Hockeyzege kan de zwakke plekken niet verbloemen BOTSING AJAXKEEPER Ajax titel waardig Dorpmans vond het ee „hele fijne wedstrijd" Franse perscommentaren; Verwondingen Heinz Stuy vallen mee Films voor tennissers SUCCES VOOR M. BURGGRAAF LEIDSE COURANT Den Haag ongewijzigd tegen NEC (Van onze sportredactie) DEN HAAG Na de Europa Cup-beslomme ringen van afgelopen woensdag draait de competitie overmorgen weer op volle toeren. FC Den Haag, Sparta en PSV, de ploegen die de cupaspiraties wel kunnen vergeten, spe len belangrijke wed strijden. Het al volko men uitgerangeerde PSV komt naar Span gen om Sparta van re pliek te dienen. FC Den Haag ontmoet op eigen veld NEC. Vaclav Jezek heeft terecht het vertrouwen in zijn ploeg niet verloren. Hij laat dezelfde spelers die woensdag tegen de Wolves aantraden zondag spelen. Een andere zaak is echter het moreel van de ploeg. FC Den Haag zal moeten aantonen zich over de dreun van de Wolves heen- gezet te hebben. De Nijmegenaren staan op drie punten achterstand van FC Den Haag. NEC heeft een behoorlijk sterke defensie, zodat de Haagse aanval opnieuw een zwaar karwei zal krijgen. Routi niers als Miel Pijs (30) en Ad Mellaard (29) hebben de defensie meestal goed onder controle. Chris Kronshorst en Kornelis vul- Nlco de Bree maakte vorig seizoen niet zo'n beste beurt in het Zuiderpark. len dit tweetal uitstekend aan. Nico de Bree, die vo rig seizoen in het Zuider park behoorlijk mistastte vormt het sluitstuk van de verdediging. De Nijmeegse aanval wordt gevormd door onder meer Frans Thijssen en Theo de Jong. Cas Jans- sens is dit seizoen nog niet zo uit de verf gekomen, zo dat trainer Wiel Coerver hem waarschijnlijk niet zal opstellen. Wat de overige topploegen betreft: Feijenoord speelt uit tegen Volendam en Ajax ontvangt de Go Ahead Eagles. Voor FC Twente staat de thuiswedstrijd te gen DWS op het program- De opstelling van FC Den Haag ziet er als volgt uit: Thie; v.d. Burch, Weimar, Mansveld en Korevaar; Advocaat, Berg en De Zoe te; Roggeveen, Couperus en Hestad. (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA Het Nederlandse hockeyteam in Barcelona mist „iets" en ontneemt zichzelf daarmee de kans om bij de top te komen. Dat werd gisteren ook weer duidelijk in de ontmoeting tegen Frankrijk. De wedstrijd tegen de Fransen werd weliswaar gewonnen, maar opnieuw traden enkele zwakke plekken aan het licht. Deze laten zich het gemakkelijkst omschrijven met: gebrek aan instelling, concentratie en doorzettingsvermogen om tot de laatste seconde door te vechten. Bij ploegen als India of Pakistan maar ook Australië of Japan kan men soms spreken van een slechte wedstrijd, maar niet van een gebrek aan vechtlust. Andere factoren, zoals techni sche kwaliteiten, buiten beschou wing gelaten, ka ntoch geconsta teerd worden dat de Nederland se hockeyploeg als geheel niet draait zoals voor toernooien als dit in Barcelona eigenlijk nood zakelijk zou zijn. Genoeg Uitzonderingen zijn er genoeg in de Oranjeformatie, maar niet voldoende om die „kick" te ge ven waardoor elf hockeyers een team vormen dat er tot de laat ste snik tegenaan gaat. In het duel met Frankrijk bleek dat op nieuw het geval. Met Irving van Nes op de linksbuitenplaats en Jan Willem Buy in het doel had de nationale hockeyploeg aan zienlijk moeite met de Fransen. De Nederlanders bewezen indi vidueel over de nodige