EERSTE PLAATS FOREHOLTE Lkhtvoetif P0COS klopt zwaarder Alphen Zorgen bij Noordwijk blijft op zegepad Gunstig weekend „Leidse" teams in een chaotische situatie. Maar hij heeft niet veel geluk. VOORHOUT De dames van Fo- reholte hebben, door koploper E.H.C. met 8—3 te verslaan, de kop van de ranglijst overgeno men. Foreholte nam door doel punten van Annemieke de Bruyn en Hannle Boskamp een 2—0 voorsprong. Doelvrouwe Anuska Fontein was niet aanwe zig en om 11 uur waren pas 5 Foreholte-dames op het veld. Het Leidschendamse E.H.C. wist hiervan goed te profiteren en kwam door doelpunten van M. Beckerhof naast Foreholte. Ans Bakker hielp Foreholte op nieuw aan de leiding door een van de keepster terugspringen de bal beheerst in te schieten. Even voor rust werd het toch nog 3—3. Na rust speelde Fore holte veel rustiger, de inspire rende woorden van coach Bonte en het uitstekende keepsterwerk van invalster Ciska Vroonhof waren hier wel debet aan. Toen Ellie Hoek met twee fraaie tref fers, en Anneke Broekhuizen goed reagerend op een terug springende bal, Foreholte op 6 —3 hadden gezet, was de zege een feit. Nora van Niekerk be paalde de eindstand op 83. Apollo De heren van Apollo hebben in Den Haag met veel machtsver toon de reserves van Union Sport erugwezen. De Hage naars probeerden Koets en Lan- nooy uit te schakelen, doch het sublieme spel van Thijs de Haan zorgde voor zoveel gaten in de Union Sport-verdediging dat de Oegstgeestenaren na een 0—8 ruststand met 1—14 konden zegevieren. Doelpunten: Thijs de Haan (4x), Koets (3x), Lan- nooy, Sannes en Sloos (allen 2x) en Van Ooosten (lx). De dames van Apollo verloren in een tempoloze wedstrijd van de Foreholte-reserves dat zich door het fantasieloze Oegstgeestse spel liet meeslepen. Bij de rust was de stand nog wel gelijk, doch het einde kwam met 4—7 voor Foreholte 2. M.M.O. De heren van M.M.O. boekten een regelmatige zege op de reserves van Apollo. De Hoogmadenarln waren sterker en de zege is dan ook geen moment in gevaar ge weest. Bij de rust was de stand 74. In deze sportieve wedstrijd blonk doelverdediger Clemens Volwater uit door 2 strafworpen te stoppen. De eindstand kwam met 14—7. De damès hebben hun ongeslagen leidsterspositie ternauwernood kunnen behouden. De Northa-re- serves hadden voor rust het bes te van het spel en wisten met een 35 voorsprong te gaan rusten. Na rust kwam M.M.O. beter in haar spel en ziender ogen werd de achterstand wegge werkt. Margrè Elsgeest scoor de 5x, maar zusje Cobta deed dat 3x. Doelpunten van Corrie Pennings en Margriet Mooren bepaalde tenslotte de eindstand op 109 in het voor deel van M.M.O. tIDEN DOCOS heeft in een xaatig duel een 20 overwinning bhaald op Alphen. De aanmer- ielijk lichter gebouwde spelers tan DOCOS waren tegen de for sere Alphenaren een groot ge deelte van de wedstrijd in de aanval, maar hadden een onfor tuinlijk moment van Alphen no dig om aan de leiding te komen. In de 15e minuut wilde Gerrit van Geen terugspelen op doel man Hennie, doch op het slecht bespeelbare terrein bleef de bal in de modder „hangen". Stan v.d. Meel was er attent bij om 1—0 aan te tekenen. Dezelf de speler zou tién minuten voor de rust nog gehaakt worden, toch nog op de been blijven en scoren. De scheidsrechter had echter reeds voor obstructie ge floten. DOCOS, dat in Jan van Polanen de uitblinker had, kwam zelf o.m. in gevaar bij een kopstoot van De Bruin, die door Gerard Dubbeldeman ter nauwernood tot corner kon wor den verwerkt. Alphen, dat te kort speelde om succes te heb