Wel praten maar geen insinuaties aan adres B. en W. PERFORMANCE L'enfant sauvage Hazerswoude wil Rhynburch naar oosten uitbreiden aftakeling van een gangster door drugs met regisseur Frangois Truffaut in de hoofdrol NOGMAALS: DE SPRINGBOKKEN Meerderheid raad tegen PvdA-fractie 3BEIJDAG 22 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT programma in Leiden LEIDEN Het programma van deze week kent in Leiden weer enkele prolongaties. In Lido draait „Wat zien ik" nu al voor de zevende week en in Trianon doet de hard sexfilm „Blue Movie" het ook erg goed. Voor de derde week. Ook Camera heeft een prolon gatie: „Death in Venice". Rex presenteert deze week een film „vol hij gende hunkerende harts tocht". Vrijdag- en za terdagnacht draait „Vreemde neigingen", waarin de verlangens van een voyeur in beeld wor den gebracht. Slechts een opmerking: de verfilming van een psychoanalyse zoals dat hier in deze film gebeurt heeft dezelfde af wijking als de hoofper- soon in de film: voyeuris me. De KFC (toen die nog bestond) heeft de film dan ook ontraden. CAMERA Het is jammer dat Performance in het Ca mera-theater aan de Hoge- woerd alleen vrijdag en zater dag in het nachtprogramma is opgenomen, want het is een zeer goede film met ex centrieke filmbeelden en ver rassende overgangen. Reeds in de eerste tien minu ten visueel overdonderend, wordt het de toeschouwer van Performance langzaam duidelijk, dat James Fox in deze film een harde gangster speelt, die voor zijn grote bazen het vuile werk op knapt, een meester is in het „overreden" van diens slacht offers en die plezier heeft in de hardhandige wijze waarop hij dit doet. Als hij door ei genmachtig optreden in on genade valt en van zijn vroe gere collega's een afstraffing krijgt, doodt hij een hunner wat hem in een zowel voor politie als onderwereld „vo gelvrije positie" brengt. De snelle montage van keiharde realistische beelden maakt dan plaats voor een in iets kalmer gebrachte kennisma king met een hiP wereldje van simultaan liefde bedrij ven en drugs als de gang ster onderduikt bij een ge wezen popzanger en diens twee vriendinnen. De eens gevierde popartiest speeld door niemand minde dan Mick Jagger komt al gauw achter dat de ni- we huurder niet de gooche laar is, waar hij zich uitgeeft en begint een j fineerd spelletje met de nu machteloze gangster waar aan ook de beide meisjes naar hartelust meedoen. Met psychedelische lichteffecten, harde muziek en drugs wordt de harde onderwereld figuur „omgeturnd" tot een hulpeloos wrak, een dankba re prooi voor zijn vroegere collega's die hem toch op het spoor komen. lichamelijke en geestelijke wreedheid over heersen in dit werk dat als een uiteenspattende caleidos coop op de kijker afkomt en hoe gefascineerd men soms ook tegen de felle, veelkleu rige beelden en de vreemde camera-instellingen daarvan aankijkt: de toeschouwer blijft er zich van minuut tot minuut bewust dat hier een cameraman als Roeg met veel pretenties zijn ongeloof lijk vakmanschap wil etale ren en het verhaal en de psychologische ontwikkeling voor hem eigenlijk maar bij- STUDIO Eeuwenlang hebben mensen zich laten fascineren Kj door verhalen over „beestkin- kinderen" Lucien Malcon citeert verhalen berusten op pure fan tasie, Romulus en Remus Mow- gli en Tarzan, maar niet aljen. In de historie zijn verscheidene voorbeelden aan te wijzen waar in verhaald wordt over „beest kinderen" Lucien Macon citeert in zijn verhandeling over deze kinderen niet minder dan 52 ge vallen. Een daarvan is de ge schiedenis van Victor van Avey- ron, die regisseur Francois Truffaut tot onderwerp van zijn film „1' Enfant Sauvage" heeft gemaakt. dokter Jean Itard, directeur Het maken van een film als 1 En- een Parijs doofstommen in- fant Sauvage was een obsessie Truffaut. Jaren heeft hij met het plan rondgelopen. In 1964 las hij het boek van Lucien Malcon. Hieruit haalde Truffaut zijn gegeven voor de film. stituut. Itard beschrijft „Memoire et Rapport sur Vic tor de l'Aveyron" de ontwikke lingen die het beestkind Victor meemaakt op zuiver zakelijke wijze. Even zakelijk en zonder franje heeft Truffaut de geschie- De hoofdrollen in deze film wor- denis verfilmd. Truffaut consta- den gespeeld door Francois teert en registreert