techniek te beschikken, maar dat was bepaald onvoldoende om de Fransen te kunnen verschalken. De linkervleugel kon weinig in het aanvalsspel worden betrok ken, omdat Van Nes teveel mee naar binnen trok. Verademend was daarentegen het werk van de jeugdige Wout Leefers, maar het optreden van de talentvolle HGC'er kwam niet voldoende tot zijn recht, omdat hij te wei nig steun ondervond van André Bolhuis. Jeroen Zweerst kon de geweldige vorm van de eerste toernooidagen niet bereiken, mar haalde toch een ruime vol doende. De eerste helft had meer weg van een slechte eer steklass ewedstrijd dan van een ontmoeting op wereldniveau. Pas na de hervatting werd er wat ruimer en efficiënter gespeeld. Van Nes scoorde na goed voor bereidend werk van Frans Spits en na een knappe solo van Zweerts, die echter in een hoog schot over het Franse doel ein digde, zorgde Frans Spits zelf voor de tweede treffer. Frank rijk deed nog wat terug via Coutau, die een doorgetikte bal uit een strafcorner achter Buy plaatste: 2-1. Door dit resultaat en de zege die West-Duitsland op Autralië (1-0) behaalde ontmoeten de finalis ten van Brussel elkaar zater dag, maar dan om de vijfde plaats te betwisten. West-Duitsland stelde zijn kandi datuur voor die ontmoeting pas in de laatste minuut zeker. Uli Vos joeg in volle vlucht de bal achter de Autralische doelman. Voor deze winnende treffer was het een gelijkopgaande strijd geweest, waarin beide ploegen kansen hadden gekregen. De mooiste was in de eerste helft voor de Westduitsers toen Peter en strafpush mocht nemen, maar de bal naast het Australi sche doel knalde. Boete en duel voor Werts Den Haag de tuchtcommissie betaald voetbal heeft Werts van Vitesse voor een wedstrijd ge schorst en hem een boete opge legd van 200 gulden. Werts heeft in een wedstrijd FC Utrecht— Vitesse bij herhaling een tegen speler ongeoorloofd aangevallen. Maas van HVC werd ook voor een wedstrijd geschorst, met daarbij nog een zelfde voorwaardelijke schorsing met een proeftijd van een jaar en een boete van hon derd gulden wegens zeer ruw aanvallen van een tegenstander in de wedstrijd Wageningen- HVC. Een compleet elftal spelers uit B- elftallen werd geschorst. De zwaarste straf was voor Eman(DWS) en Passon(Den Bosch), die in de wedstrijd FC Den Bosch-B—DWS-B uit het veld werden gestuurd wegens respectievelijk slaan en terug slaan van een tegenspeler. Jansen uit het sectiebestuiir DEN HAAG De competitielei der van het betaalde voetbal, de heer M. J. (Thijs) Jansen is zijn plaats in het sectiebestuur van het betaalde voetbal kwijt geraakt. In plaats van de heer Jansen hebben de verenigingen uit het betaalde voetbal mr. J. Hogewoning (Amersfoort) geko- De heer Jansen was dit jaar aan de beurt van aftreden en werd door 14 verenigingen opnieuw kandidaat gesteld voor zijn be stuursfunctie. Mr. J. Hogewo ning was door zeven verenigin gen voorgedragen voor de vaca- ture-Jansen. De stemming (ver enigingen uit de eredivisie heb ben vier stemmen, eerste-divi- sieclubs drie), die schriftelijk werd gehouden, leverde de heer Jansen 52 stemmen op en mr. Hogewoning 80. Hoewel deze man tussen de beide politieagenten met een bierblikje in de hand wordt afgevoerd b niet de dader te zijn van het incident tijdens de wedstrijd Borussia—Inter. ARNHEM „Toch was het een hele fijne wedstrijd", vond scheidsrechter Jef Dorpmans gisterochtend