ben, werd tien minuten voor tijd definitief uitgeteld. Jan Eder- veen haakte de doorgebroken DOCOS-speler, waarop Peter Dubbeldeman, die even later nog alleen voor Rikken zou fa len, 2—0 aantekende. TeylingenVEP .Teylingen heeft op eigen terrein door enkele grove verdedigings- fouten van het sterke VEP ver loren. De Woerdenaren, die de pech hadden dat een van hun spelers een enkelbreuk opliep, namen direct het initiatief, dat in de 30e minuut pas tot een doelpunt zou leiden. Kort nadat Jos Eikens net over had gescho ten, wist Stalfoort te scoren. Teylingen, dat daarna sterker werd, zag een schot van Peter van de Vlugt net over het VEP-doel gaan. De gelijkmaker ontstond in de 34e minuut. Een goede voorzet van Hennie Zoet greep Van Nobelen aan voor de gelijkmaker. VEP zou echter toch nog de volle winst pakken na een onbegrijpelijke misser in de Sassenheimse verdediging. RAVA—RKAVV Het op papier sterke aanvals- kwartet van KRAVV is niet tot scoren gekomen. Er werd te kort gespeeld en te weinig ge schoten. Hoewel RKAW de be tere ploeg was, kon het de pun ten niet binnenhalen. Voor rust wisten R. v.d. Meer en S. Bolleboom juist niet te scoren. Na de rust pakte RKAVV de za ken beter aan, maar verder dan schoten tegen het houtwerk van B. en S. Bolleboom kwam men niet. Bij een aanval van Rava moest W. Vieveen, de uitblin ker, de bal van de doellijn ha len na een actie van Aldo Ros- sitt. Hierna werd de strijd wat grimmiger, maar de scheids rechter hield de teugels goed strak en aldus kwam het einde met 00. RKDEOBodegraven Het doelpunt dat Piet Pot voor Bodegraven scoorde, bracht voor deze club een overwinning. Toch verdienden de Nootdorpers wel wat meer, ze misten echter enkele opgelegde kansen. RKDEO startte de wedstrijd met een stevig offensief. Hier had de verdediging van Bode graven wel antwoord op. De eerste hoop voor Bodegraven vervloog, toen Henny Telkamp voor open doel overschoot. De tweede helft geeft een zelfde beeld te zien. Bodegraven be nutte nu echter een van zijn kansen. Uit een indirekte vrije trap werd de bal via de muur ingeschoten. RKDEO deed er van alles aan om de achter stand in te lopen, maar Bode graven gaf de zege niet meer prijs. H.V.V. De Voorschotense heren traden aan tegen de reserves van het Leidschendamse E.H.C. dat met slechts zeven man aanwezig was. H.V.V. buitte hun nume rieke meerderheid goed uit door de gehele wedstrijd man-to-mön te spelen. Bij de rust was de stand reeds 166 en na rust konden de uitgebluste Leidsen- dammers nog slechts één keer scoren, waardoor H.V.V. een grote zege 29—7 boekte. HVVWarmunda In een gelijkopgaand duel, waarin de defensies domineerden heb ben de Voorschotense dames met 31 gewonnen van War munda. Vooral voor rust bleek het een moeilijke opgave het doel te vinden. Na rust kwam H.V.V. door 2 doelpunten van Annie van Laarhoven en 1 van Sjanie van Aken op een 3—1 winst. H.V.L. De heren van H.V.L. leden hun vierde achtereenvolgende neder laag egen Amersfoort. Bij de rust leidde Amersfoort met 41 en in de tweede helft pas ging H.V.L. beter schieten. Cees Lucas en George Tiesema scoorden ieder tweemaal. De Amersfoorters bleven echter de toon aangeven en kwamen op 10—5. In de laatste minuten bracht Hans Hekezen de eind stand op 106. De HLV-dames blijven het goed doen, Zonder Gonnie Eradus en met een geblesseerde Ria Am- merlaan waren zij duidelijk sterker in de uitwedstrijd tegen De Jagers in Wassenaar. Even als bij de heren was de aanval echter niet het sterkste punt van de Leidse dames. De rust stand