in zijn film. Truffaut zelf, als dokter Itard Deze koele zakelijke stijl wordt en door Jean-Pierre Cargol als nog versterkt door het gebruik Victor. Jean Pierre is het neefje van zwart-wit film en de iris van Manitas de Plata en werd voor de lens. in 1957 in Montpellier geboren. Er druipt bloed in het huis LUXOR De schrijver van „Psycho", Robert Bloch, zorgde voor het verhaal van de griezel film „Er druipt bloed in het huis". De film gaat over een landhuis dat een vreemde invloed schijnt te hebben op zijn bewo ners. Allen komen zij op merkwaardige manieren om het leven of verdij- Regisseur Peter Duffell heeft er niet zo'n bloede rige film van gemaakt als schrijver Bloch misschien wel gewild had. Toch lo pen de koude rillingen de kijker menigmaal over de rug. OEGSTGEEST De gemeente raad van Oegstgeest heeft gis teravond emotioneel gedebat teerd over de aanwezigheid van het college van B. en W. in au gustus bij het waterpolotoernool in „Poelmeer". Aan dat toer nooi, georganiseerd door de ju bilerende Golfbrekers, werd o.a. deelgenomen door de Springbok- ken uit Zuid-Afrika. De P.v.d.A.-fractie had over de aanwezigheid van B. en W. bij het toernooi (op uitnodiging) vragen gesteld en wilde gisteren bovendien nog met een motie van afkeuring komen. Die motie heeft het niet gehaald. Na de uitvoerig beraadslagingen werd de vergadering even ge schorst, waarna de heer De Graaf van de P.v.d.A. meedeel de, dat de motie werd ingetrok ken onder voorwaarde, dat er in de toekomst nog eens gediscus sieerd wordt over een beleids lijn in het vraagstuk sport-poli- tiek. De KVP-'er mr. dr. C. Oomen he kelde de actie van de P.v.d.A. het scherpst. Het college is óf van racistisch beleid beschul digd en dat moet men dan nu maar eens waar maken óf men heeft de slechts denkbare politiek bedreven is mogelijk is: de rel om de rel. Voor de heer Oomen was het duidelijk, dat het beleid van B. en W. in de kwestie goed is geweest. De VVD-'er Cleton zei het te be treuren, dat de P.v.d.A. met haar verklaring geinsinueerd NOORDWIJKERHOUT Door het hijsen van de vlag heeft burge meester Bosma gistermiddag het nieuwe kruisgebouw aan de Maan dagse Wetering in de wijk Victor II officieel geopend. Het zeer mo derne gebouw, dat door de architeoten Geels en Kamsteeg uit Oegstgeest is ontworpen en gebouwd door de firma Van den Rotten uit Noordwijkerhout, kost 150.000,Het gebouw was al enkele maandbn onder leiding van zr. Koster in gebruik. had, dat de aartheidspolitiek niet werd veroordeeld door het college. De heer Brouwer (P.C.) vond het wel nuttig om van ge dachten te wisselen over be paalde te voeren beleidslijnen. Het stond voor hem overigens wel vast, dat er niets gebeurd is wat tegen een raadsbesluit gaat, want er zijn geen regels gesteld wie er wel of niet in zwembad mogen komen. Me vrouw Van Belle (P.v.d.A.) ont kende heftig de punten, die mr. Oomen had aangeroerd. De HAZERSWOUDE Het bestem mingsplan „Rhynenburch-oost" is rond. Dit plan gaat, aldus het college, voorzien in een groot aantal behoeften, zowel op het gebied van de woning- (pl.m. 300) als op het terrein van de scholenbouw. Wat dat laatste betreft is bij B. en W. al een prettig bericht van G.S. binnen gekomen: bezwaren tegen het bouwen van een 12-kiassige school voor basisonderwijs ten oosten van de Rhynenburcher- laan, waar „Oost" is gepland, bestaan er niet. Het stedebouwkundig bureau „Stad en Landschap" heeft bij het opstellen van het bestem mingsplan „Rhynenburch-oost" rekening gehouden met de uit spraak van de Kroon van 18 de cember 1970. Deze instantie veegde, zoals bekend, een ge deelte van het door G.S. goedge keurde bestemmingsplan „Rhy- nenburch-herziening 1966" van tafel. De Kroon stelde wél, dat een zeer beperkte bebouwing in Rhynenburch niet op overwe gende bezwaren zal stuiten. Drie bezwaarschriften zijn tegen het plan ingediend. De heer G. Roos voert aan dat hij zijn (veehouders)bedrijf niet meer kan voortzetten, terwijl diens vader zijn woonhuis zal kwijt ken. Minnelijk overleg en, in ander geval, toepassing van de Onteigeningswet moeten, vol- het college, de bezwaren wegne men. De heer L. D. Vergunst ziet bij realisatie van het plan een deel van de door hem ge pachte landerijen verloren gaan en het efficjënt