van het tumultueuze Euro pa Cupduel tussen Borus sia Mönchen Gladbach en Internazionale Milan. „Het lijkt natuurlijk wel of het negentig minuten lang een puin hoop is geweest, maar eerder het tegendeel is waar. De Duit sers speelden fantastisch goed en zorgden voor een aantrekke lijk schouwspel. Toen, na dertig minuten bij de stand van 2 1 voor Borussia wierp een of andere malloot vanaf de eretri bune een leeg colablikje, dat de Italiaan Boninsegna aan het achterhoofd raakte. Boninsegna moest per brancard worden af gevoerd en schijnt een kwartier bewusteloos te zijn geweest. Het gekke was overigens dat de si tuatie in het veld vlak voor het incident geen enkele aanleiding gaf tot een dergelijke wandaad. Het spel was dood, want er zou juist een ingooi worden geno- Na het incident onderbrak Dorp mans het spel voor ongeveer vijf minuten. In die tijd arres teerde de politie een man, die naderhand echter onschuldig bleek te zijn. Het is dus nog steeds niet zeker of de dader een Duitser was. In die vijf mi nuten liet Dorpmans via de luidsprekerinstallatie bekend maken dat hij de wedstrijd zou staken als de toeschouwers zich nog een keer zouden misdragen. „Ik kon immers niet anders. Dertigduizend mensen mogen toch niet de dupe worden van een of andere gek...". is gewoon belachelijk. 1 was zoveel sterker, dat zonder het incident met cijfers had gewonnen. protest van Inter heeft mij geen enkele schiji kans. Wel zal de UEFA, precedent PSV—Real van vorig seizoen, straffen. Vermoedelijk zijn twee volgende Europ wedstrijden niet in eigen mogen spelen". Lachen Over het voornemen van de Ita lianen om bij de UEFA te eisen dat de wedstrijd gewonnen wordt verklaard door Inter, kon Dorpmans slechts lachen. „Dat dij HOEK VAN HOLLAND In de kantine van het tennispark in Hoek van Holland, zal vanavond om acht uur een instructieve bijeenkomst worden belegd. Enige films over tennisoplei- ding, alsmede enkele wedstrijd films vormen het meer serieuze gedeelte en tenslotte Is er wat muziek. De gezelligheid moeten de aanwe zigen zelf maken. Aanvang 8 uur. Okker-Ashe op televisie (Van onze radio- en tv-redaktie) HILVERSUM In samenwerking met Hans van Dalsum organi seert de AVRO tv maandag as. in het Frans Otten Stadion te Amsterdam een tenniswedstrijd tussen Tom Okker en Arthur Ashe, die van 21.45 tot 22.55 uur via Nederland I deels ampex, deels rechtstreeks wordt uitge zonden. De wedstrijd is op Ame rikaanse leest geschoeid, wat betekent dat de winnaar van de partij tienduizend gulden ont vangt en de verliezer vijfen twintig honderd gulden. De commentator is Willem Duys. Piet Keizer (foto) werd met Johan Cruyff door de Franse sportpers vergeleken met het befaamde Braziliaanse duo Pele—Coutinho. VÏARSEILLE De Franse ochtendbladen roemden eensgezind de kracht van Ajax. „Cruyff en Keizer kruisigden I'O.M." schreef Victor Sinet in het sport dagblad l'Equipe, om ver volgens vast te stellen dat het dappere Olympique in Bosquier, Kula en Skoblar spelers had die het niveau van de Nederlanders be reikten. „In de aanval vormden Cruyff en Keizer, ondanks de zwakte van Van Dijk, een zeer sterk duo, dat in Europa amper zijn gelijke heeft en in bal behandeling doet denken aan Pele en Coutinho". n de vestste kop, die de Meridio nal—la France kon vinden, zegt Rene Volery: „De klasse van Ajax een harde werkelijkheid", en hij constateert