was 00. Ook na rust werd door beide par tijen goed verdedigd. Ellen Kneijber zag een goed ingescho ten bal via paal en keepster teurg het veld inspringen en de terug het veld inspringen en de scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd 0—1. Northa De Noordwijkerhoutse heren heb ben een zeer benauwde doch verdiende overwinning behaald op de Kwiek Sport-reserves. Na een 0—2 achterstand wist Nor tha met goed samenspel terug te komen en met een 4—3 voor sprong te gaan rusten. Na rust was Northa technisch beter doch het slaagde er niet in dui delijk afstand te nemen. De bei de keepers staken in goede vorm en de spanning bleef tot het einde: 9—8 voor Northa. NorthaJong Ade Het beginoffensief was voor Jong Ade, dat door Helma en Cobi v.d. Geest met ieder 2 treffers een 40 voorsrpong nam. Nor tha kwam door Toos v. Dam op 4—1 en Helma v.d. Geest zorgde met twee fraaie treffers voor een 61 ruststand. Na rust had Northa het beste van het spel en een hattrick van Annie Zon neveld bracht de spanning weer volledig terug: 64. Gonnie v.d. Geest gaf Jong Ade weer een ruimere voorsprong maar dat kon niet verhinderen dat de Oud-Adese dames onder zware druk kwamen te staan. Northa kwam echter niet verder dan een doelpunt van Toos van Dam, dat de eindstand op 5—7 bracht. Verburch 4. Na een 3—4 rust stand zegevierde M.S.V met 6— 5 door doelpunten van Clementi ne Steenvoorde (3x) en Lies Roeleveld (2x) en Agnes de Ridder (lx). H.V.S. In de Den Haag gaf Sjanie v. d. Bosch haar ploeg al in de vier de minuut de leiding, doch HMSH scoorde in dezelfde mi nuut 1—1. Een break-out van Lenie v.d. Salm betekende 12 en nadat Sjanie v.d. Bosch een strafworp had gemist, kwam HMSH opnieuw gelijk 22. Even voor rust was het weer Sja nie v.d. Bosch, die H.V.S met een 32 voorsprong liet rusten. Na rust vergrootte Ria Loose met een hoog schot de Stompwijkse voorsprong en Trees v. Santen benutte een strafworp: 52. De gevaarlijkste Haagse aanvalster slaagde er, ondanks een per soonlijke dekking in tegen te scoren, doch een fraai doelpunt van Ria v.d. Bosch bracht H.V.S. de verdiende 63 over winning. De heren van H.V.S. namen revan che op de eerder tegen War munda geleden nederlaag en versloegen de Warmonders in eigen huis met 3—9. M.S.V. De heren van M.S.V wachtten vergeefs op hun tegenstanders Wings uit Den Haag zodat zij een reglementaire 50 zege boekten. De dames haalden in Poeldijk de volle winst in een gelijkopgaande wedstrijd met N.I.O. In een gelijkopgaande wedstrijd hebben de dames van Nio de punten gedeeld met de reserves van het Poeldijkse Verburch. Er was een goede inzet van bei de partijen en de Ripse dames hebben bijna de gehele wed strijd een voorsprong gehad. Ruststand 53. Ook na rust bleef Nio aan de leiding doch 1 minuut voor het laatste fluitsig naal kwam Verburch langszij, daarmee een toch wel verdiend puntje in de wacht slepend. Gorinchem De Afdeling rit mische gymnastiek van Nieuw Brunhilde heeft zaterdag in de Van Rappard Sporthal te Gorin chem een knappe prestatie gele verd door tijdens de meerkin- gen wedstrijden met 15,8 pnt de D~lmo„ Gerard Dubbeldeman eerste prijs te behalen. NOORDWIJK Noordwijk zit diep in de malaise. Het Harder- wijkse VVOG won met 1—0 dankzij een doelpunt van P. Veldkamp, die een van de paal terugspringende bal na een in zet van Van Bruggen intikte. Het experimenterende Noordwijk had in dit oninteressante duel verdediger Van Resteren op het middenveld staan en Tienman in de verdediging. Tienman, zowel als Kuiper had echter té zeer de