Jestad stuwde Den Haag omhoog: 0-1 GEMIS AAN PROFESSIONELE ROUTINE BIJ VERDEDIGERS HET PROBLEEM COEN MOULIJN aterdag hogere recette Successen van worstelaars in Eeneluxwedstrijd Weer twee doden bij autoraces hoven Harry Hestad kon niet meer. 'f0ee keer kwam hij in de 'hysterische O® knoping van PSV—FC Den Haag in n; mhalingsmoeii'ijkheden. Twee keer rende hij naar de zijlijn voor extra- rstof. Geen tel kwam de gedachte om toppen in hem op. Deze Harry Hestad, hersteld, daarom conditioneel nog niet maar wel de grote uitblinker van wedstrijd, typeerde FC Den Haag: Een opeens veranderde ploeg, Geen on derschatting, geen gemakzucht en geen slordigheid maakten zich van de spelers meer meester. Integendeel. Iedereen in de ploeg leek er eindelijk van doordron gen dat de prestaties van dit seizoen on der de maat waren gebleven. De botsing tegen PSV was daarom meer dan „testca se". up de force" van de Fusie- _d. (0—1). Aan- 30 der Aad Mansveld, die net rainer Jezek deze competi- 3£ oor het eerst lachte van uit- w« igheid, zei: „Wij voelden legin vorige week aanko- 0p de training was ieder- al met zijn gedachten bij wedstrijd." Jezek is nu veel zorgen af. Hij weet, inzet van zijn ploeg goed blaakt van optimisme. z' al, omdat zijn tactische in- ies voor 95 procent goed a* en ui gevoerd. Dat aspect egen het stugge Engelse al waarschijnlijk van door- evende aard. Ook Derek an, de „schrik" van de Vi es, lijkt trainer Jezek nu izen. Weimar tegen Hoekema bewezen, staat. Hij zal de dan ook moeten afstop- was meer, dat het zelf- rnwen van FC Den Haag Naast Harry Hestad („Ik alles op gezet om tegen ilves er weer bij te zijn") vog meer verrassingen in #al op. Joop Korevaar, bt vorige seizoen week in mt een hoofdrol speelde, deze competitie op de igrond bleef, was opeens de speler, die rushes over zeventig meter niet bde en ze nog goed afwerk- k. Trainer Jezek: „Hij kan legen dat benauwde weer. om wist ik dat hij in deze komen". Maar Trassing hield niet op bij Korevaar. Ook Ha- die tegen FC Den had laten zien dat vorm werkte, maar r wegzakte in de elmatigheid liep zo trots "ee,!en pauw zijn niet geringe teiten te tonen. Eindelijk .doorbraak" er. ilissing werd bereikt, toen JC0erus in de tiende minuut xrel ist toesloop, Mansveld, de die in deze rijd zijn zwakte: momen van onbezonnenheid goed jj ufleerde, zag precies op ïiste moment, dat zijn aan- heid in de verdediging gemist kon worden, storm- et de bal aan de voet de helft van PSV binnen en af aan Hestad. Deze een tel naar wie vrij ontdekte helemaal achter SV-defensie Roggeveen, die jn wenken werd bediend, schieten was er niet bij, Couperus, die er nog beter kreeg de bal prompt hem. Uit een klimmend, veEend schot verdween de bal, dbaar voor Van Beveren, bovenhoek: 0—1. Dat was de beslissing. FC Den Haag speelde de bal goed in de breedte, hield hem zo lang mo gelijk vast en voorkwam daar door dat PSV al te opdringerig werd. Toegegeven, in die laatste tien minuten lukte die taktiek niet meer, maar toen wierpen Mansveld en Thie zich als de „rustpunten" op. Geluk had FC Den Haag wel, toen De Zoete binnen het strafschopgebied dui delijk zichtbaar hands maakte. Scheidsrechter Brouwer zag deze persoonlijke fout echter over het hoofd. Of PSV deze gelijkmaker ook ver diende, was een andere zaak. Het had zich helemaal laten in kapselen door een „begerig" FC Den Haag. De Jezek-clan mocht dan aanvankelijk bij énkele ha chelijke situaties vooral de in het eerste kwartier wel eens mistastende doelman Thie droeg daartoe bij - gelukkig wegkorpen, al snel werd echter duidelijk dat de Hagenaars in de per soonlijke confrontaties veruit de meerderen waren. Trainer Ein der wond zich daarover later het meest op: „Hoe kan PSV nou in hemelsnaam een wed strijd winnen als tachtig pro cent van de persoonlijke