dan in een overigens aanmerkelijk beschei dener lettertype: „Maar het avontuur is nog niet ten einde. Olympique is bij het vallen van de avond op brute wijze wakker geschrokken. „Het blad roemt vooral het spel van Cruijff, Kei zer, Neeskens en Hulshoff". ,Een te sterk Ajax heeft Olympi que getoond wat de uiterste mo gelijkheden van O.M. zijn", staat in La Marseillaise te le zen. „Ik wil niet zeggen", aldus Andre de Rocca, „dat Ajax een boven zijn krachten spelend Olympique als tegenstander heeft gehad. Verre van dat zelfs. Ik wil er alleen maar op wijzen dat het meesterschap, de koelbloedigheid en de klasse van Ajax Olympique kansloos maakten. Ajax toonde zich zijn titel van Europees kampioen ten volle waardig". De provencal spreekt over „een onbarmhartige meneer Cruijff". een man die nog gevaarlijker is dan men al geloofde. Jean Fer- rara geeft Olympique vrijwel geen kans meer de kwartfinales van het toernooi om de Euro pa-Cup 1 nog te bereiken. „Ajax was onweerstaanbaar, O.M. is duidelijk verslagen". Een mening overigens, die de Franse sportjournalisten vrijwel uniform deelden. AI hebben ze zich meestal, het chauvinisme van het publiek van Marseille kennende, er wel voor gehoed in hun bladen dit in te duidelijke taal uit te spreken. Tips Duindigt (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR In de Grote Prijs der Driejarigen komen morgenmiddag zeven volbloeds op Duindigt aan de start. Het moet voor Capri Pilot mogelijk zijn door te breken. De stayer Sans Culotte en de laat in vorm gekomen Patrick kun nen hier redelijke tegenstand bieden. Bij de dravers is er weer eens de strijd tussen Ingrid Hanover en Donar Scothch. Ingrid is niet al te betrouwbaar, maar heeft ze ker evenveel snelheid als Do- Om een uur is de eerste start. Onze voorspellingen: Sorentoprijs (3140 m.. met txlo): _Hona 2150 .Marijke Ina Hagheweyde. Radboutprijs (2000 m. autostart): Jaspis du Bols Jonathan Intre pid Girl. Eggerikprijs (ren. 2300 m., met trio): Eggerik Forest Star Garlic. Prijs der Besten (0500 m.. autostart): Kaptein Sister B King Areta Keen Speed. Sunny Wllliamsprijs (3140 m., met Gratie Norton Gay Fina. Grote Prijs der Driejarigen (rei i.Capri Pilot Sans Cul< IJMUIDEN Ajax-doeLman Heinz Stuy is in de nacht van woensdag op donderdag in het Zeewegziekenhuis te IJmui- den opgenomen, nadat hij omstreeks 04.30 uur met zijn auto in IJmuiden tegen een boom was gereden. Stuy liep bij deze botsing een lichte hersenschudding en kwetsuren aan zijn knieën op. De auto van Heinz Stuy werd be hoorlijk beschadigd bij de bot sing tegen de boom. De doelman van Ajax kwam er zonder ern stige verwondingen van af. trioiInlreplde Jeric Import N. Outsider: Joke. Sister Plutoprljs (2000 m., autostart): Ingrid Hanovc Evelyn Hf liane Escaprijs (ren, Donar Scotch - gen)Jc-amine D Jury Jody Volgens de Velser politie zou het ongeval te wijten zijn aan over vermoeidheid. Stuy had het in spannende Europa Cup-duel te gen Olympique in Marseille en een vermoeiende vliegreis ach ter de rug, toen hij op Schiphol in zijn auto stapte om naar zijn huis in IJmuiden te rijden. De auto van A'ax' eerste doelverde- diger werd bij de aanrijding zwaar beschadigd. Volgens een woordvoerder van het Zeewegziekenhuis geeft de toestand van Ajaxdoelman Heinz Stuy geen enkele reden tot bezorgdheid. Stuy zal de ge volgen van de lichte hersen schudding en de