werken op zijn bedrijf verminderen. B. en W. menen, dat zijn bezwaar slechts ten dele juist is en dat daar naast eventueel toe te kennen schadeloosstelling een goede op lossing zal bieden. De centrale directie van de PTT baseerde haar bezwaar op het feit, dat het plan zich bevindt onder de door de PTT getra ceerde straalverbinding van Al phen naar Den Haag. B en W gaan hierop in zo verre in, dat zij de raad voorstellen de straalverbinding op de plan kaart in te tekenen. Oiïdat de maximaal toegelaten hoogte van bouwwerken in Rhynenburch- oost vijftien meter bedraagt, be hoeft met de eis van PTT (niet hoger dan 53 meter t.o.v. NAP) geen rekening te worden gehou- ,Stad en Landschap" ziet geen heil in de concentratie van be jaardenwoningen in Rhynen burch-oost tot een compacte eenheid, gecombineerd met een dienstencentrum. Bouwen van portiekflats in vierkante vorm in plaats van de geplande gale rijflats w ordt door „Stad en Landschap" al evenmin oppor tuun geacht. Er zijn voor de realisatie van Rhynenburch-oost nog geen toe zeggingen gedaan aan bouw maatschappijen en beleggers. Wél zal de woningbouwvereni ging Volksbelang tijdig en voor 100 procent worden ingescha keld. Bij de plannen voor wo ningwet- en premieverhuurwo- ningen. Een bouwcommissie voor de scholenbouw is al in het leven geroepen; deze zal bin nenkort vergaderen. Mr. dr. C. Oomen handelwijze va ncollege i iuist, wij hoeven ons niet t bemoeien met politiek van ande P.v.d.A.-fractievoorzitter Dé Graaf zei daarop, dat men geei insinuaties had willen plegen maar dat men op de eerstt plaats wilde discussiëren ovei de beleidslijn in dit soort zaken Hazerswoudse deponeerde huisvestings- klaeht bij koningin HAZERSWOUDE De klach van de bewoonster van Rijndijl 194 bij koningin Juliana omtren haar huisvesting heeft tot ge volg gehad, dat er een onder zoek is ingesteld naar de toe stand van haar woning. De inspecteur van de volkshuis vesting in Zuid-Holland is tot d» conclusie gekomen, dat de wo ning ongeschikt is voor bewo ning. Het huis is ook niet meel in bewoonbare staat te maket door het treffen van voorzienin gen. Onbewoonbaarverklaring is, volgens de inspecteur, drin gend gewenst. En nu achten B en W. van Hazerswoude dat ooh noodzakelijk. De ontruimingster mijn willen zij op zes maander zien gesteld. Hazerswoude weert condoomautomaten HAZERSWOUDE Burgemees- ter en wethouders van Hazers woude zijn er tegen, dat in hun gemeente buiten besloten ruim- woude zijn er tegen, dat in hun gemeente buiten besloten ruim ten automaten vor de verkoop van voorbehoedmiddelen worden geplaatst. Zij achten geen termen aanwezig, om naast de vele mogelijkhe den. die al bestaan om in het bezit van deze middelen te ko men, ook nog de verkoop dooi middel van automaten toe te staan. ,,De kans, dat ook (zeer) jeugdige personen van de auto maten gebruik zullen maken, achten wij alleszins reëel", al dus het college. Het toelaten van automaten met bovenbe doelde inhoud druist, volgens B. en W., in tegen de opvattingen bij een niet onbelangrijk deel van de inwoners van de ge meente". Deze opvattingen kun nen en moeten worden geres pecteerd". Alphen In samenwerking met de politie van Mijdrecht is gis teren door enkele Alphense agenten een 19-jarige jongen uit Alphen aangehouden die sinds tien oktober drie auto's en een bromfiets heeft gestolen. Alphen De heer A. Pauw, di recteur van de Alphense Chr. Techn. School is per 1 novem ber s.s. benoemd tot directeur van het Ned. Genootschap tot Opleiding van Leraren voor het Beroepsonderwijs. Op 29 okto ber om drie uur neemt hij af scheid van de school. LEIDEN Een huis vol schreeuwende, lachende, rennende kinderen. Dat was de ..Vroolijcke Arke" gisterochtend. In het clubhuis worden al de hele week vakantie-activiteiten georganiseerd. De meis jes hielden gisteren een modeshow. De kleding was van huis meegenomen en met crèpe-papier werden daar allerlei verfraaiingen aan toegevoegd. Toen een ..bruidspaar" binnentrad, werd er enthousiast ,daar feomt de bruid" gezongen en bij een „Spaanse danseres" klapte iedereen op de maat mee. _-e jongens deden allerlei wedstrijd At, zoals skippybalraces, tekenea» fettes en beroepen uitbelden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5