er stemden 5 leden en 9 stemden tegen. Het gehele voorstel van b. en w. werd met dezelfde stemmenverhouding aanvaard: 5 tegen en 9 voor. Wethouder Drenth distancieerde zich hier mede wederom van het stand punt van het college. Samen op de Stier, ja, gezellig LEIDERDORP Mr. J. Klaasesz is, zijn commissa riaat lang, te porren ge weest voor een goede grap. Bij zijn vertrek uit Leider dorp, gistermiddag, greep hij nog eenmaal zijn kans. De dames Van der Molen en Uhlenbeck raadsleden resp. van de PAK-fractie en van D'66 hadden hem tij- dens de ochtendvergadering laten weten dat ze van plan waren geweest, op het beeld je van de Stier bij de Leider- dorpse brug te gaan zitten, als ze maar zeker geweest waren dat de heer Klaasesz daar bij zijn entree van de gemeente langs zou komen. Door dat „hoogstandje," had den ze de commissaris op merkzaam willen maken op de levensgevaarlijke ver keerssituatie bij de brug. Het antwoord van de heer Klaasesz hield een uitdaging in: „Nou, tot vanmiddag dan," Ze konden er niet onderuit en toen de vertegenwoordiger van hare majesteit om streeks vijf uur de gemeente verliet werd hij uit de hoogte nagezwaaid door de dames, die, als weleer Agenor's dochter Europa, op Zeus' brede stierenrug gezeten wa ren. Tot plezier van de toe schouwers, al bleef de Per sant Snoepweg er even ge vaarlijk door. Succes voor Excelsior ALKELMADE De afdeling jon gens van de gymnastiekvereni ging Excelsior heeft op de club kampioenschappen in de Ma rimbahal in Rijswijk de eerste plaats behaald. In de categorie dames-A brachten de -dames uit Alkemade het tot een vierde plaats. De heren in afdeling B eindigden op de tweede plaats. LEIDERDORP De heer Van Roijen heeft gisteren in de ge- mccntcraad aandacht gevraagd voor de ophanden zijnde sluiting van de vestiging van de N.V. Vereenigde Touwfabrleken aan de Zijldijk in Leiderdorp. Hij wees op de consequenties voor de werkgelegenheid en vroeg naar de bestemming van de vrijkomende gronden en opstal len. Burgemeester M. A. van der Have deelde mee nog slechts vluchtige contacten te hebben gehad met de directie Nadere besprekingen zullen noj volgen, zo zei hij. De raad narn aan het einde van de vergade ring afscheid v;:n het raadsli* drs. J, Vlieger (Prot. Chr.). All waardering voor het door hen sinds 1966 verrichte raadswerk ontving hij het coor gemeente secretaris C. Hobo samengestel de boekje „Leiderdorp in Oudt Ansichten". De heer Vlieger za worden opgevolgd door de hee. J. van den Oever.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5