verwondingen aan zijn knieën vermoedelijk in een week te boven zijn. Of hij al die tijd in het ziekenhuis moet blijven kon gisteren nog niet worden gezegd. Naar alle waarschijnlijkheid zal het doel van Ajax komende zon dag in het duel tegen de Go Ahead Eagles verdedigd worden door reservedoelman Sies We ver, die enkele seizoenen gele den van Spel. Assen naar de hoofdstad kwam. MADRID De Nederlandse Mar jan Burggraaf heeft in Madrid het oerste internationale „Pilar Primo de Rivera" atletiektoer- nooi voor dames gewonnen. De Nederlandse won de 400 meter in 55.2 seconden en verzamelde daardoor een puntentotaal van 939. Tweede op de 400 meter werd de Italiaanse L. Orselli in 55,7 en derde de Spaanse Josefina Sal- gado in 56.5. Aan de wedstrijden werd deelge nomen door een vijftigtal dames uit Italië, Nederland en Spanje. Verdere uitslagen: 100 meter: 1. HUly de Lange (Ned) "2.3, 2. Isabel Montana (Sp) 12.4, 3. (Ned) 13.9, 2. Ba/taglla (It) 14.3, 3. Ella Hoogendoorn (Ned) 14.7. Verspringen: 1 Hoogendoorn (Ned) 5,90 meter, 2. De Lange (Ned) 5.76 Strlull (It) 4.37.0. Hoogspringen: 1. Sagrarlo Aguado (Sp) 1.67 meter, 2. Mieke van Doorn (Ned) 1.64 meter. Over de spelers van beide^ len was Dorpmans vol I echter één uitzondering: Corso. „Die Corso heeft pg, hele wedstrijd lopen tri Na twintig minuten, toeni gebaar maakte van begrijpt er niets van" hem een gele kaart f ,er Dat wil zeggen een riri waarschuwing, die teven r; ceerde dat hij bij nog zo' tje er onmiddellijk uit zou Tien minuten voor tijd, vrije schop, dreunde hij lijk tegen me aan en me tegen mijn enkel. Toe ri de maat vol". Over het geheel genomeAt 1 Jef Dorpmans dat hij d gis zonder moeilijke wedstri in de hand had gehoudei Ah werd mij na afloop ook gedeeld door Matt Busby, recteur van Manchester I die als rapporteur va UEFA op de tribune zat.i vond dat ik uitstekend getreden". Bang De spelers van Internaziona bang geweest tijdens strijd tegen Borussia Gladbach. Op het vliegvel Milaan zei rechtsachter ti: „Wij waren onthutst do ongeval dat onze ploeggei overkomen. Wat kondei doen? De hele wedstrijd gespeeld in een sfeer midatie. Wij waren al na het vertrek van Bonii hebben wij die Duitsers laten spelen en scoren. Aanvoerder Sandro Mazzoli de er aan toe: „Het liefst] wij van het veld Voorzitter Ivano Fraiz: telde: „Ik zie de gevolj spanning tegemoet. Ik h( de Europese voetbalu juiste beslissing zal nei unie heeft door zijn regli de machtsmiddelen tot schikking om de Duitse ging te straffen. Boninsegna wilde niets O) incident zeggen, maar overduidelijk dat hij geei lige gevolgen van het cc gooien had overgehouden. Foreman wi tegen Fraziei NEW YORK Voor zwi wichtbokser George For en zijn manager Dick I bestaat Cassius Clay niet Sadler heeft gisteren in York bekendgemaakt dal pupil wil uitkomen teget Frazier om de wereldtitel. Foreman, die in 1969 bijiu jaar na het behalen Olympische titel prof grondt zijn aanspraken q titelgevecht op de 31 o« ningen die hij sindsdien bi de. „George wil nu wel eens wereldtitel strijden", aldus Ier. „Clay is een oud-kam; Daar hebben we dus niets Clay heeft bovendien zijn gehad tegen Frazier. Nu de beurt van een andere UEFA-beker MOSKOU Spartak Mosb Vittoria Setuba] hebben gis in Moskou gelijkgespeeld der doelpunten in hun wedstrijd uit het toernooi UEFA-beker.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 10