duels verloren worden. Van deze kna pen mag je toch verwachten, dat ze daartoe in staat zijn." Dat nam niet weg, dat FC Den Haag een keer ontsnapte, toen Thie de bal uit een simpele cor ner liet vallen. Mansveld bracht eohter redding op de doellijn. Ook in de tweede helft vielen; er nog wel enkele gaten, maar1 ze waren lang niet zo ernstig. Én dat prikkelde PSV. Het wilde zo kort voor een Europees spekta- Doelman Ton Thie, een belangrijke sta-in-de-weg voor PSV, klemt de bal aan zijn borst. Hij heeft weer een actie van de Eindhovenaren onderschept. Piet de Zoete loopt voor alle zekerheid toe, omdat Johan Devrindt achter hem nog bloze plannen schijnt te hebben. keistuk ook een goede beurt SMreverloop; maken. Daardoor eindigde de wers' 17/330. wedstrijd, lange tijd één brok een anti-climac. PSV: Van Beverer.; Van den Dungen. - - Strik, Radovlc, Kemper; Van Tll- Toen Devrindt naar de op de 'bung. Van der Kuijlen (Dijkstra1 grond liggende Weimar schopte, dreigde Thie zijn beheersing te verliezen. Hij nam de bokshöu- FC Den Haag: Thie; Van den Bureh, <""6 aan. mldt Hansen, Devrindt, Hoeke- Mulders. reld, Kor De Zoete HANS DE BRUYN Roggeveen, Hestad. PliiHlf ^jgisch bridgeteam won 'dttdam. Het Belgische iteam heeft gisteren in ;en erdam een internationaal ie [e-toernooi voor viertallen :ht nnen. Op de tweede plaats eis gde team Letteboer (Ned.) /icfflerde werd het team Sing 'enter Het experiment m op zaterdagavond te ,n pelen, is de leiding van .oni 1° Ahead niet tegenge vallen. De Zondagwed- Jrijden tegen DWS en elstar leverde, aan recet- resp. 19.000 en 18.000 gyl- In op. Zaterdagavond 'as dat tegen Den Bosch ji-ji 1.000 gulden. Voorzover ijei tegenstanders bereid eej 'in, wil Go Ahead door- wa Haan met wedstrijden op Terdagavond. Breda. „Als je bij de rust nog met 21 voor staat en dan toch de winst uit handen geeft, is het logisch dat het niet zo erg klopte in onze verdediging," sprak Elek Schwartz, de coach van Sparta. Na afloop van NAC— Sparta (33). Zijn collega Ben Peeters was voor zijn ploeg dezelfde mening toegedaan. „We haalden van 12 op tot 3—2. Dan mag je toch verwachten dat wij in de resterende 35 minuten de voorsprong vast kunnen houden. Maar onze verdedigers missen de nodige professionele routine." snellen. Dat had voor Sparta desatreuze gevolgen. Brou wers, volkomen vrij op zijn vleugel, ontving uit een mooie pass de bal, goochelde zich langs Venneker en zette hoog voor. Doelman Doesburg bleef op zijn doellijn staan en kqek toe hoe Stanley Bish langs de rechterpaal kopte (10). Uitvallen Pas op dat moment werd Sparta wakker en realiseerde het zich dat er -harder moest worden Terwijl NAC voort- Toch waren beide oefenmeesters niet ontevreden, want juist doordat NAC en (ook) Sparta zo weinig professioneel gerouti neerd speelden, kregen de toe schouders een spannende voet? balshow te zien. En ook dat is een taak van beroepselftallen. Voor de eerste boeiende momen ten tekende de linksbuiten van NAC, Ad Brouwers. Doordat Sparta met het oog op de Eu ropa Cupwedstrijd zich aan vankelijk wat wilde sparen, kre gen de Bredase aanvallers alle kans om richting Doesburg te ging met een hevig offensief, loerden de Rotterdammers op uitvalskansen. Toen bemachtig de Heyerman de bal, die hij doorschoof naar Kristensen, die het leer op het hoofd van de ra zendsnel opgekomen Klijnjan plaatste (1—1). Drie minuten la ter, terwijl NAC zich nog kwaad maakte op middenvoor Pogrze- ba, die een mooie kans had ver prutst, worstelde Kowalik zich langs enige verdedigers en be reikte via Walbeek de vrijstaan de Bosveld (12). Debuut In de tweede helft verscheen NAC met de Pool Mandziara (in plaats van Van der Dries) in de aanval, die zijn debuut bekroon de met een snel doelpunt uit een schot dat echter bedoeld was als voorzet en daardoor Doesburg volkomen verraste. De stand was toen volkomen verrassend gewijzigd in het voordeel van NAC, want een minuut eerder had Pogrzeba de bal hard langs het muurtje ge jaagd. Met Koudijzer in plaats van Heyerman begon Sparta aan een alles-of-niets-slot-offen- sief, dat NAC volledig over rompelde. Kowalik maakte van de verwarring gebruik om toch nog de gelijkmaker te scoren. Scoreverloop: 12 Bish 1—0. 