assistentie nodig van Anton Marijt en Hans Plaatzer. De steriel spe lende voorhoede kwam niet ver der dan een aantal afstands schoten van Map Marijt en Jaap van Kesteren. Op verzoek van het publiek draafde een kwartier voor tijd Gerard Oude Velthuys nog op. Jodan Boys—Rijnsburgse Boys <l-D- rii Rijnsburgse Boys heeft in de eer ste helft nagelaten voldoende af stand te nemen. Het bleef bij een doelpunt in de 10e minuut van Henk de Mooy na aangeven van Andries van Duyvenboden. In de 35e minuut kopte Jac van Egmond in eigen doel. Na rust nam Jodan Boys de leiding, die de Gouwenaren op hun beurt verspeelden toen in de voorlaat ste minuut een van de achter spelers eveneens in eigen doel kopte. ort AMVJ—rcl 0—1 (0—1). Dank zij een doelpunt van mid denvelder Hennie Rodenburg, die in de 40e minuut voorbe reidend werk van John de Lange afrondde heeft RCL eindelijk weer eens de volle winst ge pakt. Schietgrage spelers als Tonnie Ederveen én Hennie Ro denburg, die sterk speelden met Bas Ederveen op het mid denveld, hadden verder geen DUNO-ARC 2—1 (2—0). Een massaal aanvallend ARC heeft door uitvallen van het tak- tisch sterke DUNO verloren. DUNO liep in de 5e en 25e mi nuut door doelpunten van Kees Buis en Lefabre naar een 20 voorsprong. Eerst een kwartier voor tijd kopte Jan de Jeu de bal uit een corner van Jan van Heusden in. Vooral Chris van Oostrom had veel pech met zijn inzetten. Capelle—Oegstgeest 1—2 (0—2). Al in de 5e minuut pikte Jaap van Duyvenboden een verkeerde te rugspeelbal op: 01. Waarna tijdens een scrimmage even la ter Jan Perfors voor 2—0 zorg de. Tien minuten voor tijd wist Capelle pas de betrouwbare doelman van Aalsburg te passe ren. Verdediger Jaap van Duy venboden miste een penalty na dat invaller Jan Jansen was vastgehouden. DuinoordKoudekerk 03 (0—1) Krijn Boelee opende in de 43e mi nuut de score voor een opper-, machtig Koudekerk na een voorzet van Cees Deemoed. Boekee zorgde ook voor 20 na Gevaarlijk moment uit de zaterdag wedstrijd Ter LeedeKozakken Boys. aangeven van Piet Vonk. Met een solo bepaalde Albert Hak- kenbrak de eindstand op 0—3. UVS-SVOW 0—0. Zowel Bram Brandt (UVS) als Rini v.d. Wetering (SVOW) de laatste na een fout van Ha- neveld verschenen eenmaal voor de keepers. Zij faalden tij dens de weinige spectaculaire momenten van een rustig duel. Wel scoorde Brandt nog, doch zijn doelpunt werd afgekeurd. Jaap Hereur kopte eenmaal op de lat. Zevenhoven—DEVJO 2—3 (2—1) Zevenhoven kwam al na dertig seconden op 10. Cor v.d. Wild werd onderuitgehaald en Gerard Lek mocht een penalty nemen. Daaruit sprong de bal op de lat; in tweede instantie kopte Felix Schuurbier alsnog in. In de 37e minuut scoorde Koos Verlaan na aangeven van André Wahlen: 20. Met een lob over doelman Polly Mür zorgde De Hartog voor 2—1, waarna Groe- nenberg met twee goals de zege alsnog binnenhaalde voor DEV- JO. FloreantSportver.35 01 (00) Tam duel, waarin J. Harteveld voor Sportver. '35 zeven minu ten voor tijd tijdens een scrim mage de zege bewerkstelligde. Floreant, dat in Joop Blij leven, Sjaak Zeegers en vooral doel man Bertus Hoogendoorn zijn beste verdedigers had, kreeg slechts enkele kansen. Zowel Wim Groeneveld als Jan de Bruyn miste echter. TAVV—Ornas 1—0 (1—0) In de 16e minuut greep Ben Heemskerk met een prachtig doeltreffend vleugelschot na voorbereidend werk van Dick de Blaay, Cock Verzaal en Kees Koopman' de winst voor TAW. Gillis Heitinga schoot nog twee maal op het houtwerk en De Blaay miste alleen voor de kee per. Na rust viel vooral het sterke