34 Klijnjan 1—1, 36 Bosveld 1—2, 53 Pogrzeba 2—2, 45. Mandziara 32, 75 Kowalik 3 3. Toeschouwers 14.000. Scheids rechter Dorpmans. NAC: De Jong; Van Gorp, Ver meulen, Schrijvers, Bakker; Bouwmeester, Quaars; Bish, Pogrzeba, Van den Dries (Mandziara), Brouwers. Sparta Doesburg: Venneker. Ter Horst, Eykenbroek, Bentzon; Walbeek, Bosveld; Heyerman (Koudijzer), Kowalik, Klijnjan, Kristensen. Rotterdam. Het probleem-Moulfljn kost trainer Happel hoofdbre kens. De oplossing was zaterdagavond, tegen Telstar, niet gevonden met Henk Wery op links te plaatsen. Welk een sleutelfiguur Moulijn donderdagavond auto-ongeluk, later werd een hersenschudding geconstateerd is, bleek uit de disorde die door het ontbreken van de „oude meester" in de Rotterdamse aanval ontstond. De voor balvaardigheid „gezakte" Posthumus noch de ijverige maar te on gecontroleerd spelende Maiwald (op rechts) Schoenmaker zat op de reservebank kon de indruk wekken dat Feijenoord woens dag tegen Dynamo Boekarest aan veel doelpunten toe zal komen. Ze begrepen het spel van hun collega's eenvoudig niet. Madwald gaat pas lopen als de bal is gespeeld, Posthumus speelt te bedeesd, te weinig geïnspireerd, te afwachtend. Dat bedeesde optreden spreidde ook de aanval van Telstar ten toon. Er werd bepaald niet on aantrekkelijk gespeeld maar zo dra de richting van het doel werd ingeslagen, leek Telstar verlamd door de wetenschap dat het zo moeilijk tot scoren komt. Feijenoord trouwens ook, ondanks de kansen die een voor de rust magistraal spelende Ha- sil schiep. Een van zijn grootse passes had succes. Over lange afstand bereikte hij Wery die kon doorsprinten en met zijn rechtervoet de bal over de uitlo pende Van der Meeren plaatsen. Doelman v. d. Meeren was een hoofdstuk apart. Hij verdedigde meesterlijk zijn doel, met als grootste stunt het keren van een door Israel afgevuurd schot na dat v. d. Meeren uit een hoek schop de bal had weggeslagen en nog op weg terug was naar zijn doel. Toch werd hij nog eenmaal gepasseerd, toen Van Hanegem uit een hoekschop van Schneider waarop de gehele de fensie van Telstar mistastte, in kopte. Behandeling Het was een schamele score voor een groot veldoverwicht. Dat Bischot precies in de hoek stond waar Maiwald schoot en dat hij slap (laag) inkopte waar een schot succes zou hebben opgele verd, mocht weinig naam heb ben. De score had voordien al hoger moeten zijn. Maar de sleutelfiguur die de aanval niet kan missen, was er niet. Telstar leek toch nog een débAcle tegemoet te gaan, toen v. d. Meeren halverwege de tweede helft geblesseerd raakte en door Blauw werd vervangen. Maar ook hij verstond zijn vak en werd trouwens te weinig aan de tand gevoeld. Eerst tegen het eind kreeg Trey- tel het eerste schot van enige betekenis te verwerken, van Jonker. Dus Telstar kén schie- Kwistig De keuze van de radio sportprogramma's Is zeer aanvechtbaar. Het afgelo pen weekeinde werd een achttal reportages van uit de Frieslandhal in Leeuwarden de ether in gezonden over een con cours hippique, dat nog geen traditie heeft. De vraag waarom de kost bare zendtijd zo kwistig aan dit evenement werd besteed hield de sportlief hebbers duidelijk bezig. Waren er geen andere ge beurtenissen, die meer recht hadden op een di recte uitzending. Inzet LUXEMBURG De strijd om de Benelux-worstelkamploen- schappen heeft de Nederlandse ploeg zes titels opgeleverd. Ne derland werd met 25 punten ook eerste in het landenklassement voor België (19'/2) en Luxem burg (10'/2). De Nederlandse winnaars in Luxemburg waren: Brinkman van Hercules, Van de Paver van Hercules, Bosman van de Halter, Kops van Hercules, Ros- bag van Olympia en Dolman van Hercules. ten. Met technicus Bond, knap verdediger André, goede aan winst Bischot, is Telstar, dat ze ker niet defensief wenste te spe len, tot meer in staat. En dat is de vraag voor Feijenoord-zon- der-Moulijn. Aardige jongen De ploeg heeft zaterdag wel weer het publiek getart. Dat deed ook scheidsrechter Corver, die veel fouten maakte, zelfs met op schrijven. Hij noteerde Stout die het fluitje voor buitenspel evenals vele anderen niet had gehoord, en Maiwald die le lijk deed tegen Zwaan. Maar er waren ergere dingen gebeurd. Enfin, zwakke leiding bij een idem wedstrijd. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 13 Wery 1—0, 54 Van Hanegem 20, Scheids rechter: Corver. Toeschouwers: 46.000. Feijenoord: Treytel; Schneider, Laseroms, Israel, Van Duiven- bode; Hasil, Jansen, Van Hane gem (Boskamp); Maiwald, Pos thumus, Wery. Telstar: Van der Meeren (Blauw);. Van Essen, Driessen, André, Zwaan, Bischot; Fens, Jonker, Van Egmond, Bond en Stout. Door de terugkeer van Har ry Hestad, die tot het ui terste ging, heeft FC Den Haag zijn „andere" ge zicht laten zien. En als die inzet hetzelfde blijvt als tegen PSV behoeft men geen zorgen meer te hebben. Dan is dit elftal, dat nog sterker kan zijn door aanwezigheid van Paul Roodnat, voor elke tegenstander in Neder land een geduchte tegen partij. Het is te hopen dat FC Den Haag, wan neer het in actie komt te gen De Wolves voor het UEFA-cuptoernooi, met dezelfde instelling en mentaliteit zal strijden. Het heeft dan zeker een kans op succes. Hoe dat bereikt kan worden, heeft Tottenham Hotspur aan getoond. V erwarring zaaien in het centrum van de verdediging lever de de Londense formatie het afgelopen weekeinde liefst vier doelpunten op. Verdiend De overwinning van FC Den Haag op PSV is geen toevallige. Hoewel de Ha genaars natuurlijk niet to klagen hadden over de fastor geluk, hebben ze het ook verdiend. Zij heb ben zich niet Ingegraven, om in elk geval maar een punt in de wacht te sle pen, maar streden met open vizier. Hestad, Rog geveen en Couperus ble ven in de voorste Unie de verdediging van PSV constant bezighouden. Als elke tegenstander in het Zuiderpark met evenveel lef en bravoure zou spe len zou de aantrekkelijk heid voor de toeschou wers veel groter worden. Trainer Jezek heeft in dat opzicht veel opgestoken van Southampton, die hij de vorige week tegen Wolverhampton aan het werk zag. Ook deze club speelde „fris van lever"- voetbal. De herinnering daaraan heeft hem nu goed bevangen. ADENAU - Tijdens de laat ste wedstrijd van de West- duitse motorkampioen schappen op de Nilrbur- ging in de Eifel bij Adenau is de 30-jarige renner Her- bert Mann om het leven gekomen. Mann verongelukte op zijn 125-cc MZ doordat zriijin motor, op een volstrekt ongevearlijk stuk, pflotseUng blokkeerde. Hij raak te daardoor aan het slingeren, viel en liep ernstig schedeldetsel op. Hij weird ijlings overge bracht naar de neurologische afdeling van (het universiteitszie kenhuis in Bonn. Daar overleed hij spoedig na aankomst. Bij de finale van de Westduitse motorkampioenschappen deed zich zondag een tweede ongeluk met dodelijke afloop voor. Erich Berthold't sloeg tijdens de wed strijd in de 500 oc in een bocht met zijn Kawasaki tegen het wegdek en overleed ter plaatse. Hockeylnterland tegen Pakistan BARCELONA Het Nederlandse hockeyelftal speelt op zondag 31 oktober in het Wagener-stadion te Amstelveen een interland wedstrijd tegen Pakistan, de Olympische kampioen van 1968.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13