keeperswerk van Arie de Bruin op. De malaise van Ter Leede duurt voort. De „nieuwe" spelers, Nico Rade en C. Vreugdenhil, zorgden wel wat voor meer elan. Enkele koppogingen van Vreugdenhil zorgden voor wat spannende momenten maar de doelman van Kozakken Boys was daar wel tegen opge- Na een kwartier na rust liep Nico v.d. Fange een armblessure op. Frits Zandbergen kon een keuri ge voorzet van Kozakken Boys niet onderscheppen. Van V uu- ren zag daardoor kans voor de gasten te scoren: 0—1. Alsof het allemaal al niet erg genoeg was, scoorde de Kozakken Boys nogmaals. Maasland. Dat MVV ook thuis kan winnen, bleek zaterdag in de wedstrijd tegen Haaften, maar de 20 overwinning kon nauwelijks voldoening schenken. Een verschil van vier of vijf treffers zou de verhouding veel beter hebben aangegeven, want wat de mannen uit Haaften eta leerden was bijzonder povertjes. Eén man stak echter met kop en schouders boven de rest uit en dat was doelman van Eek, die een werkelijk sublieme wed strijd speelden en zijn ploeg voor een grotere nederlaag be hoedde. Het geluk was echter ook aan zijn zijde, want een ge weldig schot van Arie van der Knaap na een klein half uur spelen sprong van de onderkant lat naar beneden, maar de op grote afstand staande scheids rechter E. J. Bergman uit Kat wijk aan Zee had niet kunnen constateren of de bal de doellijn was gepasseerd en liet doorspe len. In de 37e minuut was doel man Van Eek dan toch gepas seerd, maar één der verdedi gers redde. De uitblinkende Jan Kapteyn zag een enorm hard schot schitterend door doelman Van Eek over de lat gewerkt en een fraaie omhaal van Cees van Buuren na een geweldige druk op het Haaftendoel beukte de lat. MVV speelde werkelijk een goede partij voetbal maar had zoveel pech dat er inplaats van met een 30-voorsprong nog met een 0—0-stand werd gerust. MVV-goalie Cor Groenendaal red de voor de rust nog een keer zeer knap door een van dichtbij afgevuurde Haaftenkogel over de lat te tikken. Na zeven minu ten in de tweede helft speelde Leen Bastemeyer zich keurig vrij en bereikte de vrijstaande Jan Kapteyn die ongehinderd hard inschoot, 10. De aanvallend zeer zwakke Haaf- tenploeg kwam in de tweede 45 minuten nauwelijks meer over de middenlijn en groef zich in rond doelman Van Eek. Deze doelman kreeg alle gelegenheid zijn talenten te tonen en een schat van Bastemeyer haalde hij fantastisch uit de uiterste bovenhoek. MVV schoot en kop te vanuit de eerste, tweede en zelfs derde lijn op doelman Van Eek, maar het duurde tot tien minuten voor het einde aleer de overwinning definitief veilig werd gesteld. Eerst werd een razendsnel genomen vrije trap van Kapteyn nog geannuleerd omdat de muur nog niet op ne gen meter stond. Door de harde tackles van Van Heusden en Kerkhof ontstond er op de rand van het zestienmetergebied we derom een vrije trap. Jos Mos terd nam een indrukwekkende aanloop, nam een overstapje en Jan Kapteyn plaatste zeer zui ver langs de breed opgestelde muur in de uiterst rechtse bene denhoek, 20. Cees van Buuren weigerde even later een voorzet van Kapteyn in te koppen. Deze uiterst sportieve wedstrijd werd toch nog ontsierd doordat scheidsrechter Bergman twee officiële waarschuwingen uit deelde. MW'er Arie van der Knaap wegens het zich herhaal delijk met de leiding bemoeien en, Haaftenverdecfiger Kerkho' wegens te hard spel. De matig fluitende arbiter had deze waar schuwingen wellicht kunner voorkomen als hij voor de rus' niet zoveel had toegelaten.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7